Davies als inspecteur in B.B.C.-serie over Maigret „PLAATS AAN DE TOP" NAAR BOEK VAN BOZE JONGEMAN INGEBRUIKNEMING VAN T.V.-ZENDER TE SMILDE oren, yen en scArijven ZATERDAG 7 MEI 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 „Cathy's Clown" wel of niet Aan het hoofd van de KJR.O.-tv- sektie, de heer J. J. A. Casteleyns Is door de gramofoonpiatenmaat- schappij Warner Bros, in Neder land vertegenwoordigd door de n.v. Bozenia, verzocht geen toe stemming te verlenen tot het zin gen van „Cathy's Clown" door „The Blue Diamonds" in het pro gramma van vanavond: „Zater dagavondakkoorden". De Warner Bros-Records is van mening dat de door n.v. Phono gram uitgebrachte plaat een ge trouwe copie is van de originele Everley Brothers-plaat. Men is van mening dat de omvang van de verkoop van het door „The Blue Diamonds" gepleegde pla giaat beperkt blijft door een t.v.- verbod van het nummer. Bij de KR.O. wenste men geen inlichtin gen te geven. „We hebben onze keus reeds gemaakt, we wensen buiten een conflict van gramofooo- platenmaatschappijen te blijven. Welke liedjes The Diamonds zul len zingen zal men vanavond wel horen...." Ronde van Nederland Dick van Rijn zal dagelijks ver slag uitbrengen van de etappes van de Ronde van Nederland in de programma's van de A.VJt.O., K.R.O. en de VARA. De eerste uitzending in het K.R.O.-program- rna geschiedt in de Echo-rubriek van vrijdag 13 mei. Rupert Davies zal de rol vervullen van inspecteur Maigret in een serie van detectives, die voor de televisie zijn geschreven naar de boeken van Georges Simenon. Deze T.V.-spelen zullen wor den uitgezonden door de B.B.C. en elke uitzen ding duurt een uur. De gehele serie zal bestaan uit 26 uitzendingen, die door de B.B.C. ook zul len worden verkocht aan andere televisiestations. Rupert Davies en de Sroducer Andrew Os- oru vlogen dezer da gen naar Lausanne om daar de schrijver Sime non te ontmoeten en spoedig zal men met het maken van opnamen in Noord-Frankrijk en Pa rijs beginnen. Davies wordt zoals hij zei begeesterd door Mai gret en „het is de eerste maal dat ik de rol ver vul van een politieagent voor de B.B.C.-televisie". Sinds de dag dat hij zijn debuut maakte voor de televisie (en dat was in 1946), heeft hij meer dan honderd rollen ge speeld. Zo was hij eens de directeur van een tuchtschool (Unloved), kok in „Mother Courage" en Caiaphas in „The true mystery of passion". Rupert Davies, die in Li verpool werd geboren, is acteur geworden, of schoon zijn ouders dat helemaal niet graag had den. „Mijn ouders wilden beslist niet dat ik acteur zou worden en om dat to voorkomen stuurden zij mij naar het opleidings schip H.M.S. „Worces ter". Vervolgens ging hij varen bij de koopvaardij, om daarna over te stap pen naar de marine. En net meeste voelde hij voor de luchtdienst bij de marine. Op het moment dat de oorlog uitbrak was Da vies waarnemer en was hij gestationeerd 'op de „Glorious" die in de om geving van Narvik in 1940 zonk. Vervolgens werd hij overgeplaatst naar een mijnenlegger. die opereerde langs de kust van Lincolnshire en ook langs de Nederland se' kust. Veel geluk had hij niet, want ook dit schip werd door de vijand tot zinken ge bracht en Davies dob berde meer dan twaalf uur op volle zee in een rubberbootje voordat hij werd opgepikt door een Duitse boot. De volgende vijf jaar heeft hij door gebracht in een Duits gevangenkamp. Meerma len heeft hij getracht te ontsnappen, maar dat lukte niet. Tussen deze bedrijven door trachtte hij zo goed mogelijk wat shows te organiseren voor zijn medegevange nen. Zodra hij was be vrijd bracht hij de show „Back Home" in de „Stolle Theatre". Hij speelde o.a. bij The Young Vic Company, The Old Vic en bij The B.B.C. Drama reper tory. FILMS IS ZEELASD „Liane' dartelt lenig door het duistere woud Room at the top", als boek een uitstekend werk van Joh. Braille en als film een veelbesproken produkt van de zevenendertig- jarige Britse regisseur Jack Clayton, is een geestesprodukt van de huidige generatie. Braine behoort tot de Angry Young Men" en zijn „Plaats aan de top" illustreert dit. Het is een verhaal van ontevreden jonge ren en de centrale figuur is een jongeman, die zich uit die sfeer van ontevredenheid probeert los te maken door zich ten koste van alles en iedereen op te wer ken naar een hogere plaats op de maatschappelijke ladder. Om zijn doel te bereiken moet hij alle opvattingen over moraal en welvoe- gelijkheid overboord zetten en het is juist dit punt, dat in de film minder duidelijk tot uiting komt. Joe Lamp- ton wordt door Clayton voorgesteld als een vrij vage figuur, wat zijn werkelijke karakter betreft en Lau rence Harvey speelt hem teveel als heldenrol. Lampton is in het boek een eenvoudige jongen, opstandig, maar tevens vaak verbijsterd door het nieu we milieu, waarin hij heeft weten door te dringen. De Lampton van de film is maar zelden onder de indruk, behalve wanneer het in enkele lief desscènes om de bittere waarheid gaat. want dan acteert Harvey op zijn best. In deze scenes blijkt ook ISimone Signoret weer een excellent actrice. Zij speelt de rol van Alice Aisgill,een Frangaise, die zich in de [Engelse society-kring niet thuisvoclt |en zich daardoor alleen reeds aange- i trokken voelt tot de andere „vreemde 'eend in de bijt", Joe Lampton. [Het rijke meisje wordt uitgebeeld door Heather Sears. Het is tussen |deze twee vrouwen, dat Joe Lampton heen en weer wordt geslingerd. Rijk- Advertentie KIENE- dom en ware liefde strijden in hem om de macht. De film wordt vertoond in Allmlmbra (Vlissingen). „De Kat", Grand (Goes) met Frangoise Arnoul in de titelrol, is een verzetsfilni van het beste soort. Gebaseerd op een vergis sing dio de dood van een jonge verzetsheldin ten gevolge heeft is deze rolprent boeiend en vaak be klemmend zelfs. Bernard Blicr typeert overtuigend de leider van de verzetsgroep, maar Bernard Wieki is als Duitse spion heel wat minder aanvaard baar. Ivurt Meisel vertolkt de rol v an de perverse Gestapoagent, dio de verzetsgroep moet oprollen. In Schouwburg (Middelburg) dartelt „Liane, het meisje uit het oerwoud" over het witte doek, dat voor de rest gevuld is met een jungle-entourage en een aantal stoere figuren, onder wie Hardy Kruger. Liane is een we zentje, dat zich in de wildernis net zo thuis voelt als Tarzan. Ze ge draagt zich daarbij zeer vrouwelijk en trekt de aandacht van een groep wetenschapsmensen op expeditie. Dan wordt duidelijk hoe de blanke Liane in dit wilde millieu verzeild raakte en dat betekent dan tevens het einde van haar carrière als „blanke godin" in zwart Afrika. „Anders dan jij en ik" behandelt een onderw erp, dat anders dan an ders is. Heel delicaat heeft men. getracht het probleem der hoino- sexualiteit te benaderen. Paula Wessely, Paul Dahlke en Hans Nielsen vervullen de hoofdrollen in dit vrij realistische filmwerk, dat te zien is in Electro (Mlddel- burg). .Jagade, de onruststoker" behoort tot de categorie van naïeve wild westpro- dukten, die Hollywood voortdurend over de wereld blijft uitstorten. Ja- gade (Dale Robertson) is inderdaad een knaap, die voor leven in de brou werij zorgt. De sheriff (Jack Maho- ney) zit er maar mee, want veel kan hij er niet aan doen. Eens redde Ja- gade hem het leven en dat kan de sheriff maar niet vergeten. Het loopt zelfs zo'n vaart dat zijn huwelijk met een ex-danseresje (Mara Corday) er door in het gedrang komt. Al die complicaties en conflicten gaan ge paard met luid revolvergeknal en enorme wolken kruiddamp. Het is al lemaal te zien in Luxor (Vlissingen). Zondagmiddag draait Grand (Goes de bekende film „Alleen op de we reld" naar de roman van Hector Ma- lot. Pierre Brassenr, de grijze karak terspeler, vertolkt de rol van mr. Driscoll, Gino Cervi ziet men als de zwerver Yitalis. Voor de rol van de kleine Rémi koos men de parmantige •Joel Flateau. Ademin voorkomt en geneest, bovendien 'n troctotio. Anna Pavlova-prijs Nog juist voor het vertrek van het Nederlands Ballet naar Parijs voor een serie voorstellingen in het Thea tre des Nations, heeft Joan Cadzow, de Australische solite van dat ballet, bericht ontvangen dat zij is onder scheiden met de Anna Pavlova-prijs 1960. Deze onderscheiding wordt jaar lijks uitgereikt door de Université de la Danse te Parijs. Eind mei beslissing over overheidspensioenen (Van onze Haagse redactie) Op de vragen of en in hocvere de ge pensioneerden zullen delen in de wel vaart en of en op welke wijze do jong ste huurverhoging zal worden gecom penseerd in de overheidspensioenen, kan eind mei of begin juni de beslis sing worden venvacht, aldus verne men wij uit bevoegde bron. In de kringen van de organisaties van het overheidspersoneel verwacht men, dat het overleg inzake de over- heidspensioenen aan het eind van deze maand in de centrale commissie voor georganiseerd overleg zal worden hervat. De organisaties hebben dan, alle gelegenheid gehad zich te bera den over de voorstellen, die de mi nister van binnenlandse zaken. mr. E. H. Toxopcus, op 29 maart jl. in het georganiseerd overleg op tafel heeft gelegd. Hoewel de organisaties zich over de aard van de regeringsvoor stellen niet willen uitlaten, rekent men er toch wel op, dat tijdens het aan het eind van deze maand te voe ren overleg of kort daarna iets voor de gepensioneerden uit de bus zal komen. Men hoopt in ieder geval, dat de gepensioneerden half juni weten, waar zij aan toe zijn. Schoenmakers in Bergen op Zoom houden streekbeurs Op maandag 9 mei a.s. zal in de Ko renbeurs te Bergen op Zoom een streekbeurs voor West-Brabant en Zeeland worden gehouden, georgani seerd door de r.-k. schoenmakerspa troonsvereniging „St.-Cripinus". Er zal een aantal stands zijn waarin de schoenmakersbranche volledig verte genwoordigd zal zijn. De officiële opening is 's morgens om 10 uur. In de middaguren houden de leden een vergadering. N.V.C. wil wijziging in overleg mijnindustrie De Nederlandse Vakcentrale heeft zich tot de Sociaal-Economische Raad gewend met het verzoek, wijziging te brengen in de procedure van de samenstelling der organen van over leg in de mijnondernemingen. De werknemersleden dezer organen worden momenteel benoemd door de als representatief erkende vakorga nisaties en wel naar rato van het aantal leden dat deze organisaties in de betreffende onderneming of het betreffende bedrijfsonderdeel heeft. De ongeorganiseerden en de leden van bona fide niet-erkende vakorga nisaties welke laatste overigens in sommige ondernemingen of bedrijfs onderdelen een beduidende aanhang hebben kunnen geen enkele in vloed uitoefenen op de samenstelling dezer organen. De N.V.C. bepleit de samenstelling van de organen van overleg in de mijnindustrie op dezelfde wijze te doen geschieden als elders in het be drijfsleven, dus geheel overeenkom stig de wet op de ondernemingsraden voorschrijft. Op die wijze kunnen alle' betrokken werknemers invloed uitoefenen op da samenstelling dezer organen. De Nederlandse Televisie Stich ting zal ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van de T.V.-zender te Smilde op 10 mei een programma uitzenden dat re presentatief zal zijn voor het noordelijk deel van Nederland. De nitzending geschiedt uit de Prins Bernhard Hoeve te Zuidlaren. Aan het programma wordt deel genomen door: De Johan Willem Frisokapel uit Assen, „De Thri- anta's", Het Friese paard met medewerking van de Koninklijke Vereniging „Het Friesche Pa'ar- den-stamboek" uit Leeuwarden, de violisten Sem Nijveen en Ben ny Behr, Akke Radsma van het Friese cabaret „De Spinnekop" met een schetsje van Paulus Ak kerman, perminente sportfiguren uit de noordelijke provincies; or kest, samengesteld uit leden van de „Groningse Orkest Vereniging" (G.O.V.), de toneelvereniging „Diever" uit Drente met een fragment uit de „Koopman van Venetië van Shakespeare, de „Burgumer Folksdounsploeg" uit Bergum in Friesland, Seth Gaai- kema van het Gronings Studen tencabaret, historische rijtuigen uit het Nationaal Rijtuigenmu seum te Leek. Bovendien zal in dit programma optreden „The Munn and Fulton Brass Band" uit Engeland. Deze uitzending Water in Europa Voor de K.R.O.-reeks „Water in Europa", een serie klankbeelden over de voor- en nadelen van het water in de Europese landen en het nuttig gebruik ervan, stelde Dick de Vree een klankbeeld sa men, dat vrijdag 13 mei wordt uitgezonden. In deze aflevering wordt de waterhuishouding van het bergenland Zwitserland be licht en met name aandacht be steed aan het pr'oduktief maken van de waterkracht voor de ener gie-opwekking. Op 10 mei zal de nieuwe televi sietoren te Smilde in gebruik worden genomen. In het tele visieprogramma van die dag zullen de aankondigingen wor den verricht door drie omroep- sters afkomstig uit de drie noordelijke provincies van Ne derland. De nieuwe gezichten, die U straks op het scherm zult zien, ziet U hier op de Grote Markt in Groningen. V.l.n.r. Friese Janneke Sybrati dy, Drentse Mieneke Nieuwen- huis en Groningse Lidy Welt. komt tot stand in samenwerking met de Regionale Omroep Noord en Oost (RONO) te Groningen. De produktie is in handen van Tonny M. van der Veen en Jan Braakhuis, Ben Mettrop regis seert. Voorafgaande aan dit pro gramma wordt een documentaire film uitgezonden die Rob Mari- ouw Smit heeft samengesteld, deze film zal een impressie geven van de drie noordelijke provincies. RADIOEN T.V.-RUBRIEK Reportage van de Cup-final Vanmiddag wordt vanuit Wem bley stadion te Londen een rechtstreekse reportage gege ven van de voetbalwedstrijd om de Cup-final, tussen Wolver hampton Wanderers en Black burn Rovers. Dick van Bommel verzorgt het commentaar. Deze reportage begint om 14.45. Ook de radio verzorgt een re- Êortage over deze wedstrijd. >eze uitzending begint om 16.00 uur Léo Pagano is de ver slaggever (K.R.O.) VANDAAG Televisie Het televisieprogramma van de KRO begint vanavond niet zoals was aangekondigd met „J 2 S" maar met een televisiecomedie van de Ierse schrijver: „Engelen van Ieren". Daarna kan men kijken naar Zaterdagavond-akkoorden, een amusementsprogramma, waar aan meewerken: Teddy en Henk Scholten, The BBC Television Top pers, The Blue Diamonds, Hans Henkemans, Aart Brouwer, Jaap Maarleveld, Sylvia y José Luis, Jean Philippe, Barbour and Billie orkest onder leiding van Jack Bul- terman. Vervolgens kan men kij ken naar een Hitchcock „Tever geefs". De Vlaamse televisie zal Zaterdag avond-akkoorden overnemen. Ver volgens geeft de Vlaamse t.v. een rechtstreekse reportage van het TV-bal te Antwerpen. Zondagavond brengt de A.V.R.O. een documentaire op het scherm van Fidel Castro door mr. G. B. J. Hiltermann. Daarna volgt „Een kwartje per seconde", 'n spelshow van Jean Paul Blondeau en Lou van Burg met medewerking van Leny Smit, het A.V.R.O. televisie ballet, Kris van de Velden, het Bep- Rowold septet en Eddy de Jong (hammondorgel). En tot slot van de avond „Sport in Eeeld". De Vlaamse televisie geeft zon dagmiddag een reportage van de hockeywedstrijd tussen West- Duitsland en België, die in Ham burg wordt gespeeld (15.30 uur) en om 16.50 wordt een reportage gegeven van het internationale basketballtoernooi te Antwerpen waaraan Nederlandse. Franse, Duitse en Belgische kampioenen deelnemen Vlaamse' t.v.. seconde over". Om 20.45 neemt de ,Een kwartje per Radio Zaterdagavond weer het normale recept bij de radio namelijk Week uit-week in bij de VARA en Tie relantijnen bij de K.R.O. Op zondagavond laat de K.R.O. luisteren naar „De kleine Johan nes", een sprookje van grote men sen van Frederik van Eeden, van daag volgt het tweede deel name lijk „Toen Wistik kwam". De A,V.R.O. laat na „Zing met ons mee" gewijd aan Moederdag luis teren naar Nicola", een hoorspel van Wolfgang Altendorf. Vervol gens wordt „Scherzando', een luch tig en een vluchtig programma uitgezonden. T.V. in dienst van volkstelling De 50.000 tellers en telsters, die omstreeks 31 inei zullen zijn in geschakeld bij de 13de volkstel ling, worden tevoren zorgvuldig op hun taak voorbereid. Voor het eerst in de geschiedenis van de volkstellingen zal de televisie bij de instructie van de tellers worden gebruikt. Zelfs in de landen waar televisie eerder tot ontwikkeling is gekomen dan in Nederland heeft men dit medium nog nooit voor dit doel gehanteerd. Met medewerking van de N.T.S. zal op 24 mei tussen 7 en 8 uur 's avonds in een regeringsuitzen ding een instructief programma van het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat met de leiding van de volkstelling is belast, worden uitgezonden. In dit programma hoopt men de tellers op de meest doelmatige wijze op hun verant woordelijke taak voor te bereiden. De regie is in handen gegeven van Erik de Vries. De uitzending zal op 25 en 27 mei worden herhaald, ook dan weer tussen 7 en 8 uur 's avonds. De Endocil-prepuraten zijn producten van de ORGANON laboratoria hüid verzorgingspreparaten schenken schoonheid door gezondheid Verkoopkantoor voor Nederland: Kennemer Handel-Maatschappij N.V., Amsterdam (Advertentie) Endocil Hydrating Hormone Night Cream EndociT Hydrating Fluid Cream Verricht weldaden terwijl u slaapt. Herstelt het .vocht-evenwiclit in de luiid. Bevat het beproefde neutrale Endocil huidhormoon dat de weef sels versterkt cn de soepele veer kracht vernieuwt. Endocil Hydrating Hormone Day Cream De ideale voedende dagcrème - de gezonde basis voor poeder of make up. Voorkomt uitdrogen van de huid door vochtverlies. Het medisch ver antwoorde huidhormoon Herstelt en bewaart de frisse soepelheid. Een wetenschappelijk uitgebalanceer de vloeibare crcme - voor het behoud van een jeugdige huid. 's Nachts werkend als vochtregulerende voe- dingscrcme. Overdag: bescherming tegen weer en wind. Endocil Cleansing Tonic Reinigt de huid tot diep in de po riën. Verwijdert elk spoortje van stof, makc-up en andere huidbelagers. Ver sterkt dc huidweefsels cn irriteert zelf* een zeer gevoelige huid niet. Stimu leert een vermoeide huid. Een gezonde huid is uw mooiste bezit Vertrouw de schoonheid van uw huid toe aan de wetenschap PS j -ULUIIJj JOllLft/V/JLiJ huidrerzorgingspreparaten bieden een volledige "wetenschappelijk verantwoorde schoonheidsbehandeling - elke dag, in slechts enkele minuten u

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 13