Peter Post in Assen snelste in kopgroep van twintig renners Waar zijn onze schepen? PARTIJTJE DAMESVOETBAL IN KADER STEDEN0NTM0ETING DONDERDAG 12 MEI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VERSLAGEN PELOTON IN RONDE VAN NEDERLAND Vlissinger Van Sluijs bij elf man, die nog voor eindzege in aanmerking komen DE VURIGE PETER POST die in liet afgelopen wintersei zoen triomf na triomf lieeft gevierd op de wielerbanen bewees gisteren in de Ronde van Nederland ook op de weg zijn manne tje te staan Als de snelste van een kopgroep van 20 man stormde liij gistermiddag over de eindstreep in de Drentse hoofdstad en werd zodoende winnaar van de etappe Heeren veenAssen (114 kilometer). In die kopgroep van 20 man wa ren elf van de veertien renners, die dinsdag in de eerste etappe reeds een voorsprong van tien minuten hadden veroverd. Dit maal veroverde de kopgroep een voorsprong van dertien en een halve minuut op het verslagen peloton.... X"a de rit van Hoerenveen naar Assen komen dan ook, praktisch gesproken, nog slechts elf ren ners in aanmerking voor de eind zege. Die elf renners hebben im mers een voorsprong van ruim 23 minuten op de meeste andere En bij die „favoriete elf" is Zee land vertegenwoordigd in de per soon van de Vlissinger Bram van Sluijs, die opnieuw in do kopgroep over de eindstreep ging. Een ge lukkige Van Sluijs zei gisteren na afloop van de tweede etappe „Ik hoop nog vooraan te zitten als we zondag in Vlissingen komen".... Vele groten zijn dus reeds op een schier onoverbrugbare achterstand geplaatst. Onder die groten is ook de ontmoedigd rijdende Zeeuw Jo de Roo uit Schore, die in Nederland niet laat zien wat hij in de Ronde van Sardinië wèl kon De elf kanshebbers zijn de Belg Roger Baens, die drager Aan de oranje trui bleef, zijn landgenoten Zagers, Joossen en Van den Eynde en de Nederlanders Post, CJapteijn, Kersten, Van der Steen, Bram van Sluijs, Jan Rol en Coen Niesten. Alleen Maliepaard, Stolker, De Haan, Zilverberg, Wim van Est en de Belg Laroy, die zich 'gisteren ook in de kopgroep bevonden, maken theore tisch nog een kansje. Hun achter standen variëren van 10 min. 44 sec. tot 12 min. 27 sec. In de tweede etappe ontbrandde de strijd al heel vroeg. Na nauwelijks acht kilometer maakte zich al een twintigtal renners los van de hoofd macht. Roger Baens, Wim van Est, Peter Post en Bram van Sluijs wa ren de gangmakers van dit dubbele tiental. Na dertig kilometer, in Leeuwarden, hadden de leiders reeds een voorsprong van 2 minuten. Jtoks, aie de eerste dag ook bij de kopgroep was geweest, maar die nu do aansluiting had gemist, grobeerde met Enthoven en ramser opnieuw in de kopgroep te komen maar slaagde niet. Ten slotte groeide de voorsprong van de koplopers uit tot lS/2 minuut in Assen. Op het T.T.-circuit in Assen werd 's avonds bovendien een criterium gehouden, een nieuwtje in de Ronde van Nederland. Piet Stecnvoorden won deze rit, die van weinig invloed was op de algemene rangschikking en die slechts aantrekkelijk was door de vele premies. Uitslagen De uitslag van de tweede rit was 1. Post (Ned.), 114 km in 3.05.51 met bon. 3.05.21); 2. Capteijn (Ned.) De finish van de tweede etappe van de Ronde van Nederland te Assen welke gewonnen werd door Peter Post. Tweede werd Captein, gevolgd door de Belg Zagers. z.t. (met bon. 3.05.36); 3. Zagers (Belg.) z.t.; 4 Van den Eynde (Belg.) z.t.; 5. Kersten (Ned.), z.t.; 6. Joos sen (Belg.), z.t.; 7. Baens (Belg.), z.t.; 8. Marinus (Ned.), z.t.; 9. ex aequo: Leroy (Belg.); Van der Steen (Ned.); Pauw (Ned.); Malie paard (Ned.); Niesten (Ned.); Zil verberg (Ned.); Van Sluijs (Ned.); Stolker (Ned.); Rol (Ned.); Wim van Est (Ned.); Donicke (Did.) en De Haan (Ned.), allen in dezelfde tijd als Post. Avondcriterium Het avondcriterium op het T.T.-cir cuit van Assen, dat woensdag na de tweede etappe gehouden werd, is ge wonnen door Piet Steenvoorden. Hij reed de 60 km (15 ronden van 4 km) in 1 uur 26 minuten en 15 seconden, met bonificatie 1 uur 25 minuten 45 seconden. 2. Donicke (Did), 1.26.15, met bon. 1.26.00; 3. Leroy (Belg.), 1.26.15; 4. Maliepaard (Ned.) 1.26.25; 5. Stolker (Ned.), z.t.; 6. Everaerts (Belg.), z.t.; 7. Altweclc (Did.), 1.26. 32; 8. Mahn (Ned.), 1.26.35; 9. Cap teijn (Ned.), z.t.; .10. Zagers (Belg.), z.t.; 11. Vergoossen (Ned.), z.t.; 12. Jaroszewicz (Did.), z.t. Algemeen klassement Het algemeen klassement na het avondcriterium luidt 1. Baens (B) (Belg.-Ned.) 10.29.57; 2. Kersten (Ned.), 10.30.27; 3. Post (Ned.), 10.30.29; 4. Capteijn (Ned.), 10.30.50; 5. Zagers (B) (Belg.-Ned.), 10.30.59; 6. Van der Steen (Belg.- Ned.), z.t.; 7. Rol (Ned.), z.t.; 8. Joossen (B) (Belg.-Ned.), 10.31.05; 9. Van Sluijs (Ned.), z.t.; 10. Niesten (Ned.), z.t.; 11. Van den Eynde (Belg.-Ned.), 10.31.06; 12. Malie paard (Belg.-Ned.), 10.40.41; 13. Stolker (Ned.), 10.40.37; 14. De Haan (Belg.-Ned.), 10.40.45; 15. Le roy (B) (Belg.-Ned.), 10.42.20; 16. Zilverberg (Ned.), 10.42.20; 17. Wim \'an Est (Ned.), 10.42.24; 18. Marien (B) (Belg.-Ned.). 10.44.29; 19. Van Gompel (B) (Belg.-Ned.), 10.44.40; 20. Roks (Ned.), 10.45.14. de nieuwe gevulde vruchten-ulevellen FIJN FAAM FANTASTISCH „Vee en vlees" gebelgd door de Belgen Dc ministers van landbouw en van economische zaken van België heb ben in het Belgische Staatsblad van 6 mei een besluit betreffende do in stelling van een bijzonder recht bij de invoer van landbouw- en voc- dingsprodukten waaronder vele pos ten uit de vee- en vleessector be kendgemaakt. De voorzitter van het produktschap voor vee en vlees, de heer Joh. de Veer, heeft hierover op de openbare vergadering van het produktschap in Utrecht zijn ontstemming en ver ontrusting uitgesproken. De instel ling van een bijzonder recht houdt mede verband met de vaststelling van globale contingenten voor de in voer van landbouwprodukten uit de E.E.G.-landen. Voor de meeste van deze produkten zal dit volgens de heer De Veer echter betekenen, dat de im'oer in het geheel niet kan ge schieden; daar dit recht een prohibi tief karakter draagt. Tot dusver kwam België van tijd tot tijd als af nemer van Nederland op de markt, wanneer de vleesprijzen in België een aanvulling voor de invoer wenselijk maakten. De heer De Veer zei. dat het ten zeerste valt te betreuren dat men de vaststelling van "eén bijzon der recht heeft uitgebreid tot de posten in de vleeswarensector zoals worst van alle soorten en andere be reidingen en conserven van vlees. Strijd tegen rebellen in Indonesië teleurstellend De strijd tegen de opstandelingen in Indonesië meer speciaal In Noord- en Midden Sumatra, heeft gedurende de eerste drie maanden van 1960 niet de resultaten opgeleverd die men had verwacht. Volgens een bericht van „Antara" heeft het hoofd van de Indonesische legervoorlic.htingsdienst, overste- Meng Soenarjo, dit meegedeeld op een persconferentie. Dit falen wordt deels toegeschreven aan een tekort aan troepen in de strijd tegen de opstandelingen, en deels aan onvoldoende militaire uit rusting, aldus overste Soenarjo. In een overzicht van de verliezen der opstandelingen deelde hij verder mee, dat in de eerste drie maanden van 1960, 1210 opstandelingen werden ge dood, 200 gewond en 438 gevangen genomen, terwijl 580 overliepen naar de regeringstroepen. De verliezen \-an de laatste gaf hij op als 166 doden: onder de burgerbe volking vielen 302 slachtoffers van de strijd. Advertentie) '00- KOFFIE V hoe ook gezet. altijd beter met BUISMAN X (ook als t poederkoffie is) ROB MOENS GAAT VOOR VLISSINGEN SPELEN De voetballer Rob Moens, die enkele seizoen voor de tweedeklasser Hulst heeft gespoeld, heeft thans de finitief overschrijving aangevraagd naar de tweedeklasser Vlissingen. Geruchten over deze o\rerschrijving gingen reeds geruime tijd. maar Moens. die in Vlissingen woonachtig is, wachtte lange tijd voor hij zijn beslissing nam. Ook spil Steyn van Hontenisse. een der belangrijkste steunpilaren van dit elftal, heeft overschrijving aangevraagd naar Vlissingen. Beslist onjuist zijn echter de geruchten, dat ook de Middelbur ger Wim Groenewegen overschrij ving heeft aangevraagd naar Vlissin gen. Toch nog beslissingsduel voor Hanws. Boys Noordhoek won gestaakte wedstrijd van Gastel De destijds voor de competitie in de vierde klas G bij de stand 11 ge staakte wedstrijd (een kwartier voor tijd) Sportclub GastelNoordhoek, blijkt op 5 mei te zijn uitgespeeld. De einduitslag werd 14 Hierdoor kreeg Noordhoek een gelijk aantal punten als Hansweertse Boys, zodat Hansweertse Boys en Noord hoek nu in een beslissingswedstrijd zullen moeten uitmaken, wie degra deert. Een wel heel onbevredigend slot voor het zich reeds veilig wa nende Hansw. Boys. De Zeeuwen zullen moeten trachten deze voor hen netelige situatie op te lossen door met man en macht te proberen uit deze beslissingswedstrijd als over winnaar tevoorschijn te komen. Stolker en Jo de Roo in Franse Giro-ploeg De Nederlanders Michel Stolker en Jo de Roo maken deel uit van de Franse ploeg van „Helyett-Leroux". die van 19 mei t.m. 9 juni a.s. deel neemt aan de Ronde van Italië. Kop- til, die verder wordt door wereldkampioen André Darri- gade, de Brit Seamus Elliott, de Belg Hilaire Couvreur en de Fransen Jean Stablinkski, Louis Rostollan, Edou- ard Delberghe en Raymond Hoorel- beke. HET WEER? Luister naar de BigBen-tips elke dag over Radio Luxem burg (208 en 49 meter). Direct na de weerberichten. PLAS TIC .REGENJASSEN zo klein, zo licht zo waterdicht OP VLISS1NGS SPORTTERREIN intïg sings'e en Middelburgse dames hebben Avoens- dagavond op het sport terrein aan de Irislaan in Vlissingen een par tijtje voetbal weggege ven. Een duel in het kader van de steden- ontmoeting voor de sporthallenactle, dat speelsters en toe schouwers op deze voorjaarsavond even tjes vreemd aandeed. Beide groepen, die het Driemaal passeerde de sportveld in en bulten bal in de eerste helft de doellijnen en met een 21 vc voor de I rust in. daarna wat op en neer, maar al gauw bleek, dat de Middelburgse dames in ze manier ook gaf liet publiek blijk van zijn bijval De dames, die meer bedreven zijn in hand ballen en het leer dit maal Avat vreemd laag bij de grond moesten houden, gebruikten de eerste momenten van deze stedenontmoe- tingsmatch om zowel spel als tegenstanders te verkennen. Even la ter gingen de dames Avat vlotter van start! de krijtlijnen bevolk ten, hebben om deze onwennigheid te A'er- drijven dan ook maar de enig juiste remedie aangegrepen: lachen! Op deze manier gaven zij elkaar de nodige aanwijzingen en op de- ploeg ging de Het spel golfde hun gastvrouwen te vens hun meerderen moesten erkennen. Het werd 32 voor Vlis singen, even later 42 en toen vonden de Mid delburgers de tijd ge komen om de zaak eens wat bij te spijke ren. Dat deden zij met een fors gericht doel punt van mevrouw Wisse, die de stand op 43 bracht. Daarmee waren de Viissingers het niet eens. Met 53 kwanv dan ook het moment, dat de scheidsrechter voorsprong het einde van de Aved- Viissingse strijd aankondigde Met dit aardig inter mezzo in de stedenont- moeting is de totaal stand Aoor Vlissingen op 186 gekomen. (Foto P.Z.C.) (Advertentie) vullingen voor elke ballpoint. Liefdadigheidswandeltocht voor Zonneveld Het ziet er naar uit, dat de door „Medioburgum" voor zaterdag 21 mei a.s. uitgeschreven liefdadigheids wandeltocht t.b.v. „Sport Steunt Zonneveld" een succes zal worden. Reeds nu heeft zich een aantal deel nemers aangemqjd en twee ervan, die 's middags verhinderd zijn, zul len reeds 's morgens om half 6 star ten om hun wandeltochtje naar „Zon neveld" en terug af te leggen. Zoals bekend kan worden gestart over 3 afstanden, t.w. 10, 15 en 25 km. De deelnemers aan de 10 en 15 km-tocht zullen vanaf het startbureau, de Schouwburg te Middelburg, per auto bus gratis naar Zonneveld worden vervoerd, waar de start vanaf het Zeehospitium zal plaats vinden, zo dat ook de verpleegde patiëntjes mo gelijk nog iets van deze Avandeltocht te zien krijgen. De finish, voor alle groepen is in restaurant „De Schouwburg", waar ook de prijsuit reiking plaats heeft. Tijdens de tocht zijn enkele attracties ingelast, waar voor aantrekkelijke prijsjes beschik baar zijn. Elke groep ontvangt een herinneringstegel, terwijl iedere deel nemer een speciaal voor deze tocht geslagen medaille krijgt. Rang van majoor in meer dienstvakken In enkele dienstvakken Aran de land macht en de luchtmacht konden de of ficieren tot nu toe de rang van kapi tein bereiken. Met ingang A-an 1 mei I960 is de mogelijkheid geopend tot liet bereiken A an de rang van majoor. Het betreft hier de ofieieren Aran for tificatiën, de officieren technisch- opzichter van de verbindingsdienst, de technische dienst, de genie onder delen van de Koninklijke Landmacht en van de dienstgroep officieren technisch-opzichter van de Koninklij ke Luchtmacht. Nederlands kustvaartuig bij Engeland gezonken De 121 ton metende Nederlandse kustvaarder „Piet Schipper" is gis teren'A-oor de Engelse oostkust om geslagen en gezonken. Alle beman ningsleden Averden gered door liet Britse schip „Charles Parsons". Het schip ging ten onder voor de kust van Norfolk, twee mijl van de vuurtoren van Happisburgh. Op het vasteland werd er niets van verno men, voordat de „Charles Parsons" meldde, dat de bemanning van het kustvaartuig in veiligheid was. Ver moedelijk heeft de „Piet Schipper" wel een S.O.S. uitgezonden, maar is dit alleen opgevangen door de „Char les Parsons". Avondvierdaagse en schoolwandeltocht Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar te Oostburg weer een avond vierdaagse worden gehouden en wel op 15, 16, 17 en 18 juni. Op de laatste dag van deze avond vierdaagse zal ook weer de school wandeltocht zijn, die dit jaar voor de elfde achtereenvolgende maal wordt gehouden. Aan deze tocht, over een afstand vpn 10 km, kan worden deel genomen door meisjes en jongens van de lagere scholen, mits ze 10 jaar of ouder zijn. Naast de fraaie diploma's voor die leerlingen, die de tocht uitlopen, ontvangt iedere school, die met een groep van min stens 15 leerlingen deelneemt, een groepsmedaille. Voor die school die de beste algemene indruk maakt, is er een wisselbeker met een medaille. Ook de 2e en 3e prijswinnaar ont vangt een medaille. Tengevolge van een auto-ongeval is plotse ling van ons weggeno men, ons bestuurslid en secretaris-penning meester van de onder afdeling Heinkenszand de heer MA TT HIJS ROTTIER op de leeftijd van 56 jaar. Bestuur van vereniging voor diaconessenarbeid ..Het Oranje Gfroene Kruis" te Heinkenszand, 's-Heer-Arends- kerke, 's-Heer- Hendrikskïnderen en Nisse. Heinkenszand, 11 mei 1960. Van ons is plotseling weggenomen door een auto-ongeluk onze se cretaris-penningmees ter der kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente te Heinkens zand MATTHIJS ROTTIER op de leeftijd van 56 jaar. Kerkvoogdij, kerke- raad en notabelen van de Hervormde Gemeente te Hein kenszand. Heinkenszand, 11 mei 1960.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 17