Zeeuwse koren zongen in „Toorenvliedt" NIEUWS UIT DE KERKEN WALCHEREN ZUID-BEVELAND VLISSINGS GEMEENTEBESTUUR OP EXCURSIE NAAR GELEEN „IN DIENST DER KERK" HIELD CONFERENTIE IN „HEDENESSE" MAANDAG 30 MEI 1960 PROVINCIALE ZEEUW8E COURANT CONCOURS RING ZEELAND Souburgs Kamerkoor zorgde voor de beste prestatie In het openluclitheater „Too- renvliedt" te Middelburg hield de ring Zeeland van de Kon. Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen zater dagmiddag haar jaarlijkse zangconcours, waarvoor dit maal een grote belangstelling bestond. Waren er op voor gaande concoursen veertien, vijftien of zestien koren, thans gaven niet minder dan 21 koren uit Zeeland acte de presence op deze vocale ontmoeting. Het was mooi en zonnig weer, toen ringvoorzitter P. van der Wiele uit Goes, 's middags het concours open de, maar later op de middag liet de zon verstek gaan en stak er een kou de wind op. Dit kon het enthousias me van bezoekers en deelnemers ech ter niet temperen. Weggedoken in hun jassen bleven de bezoekers tot 't einde toe luisteren naar de koren. De beide juryleden, de heren H. M. de Wolff uit Rotterdam en Adr. Kousemaker uit Goes, deden hun werk in een speciaal voor hen opge zette tent, van waaruit zij de vocale prestaties beluisterden. Op liet wandelpad achter het thea ter heerste een gezellige drukte. Aan een „lopend buffet" waren hier kof fie, broodjes en diverse andere ver snaperingen te koop. De beste prestatie op dit concours leverde het Souburgs Kamerkoor, dat uitkwam in de afdeling uit muntendheid en dat met 350 pun ten een eerste prijs bij elkaar zong. Het Jeugdkoor 2 uit Sou burg. dat deze middag de spits had afgebeten, werd 202 punten toege kend, hetgeen voor de jeugdige Souburgertjes een tweede prijs be tekende. De uitslag De totale uitslag van het concours is als volgt: derde afdeling: Jeugdkoor 2. Souburg 202 pnt, 2e prijs; De Lof- stem Baarland-Oudelande 230 pnt, le prijs; De Heer is onze banier Water landkerkje 193 pnt, 3e prijs; Vooruit gang zij ons streven, Sint-Annaland 224 pnt, le prijs; Nieuwlands ge mengd koor 214 pnt, 2e prijs; twee de afdeling: Jubilate Deo Kruiningen 216 pnt, 2e prijs; Looft den Heer Wolfaartsdijk 225 pnt. le prijs; Kunst naar kracht Driewegen 204 pnt, 2e prijs; eerste afdeling: Jeugd koor 1 Souburg 205 pnt, 2e prijs; Jeugdkoor Nieuw- en Sint-Joosland 224 pnt, le prijs; Jubilate Deo Goes 212 pnt, 2e prijs; Soli Deo Gloria Kamperland 203 pnt, 2e prijs; Tot nut en genoegen Nieuwdorp 226 pnt, le prijs; Ons Genoegen Heinkens- zand 218 pnt, 2e prijs; De Lof stem Sint Laurens 213 pnt, 2e prijs; Soli Deo Gloria Oostburg 204 pnt, 2e prijs; afdeling uitmuntendheid: Sur- sum Corda Oostkapelle 226 pnt, le prijs, Souburgs Kamerkoor 250 pnt, le prijs: ereafdeling: Eén in geest en streven Serooskerke (W.) 211 pnt, 2e prijs; Ned. Hen'. Kerkkoor 216 pnt, 2e prijs; Soli Deo Gloria Sou burg 229 pnt, le prijs. Tweejarig jongetje viel uit stuurzitje van fiets Op Achter de Houttuinen te Middel burg gebeurde zaterdagmiddag om streeks half vier een aanrijding, waar bij een tweejarig jongetje aan het hoofd werd gewond. Vermoedelijk doordat de wielrijdster, mevr. M. M. K., met voor haar in een stuurzitje een tweejarig jongetje, en een vracht auto te dacht langs elkaar heenreden werd de wielrijdster geramd. Hierbij was het jongetje uit het zitje geval len en met zijn hoofd op de straat ge komen. Jongetje bij oversteken aangereden Op de Blauwedijk te Middelburg is zaterdagmiddag het 8-jarige jongetje J. B. van der L. door een auto ge schept. Het knaapje werd daarbij zo danig gewond, dat het in het zieken huis moest worden opgenomen. Het ongeval gebeurde toen het jon getje plotseling tussen een file auto's, die hier stond te wachten voor de Stationsbrug, de rijweg overstak. Hierbij werd het knaapje gegrepen door de auto van de heer P. S. M. uit Kloetinge, die vanuit de richting van de brug kwam gereden. Het knaapje, dat een onderbeenbreuk, schaafwonden aan de linkerknie, en kele vleeswonden aan zijn hoofd en vermoedelijk een hersenschudding opliep, werd per ambulance naar het Gasthuis overgebracht. Engels elftal naar St.-Annaland Op zaterdag 4 juni zal des middags een Engels elftal Hitchan 1 iwn P.C. Andval uitkomen tegen W.H.S. 1 op het sportterrein aan de Eierensstraat te Sint-Annaland. Alle Engelse spe lers zullen een vaantje In ontvangst mogen nemen en W.H.S. zal aan de Engelse gasten een koffiemaaltijd aanbieden in het clubhuis. V.v. „Dreischor" brengt bezoek aan Aardenburg De voetbalvereniging „Dreischor" brengt op zaterdag 4 en zondag 5 juni as. een officieel bezoek aan Aardenburg. Het Dreischorse elftal zal zondag 5 juni een wedstrijd spelen tegen Aar denburg I, welk elftal uitkomt in de le klas B van de K.N.V.B., afdeling Zeeland. Te zijner tijd zal de v.v. „Aarden burg" dan een tegenbezoek in Drei schor komen Voetbalwedstrijd tussen ambtenarenmiddenstanders Op het gemeentelijk sporttereïn in Sluis speelde een ambtenarenelftal samengesteld uit kommiezen, mare- chaiisse en politiemannen, een wed strijd tegen de Sluisse middenstan ders. Het werd 33. De 21 achter stand, die de ambtenaren voor de rust hadden opgelopen, haalden ze na de thee in. Geldlening aan Stichting „Sportbelangen" Het bestuur van de Stichting Sport belangen te Vlissingen heeft zich met een verzoek tot het college van B. en W. gericht, te bevorderen, haar ten behoeve van de financiering van de stichtingskosten van een te bouwen complex, bestaande uit 4 kleedka mers. een scheidsrechterskamer en een bergruimte op het sportvelden complex aan de Baskenburgweg een geldlening van f30.300 te verstrek ken. B. en W. stellen de raad voor, gunstig op dit verzoek te beslissen. Aankoop van panden voor saneringsplan Om ter zijner tijd een eventuele uit breiding van het Vlissingse politie bureau mogelijk te maken en een nieuwe verkaveling van de daar ge legen gronden te kunnen verwezen lijken verdient het aanbeveling de panden Breestraat 9 en Groene- woud 15 in bezit te krijgen, aldus b. en w. in een voorstel aan de raad, die vrijdagmiddag 2 uur in vergade ring bijeenkomt. Tevens willen b. en w. het pand Groenewoud 27, om te zijner tijd uit voering te geven aan het sanerings plan voor de oude stad, aankopen, waartoe zij de raad een voorstel heb ben doen toekomen. Nieuw motormateriaal voor de politie Om het apparaat van de gemeente politie behoorlijk te kunnen laten functioneren willen B. en W. van Vlissingen overgaan tot vervanging van emg motormaterieel. Het gaat in de eerste plaats om twee reeds geheel afgeschreven motoren, die thans vol komen versleten zijn. Verder wil men overgaan tot vervanging van de in 1956 aangekochte surveillance-auto. In totaal komen deze vernieuwingen op een investering van f 10.525. Aanleg middenplantsoen op de Singel Er is in Vlissingen een plan uitge werkt tot het aanleggen van een beplanting in het middenplantsoen van de Singel tussen de Paul Kruger- straat en de Van Dishoeckstraat. Voor de uitvoering hiervan stellen B. en W. van Vlissingen de raad voor een krediet te verlenen van f 6000. KOUDEKERKE N.C.V.B. bijeen De afdeling Koudekerke van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse ver- radering onder leiding van de presi- lente mevr. Barentsen. De spreker voor deze avond was ds. Hoffman met het onderwerp: „Oecu mene". De volgende vergadering zal gehouden worden op 14 juni a.s. Afscheid ds. W. Dijckmeester In de Nieuwe Kerk tc Middelburg nam ds. \V. Dijckmeester, herv. pre dikant in wijk 5, zondagavond af scheid in verband met zijn benoe ming tot lid van het secretariaat-ge neraal van de Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk. Ds, Dijckmeester wees erop, dat de zondag tussen Hemelvaartsdag en Pinksteren wel „Wezenzondag" ge noemd wordt, omdat zij gelegen is tussen Christus Hemelvaart en de komst van Zijn Geest. Ook de herv. gemeente van Middelburg voelt thans een le eteg .Zijéd.fB.heevhOokeaMen een leegte. Zij heeft verdriet en spijt om opengevallen plaatsen in haar midden, aldus ds. Dijckmeester. Daar om zal zij uit het geloof de kracht moeten putten om de veslagenheid te overwinnen en te doen omslaan in blijdschap.' Als tekst van zijn preek had ds. Dijckmeester gekozen Johan nes 6 vers 63: „De Geest is het die levend maakt, het vlees is niet nut", Na de preek richtte de scheidende predikant zich tot de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, de burgemeester van Mid delburg, mr. Joh. de Widt, de direc teur van het. maatschappelijk werk in Zeeland, ds. H. M. Strating, preases en leden van de classicale vergade ring, ringpredikanten en vertegen- woordigers van de Chr. Ger. Kerk, de Geref. Gemeente, de Doopsgezinde en de Lutherse Kerk. Voorts richtte hij een woord van af scheid tot de leden van kerkeraad, kerkvoogdij, kerkelijke medewerkers, kosters en de organist. Na afloop maakten zeer velen van de gelegenheid gebruik om in de Trouw- kerk persoonlijk afscheid te nemen van ds. en mevr. Dijckmeester. Bevestiging en intrede ds. J. G. Kooren Zondagmorgen heeft ds B. Zoodsma uit Nieuwdorp in de Ned. herv. kerk van Nisse ds. J. G. Kooren in zijn nieuwe ambt bevestigd. Als tekst voor zijn predikatie had ds. Zoodsma gekozen 2 Timotheüs 2 vers 2. In een stampvolle kerk deed ds Koo ren 's Middags zijn intrede. Als tekst voor zijn predikatie had hij gekozen Habakuk 2 vers 2. Namens de clas sis Goes en de ring Borssele werd de nieuwe predikant vervolgens toege sproken door ds. L. Blok uit Elle- woutsdijk. Namens de Geref kerk te Heinkenszand werd het woord ge voerd door de heer W de Schipper Burgemeester J. D. Jansen sprak ven volgens namens de burgerlijke ge meente. Als laatste werd ds. Kooren toegesproken door ouderling Tore naar, die de gemeente staande liet zingen Gezang 135. Tot slot sprak ds. Kooren een dankwoord. SEROOSKERKE (W.) „Helpt Elkander" hield j aarvergadering Onder voorzitterschap van de heer D. Gideonse Jr. werd te Middelburg de jaarvergadering gehouden van de assurantievereniging voor roerende goederen, „Helpt Elkander", geves tigd te Serooskerke (W). De voorzit ter deelde onder meer mede dat oo 4 boerderijen in 1959 bliksemafleiders zijn geplaatst. De jaarrekening gaf een totaalbedrag aan van f 85.635,79. Aan brandschade werd uitbetaald f 27.243,96 waarvan de herverzeke ring f20.328,45 betaalde. Het jaar verslag wees uit, dat de vereniging 31 december 1959, 2253 leden telde met een verzekerd kapitaal van 47.294.172,Als bestuurslid werd herkozen de heer J. de Visser Pz en als commissarissen de heren K, Cop- poolse Jz, W. Cevaal, P. Meijers en W. Rooze. In de vakature van de com missaris, de heer L. Minderhoud te Westkapelle, die om gezondheidsre denen ontslag nam, werd gekozen de heer J. Minderhoud, te Westkapelle. ARNEMUIDEN Publieke verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg, heeft vrijdagmiddag te Ar- nemuiden publiek verkocht het huis en erf Lantsheerweg 4 te Arnemui- den, groot 1.47 are. Koper werd de heer' J. A, Witte te Arnemuiden voor f 5750,—. Zaterdagmiddag en een deel van de avond icerd in het openluchttheater Toorenvliedtte Middelburg een zangcoucours gehoudenwaar ook de jeugd goed vertegenwoordigd was. Voor een waardig begin van dit con cours zorgde het Jeugdkoor II uit Souburg, dat een tweede prijs be haalde. Foto P.Z.C.). DOMBURG Boerenleenbank Domburg opent nieuw bijkantoor Speciaal ten gerieve van de vreem delingen opent de Coöp. Boerenleen bank „Domburg" te Domburg met ingang van 1 juni a.s. in de Noord straat bij de markt een bijkan toor voor het omwisselen van vreem de valuta. Uiteraard kunnen bij dit kantoor ook de bestaande cliënten terecht. Koersen van vreemde valuta worden dagelijks duidelijk zichtbaar aan het kantoor vermeld. In de maan den juli en augustus is dit kantoor ook iedere avond nog een uur ge opend. Officiële publikaties VOLKSTELLING I960. Aan de burgerij. Op 31 mei 1960 zal de algemene volkstel ling worden gehouden. Deze volkstelling (de dertiende 1827) wordt georganiseerd om gegevens te verkrijgen omtrent de samenstelling van onze bevolking, over de wijze, waar op men woont, over de uitgeoefende be roepen, over de genoten schoolopleiding enz. Al deze gegevens zijn nodig bij het zoeken van oplossingen voor tal van pro blemen (woningbouw, scholenbouw, in dustrievestiging etc.), die vooral voort vloeien uit het feit, dat op ons kleine grondgebied de bevolking van jaar tot jaar sterk toeneemt. Het is van het grootste belang dat mij bij de beoordeling van deze soortgelijke prohlemen niet uit gaat van vermoedens, doch van zo juist mogelijke cijfers. Een algemene volkstel ling is het aangewezen middel om deze gegevens te verzamelen. Aan U worden daarom dezer dagen door de tellers vragenlijsten uitgereikt die U moet invullen naar de toestand op 31 mei I960, des nachts ora 12 uur. De vra genlijsten worden bij U achtergelaten om ook de huisgenoten, die alleen 's avonds thuis zijn, in de gelegenheid te stellen de vragen zelf te beantwoorden, vooral die over opleiding en beroep. Bij de vra genlijsten is een toelichtingsblad gevoegd. Raadpleeg vooral dit toelichtingsblad voor U met de invulling van de vragen lijsten begint en zorgt dat U officiële be scheiden, zoals huwelijksboekjes, pas poorten enz. "bij de hand hebt. Met nadruk wordt er op gewezen dat de vragen niet worden gesteld uit nieuwsgie righeid naar de persoonlijke omstandig heden van U of uw gezin. De door U te verstrekken gegevens zijn alleen be stemd om tezamen met die van andere gezinnen een totaalbeeld te geven over de wijk en de plaats waar U woont en over ons land als geheel. Bovendien zijn de tellers en ook degenen, die daarna de Ingevulde vragenlijsten in handen krij gen, verplicht tot geheimhouding van al les wat bij de uitoefening van hun taak te hunner kennis komt. Vul de vragen zo duidelijk en volledig mogelijk in. Stel de invulling niet uit. Verleen uw volle medewerking aan de volkstelling! Middelburg, i 1960. DE GEMEENTEBESTUREN. GOES Hengelconcours E.G.H.V. De Eerste Goese Hengelsport Vereni ging hield voor haar leden een hen gelconcours" in het Kanaal door Zuid- Beveland. Hieraan namen 133 henge laars deel, die gezamenlijk 4038 gram vis vingen. De koningsvisser voor 1960 is de heer J. G. Vos, die met een vangst van 3 vissen en een totaal ge wicht van 429 gram aan de kop kwam te staan. Hij kreeg voor deze prestatie een fraaie beker. De prijzen van het concours werden als volgt gewonnen: le prijs J. G. Vos 429 gram; 2e prijs M. Verstelle 335 gram; 3e prijs W. v. Klaveren 317 gram; 4e prijs R. Verstegen 316 gram; 5e prijs D. Imandse 249 gram; 6é prijs J. Tilroe 229 gram; 7e prijs B. Geene 200 gram; 8e prijs G. Zwee- dijk 156 gram; 9e prijs Chr. Kole 154 gram; 10e prijs C. J. de Koning 121 gram. Donderdag 16 juni a.s. zal een groot hengelconcours worden gehouden in de Oosterschelde, tussen Kattendijke en Wemeldinge, dat gehouden zal worden tussen de leden van de hen gelsportvereniging „Kapelse Kanaal vissers" en de E.G.H.V. Lezing voor huisvrouwen dagen hielden de heer en me vrouw Van Heel-Van Dissel uit Goes voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Goes en Om streken een causerie over hun reis door MIdden-Afrika. Op boeiende wijze vertelde mevr. Van Heel het een en ander over het leven van de inheemse vrouw. De vrouwen in Afri ka doen het werk. Ook het inkopen doen voor de blanke vrouwen is niet gemakkelijk. Steeds moeten ze afdin gen op de prijzen en zeker nauwlet tend toezien bij het inpakken van de gekochte waren, daar de winkelier, als hij de kans heeft, mindere waar inpakt. De heer Van Heel vertelde over het land. Alles werd toegelicht met prachtige kleurendia's. De presi dente, mevr. C. A. Griep-Duinker, dankte beiden hartelijk voor deze le zing. WOLPHAARTSDIJK Raad Wolfaartsdijk verhoogd garantie bejaardentehuis Vrijdagavond kwam de raad Wol- phaartsdijk in spoedeisende vergade ring bijeen. De garantie voor de le ning voor het nieuwe bejaardentehuis werd verhoogd van 104.500 tot 121.000 in verband met het bekend worden van de definitieve stichtings kosten. Tot toezichthoudster van de gemeen telijke badhokjes aan het Wol- phaartsdijkse meer benoemde de raad met algemene stemmen me vrouw B. Tramper-Zondag. Het ta rief voor het gebruikmaken van deze hokjes werd bepaald op een dubbeltje per keer, terwijl een abonnement voor twaalf keer ƒ1.zal kosten. Het tarief voor de bootjes die ge bruik maken van de steigertjes, is bepaald op 7.50 per seizoen. TWEEDAAGS TEGENBEZOEK Dubbele raadsvergadering in Limburgs gemeentebuis ALS ANTWOORD op het bezoek, dat de raad van Geleen vorig jaar aan Vlissingen heeft gebracht, is de gemeentelijke vertegenwoordiging van de Scheldestad vrijdagmorgen in alle vroegte in de bus gestapt om een reis te maken naar Limburg. En evenals dat bij de Geleense collega's de initiatiefnemers tot deze uit wisseling vorig jaar het geval was, keerden de Vlissingers zaterdag in de loop van de dag terug van een trip, waaraan zij prettige en waar devolle herinneringen hebben. Het gezelschap uit de Scheldestad, dat bestond uit burgemeester mr. B. Kolff, 18 ï-aadsleden, gemeentesecre taris W. Peters, directeur van ge meentewerken, Ir. K. C. Box, ge meente-ontvanger R. J. Zijlstra, com missaris van politie C. van der Mark en de directeur van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken, de heer H., J. Visser, arriveerde vrijdagmorgen aan de grens van Geleen. Een escorte van de politie begeleidde de bus naar het raadhuis, waar de Geleense gast heren hun Vlissingse collega's een prettige ontvangst bereidden met koffie en Limburgse vlaai. Voor de lunch vertrok men naar de technische school voor chemi sche industrie, waar een vor mingsklas van de plaatselijke huishoudschool de gasten van hun culinaire kwaliteiten liet genie ten. Een bezichtiging van de school ging 's middags vooraf aan een rondrit door de gemeente. Een tocht, die de Vlissingers een uit stekend beeld gaf van wat er in deze Limburgse plaats in de loop der ja ren aan activiteit is ontplooid. Zo be keken de Zeeuwen hier het onover dekte zwembad in het Daemen-park, het Fortuna-stadion en de verschil lende uitbreidingsplannen. Gehelmd bewogen de gasten zich over het ter rein van de staatsmijnen, waar zij onder meer de cokesrabricage en de stikstoffabriek bezichtigden. Na een warme maaltijd in een van plaatselijke restaurants stond voor de vrijdagavond een gecombi neerde raadsvergadering op het pro gramma. Gedachtenwisseling Enkele uren hebben de raadsleden van beide gemeenten hun problemen en toekomstmogelijkheden aan de or de gesteld. Deze praktische uitwisse ling van gedachten op het terrein van de gemeentepolitiek handelde bijvoorbeeld over de woningbouw, de positie van de gemeentelijke finan ciën en de bouw van een overdekte zweminrichting. Ook kwam tijdens deze bespreking d; het onderwerp sporthal aan de e. Aan de hand van een maquette bleek, dat Geleen op dit gebied soort gelijke plannen als Vlissingen heeft. Aan het slot van deze „dubbele raadsvergadering" bood burgemees ter Kolff de gastheren een exemplaar van het pas verschenen Zeeuwse fo toboek „Ontworsteld land" aan. Zaterdagmorgen aanvaardde het Vlissingse gezelschap de terugreis via België. In Brussel bezichtigde men nog het Paleis van de Natie, waar men een uitgebreide voor lichting ontving. Over Brugge en Breskens ging het tenslotte naar Vlissingen. De reis werd afgeslo ten met een maaltijd in de nieuwe rötisserie „De Put" van het „Strandhotel" te Vlissingen. Hoe wel deze rötisserie nog niet offi cieel geopend is, was de inrichting toch reeds zover gereed, dat de gemeenteraad hier kon worden ontvangen. Scheepvaartberichten Vllsaingen aangekomen op 25-5: Waver- stroom van Amsterdam: Suorva van Gent: Bjorgstein van Bremerhaven: 26-5: Campano van Sluiskil: Brosea van Ant werpen: Beta van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 25-5: Waver- stroom naar Shoreham; Suorva naar Nar vik: 26-5: Bjorgstein naar Libertador: Campano naar Bilbao; Brosea naar Lon den: Beta naar Londen. Gepasseerd naar Antwerpen op 25-5: Ve ritas van Londen: Nike van Par: Bloem gracht van Amsterdam-Terneuzen: Sil- vrelta van Rotterdam: Con Zelo van Rot- terdam-Temeuzen; 26-5: Manta van Lon den: Fambo van Rotterdam: Rifo An van Rotterdam: Julia Anna van Rotterdam: Daphnis van Rotterdam: Jenjo van Southend; Leuvehaven van Rotterdam; Aleor van Kaapstad: Stad Gouda van IJmuiden; Aardenburgh van Rotterdam: Hoop van Mistley-Gent; Gele Zee (slbt. met sleep) van Hendrik T Ambacht-rede: 27-5: Westpolder van Yersey: Odor van Mistley: Stella Prima van Londen; Stad Schiedam van Narvik-Gent. Gepasseerd van Antwerpen op 25-5: Aurora naar Denmark: Flardinga naar Londen-Sas van Gent: Nore naar Amster dam; Daje Bohmer naar Amsterdam; Steenbergen naar Bordeaux; Adïne naar Rotterdam; Hersilla naar Amsterdam: Baltic naar Rotterdam: Wiebold Bohmer naar Amsterdam; Europa naar Londen: 26-5: Garoet naar Rotterdam: Port Talbot naar Shoreham; Mount Everest naar Rostock: Eagle naar Londen: Gele Zee naar Maassluis-rede; 27-5: Daphnis naar Amsterdam. CONTACT MET BELGIË.. Levendige discussie over behandelde onderwerpen Het vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand herbergde het afgelopen weekeinde de Zeeuwse leden van de ned. hervormde mannenvereniging „In Dienst der Kerk", die daar met ongeveer 55 deelnemers en 15 Belgi sche protestanten een conferentie be legden, waaraan vorige jaren enkele vrijwel mislukte pogingen aan waren voorafgegaan. Met name het contact met de Bélgische belangstellenden voor dit vereningingswerk heeft dit maal aan het welslagen van de bij eenkomst meegewerkt en houdt dan ook beloften in voor de toekomst. De leiding van het weekend was in handen van ds. J. H. J. Hoffman uit Koudekerke, de heer C. Dronkers uit Vlissingen, en wika W. K. de Haan van „Hedenesse". Zaterdagavond werd het programma geopend met een inleiding van ds. H. M. Strating, over het onderwerp „De kerk van morgen", Speciaal nam spreker daarUj de ver anderingen in Zeeland onder de loep. Ds. Srating ging uit van drie instel lingen: „De Kerk moet anders leren leven; de kerk moet do gereedliggen de kansen ook willen grijpen; de kerk moet anders leren denken". Stellin gen, die een levendige discussie uit lokten. 't Programma van deze eerste avond vermeldde verder een voorbe reiding op hetgeen zondag te wachten stond. Dia's over Brugge en de kunst werken en een filmstrook over Jan van Eyck, de Vlaamse kunstschilder werden daarbij gebruikt. In het gebouw van de protestantse evangelische kerk te Brugge woonden de conferentiebezoekers zondagmor gen een dienst bij, waarin de plaat selijke predikant, ds. J. Beerninck voorging. Een rondgang door de stad volgde op deze kerkdienst. Bij de maaltijd hield deze predikant 's middags een inleiding over het pro testantisme in België en gaf daarbij een schets van de problemen en mo gelijkheden, die het protestantisme in dit land ontmoet. Ook hierop volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. Ds. Hoffman, de voorzitter, sloot na de broodmaaltijd deze conferentie en wika De Haan bedankte nog voor de goede ontvangst en leiding. Hij merk te daarbij op, dat het contact met Bel gië In de toekomst zal worden voort gezet. VAN ONZE ADVERTEERDERS Nieuwe volkswagengarage te Goes geopend Wethouder J. J. van Melle van Goes heeft zaterdagmorgen de nieuwe volkswagengarage van de fa. Van Strien en Zn aan de Wilhelmina- straat te Goes officieel geopend. De Goese welhonder verrichtte deze offi ciële daad met het doorknippen van een lint, dat tussen twee volkswagen personenauto's was gespannen. Ver volgens werden de vlaggen gehesen en de denren van de garage geopend. Het nieuwe bedrijf in Goes is modern en doelmatig ingericht. Het bestaat uit een grote werkplaats annex repa ratie-afdeling en een revisieafdeling. Aan de voorzijde van dit fraaie ge bouw bevinden zich de kantoren, de showruimte en het magazijn. Voorts is een quiek-service en wasplaats gebouwd. Voor de opening bestond grote be langstelling. Tijdens een bijeenkomst in de werkplaats voerde wethouder Van Melle net woord. Hij prees het initiatief van de ondernemer. Hij noemde de bouw van de garage een bewijs van durf, doorzettingsvermo gen en vooruitziende blik. De Goese wethouder herinnerde er in zijn speech aan, dat de grootvader van do hoer Van Strien omstreeks 1910 de eerste automobiel in Goes heeft geïntroduceerd. Verschillende vertegenwoordigers van fabrieken, waarmee het bedrijf relaties onderhoudt, feliciteerden de heer en mevrouw Van Strien met de ingebruikneming van de nieuwe ga rage. Namens de Zeeuwse dealers sprak drs. P. Theune uit Vlissingen en namens de klanten de heer Onder water uit Goes. Namens een aantal cliënten bood laatstgenoemde een ge schenk aan: een fraai geschilderd raam voor het privékantoor van de heer Van Strien. Namens het perso neel bood de heer H. Galenkamp zijn gelukwensen aan. Hij deed zijn woor den eveneens vergezeld gaan van een geschenk. De genodigden bezichtig den na afloop van het officiële ge deelte de nieuwe garage, waarin Volkswagen-, Porsche- en Ghiamo- dellen te bezichtigen waren. Des middags was er in hotel „Ocken- burg" een druk bezochte receptie. Vele vrienden, kennissen, collega's en zakenrelaties maakten van de gele genheid gebruik hun gelukwensen aan te bieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3