Verkeersregeling in Middelburg tijdens bezoek Koningin Juliana MURGUPAI Agenda WALCHEREN NOORD-ZEELAND ZUID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN MIDDELBURGSE BALLONS ZWIERVEN BOVEN EUROPA VRLJDAG 13 MEI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 H.M. VLIEGT NAAR WOENSDRECHT, DAN PER AUTO In twee sectoren van de stad mag zich geen verkeer bevinden Tijdens het bezoek van koningin Juliana aan Middelburg, waar H.M. dins dag a.s. het nieuwe provinciehuis zal openen, zal de stad in twee sectoren verdeeld worden, waarin zich geen verkeer mag bevinden. De politie heeft zulks gedaan om inwoners en bezoekers van buiten do stad in de gelegenheid te stellen een glimp van hun vorstin op te vangen, voorna melijk langs de routes, die H.M. deze dag door de stad zal maken. Bijzon derheden over de verkeerssituatie op de eerste dag van het bezoek werden bekend gemaakt tijdens een persconferentie door de commissaris van po litie, de heer M. A. Reneman en hoofdinspecteur C. J. Malipaard. langs de route, die de koningin volgt, C.O.A.K.-militairen vormen erewacht De koningin zal Middelburg per auto bereiken vanaf Woensdrecht, waar zij in de morgenuren per vliegtuig arriveert. Naar Middel burg wordt de auto van H.M. ge ëscorteerd door twee radio-auto's en vijf motoren van de rijkspolitie in Zeeland, welk escorte de ko ningin zal blijven begeleiden. De Middelburgse politie heeft in de stad een binnen- en een buitenafzet ting vastgesteld. De binnenafzettjng, waarvoor hekken worden gebruikt, geldt voor de Balans, Korte Burg, Groenmarkt en Onder de Toren. Zo veel mogelijk zullen de hekken op straat gezet worden, zodat het pu bliek achter de hekken de koningin kan zien. Deze afzetting wordt om 9 uur een feit. Afzetting Op die tijd wordt ook de buitënaf- zetting van kracht. Deze afzetting wordt geplaatst op de Markt-zuidzij- de (tegenover kantoor Stoomtram Walcheren) en Markt-oostzijde (te genover Henning) hierdoor blij ven *e west- en noordzijde van de Ma open voor verkeer). Vervol ger. rijgt men afsluitingen in de Keldermansstraat, Bachtensteene, Blindenhoek, Wagenaarstraat (tus sen Bree en Balans), Sint Jorisstraat, Haringplaats (tussen St. Pieterstraat en Spanjaardstraat, zodat men via de Bleek de Spanjaardstraat kan be reiken), Spuistraat (aan zijde Span jaardstraat), Dam-noordzijde (bij Molstraat), Dwarskaai (bij Rouaan- se kaai), Nieuwstraat, Segeersstraat, St.-Jansstraat (alle aan de kaaizij- de) en Zusterstraat vanaf parkeer- plein. Deze afzetting wordt gevormd door borden en schragen en duurt tot ongeveer 1 uur 's middags, waarop een gedeelte wordt vrijgegeven. De binnenafzetting blijft dan evenwel; gehandhaafd: Balans, Korte Burg en roenmarkt zijn dus de gehele dag afgesloten voor verkeer. De politie wil hiermee dus bewerk stelligen, dat in de grote sector en (Advertentie) Gaten in de muren? van Ceta-Bevcr VANDAAG. Terneuzen Luxor: De slag in de Ko raalzee, 20 uur, 14 juar. Sas van Gent Olympia: Zuster Luc, Oostburg Ledeltheatcr: Het meisje der zonde. 19.45 uur, 18 jaar. geen auto's geparkeerd staan. Ook wordt het publiek verzocht in de sec tor geen bromfietsen of fietsen mee te nemen, maar die elders te stallen. De bewoners langs de route of in de sector wordt verzocht om hun auto's en andere vervoermiddelen voor deze dag ergens anders dan voor hun huis te parkeren. Verboden De Markt en de Dam zijn vanaf maandagavond zes uur tot dinsdag avond verboden parkeerplaatsen. Daar mogen gedurende die periode alleen auto's van de genodigden ge plaatst worden, kenbaar aan een speciaal teken. Tot hun teleurstelling moesten de po litieautoriteiten besluiten om geen publiek op het Abdijplein toe te la ten. Dit is namelijk niet mogelijk in verband met het grote aantal geno digden (circa 800 tot 1000). Wanneer ook nog publiek toegelaten zou wor den zou dit slechts ongelukken ver oorzaken. De burgers kunnen nu hun vorstin zien' langs de routes, die zij zal rij den. Via de Kanaalweg zal zij naar het huis van de commissaris der ko ningin rijden langs de volgende rou te: Stationsbrug, Stationsstraat, Ko- nlngsbrug, Houtkaai, Segeersstraat, Lange Delft, Korte Delft, St.-Pieter- straat, Balans, Korte Burg. H. M. zal omstreeks 10 uur in Middelburg ar riveren. Erewacht Bij het huis van de commissaris zal een erewacht van 100 COAK-militai- ren opgesteld staan tussen de woning van de commissaris en hotel „De Burg". H. M. zal deze erewacht in specteren. Na het bezoek aan de commissaris der koningin wandelt H. M. naar de Ingang van de Nieuwe Kerk, waar de openingsplechtigheid begint. De stoet die in de volgende stadsroute zal meerijden, staat intussen opge steld op het Walplein. Na de bijeen komst in de kerk neemt H. M. de volgende route: Koorkerkhof, Nieuwe Burg, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Dam-zuid- zijde, Dwarskaai, Beatrixbrug, Rot terdamse kaai, Dam-noordzijde, Lan ge Giststraat, St.-Pieterstraat, Ba lans, Abdij. Omstreeks 3 uur begeeft H. M. zich te voet van hotel „De Burg" naar de commissariswoning, en 's avonds voor de première van het klank- en licht spel eveneens weer te voet van de commissariswoning naar de Nieuwe Kerk, en na afloop weer te voet te rug. MIDDELBURG Middelburgse motorrijder voorkwam ernstig ongeluk Dank zij do tegenwoordigheid van rst van de 32-jarige motorrijder R. uit Middelburg zijn een auto mobilist en zijn 6-jarig zoontje don derdag omstreeks kwart voor zes aan een ernstig ongeluk ontsnapt. Terwijl de motorrijder over de He rengracht naderde stak even voor zijn voertuig het jongetje de straat over, nadat het uit de auto van zijn vader, de heer B., gestapt was. De vader zag het gevaar en snelde ach ter zijn zoontje aan. Hij greep het ventje beet, maar kwam toen onge lukkigerwijze te vallen, waarbij hij zijn zoontje in zijn val meesleurde. Door krachtig remmen hii trok zelfs een remkabel stuk slaagde R. erin om zijn motor vlak voor het tweetal tot stilstand te brengen. Va der en zoon werden ter observatie naar het Gasthuis vervoerd. Nog de zelfde avond kon de vader naar huis terugkeren. Volksonderwijs vergaderde Onder leiding van de heer M. A. Ha- ge hield de afdeling Middelburg van Volksonderwijs in de aula van de rijkskweekschool haar jaarvergade ring. De jaarverslagen van penning meester en secretaris, alsmede de be groting over 1960, werden onveran derd goedgekeurd. Door de activiteit van diverse leden nam het ledental met ruim 50 toe. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering te Utrecht werden aangewezen de he ren H. J. Leuvelink en C. Nieuwen- burg. De aftredende bestuursleden, de heren P. C. Geers en G. J. van Holthuijsen, werden bij acclamatie herkozen. Voor de provinciale toog- dag van Volksonderwijs op 28 mei a.s., waar mr. A. de Roos uit Am sterdam zal spreken, gaven vele aanwezigen zich op. Auto vond boom op zijn „weg" De bewoners van de Zcilmarkt en de XV'J.lielminastraat in Vlissingen wer en donderdagavond omstreeks elf r opgeschrikt door een dreunende :'.ap. Toen zij een kijkje gingen ne men ontwaarden zij een personen auto. die zich in een boom geboord had.' De bestuurder va» de auto, de timerman L. K. uit Hardinxveld, ver klaarde, dat hij vanaf de Zeilmarkt de Wilhelminastraat was ingereden en daar werd verblind door de lichten van een tegenligger, die zou doorgereden. De personenauto ramde de boom en werd aan de linkervoorzijde zwaar ingedeukt en beschadigd. Een gedeel te van de schors van de boom werd door de kracht, waarmee de botsing gebeurde afgescheurd. De stam kwam helenPdal scheef te hangen. Een ware bladregen viel op straat. De bestuurder van de auto was vrij wel ongedeerd. (Foto P.Z.O.). VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlis singen zijn in het tijdvak van 4 tot en met 10 mei 1960 de volgende ge vonden voorwerpen gedeponeerd: enige rijwielen en steps, sleutels, por temonnees, babyschoentje, dames handschoen tafelmes, portefeuille, jurk, chaufieursjas, bijtel, babysok je, vest, baddoek, zwembroek en armbandje Bovendien zijn inlichtingen te beko men van de adressen, waar de vol gende voorwerpen zijn te bevragen: boodschappentas, wieldop, kinder schoentje met sokjes, kinderamband- je, loopriempje, sleutels, dasspeld, halskettinkje, damesglacé, plastic bal. motor-claxon, geel shirt, pols horloge (zonder bandje), witte hoes voor uniformpet, hoofddoek, vulpot lood, vierkleuren ballpoint, badpak ken, handdoek, kinderpistolen, vul pen, kinder- en damesvest in plastic zak. f Advertentie) MEDEDELING AAN DE WATERVERBRUIKERS WALCHEREN EN ZUID- EN NOORD-BEVELAND. In verband met het overmatig waterverbruik voor huishou delijke doeleinden en sproeien dient men er rekening mede te houden, dat de druk op de waterleiding vtm tijd tot tijd zeer Jaag zal zijn. De waterleidingbedrijven op Zuid en Noord-Beveland en Walcheren. Driejarig jongetje raakte onder wegrijdende auto Met een hersenschudding is donder dagmiddag de 3-jarige Wim N. uit Vlissingen in het ziekenhuis „Bethes- da" opgenomen, nadat hij even tevo ren in de Jacob van Campenlaan on der een wegrijdende auto was ge raakt. De bestuurder van deze wa gen, S. uit Vlissingen, had na het on geval onmiddellijk 2elf doktershulp ingeroepen en de politie van het ge beurde op de hoogte gesteld. Hij ver klaarde, dat hij, op het moment van vertrek in de Jacob van Campenlaan, plotseling een kind hoorde gillen. Waarschijnlijk is het jongetje spe lenderwijs onder of voor de kort daarvoor stilstaande auto geraakt. Marktberichten ASPERGESVEILING BERGEN OP ZOOM Aanvoer mei I960 15.500 kg. AA extra 2.00 —2.35; AA I 1.00—1.90; A extra 2.00—2.20; A I 1.70—1.75; B extra 1.85—1.90; B I 1.45 —1.50: C extra 1.40—1.45; C I 1.15; D I 0.65—0.70; E 1 0.70; E H 0.45-0.50: F I 1.35; stek 0.220.25. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM. 11 mei. Eiernoterlngen van de CoÖp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaande donderdag 12 mei 1960. Prijs klasse 0 18 cent; idem I 17 cent; idem n 16 cent: idem III 15 cent. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 11 mei. bloemkool 26l.ll, bospeen 55 88; rabarber 1031; spinazie 8,534; sla 5—27; raapstelen 2—8; radijs 5—7; witte kool 40—41; komkommers 23—53: prei 34 —56: aardbeien 40—63 per ons. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 1299 kg exportgamalen 2.39 —2.73; 590 kg schar 16—18; 118 kg bot 16 —19; 167 kg wijting 16—18; 117 kg tong 1.58—3.03; 59 kg rog 26—33; 3 kg kabel jauw 70; 16 kg wulk 31; 18 kg schol 19; 1033 kg doorgedraaide vis. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse eiervelling Eame- veld-Ede. Weekaanvoer circa 900.000 stuks. Handel kleine eieren vlug, grotere kalm. Prijzen: eieren van 4149 gram, 8.4310.77; eieren van 5360 gram, 11.71— 13.01; eieren van 60—63 gram, 13.18—13.52; eieren van 63—68 gram, 13.44—13.60, alles per 100 stuks. Eierveiling S.B.E. Aanvoer: 737.743 stuks. Handel kalm. Prijzen eieren van 5760 gram, 12.52—12.93; eieren van 60—63 gram, 13.02—13.27; eieren van 63—66 gram, 13.0113.21; eendeëieren van 6272 gram, 8.90—10.62, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.550.000 stuks. Han del redelijk. Prijzen: eieren van 5965 gram, 1313.75: algemene prijs 13.30 per 100 stuks. Kiloprijs 2.16, basis 61% gram. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 12 mei. Aanvoer 14.000 kg. AA extra 2.20 2.25, AA I 1.701.80, A extra 1.90—2.00, A I 1.55—1.60, B extra 1.70—1.80, B I 1.30 —1.35, C extra 1.35, C I 1.20. D I 65—70, E I 60, E II 45—50, F I 1.25—1.35, stek Bromfietser in Walstraat ten val gebracht In de Walstraat te Vlissingen ont stond donderdag een klein verkeers ongeval, toen een tot nog toe onbe kend gebleven fietser zonder richting aan te geven plotseling linksaf sloeg. Een hem achteropkomende bromfiet ser, Van V. uit Vlissingen, was daar op niet bedacht, reed tegen de fiet ser aan en kwam te vallen. Zijn duo- passagiere, mej. Van der W. liep en kele lichte verwondingen op. De bromfiets werd besch&digd. Trekkerbestuurders behaalden diploma Dezer dagen slaagden voor het diplo ma „Vakbekwaamheid trekkerbe stuurder in de landbouw" (praktisch gebruik van de trekker) uit Burgh en Haamstede: J. Boot, P. Geluk, H. Muste, C. J. Oole, J. Jonker, J. v. d. Zande, W. P. do Vrieze en M. O. Han- se. De cursus werd gegeven door de heer P. Steutel te Zierikzee geduren de 2 winters met een totaal van 90 lessen. De cursus werd georganiseerd door de landbouwvereniging „C. et C." te Burgh-Haamstede. SINT-ANNALAND Meisjesvereniging op reis Dc tijd van reisjes is ook voor St.-An- naland weer aangebroken. Als eerste maakte dinsdag de hervormde meis- lesvereniging „Wees Getrouw" laar jaarlijks uitstapje. Onder leiding van mevrouw Westland-Barmentlo g de reis naar Lisse, waar een be- k gebracht werd aan de Keuken hof. 's Middags werd de koffie ge bruikt bij mej. J. A. Krijger in Haar lem, voorheen woonachtig in Sint- Annaland. Op de terugweg werd een bezoek gebracht aan de „Floriade" in Rotterdam. Voldaan keerden de meis jes 's avonds huiswaarts. ZIERIKZEE Orgel gereformeerde kerk in de ether In het donderdagavondprogramma van de N.C.R.V. is het concert uitge zonden, dat de organist Arie J. Key-, zer uit Middelharnis bij de inge- VAN ONZE ADVERTEERDERS Vernieuwd zuivelbedrijf in Vlissingse Hobeinstraat In drie weken tijd heeft „'t Zuivel- huis" van de heer D. W. Sohier in de Hobeinstraat te Vlissingen een grote verandering ondergaan. Donderdag middag werd de totaal gemoderni seerde winkel officieel geopend, ter wijl tevens het zilveren jubileum van ,,'t Zuivelhuis" met een receptie werd herdacht. Vele bloemstukken van fa milie. vrienden en leveraficiers sier den de winkel, die met een nieuwe toonbank, een moderne koelinstalla tie, een dito etalage en een fraaie verlichting een geheel ander aanzien had gekregen. Belangstellenden maakten deze mid dag van de gelegenheid gebruik om de eigenaar van de zaak met de ge reedgekomen restauratie en het 25- jarlg jubileum in de Vlissingse zui velhandel te feliciteren. bruikneming van het nieuwe orgel van de gereformeerde kerk te Zierik zee nu ruim een maand geleden heeft gegeven. Dit concert werd toen op de band vastgelegd. Dit orgelcon cert met werken van Dietrich Buxte- hude, Joh. G. Walther, Joh. S. Bach en Hugo Distler kwam evenals bij de uitvoering in Zierikzee voortreffe lijk tot zijn recht. Nederland kon al dus kennismaken met het nieuwe orgel van de Zierikzeese gerefor meerde kerk, dat een prachtige klank bezit. OVEZANDE Overzicht Boerenleenbank Bij de spaarbank der Coöperatieve Boerenleenbank Ovezande te Nisse werd gedurende de maand april inge- i legd 85.392.59 en terugbetaald 114.888.22. Het saldo per 30 april be droeg 3.154.820,66. In deze maand werden 7 nieuwe spaarders ingeschre ven. GOES Verkeersexamen voor 500 leerlingen Goese scholen Ruim 500 leerlingen van lagere scholen uit Goes en de onmiddellijke omgeving van de stad hebben giste ren het praktische gedeelte van het verkeersexamen afgelegd. Er was in bouwplan-oost. met als start en fi nish do Beatrixlaan, een „pittige" route uitgezet, die velen voor proble men stelde. Het bleek echter, dat de Goese schooljeugd haar verkeers- weetje weet, want slechts enkele kandidaten werden afgewezen. De wethouder van onderwijs, de heer J. J. van Melle, was op het „terrein van de strijd aanwezig. Goese firma viert woensdag honderdjarig bestaan De firma gebr. Duvekot te Goes viert woensdag 18 mei a.s. in „de Prins van Oranje" met een receptie van half drie tot half vijf haar hon derdjarig bestaan. In 1860 kwam de heer C. Duvekot een klein-land- bouwer uit Walcheren naar Goes. In de Nieuwstraat opende hij een kruidenierswinkel annex handel in veevoeder, granen en aanverwante artikelen. Drie van zijn zoons kwa men later in de zaak, die zij voort zetten onder de naam gebr. Duvekot. In 1907 werd de zaak gesplitst in twee bedrijven, namelijk een graan handel en een kruideniersbedrijf an nex grossierderij. Eerstgenoemd be drijf kwam te staan onder leiding van de heer L. Duvekot Czn. en de grossierderij thans Grosco werd voortgezet door de heren W. S. en S. Duvekot. De graanhandel werd in 1917 een N.V. onder leiding van de zoon van de heer L. Duvekot Czn., de heer C. Duvekot Lzn., die thans nog als president-commissaris bij de zaak is betrokken. Deze N.V. is tot 1954 voortgezet onder de naam firma Duvekot's Graanhandel. In 1954 werd flink uitgebreid en werd het bedrijf de definitieve naam toebedacht van Duvekot's Graanhandel N.V. Jaarverslag hervormde scholen in Goes Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 11-5: Eem- stroom van Amsterdam; Borelly van Antwerpen: Caltex Liege van Bahrein: Amaconte van Wismar; 12-5: Severity van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 11-5: Samuel Bakke naar Londen; Rosa Corrado naar Alexandrlë; Caltex Liege naar Sundsval: Eemstroom naar Shoreham; Borelly naar zee. Sas van Gent huldigde Bennie Vermandei, de Nederlandse kampioen jeugdturnen van het K.N. G.V., is donderdag door het gemeen tebestuur van Sas van Gent gehul digd. Bennie Vermandel is lid van de gymnastiekvereniging „Thor". Voor afgegaan door de drumbandleden van „Thor" en het muziekgezelschap „De Verenigde Vrienden" haalden de ,.Thor"-leden in uniform gekleed htm clubgenoot thuis af. De tocht door de gemeente werd een ware zegetocht. De kampioen en de bestuursleden werden hierna door het gemeentebe stuur officieel in het stadhuis ont vangen, waar burgemeester R. A. J. den Boer hen verwelkomde. De burgemeester sprak de jonge kampioen toe en in zijn hulde betrok hij ook de ouders van Bennie en de bestuursleden van „Thor", die de kampioen hebben opgeleid. Namens de gemeente bood de burgemeester de jeugdige gymnast bloemen aan. Vervolgens sprak de heer L. Mar- quinie, de voorzitter van de voetbal vereniging „Corn. Boys" en de heer E. de Vriend, de secretaris van de zwem- en poloclub „De Bruinvis". Beide verenigingen boden een ge schenk aan. De spreker van „De Bruinvis" wees er op, dat Sas van Gent slechts drie echte sportverenigingen rijk is. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat nu de gymnastiekvereniging aan de beurt was voor een huldiging. Een lid van „De Bruinvis,r behaalde eens een Europees zwemkampioen- schap, „Corn. Boys" werd eens twee- deklanser en „Thor" heeft nu een Nederlands kampioen in zijn midden. De heer C. Salomé, voorzitter van „Thor", sprak een dankwoord. Burgemeester Den Boer verzocht de kampioen, diens familieleden en het bestuur van „Thor" tenslotte het gul den boek te tekenen. Bij het afhalen van de kampioen sprak de heer R. Verhelst, de voor zitter van het muziekgezelschap. TERNEUZEN Opleiding voor brood- en banketbakker aan l.t.s. De lagere technische school voor Ter- neuzen en omstreken heeft de gele genheid opengesteld om op de dag school opgeleid te worden tot brood- en banketbakker. Tot nu toe kon deze opleiding alleen worden gevolgd in avondschoolverband. Voorzitter „Irene" benoemd In de vacature van voorzitter van het Terneuzense tamboer- en pijperkorps „Irene" is dezer dagen voorzien dooi de benoeming van de heer C. Udo. Verschenen is het jaarverslag over 1959 van de hervormde schoolvereni ging „Het Mosterdzaad" te Goes Ireneschool, Margrietschool en Bea- trixschool. Met de vervanging van de versleten Beatrlxschool gaat het nog niet naar wens, aldus net ver slag. Het laat zich aanzien, dat het nog wel enige tijd zal duren alvorens tot nieuwbouw kan worden overgc- het P< mutaties. Het schoolleven heeft ove rigens een gezond verloop. Een hoog. tepunt in het afgelopen jaar wordt genoemd de viering van het 50-jarig bestaan van de vereniging Uit de verslagen van de scholen elk afzonderlijk blijkt, dat het aantal leerlingen van de Ireneschool aan het begin van het vorige cursusjaar 319 bedroeg, het aantal leerlingen van de Beatrixschooi bedraagt 152 en dat van de Margrietschool 171 per 1 september 1959. Voorts worden in deze verslagen de hoogtepunten van het schoolleven gereleveerd, zo als feestelijke vieringen, reisjes enz. Wachtmeester uit Voorschoten veroordeeld De rechtbank in Den Haag heeft donderdagmorgen de 40-jarige bij de parketgroep werkzame wachtmees ter der rijkspolitie A. de R. uit Voorschoten wegens valsheid in ge schrifte, meermalen gepleegd, ver oordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden. De wachtmeester zou akten, die hij moest uitreiken, vals hebben inge vuld, onder andere door op de du plicaten aan te halen dat hij deze of in persoon of ten gemeentehuize had betekend, terwijl dit niet het geval was. De waarnemend chef van de griffie van de Hoge Raad, waar de betrokken akten geregistreerd moes ten worden, heeft ter zitting ver klaard dat er in de administratie niets van een u;t reiking was aange troffen. In een ander geval bleek dit ten gemeentehuize ook niet het geval te zijn. De wachtmeester heeft toegegeven dat hij in de akten per vergissing sommige verkeerde aan halingen neeft gedaan, maar hij zou de stukken wel uitgereikt hebben. De officier van justitie had tegen De R. een gevangenisstraf van an derhalf jaar gevorderd. Door trein gegrepen en gedood De 50-jarige R. P. Nijmeyer nit Koe- kange is op de spoorwegovergang in Ruinenvold tassen Meppel en Hoo- geveen gisteren door een trein ge grepen en op slag gedood. De heer Nijmeyer reed met zijn bromfiets richting Meppel. De knip perlichten van de overweg functio neerden normaal. Volgens de politie van Ruinerwold is het zicht bij deze overweg vrij behoorlijk. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Tegelplateau onthuld Prins Bernhard heeft in 't tot ont vangstgebouw omgetoverde cen trale magazijn, waar men een kleine derrtig televisietoestellen had opgesteld, een knop inge drukt. Daarop lichtten de beeld schermen opeens op en verscheen het tegelplateau, dat buiten voor het administratiegebouw staat, in het beeld. Dit plateau, twee van keramisch ma teriaal vervaardigde tegenwanden, gemetseld aan weerszijden op een betonnen muur van 20 meter lengte en 2,2 meter hoogte, was in dundoek gehuld. De prins en met hem alle be zoekers zagen langzaam het doek de voorstellingen op het plateau onthul len, eerst die aan de ene, toen die aan de andere zijde van de muur. Het beeldscherm toonde tenslotte dat bij de poort de bedrijfsvlag werd gehe sen. Het tegelplateau geeft het ont staan van de olie en vier van de be langrijkste toepassingsmogelijkheden weer. VAN DE 3500 ballons, die op de stralen de bevrijdingsdag op initiatief van de Mid delburgse Padvinders- band vanaf de Markt statig „het ruime zwerk kozen", zijn er enkele honderden over een groot deel van Europa uitgezworven. Talrijke vinders heb ben do adreskaartjes aan de ballons keu rig netjes ingevuld reeds teruggestuurd er kwamen zelfs een tiental ballonnetjes in Oost-Duitsland terecht. Eén balion presteerde het om binnen 24 uur in Berlijn aan te ko men.... De eerste meldingen kwamen natuurlijk uit Zeeland en spoedig daarna greep een aan tal Belgen naar de pen om de kaartjes in te vullen en terug naai de Zeeuwse hoofdstad te sturen. De „hoog vliegers* troffen even wel een andere lucht stroming dan de noord oostelijke. die deze dag „onderaan" de heer schappij had. En zo kon het gebeuren, dat een troepje ballons zachtjes op de Noord hollandse en Friese landerijen neerdaalde. Ook de zee bleek dit maal bijzondere aan trekkingskracht voor de ballons te hebben De Belgische mijnenve ger bereikte de thuis haven met een aantal uit zee opgepikte bal lons. het betonnings- vaartuig „Zierikzee" kwam er met 5 terug en ook bij het Belgi sche „vuurschip" Oost- Goodwin dreven er en kele rond. De scheeps bemanningen pikten ze op en stuurden de kaartjes netjes op naar Middelburg. Ook aan de Belgische kust von den ettelijke ballom. een goede „ligplaats". Maar er zeilden er ook een aantal veel verder. Er kwamen meldingen terug uit Frankrijk. Zwitserland Duitsland en uit plaatsen aan de Oostzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15