Stukje Montmartre in Den Haag op expositie „Gast en Gastheer" Zestienjarig meisje uit Venlo vermoord KLANKBORD KWESTIE TUSSEN EURATOM EN FRANKRIJK OPGELOST VRIJDAG 13 MEI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 RUIMTEVAREN MET BIER Exclusieve Prinsen van de Wijn komen naar 70 jaar Horecaf Den Haag heeft geen Eiffeltoren helemaal duidelijk is het dus niet, wat meneer Pierre Labrie, de „held van de afdaling per fiets van de trappen van de Eiffeltoren" precies komt doen op de Place du Tertre, die kunstig in facsimilé wordt neergezet op de tentoonstelling „Gast en Gastheer" in de Haagse Hout- rusthallen en tijdelijke Houtrusttenten. Op de echte Place du Tertre zou hij nog de trappen van de Saeré Coeur vlak bij de hand hebben om er fietsstunts op uit te halen overmoedige Nederlandse toeristen hebben die trappen wel eens per jeep be klommen maar die zijn er op Houtrust ook al niet. Toch komt hij, samen met alles wat bij dat lieve pleintje op Montmar tre hoort. La Mère Cathérine heeft er gedurende „Gast en Gast heer" (12 tot en met 23 mei) een filiaal van haar beroemde „Chez La Mère Cathérine". Alles is er echt, tot de menukaarten toe. Alleen de prijzen zullen aan de Nederlandse zijn aangepast. Pierre Labrie gaal daar ongetwijfeld in een andere rol de zaak goed orga niseren, bijvoorbeeld op de 16e mei, wanneer de zoon van Mère Cathérine, Jacques Mèriguet, jarig- is en dat hier komt vieren. Twee koks van dit beroemde restaurant-onder-de-bomen komen er hun „poulet champagne" toebereiden, een chansonnier en een pianist gaan Franse liedjes ten beste geven en Pierre Labrie zal aan de raadsheer van het Internationale Hof van Justitie Henriquez Armand Ugon het ereburgerschap van Mont martre overhandigen. Prijzen aangepast Ver van dit feestgewoel, namelijk in „Kasteel Oud Wassenaar", maar wel in rechtstreekse samenhang met „Gast en Gastheer" komen en kele illustere lieden bijeen, name lijk de Seigneurs de Franc-Pineau, een uitermate exclusief wijnproe- versgilde. De oprichters zijn de Hertog van Rouchefoucauld, de Graaf d'Herbemont, die er ook voor moet zorgen dat dat Place du Tertre (Nederland) N.V, zo au thentiek mogelijk wordt, en de Markies van Amadeo. Op 15 mei, in „Het Kasteel" hebben zij hun jaarlijks diner met het „Tenu de Cour", een op oude tradities berus tende plechtigheid. Daar zullen ook drie nieuwe Seigneurs in het Gilde worden geïntroduceerd. Wie dat zijn blijft tot de laatste dag geheim. Dit alles is niet weggelegd voor gewone stervelingen, ondanks het feit, dat de keiharde wijncom- mercie natuurlijk de achtergrond van dit alles vormt. De wijn vormt zeker ook een van dc achtergronden van „Gast. en Gast heer": rond tweehonderd soorten zal men er kunnen proeven. Om meteen eventuele illusies weg te nemen: in het wilde weg eten en drinken, zoals dat mogelijk is op tentoonstellingen voor de huisvrouw, is er op „Gast. en Gastheer" niet bij, al zullen dan mis schien enkele exposanten wel eens een glaasje of een hapje laten proe ven. Eten-tegen-betaling is er daarente gen heel goed mogelijk en zeker niet tegen exorbitante prijzen. In de ver schillende restaurants worden dezelf de prijzen berekend als in soortge lijke restaurants in Den Haag. Jon gelui kunnen in het jcugdrestaurant een menu van vier gangen krijgen voor een rijksdaalder. Het wordt klaargemaakt door leerlingen van de hotelschool en de bedoeling van dit restaurant is jonge mensen „eetcul tuur" bij te brengen. Op andere plaatsen van „Gast en Gastheer" kan men Frans. Italiaans, Duits, Lu xemburgs eten of. dichter bij huis, Nederlandse streekgerechten, met Franse namen zoals „Bouillabaise de Schévenirigue". „Turhot Westlandia" of „Chateaubriand Limbourgeoise". Doedelzak en schapevlees Curieuze zaken zijn er genoeg: Ruim tevaren bijvoorbeeld in een „Bier- nik", wat een heel wonderlijke reis door de tijd belooft te worden ui teraard ter meerdere glorie van het beste bier. Of het drinken van wlüs- ky bij authentieke doedelzakmuziek, gespeeld door een echte Hooglander. De Nederlander, die nooit erg en thousiast geweest is voor schapen vlees, kan na een bezoek aan de stand van N'iemv-Zeehuul eventueel zijn koers wijzigen. Daar wordt na melijk getoond wat allemaal moge lijk is met schapenvlees en lioe lek ker het wel is. Niet om te eten maar wel om te bekijken is de heel bijzondere ver zameling menu's, onder andere van rie vroegere chef-kok van de laat ste Duitse keizer. Rudolf Boy. Die menu's zijn in bepaalde gevallen zeldzaam dooi- de handtekeningen die er op staan, in andere gevallen door hun fraaie uitvoering of ex clusieve vorm: een grote hout- schroef, een miniatuur kruiwagen, een papieren pyramide. Het feestcentrum van „Gast en Gast heer" heet „Horecaffiesta". „Place BUIT. Rovers besprongen in Hove (Engeland) een krkier die twee kof fers droeg: één met juwelen ter waarde van 35.000 en één met een broodje kaas. Alleen de koffer met het broodje namen zij mee. KLANK K\ LICHT. Een groepje studenten onder leiding van Diana Walter experimenteerde in San Die- go (V.S.) met boncplanten. Eén plant werd blootgesteld aan water en zon, een andere aan water en lichte muziek. De slotsom was dat laatstbedoelde plant het snelst groei de. du Tertre" is er een der hoogtepun ten, maar er zijn ook vele andere at tracties, voor liet publiek. Toch is „Gast en Gastheer" er niet alleen voor het publiek. De aanlei ding tot de tentoonstelling de grootste ooit in Nederland op dit ge bied gehouden is liet zeventigjarig bestaan van een Horeeaf-organisatie, al heette die do eerste dertig jaren anders. Daarom is do tentoonstelling er zeker ook voor de vakman. De helft van de eerste dag zelfs alleen voor hem. En dat komt ook tot ui ting in do Salon Culinaire, waar koks uit Ierland, Spanje, Engeland, Scandinavië, Duitsland, Frankrijk, België, Zwitserland, Oostenrijk en Nederland zullen strijden om prijzen voor hun kunstwerken op culinair ge bied. Het publiek kan in een tachtig meter lange koelvitrine van heel dichtbij liun produkten bewonderen. Die koelvitrine is oj» zichzelf een cu riosum: het is de grootste, ooit op een tentoonstelling geplaatst. Wie geen haast heeft om naar bed te gaan. kan in „Horecaffiesta" blijven doorfeesten na de sluiting van de tentoonstelling. Dit deel blijft name lijk tot in de nacht open. Hoe laat men gaat sluiten hangt een beetje af van de animo van het publiek. „Gast en Gastheer" is uiteraard niet in do eerste plaats opgezet als een „pref'tentoonstelling. De bedoeling van de nu zeventig jaar georgani seerde Horecafbedrijven is om vak broeders en publiek zoveel mogelijk te laten zien van de verschillende fa cetten van hun bedrijf. Ze hebben daar tussen de 800.000 en één mil joen gulden voor over gehad. Toch zal een bezoek aan „Gast en Gast heer" niet duur behoeven te zijn: en tree volwassenen f 1,50, kinderen f 0,75. De spoorwegen hebben weer uit vele plaatsen gecombineerde trein-entreebiljetten beschikbaar ge steld. Opening i Met een prachtige zilveren sleutel, j die hij in de toekomst als flesopener zal kunnen gebruiken, opende de i staatssecretaris van economische za- ken, dr. G. Veldkamp, gisteren de grote tentoonstelling. Voordat hij tot de openingsdaad 1 overging hield dr. Veldkamp een toespraak waarin hij memoreerde dat een Engelse gast drie eeuwen geleden Den Haag bezocht, zijn ka- j mer met vele anderen moest delen I en bij de maaltijd tot de ontdekking kwam dat er slechts drie karbonaden j voor tien personen in het restaurant beschikbaar waren. In dat opzicht is j er veel veranderd, zo zeide dr. Veld kamp. Dit blijkt niet alleen uit de tentoonstelling maar ook uit de steeds zwellende toeristenstroom die zeker mede voorkomt uit betere er varingen. Donderdagochtend heeft staatssecre taris Veldkamp de Horecaf-tentoon- stelling „Gast en gastheer' in de schap getroffen staan bij een reu- Haagse Hóutrusthallen officieel ge- opend. Tijdens de rondgang bleef het gezel- zentaart. NA OVEREENKOMST MET RUSLAND HOTELHOUDSTER KREEG ARGWAAN.. Dader was ontsnapt uit een psychiatrische inrichting (Van onze correspondent). Na een scherp verhoor dat anderhalf uur duurde heeft gisteravond de 24- Jarige K. G. W. M., een ontsnapte delinquent uit een psychiatrische inrich ting in Heiloo, bekend de sinds dinsdagavond vermiste 16-jarigo Joke P. W. van Groenendaal uit Venlo te hebben gewurgd, nadat bij had gepoogd baar aan te randen. Daarna heei't bij aan vertegenwoordigers van het parket uit Roermond en aan de politie zelf de plaats gewezen, waar hij het stoffelijk overschot van bet meisje had verborgen. Het slachtoffer lag in een laag eikenbosje bij Tegelen. Gegevens over Glavatom worden doorgegeven Naar wij van bevoegde zijde in Brus sel vernemen zijn de moeilijkheden tussen de Euratom-commissie en dc Franse regering over de Fraus-Rus- sïsehe overeenkomst voor samenwer king op het gebied van kernonder zoek uit de weg geruimd. Dit ak koord, dat tijdens het bezoek van Kroesjtsjew aan Parijs werd geslo ten, voorziet in Russisch-Franse sa menwerking ten aanzien van 't kern onderzoek op wetenschappelijk ge bied en in de uitwisseling van per sonen en kennis. Van Franse zijde is thans aan de Eu ratom-commissie meegedeeld, dat 't Franse commissariaat bereid is haar in kennis te stellen van alle gege vens, die het als uitvloeisel van dit akkoord zal krijgen, evenals van dc gegevens, die hierdoor ter kennis zullen komen van Glavatom, 't Rus sische instituut voor kernenergie. Met deze Franse toezegging, die Na maandagavond met het meisje in contact te zijn gekomen hij gaf voor persfotograaf te zijn. die een fotomodel voor geïllustreerde bladen zocht was hij dinsdag met haar op stap gegaan om in de natuur en kele mooie opnamen te maken. Tegen zes uur belde het meisje haar ouders nog op om te zeggen dat het nog wel een uurtje zou duren voor zij thuis kwam, want er moest nog een mooie plaat worden gemaakt. Deze woorden zijn de laatste ge weest. die de ouders van hun oudste- kind hebben vernomen. Tegen tien uur deed vader Groenendaal bij de politie aangifte van de vermissing van zijn dochter. Het meisje leefde toen al niet meer. Tegen acht uur was de „fotograaf" met het meisje nog wat opgewandeld in een laag eiken- en berkenbosje. Plotseling had hij haar beetgegre pen met de bedoeling- haar aan te randen. Het meisje had zich ver weerd en was gaan gillen. Uit angst voor ontdekking had M. haar door slaan het zwijgen willen opleggen. Hij sloeg haar hard in het gezicht. Daarna heeft hij baar waarschijnlijk met een sjaal gewurgd. Vervolgens ïs hij met het pontveer bij Baarlo over de Maas gegaan. Hij hing er enige tijd in een café rond, stal vervolgens een damesfiets en verdween in de richting Kesscl. Een kinderzitje verwijderde hij van het rijwiel en toen later bleek dat het licht niet goed functioneerde, verwis selde hij in Kessel van rijwiel. Na woensdag in Zuid-Limburg te hebben rondgezworven kwam hij 's avonds in Heerlen aan. Primeur in een Heerlens c-afë vroeg hij de waard de radio aan te zetten.'Hij wilde de nieuwsberichten horen. „Ik beii verzot op nieuws en een grote primeurjager. Ik heb trou wens nog- een mooie primeur", zo voegde hij er vertrouwelijk aan toe. „Een primeur over een meis je dat.met een sjaal vermoord is". Men schonk geen aandacht aan de man. hij verdween en nam zijn intrek in een hotelletje. Daar vat te dc hotelhoudster evenwel arg waan op. Zij meende in baar nieu we gast. de door de politie gezoch te „fotograaf" te herkennen. Zij stelde de politie, van haar vermoe den op de hoogte. Toen er geklopt werd, weigerde M. de deur te ope nen. Met de mededeling dat zijn éten klaar stond, als list. lukte het de deur even open te krijgen, maar M. knalde de toegang weer dicht toen liij merkte dat de poli tie in de gang stond. l)e deur werd ingetrapt en M. werd gear-- resteerd. Hij werd naar Venlo overgebracht en in het politiebu reau ingesloten. Begin volgende week zal hij voor de officier van justitie worden geleid. Tegenover de recherche in Venlo bleef hij aanvankelijk halsstarrig ontkennen iets met de verdwijning van Joke Groenendaal uitstaande te hebben, maar later legde hij een vol ledige bekentenis af. Bekend terrein In zijn jeugd heeft M. in Tegelen ge woond. Hij bleek in de omgeving uitstekend bekend te zijn, want toen hij omstreeks- zeven uur per politie auto naar de plaats van het misdrijf werd gereden, wees hij zonder aarze len de weg over de talrijke kronkel paden. Feilloos wees hij dc plek aan waar hij het stoffelijk overschot van het meisje had verborgen. Mét hon den van de rijkspolitie werden nog sorte.erpro.evcn. gedaan en ook hier door werd M. onomstotelijk als de dader van de moord aangewezen. Ontvlucht Op 5 mei ontsnapte M. met een me degedetineerde uit de psychiatrische inrichting in Heiloo. Hij zwierf met zijn maat een jongen' van 18 jaar door verschillende delen van het land. Zo was hij in Rotterdam, Til burg, Waalwijk en Hilvarenbeek, zorider dat de politie het. ontsnapte tweetal ontdekte. In Hilvarenbeek brak het koppel in bij de ouders van de 18-jarige vluchteling. Met een aardig bedrag aan geld werd de zwerftocht voortgezet. Vier dagen bleef M. in een hotelletje in Hilva renbeek. daarna verdween hij, maar niet zonder dat hij uit het hotel nog wat geld had gestolen. Hij schudde zijn makker van zich af. omdat hij hem te jong vond en trok in de rich ting van Venlo. waar hij maandag met Joke Groenendaal in contact kwam. Verslagenheid In het gezin van etaleur Groenen daal heerst grote verslagenheid. De ouders van Joke hadden haar toestemming gegeven om als fo tomodel te fungeren. Het meisje, was reeds vaker gefotografeerd en het lokte zowel de ouders als bun dochter aan wanneer thans foto's in geïllustreerde bladen ge plaatst zouden worden.... Jolce was de oudste uit bet gezin met zeven kinderen. M. is reeds jaren een goede bekende van de politie. Talrijke keren werd hij reeds veroordeeld wegens diefstal en oplichting. In 1958 werd hij in Nice (Frankrijk) tot een jaar ge-1 vangenisstraf veroordeeld. Na zijn terugkomst in Nederland belandde hij in de psychiatrische inrichting Heiloo. De man is nimmer 'fotograaf van beroep geweest. Hij was glas-in- lood-zetter, maar „verdiende" meer geld met diefstallen en oplichtingen. Donderdag was overigens de hele dag nog door de politie gezocht naar het meisje en zelfs Interpol werd in geschakeld bij het onderzoek. Hedenmorgen zal dr. Zcldenrust, pa tholoog-anatoom van de justite uit Den Haag sectie op het lijk verrich ten in het ziekenhuis te Tegelen, ten einde de juiste doodsoorzaak vast te stellen. voor de .Euratom-commissie een be vredigende oplossing biedt, is voor komen, dat een conflict tussen de commissie en de Franse regering zal ontstaan over de interpretatie van het Euratom-verdrag, dat slechts via een langdurige procedure voor het Europese Hof tot een oplossing zou kunnen worden gebracht. Explosie op tanker: een dode De 15.797 ton metende Liberiaanse tanker „Bulkoil" heeft donderdag avond de reis voortgezet nadat een brand was bedwongen, die vijf mijl ten Noordoosten van Ouessant ont staan was na een ontploffing. Het Franse oorlogsschip „Grillon", dat de gehele dag in de buurt van de tanker was gebleven, heeft ge meld, dat een lid van de tanker-be manning is gestorven. De rest van de bemanning is echter in veiligheid. Uit een verkenningsvliegtuig is waar genomen, dat de „Bulkoil" een gafc boven de waterlijn heeft' van onge veer 8 meter lang en een beschadigd dek. Verscheidene schepen spoedden zich donderdagochtend met de „Grillon" naar de „Bulkoil" toen van de brand melding was gemaakt. Het Liberiaan se schip zou echter de hulp van twee Franse sleepboten, waarvan er één een arts, verpleegsters en brandweerheden meevoerde, afge slagen hebben. Amerikaanse nota aan Sowjet-Unie De Verenigde Staten hebben in een nota aan de Sowjet-Unie met klem de beschuldiging van Moskou tegen gesproken. dat de vlucht van het op 1 mei neergeschoten Amerikaanse spionagevliegtuig enige agressieve bedoeling heeft geluid of ten doel had afbreuk te doen aan de topconferen tie van de volgende week. Volgens de V.S. zou juist de behan deling van deze weck door de Rus sische regering twijfel kunen doen rijzen over haar bedoelingen ten aan zien van aangelegenheden als deze. De nota, welke in Moskou is over handigd, is een antwoord op een Rus sische nota van twee dagen geleden waarin gedreigd wérd met vergel dingsmaatregelen als de Amerikaan se verkenningsvluchten zouden wor den voortgezet. In de Amerikaanse, die veel korter is dan de Russische nota, wordt niet gewaagd van het Russische dreige- inent. Wel wordt gezegd, dat de Amerikaanse regering aan de Parijse conferentie op 16 mei zal deelnemen met de bedoeling om tot het uiterste samen te werken bij het 2oeken naar overeenkomsten die vermindering van de spanning beogen, met inbe grip naar doeltreffende waarborgen tegen een onverhoedse aanval, die kwesties als de onderhavige onnodig zullen maken. De Verenigde Staten zeggen, dat hun politiek om inlichtingen over de Sow jet-Unie te verzamelen door middel van Amerikaanse vliegtuigen op lou ter defensieve doelen gericht is. Joh. den Hertog bij Nederlandse opera Met ingang- van 1 september is Joh. den Hertog voor de tijd van drie jaar aangesteld bij de Nederlandse Opera. Per jaar zal hij een aantal voorstellingen dirigeren. Gedurende het eerste jaar zal bij tevens met de dagelijkse muzikale leiding zijn be last. De plaats van algemene muzikale leider blijft voorshands vacant. Zo heeft mr. Evert Cornelis. intendant van de Nederlandse Opera, medege deeld. Joh. den Hertog is van 1948 af gedu rende tien jaar eerste dirigent ge weest van de Koninklijke Vlaamse Opera te Antweipen. De Sjah van Perzlë brengt op het ogenblik een staatsiebezoek aan Bel gië. De foto loont, hem na aankomst in het koninklijk paleis te Brussel met Koning Boudewijn en Prins Albert. Het Wereldgebeuren Geen schoenenruil Ik denk dat-er moeilijk een in vloedrijk man in Amerika te I vinden is die de eerste secretaris I van de communistische partij der Sowjet-Unie zou durven uitnodigen. Zou niet beweerd worden dat ik daar- been zou gaan om te ondermijnen of om iets op te blazen?" Zo schimpte Nikita Kroesjtsjew in het voorjaar 1955. het jaar van de eerste topcon- ferentie. j Aan de vooravond van de tweede topconferentie, nu hij zijn wens van een bezoek aan de Verenigde Staten al acht maanden geleden vervuld heeft gezien, laat Kroesjtsjew een ge luid horen dat bij henizelf iets van de beduchtheid verraadt die hij vijf jaar geleden de Amerikanen in de schoenen schoof. Verder gaand in het politiek uitbui ten van het incident met het Ameri kaanse U-2 verkenningsvliegtuig, verklaarde hij woensdag op een rieten stoel bij het naar Moskou ge voerde wrak staande dat hij niet graag in president Eisenhowers schoenen zou staan als diens bezoek aan de Sowjet-Unie in juni aanstaan de zou doorgaan. De mensen zouden volgens Kroesjtsjew een massa vra gen aan de Amerikaanse president te stellen hebben en zij hadden gelijk. Hij, Kroesjtsjew, was „geschokt" toen hij hoorde, dat Eisenhower „deze agressieve daden" de verkennings vluchten van Amerikaanse vliegtui gen had goedgevonden. Gisteren kwam in aansluiting daarop uit Moskou het bericht, dat diploma ten daar van mening zijn dat Kroesj tsjew op de topconferentie te Parijs zal trachten, te komen tot uitstel van Eisenhowers reis naar Rusland. Merkwaardig was dat de Rus Voor enige contrastwerking zorgde door over de Amerikaanse poli tiek te zeggen: „Ik houd mijzelf, voor een onverbeterlijke optimist. .Ik be schouw de vlucht van het Ameri kaanse toestel over ons land niet als een oorlogsvoorbereiding, maar als een „peiling". Zij hebben ons nu „ge peild" en wij hebben een flinke tim mer gegeven op de neus van de „pei lers". Ondanks de „kilte" die rond de top ontstond toen daar een vliegtuig neef- plofte, wil hij zich klaarblijkelijk, do kans niet laten voorbijgaan om in vólle glorie -en dan nog wel als een soortement openbare aanklager wiens eigen (spionage)zonden op de achter grond worden gedrukt te glimmen als de Rus die het voor het zeggen heeft op de komende conferentie van opst en west. In 1955 te Genève stond hij hoewel reeds een machtig man achter de Sowjet-schermen nog in de schaduw van de toenmalige pre mier Boelganin. Die premier en de andere voornaamste delegatieleden van toen maarschalk Zjoekov.-, minister van defensie, en Molotow, minister van buitenlandse zaken hebben inmiddels bij het rijzen van Kroesjtsjews ster het toernooiveld moeten ruimen, weggezuiverd als zij werden „wegens anti-partij-activi- teiten". Boelganin, in wiens premiersschoe nen Kroesjtsjew nu staat, liet vijf jaar geleden in Genève we ten, niets te voelen voor bespreking yan kwesties over Oost-Europa. De herbewapening van West-Du itsland en de integratie van het land in wes telijke militaire groeperingen.noemde hij „de voornaamste hindernis voor overeenstemming". Het uiteindelijke duel van ontwapeningsmaatregelen die op de topconferentie konden wor den voorbereid zou moeten zijn „alle buitenlandse troepen, die zich op het grondgebied van Europese staten be vinden, terug te trekken". Als Kroesjtsjew niet oppast, gaat hij voort op dezelfde voet en vervalt hij straks in overleefde herhalingen. Wat de wereld nu in de eerste plaats van een topconferentie verwacht, is enige vooruitgang op het gebied van ont wapening, op grond van de onvoor stelbare vernietingsmacht waarover beide partijen nu beschiken. Maar re sultaten, zijn onmogelijk zonder een doeltreffende inspectie waarop het westen ook laconiekweg naar aan leiding van het incident met de U-2 blijft aandringen. Stemt Kroesjtsjew niet toe in een doeltreffende inspec tiesysteem, dan kan achter de top een dal liggen. Kroesjtsjew heeft het vlieginci- dent aangegrepen om de Verenigde Staten bij voorbaat verantwoor delijk te stellen voor een gezamen lijke „val" van de top. Een afgelasten van Eisenhowers bezoek (dat mis schien om binnenlands-politieke rede nen onwelkom is) wordt nu ook ge makkelijker aannemelijk te maken. En bij dit alles is voor hem misschien nog wel het belangrijkste, dat men hem weer eens ziet in de rol van ban vloeken slingerende geweldenaar. Op die manier stelt hij zich te weer tegen binnen- en buitenlandse communisten die hem van slapheid zouden willen betichten. Hij moet in elk geval voor komen. dat de Russische delegatie op een volgende topconferentie door wéér een ander wordt geleid. Het is wel zeker, dat Eisenhower van zijn kant niet graag in Kroesjtsjews schoenen zou staan. NIKITA S. KROESJTSJEW -niet in Ike's schoenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 17