Vaart Scheveningen- Veere ging niet door WALCHEREN GEREF. U.L.0.-SCH00L IN STROMENWIJK MIDDELBURG MODERNE AANWINST VOOR VLISSINGSE VISSERSVLOOT MARKTBERICHTEN M. DE JONG UIT BREDA WON DE HULSTERSE KERMISKOERS WOENSDAG 1 JUNI 1960 H HO V I N C I A Lb hl tl U W bi O U K A N T COLUMBUS ZEEREIZEN 1960 Kotters voldoen niet aan eisen voor pleziervaarten Do eerste pleziervaart Schevenïngen- Veere van de z.g.n. „Colunibusreizen" georganiseerd door het ingenieursbu reau I.B.U. te Utrecht, is maandag niet doorgegaan. De boot voor deze zeereis kwam niet, zoals aangekon digd, in de loop van de dag in Veere aan, en was ook niet uit de Scheve- ningse haven vertrokken. De aange kondigde „Columbusreizen 1960" kon den om twee redenen niet doorgaan: B. en W. van Den Haag stelden het ingenieursbureau I.B.U. in do Sehe- veningse liaven geen kaderuimte be schikbaar en de Scheepvaartinspectie achtte de kotter waarmee men de reizen wilde maken, niet voor ple ziervaartuig geschikt. Of de plannen voor de „Columbus reizen 1960" in de toekomst doorgang kunnen vinden, is wel zeer onzeker geworden. De eerste reis was op maandag 30 mei gesteld. Het inge nieursbureau I.B.Ü. meende echter de afwijzende beschikking van B. en W. van Den Haag naast zich neer te kunnen leggen. Te elfder ure bleek de Scheepvaartinspectie bezwaar te maken tegen het schip waarmee de vaarten zouden worden gemaakt. Be doelde kotter, de „Hans", IJm. 67, is eigendom van de rederij „Klaas Ju nior" te IJmuïden. De Scheepvaartinspectie heeft de rederij laten weten dat, wil men de kotter op de pleziervaart Sche- veningenVeere inleggen, een in grijpende verbouwing nodig zal zijn, waardoor het schip van de nodige accommodatie en inrich ting zal worden voorzien. Daarna besloot de rederij de kotter niet aan de I.B.U. te verhuren. Zelfs wanneer de onderneming mo gelijkheden zou vinden om elders een schip to vinden dat wel aan de eisen zou voldoen, blijft het zeer onzeker of de vaarten doorgang kunnen vin den. De onderneming zou in strijd handelen met het politicreglement voor de Scheveningse vissershaven. Weinig houvast Organisator van de „Columbus Zee reizen 1960" is ing. C. A. de Bas te Utrecht van het ingenieursbureau I.B.U. Hij vond in Den Haag een reisbureau bereid om de boekingen te verzorgen. Dit reisbureau meende echter dat de plannen voor de vaar ten nog onzeker waren en men kreeg de indruk dat de onderneming wei nig zakelijk houvast gaf. Bovendien heeft ing. De Bas vroeger een plan voor een kabelbaan te Scheveningen gelanceerd dat moeilijk te realiseren bleek, waardoor men een gereser veerde houding aannam. In Zeeland probeerde de rederij een lening van ƒ10.000 te verkrij gen als tegemoetkoming in de startkosten, welk bedrag later zou worden terugbetaald. In een brief aan de stichting „Nieuw- Walcheren" werd medegedeeld, dat dit bedrag er in twee weken weer uit zou komen. Het bestuur nam de brief echter niet in be handeling. Ook richtte het I.B.U. zich tot de directie van de Rijkswaterstaat in Middelburgs Muziekkorps geeft Molenwaterconcert Vrijdagavond a.s. om 8 uur geeft het Middelburgs Muziekkorps in de mu ziektent op het Molenwater een con cert. Het programma, dat onder lei ding staat van de heer C. M. Hariot, luidt als volgt: 1. Le Frincant, mars van F. Rousseau; 2. Fantastique, ou verture van A. Govaert; 3. Wiener Eurger, wals van C. M. Ziehrer; 4. Hcinzelmannchens Wachtparade van K. Noack; 5. Les Mousquetaires au couvent van L. Varney (arr. J. Mul dermans); 6. Trafalgar, mars van W. Zehle; 7. Jhr. mr. De Casembroot, mars van P. de Rooij; S. Indra, ou verture van F. v. Flotow (arr. J. Morks); 9. Indische Bruidsstoet van L. Siedc (arr. A. Dreissen); 10. Im perial Echoe van A. Safroni (arr. J. Ord Hume). Zeeland, met het verzoek aan de aan legsteiger bij de Campveerse toren te mogen aanleggen. Rijkswaterstaat adviseerde hiervoor vergunning aan te vragen. „Beliebt" De bedoeling van het ingenieursbu reau I.B.U. is de gasten die de ple ziervaarten meemaken met Walche ren te laten kennismaken. Daartoe wil men in Veere meren. Bovendien zullen de Deltawerken worden be zocht. Als de afsluiting van Veerse Gat een feit zal zijn, wil de onderne ming niet meer met kotters, maar met grotere schepen "aan varen. Om dit te illustreren stuurt ze folders rond met afbeeldingen van grote schepen die een dienst onderhouden tussen Duitsland en Helgoland. De naam „Columbus-zeereizen 1960" zou verband houden met een te Keu len gevestigd reisbureau dat de naam „Columbus" draagt. Een van de fol ders, waarop de route VeereSche veningen over zee staat afgebeeld, vermeldt bovendien de slagzin „Columbus-Fahxten sind immer be liebt". Oostburgse scooterclub reed in Zandvoort Enkele leden van de Oostburgse Scooterclub namen dezer dagen deel aan een door de v.c. „Haarlem" op het circuit van Zandvoort georgani seerde wedstrijd voor scooters. Voor de deelname aan het „Con cours d'elegance" door de straten van Zandvoort mocht de voorzitter, van de Oostburgse scooterclub, de heer C. L. F. Slot voor z'n vereniging uit handen van de voorzitter van de organiserende vereniging een her inneringsvaantje in ontvangst nemen. Bij de behendigheids- en zuinigheids- ritten op het circuit wisten de Oost burgse scooterrijders geen prijzen te winnen. Toch wisten zij nog 'n fraaie beker te bemachtigen en wel voor de verstkomende club. Gelijktijdige veekeuringen te Zierikzee De Bond van Veefokkers en de Bond van Paardenfokkers alsmede de afde ling van de Vereniging tot Bevorde ring van de Landbouwtuigpaarden- fokkerij (V.L.N.) op Schouwen-Dui- veland hebben besloten om de jaar lijkse keuringen gelijktijdig op één en dezelfde plaats te doen. Het ligt in de bedoeling tegelijk met de premiekeuring van de Ko ninklijke Vereniging „Het Neder- landsche Trekpaard afdeling Zee land deze keuringen te houden op vrijdag 1 juli 1960 óp het Noord sportterrein te Zierikzee. Collecte De Saakor collecte bracht te Bruinis- se f 54,68 op. In Stromenwijk eerste twee winkels geopend Diet het doorknippen van twee witte lintjes heeft wethouder A. J. Ka- land van Middelburg in de Maas straat dinsdagmiddag een voor de Stromenwijkbewoners belangrijke handeling verricht. Want deze korte officiële plechtigheid betekende, dat de eerste twee van een blok van zes winkels in deze straat officieel voor het publiek waren geopend. In een toespraak ter gelegenheid van deze ingebruikneming, zei wet houder Kaland, dat het gemeentebe stuur verheugd is, dat in deze stadsuitbreiding thans 'n eigen wijk- voorziening is gekomen. Maar al te vaak komen deze voorzieningen voor de bewoners in nieuwe wijken achteraan, zo betoogde de wethou der, die verder zei, dat de realise ring van winkels in stadsuitbreidin gen niet alleen een taak vanttiet ge meentebestuur, maar ook van de middenstanders "is. Hieraan voegde hij echter onmiddellijk toe, dat er voor een middenstander wel enige durf voor nodig is om zich in een nog niet geheel volgebouwde wijk te vestigen. Daarom ook complimen teerde de heer Kaland de heer en mevrouw Laban en Jongepier, die deze durf hadden"" opgebracht. Ter geruststelling van deze winkeliers zei de heer Kaland dat het gemeen tebestuur er naar streeft om de Stromenwijk binnen twee jaar vol gebouwd te hebben. „Een dezer da gen", aldus de heer Kaland, „wordt begonnen met de bouw van een 50- tal woningwetwoningen." Sprekende over het blok van zes winkels, zei wethouder Kaland verder, dat hier van vijftig procent verhuurd is en dat men goede hoop heeft, dat bin nenkort ook de overige winkels be woond zullen zijn. De wethouder stak de dienst gemeentewerken, ver tegenwoordigd door directeur A. J. W. Mathijssen en de adjunct-direc teur H. Mooibroek, een pluim op de hoed voor het werk, evenals aanne mer Hendriltse, die de winkels bouw de. Hierna bezichtigde het gezelschap de winkels: een rookartikelenzaak met drogisterij van de heer en me vrouw Laban en een levensmiddelen- bedrijf met zelfbediening van de heer en mevrouw H. Jongepier. Beide zaken zijn zeer modern en uiterst doelmatig ingericht. Groentehandelaar brak been Wegens een defect aan de stuurin richting is de Middelburgse groente handelaar A. de R. maandagmorgen op de Rotterdamse kade te Middel burg met zijn groentewagen tegen een ijzeren paaftje gereden. Ten ge volge hiervan brak de R. zijn rech ter onderbeen. Per ziekenauto werd hij naar het gasthuis overgebracht. URGENTIEVERKLARING ONTVANGEN Nieuwe drieklassige lagere school per 1 sept. Op do dinsdagavond In hot „Neder lands Koffiehuis" gehouden jaarver gadering van de Vereniging voor Ge reformeerd onderwijs te Middelburg heeft voorzitter J. K. Voogd meege deeld, dat de vereniging voor de bouw van een nieuwe U.L.O.-school in de Stromenwijk een urgentiever klaring heeft ontvangen. Deze school is gepland aan de Sportlaan en krijgt negen lokalen. Het rijksschooltoc- zicht heeft een door het architecten bureau Kothuizen en 't Hooft ge maakt schetsplan reeds goedgekeurd. Thans wordt het geheel bestedings- klaar gemaakt, waarna op rijksgoed- keuring moet worden gewacht. Ook deelde de heer Voogd mee, dat per 1 septemher in de lagere school aan de Oosterscheldestraat in de Stromenwijk gestart wordt met een drieklassige lagere school, waarvan de heer J. Veerman tot hoofd is be noemd Op deze vergadering kwam verder het jaarverslag van secretaris A. Melnema in behandeling. Hierin wordt gemeld, dat de vereniging per 1 januari 1960 292 leden telde, het geen een vooruitgang betekende van 27, in vergelijking tot 1 januari 1959. Uit dit verslag bleek voorts, dat de school Gravenstraat per 1 september 1959 204 leerlingen telde; de school aan de Herengracht 218 en de U.L.O.- school Nieuwe Haven 185. Teleurstellend wordt in het verslag genoemd, dat de beide scholen binnen de Vest langzaam in leerlingenaantal achteruitgaan. De grootste oorzaak hiervan wordt het bevolkingsverloop van Middelburg genoemd. „De vesti ging van jonge gezinnen vindt m eenmaal buiten de Vest plaats", al dus constateerde de heer Mcinema in zijn jaaroverzicht. Voorts Kwam op deze vergadering een wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement aan de orde, waarover uitvoerig werd gediscussi eerd. Hierbij kwam uit de vergade ring onder meer naar voren om de naam „Vereniging Gereformeerd on derwijs" te wijzigen in Christelijk onderwijs. De overgrote meerderheid van de vergadering sprak zich echter tegen deze wijziging uit. Bij de be stuursverkiezing werden de heren C. P. Feij, P. Koole, A. Melnema en T. Stol allen herkozen. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlicntïngen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 18 t/m 26 mei als gevonden aangegeven voor werpen. Indien een dezer voorwerpen wordt afgehaald bij de vinder, dan gelieve men hiervan kennis te geven aan het politiebureau. Rijwielsleuteltje, boodschappentas in houd wit overhemd, portemonnee en busje met geld, zilveren speld (twee boerinnenlcnoopjes), blauwe capuchon rood plastic boodschaptasje, nouten duimstok, bruine portemonnee, paar grijze dameshandschoenen, sleutel tje, gouden ring, bruine pet (merk Marleij), autokaart van Nederland, zwart hondje (teef), 2 nieuwe Lips- sleuteltjes bevestigd aan een touwtje, muntbiljet a f 2.50, pen, zwarte da mestas, lapje Vliseline (kraaggarne ring), drie bewijzen van toegang voor Kunstmuseum, grijze ceintuur, da mestasje inh. 1 fl. eau de cologne, 2 zakjes, zakdoekje enz., huissleutel, herenpolshorloge merk Indus met chroombandje, gevonden te Dishoeck, donkergroen herenrijwiel, lap witte stof, etui inh. rozenkrans, grijze bre de das, bankbiljet en huissleutel no. 222. VLISSINGEN Voordrachten aan raad voor onderwijsbenoemingen B. en W. van Vlissingen hebben de raadsagenda aangevuld met een aan tal onderwijs voorstellen. Voor benoe ming van een onderwijzeres aan de openbare „Jan Ligthartschool" voor g.l.o. hebben B. en W. op de voor dracht geplaatst mej. L. H. de Bert te Hansweert. Voor benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school voor uitgebreid lager onder wijs dragen B. en W. de raad voor mej. E. van der Ende te St.-Laurens. Tenslotte bevat de aanvullingsagenda nog voordrachten voor benoeming van twee leerkrachten in vaste dienst aan de uitgebreid technische school. Dit zijn voor bouwkunde: de heren M. Vane te Schiedam en L. Adriaan- se te Alphen aan de Rijn en voor werktuigbouwkunde de heren M. den Exter te Vlissingen en A. A. Coone te Vlissingen. Beide laatsten zijn leraar aan de gemeentelijke techni sche school. Vlissingse judoka behaalde zwarte band Tijdens de te Overveen gehouden examens van de Nederlandse Judo- en Jiu Jitsubond slaagde de Vlissing se judoka B. de Meulmeester voor de zwarte band, le dan. Hij is de 5e Zeeuw, die de zwarte band heeft be haald. 0.- EN W.-SOUBURG Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Oost- en West-Sou burg organiseerde in de afgelopen dagen enkele wedvluchten van uit St. Ghislain over 114 kilometer met 120 duiven, van uit Angoulème over 695 kilometer met 22 prijsduiven, en van uit Noyon, over 214 kilometer met 153 duiven. De uitslagen waren als volgt: St. Ghislain: 1. en 4. Fr. Borremans; 2. L. Braet; 3. en 7. J. Hoogesteger; 5. J. P. v. d. Wart; 6. Adr. van der Weele; 8. L. J. Janssen; 9. L. van Wallenburg; 10. Ch. de Poorter. Angoulème: 1. J. Witte; 2. en 7. Sim ^pruyt; 3. J. Caljouw; 4. J. P. v. d. "Wart; 5. en 6. A. M. van Peenen zoon. Noyon: 1. en 7. L. Marrinisse; 2. L. v. Wallenburg; 3. D. Ansems; 4. P. Martijn; 5." L. Braet; 6. Adr. van der Weele; 8. Fr. Borremans; 9. J. Bouw man; 10. J. J. Sponselee. GOES Zuid-Beveland Aanrijding Aan de noordzijde van de Grote Markt te Goes, vóór het gebouw van de P.Z.C., ontstond gisteravond om streeks kwart over zes een aanrijding tussen een personenauto bestuurd door A. T. B. uit Amsterdam en de motorrijder A. P. H. uit Kruiningen. Het ongeluk ontstond, doordat B. links door de bocht ging, daartoe ge dwongen door enkele wielrijdsters, die tot op de helft van de weg ston den. De auto werd licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. VEERE Veekeuring te Veere Voor de plaatselijke veekeuring te Veere wejden 29 koeien en één vaars aangevoerd. De volgende dieren wer den geprimeerd: lste kalfkoeien, Marijke 8-la en Mieneke 4-lb, eig. L. P. Brasser; Flora 2a, A. de Nood; Riet 2b, J. Breel; Susanna 2c, W. de Kroo; Flora 10-2d,A. de Nood; Juliana 39-2e, W. de Kroo; Lena. 51-3a, P. Vader; Jannie 2-3b, J. Breel; Flora 8-3c, A. de Nood. 2e kalfkoeien, Meineke 3-la en Mie neke 2-lb, L. P. Brasser; Berta 4-lc, Jac. Poeuwer; Flora 7-ld, A. de Nood Marijke 6-2a, L. P. Brasser; Marian- na 2b, Jac. Gïdeonse; Zwartkop 2c, Jac. de Nood; Roosje 2d, Jac. Gïdeon se; Ria 3a, Jac. de Nood; Ida 2-3b, J. Wagenaar; Hiltje 44-3c, A. de Nood; Bea 44-3d, A. de Nood. a 3e kalfkoeien, Marijke 4-la en Bea- trise 2-lb, L. P. Brasser; Stam 4-2a, W. de Kroo; Poelster 2b, A. Gideon- se; Pietje 17-3a, L. v. Wallenburg; Oudere koeien, Mientje la, L. P. Brasser; Emma lb, A. Gideonse. Medailes werden toegekend aan: Marijke 8, L. P. Brasser, kring Wal cheren ZLM; Mientje 3, L. P. Brasser Coöp. Eilandvereniging Walcheren; Emma, A. Gideonse, Coöp. Zuivel fabriek Walcheren; Berta 4, Jac. Pouwer, fa. Van Eenennaam. WESTKAPELLE Dui.tse C.J.M.V. gast van C.J.V. Westkapelle Tijdens de pinksterdagen zullen het „Posanenkoor" en een jongerengroep van de C.J.VJJ. uit Duisburg de gast zijn van de plaatselijke C.J.V. te Westkapelle. De gasten uit Duisburg zullen zater- dagmiddag in Westkapelle arriveren. ,s Avonds zal er een kerkdienst zijn in de Nederlands hervormde kerk te Westkapelle, waaraan het „Posanen koor" en de christelijke gemengde zangvereniging „Looft den Here" hun medewerking zullen verlenen. De heer M. Allewijn uit Goes zal tijdens deze dienst een tweetal meditaties houden over de onderwerpen: „En stil zijn mijn lippen en stom is mijn mond" en „Sie fangen an zu reden". Tijdens de kerkdienst van zondag morgen, waarin ds. W. Oosthoek voorgaat, verleent het „Posanenkoor" eveneens zijn medewerking. Concert van O.K.K. Zaterdagavond zal de muziekvereni ging O.K.K. uit Westkapelle een con cert geven op de muziektent, dat om 7 uur zal aanvangen. In de pauze van dit concert zal de trekking van de verloting ten bate van het Rode Kruis verricht worden. OOSTKAPELLE N.C.V.B. bijeen Voor de N.C.V.B.-afdeling Oostka- pelle, die dezer dagen vergaderde on der leiding van de presidente mevrouw M. den Hollander-Wondergem, sprak mevrouw Jongejan-De Groot over het onderwerp: „De christelijke roman in .t algemeen en mijn eigen werk in ,t bijzonder". Op de volgende vergadering, die werd vastgesteld op 21 juni a.s. zal ds. Kok van St. Laurens spreken over „De Anglicaanse Kerk". Door het toetre den van twee nieuwe leden telt de afdeling thans 78 leden. Benoeming Tot adjunct-commies eerste klas ter secretarie van de gemeente Slie- drecht is benoemd de heer J. de Voogd te Oostkapelle, thans werkzaam ter secretarie in Domburg. AAGTEKERKE Raad vergader! De raad van Aagtekerke komt don derdagavond bijeen. De agenda ver meldt onder meer een voorstel tot verbetering van de straatverlichting, 'verkoop en aankoop van grond in het uitbreidingsplan, de aankoop van een begrafenistoestel en een voorstel tot verlenging van een kasgeldlening ad 50.000. Ook komt de restauratie van de toren ter sprake. SEROOSKERKE (W.) Filmavond Zaterdag vertoonde de C.FA. afde ling Serooskerke (W.) in het vereni gingsgebouw de film „Stille Helden". Deze spannende film. waarin o.a. de bekende zanger Paul Robeson mee speelt, gaf het harde leven van de mijnwerkers te zien, De belangstel ling was 'ook nu weer zeer bevredi gend. Met deze film besloot de af deling Serooskerke tevens het sei zoen. i. 1 ffe i §W-t ui De nieuwste aanwinst van de Vlissingse vis sersvloot, de kotter „Clasina" (Vli 27) van de heer L. de Nooijer, is de andere vaartuigen ver vooruitHet is do eerste Vlissingse kot ter, die volgens do „nieuwe bouwverorde ning" onder controle van de scheepvaartin spectie zijn beslag heeft gekregen. Sedert vorige week vaart de „Vli 27" met de vloot uit. De ge meente heeft zich voor de „Clasina" garant gesteld en als blijk van waardering daarvoor heeft de heer De Nooijer B. en W. van Vlissingen, de raad en verschillende andere genodigden voor zater dagmiddag aanstaande een „symbolische" proefvaart aangeboden. Bij gunstig weer ver trekt men van de Hout kade voor een vaart in de richting Westka pelle. Bij minder aan trekkelijk weer zoekt de „Clasina" voor haar proefvaart de binnen wateren op. Het vaartuig heeft tal van nieuwigheden. Niet alleen voor het uitzet ten en inhalen van de netten, maar ook wat de voorzieningen voor de bemanning betreft. Zo heeft de „Clasina" achter de ruime stuur- huLeen geriefelijk keu kentje. Onder de stuur hut ligt een kajuit, die ruimer en moderner is dan bij de overige vis sersvaartuigen. Ieder lid van de bemanning heeft op de „Clasina" een eigen kastje bij zijn kooi, die verlicht kan worden. De „winch" voor dc netten bevindt zich in de stuurhut en kan aan het stuurrad worden bediend. Bij de oudere kotters staat de winch aan dek. De kotter is tevens een van de weinig ijzeren schepen, die de Vlis singse vissersvloot telt. 125 100 75 65 55 45 1290 1100 900 1290 1100 900 890 780 670 930 700 600 580 500 400 ROTTERDAMSE VEEMARKT: Aanvoer in totaal 4547. Weektotal 7052. Vette koeien en ossen 400: gebruiksvee 922; vette kalveren 1021; graskalveren 58: nuehtere kalveren 901: varkens 10: lo pers 6: biggen 38; paarden 105; veulens 3: schapen of lammeren 111: weide/ zuiglammeren 960: bokken of geiten 12. Prijs in cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 295 330 270—295 250—265 Vette kalveren 265—290 230—265 200—230 Slachtpaarden 240 200 190 Prijs in guldens per stuk. le 2e 3e kwaliteit Graskalveren 440 380 270 Nuehtere kalveren 66 56 50 Exportvarkers lopers 80 70 60 Biggen Schapen W eide/zuiglammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koeien aam'oer als vorige week. handel kalm. prijzen als gisteren: vette kalveren aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen iets lager, enkele prima's boven notering: graskalveren aanvoer korter, handel matig, prijzen onveranderd: nuch tere kalveren aanvoer kleiner, handel stug, prijzen iets hoger: exportvarkens lopers aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen ongewijzigd: biggen aan voer als vorige week, handel kalm, prij zen ongewijzigd; slachtpaarden aanvoer even meer, handel traag, prijzen iets ho ger: schapen aanvoer iets meer, handel goed, ruim prijshoudend; weide/zuiglam- meren aanvoer aanmerkelijk groter, han del tamelijk, prijzen wat hoger; kalf koeien en melkkoeien aanvoer matig, han del redelijk, goed prijshoudend: vaarzen en pinken aanvoer klein, handel slepend, ruim prijshoudend. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 1291 kg exportgarnalen 2.68 —3.47; 362 kg schar 16—11; 213 kg bot 16; 86 kg wijting 16—25: 80 kg tong 1.01—2.01: 31 kg rog 16—28; 2 kg griet 90: 15 kg pa ling 1.68—2.10; 2 kg visiever 7.22; 528 kg doorgedraaid. IN 1 UUR EN 56 MINUTEN Met kleine voorsprong op het peloton Onmiddellijk nadat wethouder B. H. L. Picavet dinsdagmiddag; aan 49 renners het startschot van de Hul- sterse kermlskoers had gegeven, werd een uitermate hoog tempo inge zet, dat, naar het zich liet aanzien, nooit kon worden gehandhaafd. Toch kwam het anders uit. De 49 beginne lingen waren bezeten van de vaste wil om op het smalle binnenstadpar- cours in zo kort mogelijke tijd de tachtig kilometer verdeeld over 47 rondes weg te draaien. Het is dan ook een zeer snelle koers geworden, maar tegelijk werd het een saaie kamp! Iedere uitlooppoging werd door het wakende peloton in de kiem gesmoord. Het tempo bleef aan de hoge kant en op half koers noteerde men een snel heid van ruim 40 kilometer per uur. Het was opvallend dat de streekfavo- riet Theo Verschueren uit St.-Jan- steen zich niet mengde in de zenuw slopende premiespurten. De renner spaarde zich kennelijk voor de eindzege. Dit bleek dan ook enkele rondes voor het einde. Ver schueren kromde zijn rug en behaal de inderdaad enige voorsprong. Zijn talrijk opgekomen supporters waan den hem reeds de overwinnaar van deze koers, maar hij had buiten de waard gerekend. De grote groep strekte de spieren nog eens extra en toen de laatste rondes ingingen was alles weer bij elkaar. Massaspurt Het zag er toen naar uit, dat het op een massaspurt zou uitlopen, maar ook daarin vergiste men zich. Want de Zeeuw Jo van Waarde uit Wol- faartsdijk had nog de kracht om te ontsnappen. Tezamen met de Breda- naar M. de Jong. Zij slaagden erin een kleine voorsprong te nemen en deze nog te behouden tot het laatste eind. In de sprint toonde De Jong zich de snelste en won met een halve lengte van Jo van Waarde. Op 200 meter volgde het peloton, waarvan de klassespurter Leo Motkê uit Roermond de sprint won. Vierde werd Leo Althuïjzen uit Den Haag. 5. P. Barten uit Zevenbergen, 6. K. Haast uit Rijsbergen, 7. T. Verschue ren uit St.-Jansteen, 8. J. van Geloof uit Made, 9. W. Heeren uit St.-Willi- brord en 10. A. Andeweg uit IJssel- monde. De winnaar legde liet parcours af In de tijd van 1 uur 56 minuten. VEILING BERGEN OP ZOOM Aspergeveiling, aanvoer 14.000 kg. AA extra 2,65—2,70, AA I 2,40—2,45, A extra 2,55—2,60. A I 2.30, B extra 2.452,50, B I 2,10, C extra 2.10—2,15. C I 1,80—1,85, D I 1,10, E I 0.80—0,90, E II 0,70, F I 1,70 —1,80, stek 0,80—0,85. VEILING KRABBENDIJKE Kruisbessen 66—77. Mach. Fr. I 61—66 per doos. Regina II 62 per doos. VEILING ZUIDHOLLANDSE EILANDEN Andijvie 4854, bloemkool Ia 4379, Ila 23—63, Ib 29—44, Hb 19—37, C 13—32, D 1018,, komkommers A 41—52, B 3942, C 21—38. bospeen I export 43—64, II 14 —26, waspeen Ia 62. Ha 16—47, sla I 4.60 —12.70. II 3.10—6.60, stoofsla 13—25, spina zie I 26—47, n 26—28, radijs 15—16, kro ten 22—37, rabarber 15—2<t, postelein 26 —41, selderij 314, peterselie 17—19, dub bele bonen 3.30, peulen 2 90, sjalotten 24 —41, uien 45, tuinbonen 91—1.02. spits kool 2741. tomaten combinatie I A 8.70, B 8 50. C 8.80. CC 6.90. combinatie II A 8.50, B 7.70, C 8.30. CC 6.70, aardbeien Ia 82—96 Ila 36—73. EIERVEILING GES Bericht van handelaren, 31 mei. Kipeieren 9.5 cent, eendeieren 7 cent. ganseieren 20 cent. MARKT GOES Aardappelen, Bintje 35 mm opw., binnen landse sortering 12—15, Bintje 35 mm opw„ exportsortering 15. Alpha 35 mm opw. binnenlandse sortering 5—6, Alpha 35 mm opw., exportsortering 6—7. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrich- ting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 2,25 —2,50 per 100 kg. Hooi. Voor lucernehooi kon 100 per ton, geperst uit de ruiter, worden genoteerd. Eieren. Voor de eieren kan een prijs van 1,681,72 per kg worden gemaakt. Motor reed op auto Maandagmiddag, omstreeks tien mi nuten over vijf botste ter hoogte van de fosfaatfabriek aan de 'Westkade te Sas van Gent een motorrijder, de heer L. A. M. uit Zelzate, tegen een personenauto, bestuurd door de heer J. F. D. uit Sas van Gent. De heer D. werkzaam op de fosfaat- fabriek, wilde met de auto het fa brieksterrein verlaten doch bemerkte daarbij niet dat op de rijksweg uit de richting Sas van Gent de motor rijder naderde. De motorrijder trachtte nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, doch slaagde daarin niet. Hij botste tegen het linker voor spatbord van de personenauto, en kwam op de rijweg terecht, waarbij hij enkele lichte ontvellingen opliep. Motor en auto werden bij deze bot sing aanzienlijk beschadigd. Drie zilveren jubilea bij N.C.B.-kring Oostburg Op dinsdag 5 juli a.s. zal het voor de Kring Oostburg van de N.C.B. een bijzondere dag worden. In de eerste plaats bestaat deze kring dan 25 jaar maar eveneens viert de secretaris van deze Kring, de heer A. van Oers zijn zilveren jubileum. Dit houdt dus in, dat de heer van Oers vanaf de op richting van de Kring het secreta riaat waarneemt. Op dezelfde dag herdenkt de heer van Oers evenwel ook. het feit, dat de C.H.V. van de N.C'.B. 25 jaar geleden werd opgericht, waarvan hij het hoofd nog steeds is. Er is een commissie ingesteld, die de ze feestelijkheden zal voorbereiden, inoverleg met de C.H.V. Omtrent het programma kan echter in dit stadi um nog niets naders worden meege deeld, maar vaststaat, dat het de moeite zal lonen om deze dag te re serveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11