Pre-adviezen uitgebracht over aspecten arbeidstijdverkorting Federatie van diaconieën viert vijftigjarig bestaan f KLANKBORD Sowjet-nota's over vliegtuigincident ZATERDAG 14 MEI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 OP 15 JUNI VERGADERING NIJVERHEID EN HANDEL „Inschakeling arbeidsreserve, maar geen verandering in maatschappij" Zoals aangekondigd zal de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel op 15 juni te Rotterdam liaar 177ste algemene vergadering honden, waarop het thema „arbeidstijdverkorting" onderwerp van bespre king zal uitmaken. Pre-advisenrs zijn prof. dr. P. Kuin, buitengewoon hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam, die de economische aspecten en prof. dr. A. Oldendorff, hoogleraar aan de technische hogeschool te Eindhoven, die de sociale aspecten van de arbeidstijdverkorting zal behandelen. De economische gevolgen van de ar beidstijdverkorting geeft prof. Kuin als volgt samenvattend weer: 1. een extra prikkel tot het vergro ten van de produktiviteit per man uur in het bedrijfsleven; 2. drang tot sterkere inschakeling van de arbeidsreserve die in Ne derland nog onder de gehuwde vrouwen schuilt; 3. indien dit niet volledig gelukt, toe nemende spanning op de arbeids markt; 4. neiging in de industrie om in ster ker mate tot 't ploegenstelsel over te gaan, doch in verband met de toenemende spanning op de arbeids markt weinig mogelijkheid daar toe; 5. het zich opdringen van tal van nieuwe bestedingen zowel in de publieke als in de particuliere sfeer, zodat daar een evenredige vergroting van de middelen tegen over staat; 6. versterking van de inflatoire ten denties in onze economie en 7. groei van het afbetalingsstelsel en gi'oter aanbod van losse diensten buiten de normale werktijd. In het algemeen zijn er drie redenen waarom men verkorting van de werkdag of werkweek lean overwe gen 1) de zorg voor het lichamelijk en geestelijk welzijn der werkne mers, dat schade lijdt door over matige vermoeidheid en gebrek aan vrije uren; 2) het gelijkelijk spreiden van in krimpende werkgelegenheid over alle leden van de beroepsbevol king; 3) een voorkeur om stijgende wel vaart eerder te genieten in de vorm van vrije tijd dan van een groeiend reëel inkomen aan goe deren en diensten. Sociaal Prof. dr. A. Oldendorff, die in zijn pre-advies enkele sociale aspecten der Zware taak (Slot van pag. 1) scheidene nieuwe problemen worden gesteld. Nederland kon echter voor die pro blemen niet op zij gaan. Na heel lang confereren is in Brussel tenslotte een compromis gevonden, waarbij ook voor de landbouw de gemeenschappelijke Eu ropese markt, wat sneller kan wor den bereikt. Dat compromis werd door Nederland min of meer afge dwongen, want het heeft zonder meer geweigerd de versnelling voor de industrie te aanvaarden, indien de versnelling voor de landbouw niet daaraan zou worden vastgekoppeld. Nederland kon niet anders en wan neer zijn (vermoeide) onderhande laars in Brussel met de rug tegen de muur tot het uiterste hebben vol gehouden, dan was dat een levens noodzaak. Een levensnoodzaak, omdat Neder land niet zijn boeren en tuinders het gelag kan laten betalen voor de mogelijke verdere opbloei van de industrie in het verenigd Europa. De Duitse onderhandelaars hebben dat ten langen laatste begrepen en ze zijn iets toegeeflijker ge worden. Nu is er dan een compromis bereikt, waarvan gezegd kan worden, dat het de Europese agrarische markt iets vlugger naderbij zal brengen. Hoeveel sneller zal nog moeten blij ken. want dat de Duitse en andere 1instanties nu opeens hun harte lijke medewerking aan de verrui ming van de agrarische markt zullen geven, is een al te optimistische ver wachting. Er zullen in de komende jaren nog heel wat plooien gladge streken moeten worden! DADER ONTSNAPT. Een zeldzaam drama in do dierenwereld heeft zich bij en in dc vijver voor het tehuis voor bejaarden „Bethanië" te Tzum- marum afgespeeld. Daar zagen enkele ooggetuigen on der wie de winkelier P. Dijkstra uit Tzummarum en dc tuinman R. Zijl stra uit Wijnaldum dat een kikker een zwaluw ving. Er zat op de wal van de vijver een jonge zwaluw. Plotseling sprong een grote groepe kikvors de vogel op het lijf, greep de zwaluw bij dc keel en verdween daarna met z'jn slachtoffer het wa ter in. De zwaluw die half onder water werd getrokken, spartelde wanhopig om aan de greep van zijn belager te ontkomen. Toen een medelijdende band het vogeltje uit het water trok bleek het met de kop en het voor lichaam half in de bek van de kik ker te zitten. De zwaluw was al dood toen hij word bevrijd. De kik ker overleefde zijn schrokkerigheid. De dader ontsnapte en dook onder. arbeidstijdverkorting behandelt, komt tot de conclusie dat het niet waar schijnlijk is dat een betrekkelijk ge ringe arbeidstijdverkorting grote ver anderingen zal teweegbrengen in het bedrijf en in de maatschappij. De bestaande patronen van vrijetijds besteding zullen voorlopig waar schijnlijk niet belangrijk veranderen. De „tweede baan" zal naar alle waar schijnlijkheid een grotere rol gaan spelen. Een grotere investering in de „vrijetijdsindustrie" en in de recrea tiegebieden valt te verwachten. Ar beidstijdverkorting in de industriële bedrijven kan ertoe leiden, dat de landbouw meer arbeidskrachten gaat verliezen.aan.de industrie. Ervaring Prof. Oldendorff geeft in zijn pre-ad vies allereerst enkele ervaringen weer die Nederlandse bedrijven met'ar beidstijdverkorting hebben opgedaan. Het invoeren van de vrije zaterdag heeft bij de bezochte bedrijven niet geleid tot produktieverlies bij dezelfde personeelsbezetting. In geen enkel geval was men gedwongen tot een grondige reorganisatie van het be drijf of tot het invoeren van revolu tionaire maatregelen. De overgang is in al de pre-adviseur bekende geval len zeer soepel verlopen. V er eniging iop va bloei Aan de liand van onderzoekingen noemt prof. Oldendorff de liooj sommige verenigingen op een of Ireropbloeiperiode tengevolge de arbeidstijdverkorting twijfelachtig, tenzij zij overgaan tot een grondige herziening van hun doelstellingen, liun verschijningsvorm en hun werk methoden. Ook van kerkelijke kant kan men geluiden vernemen, die aan de arbeidstijdverkorting bepaalde ver wachtingen vastknopen. Deze verwachtingen zouden reëel zijn, indien een grote meerderheid van de Nederlandse bevolking de zelfde opvatting ten aanzien van de zondagsrust en zondagsheili ging huldigde. Gezien de godsdien stige samenstelling van de Neder landse bevolking is het niet rede lijk aan te nemen, dat deze ver wachting op grote schaal zal wor den gerealiseerd, aldus prof. Ol dendorff in zijn pre-advics. Z. K. H. Prins Bernhard heeft don derdagmiddag de nieuwe raffinaderij van ,,Esso" in het Botlekgebied bij Rotterdam officieel in gebruik ge- mevrouw Wiegers gevonden j Men ziet de prins hier met midden de heer P. T. Lamont, directeur van Stoffelijk overschot van WAARSCHUWING VAN RUSLAND Tegenmaatregelen bij nieuwe provocaties De Sowjet-regering heeft vrijdag pro testnota's aan Noorwegen, Pakistan en Turkije gezonden in verband met de Amerikaanse verkenningsvluchten boven de Sowjet-Unie. In de nota aan Noorwegen wordt dit land gewaarschuwd dat de Sowjet- regering gepaste tegenmaatregelen zal nemen ingeval van „nieuwe pro vocaties". De Sowjet-Unie beschikt over de middelen om militaire bases, die voor het uitvoeren van agressie ve acties tegen haar worden gebruikt, onschadelijk te maken. De verant woordelijkheid voor de gevolgen der vluchten berust zowel bij de regerin gen der landen die agressie plegen als bij de regeringen van landen die daaraan meewerken, aldus de nota. De Noorse minister van buitenlandse zaken Halvard M. Lange heeft for meel geprotesteerd tegen het Ameri kaanse voornemen een Noors vlieg veld te gebruiken voor het Ameri kaanse verkenningsvliegtuig dat bo ven Rusland is neergeschoten. Voorts protesteerde Lang monde ling in het parlement tegen de door Kroesjtsjew geuite dreige menten Noorse vliegvelden met raketten te vernietigen, als die vliegvelden zouden worden ge bruikt voor spionage tegen Rus land. Breuk vermeden in Gemenebest Na afloop van de conferentie In Lon den van do premiers der Britse ge menebest-landen is een communiqué uitgegeven. Hierin zeggen de pre miers te hopen dat men op de top conferentie een belangrijke stap zal doen op ontwapeningsgebied. Do pre miers hopen ook dat de conferentie zal leiden tot internationale ontspan ning» Over de kwestie van de apartheid wordt in het communiqué letterlijk het volgende gezegd op de confe rentie hebben de premiers „officieu ze" besprekingen gevoerd over de „toestand van de rassen in Zuid- Afrika". Tijdens het overleg met minister Louw die namens premier Ver woerd van Zuid-Afrika aan de con ferentie deelnam hebben de an dere ministers er de nadruk op ge legd, dat het gemenebest zeil' een bondgenootschap is dat vele rassen omvat. Zij hebben de wens uitgesproken dat er goede betrekkingen zullen worden gevestigd tussen alle leden van het gemenebest. De politiek van apartheid wordt dus wel veroordeeld, maar in zeer gema tigde termen. Hierdoor heeft Louw tenslotte zijn handtekening onder het communiqué kunnen plaatsen, waar mee een breuk in het gemenebest vermeden is. Jaloerse Jacques Charrier op rand van instorting De echtgenoot van Brigitte m s Bardot, Jacques Charrier, is n twee dagen geleden in een H psychiatrische inrichting op- m genomen, aldus is in Parijs n vernomen. Hij zou op de rand van een zenuwinstorting staan H en een slaa^kuur van ten min- ste drie weken moeten volgen. Charrier. van wie bekend is dat hij bijzonder jaloers is en H hoewel zelf acteur, moeilijk kan verdragen dat zijn vrouw optreedt in liefdes-scènes, staat onder behandeling van dr. Georges Dupouy, een psy- chiater. Charrier wordt behan- ji deld in de neuro-psychiatrisclie s inrichting „Bellevue-Bussard" H te Meudon. in deze kliniek heeft ook Edith Piaf vorig jaar december een slaapkuur on- sj dergaan. iiiïiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiïiï Versterking weerstands- kassen vakbonden De recente staking van het bouwbe drijf heeft de gehele vakbeweging ge alarmeerd. Talrijke bij het N.V.V. aangesloten bonden zullen hun con tributies verhogen ter versterking en verhoging van de weerstandskassen. De Algemene Nederlandse Agrarische Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond (A.X.A.B.) zal met in gang van 30 mei de contributie met twintig cent per week verhogen. Dit deelde de heer D. Tiggelaar, voorzitter van de AJÏJ4.B. gister morgen te Utrecht mee bij de her denking van het zestigjarig bestaan van deze bond. De bonden, zo zei hij, zullen in staat van paraatheid worden gebracht, op dat men de vakbeweging niet on voorbereid zal aantreffen bij herha ling van conflicten zoals in het bouwbedrijf. Het stoffelijk overschot van de sintls zaterdagavond plotseling verdwenen mevrouw A. C. II. Wiegcrs-Wcsse- link uit Voorwerth is donderdagmor gen drijvend aangetroffen in het ha ventje van de papierfabriek Van Gelder Zonen te Renkum. Arbei ders, die bezig waren met het lossen van een houtboot deden de lugubere vondst. Tragische bijzonderheid is, dat de heer Wiegers op de papierfa briek werkzaam Is. Hij was even wel niet aanwezig toen men zijn vrouw vond. Maandagmorgen zal het stoffelijk overschot van mevrouw Wiegers, dat inmiddels door de politie is vrijgege ven, ter aarde worden besteld. Mevrouw Wiegers was moeder van een meisje van twee en een half jaar en een jongetje van anderhalf. Tien tallen politiemannen en burgers heb ben de afgelopen dagen naar haar gezocht. Ongeluk met militaire kolonne: 11 gewonden Een kolonne van vier militaire voer tuigen behorend tot de 647 werktroe- pencompagnie uit Velsen, waarin een aantal dienstplichtige militairen za ten die voor herhaling onder dc wape nen zijn, passeerde gisteren in Wou- brugge (gcm. Kïjnsaterswoude) een wegversmalling op de Herenweg. Van de andere zijde passeerde op het zelfde ogenblik en tegenligger, zodat de kolonne uiterst rechts moest hou den, waardoor zij met de rechterwie- len in de wegberm moest rijden. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak heeft de chauffeur van de tweede wa gen deze manoeuvre niet goed vol bracht, waardoor de vrachtwagen van de vijf meter hoge dijk kantelde. De De beide volgende wagens kwamen in de wegberm tot stilstand. In de twee de wagen zaten vijftien manschappen. Hiervan bleken in totaal elf gewond te zijn, die voor onderzoek ten dele in Leiden en ten dele in Haarlem werden opgenomen. Slechts zes man waren zeer licht gewond, van wie er thans nog twee bij de militaire geneeskundige dienst in Haarlem worden ver pleegd. De anderen verrichten weer normaal dienst. Allen zullen binnenkort op de vastgestelde tijd met groot verlof gaan. Standard Oil Cy. en minister drs. J. W. de Pous (rechts) in de controle kamer van de raffinaderij. Relletjes in Kongo, vijf doden Bij ongeregeldheden tijdens de ver kiezingscampagne in Belgisch-Kon- go zijn vrijdag vijf Kongolezen in een randgemeente van Leopoldstad gedood en twaalf gewond. Het bestuur in de Kongolese hoofd stad heelt naar aanleiding van deze incidenten krachtige maatregelen ge nomen, om rust en orde aan de voor avond van de eerste rechtstreekse verkiezingen in Kongo, dat op 30 juni onafhankelijk zal worden, te verzekeren. De veiligheid van de Europese bevol kingsgroep in Kongo het aantal Belgen bedraagt ongeveer 100.000 is de afgelopen dagen in Brussel besproken tussen de minister voor 1 de Kongo, de heer De Schrijver, en de gouverneur-generaal van Kongo, de heer Cornelis. „Zouden de wegen van begrip, gezond verstand en verzoening blijven afge grendeld, dan zal alles in het werk moeten worden gesteld om het land met andere middelen te redden", al dus de heer Cornelis. Zijn verklaring werd vrijwel onmid dellijk gevolgd door een eis van de nationalistische Abako-partij waarvan de leider Kasavoeboe," thans in België verblijft zonder dat hij deel neemt aan de economische besprekin gen tussen België en Konko dat on middellijk tot de vorming van een Kongolese regering zal worden over gegaan. Inmiddels heeft vrijdagavond ook de leider van de Kongolese nationale be weging. Locmoemba, de onmiddellijke vorming van een voorlopige regering geëist. Deense kikvorsmannen zuilen een on derzoek gaan instellen naar de naar schatting vierduizend magnetische en' akoestische mijnen uit de Tweede We reldoorlog die zich nog ln de Deense wateren zouden bevinden. Gebleken is dat de meeste akoestische mijnen geen gevaar meer opleveren maar de magne tische zouden volgens deskundigen nog kunnen ontploffen en geveegd moeten worden. STEMMEN UIT DE KERKEN Diaconaal jaar herinnert aan roeping gemeenteleden Aan het voormalig conferentieoord van de Zending Studieraad hebben we vele goede herinneringen. Deze raad had na de Eerste Wereldoorlog een aantal houten barakken gekocht, die gediend hadden tot huisvesting van krijgsgevangenen en vluchtelingen. Deze waren overgebracht naar een ter rein midden in de bossen bij Luntcre» en ze vormden het eerste conferen tieoord in ons land, waar een behoorlijk aantal mensen konden worden on dergebracht. In dit oord kwamen al vrij spoedig na de bezetting een aantal mensen uit verschillende kerken bijeen en daar is toen gevormd de z.g. Lun- terense kring, welke de ziel van het kerkelijk verzet in de jaren van bezetting is geweest. De Zen- dings Studieraad had dit conferen tieoord allereerst geschapen voor eigen doeleinden. In die barakken werd diep nagedacht over het werk van de zending, nationaal, interkerkelijk en internationaal. Maar verder werd dit oord beschik baar gesteld voor allen, die de begeer te hadden om een conferentie te be leggen en tot degenen die dat begeer den behoorden ook de mannen, die lei ding gaven aan de in 1921 opgerichte Federatie van Diaconieën, welke een omzetting en verbreding was van de in 1910 gevormde Vereniging van Diakenen. U hebt bij het 50-jarig ju bileum dat deze week gevierd is, daarover al één en ander kunnen le zen. U hebt ook kunnen lezen, hoe de diaconie was gedegr adeerd tot een in stituut van kerkelijke armverzorging of beter* nog Is hier het woord „be deling" te gebruiken. In do kringen van de Vereniging van Diakenen en op de conferenties is diep nagedacht over de vraag wat een dia conie eigenlijk is en hoe ze zou moe ten werken. De eerste van deze 3 con ferenties, die nadien een jaarlijks ver schijnsel zijn geworden, hebben we meegemaakt. Het woord „diakonia" betekent dienst en het hangt samen met een Grieks werkwoord, dat die nen betekent. Zover was echter in die jaren dit begrip nog niet doore-edron- gen in de kringen van de diakenen, dat men hen, die als deelnemers deze con ferentie meemaakten, praktische dien sten tijdens deze conferentie durfde tc laten verrichten. Zij betaalden ervoor en dan mag men er op rekenen, dat men zich kan laten bedienen. Voor de praktische dienst van het corveeën had men een vijftal theologische studenten ge vraagd die een bureau moesten ver zorgen, de kamers moesten wijzen, in de keuken afwasten en aan de tafelen der diakenen dienden. Zo konden zij deze conferentie gratis bijwonen. Op deze wijze hebben wij de eerste 3 con ferenties meegemaakt. En zo zijn we in aanraking gekomen met het brede re diaconale werk en is er een per soonlijke relatie ontstaan met mannen als dr. Adriani, de heer Ruys en dr. Woelderink, die enkele malen hier één van de sprekers is geweest. Hier is voorbereid een gans andere diaconie clan men toen kende. Het diaconaat In de kerkorde der Nederlandse Her vormde Kerk is ordinantie 15 gewijd aan bet diaconaat. Het eerste artikel van deze ordinantie luidt} „De ge meente, in al haar leden geroepen tot de dienst der barmhartigheid, beant woordt aan haar roeping in het bij zonder ook in het diaconaat, dat aan de diakenen is toevertrouwd". Waar om kan de diaconie het niet doen? Daar zijn de diakenen toch voor! Der gelijke kreten kun je nog wel eens horen, wanneer het gaat om mensen, die op één of andere wijze zichzelf niet meer kunnen helpen. Daar is een instantie cn daar zijn mannen, die men meent dan allereerst te kunnen aanspreken en waarop men geduchte kritiek kan oefenen, wanneer zij niet onmiddellijk klaar staan te doen wat van hen verwacht wordt. Daarom is het goed, dat zulke kritikasters eens goed lezen dal eerste artikel van de ordinantie over het diaconaat. Alle gemeenteleden zijn geroepen tot dc dienst der barmhartigheid. Niet wan neer enkele maar alle leden dit besef fen en daartoe bereid zijn, beant woordt de gemeente aan haar roeping. De diaconie is er om aan deze dienst der barmhartigheid van alle gemeen teleden leiding te geven. Een diaken mag ieder gemeentelid aanspreken en hem vragen„Zou je niet de zorg voor deze bejaarde op je willen nemen", of „Zou je niet kunnen zorgen voor dit verweesde kind". Diaconaal jaar Het Diaconale Jaar wil herinneren aan deze roeping van alle gemeentele den. Sinds een paar jaar hebben we Zie slot pag. 4 kol. 4) A11 Het Wereldgebeuren l Man met pijp Op het eind van deze weck vol spionageverhalen past hier een i klein portret van Allen Welsh j Dulles, de man die de Amerikaanse Central Intelligence Agency, dé ccn- trale inlichtingendienst, leidt. Was zijn vijf jaar oudere broer. John Fos- i tér, de vorig jaar overleden minister i van buitenlandse zaken, wat aan de .houterige en ongemakkelijke kant. Al len Welsh (die altijd van een pijp is Ivoorzien) Js vlot in de omgang en maakt een gemoedelijke indruk. Dc een verslijt hem op het eerste gezicht voor een kamergeleerde, de ander zegt dat hij behoort tot het type van de vriendelijke en ervaren oude plat telands-dokter. Maar wie hem kennen weten, dat hij zich weliswaar vaak in I een kamer terugtrekt met „geleerde" j stukken, maar dat zijn werk staat of valt met levendige relaties met men- sen van heinde en ver. Zijn activitei ten zijn erop gericht, kwetsing of zelfs ondergang van zijn land en zelfs van de „vrije wereld" te voorkomen door I ervoor te zorgen, dat de Amerikaanse regering op de hoogte is van wat mo- gelijke vijanden in liet schild voeren. Een wereldomvattend registratiesys teem, waarin zowel echte ouderwetse kijk- en luisterspionnen als moderne radar- en vliegende apparatuur een rol spelen, stelt hem in staat de pre sident en de ministers op de hoogte te stellen van wat zich achter de scher men van het wereldgebeuren voordoet. Statistici, specialisten op het gebied van de elektronica en analisten kun nen daarbij evenmin worden gemist als degenen die „lekken" veroorza ken en „uitmelken". lien Dulles mag er prat op gaan, zijn carrière bij de inlichtingen dienst niet aan kruiwagens ook niet wijlen zijn oudere broer de minister te danken te hebben, maar aan de flair die hij in. twee wereldoor logen op dit speciale terrein had ge toond. Overigens moet meteen worden vast gesteld, dat de C.I.A. nooit of te nim mer prat gaat op bereikte resultaten. De dienst zwijgt zowel wanneer hij (achter de schermen) waardevolle tips heeft gegeven, als wanneer in het Congres verwijten klinken, dat hij de ze of gene ontwikkeling had moeten voorzien. Ook deze week, toen zich de discussie ontspon over dc vraag of Amerika er wel goed aan had gedaan, de U-2 van kapitein Francis Powers twee weken voor het begin van de topconferentie voor een verkennings vlucht over Russisch gebied te laten opstijgen, heeft Dulles zich in stil zwijgen gehuld, althans voor de open baarheid. In gezelschap van de minis ter van buitenlandse zaken Christian Herter, toog hij wel opgeruimd naar president Eisenhower om onder zes ogen rapport uit te brengen. Geschiedenis, wijsbegeerte en rech ten waren de studierichtingen van Allen W. Dulles. In Bern, waar hij tijdens de Eerste Wereldoor log belandde als ambtenaar van de buitenlandse dienst, knoopte hij con tacten aan met kringen in Oostenrijk. Hongarije en op de Balkan. Daar deed hij de eerste ervaringen op met spion nen. Met een protest tegen de slechte betaling van de diplomaten verliet hij het ministerie van buitenlandse zaken in 1926. Hij trad in dienst van het gro te advocatenkantoor voor internatio nale zaken Sullivan en Cromwell, waarvan zijn broer John Foster latei- directeur werd. Na het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog nam hij op uitnodiging van kolonel Willam Dono van (Wild Bill) de leiding op zich van het „Office of strategie (Bureau voor strategische diensten). Wederom ves tigde hij zich in Bern .waar inlichtin gendraden uit heel Europa en zelfs uit het Duitse ministerie van buiten landse zaken bij hem samenkwamen. Hij was de aangewezen man om na de oorlog een rapport op te stellen voor de oprichting van een geheime dienst, een instelling die de Verenigde Staten er in vredestijd tevoren uit principiële redenen niet op na hielden. In 1950 werd hij onder generaal Walter Bedell Smith onderdirecteur, in 1953 direc teur van de C.I.A. welks begroting tot de Amerikaanse staatsgeheimen be hoort en die zich in een voortdurend duel bevindt met de veel oudere, door- geen vooroorlogse afkeer geremde Russische geheime dienst. Het wachten is nu op een internatio nale overeenkomst van wederzijdse luchtinspectie. Zo n overeenkomst zou maken, dat Dulles-met-de-pijp en zijn Russische tegenstander althans in één domein een stuk minder geheim zinnig behoefden te doen. ALLEN WELSH DULL geen Kamergeleerde.. Kruidenier uit Wirdum reed in Damsterdiep en verdronk De kruidenier AI. Laning uit Wir dum (Groningen) ïs donderdagavond omstreeks twaalf uur te Eekwerder- rlraai nabij Appïngedam in liet Damsterdiep gereden en verdronken. Reddingspogingen van een caféhou der die vrij spoedig nadat de wagen in het kanaal was geraakt, te water- ging. bleven vruchteloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5