Ongerustheid over tempo van verzwaring waterkeringen epeda slapen WALCHEREN JONGELUI FIETSTEN ZICH IN MIDDELBURG DOOR 'T EXAMEN MARKTBERICHTEN DINSDAU in MKi i««n f HO V INC I ALB 16 IS R U W 8 COURANT O VOORLOPIG VERSLAG EERSTE KAMER Deltaplan in 1978 voltooid In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de water- staatsbegroting wordt de vraag gesteld of de nitvoering van het Deltaplan inderdaad in 1978 vol tooid zal zijn. Verscheidene le den verklaarden ook niet gerost te zijn over het tempo van ver zwaring der primaire waterke ringen, waarbij zij met name dachten aan de Nieuwe Water weg en de Westerschelde welke niet voor afsluiting in aanmer king komen. Daarbij werd ook gevraagd of do regering heeft afgezien van een gelijktijdige voltooiing van het eigenlijke Deltaplan en de verzwaring van de primaire wa terkeringen. Zij zouden dit voor 's lands veiligheid onaanvaard baar achten. Ook vroeg men zlcli af of het tegen woordige geslacht niet al te zwaar wordt belast, nu bijvoorbeeld de helft van op de begroting 1960 voor de Deltawerken uitgetrokken 93 mil joen ten laste van do gewone dienst wordt gebracht. Sommige leden vonden het onjuist, dat er nog geen voorstel voor de verdeling van de kosten voor de uitvoering van de Deltawerken was ingediend. De betrolcken wa terschappen willen daarvan toch langzamerhand wel op de hoogte komen. Voorts waren deze Eerste-Kamerle- den van oordeel, dat urgent is de tot. standkoming van een meer algemene regeling voor in financiële nood ver kerende waterschappen ter vervan ging van de wet van 19 juli 1870, in zake rijkssteun aan calamiteuze pol ders in Zeeland, daar deze wet ge heel verouderd en niet meer bruik baar is. De Commissie Financieel Be stel Waterschapswezen zou reeds eni ge jaren geleden een voorstel voor een meer algemene wettelijke rege ling hebben ingezonden. Onbevred igend De door de minister in de Tweede Kamer gedane mededeling over do totstand te brengen bijdragenwet- ten achtten zij weinig concreet en onbevredigend. De in het voorlo pig verslag over deze kwestie aan liet woord zijnde leden, stelden uit drukkelijk, dat zij, indien nog lan ger zon worden voortgegaan met liet willekeurig vaststellen zonder enige wettelijke basis van hoogst belangrijke subsidiepercentages voor Deltawerken, door water schappen uit te voeren, daarmee geen genoegen zouden kunnen ne men. De waterschappen verkeren thans niet alleen volledig in onzekerheid, maar er is ook nauwelijks of geen controle op de gedragingen te hun nen aanzien mogelijk. Daarin mag de volksvertegenwoordiging niet langer berusten, aldus het voorlopig verslag Evenmin mag zij erin berusten, dat ten gevolge van de bestaande onze kerheid ernstige vertraging optreedt in hoogst noodzakelijke verbeterings- werken. Aanp as singsw erken Dezelfde Kamerleden Informeerden naar de financiering van de zgn. aan- passingswerken. Zij hadden verno. men, dat de minister op het stand punt zou staan, dat een aantal voor zieningen, bijvoorbeeld bemalingen bij de waterschappen „de Breede Wa tering van Zuid Beveland" en Noord Beveland" in verband met de uitvoe ring van het Drie-eïlandenplan, als aanpassingswerk zouden dienen te worden beschouwd en daarom gedeel telijk door de betrok nen waterschap pen zouden moeten worden gefinan. cierd. Daar hier het Rijk de uitwa tering van de betrokken waterschap pen afsluit, hoewel aan een betere uitwatering dan de bestaande geen behoefte bestaat, konden deze leden niet inzien, dat hier van aanpassings- werken met verhaal sprake zou kun nen zijn. Gevraagd werd of hiermee in verband staat dat het provinciaal bestuur in middels aan waterschappen het bevel heeft moeten geven bepaalde aanpas- singswerken uit te voeren en te fi nancieren. Acht de minister dit wen selijk en bevred Igend, zo vragen deze Kamerleden. In het verslag wordt voorts o.m. gevraagd naar een meer definitieve mededeling over opheffing van o.m. de zwakke plaatsen Ossenis- se en Stavenisse. Ook werd geïnfor meerd hoeveel het herstel van de laatste stormschade aan de asfaltteen van de dijk bij Vlissingen had gekost. Wagemans Van Tuinen NV Fab'rlkante van Artifort rxeubeïen en Epeda matrassen Vergadering N.C.V.B. Do Nederlandse Christen Vrouwen bond afdeling Souburg hield dezer dagen haar maandelijkse ledenverga dering. De vergadering stond onaer leiding van mevrouw Polderman Lijnse. Op deze vergadering werd de film vertoond „Je gaat van ze hou den". Een film met lezing over de tehuizen van de Vereniging tot Op voeding en Verpleging van geestes zwakke kinderen te 's-Heerenloo en Lozenoord. Met grote belangstelling volgden de dames het gebodene. SEROOSKERKE (W.) Geslaagd De heren A. Meijers te Serooskerke (W,), J. Romp en .T. Sturm te Mid delburg, allen werkzaam ter Prov. Griffie van Zeeland, slaagden voor het schriftelijk gedeelte van het exa men Gemeente-administratie. VLISSINGEN Lint verwijderd uit een bloemstuk van de C.P.N. C.P.N.-leden te Vlissingen hebbn bij de politie aangifte gedaan van het verwijderen van een lint uit een bloemstuk, dat ter gelegenheid van de dodenherdenking op 4 mei bij het monument op de algemene begraaf plaats was gelegd. Vermoedelijk heb ben politieke tegenstanders het lint, dat een politieke leuze als opschrift had, verwijderd. De daders zijn nog niet bekend. Opbrengst voor N.A.S.S.I. De Bond voor Gerepatrieerden heeft aan het comité „Nationale Actie Steunt Spijtoptanten Indonesië" te Den Haag een bedrag groot f704,— kunnen overmaken, 350 hiervan was de opbrengst van de in Britannia gehouden feestavond en de te Mid delburg gehouden huis aan huis col lecte bracht f354 op. Expositie van kunstenaar A. Pihl werd geopend In kunstzaal Bikker te Vlissingen heeft burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael van Veere zaterdag middag de vierde tentoonstelling van schilderijen van de hand van de heer A. Pihl officieel, geopend. In een ex positie van 32 geheel nieuwe werken laat de heer Pihl hier „aanvaardbaar moderne kunst zien", zoals de burge meester het noemde. In een kort woord ter inleiding van deze tentoon stelling betitelde spreker de kunste naar als een man, „die de harteklop van zijn tijd verstaat en daarvan een persoonlijke weergave met een geheel eigen stempel geeft". Hij zag het werk van de exposerende kunstenaar dan ook als een verademing in' deze tijd. Ter illustratie van zijn waarde ring voof de heer Pihl vertelde bur gemeester Den Beer Poortugael nog, dat een van de werken van een vorige expositie in Vlissingen onlangs ten geschenke is gedaan aan het Vereni gingsgebouw van Veere. De heer C. A. Bikker, die na afloop van deze toespraak een woord van dank richt te tot de burgemeester van Veere, vertelde nog ter verklaring, dat de opening ditmaal op verzoek van bur- fjmeester Kolff door de heer Den eer Poortugael was verricht. Nat dit officiële gedeelte was er voor de genodigden gelegenheid om de ten toongestelde werken in de kunstzaal te bezichtigen. Twee aanrijdingen Op de Rozengracht te Vlissingen kwam de bromfietser S. in botsing met de motorrijder F., eveneens uit Vlissingen, toen de eerste bij het linksaf slaan wel richting aangaf, maar verzuimde op het achter hem komende verkeer te letten. F. reed zo dicht achter S., dat een aanrij ding niet meer voorkomen kon wor den. Beiden kwamen te vallen, waai-- Een kleine drielioudcrd jongens en meisjes van elf a, twaalf jaar heb ben maandag In Mid delburg extra goed de verkeersregels in acht genomen. Met tussen pozen van enkelo mi nuten fietsten deze jongelui langs een door het centrum met pijlen aangegeven route, die liet praktisch gedeelte van net jaarlijkse Vei lig Verkeersexamen vormde. Om beurten startten de jeugdige examenkandi daten, herkenbaar aan een groot nummer op blouse of jurkje, van de Schouwburg op het Molenwater waar ook het einde van de lang niet gemakkelijke tocht was. Het eerste „verkeers probleem", dat voor velen echter geen pro bleem vormde, kregen de Jongelui al op het kruispunt Molenwater- Noord-Poortstraat bij de watertoren, waar een verkeersagent het verkeer regelde. Langs deze „hindernis" ging het via de Heren gracht, Herenbrug naar de Stadhuisstraat, waarna de jongelui in het drukke verkeer werden losgelaten. Via Lange Noord straat, Markt, Lange Delft, Koorkerkstraat ging het naar de Kor te en Lange Giststraat; onderweg kritisch ge observeerd door de verschillende posten. Over de Dam ging het vervolgens door de Molstraat weer naar de Schouwburg, waar het einde van de examen- rit was. Na deze eerste groep van plus minus 290 leerlingen moet van daag dinst „g nog een zelfde aantal jonge lui deze „vuurdoop" ondergaan. Totaal doen er in Middelburg dus 580 jongelui examen van do 1000 uitge zonderd Vlissingen, die op Walcheren aan het examen deelnemen. Hiervan vielen er al 80 bij het schriftelijk ge deelte af. De twintig vragen, die beantwoord moesten worden vormden voor deze groep te grote problemen. Maar het examen was ditmaal ook lang niet gemak kelijk! Voor het praktische deel verschijnen cr vandaag dinsdag onder andere leerlingen aan de start uit Arne- muiden, Koudekerke, Biggekerke, Seroosker ke, Veere, Nieuw- en Sint-Joosland en Sint- Laurens. De examenkandidaat- jes uit Zoutelande. Westkapelle, Aagte- kerke, Meliskerke, Grijpskerke en Oost- kapelle leggen In Dom burg het praktische ge deelte af, dat door de rijkspolitie wordt afge nomen. bij F. enkele lichte verwondingen opliep. Beide vervoermiddelen wer den beschadigd. Op de Nieuwendijk ontstond een soortgelijk verkeersongeval, toen de automobilist S. uit Vlissingen links af wilde slaan. Op het laatste ogen blik ontdekte S., dat hij niet 'an richting kon veranderen, zonder het achter hem komende verkeer te hinderen. Hij stopte plotseling, waardoor de Vlissinger R. met zijn auto tegen de wagen van S. botste. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De auto's liepen schade op. Herdenking bevrijding In het kader van de bevrijdingsher denking wordt in de Nutskleuter- school te Vlissingen een tentoonstel ling gehouden van verzetsliteratuur. Het comité uit de boekhandel, dat deze expositie in samenwerking met de gemeente Vlissingen, organiseerde, zal op vrijdag a.s. nog een lezing la ten houden door de heer A. Korteweg, schrijver van het boek „Oorlog aan de Scheldemond". De lezing wordt gehouden in Britan nia en vangt aan te 8 uur des avonds. Er zal ook een aantal dia's worden vertoond en er zullen korte inter views zijn met mannen, die de oorlog te Vlissingen actief meebeleefden. Het kleine entree, dat geheven zal worden, komt ten goede aan vluchte lingenhulp. Fiscale problemen voor middenstanders Deskundige verschafte gedegen voorlichting Het Nederlands Verbond van Midden standsverenigingen heeft een aantal Vlissingse zakenlieden maandag avond in restaurant „Delta" met de neus gedrukt op verschillende fiscale en financieringsmoeilijkheden rond om de opvolging in de bedrijven. Een deskundige op het gebied van be lastingaangelegenheden, de heer J. Koster uit Hilversum, heeft de aan wezige middenstanders met sugges tieve voorbeelden en nuttige wenken wegwijs gemaakt. In een causerie, die bijna twee volle uren in beslag nam, gaf de heer Kos ter zijn belangstellende toehoorders eerst een overzicht van de fiscale kant. Met name belichtte hij daarbij de problemen, die bij verkoop of overdracht van een bedrijf te voor schijn komen in de vorm van een „meerwaarde", het verschil tussen hetgeen de jaarlijkse balans aangeeft en wat de bedrijfsmiddelen in wer kelijkheid aan geldelijke waarde ver tegenwoordigen. Het belangrijkste op dit punt noemde spreker het onder kennen van deze „meerwaarde", bij voorbeeld voor het moment, dat de ondernemer komt te overlijden. Ver der besprak dc heer Koster de samen werking tussen vader en zoon in een bedrijf met verandering van de vorm van een middenstandsonderneming. Men kreeg daarbij sterke staaltjes te horen van wat zich'kan afspelen rondom de opvolging in een bedrijf. De heer Koster hamerde daarom op het aankweken van ondernemerschap en het geven van een gedegen oplei ding aan de zoon, die later het be drijf van de vader zal overnemen. Niet genoeg kon spreker in dit ver band waarschuwen voor het opma ken van een goed en streng gesteld contract dat later alleen maar een vlotte gang van zaken kan bevorde ren. Met de inleider wisselde men na afloop van de lezing nog van ge dachten over tal van detailpunten. De voorzitter van deze vergadering, de heer F. M. Bordé, gaf aan het be gin van de bijeenkomst nog een korte schets van de activiteiten, die het Nederlands Verbond van Midden standsverenigingen met zijn 20.000 leden ontwikkelt. O.- EN W.-SOUBURG Jaarvergadering chr. wijkverpleging De vereniging voor christelijke wijk verpleging te O.- en W.-Souburg en Ritthem hield haar jaarvergadering in de gereformeerde kerk te Sou burg. Ds. Tj. M. Haitjema, hervormd predikant, opende de vergadering. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat het ledental nog steeds stijgt. Jn het afgelopen jaar kwamen er bijna 200 leden bij, zodat er thans 728 zijn. De penningmeester had een klein batig saldo m kas. Voor de pauze trad voor het eerst in Sou- Jeugdkorfbalteams van Walcheren en Z.-Beveland speelden gelijk: 7-7 Op bevrijdingsdag speelden in Kou dekerke de jeugakorfbalploegen van Walcheren en Zuid-Beveland tegen elkaar, waarin opgesteld waren spelers en speelsters van 16-20 Jaar. In een zeer aantrekkelijke en vlot gespeelde wedstrijd werden tenslotte de puntjes gedeeld (77), nadat vooral na de rust er volop spanning was geweest. Nadat Walcheren de score had ge opend (10), wist Zuid-Beveland in te lopen tot 31, waarmee de rust aanbrak Door twee Walcherse doel punten werd de stand weer gelijk (33) en uit het verdere score ver loop 3—4. 4—4. 54, 5—5, 6—5, 66, 67, 7—7 kan men wel nagaan, dat er enthousiast en fel gestreden is om de overwinning, maar het ge lijke spel gaf de verhouding goed weer en ieder kon tevreden zijn, vooral toen beide ploegen een me daille in ontvangst mochten nemen. In de Walcherse ploeg speelden de volgende spelers en speelsters mee: dames: J. Ludikhuize, J. Bastinck (beiden Swift), H. Wolf en N. Groe- nevelt (beiden Animo), J. van Soe- len (Zuidwesters) en W. Joosse (On- do), heren: H. de Ru en W. Schel- tens (beiden Swift). J. Dieleman, W Koole (beiden Animo). D. v. Soelen (Zuidwesters) en J. Wisse (Ondo). De volgende personen waren uitge nodigd voor Zuid-Beveland: dames: H. de Jonge (Luctor), L. Bruggeman, R. de Jager (beiden Togo), N. Dijk- wal en P. Mieras (Blauw Wit), J. Poelman (Tjoba) en R. Kuzee (Vios). heren: P. de Ronde (Togo), J. Tholens (Luctor), M. Smallegange (Vios), A. J. Martijn (Volharding), J. Stomp iWKV), B Boudeling (Zee- landia) en W. de Groote (Blauw Wit). Enkelen moesten door activi teiten elders verstek laten gaan. Collecte De collecten in de Nederlands her vormde kerk te Hoedekenskerke heb ben gedurende de maand april de vol gende bedragen bijeengebracht: voor de diakonie 100.07 voor de kerk voogdij 119,81; voor herstel en op bouw 63.39 en voor het verjaardags fonds 43.32. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. S mei. Aardappels (nieuwe) grote 1.04— 1.08. drieling 84—1.02. Fruit. Aardbeien per doos 87—1.15. Groenten Bloemkool 3 Bt. p. kist 78—1.04, 4 st. p. kist 63—«0. 6 St. p. kist 41-80, 8 St. p. bist 30—57. 10 at p. kiBt 17—42. Sla I 6—18. II 5—12. Andij vie 1.04—1,17. Spinazie 930. Asperges per kg 2.38—2 78. Rabarher 21—28. Poste lein 70—92. Prei 44—59 Bospeen 78—1.—. Bosradijs 58. Boskroten 4551. Kom kommers A 46—52, B 39 -49. C 37—45. Heden werden de eerste asperges aange voerd door de heer R. v. d. Wij nek el, te Eede (Z.-V1.). Wij verzoeken U vanaf heden de aard beien te brengen in doosjes van 200 gram netto inhoud. Y.V.Z.B. GOES. Groenten. Per doos: Aardbeien Per stuk. Aardbeien 5—9 Bloemkool A 1 92—.142, A II 68—91, B I 71-85, B II 51—69, C I 55, afw 40- 97. Kropsla I 18—24, C I 13—19, afw. 6—15. Per bos: Radijs I 68. Rammenas mei. Eerste Kamerleden: Rapport oesterproef naar provinciaal bestuur Verscheidene Eerste Kamerleden vroegen in het voorlopig verslag over de begroting van Verkeer en Water staat of de regering uit het ontvan. gen rapport over de oesterproef reeds een gevolgtrekking had gemaakt over de mogelijkheid tot voortzetting van de oesterteelt in de Zeeuwse wa teren. Sommige leden, die met be langstelling uitzagen naar de resul taten van dit rapport, hadden er ove rigens begrip voor, dat de aanleg van het proefbassin in het Veersegat nog moet wachten totdat dit zal zijn af gesloten. Enige leden drongen erop aan het rapport onverwijld aan de provincie Zeeland als belanghebbende bij uitstek ter nd als belanghebbende beschikking te stellen. Bevrijdingsfeesten SEROOSKERKE Ook te Serooskerke is het bevrijdings feest op bescheiden maar gepaste wijze gevierd. In de middaguren von den op het gemeentelijk sportterrein kinderspelen plaats. Tot groot ver maak van de toeschouwers speelden twee voetbalelftallen, samengesteld uit jongens van de kleuterschool, een felle wedstrijd. In de avonduren maakte de muziekvereniging E.M.M. een rondwandeling door het aorp. Met een marsconcert werden de feestelijk heden besloten. SINT LAURENS Het bevrijdingsfeest te Sint-Laurens werd in het verenigingsgebouw ge vierd. De heer M. Vinke opende de bij eenkomst, waarna burgemeester W. Baas het woord voerde. Het program ma bestond uit de opvoering van een klucht door de toneelvereniging „St.- Laurens", en flitsen uit de oorlogstijd onder de titel „Herinnert U zich nog?" door de toneelcombinatie „We- fa toegelicht door de heer B. W. Faas met declamatie van mevrouw Drost-de Neef. Na afloop van het pro gramma volgde een gezellig samen zijn. RITTHEM Ook te Ritthem werd donderdag het bevrijdingsfeest gevierd. Nadat om 8 uur de klok luidde, speelden enkele leden van O.N.D.A. enige vaderlandse liederen vanaf de toren. Om 9 uur haalde dit muziekgezelschap de schoolkinderen af en bracht deze naai de muziektent, waar de kinderen ver schillende liederen zongen. Daarna hield burgemeester P. Daniëlse een toespraak. Om 10 uur genoot de jeugd van de goochelvoorstelling in „Ons Dorpsleven". Ondertussen had een zoek- en opdrachtrit plaats voor bromfietsen. Om half 2 werd een optocht gehou den van versierde wagens. Om 4 uur volgden de volksspelen, 's Avonds werd voor een talrijk publiek weer een goochelvoorstelling gegeven van af de muziektent, waarna om 9.30 nog een muzikale rondwandeling met lampionoptocht volgde. Tot slot werd een vreugdevuur ontstoken. burg op het gereformeerd jeugdkoor „Jubilate" onder leiding van dc heer A. R. v. d. Driest. Het eerste optre den maakte een goede indruk. Na de pauze verzorgde het Ned. herv. kerkkoor, onder leiding van de heer A. Goedegebuure, het vocale gedeelte. Dokter J. Stumphius, bedrijfsarts van de Kon. Mij „De Schelde", ver telde van zijn ervaringen met het Rode-Kruisschip „Henri J. Dunant", dat jaarlijks een tocht door Neder land maakt. Ook vele Zeeuwse chro nisch zieken genieten daarvan. Met kleurendia's werd deze causerie ver duidelijkt. In de vacature van de heer H.' Koppejan werd gekozen de heer L. Leynse, die als afgevaardigde van de diaconieën zitting in het bestuur zal hebben. In de kascommiesie werden benoemd de heren J. Jobso en A. P, Brom- bacher. Mededeling werd gedaan dat bouw vergunning is verleend voor een nieuw wijkgebouw, dat in samenwer king met het Groene Kruis zal wor den gebouwd. Zeevaartschool Amsterdam wint sloepenwedstrijd Vlissingen moet beker afstaan De Vlissingse „De Ruyterschool", die twee jaar achtereen de wisselheker voor het kampioenschap van de jaar lijkse nationale sloepenwedstrijd in het Haagse verversingskanaal in be zit heeft gehad heeft daarvan zater dagmiddag afstand moeten doen. Na een serie spannende wedstrijden, waaraan acht zeevaartscholen deel namen ging de beker over in handen van de Amsterdamse ploeg. Zoals de commentator zei „heeft Vlis singen dit jaar pecht gehad". De ploeg, die ook ditmaal weer sterk was was met het Helderse team de eerste die in het water moest komen. Dat betekende, dat men nog geen gebruik kon maken van de bries in de rug, die de andere ploegen in de loop van de morgen in hun voordeel kregen. De tijd lag daarvoor in de eerste voor ronde lager dan die van de andere, namelijk 2 minuten 44,2 seconden over de 500 meter. In de tweede plaatsingsronde was deze tijd al aan zienlijk beter (2 minuten 38.2 secon den), maar aangezien de totaaltij- den van de beide voorrondes in aan merking werden genomen kon Vlis singen niet meer aan de strijd om de eerste en tweede plaats deelnemen. De ploeg werd geklassificeerd in de halve finale B en tot teleurstelling van de vele supporters moesten de Vlissingers ook nier in het Helderse team hun meerdere erkennen: hoewel het maar een handlengte verschil was waarmee de ploeg over de finish ging: Vlissingen noteerde 2 minuten 37.8 seconden en Den Helder 2 minu ten 37.6 seconden. Biervliet-Kaaise Boys 2-4 In een snelle en harde wedstrijd heeft Biervliet met 24 het onder spit moeten delven tegen Kaaise Boys. Beide ploegen waren vrijwel de gehele wedstrijd aan elkaar ge waagd en het spel ging regelmatig op en neer. Van beide zijden werd snel en hard gespeeld. Na tien mi nuten namen de gasten de leiding door een doelpunt van middenvoor B. Ardon, die hard en laag inschoot: 01. Deze stand bleef ongewijzigd tot vijf minuten voor de rust. Toen kreeg Biervliet een penalty toege wezen wegens „hands" van een van de backs van de gasten. Linksbuiten R. Martens van de thuisclub schoot aanvankelijk naast, maar omdat de keeper niet stilgestaan had, moest hij deze penalty nog eens overne men. Hetgeen hij nu onberispelijk deed: 11. Dit was tegelijkertijd de ruststand. Na de rust was vrij wel hetzelfde spelbeeld als in de eerste helft te zien. Steeds golfden de aanvallen op en neer. Na zes mi nuten spelen namen Kaaise Boys opnieuw de leiding. Weer was het middenvoor W. Ardon. die hard en onhoudbaar Inschoot: 12. Reeds na elf minuten spelen kwa men de ploegen weer op gelijke voet, toen linksbinnen L Lijbaart van de thuisclub onhoudbaar inschoot: 22. Hierna ontwikkelde zich tussen bei de ploegen een fel gevecht om het winnende doelpunt Nu eens leek het erop, dat de gasten dit zouden sco ren. dan weer was het de thuisclub, die er gevaarlijk dichtbij kwam. De beslissing in deze wedstrijd kwam dan ook eerst in de laatste vijf mi nuten. In de 41ste minuut namen de Boys de leiding door een doelpunt van rechtsbuiten P. Magielse, die een fout in de achterhoede van Bier vliet afstrafte. Drie minuten later wisten de Boys deze score zelfs op te voeren tot 24 door een doelpunt van rechtsbinnen G. Magielse. J 11—12. Selderij 6—8. Per kg: Spinazie II 42—45. Rabarber t 31—34. U 26—29. VEILING TERNEUZEN. 9 mei- Per 100 stuka. Sla 1 9—15 90, II 5— 15. Per stuk. Bloemkool A II 1.12—1.14, B II 60—77, afw. 27—81. Komkommers B 4660. C 28—43. Per bos. Selderij 63. Peen 49—60. Sjalotten 20. RadijB II 5—6. Per kg Aardappelen Alpha 13. Breek- peen 8—10 Rabarber 20—28. Spinazie 12 -33 Tomaten A 1.79—1.81. B 1.68, C 1.73—1.86, CC 1.50. kriel 62. Asperges B 1 170—1.84. B P 1.18—1.64, C 11 83— 1.13. afw. 80—1.03. Glasaardbelen 6 cent per stuk. ASPERGEVEILING TE BERGEN OP ZOOM. 9 mei. Aanvoer 20.000 kg. AA ex2 2.35. AA I 1.65—1-90, A ex. 2-05—2-25. A l 1.60—1.75, B ex. 2—2.10. B 1 1.40—1.45, C ex. 1.75-1.75, C I 1.50—1.60. D 1 65— 85, E I 1-80, E II 65—55. F I 1.55—1.70, stek 5060. GROENTE- EN FRUITVEILING TE BERGEN OP ZOOM. 9 mei. Bloemkool 15—1.20. Bospeen 70— 89. Prei 50—62. Radijs 5-10. Sla 6—23. Spinazie 8V6—37. Komkommers 45—59. Raapstelen 8—12. Rabarber 1533. Wit te kool 28—42. Aardbeien per ons 10—* 55, per stuk 6—7. MARKTBERICHT VLAS. 9 mei. Waterroot vlas: lage soorten van 1.40 tot f 1-60. middensoorten van f 1.65 tot f 200. best vlas van f 2.40 tot f 2.50. D uwroot vlas: lage soorten van f 1.20 tot f 1.35. middensoorten van t 1.40 tot f 1.60, best vlat van f 1.65 tot f 1.90. Breekvlas van f 0.85 tot f 1.40 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van t 0.55 tot f 0.90. De gunstige weersgesteldheid was we derom oorzaak van een kleine produktie, daar de meeste arbeiders voor root- werkzaamheden nodig waren. Het aanbod bestond voornamelijk uit middensoorten en wat laag vlas. Voor de meeste partijen was voldoende vraag om het aanbod vrij wel geheel op te nemen, de prijzen ble ven onveranderd op het peil van vorige weken. De produktie van dauwrootvlas blijft klein, voor de enkele partijen blijft de vraag voldoende om alles iedere week op te nemen, de noteringen zijn onveranderd. Breekvlas wordt weinig gezwingeld, de produktie wordt wekelijks bijgehouden, de prijzen blijven vrij vast. Voor ge zwingelde lokken is nog steeds weinig animo, het aanbod is echter klein door de geringe vlasproduktie. De prijzen bleven als vorige week- De nieuwe oogst blijft er gunstig voor staan, doch heeft nu wel regen nodig om tot een goede opgang te komen. GRAANBF.URS ROTTERDAM. 9 mei. Officieuze noteringen per 100 kg. Voedergranen: maalgerst, naar kwaliteit, tot f 27.00, klppegerst, idem, tot f 27.75, haver, ongepunte op monster tot f 26.00. Peulvruchten franco Rotterdam: groene erwten, op 'monster, 'ot f 39.00, schok kers, idem, tot f 41.75. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 9 mei. Kleiaardappelen 35 mm apwaart»: Eigenheimers f 13.00—f 18.C0. Binjes f 12.00—/ 16.00. Zandaaardappelen: Noordeling f 11.00 f 12.50. Llbertas f 11.00—f 12.50. Voeraardappelen f 2.50—f 3.00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING". 9 mei. Aardbeien per doos van 2 jons: I A 1.05—1.23, I 95—1.08, O 71—84. Groenten: Bloemkool 631.27. Ramme nas 15. Spinazie 32. Rabarber 2629. Radijs 5. Prei 5457. Appelen: Jona than H 60-70 1.06. VISMIJN TE VEERE. 9 mei. Aangevoerd: 1774 kg exportgarna len 2.80—3.25 704 kg schar 16—25: 135 kg bot 16; 90 kg wijting 1620: 89 kg tong 1.41—2.89: 109 kg rog 23—56; 2 kg kabel jauw 40: 1 kg griet 1.22; 1 kg kreeft 8.30: 1 kg paling 2.14; 9 kg ongesorteerde vis 18; 1520 kg doorgedraaide vis. Eerste atletiekwedstrijd op Middelburgse baan Woensdag 11 mei a-s. organiseert het Middelburgse Dynamo de eerste atle tiekwedstrijd van dit jaar. De wed strijden, waarvoor reeds veel belang stelling bestaat, zullen 's avonds om zeven uur beginnen en worden ge houden op de sintelbaan aan de Sportlaan. De volgende Zeeuwse verenigingen schreven reeds voor deze atletiek ontmoeting in. Delta Sport (Zierik- zee), A.V. '56 (Goes), Marathon en Zeeland Sport (beiden uit Vlissingen) en een dertigtal atleten van de A.V. Dynamo. Maar ook van buiten Zee land zullen atleten aan de start ver schijnen. Bij het nummer hoogsprin gen zullen de Zeeuwen het bijvoor beeld moeten opnemen tegen een B- klasser uit Rotterdam. Onder de zestien deelnemers, die voor de duizend meter hebben inge schreven bevindt zich onder andere de Brabantse atleet Snepvangers (M.O.C.) die het zal opnemen tegen de Dynamoërs Mulder, Bosteiaar en Zwartepoorte, terwijl ook de Goese- naar H. Sinke tot de kanshebbers op dit nummer behoort. Bij de tweeduizend meter gaat de strijd tussen Ad Heydens (Zeeland Sport) en Hans Bostelaar (Dynamo). Bij de dames wordt de 200 meter het belangrijkste nummer waar onder meer Mattie Theune, Willy Bakker- Cysouw en Tilly Akkerman strijd gaan leveren. Bij de junioren staan er op het pro gramma 1500 meter voor de B- en 100 en 800 meter voor de A-junioren,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3