Twee V.V.V.-onderscheidingen aan Zeeuwen uitgereikt Oosterland heeft nu twee S.G.-wethouders Zeeuwse Zeeuwse brandweren moderniseren thans op grote schaal Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 7 MEI 1960 TIJDENS JUBILEUMMAALTIJD PROVINCIALE V.V.V. Legpenning voor mr. J. Moolenburgh en burgemeester J. C. Dregmans Do Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer heeft aan mr. J. Moolenburgh uit Middelburg en aan burgemeester J. L. Dreg mans van Koudekerke, de bronzen le gpenning der vereniging aangeboden. De penning werd hun uitgereikt tijdens een maaltijd in hotel „Britannia" te Vlissingen, die gehouden- werd in verband met het zilveren jubileum van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Ter gelegenheid van dit jubileum bood het provinciaal bestuur aan de vereniging een boottocht met de „Prins Hendrik" aan van Vlissingen naar Terneuzen vice versa, welke tocht werd meegemaakt door de com missaris der koningin, jlir. mr. A. F. C. de Casèmbroot. In Terneuzen kwam een internationaal gezelschap journalisten aan boord, dat onder auspiciën van het Belgische commissariaat voor toerisme een tocht had gemaakt langs de Schelde vanaf de bronnen dezer rivier. Het gezelschap bestond uit Belgen, Fransen, Luxemburgers, Engelsen, Duitsers en Ne derlanders. Tijdens de terugvaart hield de com missaris der koningin een korte toe spraak. Na de journalisten in vier talen te hebben welkom geheten richtte hij zich in het bijzonder tót het bestuur van de jubilerende pro vinciale V.V.V. „Gij hebt vijfentwintig jaar lang gewerkt om het toerisme in Zee land te bevorderen en ge hebt dat gedaan zonder bezoldiging, strijdend voor een ideaal", aldus de commissaris. Hij verklaarde, dat het provinciaal bestuur grote waardering heeft voor het werk der vereniging. Voorts richtte hij zich met name tot de bestuursleden mr. J. Moolenburgh, G. Houtekamer en J. L. Dregmans. alsmede tot het oud-bestuurslid J. A. Eekhout. Zij behoorden vijfen twintig jaar geleden tot de oprich ters van de vereniging. De commis saris bracht hun hulde voor hun initiatief en hun werk. Namens de jubilerende vereniging sprak de voorzitter, mr. J. Moolen burgh, die het provinciaal bestuur dank bracht niet alleen voor deze tocht over de Schelde, maar vooral ook voor de daadwerkelijke steun, die Ged. Staten tot dusver aan de Srovinciale V.V.V. verleenden. „Zel en heb ik het meegemaakt, dat een vereniging een medewerking ontving zoals de onze hier van het college", aldus de heer Moolenburgh. Centrale verwarming S AWE MA N.V. Nedërslraal 19 - Middelburg Tel. 01180-2962 De heer R; Buckincx, directeur van de Toeristenfederatie in de provincie Antwerpen, sprak een kort woord van dank jegens de commissaris voor diens gastvrije ontvangst van het journalistengezelschap. In Britannia was er daarna voor de bestuursleden en enkele gasten een maaltijd. Hier werd gesproken door de voorzitter en tafelpresident, mr. J. Moolenburgh, die nog eens woorden van extra hulde sprak tot de heer G. .Houtekamer, ondanks zijn tachtig jaren een onvermoeid werker voor het toerisme. De gedelegeerde van de provincie in het verenigings bestuur, mr. Jan de Vries, sprak na mens het provinciaal bestuur en de heer O. van der Gronden namens de A.N. V.V.V. Wagenhuis brandde af Het wagenhuis van de landbouwer F. Francke te Wolphaartsdijk is don derdagmiddag omstreeks zes uur tot de grond toe afgebrand. De In de loods opgestelde landbouwwerktui gen gingen door de brand eveneens verloren. De brandweer, die kort na het ont staan van de brand aanwezig was, kon het wagenhuis niet meer redden, maar wist wel te voorkomen dat de, aan het wagenhuis gebouwde boerde rij, yoor het vuur werd gespaard. F. was verzekerd. Het vuur ontstond doordat een kleinzoontje van de heer Francke in het wagenhuis met vuur speelde. Universitair examen Aan de r.-k. universiteit te Nijmegen slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde deel 2 de heer J. A. Ro- zemeyer (IJzendijke). VAN TOT FOTO-WEDSTRIJD. Zoals bekend heeft de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten in samenwerking met de Stichting ter Bevordering van üe Amateurfotografie een foto wedstrijd georganiseerd onder het motto „De plaats, waarin wij. wonen". Er zijn fraaie prij zen. Naast die van circa 3000 en de extra premie van 2500 van de Vereniging van Neder landse Gemeenten een prijs van de gemeente Baarland, die be stemd is voor de maker van de beste op Baarland betrekking hebbende foto. Deze extra prijs bestaat uit een waardebon van f 25. De wedstrijd duurt van 7 mei tot 30 juni. GASTEN FIT TEXEL EN DE PüRMER De plattelandsvrouwen van Zuidzan- de. Nieuwvliet en Cadzand ontvan gen op„10 mei de plattelandsvrouwen van Texel en De Purmer, die drie da gen in Zeeland zullen blijven. Dins dagmiddag 10 mei ontvangen zij de Noordhollandse dames in Perkpolder waarna men het Zeeuws-Vlaamse re- PROBLEEM Het was een beetje een gedeprimeerd kereltje, het knaapje dat onze redac- tievertreklcen binnenstapte. Hij had er ook wel enige reden toe, want op de vraag wat hem tol ons voerde, sprak hij bedremmeld „Ik ben het niet". IJ-et beloofde een mooi probleem te worden, want begin maar eens een ij sprek met iemand, die beweert dat 'hij het niet. is. Tegen wie praat je dan eigenlijk „Ais jij het niet bent, wie is het dan wel V' vroegen wij vervolgens, maar ook ddt wist, de ongeveer acht jaren tellende knaap niet. Hij wist alleen heel zeker, dat hij het niet was. Hij kon het bewijzen ook. Plotseling haalde hij namelijk een bij onze fotodienst gekochte foto te voor schijn, wees op een vereeuwigd fi- jnurtje, "temidden van andere kna- 'W.n, en zei verklarend „Ziet U wel. ben het niet". Hij had gelijk. Hij was het niet. Want op die foto stond een heel an der knaapje. Zijn protest werd aanvaard—*, creatiegebied, de Braakmanpolder, zal bezichtigen. De maaltijd zal aan de kust worden gebruikt, namelijk in hotel „Zeebad" in Cadzand. De twee de dag zal men de kuststreek verder verkennen, waarbij het Belgische Brugge het einddoel is. Na terug komst in Zuidzande zullen de dames zich aan de koffietafel verzamelen, die gevolgd wordt door een gezellig samenzijn met aantrekkelijke pro grammapunten als het beluisteren van muziek en het bekijken van kleurendia's. Op de laatste dag steekt men de Westerschelde over voor een rondrit op Walcheren en een bezoek aan Middelburg. Dan is bo vendien het uur van afscheid gesla gen. DRÜMBANDLEDEN IN UNIFORM. Nadat enige tijd geleden de leden van de koninklijke muziekvereni ging „Concordia" in Tholen hun spiksplinternieuwe uniformen aan trokken, zijn thans ook de leden van de drumband in het nieuw ge kleed. Op koninginnedag trok men de nieuwe uniformen aan om de burgemeester een anbade te brengen. De burgemeester reikte daarbij aan de heer J. Blaas een zilveren medaille uit voor vijfentwintig jaar lidmaat schap. 's Avonds toonden de drum- bandleden nogmaals de unifor- men tijdens een rondgang door het dorp om de slniting van de winkelweek op te luisteren. De voorzitter van het comité, dat de gelden voor de uniformen bijeen bracht. de heer P. Ottevanger, was zeer dankbaar gestemd jegens de bevolking, die zich bijzonder offer vaardig heeft getoond. Hij dankte de burgerij dan ook hartelijk tijdens een bijeenkomst 's avonds on de markt. Hij verzocht oud papier en dergelijke bijeen te blijven brengen om uit de opbrengst daarvan de kos ten. waarvoor men zich jaarlijks ge plaatst zal zien, te bestrijden. KOEROEK. Mevrouw J. de BliekSchijve te Nieuwvliet schreef ons, dat haar echtgenoot op 3 mei de hele dag de koekoek heeft gehoord. Dat was in de buurt van de kust. Vo rig jaar hoorden de heer en me vrouw De Bliek de koekoek al op 20 april aan de kust. GOUDEN BRUILOFT. Vandaag (zaterdag) is het vijftig jaar geleden dat de heer en me vrouw A. F. SoomersSteijns in Tholen in het huwelijksbootje stap ten. Het echtpaar heeft vijf kinde ren en negen kleinkinderen. De brui degom is 74 en zijn bruid viert van daag bovendien haar vijfenzeventig- ata varjaardag. Ook deze spreker richtte zich speciaal tot de heer Houtekamer: „Waar in ons V.V.V.-wezén vindt men een man met zulk een staat van dienst? Hij is een pionier van ons werk, op wie wij trots zijn", aldus de heer Van der Gronden. Vervolgens reikte de heer Van der Gronden aan de voorzitter, mr. Moo lenburgh en de heer Dregmans de bronzen legpenning uit voor hun vele werk in dienst van het toerisme. Aan tafel werd tenslotte nog het woord gevoerd door de heer G. W. Oskamp, directeur van de provinciale V.V.V., de heer K. van Everdingen namens de Kamer van Koophandel en door burgemeester Dregmans. Reprise bevrijdingsspel te Dreischor Heden, zaterdagavond zal te Drei schor een reprise worden gegeven van, zoals dat daar het bevrijdingsspel. jongstleden dondei-clag bij de viering van het derde bevrijdingslustrüm werd opgevoerd. In dit spel zijn op indringende wijze fragmenten uit de bezettingstijd tot een geslaagde „te rugblik en herinnering" verweven. Het succes was dermate groot, dat men besloot het spel nogmaals op "te voeren. Mr. Van de Werk spreekt voor Kinderzorg Op 19 mei aanstaande zal de Ver eniging Kinderzorg haar jaarverga dering te Middelburg houden. Tijdens deze vergadering zal een inleiding worden gehouden door mr. M. B. van de Werk, Itinderrechter te Utrecht. Mr. Van de Werk is voor zitter van een kleine commissie, die onlangs een rapport heeft uitge bracht over "de kinderbescherming. Truck reed bij Kruiningen tegen een lichtmast Vrijdagmiddag om kwart voor twee is op de Rijksweg te Kruiningen een truck met oplegger door onbekende ooi'zaak van de rijbaan afgeraakt en tegen een grote lichtmast gereden, die als een lucifer afknapte. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de weg naar de Veerhaven. De voor zijde van de wagen werd zwaar be schadigd. De 46-jarige chauffeur H. V. uit Moergestel liep geen letsel op. De truck is eigendom van de bier brouwerij „De schaapskooi" uit Til burg. Dezelfde middag kwam op de Rijks weg tussen de Vlakebrug en de Zand dijk mevrouw L. E. de Jonge-de Poorte met haar bromfiets te vallen, waardoor ze zo ernstig werd verwond dat overbrenging naar een ziekenhuis te Goes noodzakelijk bleek. Ook Krabbendijke klaagt over gestegen portikosten Na Aardenburg heeft nu ook Krab bendijke reden tot klagen over de ge stegen kosten voor de verzending van dienststukken. Over 1959 was de ge meente een bedrag van f 1480,ver schuldigd, dat in vergelijking met voorgaande jaren is verdubbeld (f 675,B. en W. van Krabben dijke stellen de raad daarom voor op de vrijdag 13 mei om acht uur s avonds te houden vergadering te be sluiten, over te gaan tot de aanschaf van een frankeermachine. Aan por tikosten zal dan jaarlijks een bedrag van f 700 verschuldigd zijn. „Het is derhalve zonder meer duidelijk dat 't gebruik van een dergelijke machine grote voordelen biedt", aldus B. en W. in hun toelichting aan de raad. De raadsagenda vermeldt verder een aantal formele punten, zoals voorstel len tot het verstrekken van een sala risverhoging aan het gemeenteperso- neel, vaststelling van de jaarlijkse bedragen per leerling aan de ver schillende soorten van onderwijs, het onbewoonbaar verklaren van een wo ning en de aankoop van een strook je grond. Dr. H. v. d. Linde - Ned. herv. predikant - gaat over naar R.-K. Kerk Naar wij vernemen heeft dr. H. van der Linde, Ned. herv. pre dikant te Middelburg aan de Centrale Kerkeraad van de Ned. Herv. Gem. te Middelburg me degedeeld voornemens te zijn op oecumenische gronden over te gaan naar de Rooms-Katholieke Kerk. Aanleg nieuwe weg Goes- Zandkreekdam aanbesteed Laagste inschrijver 1.196.700 In het kantoor van de Provinciale Waterstaat te Middelburg is vrij-: dagochtend aanbesteed de aanleg van- de rijksweg door Zuid-Beveland Zandkreekdam, lang ongeveer S'/2 kilometer. Voor dit werk waren elf gegadigden, waarvan de firma J. en K. T. de Oude te Biervliet met f 1.196.700 de laagste was. De nieuwe weg wordt een autoweg met een breedte van 6.5 meter met daarbij een parallelweg voor het langzame verkeer. De weg zal begin-, nen bij de rijksweg te Goes (bij „De Hoop") en zal via de Goese polder en de Wilhelminapolder naar de dam door de Zandkreek leiden. Op 31 ja nuari 1961 moeten de hoofdrijbanen van deze nieuwe weg gereed zijn. Het totale werk moet twaalf maan den na de datum van ranvang wor den opgeleverd. De totale uitslag van de inschrijving gt: 1. J. en K. T. de Oude Biervliet f 1. 196.700; 2. C.V. Gebr. is als volgt van den Heuvel, Werkendam, f 1.200.000; 3. Aanneminj „Zeeland", N.V. te Mi< f 1.203.000; 4. Firma J. D. Janse, Middelburg, f 1.224.000; 5. C.V. voor heen J. van 't Verlaat en Zoon, Har- dinxveld-Giessendam f 1.240.000; 6. Gebr. J. en H. Geldof, Serooskerke, (W.) f 1.264.000; 7. Firma F. Duyn- houwer en Zonen, Goes, f 1.289.000; 8. Firma A. W. Wandel, Nieuwer- kerk, f 1.319.000; 9. Firma A, de Bourgraaf en Zoon, Wilhelminadorp, f 1.344.000; 10. Firma Boone en Be- suyen voor Knuist, te Goes f 1.356.000; 11. Firma C. en J. J. Geluk, Gorinchem, f 1.378.000. De korfbalvereniging ,rDoskote Noordwelle, zal binnenkort kunnen profiteren van een goed geoutilleerd stenen kleedlokaal dat op het nieu we gemeentelijke sportterrein is ver rezen. Metselaars leggen thans de laatste hand aan het gebouwtje, dat over circa drie weken voor gebruik gereed zal zijn. Foto F.Z.C.) De Centrale Kerkeraad heeft zich gisteravond in den brede over deze aangelegenheid beraden. Na dit be raad ontvingen wij de volgende ver klaring: In verband met een belangrijke door dl*. H. v. d. Linde genomen beslissing zal in alle kerkdiensten van de herv. gemeente Middel bur s: op zondag 8 mei a.s. een verklaring van de Cen trale Kerkeraad worden voorgelezen. Na afloop van de avonddienst in de Nieuwe Kerk, waarin ds. J. Visser als vicaris afscheid zal nemen, zal dr. v. d. Linde een persoonlijke verkla ring aangaande zijn beslissing afleg- ■gen. Auto reed in Biezelinge tegen een hekwerk Donderdagmiddag geraakte de auto bestuurder E. A. v. (X. B. uit Veenen- daal op de hoek van de Waardekens- straat te Biezelinge met zijn wagen zodanig aan het slingeren, dat hij te gen het hekwerk van de kleuterschool aan de Nieuwe Achterweg aanreed en daar aanzienlijke schade veroorzaak te Het voertuig kreeg grote mate riële schade. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Collecte De in Grijpskerke gehouden collec-te ten bate van het fonds „Draagt El kanders Lasten" bracht op f 208.05. „Sportvelden worden niet omgeploegd!" De presentielijst van de gemeen teraad van Oosterland werd vrijdagavond slechts door twee leden getekend: de S.G.P.-ers L. M. Bolle en M. Boogert. Te weinig raadsleden eigenlijk om mee te vergaderen, maar omdat ten derde male niet meer raads leden aan de oproep gehoor had den gegeven, kon ingevolge arti kel 54 derde lid der gemeente wet toch vergaderd worden. Daarom kon burgemeester S. W. A. Laurense constateren, dat deze bijeenkomst in een verga dering resulteerde, eeu vergade ring, waarin allereerst het derde S.G.P.-raadslid, de heer Joli. J. de Bruiue, werd geïnstalleerd. Zo kon met drie S.G.P.-raadsleden begonnen worden aan het volgende agendapunt: de voorziening In de va cature van een wethouder. De heer Bolle was reeds in een vorige verga dering tot wethouder benoemd; thans kreeg de heer Boogert twee van de drie stemmen een stem was blan co. Sinds gisteravond heeft Ooster- lands dus twee S.G.P..wethouders! Voordien werden deze functies bezet door een V.V.D.. en een P.v.d.A.- raadslid en was de samenstelling van de raad als volgt: P.v.d.A. twee ze tels, C.H.U. twee zetels, S.G.P. twee zetels en V.V.D. een zetel. Waaruit blijkt welk een vreemde figuur na het uittreden van de vijf raadsleden is ontstaan. Zonder hierbij te willen treden in een beschouwing op de moeilijkhe den tussen een deel van de oude raad en de burgemeester zij hier nadrukkelijk gesteld, dat dé leden van de S.G.P. slechts nakomen wat in de principes van hun partij is vervat: gehoorzaamheid aan de boven hen gestelde overheden. Zij zijn thans met de bezetting van de beide wethouderszetels in een uitzonderlijke positie gekomen die slechts voortvloeit uit een wel iswaar formele, maar stipte nale ving van kies- en gemeentewet. GEEN POGINGEN Uit verklaringen, die zij na afloop van de raadsvergadering tegenover verslaggevers deden, bleek, dat het allerminst hun bedoeling is, pogingen ie ondernemen, bepaalde toestanden in Oosterland, die strijdig zonden zijn met de principes van him partij, „nu eens grondig te gaan wijzigen". Zij zeiden, dat zij dit slechts zouden doen als do gehele bevolking hier achter zou staan, anders gezegd: als de S. G.P. in Oosterland bij de laatste ver kiezingen ook werkelijk met een meerderheid uit de bus was gekomen. Zo vonden zij bijvoorbeeld de in Oos terland gemaakte opmerking „zij /WWWWWVWWWWSA 7 Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 7, 11, 12 en 15. SWWVSWVvwwwwvwv (Slot van pag. 1) deling van de Nederlandse regering kregen tal van Zeeuwse gemeenten Engels materiaal dat uit cle dumps kwam. Een motorspuit met trek ker- kregen de gemeenten Bres- kens, Schoondijke, Oostburg, Water landkerkje, Souburg, Domburg, Zie- rikzee en tal van andere plaatsen. Hoewel het materiaal niet nieuw was, bleek het nog in zeer goede staat te verkeren. De Zeeuwse vrijwillige brandweerlieden waren wat in hun nopjes met de nieuwe aanwinsten. Het is thans ongeveer 15 jaar gele den, dat dit materiaal werd aange schaft. In die periode heeft het overal uitstekende diensten gedaan, maar zo langzamerhand heeft men alle En gelse motorspuiten en trekkers afge schreven. Althans in vele gemeenten moet het, van de bevrijdei's verkregen materiaal worden vervangen. De ge meenten zijn daarmee druk doende. Zo hebben o.m. dc brandweren van Middelburg, Goes, Zuidzande, Zuid- dorpe. Hoek Philippine, Breskens, Oud-Vossemcor en Slavcnisse de laat ste twee jaar nieuwe spuiten gekre gen. In voorbereiding of in bestelling zijn Oostburg, Biervliet, Schoondijke, Cad zand, Zierikzee, Haamstede, Waarde, St. Maartensdijk, Scherpenisse, Arue- muiden en Bromisse. Dan zijn er ook diverse gemeenten, die na cle ramp van 1 februarie 1953 nieuw materiaal hebben gekregen. De heer Kortus wijt de modernisering op grote schaal van de Zeeuwse brandweren, ton dele ook aan de bestedingsbeperking. Daardoor hebben verschillende ge meenten langer moeten wachten. Het komt nu aUetuaai ineens. Keus Is cr nog keus bij dc aanschaf van nieuw materiaal? Volgens de heer Kortus wel. Men kent de autospuit, die uit één geheel bestaat, de twee delige trekker-manschappen-materi- eelwagen en do neveltankwagen. Laatstgenoemde is het enige hoge- druksystoem. In grate steden heeft men zo van alles wat, maar in de kleinere gemeente, waar men over één wagen beschikt, treft men meest al een trekker-mansehappen-mate- rieelwagen aan. Die blijken het best te voldoen, hoewel men in bepaalde gevallen het nuttig effect van de an dere brandspuiten niet mag onder schatten, Wat zijn materieelvoor- ziening betreft, staat Zeeland zeker niet ten achter bij andere provincies Ook wat betreft geoefendheid en op leiding slaan de Zeeuwen in het grote geheel een goed figuur. De vrijwil lige brandweren in deze provincie staan op hoog peil, aldus verklaarde ons de lieer Kortus. In totaal zijn cr in Zeeland tussen de 1.500 en 2.000 vrijwillige brandweerlieden, die dag en nacht gereed staan. Niet aleen voor hun normale taak In vredestijd, maar ook voor bijzondere calamiteiten. In B.B.-verband worden de brand weerlieden regelmatig getraind op 'n eventuele oonogscalamiteit. Met de jaren is een steeds grotere wissel ge trokken op de bereidheid van de brandweerlieden. Het is daarom zo verheugend, dat de brandweerlieden zich gesteund weten door de gemeen tebesturen. De aanschaf van nieuw en beter materiaal is daar het beste bewlj» vani gaan liet sportveld omploegen" hoogst bedenkelijk. Dergelijke opmer kingen wimpelden de nieuwe wethou ders lachend van de hand. Zelfs als zij dergelijke stappen zouden willen nemen maar dat is dus niet het geval zou er immers altijd van hogerhand nog een stokje voor wor den gestoken! Met de verplichtingen die de gemeen te tegenover de overheid heeft, hiel den de S.G.P.-raadsleden ook reke ning bij de vaststelling van de ge meentebegroting voor 1960, die in de ze vergadering aan de orde kwam. Op deze begroting komen uiteraard ook posten voor van lopende verze keringen. Persoonlijk zouden de S.G. P.-ers hieraan geen goedkeuring hechten, maar de begroting werd zon der opmerkingen vastgesteld, omdat het hier om een ander algemener be lang ging. CONSTELLATIE Men zou kunnen stellen dat de S.G. P.-wethouders geen pogingen willen doen om „misbruik" te maken van hun op een dergelijke unieke wijze verworven positie. Veeleer wensen zij rekening te houden met de constella tie van Oosterlands bevolking zoals die in werkelijkheid ligt. Tijdens deze raadsvergadering richtte burgemees ter Laurense zich in een gelukwens tot het geïnstalleerde raadslid en de nieuwe wethouder. Voordat tot de verkiezing van de tweede wethouder werd overgegaan, lichtte hij toe, dat nu de toelating van de heer De Brui ne, die de vacature van wethouder A. L. Bakker vervulde, onherroepelijk was geworden, tevens een wethouder diende te worden gekozen. De gemeentewet schrijft voor, aldus de voorzitter, dat binnen veertien da gen na het ontstaan van een vaca ture hierin moet worden voorzien. Na de verkiezing verklaarde de heer Boogert zijn benoeming met genoegen te zullen aannemen, waarna burge meester Laurense de nieuw benoemde mede namens de andere wethouders een welkom in het college toeriep. In Oost- en Middensluis te Terneuzen gestremd verband met onderhoudswerk zaamheden aan de stormdeuren van het buitenhoofd en de ebdeuren van het binnenhoofd van de Middensluis te Terneuzen, zal de scheepvaart door déze sluis volledig zijn gestremd op dinsdag 10, maandag 23 en dins dag 24 mei van 10 tot 18 uur. Gedurende deze stremming zal de scheepvaart als volgt worden gere geld a. alle binnenschepen met een lengte van ten hoogste 55 m en een breedte van ten hoogste 7.50 m schutten door de Oostsluis, echter met uitzondering van schepen geladen met licht ont vlambare lading en niet ontgaste vaartuigen; b. schepen, welke niet ingevolge hét bepaalde onder a. door de Oostsluis schutten, zullen door .de Westsluis worden geschut. Binnenvaartschepen bestemd voor de Westsluis moeten meren in de West buitenhaven op de eerste vier meer- stoelen gerekend vanaf de sluis. Boven deze sluis moeten binnenvaart schepen meren langs de westelijke kanaaloever op een afstand van ten minste 400 m ten zuiden van de sluis. Ook de Oostsluis te Terneuzen zal voor onderhoudswerkzaamheden vol ledig gestremd zijn,, en wel op woens dag 25 mei en vrijdag 27 mei van 13 tot 19 uur of zoveel korter of lan ger als nodig is, „Vliegende Hollanders" weer over Vlissingen In het verslag „Vliegende Hollanders weer over Vlissingen", dat in de krant van gisteren stond, is een klei ne fout geslopen. In dit verslag over de droppingsacties van nieuwsbulle tins boven Vlissingen, ter gelegen heid van de viering van de bevrij dingsdag wordt de heer J. J. Worrell namelijk de exploitant van het draai orgel genoemd, dat bij deze „actie" een belangrijke rol speelde. Dit is echter niet juist. De heer Worrel is wel penningmeester van de Vereni ging van Draaiorgelvrienden te Mid delburg. VANDAAG. Middelburg Electro: Anders dan jij cn ik, 19 en 21.15 uur, 13 jaar; Schouwburg: Liane, het meisje uit het oerwoud, 20 uur, 14 Jaar; Tref punt: Instuif, 19.30 uur: Ned. Kof fiehuis; declamatiewedstrijd C.JJ3.T. B., 14.30 uur. Vlissingen Luxor: Jagade de onrust stoker, 19 en 21 uur, 14 jaar: Alham- bra: Plaats aan de top, 19 en 21 yur, 13 Jaar: Voormalige Nutskleuter- school Hobeinst.raat: tentoonstelling 19401945; Kunsthandel Bikker: Opening schilder ijenientoonsteUïng A. Pihl, 15 uur. Goes Grand: De kat, 19 en 21 uur, 18 jaar; Museum Noord- en Zuid-Be veland: tentoonstelling Bezetting en Bevrijding, 16—18, 19—21 uur; Cen traal: kringverg. Rode Kruis, 16 uur; Schuttershof: Toneel „Kunstvrien den", 20 uur. MORGEN. Middelburg Electro: Anders dan jij en ik, 15.30, 19 en 21.15 uur, 13 Jaar; Schouwburg: Liane, het meisje uit het oerwoud. 14.30 er 20 uur, 14 jaar. Vlissingen Luxor: Jagade de onrust stoker, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar; Al- hambra: Plaats aan de top, 15. 19 en 21 uur, 18 jaar. Goes Grand: Alleen op de wereld, 15 uur, a.L; De Kat, 19 en 21 uur, 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2