JcebleM LEZERS SCHRIJVEN Samenwerking tussen N.T.S. en K.l.R. wordt bestudeerd VANDAAG Greetje Kauffeld treedt op in een muzikale strip „ANALYSE VAN EEN MOORD" THRILLER VAN PREMINGER Examen doen (joodwill ZATERDAG 28 MEI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 De Nederlandse Televisie Stich ting en de Vlaamse televisie over wegen om nauwer samen te wer ken. Daarover zijn reeds ge sprekken gevoerd en enige sug gesties gedaan; spoedig zal het contact weer worden opgenomen om de plannen nader te bespre ken. De Nederlandse hoofden van de televisiesecties zijn inmiddels in Brussel geweest om naar de Belgische teierecordings te kijken. De Vlaamse televisie hoopt im mers door het maken van telerc- cordings dat Nederland beter en gemakkelijker in de gelegeeuheid zal zijn programma's over te no men. De directeur van de Vlaamse te levisie. de heer P. Vandenbus- sclie, toonde tijdens een gesprek dat wij met hem hadden, begrip voor dè situatie zoals die in ons land ten enenmale ligt. De diverse omroepverenigingen leggen im mers reeds lang voor de uitzen ding hun programma's vast en dan is het moeilijk, daarin op het .laatste ogenblik nog belangrijke 'wijzigingen aan te brengen of ge-, heel Ie vervangen. Eenvoudig In België ligt de zaak wat een voudiger. Wij kunneh wat soepe ler zijn bij 'het veranderen van programma's en bovendien be reiden wij ze niet op een zo'n T.V.- en radio reportages uit België De Nederlandse Televisie Stichting- geeft maandag van 10.55 tot 11.30 uur een rechtstreekse reportage van de aankomst van koningin Ju liana en prins Berhard op het Cen traal Station te Brussel. Om 15.35 tot 16.35 uur kan men kijken naar de receptie op het stadhuis te Brussel. Dinsdag begint de televi sie uitzending om 12-25 uur. Dan wordt een bezoek gebracht aan het Plantijn Mauritius Museum te PAUL VANDENBüSSCHE directeur Vlaamse t.v. lange termijn reeds voor. En als wc nu een extra-inspanning leve ren om van bepaalde geschikte uitzendingen telerecordings ta maken, dan zal de Nederlandse Televisie Stichting of 'n bepaalde omroepvereniging ook meer be langstelling tonen voor het geen wat wij presteren en dat toch ook van belang kan zijn voor de Nederlanders, aldus de heer Van- denbussche. Niet alles komt ui teraard in aanmerking. Door de verschillen toch in de volksaard zullen bijvoorbeeld de amuse mentsprogramma's verschillend worden beoordeeld. Over het al gemeen genomen kan de Belg bijvoorbeeld meer de humor van Toon Hermans dan van Wim Kan waarderen. Het ligt dus wat de amusementsprogramma's aan gaat wat moeilijker. Nuttig Samenwerking zou echter wel nuttig kunnen zij bij reporta ges uit het buitenland, bij het inaken van documentaire films. In de eerste plaats kunnen wij Autorennen le Zandvoort op t.v. De Nederlandse Televisie Stichting zal op maandag 6 juni een repor tage geven van de wedstrijden die in Zandvoort worden gehouden om (le Grote Prijs Autorennen. Deze uitzending zal om 16.30 be ginnen en doren tot 17.30 uur. daardoor bevorderen dat er meer begrip voor elkaar kan ontstaan en dat in de tweede plaats, zou er mogelijk goed koper gewerkt kunnen worden. Do heer Vandenbussche denkt daarbij ook aan uitwisseling en samenwerking van artiesten. Zo zullen in de Nederlandse week voor de Vlaamse televisie op zon dag enige artiesten uit Neder land optreden in een programma, dat niet alleen door de Vlaamse t.v. wordt uitgezonden, maar ook door Nederland op het scherm wordt gebracht. Bestuderen De heer H. P. Maas, secretaris van het bui'eau programmaza- ken, deelde mee, dat door de drukke werkzaamheden in de af gelopen weken voor o.a. het be- vrijdingsprogramma, de bespre kingen over de samenwerking tussen de Vlaamse televisie en de Nederlandse Televisie Stichting iets op de achtergrond zijn ge laakt. De suggesties worden na der bestudeerd maar tot concrete overeenkomsten is men nog niet gekomen. De samenwerking zal voorlopig wel gaan in de richting van ge meenschappelijke films en repor tages. Overigens wat het taaiste betreft: in de praktijk gebeurt liet reeds meermalen dat bij re portages uit het buitenland ge meenschappelijke commentato ren optreden. Het is ook niet uit gesloten dat in de nabije toe komst meer Belgische program ma's worden overgenomen dan thans het geval is. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK AAAAAAAAAAAAVWVVVVWW1 Antwerpen en om 20.55 uur wordt rechtstreekse reportage gege ven vanuit de Koninklijke Vlaam se Schouwburg te Brussel. Op maandag 10.55 uur geeft de VARA eveneens een reportage van de aankomst; om 12.45 uur zendt de N.C.R.V. een herhaling uit van de aankomst en kranslegging bij de onbekende soldaat. In de mid dag (om 17.35 uur) kan men luis teren naar de ontvangst op het stadhuis te Brussel (VARA). De N.C.R.V. zendt om 21.30 uur de toespraken van koningin Juliana en koning Boudewijn uit tijden-s het gala-banket te' Brussel. Op dinsdag 12.50 uur wordt een re portage gegeven van het bezoek dat aan Antwerpen wordt gebracht (K.R.O.), en om 17.30 uur volgt 'n verslag van het bezoek aan het atoomcentrum te Mol (A.V.R.O.). In de avond kan men getuige zijn via de radio van het bezoek dat koningin Juliana en prins Bem- hard aan de Koninklijke Vlaamse Schouwburg brengen. Op woensdag wordt om 12.45 uur (N.C.R.V.) verslag gegeven van het bezoek aan de Juliana-school, de Europese school en CERIA. om 17.50 uur kan men luisteren naai de ontvangst van de hoge bezoe kers door de Belgische regering in het kasteel te Gaasbeek en van het bezoek aan het Erasmushuis te Anderlecht. De VARA brengt om 22.10 uur een verslag van het be zoek aan het Paleis voor Schone Kunsten. Donderdag volgt tot slot om 17.30 uur een verslag van het bezoek aan Luik en het vertrek naar Nederland. oren, yen en.... schrijven MORGEN T elevisie Vanmiddag kan men kijken na de uitzending voor de kinderen dooi de VARA naar een rechtstreekse overname van "de Vlaamse televi sie. Uitgezonden wordt „Kom toch De VARA faat in de avond wéér kij ken naar „Mensen, dingen, nu....!" Dat wordt gevolgd door „Je neemt cr wat van mee" het vraag- en antwoordspel in vier etappes naar dc duizend gulden. Tot slot van de avond kan men kijken naar „Pu blieke Tribune" voor de maande lijkse zaterdagavondzitting van het Hof der Zotheid. Dit gedeelte van het t.v.programma wordt over genomen door de Vlaamse televi sie. Zondag wordt om 17.30 een recht streekse reportage gegeven uit Wenen van de tweede helft van de interland voetbalwedstrijd tussen Oostenrijk en Schotland. Om 20.00 uur kan' men dan kijken naar de „„Muziekkampioen" een program ma vol muziek en zang, dat m het teken staat van de Belgisch-Neder landse week. Medewerking verle nen: Rudi Carrel, Greetjc Kauffeld, de Selvera's, Christine Spieren burg, Bert Robbe, de Wama's, het amusementsorkest van het NXR. onder leiding van Francis Bay. Vervolgens neemt Joop Simons de kijkers mee op wandeling door Pa lijs (21.30)._Tot slot van de avond volgt dan „Sport in Beeld". Radio De K.R.O. laat vanavond luisteren naar de laatste aflevering in dit seizoen van „Tierelantijnen". Bij de VARA zitten om 22.40 uur Tlieo Uden Masman en Thom Kei ling op de plaatpraatstoel in de rubriek „Zeg Theozeg Thom". Om 21.00 uur kan men luisteren naar Kwintet Corduwener met zang door Greetje Kauffeld. Zondag laat de A.V.R.O. luisteren naar. Mariene Dietrich. Deze uit zending begint om 20.05 uur. Het zijn opnamen, die werden gemaakt in het Tuschinsky theater. De K.R.O. is in de ether met een duplex-programma getiteld: Hand in hand met België. Het omroep orkest van het N.I.R. en het Me- tropole orkest verlenen hun mede werking. RUDI CARELL WAS BOOS Rudi Carrell was deze weck even in zijn wiek geschoten. Hij was boos geworden, want toen hij een radiogids in zijn han den kreeg las hij dat z'n optreden van a.s. zondag voor de Vlaamse televisie ook zal worden overge nomen door de Neder landse Televisie Stichting „Dat is geen stijl", zei hij verontwaardigd. .Waarom mij -izegd Federlamlse kij- eerder gezegd? Ik kun toch dc N( kers weer niet hetzelfde brengen Het dwong mij dus tot het maken van een nieuw programmaat- :e. En dat in enke'T da- ven tijds. Verschrikke lijk" Maar Rudi Carrel] was gisteren weer wat over zijn boosheid heen. Hij is erin geslaagd een nieuw programma samen te stellen. Hij heeft twee liedjes geschreven en hij heeft een „praatje" ge maakt waarmee hij onge veer zeven minuten zal vullen. Waarover die lied jes handelen, wilde hij 'niet vertellen. „Laat dat een verrassing blijden en bovendien is het wat moeilijk dat in enkele p woorden te zeggen. Ik fe zou het helemaal moeten I omschrijven". Het is overigens dc eerste maai ij dat Rudi Carrell voor de Vlaamse televisie op treedt. Tijdens dezelfde uitzending zal men ook kunnen luisteren en kij- keu naar Greetje Kaui- feld. Het is voor haar niet de eerste maal, dat ze voor de Belgische te levisie optreedt en zij had er geen bezwaar te gen dat dc uitzending wordt overgenomen. „Ik vindt het wel leuk". Drie liedjes zal Greetje zin gen, o.a. „Niet voor mij" en „Aan de Amsterdam se grachten". Het orkest van Francis Bay vindt ze uitstekend. Greetje Kauf feld,. die deze week nog enige opnamen liet ma ken voor d'e radio te Stuttgart heeft vele plan nen. Gisteren heeft ze de gehele dag gerepeteerd voor een muzikale strip. „Een wiegelied voor gro te mensen", die door dc A.V.R.O. woensdagavond op het sciicrm wordt ge bracht. Deze strip houdt het midden tussen een cabaret en een musical. Zij vervult de rol van meisje. Greetje Kauf- fijjji verwacht ~~g|J fold veel van, ze zit in spanning hoe ze erin zal slagen voor de eerste maal een scónc te spelen. „Ik hoop dat het een succes zal worden". In september, optreden in Vlissingen. Het interieur van enkele afdelingen van een Zweedseelektromotorenfabriek lieeft men in zachtere kleuren laten schil deren omdat de arbeiders van deze afde lingen, waar spoelen worden gewonden met rood draad, voortdurend veel meer klachten over loon, arbeidsomstandighe den enz. naar voren brachten dan bun collega's die met blauw cn zwart draad werkten. De rust ïou nu overal zijn te ruggekeerd. Advertentie i FILMS IN ZEELAND Kleurrijk journaal over Brits vorstelijk huwelijk „Analyse van een moord" be hoort tot de opmerkelijkste rol prenten van de laatste jaren, een film, waarmee talrijke prij zen werden gewonnen, waaron der drie prijzen voor James Stewart als de beste acteur en bovendien de Oscar van de Grammofoon Academy voor jazz-musicus Duke Ellington, die zich liet overhalen de mu ziek te schrijven voor „Anato my of a murder". Welke waar de men ook hecht aan de veel heid van prijzen, medailles en Oscars, die jaarlijks worden toegekend, het zal moeilijk zijn te ontkennen, dat deze thriller van Otto Premïnger een zeer boeiende rolprent is, met vak manschap verfilmd en met een uitstekende vertolking der hoofdrollen. Het verhaal berust op een roman van Robert Traver, die de drijfveer van een moord ontleedt en daartegenover de reactie van diverse mensen schetst. Een en ander speelt zich voornamelijk af in de rechtszaal, waar openbaar ministerie en verdediging scherpe aanvallen op elkaar uitvoeren. James Stewart vertolkt de rol van de advo caat, een scherpe figuur, die de na druk legt op het „waarom" van de misdaad. De officier van justitie werd uitgebeeld door Brooks West. Als de verdachte ziet men Ben Gazarra. Een belangrijke rol vervult voorts Lee Remick als de vrouw van de moorde naar. Om haar werd de misdaad be gaan. Verder speelt Kathryn Grant een betrekkelijk kleine rol in de film. Zij treedt op de voorgrond als getuige. Het „gevecht" tussen de officier van justitie en de verdediger is een mach tig duel, waarin beide partijen beur telings het overwicht hebben. De sug gestieve muziek van Duke Elington, 'dié men ook persoonlijk een moment ziet optreden als bandleider Pie Eye, versterkt de drukkende sfeer, welke ergisseur Otto Preminger met zijn produkt weet op te roepen. Te zien maandag in Alnambra (Vlïssingen) en Grand (Goes). Het nieuwe City-theater (Middel burg) start met een feestelijke film over een heel aparte sector van 't showleven. „The big circus" is een groots opgezet spektakel, dat de circuspiste als middelpunt heeft. Adembenemende scènes met Kathryn Grant als een onver schrokken trapeze-artiste in de nok van het circus en Gilbert Roland, die over een koord de Nïagara- waterval oversteekt, zijn enkele hoogtepunten uit het programma, dat het circus biedt. „Les Cousins", Electro (Middelburg) is een produkt van de „nouvelle va gue", de nieuwe generatie Franse ci neasten, die voor een vernieuwing van het repertoire zorgden. Wat men van deze jonge regisseurs kon verwachten gebeurde, zij verzetten zich tegen het modeverschijnsel van kleurige spektakelfilms, die grote bedragen vergden, maar legden zich toe op een vereenvoudiging. Daarbij onderscheiden de jonge regis seurs zich door een bijzonder zuiver gevoel voor realiteit, hetgeen niet ieders waardering geniet, „Les Cou sins" van Claude Chabrol is zo'n film, die de aandacht trekt door onopge smuktheid en eerlijke fotografie. Zo als de titel reeds verraadt behelst het verhaal de geschiedenis van twee ne ven, studenten die in Parijs op eigen benen komen te staan. Althans iri zo verre, dat zijzelf het geld moeten be steden, dat hun familie hen stuurt. Zij raken in een bepaald millieu verzeild, dat geen gunstige invloed lieeft op hun leven. De diverse rollen worden alle gespeeld door jeugdige talenten, onder wie Jean- Claude Brïaly, Gérard Blain cn Juliette Mayriiel. Debra Paget steekt in de aloude „De tijger van Esehnapur" nog steeds in de schaarse, maar kleurige textiel van een tempeldanseres. Alles in deze film is trouwens even kleurig.... en romantisch. Fritz Lang verfilmde de romance tussen de tempeldanseres en de Europese ingenieur met gebruik making van alle mogelijke trucs om er een zo fantastiscch mogelijke ge schiedenis van te maken, hetgeen hem "".getwijfeld gelukt is. Te zien in ixor (Vlissingen.) „Slavenjagers van Afrika", Grand (Goes) speelt ook al in een zeer exotische omgeving, namelijk in de omgeving van de berg de Kiliman jaro. Ook in deze rolprent is het een ingenieur (Robert Taylor), die de vreemdste avonturen beleeft bij het aanleggen van een spoorweg door het gebied van een stam, die de Warushi genoemd wordt. „Moord boven de afgrond" heet de misdaadfilm, die in Alhambra (Vlis singen) gedraaid wordt en waarin Mickey Shaughnessy een heel onaan gename en Cornel de Wilde een bij zonder sympathieke rol speelt. De moord, waarvan de titel gewaagd is het begin van een spannende jacht langs de randen van de Grand Canyon die overigens ook prachtige verge zichten biedt. Zondagmiddag vertoont Grand (Goes) „De wraak van de tomahawk", waar in Robert Knapp een Indiaans- Mexicaanse jongedame (Jana Davi) van een gewisse dood redt, waarmee hij zich het ongenoegen van een In diaans opperhoofd op de hals haalt. Het gevolg is dat ijverig gezwaaid wordt met de tomohawk, het traditi onele wapen der roodhuiden. In Alhambra (Vlissingen), Luxor (Vlissingen), Grand (Goes) en in het City-theater (Middelburg) wordt bo vendien het journaal vertoond van het huwelijk "tussen prinses Margaret van Engeland en de heer Armstrong- Jones. Een kleurrijk verslag van de huwelijksplechtigheid in Westminster Abbey en van de feestelijkheden in Londen. Baten première „La Dolce Vita" niet voor poliofonds Enige maanden geleden hebben do directie van twee filmimportmaat- schappijen het bestuur van het prin ses Beatrix poliofonds aangeboden, de baten van de Nederlandse pre mière van de film „La Dolce Vita" aan het poliofonds ten goede te laten komen. Djt gebaar werd door het prinses Beatrix poliofonds ten zeer ste op prijs gesteld. Hoewel daarna bleek dat deze film op het filmfestival te Cannes een eerste prijs werd waardig gekeurd, heeft het hestuur van het poliofonds zich thans toch opnieuw over deze filmpremière moeten beraden. Het bestuur van het fonds heeft thans meegedeeld dat het, gezien het feit dat deze film in verschillende krin gen van Nederland uiteenlopende re acties zal veroorzaken, met het oog op het specifieke karakter van zijn organisatie heeft gemeend, de naam van het prinses Beatrix poliofonds niet aan de première van deze film te mogen verbinden. met actieve,beheerste zenuwen Nijnhardt's Zenuwtabletten (Advertentie) BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBEO P. M. C. Toepoel overleden In de ouderdom van 78 jaar is in zijn woning te Eemnes overleden de ky- noloog P. M. C. Toepoel. Onder meer heeft hij verscheidene boeken over honden geschreven. Tommy Steele, de bekende Britse rock-'n-roll-zanger, zal binnenkort met zijn vroegere secretaresse Ann Donoghue in het huwelijk treden. Het huwelijk zal worden gesloten ln een rooms-katholieke kerk te Catford (Zuid-Londen), doch wanneer dit zal geschieden is nog niet bekend. (Advertentie) Wilt Gij Onderwijzer worden? Er Is momenteel een groot gebrek aan Onderwijzers. Wij raden Uaan zo spoedig mogelijk een prospectus aan le vragen bij: RESA-HILVERSUM (Bekende Schriftelijke Cursus) - Tel. 5432 Onderwijzersakte (Eersteen 2 e Leefkring) Tolk-Vertaler (Fr„ D. pn Engels) Hoofd* correspondent en V.T.H.-diploma, H.B.S., Gymnasium en MULO A en B. Prof. Aalders 40 jaar hoogleraar Prof. dr. G. Cli. Aalders, die 25 maart j.l. tachtig jaar is geworden, hoopt vandaag de dag te herdenken waarop hij 40 jaar geleden het ambt van hoogleraar aan de Vrije Univer siteit aanvaardde met een rede, ge titeld „Tijkentering in de oud-testa- mentische wetenschap". Zijn leerop dracht was het geven van onderwijs in exegese en canoniek van het oude testament. Prof. Aalders promoveerde op 27 ja nuari 1911 cum laude op een proef schrift getiteld: „De valse profetie in Israël". Sindsdien zijn er nog vele werken van zijn hand verscnenen, o.a. „De profeten des Ouden Ver- honds", „De goddelijke openbaring in de eei'ste drie hoofdstukken van Genesis" en „Oud-tcstamentische,. ca noniek". Grote bekendheid verwierf prof. Aal ders door zijn korte verklaringen en commentaren op de boeken van het oude testament. Prof. Aalders heeft zich niet tot zijn eigenlijke werk als hoogleraar be perkt. Hij is o.a. voorzitter van de Vereniging tot Opvoeding en Verple ging van Geesteszwakke Kinderen en voorzitter van de revisiecommissie van het Nederlands Bijbelgenoot schap voor het oude testament. Weerwaarnemingen In het artikel „Maand mei is be rucht om zijn visites van de IJsheili- gen" in de P.Z.C. van 12 mei I960, ees ik het volgende: „Vroeger, toen er nog geen K.N.MX was dat het weer dagelijks in al zijn schakeringen optekende en men van hogedrukgebieden, koude fronten en depressies nog niets afwist, waren er toch heel wat natuurliefhebbers enweer- en wind belangstellen den onder wie landbouwers, mole naars, schippers, enz., die aanteke ning hielden van het weer". Dit lezende moest ik onwillekeurig denken aan een zeker ook niet onbe langrijke, maar minder als weer en wind belangstellende groep bekend, n.l. de medici uit vroeger dagen. Door hen werd de weersgesteldheid van het hoogste belang geacht voor de gezondheid van de mens. In het hijzonder het hoger of lager worden van de luchtdruk vonden zij erg be langrijk. De barometer was dan ook voor velen van hen een van de ge wichtigste instrumenten,, die zij steeds raadpleegden. Een lage lucht druk veroorzaakte volgens hen be paalde ziekten, terwijl daardoor te vens de werkzaamheid van de toe gediende medicamenten zeer ver minderd werd. Als de barometer op storm of regen stond dan vergrootte de medicus de toe te dienen dosis of hij maakte de concentratie veel sterker dan hij zou gedaan hebben als de barometer op mooi weer had gestaan. Dat er dan ook wel instanties ge weest zullen zijn die de weersge steldheid uitgebreider bijhielden dan dc bovengenoemde groepen waar schijnlijk zullen hebben gedaan, al deden ze het dan niet zo uitgebreid als het K.N.M.I., is wel vrij zeker Een bewijs daarvoor vindt men o.a. in het boek getiteld: „Uitgezochte verhandelingen uit de nieuwste wer ken van de sociëteiten der weten schappen in Europa en andere ge leerde mannen". Uitgegegeven te Amsterdam bij F. Houttuyn in 1759. Hierin komt o.a. een artikel voor onder de titel: „Waarneemingen over de ziekten te Amsteldam in de maanden April, Mey en Juny des jaars 1759". Aan dit artikel zijn de weerwaar nemingen toegevoegd van de maan den april, mei en juni 1759, Deze waarnemingen warén vrij uitge breid. Zij omvatten de barometer stand. de thermometerstand, de windrichting en algemene opmerkin gen over het weer, zoals: helder, be trokken, regen enz. Er ewrden 's- morgens, 's middags en 's avonds waarnemingen gedaan. Door wie of welke instantie deze waarnemingen zijn gedaan is niet vermeld doch het lijkt mij niet- waarschijnlijk dat dit door gewone natuurliefhebbers, landbouwers, mo lenaars of schippers gedaan zal zijn. Er blijkt toch wel uit dat lang voor het K.N.MJ. begon er reeds tame lijk uitgebreide weel-waarnemingen werden gedaan. Oostburg. J. H. Haartsen. Probleem in Z.-Afrika In uw blad van 20 mei las ik onder het opschrift „Taal", het eerste ge deelte dan, het volgende Een Zuidafrikaan die Nederland be zocht was verbaasd over twee dingen, toen hij ontdekte dat duizenden Ne derlanders het rassenprobleem in no time uit de wereld konden helpen: iets waar de Afrikaner na jaren be studering en beleving niet uit wist te komen. Hij heeft toen maar het hoofd geschud over zoveel onkunde en op pervlakkigheid. Nu r - zou ik gaarne mijn mening in deze te kennen willen geven. Is het juist dat deze Nederlanders wier sym pathie aan de kleurlingenzijde staat, ondoordacht hun mening te kennen geven? Wat hiervan waar is weet ik niet! Mijn persoonlijke overtuiging is als volgt: In de H. Schrift lezen wij: Gij (dat is ieder) zult uw naasten liefhebben als Uzelve! Hiermede is ook de we reldvrede gediend en dientengevolge een essentieel belang. Dat betekent dat de kleurling ook dezelfde rechten heeft als de blanke. De kleurlingen in ons land hebben die ook. Het lijkt mij op grond van een steunende op de H. Schrift nu ineens erg simplis tisch. Men kan aanvoeren dat dit in de bedoeling ligt, maar dat het zo ver nog niet is, en nog zoveel ver anderd moet worden. Zulks geef ik gaarne toe, maar dan komt men er tenslotte wél uit. Dat in tegenstelling met de Zuidafrikaan die er na jaren bestudering niet uit kwam. Blijk baar is hij degene die onkundig is in elk geval ten aanzien van de H. Schrift. Gods wil is: Dat ieder mens recht zal wedervaren. Hij is geen aannemer des persoons. Ik geloof hiermede de gevoelens van vele Nederlanders ver tolkt te hebben. Ik hoop dat het mag bijdragen tot rechtvaardigheid in 't algemeen. ■Vlissingen. J. Bremer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 13