Commissaris bracht officieel aan JZimito"-Zierikzee MURG'ü^A1 b'^oek WALCHEREN De eerste Hollandse nieuwe. MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND BOUW BEJAARDENCENTRUM TE IJZENDIJKE NU DEFINITIEF VRIJDAG 27 MEI 1960 PROVINCIALE) ZEEUWSE) COURANT 7 BEWONDERING VOOR INITIATIEF Officiële opening van vierde grote middenstandsexpositie ALLEEN AL door zich een „voorbeeldig" expositiebezoeker te tonen heeft Zeelands commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, woensdagmiddag de „Zimito IV" een haast symbolische officiële opening bezorgd. Symbolisch hopelijk voor de organisatoren en standhouders in deze grootse tentoonstel ling van de immense middenstand, ingericht onder het linnen dak van een immense tent op het Havenplein. Want als alle be zoekers tot en met volgende week woensdag de dag van de traditionele Zierikzeese Paardenmarkt het voorbeeld van de Zeeuwse eerste burger volgen, dan hebben de exposanten over gebrek aan goede belangstelling geen klagen! In gezelschap van het stichtingsbe stuur en de leden van het erecomité, stapte jhr. De Casembroot woensdag middag, enkele ogenblikken voordat de kassa's voor het publiek opengin gen, stand na stand binnen. Hij maakte er persoonlijk kennis niet de winkeliers en fabrikanten, die hier een week lang hun „waar aan de man brengen". Hij liet zich ook uitgebreid voorlichten door het legertje van Zi- mito-staudhouders en had veel waar dering voor hun manier van „naar buiten treden". En voordat de commissaris aan zijn rondgang over het „overdekte" Ha venplein begon, vatte hij zijn eer ste indrukken samen in een voor organisatoren en medewerkers bij zonder vererend oordeel. „Ik bewonder de manier, waarop U deze tentoonstelling tot stand hebt weten te brengen. Een tentoonstel ling op eigen initiatief, zonder te leu nen op de overheid. Een tentoonstel ling zonder subsidie, alleen met ge waardeerde hulp van de gemeente. Ik hooi) dat uw expositie mag slagen door een druk bezoek en dat de om zet in uw zaken zal stijgen. Zierik- zee mag ik wel feliciteren- met een middenstand, die iets dergelijks durft te oi'ganlseren". „Succes ermee Zijn advies en zijn wens aan de voorzitter van het stichtingsbe stuur, de heer G. G. Anker was: „Succes ermee!" Een wens, die hij met een krachtige handdruk onderstreepte. De vierde expositie van de Zierik zeese middenstand in het hart van de stad was zijn eerste dag ingegaan. Aan de steiger van de veerhaven „De Val," bij Zierikzee stonden burge meester mr. F. Th. Dijckmeester en de vice-voorzitter van het „Zlmïto"- stichtingsbestuur, de heer M. C. Doe- leman, woensdagmiddag te wachten op de commissaris. In snelle vaart Advertentie) Pleisterwerk repareren?* van Ceta-Bever Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 23-5: Denzo van Rotterdam; Cabo Silleiro van Ter- neuzen; Ida Jaeoba van Antwerpen; 25-5: Alcee van Gent; Albert V van Gent; Ceiv tricity van Antwerpen, Vlissingen vertrokken op 23-5: Apolo naar USA: Denzo naar Saint Valery Sur Somme; Mercurius naar Leixous; 24-5: Ida Jaeoba naar Piraeus: Albert V naar Emden; Alcee naar Ventspils. Gepasseerd naar Antwerpen op 23-5: Ma- riekerk van Hamburg; Haarlem van Hamburg: Fiducia van Londen; Vanda van Rotterdam; Aurora van Duinkerken. 24-5: Nore van Rotterdam; Baltic van Rotterdam: Triton van Felixtowe; Cana da van zee-Gent: Adine van Dieppe. Irene S van Garston-Terneuzen; Europa vr Londen; Garoet van Hamburg; Ma- Gas van Alexandrië-Humbeeck. Gepasseerd van Antwerpen op 23-5: Hado naar Dublin; Da Costa naar zee-Te'rneu- zen; Sommolsdijk naar Rotterdam. An dromeda naar Duinkerken: Corale naar Le Havre: Beta naar Londen, Margriet Anja naar Rotterdam; Annenkerk naar Amsterdam: Adrïana naar Londen: Ro- zenburgh naar Stockholm. 24-5: Tide naar Poole: Tjoba naar Southend: Alpherat naar Rotterdam: Ador naar Mistley: Spi rit naar Londen. ZEFUWSCH-VLAANDER^N IJZENDIJKE Uitreiking diploma's veilig verkeer Op het gemeentehuis to IJzendijke heeft burgemeester J. M. Ficq in tegenwoordigheid van opperwacht meester Middeljans en de hoofden der scholen aan 48 jongens en meis jes het veilig verkeersdiploma uitge reikt. Het diploma met lof werd uit gereikt aan Ansje van Cadzand en Wilfricd Minnaert. Beiden hadden zowel bij het schriftelijk werk als bij het praktisch examen geen enke le fout gemaakt. Hiervoor kregen zij bovendien een verrassing. Eén leerling moest worden afgewezen. Het beste gemiddelde werd dit jaar behaald door de jongens van de r.-k. jongensschool, waardoor zij voor een jaar in het bezit kwamen van de wisselvaan. BRESKiNS Benoemd Met Ingang van 20 juni zijn tot bad meester agn het Wilhelminazwem- bad te Breskens benoemd, de heren: J. Welleman en W. F. Meyer, bei den te Amsterdam. ging het vervolgens naar het cen trum van Zierikzee, waar een groot aantal genodigden zich een plaatsje had gezocht in het „zitje" van de ex positie. De heer Anker verwelkomde de aan wezigen. Hij betuigde daarbij zijn dank aan het gemeentebestuur van Zierikzee, dat de „Zimito" met raad en daad terzijde had gestaan. Onder de aanwezigen bevonden zich het voltallige raadscóllege van Zierikzee. vertegenwoordigers van verschillen de gemeenten op het eiland en afge vaardigden van verenigingen. Jhr. De Casembroot vertelde in zijn openingsspeech nog. dat Zie rikzee voor een record-aantal offi ciële daden op zijn bezoekenlijstje staat. Negen maal had hij in Zie rikzee iets officieel in gebruik ge steld of geopend, waaronder drie „Zimito's". En juist aan dit naar buiten treden van de middenstand van Zierikzee had hij de plezierig ste herinneringen. De gemeente Naast do plaatselijke winkeliers en fabrikanten hebben ook een aantal maatschappelijke- en overheidsinstel lingen hun tenten opgeslagen in de grote tent op het Zierikzeese Haven plein. De gemeente zelf is cr één van. „Zierikzee vroeger, nu en in de toe komst" is het motto van de gemeen telijke stand. Met een maquette, een nog niet zo heel lang historische, maar toch wel voor goed afgedane frasstraatlantaam, foto's en schetsen aat de gemeente zien hoe Zierikzee zich ontwikkelt. En wie de hoorn van één der vijf telefoontoestellen in de stand opneemt, krijgt zonder meer de burgemeester „aan de lijn", die hem daarover een en ander vertelt... De trek naar de „Zimito' is woens dag matig geweest, Dank zij het prachtige weer kouden organisatoren en standhouders op Hemelvaartsdag echter heel wat belangstellenden „in hun tent lokken". Vooral donderdag avond was het er een gezellige druk te, die tot elf uur voortduurde. De grote attractie van de expositie, de Franse robot ..Roge L" heeft de eerste dagen uog verstek moeten la ten gaan. Vandaag (vrijdag) zal de robot in Zierikzee arriveren. WESTKAPELLE Opening kantoorgebouw coöp. boerenleenbank Hedenmiddag (vrijdag) om vier uur zal burgemeester Th. H. de Meester in Westkapelle het nieuwe kantoor gebouw van de coöperatieve boeren leenbank Domburg officieel openen. Zaterdagmiddag zal het gebouw voor het publiek te bezichtigen zijn. O.- EN W.-SOUBURG Raad vergadert De raad van Souburg vergadert maandagavond a.s. om acht uur. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot het aangaan van een geldlening van f176.000, Voorts stellen B. ej, W. de raad voor betaling van rente en aflossing te garanderen van een lening, die de stichting „Het Gezondheidscentrum" wenst te sluiten voor de stichting van een gebouw in de Cornelia' van Pere straat. Het gaat om een bedrag van f 112.000,verder willen B. en W. een frankeermachine aanschaffen, hetgeen, naar zij menen, een bedrag van f900,zal vergen. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: G. van GelderenLouwerse, z.: M. A. M. Stok—de Vlieger, z.; A. A. van Gelderen—Branger, d.: F. A. Suitela—de Haas, 7,.\ M. E. A. HubregtsePrince, d.; W. J. KögelerHellinga, z,; G. Siereveld -Schuit, d.; C. C. Leeuwis—van IJzerloo, z,; L. Potappol—Wielemaker, z,; 'M. P. Lichtenberg—Veerhoek, z.; C. E. Pisanis —Harent, z.: D. TelehalaLoutjes d.; P. A. M. SiebenLansink, z. Orr'ertrouwd: E. E. A. Guttenberg, 24 jaar en H. van der Weijde, 19 jaar: W. B. Maasdam, 27 jaar en A. G. Bakker, 33 jaar. Getrouwd: A. F. Poppe, 22 jaar en P. Verhage, 23 jaar: J. de Gelder, 29 jaar en C. G. de Bruijn, 23 jaar: W. F. de Nooijer, 27 Jaar en K. P. J. Bouff. 21 jaar; C. J. de Klerck, 29 jaar en A H. W. Janse, 30 jaar: K. Keijmel, 24 jaar en D. E. Jonck- man, 23 jaar; M. C. Monteny, 18 jaar en J. Wijkhuisen, 17 jaar: C. van de Gruiter, 25 jaar en B. A. Molenaar. 23 jaar; M. van Leersum, 33 jaar en M. A. E. van Zalen. 22 jaar. Overleden: II. H. A. Hagenaar, 55 jaar, e. van J. L. Verhagen: J. P. Caljé, 74 jaar, wed. van H. Zeijger; J. H. Kooning, 69 jaar, e. van G. de Weerd. WESTDORPE Polio-inenting Op woensdag 1 juni a.s. zal in het Wit-Gele Kruisgebouw te Westdor- ae een polio-inenting worden gehou- °en yoor de kinderen van de lich ting 1959 voor de 3e injectie en voor de kinderen van 1955 voor de her halingsinjectie. Reis ouden van dagen Op 22 juni a.s. zullen de oudjes van Westdorpe weer op reis gaan. Deze keer gaan zij niet zoals vorige jaren bijna altijd het geval was naar Bel- gie, maar ze blijven in Zeeland Er zal een bezoek worden gebracht aan de Deltawerken. De reis zal ook dit RETRANCHEMENT Schoolsportdag Op vrijdag vóór Pinksteren wordt te Retranchement de jaarlijkse school sportdag gehouden. Hieraan nemen deel de oudste leerlingen van de la gere scholen uit Cadzand, Nieuw- vliet, Zuidzande en Retranchement. Het programma vermeldt de onder delen hoogspringen, verspringen, hardlopen én baiwerpen. Des mid dags zijn er wedstrijden. Collecte De in een gezamenlijke kerkdienst gehouden collecte voor het Wereld- vluchtelingenjaar heeft te Retran chement i 135,89 opgebracht. Wedvluchten De p.v. „De Luchtbode" te Souburg hield een wedvlucht vanuit St.-Denis, afstand 294 km, deelnemende duiven 134 De eerste tien prijzen werden als volgt behaald: 1 J. P. v. d. Wart, 2 en 10 Fr. Borremans, 3 C. Meulmeester, 4 J. Meulmeester, 5 Ch. de Poorter, 6 A. Peters. 7 J. Witte, S J. F. An- driessen 9 A. M. van Peenen Zn. De p.c. „De Luchtbode" te O.- en W.- Souburg hield een wedvlucht vanuit St.-Maxence over 250 km. In con cours waren 127 duiven. De eerste tien prijzen werden als volgt behaald: 1 en 2 Fr. Borremans, 3 Ant. van Welsum, 4 J. Meulmeester. 5 L. Braet, 6 Ch. de Poorter, 7 en 10 C. Meulmeester, 8 L. J. Jansen, 9 J. Bouwman. De postduivenhoudersvereniging „Zeeandia" te Middelburg hield een wedvlucht vanuit Pont St Maxen- cè (Fr.);' een afstand van 254 km. De eerste tien prijzen werden be haald door: 1 en 4. J. van Belzen; 2. J. C. F. Jopse; 3. L. de Voogd; 5. J. van Maaren; 6. J. Kuijs; 7 en 8. P. van Sabben; 9. J. de Buck; 10. J. Poelman. AdiiHTtevtiej HET GROTE MOMENT VAN HET JAAR VOOR FIJNPROEVERS Vandaag komen ze Laat die malse maatjes uw tong strelen grijp 'm bij z'n staart. VEILING TERNEUZEN. Per 10Ü stuk: sla I 4.10—5.40; II 3.10—5; per stuk: bloemkool A 81; A II 57—72; B II 30—57: C II 25—37: afwijkend: 13— 48; groene komkommers B 4244; C 27 —36: witte idem B 4446: C 33—34; per bos: Belderij 1112; peen 1 44—51; idem II 3342: uien II 6—3; sjalotten 8; radijs II 67; peterselie 6; per kg: aardappelen Furore II 13: Alpha I 12; Bintjes I 13: spitskool 26—29; peulen 2.82—2.89; sa vooiekool I 21—25; idem II 16—24: prei B 82: rabarber 1920; spinazie 2026: to maten A II 1.14121: asperges A 2.06— 2.10: B 1.94—2.96: C II 1.42: afwijkend 120; glasaardbeien per doosje 2 ons I 89—95: II 6581: natuuraardbelen II 5470. (Deze eerste natuuraardbeien werden aangevord door de telers A. Neve, Zuid- dorpe en V. Haers, Philippine). VEILING WALCHEREN. 25 mei. Nieuwe aardappelen. Groten 1.01 —1.23; drielingen 95—98: kriel 93—1.08; aardbeien I p. doos 8497; n G184. Groenten: bospeen 3259: boskroten 40 61; bosradijs 612; dubb. prinsessen 3.02; waspen 5153; asperges 1.922.78; andij- Auto slipte en reed in sloot Tengevolge van de gladheid van het wegdek, is mej. M. de Korte, zater dagavond met haar auto te Bruinisse op de Dorpsweg te Bruinisse geslipt en in de sloot terecht gekomen. De auto werd ernstig beschadigd, zij zelf kreeg slechts lichte kwetsuren. Geslaagd Voor het examen kantoorstenograaf (Nederlands) met 130 lettergrepen per minuut zijn aan het Instituut Aalbregtse te Oostburg geslaagd de dames: M. Koster te Breskens, A. Verdonck te IJzendijke en M. Man- have te Oostburg (met lof). N.C.V.B. bijeen De afdeling Geersdijl^ van de Neder landse Christen vrouwen Bond kwam ln vergadering bijeen onder leiding van mevrouw E. Kastelein- Heysték, Spreker van deze avond was ds, Homburg uit Vlissingen, over het onderwerp: „Het geheim van een gelukkig leven". De opkomst der leden was goed. WOLPHAARTSDIJK Raad vergadert De raad van Wolphaartsdijk is tegen hedenavond (vrijdag) om half negen in spoedeisende vergadering bijeen geroepen Op de agenda staat een voorstel tot verhoging van de garan tiegeldlening voor het bejaarden centrum. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Zeeuw" te Goes hield een wedvlucht van Pont St. Maxense uit. In concours waren 97 duiven. De uitslag was; 1 De Witte— Balvers: 2 M. van Luijk; 3 Fr. Voois; 4 J. .Tacobusse; 5 Chr. Wijs: 6 en 10 Jac Bal: 7 M. van Hekken: 8 I. Oele: 9 P. C. Voois De postduivenhoudersvereniging „De ScheldeduiP' te Krabbendijke hield een vlucht van Pt. SL-Maxence over een afstand van 259 km. De uitslag was als volgt: 1 C. Provo: 2 J. Allewijn; 3 L. Paauwe: 4 C. Clement: 5 P. Sonke; 6 M Minnaard; 7 J. C. van de Vrede; 8 P. v. d. Dorpel; 9 M. Blaauwkamer; 10 C. Al- mekinders. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" uit Rilland-Bath hield een wedvlucht vanuit I.ibramont. De uit slag was als volgt: 1, 5 7 en 8 S. Prevo; 2 Jae. van Stel; 3 J. Huijps; 4, 5 en 16 C Coremans; 6, 10 en 18 M. Sentse; 7 en 14 A. v. d. Klooster; 9 J. Almekinders; 11 F. Hillebrand; 12 J. B. Polderman: 13 en 15 G. Zweers; 17 A. van Overmaire. Burgerlijke stand GOES. Bevallen: N. S. van Witzenburgde Mail- lie. C. M. SchoolmeesterKunst, z.; J. Mol—Kik, z.; M. T, Fierloos—Koster, z,; E. J. de Beijl—Snijder, d. Getrouwd: D. J. P. Castel, 23 jaar en P. E. van Zweden, 26 jaar; A. Aartsen, 22 jaar en E. D. Slabbekoorn, 18 jaar. Overleden: L. Jeremiasse, 59 j., e. van E Pladet; M, J. H. Gilissen, 67 jaar, wed. van R. F. Crucke; W. Le Grand. 90 jaar. J. H. Hoek, 81 jaar, wed. van J. Kieviet; D. Reijnhout, 75 jaar, wecln. van J. Bliek; H. de Nooijer, 84 jaar. KRABBENDIJKE G.V. „Sparta" vierde 50-jarig beslaan De gymnastiekvereniging „Sparta" te Krabbendijke gaf ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een twee tal uitvoeringen in een der veiling- hallen. De aanwezigen genoten van de volksdansjes die de kleuters on der leiding van mejuffrouw C. Krij ger op de planken brachten. De da mes J. Markusse en M. Modderkre- ke lieten hun afdeling klassikaal evenwichtsbalk, ringen en mat op zeer te waarderen wijze uitvoeren. Ook de knotsoefeningen stonden op goed peil. De tweede avond gaven de leden van het heren keurkorps van de „Zebra" een staaltje van goed turnwerk te zien. Béide avonden stonden onder leiding van directeur C. van Weele. De voorzitter, de heer Noteboom dankte alle medewerken den voor de geslaagde avond. Hij deelde mee dat het 50-jarig bestaan van de vereniging op 16 juli nog met een receptie zal worden gevierd Bovendien zullen er dan turnwed- strijden en demonstraties worden gehouden. Een ware invasie tippelaars méldde zich tegen de middag van Hemel vaartsdag aan de start van de wan deltochtdie de W.S.V. .Kruiningen" door de fraaie Bevélandse contreien had uitgeschreven. Het was een drukte van belang in het dorp toen een groot aantal groepen en 161 in- dividuelen uit het gehele land, ver gezeld van drumbands, voor hun parcours over 25, 15, 10 en 5 kilo meter afmarcheerden. Toen de balans werd opgemaakt, bleek dat 1066 paar benen in dit nationale wandélfestijn van de Kruiningse wandelsportver eniging had meegelopen. En dat zon der enige uitvaller. Op de uitslagen van deze wandeltocht komen wij nog nader terug. (Foto P.Z.C.J Korfbaitoernooi voor lagere scholen te Goes Zaterdag a.s. wordt op het gemeen telijk sportterrein te Goes weer hel traditionele schoolkorfbaltoernooi ge houden, dat evenals vorige jaren is georganiseerd voor de lagere scholen uit Goes en omliggende dorpen. Ook nu blijkt er weer veel animo te zijn voor dit toernooi, dat zich ieder jaar in een grote deelneming mag verheugen. Er zal gespeeld worden in 4 afdelin gen van 5 twaalftallen. Voor iedere afdeling zijn prijzen beschikbaar. Bovendien zal tussen de eersteindi- gende ploegen van afdeling A en af deling B een beslissingswedstrijd worden gespeeld om de wisselbeker. De deelnemende scholen zijn: H. v. d. Veensehool, Goes 4 twaalftallen; herv. school 's-Heer-Hendrikskinderen twaalftal; o.l.s. 's-Heer-Abtskerke twaalftal; Pr. Beatrixschool, Goes 2 twaalftallen; Pr. Ireneschool, Goes 2 twaalftallen; o.l.s. Wilhelminadorp 1 twaalftal; o.l.s. 's-Heer-Arendskerke 2 twaalftallen; J. Ligthartschool, Goes 3 twaalftallen; herv. school, Bie- zelinge 2 twaalftallen; chr. nat. sch., Goes 1 twaalftal; Kohnstammschool, Goes 1 twaalftal. IN „KAA1PERSWEIDE" Met capaciteit voor 60 personen De laatste moeilijkheden, die het bouwen van het bejaardencentrum te IJzendijke nog in de weg stonden, kunnen als opgelost worden be schouwd. Woensdagmorgen heeft de stichting voor de verzorging van be jaarden de langverwachte premie beschikking van het ministerie van volkshuisvesting ontvangen, zodat waarschijnlijk reeds volgende maand met de bouw van het centrum kan worden begonnen. Aangezien men venvacht, dat met de bouw ongeveer een jaar zal zijn gemoeid, kan het gebouw naar alle waarschijnlijkheid tegen de zomer van 1961 worden geopend. Het plan voor het nieuwe centrum voorziet in de bouw van een dienst- en een woon- vleugel met een capaciteit van zestig bejaarden. Het bouwterrein ligt aan de zuidkant van IJzendijke, in het uitbreidingsplan „Kaaipersweide". In het dienstgebouw zullen behalve de administratie ook de eet- en re creatiezaal worden ondergebracht. Op de eerste verdieping komt een aantal logeer- en slaapkamers voor het personeel en een linnenkamer. In de woonvleugel zullen de bejaar den worden gehuisvest in veertig eenpersoonskamers en tien twee persoonskamers. die meer het idee van een apart huis vormen, krij gen een slaap- en een eetkamer. In het tehuis, dat openstaat voor alle gezindten, nemen religieuzen uit het klooster le IJzendijke de verzorging op zich. KERKNIEUWS Ds. J. F. van Hulsteijn 55 jaar geleden bevestigd Zaterdag 28 mei a.s. is het vijfen twintig jaar geleden, dat ds. J. F. van Hulsteijn jr. uit Apeldoorn werd bevestigd als predikant in de Gere formeerde Kerken in Nederland. De predikant, die op 30 nov. 1879 te Tiel werd geboren, was van 27 fe bruari 1910 tot 31 oktober 1915 voor ganger te Temeuzen. vie 41—46: spitskool 31—40; rabarber 9— 17; prei 68—74; bloemkool 4 st. p. ki9t 7" -83; Idem 6 st. p. kist 54—73; idem 3 st. p. kist 33—52; idem 10 st. p. kist 22— 37; sla 36: komkommers A 5056: B -49: C 29—38 29—38; spinazie 3—28; poselein 2242. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN O. 25 mei. Aardbeien per doos van 2 ons I 59G8. II 38—57: aardappelen II 11 afw. I. Groenten: rabarber 18, bospeen 4649, bloemkool 43: Brederode 5052, Goudre net 86. 8 VEILING GOES. 25 mei. Groenten: aardbeien per doos I 79 —87. II 56—67; bloemkool per stuk A 1 93, A II 74—75, B I 59, B II 55, C I 30, afw. 36—56: kropsla I 4—5. II 3—4: kom kommers A 52. C 30—14: radijs per bos 5—6; wortelen 4749: spinazie per kg: I 14—18; rabarber I 13—16. II 12: peulen 280 —310: lamsoren 4245; oude aardappelen II. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 24 mei. Andijvie 3042; bloemkool I a 56 —97: II a 39—67: I b 30-61: II b 22—45; C 1747: D 1217; komkommers A 4251: B 32—45; C 29—36: bospeen I 46—68. II 23—37: sla I 3.00—6.80; II 3.30—4.70: spi nazie I 27—44: II 12—32: radijs 9—15: kro ten 25—36 peterselie 6—14: selderij 5—9: rabarber 1424: postelein 31—35; kassnlj- bonen 3.203.40. dubb. bonen I 3.56—3.70; II 1.80—3.70: peulen 3.40: waspeen n a 37 —76: aardbeien I a 70—1.23: II a 61—80: Jonathan kL I 98—1.19: U 97. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse eiervelling Barne- veld--Ede. Weekaanvoer circa 900.000 stuks, waarvan er thans 365.610 werden geveild. Handel kalm. Notering: eieren van 40 tot 45 gram 7.05—8.13, idem van 45—50 gr. 8.50—9.64, idem van 50-55 gr. 9.80—10.42, idem van 55-60 gr. 10.43— 10.96, idem van 60—65 gr. 11.01—11.19, id. van 6569 gr. 1131-11.51. alles per 100 stuks. Eierveillng S.B.E. Aanvoer 766.653 stuks. Hande' kalm. Notering; eieren van 38 60 gr. 6.80—10.63, idem van 60—65 gr 10.72 —1120. eendeëieren van 5965 gr. 9.04 9.78, idem van 6570 gr. 9.99—11.50, idem van 70—75 gr. 11.6511.90. alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer i.200.000 stuks. Na kalm begin redelijke handel. Notering: kippeëieren van 59—65 gr. 11 00--11.60. algemene prijs 11.30 per 100 stuks. Kilo prijs 1.85, basis 61,5 gr. henneëieren van 40—52 gr. 7.25—10.00. NOORDZEELAND „Brouwershaven" hield jaarvergadering Maandagavond hield de sportvereni ging „Brouwershaven" haar jaarver gadering in hotel Ringelberg, onder voorzitterschap van de heer P. de Moor, die meedeelde dat de medi sche sportkeuring binnenkort haar beslag zal krijgen. Uit het financieel verslag bleek dat de kas met een batig saldo sloot. Een bijzonder woord van dank kreeg de heer D; v. d. Wielen die door zijn activiteiten als poolhouder de inkomsten van de vereniging sterk heeft gestimuleerd. Uit het uitgebreide jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental momenteel 162 bedraagt; het aantal donateurs is 69. Een nieuwe uitrus ting voor het korfbalveld werd het afgelopen jaar aangeschaft. Het jaarverslag noemde eveneens de be haalde kampioenschappen van het voetbalelftal Brouw II en het derde achtereenvolgende kampioenschap korfbal van de junioren Ook werden de twee voetbalwedstrij den tegen Engelse teams gememo reerd. Bij de bestuursverkiezing wer den de heer P. Malipaard eh me vrouw J. Bodbijl-Jonker herkozen. De heer G. v. d. Wielen (secretaris) bedankte wegens drukke werkzaam heden als bestuurslid. In zijn plaats werd gekozen de heer J. van Steijn. In de elftalcommissie voor zondag werden gekozen de heren J. van Be- veren, J. van Schelven en Chr. Jon ker. De elftalcommissie voor zater dagvoetbal werd samengesteld uit de heren J. v. 't Hof, M. v. d. Weele en J. van Steijn. De twaalftalcommissie werd als volgt samengesteld: mevr. J. Bodbijl-Jonker en de heren P. Ma lipaard en P. Smalheer Getracht zal worden een tegenbezoek aan Wierden te brengen om een korf balwedstrijd te spelen. De vijfde wandeltocht zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 9 juli a.s. na de avondvierdaagse te Zierik zee. Collecte De collecte voor het Koningin Wil- helminafonds voor de kankerbestrij ding heeft te Scherpenisse 223 op gebracht. De collecte voor de kinderbescher ming heeft te Stavenisse opgebracht 35,75. Intrede ds. Zwanenburg Tijdens de donderdagmorgen gehou den dienst in de Ned. herv. kerk te Stavenisse is de kandidaat L. G. Zwa nenburg uit Waarder als predikant be vestigd door ds. E E. de Looze uit Hilversum. Aan de handoplegging tij dens deze dienst werd deelgenomen door ds. J. den Hoed uit Tholen, ds. P. Wcstland uit St.-Annaland, ds. H. Binnenkamp uit Goudriaan, ds. B. Mijndert uit Waarder. Staande werd de kandidaat daarna toegezongen psalm 118 vers 9. Tijdens de middagdienst deed ds. Zwanenburg zijn intrede. Als tekst voor zijn prediking had hij gekozen Handelingen 8, de verzen 26, 29 en 35. De dienst werd bijgewoond door alle predikanten uit de ring Tholen. De nieuwe predikant richtte zich na zijn prediking allereerst tot de bur gemeester van Stavenisse, de heer A. Sluymers. Hierna sprak hij tot ds. E. E. de Looze en vervolgens richtte hij nog het woord tot ds. J. den Hoed, ds. F. van Dieren, ds. P. Westland. de president-kerkvoogd de heer J. Nor- tier, kerkvoogden, de koster en de kosteres, de kekeraad van Waarder, ouders en familieleden Ds. Zwanenburg werd vervolgens toegesproken door o.a. burgemeester A. Sluymers, enkele predikanten, en door de president-kerkvoogd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 19