s „Britannia" vrijwel voltooid Vlissing; GUPA1 PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer WALCHEREN Toen klonk een stem ZATERDAG MEI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 AFWERKING IN SNEL TEMPO Begin juli in exploitatie DE TOTALE herbouw van liet in 1944 verwoeste Vlis- singse hotel „Britannia" aan de Boulevard Evertsen zal nu weldra voltooid zijn. In het in strakke lijnen gehouden, massale bouwwerk, dat hoog uittorent boven het reeds in april 1955 geopende café-res- taurant-complex, werkt een legertje van een tachtig man in hoog tempo aan de afwer king van het project, dat eind juni voltooid zal zijn, waarna men begin juli met de exploi tatie zal beginnen. Het hoog ste punt is thans praktisch bereikt en dezer dagen kan de vlag in top. Met dit nieuwe „Brittania" krijgt Vlissingen een hotel terug, dat op uiterst efficiënte, moderne en aan trekkelijke wijze zal worden inge richt. In het rond 27 meter hoge gebouw komenzoals bekend 35 2-persoonskamers, die om 'n enkel voorbeeld te noemen alle worden „uitgerust" met een eigen badkamer, radio en telefoon. De op de derde tot en met de zesde verdieping gelegen kamers zijn bo vendien voorzien van eigen, ge heel vrij gelegen balcons. Alle ka mers liggen aan de zee- en dus aan de zuidkant. Twee ruime personenliften garan deren de toekomstige gasten een vlot transport naar hun kamers; de trap zal slechts reiken tot de op de eerste verdieping gelegen ont bijtzaal, terwiil er verder uiter aard een nooütrap wordt aange bracht. Gelijkvloers zijn lounge, hotelbar en conversatiezaal gesi tueerd, terwijl boven de conversa tiezaal, die naar voren „uitspringt" een bijzonder royaal balcon ligt. Samen met het bestaande terras zal na de opening van het hotel gedeelte een terras van rond 75 meter breedte zijn ontstaan, waar in totaal niet minder dan 350 ter rasliefhebbers een plaats zullen vinden.... Uitzicht Het uitzicht, dat de gasten van alle verdiepingen af hebben is zon der meer groots. Vanuit de kamers op zee en van de aan de achterzijde gelegen gangen af op het panora ma van Walcheren, op de stad Bij de bouw van hotel !yBritannia" in Vlissingen is het hoogste nunt thans praktisch bereikt. Hoog to rent het nieuwe hotelgedeelte uit boven het reeds bestaande café restaurant. (Foto P.Z.C.) de kusl Voor dit hotel-van-klasse, dat voor de representatie van Vlissingen als badplaats ongetwijfeld van grote betekenis zal zijn, zijn thans ook de (reeds veelbesproken) prij zen vastgesteld. Voor een door twee personen bewoonde kamer bedraagt de prijs f 35,voor lo gies met ontbijt en voor een door één ersoon bewoonde (tweeper- soons)kamer f 25,In de periode van 1 oktober tot 1 mei bedraagt de prijs voor logies met ontbijt f 12,50. Dete prijzen zijn vastge steld in overeenstemming met de voor een hotel van klasse, waarin „Brittania" thuishoort, geldende tarieven. Het ligt in de bedoeling om in het winterseizoen het huidige café-res taurantgedeelte te sluiten, waar bij vanzelfsprekend de exploitatie van de schouwburgzaal normaal doorgaat. In het hotelgedeelte, mei zijn lounge, bar en het drietal za len heeft men voor de winter-ex- ploitatie diverse mogelijkheden. Stop met kneedbaar kout» van Ccta-Bever Middelburgse turnploeg (dames) tegen Vlissingse De Middelburgse damesturnploeg, die vandaag (zaterdag) voor de sport halactie tegen de Vlissingse dames- ploeg zal uitkomen, bestaat uit Ria Goverse, Hanna v. d. Hofstede, Riet Boogaard, Gerda Houmes, Neeltje Gideonse, Corrie Voogd en Toos Je- ras (allen van Wilhelmina) en Wil ly Dingemanse (Medioburgum). Re serve is Jopie v. d. Berg (Wilhel mina). De wedstrijd begint om 5 uur en wordt gehouden in de Jacob Cats- school in Vlissingen. Munn and Feltonband op 21 mei naar Middelburg Op uitnodiging van de Middelburgse muziekvereniging „Excelsior" zal op 21 mei a.s. éen van de beste Engelse brassbands, de „Munn and Felton band", in do Concert- en Gehoorzaal een uitvoering geven, 's Middags zal de band door net gemeentebestuur van Middelburg officieel op het stad huis worden ontvangen. De belang stelling voor het concert is zeer groot. Zelfs uit Noord-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen zijn aanvragen voor kaarten voor deze uitvoering binnen gekomen. Op dinsdag 10 mei zal de „Munn and Felton band" reeds te horen en te zien zijn in een televisieprogramma van de N.T.S. ter gelegenheid van de ingebruikneming van de televisieto ren te Smilde. Benoeming Tot incasseerder voor de N.V. „P.Z. E.M". te Middelburg, werd te Axel benoemd de heer J. Richter, leider van de jeugdherberg „Bleye-Haghe". MIDDELBURG Voorjaarsvergadering gereformeerde vrouwenverenigingen In de Bogardzaal te Middelburg hield de kring Walcheren van de geref. vrouwenverenigingen haar voorjaars vergadering, die goed bezocht was. Op deze bijeenkomst sprak ds. J. Vlaardingerbroek van Grijpskerke over het onderwerp „De christelijke vrijheid". De leiding van de vergade ring berustte bij mevrouw C. v. d. Putte uit Souburg. Welpenfoernooiprogramma Voor het welpentoernooi ten bate van het Prinses Beatrix Poliofonds, dat vandaag op het gemeentelijk sport terrein aan de Nadorst te Middelburg zal worden gespeeld en waaraan wordt deelgenomen door elftallen van Middelburg, Zeelandia, RCS, Vlissin gen en Veere, is het volgende pro gramma vastgesteld: 1.30 uur MiddelburgZeelandia, 1.55 uur RCSVlissingen, 2.20 uur Mid delburgRCS, 2.45 uur VeereVlis singen, 3.10 uur MiddelburgVeere, 3.35 uur RCSZeelandia, 4.00 uur VlissingenZeelandia, 4.50 uur Mid delburgVlissingen, 5.15 uur Veere Zeelandia. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 27 april tot en met 3 mei 1960 zijn de volgende voor werpen aan het politiebureau te Vlis singen gedeponeerd: geel gebreide sjaal, blauw jasje, bruine vulpen, schoolboekje, bruine langharige hond, zeiltje van kinderwagen, broche met grote steen, bruin etui met blauwe ballpoint, rood etui met potloden en vulpen, jongensjas, fietstas met inh., diverse handschoenen en wanten, sleutels, enkele rijwielen en autop.eds. Aan het bureau zijn inlichtingen te krijgen van de adressen waar de vol gende voorwerpen zijn te bevragen: grijze paraplu, grijze'hoofddoek, wit te fietspomp, dolkmes, bruin-zwart hondje, bruine riem, bankbiljet, zil veren armband met inscriptie^ zwarte zeildoeken tas met inhoud, pakje met kinderkleding, goudkleurig diadeem bruin kinderschoentje, herenpolshor loge, bruine vulpen, enkele portemon nees, handschoenen en sleutels. Gekostumeerd voetbal van „De Posthoorn" In het kader van het bevrijdingsfeest werd in de speeltuin van „De Oude Stad" te Vlissingen tussen bestuur, leiders en leden van de buurtvereni ging „De Posthoorn' een gekostu meerde voetbalwedstrijd gehouden, •waar veel belangstelling voor be stond. Dolkomische situties deden zich in deze wedstrijd voor, waarbij een kin derwagen met als baby een heer in babydoll, een Dorus-figuur enz. een rol speelden. Verschillende doelpun ten werden gescoord, maar onder om standigheden die met werkelijk voet bal weinig gemeen hadden. Maar dat was dan ook de opzet van dit ge slaagd evenement. SINT-LAURENS Film voor de jeugd Het programma voor de viering der bevrijdingsfeesten te Sint-Laurens vermeldde voor donderdagochtend on der meer een filmvoorstelling voor jeugd in het verenigingsgebouw. De kinderschare werd hier welkom geheten door de heer W. S. Pouwer, voorzitter van de Oranjevereniging. Vervolgens werden enkele films ge draaid en kreeg de jeugd een ge schenk aangeboden in de vorm van een pakketje met versnaperingen. „Hoe gedenken wij" In Sint-Laurens had het plaatselijk comité „Herdenking Bevrijding" woensdagavond een speciale dienst belegd in de geref. kerk waar ds. Chr. van Ulden, geref. predikant, sprak over „Wat gedenken wij" en ds. S. W. Kok, herv. predikant, over „Hoe gedenken wij". Aan deze dienst verleenden het chr. gem. koor „De Lofstem" en het „Kleinkoor" onder leiding van de heer A. Joosse hun medewerking. Mevr. J. P. Drost-de Neef hield een voor dracht. Advertentie) FALCON mantels en jassen CE3CS i S internationaal gekeurd internatipnaal geprezen WESTKAPELLE Bevrijdingsspel Het hoogtepunt van de festiviteiten in Westkapelle was 's avonds de op voering van een bevrijdingsspel op het Marktplein. Hieraan leverden vrijwel alle plaatselijke verenigingen een bijdrage. Tijdens het openlucht spel werden het gemeentehuis en de hervormde kerk verlicht. In de morgen- en middaguren kwam de schooljeugd ruimschoots aan haar trek. Nadat zij bij de verschillende scholen was afgehaald, gaf zij met de inwoners en de beide zangvereni gingen een aubade voor het gemeen tehuis, waarna burgemeester Th. H. de Meester een toespraak hield. Verder bestond een belangrijk gedeel te van het middagprogramma uit kin derspelen, die veel belangstelling trokken. Het publiek stroomde daar na naar het Noordervroon, waar de plaatselijke brandweer een spuitbal- wedstrijd verzorgde. Een polonaise besloot de feestelijkheden. Woensdagavond trok een stille tocht vanaf het monument op de dijk naar de begraafplaats, ter herdenking van de oorlogsslachtoffers in het dorp. Daarna was er in de hervormde Kerk een sobere samenkomst, DOMBURG Domburg vierde vrolijke bevrijdingsherdenking Een druk programma van festivitei ten zette in Domburg luister bij aan de vreugde over het derde bevrij dingslustrum. Na het klokgelui om acht uur in de morgen blies de mu ziekvereniging „Apollo" hoog van de toren. Daarna zongen en dansten de schoolkinderen op de markt. Burge meester mr. W. J. E. Crommelin hield een toespraak, waarna de kin deren een toeter en een pretpetje werd uitgereikt. Apollo trok musi cerend door het dorp naar het Bad hotel, waar de kinderspelen werden gehouden. Bij de liinderniswedstrij- den werden met spanning de presta ties te voet, op de flets en per brom fiets gevolgd. Veel succes oogstte het stoeltje-rijden te paard, maar nog grotere belangstelling had het zaidopen door volwassen dames en de hinderniswedstrijd door heren. De prijs voor het snelste lid van het ge meentebestuur ging naar de gemeen tesecretaris, de heer B. Goedbloed. In de avonduren kon men dansen op de markt met de Boerenkapel van Apollo. De gymnastiekvereniging verzorgde vrije dansen en tot slot ontstak men op de markt een Ben gaals vuur. Domburg herdacht gevallenen De gemeente Domburg herdacht zijn gevallenen woensdagavond met een stille tocht naar de begraafplaats en een kerkdienst in de Nederlands Her vormde kerk. Tevoren speelde de mu ziekvereniging „Apollo" gewijde mu- 1472. Professor Kaltenberg, Clarke en Benoit wisten werkelijk niet wat zij van de situatie denken moesten. Hier zaten zij nu opgeslo ten in een cabine van een vreemd vliegtuig zonder dat zij ooit een hunner „ci piers" gezien hadden. Wat was er toch allemaal ge beurd nadat die meteoor steen de maanraket verniel de? Gespannen keken zij toe hoe de piloot van het kleine vliegtuig uit zijn stuurplaats klom en zich voorzichtig van de vleugel op de grond liet zakken. Clarke schudde enigszins geprikkeld het hoofd en mompelde: „Maar dat is een doodgewone vlieger van vlees en bloed en hij komt uit een doodgewone straaljager!" „Kijk daar eens!" riep Benoit uit en wees naar een gestalte die uit de schaduw van hun eigen machine tevoor schijn kwam. „Als je dat soms óók 'n dood gewone man wilt noemen! Tjonge, die kon zó weggelopen zijn uit een middeleeuws toneel spel!" „Die twee kerels schijnen elkaar goed te kennen!" gromde Kaltenberg. „Zij begroe ten elkaar als jarenlange vrienden! Ik begrijp er niets van!" Inderdaad waren piloot Storm en Kapitein Mare verheugd elkaar we?r te zien. Het leek alweer zo lang geleden. „Kom maar gauw mee naar die drie heren", lachte Mare, „dan kun jij hun de zaak uitleggen. Ik geloof, dat zij er nóg niet veel van begrijpen!" ZUID BEVELAND Opening bouwplan-oost te 's-Heerenhoek Nadat de bevrijdingsfeesten in 's> Heerenhoek met een reveille door hoornblazers om half acht waren inge zet verzamelde de bevolking zich om tien uur achter de fanfare „St.-Cae- cilia". Voorafgegaan door de leden van deze muziekvereniigng en het ge meentebestuur wandelde men naar liet nieuwe bouwplan-oost, dat op deze feestelijke dag door burgemees ter R. O. M. Waelput zou worden ge opend. In zijn toespraak van de muziektent af sprak de burgemeester er zijn blijdschap over uit, dat men in zo groten getale was opgekomen om het bevrijdingsfeest te vieren. Spreker hees vervolgens de driekleur, waarna de menigte zich naar het pand Markt straat 2 begaf. Dit huis, bewoond door de heer G. Nagelkerke, was het eerste huis. dat In het bouwplan-oost werd opgetrokken. Burgemeester Waelput onthulde een gedenksteen, die aan dit feit herinnert. De stoet zette zich daarna in bewe ging in de richting van de brandvij- ver, waar het comité „Vogel- en Na tuurvrienden" een eendenhok had ge plaatst. Bij de vijver stond voorts een loopkooi, die was vervaardigd door de heren L. J. van de Linden en P. Faas. In de kooi bevonden zich een paar zwanen en twee koppels sier- eenden, een geschenk van de burgerij aan het gemeentebestuur. Door een schot in de loopkooi weg te nemen schonk de burgemeester de zwanen en eenden de vrijheid, waarmee hij het geschenk van de bevolking van 's-Heerenhoek officieel had aanvaard. De heer Van de Linden maakte van de gelegenheid gebruik om te wijzen op het doe! van het comité, namelijk het beschermen van de natuur. Hij hoopte, dat de jeugd daarbij mede werking zal verlenen. De feestelijkhe den werden voortgezet met een auba de door de schooljeugd, die ook een traktatie ontving en met kinderspe len 's middags, 's Avonds concerteer de de accordeonvereniging „Sym- phonette". Een lampionoptocht be sloot het feest. ziek. Bij het oorlogsmonument legden vele schoolkinderen bloemen neer en de ouderen zorgden ervoor, dat de kerk tijdens de dienst tot de laatste plaats bezet was. De gereformeerde predikant F. L. van de Bom en de nederlands hervormde predikant gin gen voor. Het nederlands hervormd kerkkoor onder leiding van de heer J. Helthuis zorgde voor toepasselijke liederen. Burgerlijke stand NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Bevallen: T. JasperseAntheunisse, d.; M. Vader—Francke, d.; C. de Klerkde Visser, d.. Overleden: P. Jasperse, 75 jaar. Ondertrouwd: M. A. Marteïjn, 25 j. en J. A. Moens, 22 j. Getrouwd: M. Dellebeke, 25 j. en P. de Meulmeester, 22 J. KOUDEKERKE. Bevallen: P. RooseJobse, d.; M. P. de LooffKwekkeboom, z. Getrouwd: M. J. de Groot, 26 J. en RL J. Baas, 23 j.; H. Adriaanse, 21 j. en J. J. de Bree, 20 j.; N. Bossehaart, 24 J. en E. Geschiere, 22 j. Overleden: J. Sohier, 83 j., echtgen. v. J. E. Bron: F. H. Koole, 89 j.; J. Vogel, 76 j., echtgen. v. J. Meulmeester: W. Reij- nierse, 85 j., wed. v. M. Wielemaker; C. M. Schou, 87 j., wed. v. A. V. Pettersson: M. Stevense, 97 j.: A. J. Leenhouts, 91 wed. v. A. Lorier: J. Ova, 68 j., wed. v. C. W. van Akkeren. f Advertentie) Geslaagd.... danle zij RESA-HILVERSUM (Nederlands Tafencentrum) - Tel. 5432 Vraagt ons prospectus Ned.. Frans, Duits, Engels L.O. en M.O.A-Onderwijxersakle-Wiskundet.O. en M.O.A. - MULO A en B„ H.B.S. en Gymn. PraktijkexamensBoekh.. Ned., Frans, Duils, Engels en Hoofdcorrespondent. FEUILLETON LILIAN AYE 14 „Ja, dat begrijp ik", merkte Donald flimlachend op, „ik ben er ook heel lij om" Hij zei het uiterst verge noegd en genoot blijkbaar van het ogenblik. Juist toen ze de loopplank van de stoomboot betraden gaf de scheeps klok het eerste signaal, dat zich ver mengde met de krassende en bonzen de geluiden van de werf Donald en Stefanle liepen naar de achtersteven, die geheel vrij lag en waarover een witte markies was gespannen. Het rook er naar water, frisse lucht en wind. Donald bleef even staan en keek met de hem typerende, ietwat saamge- knepen ogen om zich heen. Hij zag de bonte menigte in de cafés op de oever, zag de gretig naar de zon op- f;eheven gezichten. De blik beurte- ings omhoog en omlaag richtend verlustigde hij-zich in het blauw van de hemel, volgde de om het schip fladderende, luid krijsende meeuwen in hun vlucht en ontdekte op het wa ter een zachtjes voorbijdrijvend stuk je hout. En opeens heel plotseling kwam het verlangen bij hem op slechts te zien om der wille van het zien, niet meer om op te merken en te ontdekken, geen dingen van mili taire of andere aard waar te nemen, om er later aantekeningen over te maken. Ontsteld dacht hij bij zichzelf: „Ik geloof, dat mijn manier om iets te zien me zo in het bloed is gaan zit ten, dat ik niet eens meer als een ander gewoonweg kan zeggen: „Wat is dit een mooi schip", maar alleen: „Het meet zoveel ton, loopt zoveel knopen per uur, kan desnoods in en kele dagen tot hulpkruiser worden verbouwd", enz. Die gedachte benauwde hem, maar slechts een ogenblik, want toen her innerde hij zich, dat hij daareven in het rond kijkend, inderdaad slechts aan die meeuwen en dat stukje hout had gedacht. Misschien had hij, hoe vreemd het ook mocht klinken, voor 't eerst de op zichzelf kleine dingen gezien, die tezamen het leven vor men... Zwaar dreunend kwam de machine van het witte schip in beweging en bij de achtersteven klonk 't gorge lende geluid van de scheepsschroef. De meertouwen werden losgegooid, de bel luidde voor het laatst, toen voer de boot langzaam weg en zette al stampend koers naar haar be stemming. Naarmate de wal verder terugweek, verstomde geleidelijk het lawaai der auto's en al het andere rumoer. De witte, rode en gele huizen op de heuvels werden steeds kleiner en verdwenen tenslotte geheel. Slechts de spitse gevel van Sullberg bleef duidelijk zichtbaar. Blankenese scheen enkel uit vlekjes op een groe ne helling te bestaan. Aan de overkant, in Lühe, heersten de rust en kalmte van het platteland. „Hé, Kuddel", schreeuwde een oude man met een rode halsdoek van de wal, toen de boot aanlegde. „Heb je die sigaren voor me meegebracht?" „In orde!" brulde de kapitein terug. ,,Dan is het goed!" Het was er een liccl andere wereld: eenvoudig en ongecompliceerd. En het scheen alsof Donald en Stefanie iets van deze sfeer hadden overge nomen. toen ze hand in hand, zonder enige bijbedoeling, de smalle land weg naai de dijken insloegen. Overal heerste landelijke stilte, slechts nu en dan door het knerpen van een zaag, die alvast blokken voor het winterse houtvuur „pas klaar" maakte, onderbroken. Voor een van de roodgekleurde, in z.g. vakwerk uitgevoerde huisjes, harkte een klein meisje, met blond, keurig gescheiden haar, netjes het door bonte bloemen omgeven tuinpad op. Onwillekeurig moest Donald eraan denken dat Duitsland tot nu toe voor hem synoniem was geweest met de „Organisation Gehlen". Duitse mede werkers met een paar nuchtere let ters bij wijze van schuilnaam, inge wikkelde cijfertelegrammen en der gelijke. Nu echter had hij opeens ontdekt dat er bloelende bomen wa ren, afgewisseld door een dicht hel dergroen grastapijt, waarin men hier en daar tot in de enkels kon weg zinken. „Ik kan me niet herinneren, wan neer ik de laatste keer eens heb ge wandeld", zei hij, en liet er glim lachend op volgen: „Misschien heb ik ook wel nooit gewandeld". „Nu en hoe bevalt het U dan?" „Uitstekend!" antwoordde hij, met een blik naar de ronde, prachtig wit te boomkruinen, die volop in bloei stonden En lichtelijk verbaasd voeg de hij eraan toe: „Na vijfenvijftig jaren asfalt en steen heb ik bijna het gevoel, dat ik een inbreker ben". Stefanie van haar kant voelde, dat de warmte van zijn hand naar de hare oversloeg. Ze voelde elke vinger af zonderlijk en merkte, dat hij plotse ling was blijven staan. Het was als of ze op een punt gekomen waren, waar elke verdere stap hem weer van haar zou verwijderen. Ze beefde, toen hij haar kuste, eerst zachtjes, daarna onstuimiger, harts tochtelijker... Felicitas Simon woonde op de eer ste verdieping, in twee kamers; zo ingericht, dat men daaruit onmid dellijk de gemoedstoestand van de bewoonster Kon opmaken, 't Waren de vertrekken van een toneelspeel ster, die zich in haar beroep mis kend en achteruitgezet waande en er derhalve op uit was, deze verne dering uit te wissen. Zowel de meu bilering als de gehele verdere aan kleding gaven blijk van dit streven. De stoelen waren groter dan gewone stoelen, de kleuren felller dan ge bruikelijk, de divan had buitenge wone afmetingen, terwijl elk vaasje, elke wandversiering, elk tapijt 'zo was gekozen, geplaatst, opgehangen of neergelegd, dat men ze dadelijk in 't oog kreeg. Ook de bewoonster zelf wenste blijk baar niets liever dan zich zoveel mo gelijk op de voorgrond te stellen. Dat toonde ze in al haar bewegingen, haar gebaren en haar manier van lo pen Maar ook in andere opzichten was bij haar alles juist een beetje te veel, zoals haar kleding, haar hel blonde kapsel, haar make-up! He laas kon alle schmink de Indruk niet uitwissen, dat eeu nog betrekkelijk jong lichaam een reeds oud gezicht torste en dat de ogen in dit gezicht meestal wat te smalle pupillen ver toonden... „Je kunt je niet voorstellen", zei ze deze middag met onnatuurlijk hoge stem tot de oplettend luisterende Enderlein, „hoe ik vandaag bij de generale repetitie die Meiners de loef heb afgestoken! O, Konny, het was ln één woord schitterend! Als ie me had gezien zou je net zo versteld hebben gestaan als Meiners. Geiger en de rest! Ik voelde zelf. dat alles goed ging: elk gebaar, elke stem buiging drukte precies uit wat ze moesten uitdrukken. Het gebeurde allemaal omdat Meiners gekrast had als een raaf en Geiger geen risico wilde nemen. Hij kwam naar me toe en zei: „Vooruit. Felicitas, toon jij eens wat je kunt". Nu toen heb ik wat je noemt hem van katoen gege ven, Ja, Konny. ik heb hun nllemaal laten zien, dat ik wat kan. Toen ik klaar was, waren ze heel stil als een muis En die lui noemen zich col lega's! Maar wat denk je. dat er verder gebeurd is? Vijf minuten ge leden heeft Geiger opgebeld met de boodschap, dat Meiners griep heeft en dat ik de première moet spelen! Konny. de pers weet het al. Lieve hemel, dat wordt me een dag!" En luidkeels zingend, herhaalde ze: „Een dag, een dag een dag!" Daarna weer In haar normale stem vervallend, commandeerde ze: „En nu drinken we er eens op!" Meteen schonk ze de twee glazen, die op het tafeltje voor de divan ston den, nog eens in, waarbij haar hand lichtelijk beefde, zodat Enderlein be zorgd opmerkte: „Je drink te veel, liefste". (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15