Temeuzen geeft gesalarieerden boven weistandsgrens geen 5 pet MURGUPA' EREMEDAILLES N. Th. DE JONG ZN., WALCHEREN Burgerlijke Stand Snede is luchtig en warm oïafan déVen MARKTBERICHTEN ZUID BEVEI.AND TUINBOUWCURSISTEN KREGEN IN ZIERIKZEE HUN DIPLOMA DOMBURG HULT ZICH IN EEN STEMMIGER LICHT VRIJDAG 29 APRIL 1960 P ROV 1 NOl A LB 2 E B D W 8 B O O O A N T 1 LANGDURIGE BESPREKING Vijf leden voor verhoging over gehele linie Na zeer langdurige besprekingen, waarbij verscheidene sprekers zelfs in tweede instantie hun zienswijze kenbaar maakten, beeft de gemeente raad van Temeuzen met negen stem men voor en vijf tegen het voorstel van B. en W. aanvaard om de vijf procent salarisverhoging volgens de rijksmaatregel alleen van toepassing te verklaren voor hen wier salaris be neden de weistandsgrens ligt. Op de salarissen boven de f7450 zal dne procent verhoging worden toege past. Vóór het volgen van de rijks regeling stemden de heren H. A. M. A. de Meijer (k.v.p.), D. M Ollebek (c.h.u.), M. van Langeveld (a.r.) en dé beide v.v.d.-raadsleden R. Vrieling en P. Fijn van Draat Het B. en W.- voorstel werd gesteund doot mevrouw E. Dooms-Ortelee en de heren M. de Vos, S. W. Henry, P. J. Huijbrecht, A. Jansen (allen p.v.d.a.), C. J. Com plet (k.v.p.), J. A. de Feijter (cJi.) en F. Dieleman (s.g.p.). De heer Vrieling sprak zich duidelijk uit voor een integrale verhoging over de gehele lijn. Hij werd daarbij ge steund door de heer Van Langevelde, die verklaarde dat ook de ambtena- renorganisaties zich in die geest had den uitgesproken. De heer De Feijter daarentegen stelde dat de hoogst ge- salarieerden steeds het volle pond hebben gehad, waarbij het verschil /Advertentie) Daim iu muur vastzetten? t van Ceta-Bever Vijf jubilarissen van „De Broederband" gehuld:gd J. Ie Clercq neemt afscheid De heer S. de Graaf, voorzitter van de coöperatieve verbruiksverenïging „De Broederband" te Vlissingen-Mid- delbur^, had woensdagavond in het Strandhotel te Vlissingen een aange name taak te vervullen. In de loop van het jaar bekleedden namelijk vijf personeelsleden veertig jaar lang een dienstbetrekking. Het waren de horen O. Braun en J. de Rooij te Vlis singen en J. den Engelsman, J. Pop- pe en J. de Vlieger te Middelburg, die allen werkzaam zijn in het bakkers bedrijf. De heer J. Ie Clercq gaat af scheid nemen in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Namens het bestuur en de commissa rissen bracht de heer De Graaf hun dank voor het werk dat zij in het belang van „De Broederband" heb ben gedaan. Hij richtte ook een per soonlijk woord tot de jubilarissen en de scheidende. Hij memoreerde on der meer, dat de heer Le Clercq bij de inundatie van Souburg het brood soms op blote voeten door het water moest bezorgen, omdat de bevolking die er nog was, toch voedsel moest hebben. Ook over de heer Braun had hij aardige herinneringen. Van het bestuur ontvingen de jubilarissen een enveloppe met inhoud, terwijl hun echtgenotes bloemen werden aange boden. De heren J. Fregeres en A. M. Pagter voerden namens de collega's het woord en overhandigden geschen ken. De heer L. P. van Oorschot sprak als oud-personeelsiid en bracht het werk van de jubilarissen in de coöperatie naar voren. Van de direc teur, de heer G. de Rooij, die te Utrecht in een ziekenhuis ter obser vatie is opgenomen, werd een tele grafische gelukwens ontvangen en namens de feestvierenden werd een telegrafische beterschap en algeheel herstel toegewenst. De heer W fclörusse, voorzitter van do Bond Werknemers in de Vocdings- en Genotsmiddelen, afdeling Vlissin gen, bood eveneens zijn gelukwensen en cadeaus aan. De avond werd in een gezellig sa menzijn doorgebracht. De heer Lo Clercq sprak namens de jubilerende collega's en hemzelf een dankwoord. De heer De Graaf deelde tenslotte mee, dat „De Broederband" in sep tember 50 jaar bestaat. Hij ontvouw de de plannen voor de viering van dit jubileum, hetgeen met applaus werd begroet. met de laagstbezoldigden te groot is geworden. Waarnemend burgemeester BI. de Vos kwam zelfs met cijfermateri aal. Sinds 1 januari 1955 is volgens hem de eerste ambtenaar te Ter- neuzen met f3300 naar boven ge gaan, een adjunctcommies met 11600 en een werkman in loon- groep 4 met ongeveer f 1200. Dit verschil sprak voor hem duidelijke taal. Het zal aan uw rechtvaardigheidsge voel liggen wat U wilt gaan doen, zo vervolgde de heer De Vos, die de raad wees op de mogelijkheid om nu reeds gebruik te maken van de gemeente lijke autonomie. Advertentie) RIDDERORDEN St.-Pieterstraat 11, 51IDDELBURG Telefoon 01180-3344 MIDDELBURG Diaconessenarbeid boekte ledenverlies in 1959 Woensdagavond vergaderde de Ver eniging voor Diaconessenarbeid te Middelburg in het Polderhuis aan de Groenmarkt te Middelburg waar on der meer het jaaroverzicht over 1959 in behandeling kwam. Hierin werd gemeld, dat het ledental per 31 de cember 1959 1139 bedroeg tegen 1179 op 31 december van het jaar daar voor. Verder wordt in het verslag naar vo ren gebracht, dat de samenwerking met ae kring Zeeland van het Zeeuw se Oranje-Groene Kruis goed was. Zoals reeds in het vorige verslag werd aangestipt hebben de drie kruis verenigingen een verzoek om subsi dieverhoging tot de gemeente Mid delburg gericht. Verheugend wordt genoemd, dat de gemeente besloot, met ingang van 1960 de subsidie te verhogen tot 2 per lid per jaar. Naast de thuisverpleging werden de. verpleegsters ook ingeschakeld op 't consultatiebureau voor kleuters erf zuigelingen en bij de polio-vaccinatie. Tevens nam de verenging voor diaco nessenarbeid deel aan de t.b.c.- be strijding, voorzover uitgaande van de samenwerkende kruisverenigingen. Gedurende 1959 waren bij de vereni ging als wijkverpleegster in dienst zuster H. Zuierveld, ressorterende on der he diaconessenhuis „Bronovo" te Den Haag en zuster L. van Mou- rik, ressorterende onder het diaco nessenhuis te Utrecht. Met veel waardering wordt In het verslag melding gemaakt van het werk van de beide zusters, die hun taak met liefde en nauwgezetheid en plichtsbetrachting' hebben vervuld. Ook in het afgelopen jaar was zus ter W. Keizer, verpleegster in alge mene dienst van het Zuid-Hollandse Oranje Groene Kruis enige dagen per maand in Zeeland mede ten be hoeve van de vereniging voor diaco nessenarbeid werkzaam, aldus het verslag. VLISSINGEN Koninginneclagviering buurtver. Hobeinstraat De buurtvereniging Hobeinstraat en Paul Krugerstraat te Vlissingen heeft, zoals gemeld, voor zaterdag koninginnedag een aantrekke lijk feestprogramma vastgesteld. Zo als gemeld, wordt des morgens om 9 uur beg'onnen met een muzikale rondwandeling door de drumband van St.-Caecilia, waaraan leder kind kan deelnemen, met biskwieblikken als tamboers, met toeters en fecst- mutsen. Er wordt vertrokken vanuit de Ho beinstraat, waarna de a olgende rou te wordt gevolgd: Hobeinstr., Glacisstr., Scheldestr., Vork. Quakkelaarstr., P. Krugerstr., Trlslaan, J. Israëlslaan, Bloemenlaan Pr. Rooseveltlaan, Koudekerkseweg. Sottegemstr.. Edestr,, Schuitvaartgr. Singel, Badhuisstr., Glacisstr., Ho beinstr., Nieuwe Markt t. o. r.h.b.s. Des avonds om 20.15 uur is er een lampionoptocht met de harmonie en drumband St.-Caecilea. Vertrek Bou wen Ewoutstraat, route: B. Ewoutstr., Hobeinstr., Clijverstr., Scheldestr., Glacisstr., Hobeinstr., Singel, P. Krugerstr., v. Dishoeck- str., v. d. Spiegelstr., de Lannoystr., v. d. Manderestr., Scheldestr.. ICas- teolstr., Hobeinstr., Bouwen Ewout straat ontbinden. VLISSINGEN. Bevallen: J. C. de Jong—Dourlein, d. ,T. H. M. Germing—Buklcens, d. J. Osté— Hoste, d. P. Faber—Blmmel, d. M. E. van Leeuwende Rijke, z, J. SijlFrlnlc, z. C. G M. L. M. Kostense—jkvr. von Bönninghausen tot Herlnekhave, d. A S. Wolf—Slnke, z. E. M. W. Logeman- Meier, z. P. S. Besuijende Rijcke, d. M. Fleurbaaij—Schotman, z. E. M. Tani- JiatuWondergem, z. T. E. H. Willem- senJansen, d. en z. C. M. Verhoeven van der Linden, d. Ondertrouwd: R. K. Tollenaar. 22 j. en M. J- Mussert, 21 J. H Smit, 22 j. en C. ,T. Bosselaar. 20 j. A. F. Poppe, 22 j. en P. Verhage, 23 j. C. J. de Klerk, 29 j. en A. H. W. Janse,30 j. H. Moes, 19 j. en E. Mommaas, 16 j. Getrouwd: C. van der Perk, 25 j. en M. L. Wcerpas, 25 j. C, H. van den Boseh, 25 J, en M. M. NijhUlB, 22 J. W. H M, Brucrcn, 23 J. en W. L. N. Vandepltte, 25 J. J, A, J. van Eek, 21 J en J. J. Eek- man, 20 j. J. Meerman, 22 j, en P. L. J. Kleinja», 19 j. A. van Sabben, 28 j. en A. H. W. Janse, 30 J. H. Moes, 19 j. en, en I. Jacobs, 19 J. K. S. A. Meijer, 24 J. cn J. de Bakker, 21 J. Overleden: M. J. Roos, 60 j., wed. v. J. Kooijmnn. K. Looijse, 01 J. J. J. Lako, 83 j,, wedn. v. C. E van 't Hof. E. Bur gerhot, 63 J.. e. v. M. Stroo. MIDDELBURG Bevallen: J. den Exter—den Hollander, d. E. M. Rij nsaard—Rozenberg, d. N. Schoe Jonse, z. J. C. van der Veen—Hondius, z. P Hubreclisen—v. d. Broeke, z. J. C. Oosthoek—Manni, d. A. Meijeren—Mar- quardt, z. W. GescliiereWitte. z. J. Lis ting—Geljon, d. P. GeersCatsman. d. Ondertrouwd: M. Kaljouw, 30 j. en J. Coppoolse, 25 j. Getrouwd: i. J. Mulder, 22 j. en A Back, 25 J. J. van Houte, 27 j. en C. E. A. Cas- tenmiller, 23 j. D. P. C. C. van de Vijver, 24 J. en L. Koole, 23 j. Overleden: J. P. Janse, 37 J. H. Poppe, 02 J., e. v. C. Pattenier. J. Fllpso, 81 j, C. Hendrikse, 65 J., e. v. J. Schout. J. P. Waeyhaert, 78 j., wedn. v, J. Brasser. L. J. Hoveijn, 72 j. e. v. K. L. Remijnse. C. C. Lagace, 60 .1., c. v. C. Panhuizen. J. van do Roer, 64 j„ e, v. G. de Nooyer. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 20 tot en met 26 april 1960 zijn aan het bureau van politie te Vlissingen als gevonden ge deponeerd: kinderschoentje, porte monnee met inhoud, vulpotlood, rol- schaatssleuteltje, hengelstok met tuig mondharmonica, breiwerk, bood schappentas, spaarkaart, want, bra niekraag, diverse sleutels en sleutel tjes, rijwielen en kindersteppen; en dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen, alwaar de navolgende gevonden voorwerpen zijn te bevra gen: portemonnee met inhoud, f iets sleuteltje, ribfluwelen kinderjasje, ring met sleutels, smeedijzeren broche met steentje, zonnebril, munt biljet, broche, parelsnoer, en bril. WESTKAPELLE Programma komende feestdagen Op koninginnedag zal er te Westka- pelle een lampionoptocht worden ge organiseerd met medewerking van O. K.K., die om 20.30 uur vanaf het Marktplein zal vertrekken. Het programma voor woensdag 4 mei, de dag van de dodenherdenking, ziet er als volgt uit: 18.00 uur tot zonsondergang (20.00) uur) vlaggen halfstok; 19.15 uur: verzamelen bij het monument op de dijk; uitvoering van de „Last Post" door trompetist van O.K.K.; krans- legging en gelegenheid tot het leggen van bloemen aldaar; 19.40 uur: ver trek stille ommegang naar begraaf plaats; 19.45 uur tot 20.00 uur: klok gelui; 20.00 uur tot 20.02 uur: twee minuten volkomen stilte In het gehe le dorp; 20.02 uur: kranslegging en gelegenheid tot het leggen van bloe men bij graven van oorlogsslachtof fers; 20.07 uur: vertrek begraaf plaats naar Nederlands hei-vormde kerk; 20.15 uur: herdenkingssamen- komt in Nederlands hervormde kerk, voorgangers: ds. W. Oosthoek, ds. G. J. Pontier, medewerking Chris telijke zangvereniging „Looft den Heere", dameskoor en hervormd kerkkoor. Het programma voor de viering van de bevrijdingsdag op donderdag 5 mei is als volgt samengesteld: 8 uur tot 8.15 uur: vlaggen uit, klok gelui; S.15 uur: herauten te paard rijden door het dorp; 9.45 uur: ko- raalmuziek van de vuurtoren door O. K.K., bij ongunstig weer op muziek tent; 10.30 uur: muzikale wandeling door O.K.K. met de schoolkinderen; 11.15 uur: volkszang niet de school kinderen en de zangverenigingen met medewerking van O.K.K. Toespraak burgemeester van het bordes gemeen tehuis. Traktatie van de schoolkinde ren in verenigingsgebouw „Her rijst"; 14.00 uur tot 16.00 uur: kin derspelen voor de schooljeugd op het Marktplein; 16.00 uur: spuitbalwed- strijd door de brandweer op 't Noor dervroon (oefenterrein voetbalvereni ging); 20.30 uur: bevrijdingsspel op het Marktplein met medewerking van de plaatselijke verenigingen; 21.30 uur: polonaise op het Marktplein. Competitiewedstrijden van MLTC-pIoegen Do uitslagen van de door de MLTC gespeelde competitiewedstrijden lui den: derde klas Zuid afd. 1: MLTC I De Schelde I 53: L. ParentH. v. d. Linden 4—6, 6—4, 10—8; W. ScheltensC. Speckens 64, 75; mej. Th. Sandbergmevr. C. Lako 06, 06; mej. M. Fukkenmevr. C. Speckens 62, 62; mej. Th. Sandberg en L. Parentmevr. C. La ko en H. v. d. Linden 68, 26; mej. M. Fukken en W. Scheltens mevr. C. Speckens en J. Oranje 6—4, 3—6, 1—6; L. Parent en W. ScheltensC. Speckens en J. Oranje 62, 16, 64; mej. Th. Sandberg en mej. M. Fukkenmevr. C. Lako en mevr. C. Speckens 46, 64, 7—5. Vierde klas Zuid afd. 2: Rapid I (Roosendaal)MLTC n 26: D. Sehils—A. J. Haag 64, 3—6, 4—6; R. VerhulstJ. D. Potteboom 16, 16; mej. L. de Jongmej. L. Wol- thers 62, 3—6, 60; mej. G. Suy- kerbuykmej. M. Wolthers 4-^6, 62. 36; mej. L. de Jong en D. Schilsmej. L. Wolthers en A. J. Haag 62, 62; mej. G. Suyker- buyk en R. Verhulstmej. M. Wol thers en J. D. Potteboom 16, 46; D. Schils en R. VerhulstA. J. Haag en J. D. Potteboom 36, 46; mej. L. de Jong en mej. G. Suykerbuyk mej. L. Wolthers en mej. M. Wolthers 3—6, 7—5, 1—6. Vierde klas Zuid afd. 3: Olympia I (Bergen op Zoom)MLTC IU: 80: E. v. DuurenJ. Verburg 64, 64; H. WijersJ. Koning 62, 60; mevr. I. Dijkstramevr. M. Visch 62, 36, 62; mej. L. v. Ginneken mevr. M. H. Pelle 63, 64; mevr. H. B. Fraser en H. Wijersmevr. M. Viseh en J. Verburg 6—0, 62; mej. L. v. Ginneken en E. v. Duuren mevrouw M. H. Pelle en J. Koning 60, 60; H. Wijers en E. v. Duu renJ. Verburg en J. Koning 62, 63; mevr. H. B. Fraser en mevr. I. Dijkstramevr. M. Visch en mevr. M. H. Pelle 68, 6^-2, 75. Vijfde klas Zuid afd. 2: MLTC IV— TC Noord-Beveland S-^5: H. Schel tensJ. J. M. v. Oeveren 6—2, 62; E. OkkerC. H. Hoek 16, 06; mej. S. Renemanmevr. v. Oeve ren 16—18, 4—^6; mej. M. de Jong mej. De Feyter 57, 61, 64; mej. S. Reneman en H. Scheltensmevr. v. Oeveren en C. J. Hoek 6—4, 16, 63; mej. M. de Jong en E. Okker mej De Feyter en v. Maldegem 16, 16; H. Scheltens en E. Okker v. Maldegem en J. J. M. v. Oeveren 64, 4—6, 46; mej. S. Reneman en mej. M. de Jongmevr. v. Oeve ren en mej. De Feyter 46, 46. Suède is in 't voorjaar en op koele dagen ideaal, licht en luchtig, maar warm, omdat suède werkelijk winddicht is. Suède is tegelijk elegant en sportief, dit seizoen.,./ f Juist iets voor dit s De collectie i960 toont vele vlotte en charmante modellen in talrijke zeer mooie kleuren. Breda: Eiadscraat 14 Tel. 01600-31086 MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Coöp.Veluwse eiervelling Barneveld-Ede. Weekaanvoer circa 900.000 stuks, waarvan er thans 384.344 stuks werden gi-veild Handel vlug. Notering eieren van 43 tot 49 gr. van g 7.26 tot f 8.73. eieren van 56 tot 60 gr. van f 10.11 'ot f 11.18, eieren van 60 tot 63 gr. van 11.39 tot f 11.78, eieren van 63 tot 69 gr. van f 11.85 lot f 12.67, alles per 100 stuks. EIEKVEILING S.B.E. Aanvoer 823.839 stuks. Handel vlug. Note ring: eieren van 57 tot GO gr. van f 10.52 tot f 11.10, eieren van 00 to' 63 gr. f 11.29 tot f 11.85, eieren van 63 tol 65 gr. f 11.85 tof t 12.10, eendeëieren van 60 ot 67 gr. f 7.78 tot f8.89, eendeëieren van 67 tot 73 gr. f 8.99 tot f 9,97. Alles per 100 stuks. EIERMARKT. Aanvoer 1.400.000 stuks. Handel vlug. Notering eieren van 59 tot 65 gr. t 11.75 tot t 12.50. algemene prijs t 12.05 per 100 stuks, kiloprijs f 1.69, hasis 61 >3 gr. Medewerking raad inrichting christelüke kleuterschool Voor inrichting; van de in aanbouw zijnde christelijke kleuterschool in bouwplan-west verleende de gemeen teraad van Goes in do jongste raads vergadering zijn medewerking. De school zal van nieuw meubilair wor den voorzien. De aanwezige voorraad hulpmiddelen, ontwikkelingsmateriaal enz. zal worden aangevuld. Hiervoor is benodigd een bedrag van ruim f 8000.—. De raad besloot een strookje grond te verkopen aan de provincie Zee land voor de aanleg van de weg van de rijksweg naar de Zandkreekdam. Aan de nieuwe exploitant van het „Schuttershof" werd een krediet van f 2850verstrekt als tegemoetko ming in de door hem gemaakte kos ten, die diverse voorzieningen en ver beteringen in dit gebouw vergen. De heer w. G. M. de Valk (k.v.p.) was van mening, dat de gemeente ook wat moet doen: bijvoorbeeld de en tree laten schildertn. De heer F. P. J. Polderman (c.h.) sloot zich bij de heer De Valk aan. Burgemeester H. K. Michaëlis zegde toe deze suggestie te bekijken. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming besloot de raad tot het laten aanbrengen van een nieuwe geluids installatie in de stadhuistoren. Inge trokken werd een voorstel tot wijzi ging van de algemene politieverorde ning. Van het rijk wera in beheer en onderhoud overgenomen een gedeelte van de Buys Ballotstraat. Akkoord werd gegaan met oen voorstel tot voorlopige wijziging van de ver- nleegtarieven van het Gasthuis. Een krediet werd verleend voor het aan brengen van een bergplaats op het speelterrein in plan West. In de slachthuisverordening werd een wijzi ging aangebracht in verband met net feit, dat een exporthandelaar in vlees NA PROEVE OVER LEERSTOF Elf leerlingen behaalden fraaie resultaten Na twee seizoenen van ingespannen studie was het woensdagavond voor elf leerlingen van de tuinbouw-win- tercursus in Zierikzee zover, dat zij uit handen van burgemeester nir. F. Th. Dijckmeester het getuigschrift in ontvangst mochten nemen. Een be wijsstuk, waarmee de tuinbouw op Schouwen-Duiveland zeker gediend zai zijn. Want bij de openbare eind- les, die in het gebouw van de lagere landbouwschool aan de Grachtvveg werd gehouden, gaven drie cursisten, voor zij het veelbegeerde document in handen hadden, eerst een bewijs van hun kennis in de vorm van een korte lezing over de behandelde leer stof. En juist over dit wat officiële ge deelte van het examen waren de aanwezigen vol lof. Niet alleen de waarnemend inspecteur van het' tuinbouwonderwijs, ir. H. W. Nae- zer uit Goes, maar ook het bestuur en de commissie van toezicht van de Vereniging voor Oud Leerlin gen, die de voornaamste stoot tot het organiseren van de cursus heeft gegeven. Op het bereikte resultaat en het be wijs, dat de vereniging geen gezel schap van ouden van dagen wil zijn, zinspeelde de voorzitter de heer P. van Beveren aan het begin van de avond in zijn welkomstwoord. De le raar theorie van de cursus, de lieer L. Hack, die vervolgens de leiding overnam, leidde de korte schetsen van de cursisten, de heren J. Lege- mate, H. L. van den Bos en J. Nies- pens in. Deze spraken respectievelijk over Bodem en Bemesting, Wortels en Plantschema. op grote schaal slachtingen wil gaan verrichten, bestemd voor de export. Een voorstel tot hoekafronding van de Voorstad-Rimmelandstraat had de instemming van de raadsleden. Een krediet van rond f 30.000 werd uit getrokken voor uitbreiding van de vuilstortplaats. Diverse voorstellen met betrekking tot het uit de pacht nemen van gronden, tot aankoop van erfpachtrecht en tot het aanbieden van vervangende gronden voor een onteigening- gingen vlot onder de ha mer door. Nieuwe namen voor Goese openbare kleuterscholen De openbare kleuterscholen in Goes hebben sedert woensdag een naam. De raad besloot de school aan de M. A. de Ruyterlaan „Het Mezennest." te noemen, de school aan de Beesten markt „Duiventil" en de school aan de Leliestraat „Bijenkorf". Wat de naam van de school-Beesten- markt betreft hadden B. en W. voor gesteld „Schaapskooi", maar op voor stel van de onderwijs-commissie werd er „Duiventil" van gemaakt. Aan het adres van de geslaagde leer lingen, richtte burgemeester Dijck meester, alvorens hij tot overhandi ging van de getuigschriften overging onkele_ felicitatiewoorden. Daarin be trok hij ook de 38 jaar bestaande ver- eniging van oudleerlingen, die door het organiseren van deze cursus te gelijk op een flinke iedenaanwas kan rekenen. De voorzitter van de commissie van toezicht, de heer C. O. J. Hendrikse liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een aandenken aan de vier best geslaagde leerlingen en stelde in het vooruitzicht, dat de vereniging bin nenkort een excursie organiseert naar de „Floriade" in Rotterdam. Namens de geslaagde cursisten bracht de heer A. de Rijke de dank over aan de beide leraren, de heren Hack en A. van der Weel in de vorm van een boekenbon. Beiden stelden in een kort woord als antwoord hierop de attentie bijzonder op prijs en be dachten van hun kant de heer De Rij ke met een geschenk. Tenslotte was nog het woord aan de heer Naezer, die in het kort een en ander meedeel de over de resultaten van het examen en zijn waardering uitsprak over de geleverde eindproef. De namen van de geslaagde cursisten zijn: H. L. van den Bos., Bruinisse, J. Niespens, Zierikzee, J. Schals, Zierik- zee, J. Legemate. Zierikzee. H Mol, Scharehdijke, W. de Jonge. Zierikzee, N. Siesse, Scharenclijke, A. de Rijke, Dreischor, A. de Rijke, Rensse, W. van Donge.Driesclior en H. Bouw man, Oosterland. BERGEN OP ZOOM Aspergeveiling. Aanvoer 1500 kg. aa ex tra 3.65-3.70; aa i 3.25-3.30; a extra 3.50- 3.60: a l 320-3.25; B extra 3.10-3.25; B l 2.30-2.35; C extra 1.90-2.00: C I 1.50; D I 1.10; E I 1.35-1.40; E II 1.15-1.20; F I 2.00: -2.10; Stek 0.50-0.80. COOP. TUINBOUWVEILING DER Z.II. EILANDEN G.A. ROTTERDAM Andijvie ii 66-96 p. kg.; Winterbloem- kool a 62-96, idem B 33-62, idem C 24-28, idem D 21; Kasbloerokool a 46-96, idem B 32-77, idem C 19-46, idem D 14-30 per stuk. Radijs rode 13-16, radijs witpunt 7- 20, per bos, Sla 1 12.90-15.80, Sla n 10.20- 12.50, Sla C 5.00-11.40 per stuk Sla 34-54 per kg.; Spinazie kas 1 34-37, idem JI 22-28, Spinazie, natuur 1 23-41, Sla natuur II 22-24 per kg. Bospeen 99 per bos. Wit lof iia 1.04-1.18; idem IIB 95: Prei ia 54- L Idem iia 59; idem IB 58-59 per kg.; Peterselie 8-14: Selderij 2-12 per bos; Ra barber 24-27 per kg.: Kaskomkommer a 30-45, idem C 33 per stuk; Tomaten ia 3.20, idem IC 2.S0. idem ICC 1.60-1.70 per kg. Golden Delicious, klas I 1.05-1.0G; Golden Delicious, klas ii 92-1.03. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 1041 kg., 2.92-3.29; Schar 214 kg., 34-48: Bot 231 kg.. 16-20; Wijting 227 kg., 17-24; Tong 72 kg., 2.69-3.19. Rog 60 kg., 30-53; Kabeljauw 7 kg., 56-60; Griet 2 kg„ 1,50; ongesorteerde vis 38 kg., 21-74; Doorgedraaide vis 366 kg. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 27 april: Timo van Antwerpen. Marian H van Amster dam. Hispanolia van Rotterdam. Argus (slbt) van Dunkirk. Vlissingen vertrokken op 26 april: La- lande naar Dakar. 27 april Timo naar Bro Usfed. Gepasseerd naar Antwerpen op 26 april: Frans Bohmer van Faro. Canada van Szczecin. Alhena van Rotterdam Isis van Hamburg. Towa van Bremen, 27 april: Overijsel van Duinkerken. Triton van Dordrecht. Fiona van Vlaardingen. Gepasseerd van Antwerpen op 26 april: Ares naar Rotterdam. Senegal naar Rot terdam rede. Triton naar zee. Amers- kerk naar Rotterdam. Anna naar Stock holm. Trigon naar Londen. Adm. de Ruy- ter naar Dublin. Nike naar Irvine. Maar- tje naar Huil. 27 april: Oosterburgli naar Stockholm. Jurjen de Vries naar Koping. Kaap St. Vincent naar Malmö/ Gent. Frans Bohmer naar Rotterdam. Ouwerkerk naar Hamburg. Senegalkust naar Amsterdam. Gabonkust naar Mon rovia. O.- EN W.-SOUBURG Concert en lampionoptocht In verband met koninginnedag zal de muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" te Souburg zaterdag a.s. van acnt uur tot half negen een con cert geven op het Zeelandiaplein. Daarna zal de vereniging haar mede werking verlenen aan een lampion optocht door de gemeente. RAAD KWAM BIJEEN Totale kosten zullen 47.685 belopen Domburg zal de gemeenteverlichting voor een belangrijk deel „gaan ver nieuwen. B. en W. willen de verbete ring van liet lichtnet zoveel mogelijk aanpassen bij het karakter van Dom burg als badplaats: stemmig en rus tiek. Dit bleek uit de toelichting, die burgemeester nir. W. J. E. Crommelin tijdens de raadsvergadering donder dagavond op het voorstel gaf. De heren Jac. de Visser (ar.) en Joh. de Visser (s.g.p.) stonden aanvanke lijk wat kritisch tegenover de soort verlichting. De heer Jac. de Visser achtte het een eerste vereiste, dat de verlichting doelmatig is. Het raads lid Joh. de Visser vond het bedrag dat B. en W. voor de verbetering willen uittrekken aan de hoge kant. De totale koeten van het plan zul len namelijk 47.085,— belopen Er zullen dan 32 nieuwe lantaarns worden geplaatst. Het s.g.p.-raads- lid was de mening toegedaan, dat men niet teveel moest uitgeven voor luxe masten en dergelijke. Hij wees in dit verband op de moeite, die het Domburg kost, om de be grotingen steeds sluitend te krij gen. De voorzitter stelde hem echter ge rust met de verzekering, dat het be drag beslist verantwoord was. De raad schaarde zich daarop unaniem achter het voorstel. Het college besloot om met 10 aan delen van 1000,— deel te nemen in het aandelenkapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Verder werd de spaarverordening 1960 voor het gemeentepersoneel vastgesteld en de gemeenterekening over 1958 aangeboden. Burgemeester Crommelin maakte van de rondvraag gebruik 0111 een pluim op de hoed van de Polder Wal cheren te steken voor de voortreffe lijke wijze, waarop zij de duinen had „gerestaureerd" nadat daar afgelo pen winter alle bunkers waren ge sloopt en verwijderd. FIlij had bij zonder veel lof voor de wijze, waarop de Polder bij de werkzaamheden had gedacht aan de badplaatsbelangeu van Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 19