VELPON PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer l BISSCHOP DIBELIUS WORDT 15 MEI TACHTIG JAAR Toen klonk een stem ZATERDAG 14 MEI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 „EEN CHRISTEN HEEFT ALTIJD DIENST Vastberaden strijder tegen onrecht (Van een speciale correspondent) Men reeft hem zijn leeftijd niet. Hij is een stramme, slanke heer, middelma tig groot. Zijn strakke geklede jas valt zonder plooien tot de knie. Zijn bewegingen zijn vlug, zijn gang is elastisch. Niettemin: Otto Dibelius, voorzitter van de Raad van de Evan gelische Iverk in Duitsland en Bis schop van Berlijn-Brandenburg wordt op 15 mei 80 jaar oud. Enkele maan den geleden heeft hij aangekondigd, dat hij op het einde van dit jaar zijn ambt zal neerleggen. Deze aankondiging doet ons ervan be wust worden, welk een grote rol Dl- belius speelt in het kerkelijk leven. Van wezenlijke betekenis voor zijn theologische vorming was Adolf von Harnack, van wie hij als leerling en assistent beslissende indrukken mee kreeg. Kerkgeschiedenis is tot op he den de specialiteit gebleven van de bisschop. Dibelius heeft zich nooit voor een bepaalde school of theologi sche richting uitgesproken, maar wel uit de geschiedenis van de Kerk en de wereld de principes voor zijn handelen afgeleid. Herhaaldelijk gearresteerd In het begin van zijn loopbaan stond Otto Dibelius in Crossen aan de Oder. Vandaar leidde zijn weg via Guben, Danzig en Lauenburg terug naar zijn geboortestad Ber lijn. In 1925 werd hij eerste super intendent in de Kurmark. In de zo mer van 1933 verloor hij zijn ambt. Hij hield echter niet op met zijn kerkelijke arbeid ofschoon hii her haaldelijk werd gearresteerd. Op het verwijt van de nationaal-socia- listische minister voor kerkelijke aangelegenheden, dat hij als ge pensioneerd predikant toch in het openbaar sprak, antwoordde Dibe lius met de beroemde zin: „Een Christen heeft altijd dienst". In de geschiedenis zal hij echter voor al bekend blijven om dé rol, die hij speelde na het einde van de Tweede Wereldoorlog. Hij werd in die dagen met algemene stemmen gekozen tot bisschop van Berlijn-Brandenburg. Het congres van de Wereldraad van Kerken te Amsterdam (1948) maakte hem tot een van de zes presidenten van het centrale comité der Oecume ne. In 1949 koos de synode van Bethel hem tot voorzitter. Wat Dibelius in deze functies gepresteerd heeft en nog presteert, kan hier slechts aangeduid worden. Hij trachtte in zijn in tweeën gespleten land een bemiddelaarsrol te spelen. Hij was er trots op, dat hij in zijn functie als enige zowel Adenauer als Grotewohl op hun verjaardag kon feliciteren. En hij deed moedig een beroep op het geweten van zowel de westelijke als de óostelijke regering. Gehaat bij communisten Maar in het midden der jaren vijftig veranderde do toestand. De bisschop mocht niet meer naar de Sowjetzone reizen. De SED staat begon steeds openlijker de geestelijke onderwerping van de mensen in Oost-Duitsland te eisen. Het gelukte niet, do kerk tc dwingen tot collaboratie. Dibelius geselde zonder vrees de beperkingen die opgelegd werden aan de grond wettelijk gegarandeerde vrijheid van godsdienst. Omdat hij het onrecht aan de kaak stelde werd liij in communis tische kringen de meest gehate man van de kerk. fAdvertentie Kom fris op en van Uw iverk! Dibelius staakte zijn strijd echter niet. In de herfst van 1959 begon hij de tot dusverre scherpste kerkelijke aanval op de SED-staat. In zijn geschrift: „Overheid?" verklaarde hij zonder omwegen dat een totalitaire staat niet als overheid gezien kon worden in de zin van Romeinen 13, niet als over heid van God. Met deze stelling stiet hij echter ook op tegenstanden m zijn eigen rijen. De discussies UeDen zo hoog. dat Dibelius zich genoodzaakt zag in het begin van dit jaar op de Berlijn-Brandenburgse Synode de voorbeelden in te trekken, die hij ter illustratie van zijn stelling gebruikt had. Zij werden in het algemeen uit gelegd alsof hij eiste dat de chris tenen alle wetten van Oost-Duitsland zouden minachten. Zijn standpunt handhaafde hij echter met zijn hele persoonlijkheid. Hij werd herkozen als voorzitter. Maar deze overwinning be taalde hij met de aankondiging van zijn terugtrekken. Wat echter komt er na hem? Er is ongetwijfeld een sterke persoonlijk heid nodig om de meningsverschillen binnen de kerk te overbruggen en de eenheid te bewaren. Waar deze per soonlijkheid De vraag is brandend want zij wordt gesteld voor een som bere achtergrond, die bisschop Dibe lius in zijn kerkelijk testament aan duidde: „Ik smeek mijn kerk, zich nooit in een ghetto te laten dringen, doch zich steeds verantwoordelijk te weten voor het gehele leven van ons volk. Maar ik smeek U, in alle ernst, U nooit met de machten van deze we reld in de strijd te begeven. Ik smeek, dat het aantal vastberadenen er ge trouwen groeie, opdat, wanneer de Volkskerk ineenstort, de nieuwe Be- lijdeniskerk gereed sta". BOUWPLATEN plakt u met Ceta-Bever Burgemeester van Kotsjang gelyncht De burgemeester van het dorp Kot sjang bi,j Pocsan In Zuid-Korea is woensdagavond door inwoners van liet dorp levend verbrand. Hij wordt verantwoordelijk gesteld voor de executie van 600 dorpelingen in 1951, ten tijde van de communisti sche invasie. De terechtgestelden werden toen voor communistische partisanen gehouden. Het hoofd van de politie, die de 54- jarige burgemeester. Pak Jong Bo ge naamd, wilde beschermen, werd mis handeld. Bruggenaren willen bij Engeland vissen Het Belgische blad „Le Soir" meld de woensdag vernomen te heb ben dat vissers uit Brugge bin nenkort een treiler naar de rijke viswateren rondom Zuid-Euge- land willen zenden, om aldaar, op grond van een driehonderd jaar oude oorkonde, hun geluk te be proeven. De Bruggenaren zeggen dat de oor konde is ondertekend door de toenmalige Engelse koning Karei de Tweede, die enkele jaren in ballingschap in Brugge heeft door gebracht. Engeland erkent de oor konde niet. De reden voor de voorgenomen vaart van een treiler uit Brugge naar de Zuidengelse visgronden is, dat de vissers uit Brugge thans magere vangsten maken. Men zou willen zien, hoe de Engelsen op het zenden van de treiler reage ren. Een Zwitserse commissie beeft op dracht gekregen de rrtogelijkheïd te be studeren van de aanleg van een extra tunnel door het Gothard-massief waar door het wegverkeer ook in de winter voortgang kan vinden. i Advertentie) f Advertentie) Wilt U leraar worden? Er ij een schromelijk tekort aan leraren. Wij raden U aan z.s.m. te gaan studeren voor Engels, Duits, Frans ol Ned. M.O.A. Ook de studie voor Wiskunde L.O, of M.O.A. is momenteel reer lucratief. Vraagt p.o. een prospectus met proefles aan bij: RESA-HILVERSUM (Nederlands Talencentrum) - Te!. 5432 KERKNIEUWS NED. HEKV. KERK. Eeroepen tc Genemuiden (toezeg ging) P. de Jong te Kootwijker broek te Veen (N.-Br.) J. C. Schuur man te Bleskensgraaf; te Houten H. Harkema te Zeist; te Zoetermeer J. van Rootselaar te Delft die bedankte voor Waddinxveen. GERE. KERKEN. Bedankt voor Woerden (vacature S. .Boonstra) 'H. Hogerihuis te Dok- kum. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Gorkum B. Bijleveld te Noordeloos. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Aagtekerke K. de Gier te 's-Gravenhage en C. Hegeman te Ge nemuiden, van wie eerstgenoemde is beroepen. (wwvyvwvwwwwww Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.5810.58%. New York 3.76?g—3.77%, Montreal 3.8<ft— 3.86j;. Parijs 76.88%—76.93Brus sel 7.56—7.56%, Frankfort 90.38— 90.43, Stockholm 72.87—72.92, ZU- rich 87.09%—87.14%. Milaan 60.70% 60.75%, Kopenhagen 54.5754.62, Oslo 52.83—52.88, Wenen 14.47%— 14.48%, Lissabon 13.18'/.—13.10%. wvwwwv\w\\<\w\*w*v LEZERS SCHRIJVEN Blauwe Week Het Middelburgs Drankweercomité organiseert van 16 tot 21 mei de Blauwe Week. Gedurende die week wordt in geheel Nederland de Blau we Week-collecte gehouden. Waaraan wordt uw geld besteed? In de afgelopen jaren werd een net van consultatiebureaus voor alcoho lisme over Nederland gespreid. Et- zijn thans 12 algemene en 5 rooms- katholieke bureaus. Een grote groep specialisten, artsen, verpleegsters en maatschappelijk werkers staat ge leed om de patiënten te helpen. Ook het aantal alcoholpatiënten wordt niet minder, maar méér! Maar ook voor de ziekte, die alcoho lisme heet, geldt het spreekwoord: Voorkomen is beter dan genezen. Een deel van uw bijdrage wordt voorts aangewend voor een doeltref fende voorlichting over het alcoholis me. Radio en televisie gaven hierbij reeds hun gewaardeerde medewer king. Er verschenen folders, brochu res en persberichten. Ieder jaar wordt een filmtournee georganiseerd'. Duizenden lagere schoolkinderen krijgen anti-aicoholles. Ook op de middelbare scholen wordt voorlich ting gegeven. Voor dit alles is geld nodig. Geef om te helpen en om te voorko men! Middelburgs Drankweer Comité AMSTERDAMSE BEURS Goed. prijshoudend tot iets hoger BEURSOVERZICUT. Voor de laatste dag van deze beursweek was de stemming voor de internationale waarden bij de opening lichtelijk ver deeld. De omzetten waren, in verband met het naderende weekeinde, over de gehele linie minimaaL De Westdultse beurzen gaven eerder iets lagere koersen te zien en op de overige Europese beur zen viel niet veel te beleven. Hierdoor kon de arbitrage in Amsterdam moeilijk tot zaken komen, hetgeen vanzelfspre kend van invloed was op de omzetten. De orders van het publiek waren dun ge zaaid en de beroepihandel gaf er voor keur aan het beursboekje gesloten te houden. Er kon rustig van een vakantie dag gesproken worden want naaBt de stil te. gaven oolc de koersafwijkingen, ver geleken bij de voorgaande slotkoersen, weinig stof tot commentaar. In het laat ste beurshalfuur trokken de koersen voor de meeste internationals aan bij een ta melijk actieve handel door aankopen voor Amerikaanse rekening. Aansluitend op de iets betere tendentie van donderdag in Wallstreet openden aandelen Philips een drietal punten hoger op 945, Gedurende het verdere beursverloop werd 943 voor de elektrostukken betaald. Unilevers ste gen van 830% tot 834. A.K.U.'s daalden van 462 tot 460 doch verlieten de beurs op circa 462. onveranderd bij de slot- koers van donderdag. Kon. Olies sloten de rij van de internationals en noteer den op f 145,30 een halve gulden hoger. In certificaten Hoogovens gaat de laat ste tijd heel weinig om. Ook vrijdag viel er in deze hoek niet veel te beleven bij een goed prijshoudende stemming op 618 pet. De scheepvaarten sloten de beursweek af met koersen die geringe afwijkin gen te zien gaven naar beide richtingen, vergeleken bij het vórige slotpeil. De handel had niet veel om het lijf- Flinke belangstelling werd bij de opening aan de dag geleg in de staatsfondsenhoek waar de nieuwste 4% pet. lening werd verhan deld op 99 tot 99%, tegen een vorig slot van 99%. De drukte was echter 'van kor te duur. doch in de koers kwam weinig Advertentie 1478. Professor Kaltenberg ontplofte bijna. „Maar m'n goeie man!" riep hij ver baasd uit. „Waarom heb je zolang gewacht met het openbaar maken van die geheimen? Onze regering zou je er vorstelijk voor hebben beloond!" Piloot Storm schudde meewarig 't hoofd. „Juist wat U daar zegt, bewijst waarom ik er zolang mee geyvacht heb. Deze kostbare gegevens, werden mij niet verstrekt voor het welzijn van één re gering of één volk, maar voor dat van de gehele mensheid. De huidige politieke toestand heeft mij er tot dusver steeds van weerhouden de beslissende stap te doen. De verantwoording weegt zwaar, mijne heren, want hoe moet het aflopen als straks in alle richtingen ruimteschepen naar andere planeten kruisen. w m bemand met lieden die waarschijnlijk bezield zijn met dezelfde „edele" oogmerken als onze brave voorouders wanneer zij een nieuw-ont- dekt werelddeel beti-aden, namelijk om te roven en te plunderen en om andere wezens onze „beschaving" op te dringen. Neen pro fessor, er zal heel wat moeten gebeuren al eer ik mijn geheim prijsgeef!" Kaltenberg hief met 'n theatraal gebaar de handen ten hemel. „Het lijkt mij een onvruchtbaar ide alisme, jonge vriend!" schamperde hij. verandering meer. Van de cultures lagen Amsterdam Rubber en certificaten Deli eerder iets hoger, terwijl H.V.A.'s een puntje moesten prijsgeven op 162. In de buitenlandse sector waren note ringen in de Mexicaanse leningen over bodig, nu deze leningen, zoals gemeld, worden afgelost. Deze fondsen, waarin ter beurze zelden iets omging, noteerden van tijd tot tijd tussen de 14 en 21 dollar. De laatste verhandeldag van claims Vei- tewinkel bracht een adviesprijs van f 800 tot f 825, neerkomende op 182% procent voor' de nieuwe aandelen. Aandelen A.S. W. apparatenfabriek kregen een vijftal punten lagere adviesprijs op 265, ondanks de dividendverhoging van 12 tot 14 pro cent. Aandelen Boeke en Huidekoper werden een paar punten hoger op 156 goadvi- veerd op het verschenen jaarverslag. Prolongatie 3% procent. 12 mei 13 mei 97% gl. 97% gb. Nederland 1943 (3%) 86% 86% Nederland 1955 (3vo 83 83 Nederland 1947 (3%) 3 91h 91% Nederland 1937 3 89% 89% Dollarlening 1947 3 92". 92». Investeringscert. 3 9*il« gb. 9ïj»« Nederland 1952-64 3 93a 97% 6 pet. Woningbouwlening 57 100 109/. Nat. Handelsbank 156% 158 Ned. Handelmij. 274 270 gl. Alg. Kunstzijde Unie 461% 461 Berghs' en Jurgens 283'/j 283% Calvé-Delft 800 830 Hoogovens n.r. 617 517 gb. Ned. Kabellabriek 455 463 gb. Philips 941% 947 Unilever 830 832 Wilton-Feijenoord 138% 188% Billiton 439 440 Kon. Petroleum Mij. 146.50 147 Amsterdam Rubber 108% gb. 109% Holland Amerika Lijn 138% 138% Kon. Paketvaart 130'/. 130'.. Rotterdamse Lloyd 143 143% Scheepvaart Unie 143% 143% Stv. Mij. Nederland 153 152% KJV.S.M. 173 gl. 173% Ver. H.V.A. Mij. N.V. 163 162 Deli Mij. 174.50 gb. 173.20 Bank van Ned. Gem. 4 96% 96,». Bank van Ned. Gem. 5-1958 102% Van Berkels Patent 292 gb. 99 gb. Albrt Heijn 407% 411% Centrale Suiker 300 304 Kop. Mij. De Schelde N.e 264 264 Intern. Nickel 102»/. 103'. American Motor» 25% 25% Anaconda 49% 49% Bethlehem Steel 43% 43% General Motors 44f< 45 Kennecott New York Central 21',» Pennsylvania 13% b. Republic Stel 60% Shell Oil Comp. 59 63% Tide Water 20% 20% U.S. Steel 76 Nat. Can. Corp. 9 PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 8' Eindhoven 1954 Enschede 1954 8 Den Haag 1952 I 8: Den Haag 1952 II Rotterdam 1952 I 8 Rotterdam 1952 H 9 Rotterdam 1957 10 Utrecht 1952 - 8: Amsterdam 1956 I 7! Amsterdam 1956 II 9 Amsterdam 1956 III 9 Amsterdam '33 (C. en A.) 101 Dordrecht 1956 7 Alkmaar 1956 8 Zuid-Holland 1957 9 A.N.P.-C.B.S. BEUBS1NDICES. 11-5 12-5 13-5 Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Cult. enz. Algemeen 541,98 540.51 542.16 262.58 262.93 263.36 155.64 156.30 156.08 189.46 188.65 187.67 139.59 133.57 138.69 363.50 362.75 363.67 FEUILLETON LILIAN AYE 20 Om tien minuten over drie zei de Koreaan tot Donald: Nu onderneem ik een afleidingsbeweging: in de daardoor ontstane verwarring rent U naar de eerste hangar, waar de piloot op U wacht!" Voor Donald kon antwoorden, snelde de man In zuidelijke richting naar de start baan. Eerst merkte slechts één soldaat hem op; deze keerde zich om en riep iets tot zijn kameraad, die voor de eerste hangar heen en weer liep. Op hetzelfde ogenblik klonk uit tal van kelen wild geschreeuw, hoorde men het bonken van zware laarzen, scho ten en toenemend woest gehuil. Do nald zag, terwijl hij met Alnn op de eerste hangar toerende, hoé zich een hele troep soldaten, bezeten door jachtdrift, over de Koreaan heen- stortte Uit de cabine van de Mig-15, een kil, maar sierlijk gebouwd, trots stuk machine, werd hun een helpende, vas- je hand toegestoken. De piloot,een jonge man, met een magere „katten- kop" en dunne wenkbrauwen, las haastig het bevestigend antwoord op de door hem gestelde voorwaar den. „Allright", zei hij toen met een harde „r", alsof hij toestemde in een vlieg- demonstratie voor 't een of ander liefdadig doel. Hij zette de motor aan en de Mig-15 raasde weldra met donderend geweld hoog in de lucht, omstuwd door sissende, knerpende, daverende, schril uiteenspattende granaten van het afweergeschut. De volgende dag las men in de we reldpers een strikt officieel en zake lijk communiqué van de volgende inhoud: Gisteren is het een Noord- koreaanse piloot gelukt, met zijn Mig-15 Düsen-vliegtuig op een vlieg veld in Zuid-Korea te landen. De Mig-15 werd nog dezelfde dag in een Amerikaans Globemastertransport- vliegtulg geladen om naar de Ver- itaten te worden vervoerd". En nu vroeg Alan, nog steeds tegen de vensterbank van de hotelkamer in de „Vier Jahreszeiten" geleund: „Je zegt, dat je vandaag voor 't eerst bang bent; heb je toen in Korea dan' niets van die aard gevoeld?" „Jawel", zei Donald, terwijl hij pein zend in zijn glas keek, „ik ben nog wel eens meer angstig geweest, maar toch heel anders. Toen dacht ik steeds: „Nu wat zou het? Wat komt het er allemaal op aan; een mens moet er toch eens aangeloven". Op het ogenblik liggen de kaarten geheel anders, zie je". Hij pakte zijn glas, dronk het leeg en zette het vlug weer op tafel. „Kom", ging hij rus tig voort, „laten we beneden zien, dat we iets te eten krijgen". Juist toen hij en Alan de hal betra den, liet de portier door de grote draaideur een klein gezelschap bin nen: Robert en Stefanie Winter met hun gasten. HOOFDSTUK V. Donald reageerde met veel tegen woordigheid van geest en zo handig, dat zelfs de scherpziende Alan niets bijzonders opviel. Hij begaf zich naar de „receptie" waar hij kalmweg vroeg of er ook brieven voor hem waren gekomen. Wat had hij zich vaak in zulke vlugge reactie en rus tig spreken moeten oefenen voor hij het zo klaarspeelde als vandaag! En wat had hij dikwijls van die kunst gebruik gemaakt! De rijk betreste portier antwoordde: „Neen, er is niets voor U, mister Harrison" en liet er meteen beleefd op volgen: „Mag ik van de gelegen heid gebruik maken, U te vragen, hoelang U zo ongeveer bij ons blijft? Et; zijn op het ogenblik veel aanvra gen, zodat we, indien mogelijk, graag enigszins willen weten, hoe lang de gasten blijven logeren. Op die ma nier kunnen we een betere indeling maken". „Dat spreekt vanzelf!" antwoordde Donald. „Ik blijf maar enkele dagen, vier of vijf". „Dank U zeer, mister Harrison". Terwijl de man dit zei, dwaalden Donalds ogen als de blik van iemand die maar geen besluit kan nemen, over de in de portiersloge liggende reclamefolders en dergelijke. Hij greep naar een smal boekje waarop een hemelsblauw meer omgeven door lichtgroene bossen, stond afgebeeld, terwijl boven dit fraaie tafereel in citroengele letters de slagzin prijkte: „Komt rust en ontspanning genie ten in het Holsteinse Zwitserland". Donald nam het boekje op, las er evenwel geen regel in, maar keek steelsgewijs naar "de met laken be klede klapdeur, die tot de z.g. „Grill" toegang gaf. Hij zag juist hoe die deur toesloeg. „Stefanie", dacht hij met kloppend hart. „Eutin is een betoverend mooi stad je", hoorde hij de naast hem staande chef de réccption zeggen. „Ik kan U dan ook een bezoek daar zeer aan bevelen. Er Is een heel oud kasteel, gelegen In een prachtig park, dat onmiddellijk aan het meer van Eutin grenst „Dank U zeer", zei Donald vriende lijk, terwijl hij langzaam op Alan toeliep. „Alan, ik zou liever in het restaurant eten". „Zoals je wilt, Don", antwoordde Alan. „Bovendien schijnt de Grill al tjokvol", voegde hij erbij, terwijl ze zich naar het aangrenzende restau rant begaven. Inderdaad was de Grill tjokvol. „Och, lieve hemel", riep Saalheim verschrikt, toen hij al die druk be zette tafels zag. Het gezelschap liep in de ganzenmars het smalle gange tje door, dat het betrekkelijk kleine zaaltje in twee delen splitste. „Lieve hemel" dacht hij nog eens, „en dan moeten er luidjes zijn, die voortdu rend op en neer wandelen opdat iedereen hen kan bewonderen, me dunkt dat spitsroeden lopen niet erger kan wezen". Inderdaad troffen de Winters zo ongeveer om de andere tafel kennissen aan, met wie ze in 't voorbijgaan beleefdheden uitwissel den: „En hoe gaat het ermee?" „Dank U zeer. uitstekend". „En hoe staat het met de tennis sport?" ik speel nu in de A-ploeg". „Schitterend, hoor!" Even een be wonderende blik! „Hier, dames en heren", zei einde lijk de oberkelner, die hun was voor gegaan en toen allen goed en wel zaten, op de bestelling bleef wachten, terwijl Saalheim en Robert de spijs kaart bestudeerden. Tenslotte werd men het eens over lady Curzon-soep, nam met het oog op de slanke lijn geen hors d'oeuvre, koos verder kip a la Gênévlèva met kropsla, sloeg het dessert over en nam tot besluit een portie kaas al les successievelijk besproeid met sherry, champagne en Chateauneuf du Pape uit het prachtige wijnjaar 1947! Pas toen ze aan de rode wijn wa ren, viel het Robert op, dat Stefa nie onder het eten zo weinig had ge zegd. Hij probeerde even naar de oorzaak van haar zwijgzaamheid te informeren, maar liet zich toen weer afleiden door Saalheims verhalen over de nieuwe röntgenapparaten. „Natuurlijk moeten op de duur de reparatiekosten omlaag", betoogde Saalheim juist, „maar dat gaat uiter aard pas, wanneerEnzovoort. Slechts Monika Volland, volgens Ro bert de nieuwe „vlam" van Lars, een intelligent, zeer bekoorlijk meisje, had met het onfeilbaar instinct van haar jonge leven al heel gauw ont dekt, dat Robert Winters huwelijk maar bitter weinig op een echt hu welijk leek. Vooral vergeleken bij de verhouding tussen de twee andere echtelieden. Max en Emily Saalheim. was er geen twijfel mogelijk. Bij de Saalheims kreeg ze onwillekeurig het gevoel, dat er tussen die twee een onzichtbare band was, welke nu en dan door wederkerige knipoogjes en glimlachjes werd gedemonstreerd; het echtpaar Winter daarentegen be stond uit twee volkomen van elkaar onafhankelijke personen, die slechts door de macht der gewoonte samen aten, d ion ken en praatten. .(Wordt vervolgd);

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 13