CETALAC Zeeuwse Hervormde Vrouwen trokken naar Gent voor toogd ag Zeeuwse Almanak LAATSTE NIEUWS Waterschap Schouwen: in eerste plaats strijd tegen buitenwater ACHTHONDERD GRENADIERS KOMEN IN SLUIS OEFENEN COMMANDO OP HR. MS. ,FL0RES" OVERGEDRAGEN '2 PJ&ÜVIN VIA LM VMM U W M U O U li A NT WOENSDAG 1 JUNI I960 ZALEN IN EIGEN GEWEST WAREN TE KLEIN... Wika Th. Rijks vroeg aandacht voor „zondagsrust en recreatie" „Wij zijn Zeeland deze maal ontvlucht, omdat daar geen enkele zaal be schikbaar is om ons allemaal tegelijk te bergen", zo begon mevrouw I. A. JebbinkPaap uit Kapelle haar woord van welkom tot de honderden da mes, die dinsdagmorgen aanwezig waren bij de provinciale toogdag van de Hervormde Vrouwengroepen C.J.V.F. in Zeeland. De bovenzaal van het grote „Casino" in een der parken van Gent-Zuid kon de duizend Zeeuwse en vijftig Vlaamse dames een ruime accommodatie verschaffen. Als het nodig was geweest, dan hadden er nog wel duizend in de benedenzaal kun nen zitten. De toogdag zelf was een geslaagde manifestatie, die voor wat betreft do massale deelname, de Zeeuwse dames wellicht heel normaal voorkwam, maar die op de kleine groepjes deelneemsters, die van heinde en verre uit België waren samengekomen, een overweldigende indruk maakte. tie biedende provincies te versprei den. Een geestelijk verpauperde mas sa en een schare zonder herder", al dus spreker, die daarnaast de grote Uittocht uit de kerk behandelde. Cijfers uit het jaarverslag van de Haagse hervormde gemeente hebben aangetoond, dat in deze stad op 1 januari 1959 186.500 hervormden stonden geregistreerd, waarvan slechts 25 belijdende lidmaten. Andere sprekende cijfers noemde wi ka Rijks do gemiddeld 12.500 men sen, die op zondag naar de kerk gaan, de slechts 1220 kinderen, die daar in 1959 werden gedoopt, de 121 als lid maten bevestigden en de slechts 395 „Bij ons dreigt er soms wel eens een soort van hervormd minderwaardig heidsgevoel tussen al die andersden kenden", aldus de Gentse Ned. Her vormde predikant, ds. Stipriaan, die een korte uiteenzetting gaf van het protestantisme in België. Volgens hem is er echter in de laatste^ tiental len jaren weer sprake van een ver heugende groei. België heeft momen teel 289 kerken voor ongeveer 300.000 protestanten. „In sommige daarvan is de accommodatie erbarme lijk", zo vervolgde spreker, die de dames vriendelijk verzocht om daar voor een collecte te mogen houden. ..Dat doen wij zelf wel even", zeiden de Zeeuwse vrouwen en binnen enke le minuten lag er een bedrag van ruim 500 Nederlandse guldens in de collectezakken Zondagsrust Na de liturgische opening, waar aan medewerking werd verleend door cle dames E. SternDooye- weerdt uit Sas van Gent en A. L. BierBrusse uit Gent sprak wika Th. Rijks, directeur van „Het Gro te Bos" te Driebergen, die als on derwerp had gekozen „Zondags rust en recreatie". „Een problematiek onderwerp, dat mij nogal erg hoog zit", zo begon de wika die voorop wilde stellen, dat het geheim van alle recreatie is gelegen in de zondagsrust zelf. De besteding van de vrije tijd, die in 1850 twee uur, in 1950 acht uur en volgens voorspellingen in het jaar 2000 veer tien uur per dag zal bedragen, noem de spreker een probleem waarvoor de oplossing niet eenvoudig is. „De bewoners van de grote steden ontvluchten hun woonoorden om zich als een grote olievlek over de recrea- f Advertentie t Centrale verwarming. S AWE MA KV Nedmtiaat 19 - Middelburg Tel. 01180-2962, huwelijken, die kerkelijk werden in gezegend. Viering zondagsfeest Terugkomende op de recreatie vroeg de inleider zich af, hoe de onspan- nïngsoorden, in hoofdzaak bewoond door protestanten, de „moderne hei denen en nomaden" moeten opvangen en voorkomen dat zij het platteland al te zeer beïnvloeden". „Wij moeten hen zeker uict opvangen als num mers met een goed gevulde porte monnee" zo vervolgde de wika, waar na liij uiteenzette op welke wijze het eigenlijke zondagsfeest moet wor den gevierd. Als voorbeelden om de „modenre no maden" in te wijden in dit feest noemde hij onder meer samenspelen, zingen, dansen en vooral bidden. Maar dit alles niet volgens de „klas sieke" methode van „dit mag wèl en dat mag niét op zondag". Daarna gaf de spreker nog een over zicht van zijn werk op het gebied van de zending. In de middaguren voerde een dames- groep uit Gent een nogal koddig to neelstuk „Huize Vrouwenrust" op. Declamaties wei-den verzorgd door mevrouw D. PietsMetselaar uit Gouda. Na de vergadering werden de dames in de gelegenheid gesteld om uitstapjes te maken in Gent, naar Brugge of Antweipen, waarna de 20 autobussen in de avonduren na een geslaagde dag weer Zeeland-waarts reden. Rotterdam, dinsdag. Beslag gelegd op grote zen ding exportsigaren, shag (licht, zwaar, halfzwaar) en rook tabak. Toestemming ontvangen om een gedeelte officieel te bande rolleren en te verkopen tegen sterk verminderde prijs. Dit kwantum zal morgen om 10 uur op de Middelburgse markt worden vrijgegeven. Om een ieder in de gelegenheid te stellen van dit buitenkansje te profiteren, is besloten de verkoop over de gehele dag te verdelen. Do verkoop zal plaatsvinden in een speciale stand, die ten ge rieve vun het publiek kenbaar is gemaakt door rood-gele vlaggen. (Slot van pag. 1 onder meer de vervuiling van de openbare wateren, die hier en daar ernstige vormen aanneemt. „Ge lukkig wordt er ook hier een groei ende activiteit aan de dag gelegd en vele gemeenten hebben zuive ringsinstallaties gebouwd of zijn daar mee bezig. Toch zal het in de toekomst nodig zijn, om gebruik te maken van onze bevoegdheid neer gelegd in artikel 3 van ons regle ment, dat wij eisen stellen aan de kwaliteit van het te lozen effluent, of wel, dat wij voorschriften zullen geven omtrent de wijze waarop aan deze eisen zal zijn te voldoen." Bij de vaststelling van de begro ting brachten enkele leden van de algemene vergadering nog maals het probleem van de ver droging ter sprake. De heer Geluk stelde daarbij na drukkelijk, dat wanneer in de West hoek, voor het fruitteeltgebied bij zondere stuwen voor het vasthou den van het water moeten worden femaakt, de streek en de belang- ebbenden hiertoe maatregelen moe ten nemen. Toen uit de vergadering VAN TOT OORLOGSTUIG. Kisten munitie, een kist met handgranaten, geweren en ver- schillende losse granaten. Deze ietwat huiveringwekkende op somming komt uit Biervliet. En zij slaat op een verzameling oorlogstuig, dat de landbou wers in deze Zeeuws-VIaamse gemeente in het afgelopen jaar bij hun dagelijks werk naar de oppervlakte hebben gehaald. Jawel in 1960! Vijftien jaar na het einde van de Tweede We reldoorlog. De afgelopen week bijvoorbeeld stootte landbouwer Van Rattingen uit de Beukelspolder op het erf van zijn boerderij op een oorlogs- „sou- veniertje". Hij deed hiervan onmid dellijk aangifte op de gemeentese cretarie, waarna de hulpverlenings dienst werd ingeschakeld om het projectiel onschadelijk te maken. TELLEN We moeten geteld worden en daartoe is een klein legertje tellers uitgetrok kendat tot taak heeft er op toe te zien, dat er over U en ons van alles en nog wat zorgvuldig geregistreerd vjordt. Een mooie taak, waar zich vele nuttige leden van de maatschap pij voor hebben ingezet. Die volkstel ler in Oostburg was helemaal een en thousiaste figuur. Hij trok er o,l vroeg in de morgen op uit ora de bui tenwijken, die hem waren toegewe zen, eens duchtig onder de loep te ne men. „Beginnen bij het begin", dacht hij organisatorisch cn hij béide aan bij de verst verwijderde woning. Mevrouw deed open en keurig vol gens de instructies deelde onze man inede, wat zijn bedoelingen waren. Mevrouw hoorde hem geduldig aan bewonderde 's mans welsprekendheid, maar aan „tellen" kwam hij niet toe. In zijn ijver had hij zich namelijk op grondgebied van Sclioondijke bege ven en ook daar zorgen ze zélf voor de telling. Waarmee we maar willen zeggen, dat het wel zaak is voor de tellers om op hun tellen te passen ATTRACTIES Op de Markt te IJzendijke is het op het ogenblik een drukte van belang! Met het nodige lawaai zijn kermisexploitanten bezig hun attracties voor het komende fes tijn op te bouwen. Om een greep uit de „collectie" te doen: er komt een autoscooter, een lucht- schommel, een rupsmolen, een golfbaan en verder nog vele an dere gelegenheden waarin de be volking uiteraard tegen beta ling het nodige vertier kan vin den. Voor zondag is weer de traditionele voetbalwedstrijd ingelast, 's- Mid dags om vier uur zal Terneuzen I de strijd aanbinden met de Belgische ploeg Meulstede I uit Gent. Dinsdag, de derde kermisdag, wordt de 26e ronde van IJzendijke voor nieuwelin gen verreden, waarvoor reeds een sterk veld renners heeft ingeschre ven. Het worden dus bedrijvige pink sterdagen in IJzendijke EN HENGELEN. Om nog even in IJzendijke te blij ventic visclub ..Lukt het vandaag niet, dan lukt liet morgen", organi seert hedenavond (woensdag) Voor de leden een hengclwed.strijd, waar aan prijzen verbonden zijn. De wed strijd begint om zeven uur. ERNSTIGE POGING. De Terneuzense afdeling van het Nedcrlandsche Roode Kruis zal weer een ernstige poging ondernemen om evenals vorig jaarde beste Zeeuwse inzamelcainpagne op haar naam te brengen. Met een geluids wagen zal zij de bevolking opwek ken om toch vooral deel te nemen aan de blikscmloterij die op vrijdag avond 3 juni start te Sluiskil, op za terdag 4 juni wordt ingezet te Ter- neuzen en die doorgaat naar Driewe gen, waar de actie op maandag 6 nuni begint. De Rode Kruis-loterij is in Terneuzen populair geworden, j dat blijkt wel uit de grote vraag naar loten FEEST IN „DE NOLLE". De bij Biervliet gelegen wijk „De Nolle" heeft feest gevierd. Feest omdat het echtpaar De School meester-De Poorter zijn gouden bruiloft vierde. Kindereu eu klein kinderen, verdere familie, buurt bewoners, kortom de gehele wijk deelde in do feestvreugde. Bier vliet» burgemeester, de lieer A. P. Kostense, kwam bij de oudjes op bezoek en 's avonds bracht de harmonie met do jeugddrumband een serenade. werd aangedrongen op korte ter mijn „iets te doen", antwoordde de heer Geluk, dat hierover thans over leg wordt gepleegd. Particuliere stuwt jes Intussen, zo bleek uit de discus sie, zouden vele tuinders in de Westhoek graag zelf „stuwtjes" slaan van houten planken om 't water niet te snel te laten af vloeien. En, zo werd de dijkgraaf uit de vergadering wat officieus meegedeeld, het gebeur al „Maar velen durven het niet" zo voegde de stem uit de vergadering hieraan toe, „omdat men bang is beboet te worden Waarop de dijkgraaf onder veel hi lariteit betwijfelde, of op dit punt het ontzag in de Westhoek wel zo groot is. Begroting De begroting voor 1960 werd onge wijzigd vastgesteld. De gewone dienst geeft in ontvangst en uitgaaf een bedrag van 1.836.659,36 aan: er is een post onvoorzien van 21.000. De kapitaaldienst heeft aan inkomsten een totaal van 10.311.954.44 en aan uitgaven 9.714.953,48, hetgeen dus een voor delig slot van 597.000,96 oplevert. De vergadering hechtte voorts zijn goedkeuring aan een voorstel tot 't nemen van een besluit inzake het planten of bouwen binnen afstand van zeven meter van de kant van de waterleidingen. In bepaalde gevalen zal ontheffing kunnen worden verleend. Aan het waterschapspersoneel werd een uit kering ineens over het kwartaal 1960 toegekend tot een hoogte van achttien procent van een ntaand- wédde. Minister Sociale Zaken bezoekt Zeeland De minister van sociale zaken, mr. dr. C. J. M. A. van Rooy, zal morgen, donderdag 2 juni, een bezoek aan Zee land brengen. De minister zal zich oriënteren omtrent het Sloeplan, de ontwikkeling van de recreatiemoge lijkheden in verband met de uitvoe ring van DACW-werken en de pro blemen in Yerseke. Na afloop van het bezoek zal de mi nister een persconferentie houden in het gemeentehuis te Yerseke om on geveer half vier. Geslaagd voor akte onderwijzer (es) Bij de aan de rijkskweekschool te Middelburg gehouden eindexamens van de tweede leerkring slaagden voor de akte van onderwijzer es de heren J. van As te Kloetinge, J. R. Duijninck te Zuidzande en de dames H. J. Blanksma te Goes en G. de Bruijn te Middelburg. Afgewezen één kandidate. Burgemeester van Axel ontslagen Bij Kon. Besluit is met ingang van 28 mei j.l. aan de heer P. L. D. J. van Oeveren ontslag verleend als burge meester van de gemeente Axel. Zoals bekend werd de heer Van Oeve ren met ingang van 9 september 1959 voor onbepaalde tijd met verlof ge zonden, in verband met een onder zoek naar zijn privé-gedragingen. Dit onderzoek heeft thans het ont slag van betrokkene tot gevolg had. Dr. H. van der Linde vraagt ontheffing uit ambt Dr. H. van der Linde, predikant van wijkgemeente II van de hervormde gemeente van Middelburg, heeft de Provinciale Kerkvergadering van Zeeland met ingang van 1 juni 1960 ontheffing uit het ambt van predi kant gevraagd. Dr. Drijkoningen benoemd aan Leidse universiteit Met ingang van 1 september is dr. F. J. Drijkoningen, leraar gymna sium en rijks h.b.s. te Middelburg, benoemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar aan de rijksuniversiteit te Leiden. Collecte Over de. maand mei werd in de Ne derlands hervormde kerk te Hoede- kenskerlte gecollecteerd voor: herstel en opbouw 86,54; de diaconie 96,35 en de kerkvoogdij 131,24, pilllllllllllllllllllilllllllllllllllliniü Eerste-Kamerleden naar Zeeland Op vrijdag 10 en zaterdag 11 juni a.s. zal een aantal leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal een bezoek bren- gen aan Zeeland. Het gezelschap zal op 10 juni s om 10.09 uur te Kruiningen arriveren. In het dorpshuis al- H daar zal de commissaris der koningin namens het provin- ciaal bestuur de Kamerleden H welkom heten. Vervolgens be- s H zoekt het gezelschap de ka- naalzone in Zeeuwsch-Vlaande- H ren. Om 15.25 uur wordt van Breskens naar Vlissingen over- m gestoken voor een bezoek aan f| de werf „De Schelde". Voor 11 juni staat een vaar- H tocht door de Zandkreek op het H programma. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll VAN 4 TOT 10 JULI Kon. Militaire Kapel geeft concert en taptoe Voordat het elfde bataljon Garde grenadiers voor een te houden oe fening naar Frankrijk vertrekt, zal het in Nederland enkele dagen lang vooroefeningen houden. Men heeft uitgekeken naar een plaats waar geen garnizoen is gelegerd en waar de bevolking de dage lijkse bezigheden van de land macht niet van nabij kent. De keus is daarvoor op Sluis geval len. Begin juli zullen 800 man schappen met 106 voertuigen naar Zeeuwsch-Vlaanderen trekken, al dus werd dinsdag tijdens een speciaal belegde bijeenkomst op het gemeentehuis te Sluis door overste M. A. Kroon van het ba taljon Gardegrenadiers meege deeld. Kapitein ter Zee F. Bruin nieuwe commandant Kapitein ter zee J. A. Agelink van Rentergem heeft dinsdagmorgen het commando van Hr. Ms. „Flores" in de marinehaven te Vlissingen over gedragen aan de kapitein ter zee F, Bruin. Deze overdracht hield tevens in, dat kapitein Bruin de plaats in nam van kapitein Agelink van Ren tergem als Commandant Maritieme Middelen Vlissingen en commandant van het rayon Schelde. De functies werden overgedragen in tegenwoordigheid van alle officieren, onderofficieren en manschappen van Hr. Ms. „Flores". Kapitein ter zee Agelink van Rentergem, die sinds sep tember 1957 het bevel voerde over Hr. Ms. „Flores", bracht in zijn toespraak deze achterliggende periode in herin nering en memoreerde diverse ge beurtenissen. Hij wees verder onder meer op het belang van een marine basis in Vlissingen, dat hij een brand punt in geval van oorlog noemde. Ook bracht de scheidende commam dant de gemoedelijkheid van een kleb- ne basis als Vlissingen even ter spra- klaarde hij op de steun van de man schappen te rekenen. Uit handen van het jongste lid van de equipage ontving de neer Agelink van Rentergem, die met pensioen gaat, een aandenken van de beman ning. Foto: Tijdens de overdrachtsplechtig- heid; tweede van links de scheidende commandant en in het midden de nieuwe commandant. Wellicht heeft kapitein J. P. M. Roo- ze van hetzelfde bataljon er aan meegewerkt, dat de keus op Sluis viel. Hij heeft namelijk vele jaren in St.-Anna ter Muiden gewoond. Burgemeester P. F. van Hootegem zei verheugd te zijn over de komst van de manschappen, daar ze dan in de gelegenheid zullen zijn om kennis te maken met de gemoe delijkheid die deze streek zo ken merkt. Overste Kroon gaf een overzicht van de werkzaamheden van de militairen in de eerste dagen van juli. Hij wees er nog op, dat het nuttig is dat een streek waar geen garnizoen is gevestigd, nu ook kennis kan maken met de werk wijze van het Nederlandse leger. De 800 manschappen betreden cle Zeeuwse bodem op 4 juli met 106 voertuigen, die moeten worden ge test in verband met de oefening in Frankrijk. Woensdag 6 juli wordt het voor Sluis wel een zeer bijzondere dag, want dan zal de koninklijke mi litaire kapel in groot tenue een concert geven, gevolgd door een taptoe. Daarna verzorgt de erc- com^agnio van liet bataljon een Op 7 en 8 juli zullen er eenvoudige oefeningen worden gehouden en 9 juli zullen de soldaten een mars van ongeveer 30 kilometer maken. De dag daarop geldt als rustdag. Op 11 juli zullen de militairen naar hun garnizoensplaats Schaarsber- gen bij Apeldoorn terugkeren. Tij dens hun verblijf in Sluis worden cle Gardegrenadiers in tenten ge legerd. In zijn antwoordspeech, waarin verklaarde zijn benoeming tot co'mmandant van H. Ms. „Flores" te benoeming tot ls. „Flores" te aanvaarden, benadrukte kapitein ter zee Bruin ook cle belangrijke vol van Vlissingen in oorlogstijd, verder ver- Advertentie) Verf met gemak en... van Ccta Bever KUNST Uitvoering „Tot Oefening en Uitspanning" DIRIGENT: JAAP HILLEN. LEZERS van deze rubriek zullen het zonder twijfel ongepast vinden, dat in dit verslag een gereserveerde hou ding wordt aangenomen jegens nie mand minder dan Georg Friedrich Handel, althans jegens de twee wer ken van deze componist, die gister avond in de Middelburgse Concert en Gehoorzaal werden uitgevoerd. Het zou evenwel onjuist zijn wanneer in deze bespreking de persoonlijke instelling van de recensent niet bij de aanvang zou worden meegedeeld: men weet dan tenminste uit welke (vervelende) hoek de wind waait. Een gereserveerde houding dus. Wij hebben ons namelijk voortdurend zit ten afvragen of het in deze tijd nog wel verantwoord is een „Acis and Galatea" en cle „Ode on the birthday of Queen Ann" samen op één pro gramma te plaatsen bij een vereni- fing als de onderhavige, die slechts énmaal per jaar een concert geeft. Voorts of de kwaliteiten van deze composities niet veelmeer voor schrijven hier en daar een fragment voor uitvoering te kiezen. En tenslot te of een vereniging, die met gerin ge middelen een concert wil geven, nu uitgerekend twee vroege werken van dezelfde componist moet nemen. Het antwoord op dit alles moest voor ons helaas ontkennend luiden, doch blijkens de geestdriftige uitvoering door „Tot Oefening en Uitspanning" onder leiding van Jaap Hillen, gezien ook do dankbare reacties van het vrij talrijke publiek, wordt in overgrote meerderheid deze vraag bevestigend beantwoord. Het zij zo. Dit verslag is dus ge schreven door een andersdenkende... Een andersdenkende, die nochtans op sommige ogenblikken geboeid heeft geluisterd met name naar het koor. Het was helaas een niet al te grote rol toebedeeld, maar die werd dan ook naar behoren en soms zelfs voortreffelijk vervuld, zoals bijvoor beeld in het beginltoor van het twee de Acis-deel. Ook in de Birthday-ode hoorde men „Tot Oefening en Uit spanning" zingen zoals men dat van deze vereniging de laatste jaren ge woon is: doorzichtig, licht en slechts zelden geforceerd. Van de solisten werd in beide werken veel gevraagd. Van hen had Riek Ca- ro uit Middelburg ongetwijfeld de zwaarste opgave te vervullen; zij moest haar hoge eisen stellende so praanpartij zingen naast een tenor' en een bas, voor wie de zangkunst een beroep is. Hetgeen voor mejuf frouw Caro niet het geval is. Deze omstandigheid in aanmerking geno men mag men stellen, dat zij zich kranig heeft geweerd, vooral in de duetten. In de Birthday-ode trad zij samen op met de alt Diny Scheltens- Koops, eveneens uit Middelburg. De ze toonde een opvallende stembeheer- sing en een muzikale instelling. Mede daardoor viel het optreden van deze beide Middelburgse dames-solisten met name in het tweede werk van deze uitvoering te loven. Paul Hante- leers, tenor, en Anton Eldering, bas, gaven beiden een goede en verant woorde vertolking van de hun toege dachte. partijen. Het Utrechts Studentenorkest ver zorgde de begeleiding. Het speelde als geheel toegewijd en zeer verdien stelijk, waarbij enige instrumentalis ten over opvallende kundigheden ble ken te beschikken. Vooral de celliste in het continuo mag hier worden ge noemd. Jaap Hillen tenslotte leidde het geheel met vaste hand. Na afloop waren er voor de dames solisten bloemen. Er was veel ap plaus. de K. lit NISSE STAAKTEN VIERMAAL DE STEMMEN De gemeenteraad van Nisse heeft zich in de dinsdagavond gehouden vergadering voor do vierde maal niet kunnen uitspreken over het al of niet opheffen van de Woonruimtewet. In dertijd dienden B. en VV. een voorstel tot opheffing van de wet in. Met drie voor en drie tegen staakten do stem men. In do tweede vergadering was de stemmenverhouding dezelfde en in de daarop volgendo vergadering kwamen B. en VV. met het voorstel de Woonruimtewet niet op te heffen. Weer staakten de stemmen, en dins dag was de stemmenverhouding de zelfde bij het tweede voorstel de wet niet op te heffen. Bij alle vier stemmingen wai'en de raadsleden R. Boogaard, J. M. Brou wer en J. Boonman voor opheffing, en de heren A, M. Jansen, I. Luteyn en Slabbekoorn tegen. W\*W\*V\»WV*\W AjiPnrla VANDAAG. Middelburg City: The big circus, 20 uur, a.l.: Electro: Analyse van een moord, 20 uur. 18 jaar: Abdij, klank en lichtspel, rondgang om 20.45 en 21.45 uur: Abdij: tentoonstelling pren ten van Rembrandt, en tijdgenoten, 10—18 uur: Prov. Bibliotheek; ten toonstelling over historie Abdij, 10— 12.30, 13.30—18 uur: Toonzaal Van Benthem en Jutting: expositie schil derijen cn aquarellen. 918 uur: Mi niatuur Walcheren, Molenwater, ge opend 9—18 uur. Vlissingen Luxor: Chantage, 20 uur, 18 uur. 18 jaar: Alhambra: Analyse van een moord, 20 uur, 18 jaar. Goes Prins van Oranje: Toogdag Zeeuwse C.B.T.B., 9.30 uur; Stadhuis: officiële opening nieuwe Gewestelijk Arbeidsbureau, 13 uur: Grote Kerk: zendings-uitzcndlng N.C.R.V., 19.30 uur: Grand; Analyse van een moord, S0 uur, 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2