KOEWACHTSE VRACHTRIJDER 3 MAANDEN ZONDER RIJBEWIJS WALCHEREN ZUID-BEVELAND PADVINDSTERLEIDSTERS TE HAAMSTEDE BIJEEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 18 MEI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 KANTONGERECHT TERNEUZEN Wildstroper van 86 jaar moest op het matje komen „Het wordt nu zo langzamerhand wel eens tijd dat U leert hoe U zicli op de' weg behoort te gedragen", zei de Terneuzenso kantonrechter, mr. H. v. d. Belt dinsdagmorgen tegen de Koe- wachtse vrachtrijder H. J., die op 2 maart in zijn woonplaats een tegen ligger ernstig in gevaar had gebracht door links door een bocht te vliegen. Uit het dossier van deze vrachtrijder bleek dat hij de laatste jaren al et telijke veroordelingen wegens ver keersovertredingen had opgelopen en dat hij bekend staat als een gevaar lijk rijder. „En was hij nu maar links blij ven rijden", zo zei de getuigende Hilversumse vertegenwoordiger G. A. K., „dan was cr niets aan de hand geweest, maar toen ik snel voor hem uitweek, gooide hij zijn stuur over naar rechts en toen werd ik van de weg geduwd." Rekening houdend met de reputatie van verdachte, eis te mr. Schenkenberg van Mierop een boete van 100 subs. 20 dagen en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van 4 maanden. Mr. v. d. Belt trok het rijbewijs 3 maanden in, maar de boete bleef hetzelfde. Ook de Kloetingse chauffeur J. W. S. had al eens eerder terechtge staan en zelfs nog een voorwaar delijke intrekking van het rijbe wijs lopen. Nu had hij op 21 april op de Westkade te Sas van Gent met zi jn vrachtauto en aanhanger getracht een voor hem rijdende driewieler voorbij te rijden, juist toen er 'n tegenligger aankwam. De eis van 75 subs. 15 dagen ver anderde de kantonrechter in een boe te van 50 subs. 10 dagen. Voor een overtreding, begaan op 21 april moet hij nog in Breda voorkomen, waar verder over een vroeger opge lopen voorwaardelijke straf zal wor den beslist. Doorgereden.. Wegens het „snijden" op de Hulster- weg nabij Kloosterzande, op 12 janu ari, werd de poelier J. de L. uit Clin- ge bij verstek veroordeeld tot een boete van 75 subs. 15 dagen. Reeds eerder was hem wegens het doorrij den na het ongeval^ door de politie rechter een boete opgelegd van 100 subs. 20 dagen. Eveneens bij verstek werd veroor deeld tot 40 subs. 8 dagen, de Koe- wachtse vlasser C. A. E., die op 4 februari te Sint-Jansteen met zijn bromfiets bij het passeren twee schoolgaande kinderen had aangere den. Terwijl de kinderen over het rij wielpad tuimenlden was verdachte doorgereden. Ook de schade wegens een gescheurd jasje, zal E. moeten vergoeden. De metaalbewerker N. O. uit Kemse- ke (B.) reed op 6 december te Sint- Jansteen geheel links op het rijwiel pad en botste bij het nemen van de bocht tegen een tegemoetkomende wielrijdster. „Geen manier van rij den", aldus de kantonrechter, die verdachte (ook al bij verstek) ver oordeelde tot een boete van 30 subs. 6 dagen plus betaling der schade ad 13,15. Op de Hulsterweg nabij Kloosterzan de had zich op 5 februari een geval van tripleren voorgedaan, waarvoor de beide inhalers terecht stonden. Tijdens do zitting bleek dat de middelste van de drie auto's, be stuurd door de molenaar E. F. uit Vogelwaarde, de meeste schuld had. Hij had moeten wachten omdat de achterste auto al aan de inhaalmanoeuvre wus begonnen toen F. naar links uitweek. Dat kostte hem f 15 subs. 3 dagen, terwijl chauffeur A. Z. uit Honte- nisse, die do achterste wagen be stuurde, hij "ebrek aan bewijs werd vrijgesproken. H. J. v. L., chef-de-post te Sluiskil had op 20 januari te Axel op het kruispunt Prins HendrikstraatJuli- anastraat geen voorrang verleend aan een van rechts komende auto. „Dat kruispunt geeft inderdaad aanleiding tot ongevallen", aldus mr. Schenken- ber.- „maar uw snelheid van 30 km lag daar beslist te hoog." Eis 30 subs. 6 dagen; uitspraak 25 subs. 5 j§ Eén gulden boete! De Axelse landbouwer J. D. stond terecht omdat de motorkap van zijn auto was voorzien van een scherp uitstekend deel. ,,'t Zat er al 4 jaar op", aldus de bejaarde landbouwer. „Ik heb al eens aan de verkeerspo litie gevraagd of dat ding er op mocht staan en die hadden geen be zwaren gemaakt. Bovendien moet ik daarmee mijn motorkap openen." „Het kan gevaar opleveren", meende mr. Schenkenberg. die een boete van 1 eiste en verbeurdverklaring van het in beslag genomen voorwerp. „Geef me dat ding terug, dan veran der ik het zodanig dat er niets meer op aan te merken valt", stelde ver dachte voor. Daar ging de kanton rechter mee akkoord maar op voor waarde dat verdachte er niet do weg mee opgaat, voor er een controle is ingesteld. De Sint-Jansteense handelaar H. A. M. M. had op 10 februari bij het ke ren van zij» auto te Sint-Jansteen, schade toegebracht aan de auto van de inmiddels overleden F. J. C. P. uit Hontenisse. Namens de erfgenamen Jaarverslag Nutsbibliotheken Uit het jaarverslag van de landelijke Nutscommissie voor het bibliotheek wezen over het dienstjaar 1959—1960 blijkt dat er in Zeeland 10 Nutsbi- bliothe'con zijn die met elkaar 17.391 boeko*- -ezittcn. Hiervan werd ge- brui!' aakt door 2151 lezers met een van 50.588 uitleningen. De bibl' n van het Nut bevinden zich ui uirdenburg. Brouwershaven, Groede. Yerseke, Kapelle, Sluis, Tho- len, Vlissingen, Wolfaartsdijk en Zie- rikzee Deze laatste is de grootste uit de provincie, nl. 3553 banden. Het grootste aantal uitleningen werd ge noteerd in Yerseke, n.l. 19.454 op een boekenbezit van 3342. was een civiele schadevordering van 85 ingediend, die werd toegekend. De overtreding kostte M. bovendien f 40 subs. 8 dagen. Wegens het niet verlenen van voor rang aan een van rechts komende vrachtauto op de hoek Geranium straatAzaleastraat te Terneuzen, werd de bromfietsende. schilder A. K. uit Terneuzen veroordeeld tot een boete van 20 subs. 4 dagen. Oude wildstroper ,,'t Was de eerste keer van mijn le ven dat ik dat deed", zei de 86-ja- rige L. B. zonder beroep te De Klin- ge (B.), die op 12 februari strikken had gezet op de Nederlands-Belgische grens en met de kennelijke bedoeling om te stropen. „U staat in die buurt anders be kend als de „oude wildstroper", wist mr. Schenkenberg hem te vertellen. Maar hoewel de bejaarde heer zich ver voorover boog, be weerde hij de officier niet te kun nen verstaan. „Aangezien U op uw 86e jaar nog volop wilt meedoen, zult U ook de volle consequenties moeten aanvaarden", aldus mr. Schenkenberg, die een boete eiste van 20 subs. 4 dagen. „En als U het teveel vindt, moet U in het vervolg maar in België blijven." De kantonrechter ging met de eis akkoord maar bracht verdachte aan het verstand dat het een dubbel be drag zou worden als hij nog eens te rug kwam. Dat begreep de „oude wildstroper", die zijn petje afnam, de heren bedankte en weer Klinge- waarts toog Meliskerke leent 98.000 gulden Voor diverse kapitaalsuitgaven Het liad dinsdagavond weinig voe ten in do aarde-voordat de raad van Meliskerke zijn instemming betuigde met het voorstel van B. en W. om met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een lening aan te gaan van ƒ98.000. Dit bedrag is bestemd voor de financiering van diverse ka pitaalsuitgaven. Bijna een derde deel hiervan 31.850 zal de kosten voor de restauratie van de gemeentetoren ge deeltelijk dekken. Voor de elektrifi catie van onrendabele gebieden is 17.500 uitgetrokken. De verbetering van het schoolgebouw zal van de le ning ƒ16.325 vergen. Voor ƒ9290 zullen leermiddelen worden aange schaft. Het ontwerpen van verbete ringsplannen komt op een bedrag van 8070 te staan. B. en W. trokken voor de watervoorziening in onrenda bele gebieden ƒ5040 uit. De kosten, die ten laste van de gemeente blij ven in verband met de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstallatie belo pen 4000. In de restauratiekosten van de Ned. hervormde kerk wordt ƒ3000 bijgedragen en voor de aan koop van de inventaris van een kook- lokaal werd 2825 gepland. Het raadscollege ging verder ak koord met een aanvraag van de school voor gereformeerd lager on derwijs om medewerking te verlenen bij de verbetering van de speelplaats en het aanleggen van een afrastering om de school, Burgemeester G. A. A. Adelaar deelde op een desbetreffende vraag nog mee, dat maandagmiddag aanstaande om drie uur de verbeter de gereformeerde school officieel in gebruik zal worden genomen. Rode Kruisafdeling herdenkt 25-jarig bestaan Op 8 oktober zal de Rode Kruis-af- deling Souburg-Ritthem-Nw.- en St. Joosland een herdenkingsbijeenkomst houden ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de afdeling. Hier voor zal een commissie worden be noemd. Dit kwam maandagavond tij dens de ledenvergadering van de af deling in het Rode Kruisgebouw te Souburg naar voren. z Tijdens deze vergadering werden de jaarverslagen uitgebracht. Hieruit bleek onder meer, dat het ledenaantal iets is verminderd. De afdeling telt thans 924 leden. Op 't voetbalveld is 's zondags verscheidene malen hulp verleend, terwijl ook assistentie aan wezig was bij de reis van de beiaar den. De oud-papieractie voor de Hen ri Dunantstlcntmg slaagde uitstekend. Hetfinancieel verslag maakte mel ding van een nadelig saldo. Ei' werd meegedeeld, dat op de „Hen- J. Dunant" twee helpsters uit Souburg de tocht van deze week meemaken. Er- zijn patiënten van ueze afdeling aan boord. De opbrengst van de diverse lectuurhuisjes, die in Souburg een plaats hebben gevonden, is bijzonder bevredigend. Men wil er nog enkele plaatsen. Tijdens deze bijeenkomst kwam ook de nieuwe algemene sta tutenwijziging ter sprake. De voor zitter, de heer F. Leenhouts, ver klaarde hierover onder meer, dat, wanneer bijvoorbeeld Vlissingen en Souburg eventueel samengevoegd zou den worden, de Souburgse afdeling toch zelfstandig zou kunnen blijven. MIDDELBURG Examens Te Baarn slaagde voor het diploma ele- kenhuisverpleging-A mejuffrouw M. P. van Moolenbroek, afkomstig uit Mid delburg. VEERE De vorige weel? in Kleverskerke j houden Sakor-collecte heeft een 1 drag van f 90.opgebracht. SEROOSKERKE (W.) Gymnastiekuitvoering Woensdag stiekafdel haar jaarlijkse uitvoering enigingsgebouw waar voor beide avonden goede belangstelling bestond. Na het openingswoord van de voorzit ter, de heer J. A. van Haveren, wér den aan de hulpleidsters en leider bloemen en een cadeau aangeboden voor het vele belangeloze werk dat zij voor de vereniging hebben ge daan. Hierna werd onder de deskun dige leiding van de hoofdleider, de heer J. de Keijzer, het programma, bestaande uit een 20-tal nummers, op vlotte wijze afgewerkt, waaruit bleek dat ook dit jaar weer goede vooruit gang was gemaakt. Vooral de num mers, brug, dames, brug ongelijk ringen van de dames-junioren, alsm. de paardspringen en brug, heren-ju nioren en lange mat en hoog rek van de heren stonden op goed peil. De bankoefening en de behendigheidwed strijd van de jongens van 10-12 jaar en 7-10 jaar brachten de nodige sen satie. De meisjes van 10-12 jaar brachten nog eèn vrije oefening op muziek evenals de dames-junioren en de dames dit deden. Zeer aardig was de poppendans van de meisjes van 7-10 jaar, terwijl het laatste nummer een Hawaiandans door de dames-ju nioren zeer vlot werd uitgevoerd. Bij de verschillende vrije oefeningen was ook de kleding origineel verzorgd. Arbeider viel van ladder Tijdens werkzaamheden in de fabriek van de Centrale Suikermaatschappij te Sas van Gent kwam arbeider C. v. H. uit Sas van Gent van een ladder te vallen. Gewond bleef hij op de grond liggen. De bedrijfs-E.HJB.O. was snel ter plaatse en verleende eerste hulp, waarna dokter A. B. H. van Loy werd gewaarschuwd, die overbrenging naar het r.-k. zieken huis noodzakelijk achtte. Doe Open-actie werd succes: opbrengst f 1600 Dank zij de activiteiten van het uit leden van de plaatselijke jeugdvereni gingen bestaande comité, is de op brengst voor de vluchtelingenactie „Doe Open" te Serooskerke (W.) een groot succes geworderj. Een oliebollen- verkop ing en een vefkoopmadd-ag van diverse goederen brachten f 100 op. Een toneelvoorstelling leverde nog eens f 400 op, terwijl diverse kleine re giften f 200 opleverden. De gehele actie voor dit doel bracht dus in Serooskerke (W.) het schitterende re sultaat van f 1600 op. Advert entte) Calve -kip "vocor dxrHb el- leükezr eten; Malse biefstuk, doperwtjes, patates... geef daar eens Calvê Mayonaise bij! Mmm... zo'n ontdekking maakt Uw maaltijd dubbeldekker LEUKE VERRASSING VOOR UW IDEE1 Een idee om Calvé Mayonaise te gebruiken bij de warme maaltijd kunt U ook vinden. Vrij gemakkelijk zelfs. Want al proevende zult U ontdekken dat Calvé Mayonaise bij heel veel gerechten past. Vind zo'n idee. U doet cr Uzelf en Uw eters plezier mee. En bovendien beloont Calvé elk bruikbaar idee met ten leuke, welkome verrassing! Zend Uw dubbeldekker idee per briefkaart aan Calvé, postbus 1000, Delft. De ideeën moeten voor 1 juli 1960 worden ingestuurd en worden het eigendom van Calvé. Maa3c &r,2xi.éér -vari irte-fc Calvé Winst N.V. Vlismar De winst van de N.V. Vlismar te Rotterdam over 1959 na afschrijvin gen en toevoeging van de vervan gingsreserve van het oliebunkersta- tion te Vlissingen tot een totaalbe drag van 56.477 bedraagt 488.372, aldus het jaarverslag van de N.V. Dit bevredigende resultaat is voorna melijk het gevolg van de gunstige uitkomsten over 1958 van de deelne mingen in de Nederlandse Opslag Maatschappij N.V. en de Asfaltex- press N.V., uit welke resultaten divi denduitkeringen werden ontvangen in 1959. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 16-5: Hegra, Da kar; Menchy, Bilbao; Vercharnian, Em- den; Victor H, Oostende. Vlissingen vertrokken 16-5: Hegra, Lar- vik; Menchy, Rotterdam; Victor H, Rot terdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 16-5: Bern, zeerSluiskïl; 17-5: Ilias, Rot terdam: Rose, Bremen; Soestdijk, New York. OUDELANDE Groene Kruis vierde 50-jarig bestaan De vereniging „Het Groene Kruis" te Oudelande vierde haar 50-jarig be staan in het „Dorpshuis" te Oudelan de. De voorzitter, de heer J. van Strien, heette in zijn openingswoord de aan wezigen, waaronder de burgemeester van Oudelande, de bestuursleden van zusterverenigingen uit de naburige gemeenten en de penningmeester van de algemene provinciale Groene Kruisvereniging, hartelijk welkom. Hierna memoreerde hij het bestaan van de vereniging vanaf de oplich ting, 50 jaar geleden. Men is nu zover dat men een eigen magazijn heeft en over veel en goed materiaal beschikt. Vervolgens feliciteerden enkele per sonen do vereniging, namelijk burge meester Van Liere, burgemeester Lodder uit Driewegen, de heer Maas' uit Ellewoutsdijk en tenslotte de heer De Lange uit Goes, die een overzicht gaf over het werk dat „Het Groene Kruis gedurende zijn 50-jarig be staan verrichtte. Nadat de aanwezige leden een con sumptie hadden ontvangen, voede de toneelclub „Kunst naar Kracht" uit Heinkenszand het toneelstuk „Van ander ras" op. In de pauze die na deze opvoering volgde hield men een verloting. Zaterdagavond werd een tweede avond gegeven waarvoor nog meer leden aanwezig waren. 's Middags was er voor de kinderen der leden een filmvoorstelling. Het „Groene Kruis" uit Oudelande kan op een geslaagde viering van het vijf tigjarig bestaan terugzien. ELLEWOUTSDIJK Collecte De collecte voor „S.A.K.O.R." heeft in Ellewoutsdijk 14.30 opgebracht. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Rode Doffer" te Goes hield een wed vlucht van Libramont uit. De uitslag was: 1. G. de Hond; 2. J. Bakker; 3. C. Snoep; 4. en 6. A. Heijnsdijk; 5. K. Verliage; 7. D. Verwijs; 8. I. Schuiling; 9. W. v. d. Ree; 10. A. Kuijpers. De uitslag van de door de postdui venhoudersvereniging „De Zeeuw" te Goes gehouden wedvlucht op St. De- nis luidt; 1. en 9. C. J. Kuzee; 2. en 10. de Witte Balvers; 3. M. van Hek ken; 4.. J. Goedbloed; 5. M. van Hek ken; 6. M. van Luijk; 7. J. van Hek ken; 8. W. Jacobusse. Dezer dagen hield de postduiven houdersvereniging „De Luchtpost" te Rilland-Bath een wedvlucht vanuit Sittard. De uitslag was als volgt: 1 en 2 M. Sentse; 3 S. Prevo; 4 A. van Ovemaire; 5 Jac. van Stel; 6 J. Pol derman; 7 C. Coremans; 8 A. v, d. Klooster; 9 en 10 G. Zweers. De postduivenhoudersvereniging „De Scheldeduif" te Krabbendijke hield een wedvlucht van St.-Denis met 106 duiven over een afstand van 305 km' De uitslag is als volgt: C. Clement 1 en 7; P. Sonke 2; P. v. d. Dorpel 3, 5 en 0; W. Krijnsen 4; W. v. Dongen 6; A. v. d. Vrede 9; L. Paauwe 10. De snelheid van de eerste duif was 1082 meter per minuut. YERSEKE Metaalbewerkers en bouwvakkers voetbalden Op het sportterrein aan de Marijke- laan te Yerseke werd zaterdagavond een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal, werkzaam m de metaalin dustrie en een elftal uit de bouwvak ken. De wedstrijd eindigde met 32 in het voordeel van de bouwvakarbei ders. De doelpunten werden gescoord door Adriaanse en Ridderhof (2 x) voor de bouwvakken en Lindenberg en Stobbelaar voor de metaalarbei ders. De opbrengst, 145,25 bruto, zal worden overgemaakt aan het co mité „Sport steunt Zonneveld". Collecte De collecte voor de gezamenlijke mi litaire fondsen heeft de Yerseke op gebracht 128,16. Handboogconcours De handboogsoeiëteit „Spes Nostra" te Ovezande hield een concours op de staan de wip. Deelgenomen werd door 71 schut ters van 15 somiëteiten. De uitslag was: hoofdvogel, E. Rentmeester, Willem Teil, Ovezande: le zijvogel. J. de Beste, Ede le Handboog, Oudelande; 2e zijvogel, A. de Jonge, Soranus, Heinkenszand, le bovenhal C. Lous, Edele Handboog: 2e bovenkal, H. de Jonge, Zeelandla, Ove zande: le onderkal, H. Rentmeester, Wil lem Teil; 2e onderkal, C. Westdijk, Zee- lande; le klep, P. Verheijlce, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; 2e klep A. de Jonge Azn., Soranus: 3e klep C. Raas, Willem Teil. Het afgelopen week-end hielden de Zeeuwse padvindster-leidsters van het N.P.G. hun jaarlijkse gewestelij ke bijeenkomst, ditmaal in het pad- vïndsterscentrum „De Trek" te Haamstede, Een 40-tal leidsters uit alle delen van Zeeland nam aan de conferentie deel. Na de opening te ongeveer 6 uur en het gezamenlijk nuttigen van de avondmaaltijd werd afscheid geno men van mevrouw Toxopeus-Ufkes, die haar functie van regionaal com- mïssaresse voor Zuid-Nederland ver wisseld heeft voor die van lid van het hoofdbestuur. Uitvoering Zeeuwse Muzieschool te Oostburg Vrijdag a.s. geeft de afdeling Oost burg van de Zeeuwse Muziekschool in het Ledeltheater een uitvoering, die 's avonds om half acht begint. Voor deze jaarlijkse uitvoering is een zeer gevarieerd programma opge steld, waarin het onderdeel kleuter- ritmiek onder leiding van mevr. Bei- nema uit Middelburg geheel nieuw is. Zij zal een korte les geven en met de kinderen een kabouterspelletje doen, Verder zingen twee A.M.V.O.- klassen vijf liederen met omlijsting van blokfluiten, xylofoon, klokken spel, tamboerijn en trom. Van Jur- riaan Andriessen speelt het jeugd orkest een miniatuursymphonie. Zo als gewoonlijk zal ook de balletgroep onder leiding van mej. Soesman op treden. Hervormde kerkdag van classis IJzendijke Op 26 mei a.s. zal te Schoondijke de kerkdag van de classis IJzendijke der hervormde kerk worden gehouden. De gezamenlijke kerkdienst begint te 10.30 uur, terwijl de middag officieel geopend wordt te 13.45 uur door de loco-burgemeester van de ontvangen de plaats, de heer J. de Feyter, de praeses der classis, ds. M. de Jong uit Groede en de voorzitter van de werkgroep-kerkdag-1960, wika W. K. de Haan te Zuidzande. Daarna be spreekt een forum enkele brandende vragen naar aanleiding van het in vele kringen besproken kerkdagboek je „Wie oren heeft, hore" en zal na een theepauze een kerkdagspel van dezelfde titel worden opgevoerd door jongeren uit West Zeeuwsch-Vlaande ren. Examens Mejuffrouw L. A. de Klerck uit Den Haag is benoemd tot onderwijzeres aan de christelijke lagere school te Axel. VEILING ROTTERDAM. 16 mei. Andijvie 56—67. Bloemkool I A 40—86. IJ A 34—53, I B 36-47. II B 21—43, C 12—33, D 10—21. Komkommers A 38 B 31. C 27. Sla I 4—7.70. II 4—5. 15—16 per kg. Spinazie 7.5021. Radijs wit- pum 3—10. Kroien 3132. Aardbeien doos I 75—100, U 42—93. Bospeen I 71— 86, II 1840. Rabarber 717. Postelein 2046. Combinatie I Tomaten A 9.10— 9.90, B 8.60, C 9.30, CC 5.90. Combinatie II Tomaten A 9—9.10, B 8.50, C 8.40. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 17 mei. Aanvoer in totaal 4141. Week- totaal 6637. Vette koeien en ossen 375; gebrulksvee 637; vette kalveren 902; graskalveren 88; nuchtere kalveren 1303; varkens 6; lopers 18; biggen 52: paarden 107; veulens 1: Weide/zuiglammeren 542; Bokken of geiten 27. Prijs in eents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw Vette koeien 295—325 265—290 250—265 Vette kalveren 270—290 240—270 210—240 Slachtpaarden 230 190 180 Schapen 115 100 70 Welde/zulglammeren 52 45 40 Kalfkoeien 1290 1100 900 Melkkoeien 1290 1100 900 Vare koeien 900 780 680 Vaarzen 925 700 600 Pinken 510 500 400 Vette koelen aanvoer Iets minder, han del traag, prijzen vooral niet hoger dan gisteren: vette kalveren aanvoer ruim. handel kalm, prijzen even lager, enkele prima's boven notering; graskalveren aanvoer kort, handel flauw, prijzen on gewijzigd; nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel redelijk, prijzen war gedrukt; exportvarkens lopers aanvoer groter, handel kalm, lopers goed prijs houdend; biggen aanvoer groter, handel kalm. prijzen biggen niet duurder; slaeht- (jaarden aanvoer even kleiner, handel traag, niet geheel prijshoudend: schapen aanvoer kort, handel stroef, prijzen iets gedrukt; weide/zuiglammeren aanvoer kleiner, handel redelijk, ruim prijshou dend: kalfkoeien en melkkoeien aanvoer tamelijk, handel stil. prijzen onveranderd, vare boeien aanvoer matig, handel sle pend. prijzen niet hoger: vaarzen en pin ken aanvoer klein, handel lui, prijzen vooral 'niet hoger. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 17 mei. Aanvoer 15.000 kg AA extra 1,58- 1.95; AA I 1.75-1.80; A extra 1.70-1 75; A I 1.55-1.60; B extra 1.55-1.60. B l 1.20-1.25, C extra 1.25; C 0.95-2.00; D 1 0.50-0.55 E I 0.65; E II 0.40-0.50; F I 1.15; st--k 0.40- 0.50. BEURSBERICHT MARKT GOES 17 mei I960. Aardappelen- Bintje, 35 mm opw., binnenlandse sortering 11 00—15.00. Bintje. 35 mm opw.. export sortering 15.00; Alpha. 35 mm pw., binnenlandse sortering 5.00—6.00; Alpha, 35 mm opw export sortering 6.00—7.00. Prijzen per 100 kg., geleverd aan de sor- teerinrichting. sorteerkoster voor reke ning van koper De prijs van voederaard appelen bedroeg t 2.25—f 2.50 per 100 kg Eieren. Voor de eieren kan een prijs worder gemaakt van 1.96-1 2.00 per kg ElERNOTEItlNG GOES. Bericht van handelaren; kipppëieren tl cent; eendeëleren 7 cent; ganzeëieren 20 cent. afgevaardigden van dc verschil lende afdelingen traden naar voren in de klederdracht van haar streek en boden mevrouw Toxopeus een spe cialiteit met een toepasselijk vers L gewestelijke commissaresse, mevr. Fransen v. d. Putte-Vriesen- dorp uit Goes en de districts-commis- saresse voor Schouwen-Duiveland mevr. Du Croo-Vogelenzang uit Zie- rikzee, spraken woorden van dank tot mevr. Toxopeus voor hetgeen zij in haar functie voor het gilde heeft gedaan. Het groeps-comité van de afdeling Burgh-Haamstede was vertegen woordigd door mevrouw Röell-Cra- mer en zr. De Meyer. Daarna werden dia's vertoond over het padvindsterswerk. Inmiddels was de duisternis gevallen en werd een spannend buitenspel gespeeld met tot slot een kampvuur. Zondag werd een morgenwijding in de buitenlucht gehouden onder lei ding van mej. Van Strien uit Terneu zen. Na de koffie splitste men zich in drie groepen, die elkander afwissel den in; handenarbeid, zingen en een buitenspel, waaraan zeer geanimeerd werd medegewerkt. Na het middageten, keurig verzorgd door mevr. Friderichs-Landegent en haar staf, werd de verdere middag buiten doorgebracht, zodat ook de gasten uit de andere delen van Zee land nog volop konden genieten van de prachtige natuur rondom het club huis. Het geheel stond onder leiding van mej. A. Beye en mevr. Friderichs- Landegent met assistentie van de re gionale functionaresse mej. Van Ves- sem uit Tilburg. Om kwart voor zes werd gesloten en de vlaggen neergehaald. Het was een zeer geslaagd en geani meerd bezoek, dat de idealen van het N.P.G en de banden van vriendschap weer heeft verstevigd. Oosl-Zeeuws-Vlaamse Gepensioneerdenbond Jaarvergadering in Axel Op de jaarvergadering van de Alge mene Nederlandse Bond van Gepen sioneerden, afdeling Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, die dinsdagmiddag in „Het Ceutrum" te Axel werd gehou den, heeft het hoofdbestuurslid, de heer P. J. Bogaert de „laatste stand van zaken op pensïoengebied" belicht. Spreker legde in zijn betoog de na druk op de tot nu toe toegepaste kortingen op pensioenen van hen, die tevens een A.O.W.- of A.W.W.-uitke- ring genieten. Hij kon de omstreeks honderd aanwezigen meedelen, dat 't hoofdbestuur van de bond blijft stre ven naar algehele afschaffing van die kortingen. Het verheugde hem, dat de desbetref fende commissie uit de Tweede Kamer achter dit streven staat en een voor lopig verslag heeft uitgebracht, dat spreker vernietigend noemde voor de regering. Het voorstel van het kabi net om de korting op de pensioenen etappesgewijs af te schaffen en om compensaties uit te keren op de huurverhogingen van 1957 en 1960 is in de kringen van de gepensioneer den uiteraard met vreugde ontvan gen. Het radiobericht van dinsdag, dat de A.O.W.-uitkeringen opnieuw zullen worden aangepast vernoogde deze vreugde nog meer. „Het kan haast niet op", aldus de hoofdbestuur der, „maar we gaan door met onze gerechtvaardigde' verlangens." Een schaduwzijde noemde de heer Bo gaert de nog steeds uitgebleven huur- compensatie ten behoeve van die ge pensioneerden, die nog niet voor een A.O.W.- of A.W.W.-uitkering in aan merking komen. Inmiddels hebben de gezamenlijke pensioenbonden over deze materie een adres aan de mi nister gericht. Tevoren had de afdelingsvoorzitter, de heer J. van Riet, de namen voor gelezen van 18 leden, die in het af gelopen jaar zijn overleden. Ter nage dachtenis aan hen werd een minuut stilte in acht genomen. Uit het jaar verslag bleek, dat de Oost-Zee'uws- Vlaamse afdeling nog steeds vooruit gaat en nu reeds 368 leden telt. De bestuursleden mevrouw Ferket en de heer Van Leeuwe werden herkozen. Voorzitter Van Riet en secretaresse, mevrouw Ferket, zullen de afdeling vertegenwoordigen op de algemene vergadering, die op 24 juni te Utrecht zal worden gehouden, fcij kregen van de vergadering een blanco mandaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11