In Bruinisse worden 175 zoutschadehuizen opgeknapt MORGEN?® WALCHEREN OFFICIËLE PUBLIKATIES MARKTBERICHTEN TAPTOE PADVINDERSBAND BIJ OPENING PADVINDERSJAAR WOENSDAG 2? APRIL. 1960 PROV N O I ALE ZEEUW BE COULANT KWART VAN BEVOLKING VERHUIST... Behandeling vergt ongeveer 3 mnd. ONGEVEER EEN VIERDE DEEL van de bevolking van Bruinisse zal in de komende vijf tot zes jaar binnen de ge meentelijke grenzen moeten eva cuerenHoewel deze mededeling op zichzelf nogal alarmerend klinkt, zal deze grootscheepse migratie in het dorp toch bij zonder rnstig en misschien wel onopgemerkt verlopen. De hunr- ders van rond 175 woningen, die successievelijk allen hun lmis voor een maand, of drie vier zullen verlaten, zijn name lijk voor deze verhuizing nogal geporteerd! En dit alles wordt duidelijk, wanneer men weet, dat het hier gaat om een aantal complexen woningwetwoningen gebouwd in 1948 die door zoutinwerking als het ware steeds verder worden weggevre ten. Stuk voor stuk hebben de bewo ners nu al enkele jaren lang te kampen met muren, waarin tot op een hoogte van anderhalve meter het vocht krampachtig wordt vastgehouden. Dagelijks vallen stukken pleistering en cement op de vloer, het behang zit vaak in flarden aan de wan den en de plinten laten doodeen voudig los... Dit woningpro bleem in Bruinisse heeft de ge meente al heel wat hoofdbre kens gekost. Nu hiervoor een rijksregeling is gekomen, heeft de raad vorige week spijkers met koppen geslagen! De woningwetwoningen, zullen in de komende jaren probaat worden be handeld. Kor en goed komt het ge meentelijke plan-ae-campagne erop neer, dat de benedenverdieping van de 119 „premiehuizen" en 56 noodwo ningen van voor tot achter voor 'n groot deel wordt uitgebroken. Behalve de 4 wanden van de huizen komt op de begane grond praktisch alles eerst, onder de slopershamer. De nieuw *"e bouwen binnenmuren zullen uit halfsteens metselwerk be staan en de aansluitingen op de oude muren zullen grondig worden geïso leerd. Tot op anderhalve meter boven de begane grond zal ook alle voeg werk uit de muren verdwijnen en vernieuwd worden en vervolgens wordt aan de binnenzijde een vier tot vijf lagen dikke zoutwerende bedek king aangebracht. Kasten worden uit gebroken en leidingen vervangen door 'n nieuw buizenstelsel van kunststof. Behang zal men na de behandeling in de huizen niet meer tegenkomen, want alle muren worden opgeleverd in blank schuurwerk met een water vaste afwasbare muurverf. „Proef behandeling" Dat deze vrij ingewikkelde, maar af doende remedie niet op stel en sf zijn beslag kan krijgen is vrij duide lijk! Aan de andere kant heeft de ge meente met een „proefbehandeling" al succesvolle ervaringen opgedaan, zodat men zo vlug mogelijk met een uitvoering op grote schaal %vil starten De 34 huizen, die er het ergste aan toe zijn komen het eerst aan de beu-t En dit contingent wordt dan weer on derverdeeld in series van tweemaal 10, eenmaal 8 en eenmaal 6 woningen eveneens met een prioriteit die af hankelijk is van de urgentie van het herstel. De plannen voor de behande ling zijn bestekklaar en op korte ter- Advertentie 1 kg stootlappen 2,90 woning mijn kan een aanbesteding worden uitgeschreven De bewoners van de huizen, die het eerst ..onder het mes" komen, heb ben van gemeentewege een brief in de bU9 gekregen, waarin hun werd meegedeeld, dat zïi over ongeveer anderhalve maand hun zullen moeten verlaten, rondschrijven werd de bewoners tevens verzocht eerst de mogelijk heid van een tijdelijk onderdak op eigen initiatief te bezien. Mochten zij er niet in slagen dit te vinden, dan zal de gemeente zich beijveren om 'n zo comfortabel mogelijk on derdak voor de betrokkenen te creëren. „Maar hoe wij dit precier in het vat moeten gieten, is ons nog niet hele maal duidelijk", zo vertelde burge meester C. H- v.d. Linde ons, toen wij hem een dezer dagen naar de tang van zaken op dit punt vroegen !r zijn al enkele leegstaande woning wetwoningen in reserve gehouden men heeft een paar noodwoningen achter de hand en voor het overige is er reeds contact geweest met de beheerder van het kamp in de Stoof- polder. Telkens vragen Deze grootscheepse verhuizing heeft nog zoveel andere kanten, die telkens weer nieuwe vragen oproepen: Wie moet bijvoorbeeld de verhuiskosten betalen? De bewoners kunnen name lijk alleen datgene wat zij drie maan den lang niet nodig hebben, op de bo venverdieping laten staan. De trap wordt ook weggebroken! Er zijn za kenlieden, die nun telefoon verlegd willen zien. Wie zal dat betalen? Bo vendien is er een aantal winkel panden. Bij het verplaatsr daarvan oeginnen de moeilijkheden pas goed... Kapper W. Kik bijvoorbeeld, aie zijn klanten bedient tussen de door 't zout weggevreten muren, heeft voor zich zelf al eens gedacht: „Wanneer ze me die drie maanden eens een houten keet aan de overkant geven?" Want hij voelt er namelijk heel weinig voor om met zijn zaak in de Stoofpolder te gaan zitten. Mevrouw C. de Ruiter-de Jonge in de Prinses Irenestraat geeft er niet om, al moet zij vandaag nog uit haar huis weg! Elf jaar lang heeft ze daar ge woond, maar dc laatste twee jaar is de pret er af Het behang in de voor kamer heeft zij met punaises vastge zet en zij schaamt zich om iemand in haar huis te ontvangen, zo vertelde zij. Steeds tevergeefs Ook haar buurvrouw, mevrouw L. v. d. Blom-Stein is blij, dat de zaak nu eindelijk eens grondig wordt aange pakt. Zij en haar man hebben al het mogelijke gedaan om het huis een beetje op te kalefateren, maar steeds tevergeefs. „Ik ben steeds aan het schoonmaken, maar het helpt nietp", is de mening van mevr J Kostense-van Popering in de Prinses Beatrixstraat. Om het huis eens goed droog te stoken heeft zij een dure oliekachel aangeschaft Maar ook deze bleek niet tegen het zout en vocht in de muren op te kun nen ,,'t Is een kotzegt zij dan ook met een zucht. De meeste dorpelingen, die met de nawerking van het zout in hun huizen hebben te kampen, zien wel in, dat er zo gauw mogelijk iel, moet gebeuren C.H. Kamerkring Middelburg belegt onderwijsavond De christeljjk-historische kamer- kringvereniging „M[iddelburg" houdt vrijdag in cafe-restaurant „Wöhler" te Middelburg een avond voor het onderwijzend personeel op Walche ren waar het onderwerp onderwijs en de jeugd besproken zal worden. Deze bijeenkomst zal worden ge opend door de heer C. Philips, voor zitters van de kamerkringverenïging. Hierna zal de heer N. Verboom. le raar aan de Chr Kweekschool spre ken over „Onderwijs- en jeugdpro blematiek van vandaag". Vervolgens houdt drs. J. W. van Hulst, directeur van de hervormde kweekschool te Amsterdam en lid van de Eerste Kamer voor de C.H.U., een referaat over „Onderwijs- en jeugdproblema tiek van vandaag". Na de pauze zal er gelegenheid zijn om een forum vragen te stellen. De leiding van het forum berust bij de heer N. Verboon. Verder hebben hier in zitting drs. J. W. van Hulst; de heer C F. v. d. Peijl, lid van de Tweede Kamer; de heer C. Philipse, lid van Gedep. Staten van Zeeland en de heer A. J. Kaland, wethouder van Middelburg. Dag voor chronische zieken en aan-huis-gebondenen Hervormde Vrouwendienst startte met zijn werk Do Hervormde Vrouwendienst in Mid delburg hield een dag voor chroni sche patiënten en aan-huis-gebonde nen. De korte tijd terug in deze gemeente opgerichte Hervormde Vrouwen dienst welke in elk der zes wij ken van de Hervormde gemeente van Middelburg een aantal vertegenwoor digsters heeft startte hiermede met zijn werk. De goed bezochte „dag" werd ge houden in de aula van de Hervormde school aan het Molenwater. Alle zes hervormde predikanten waren aan wezig. De leiding berustte bij mej G. Kloosterman, adviseuse voor het itschappelijk werk van de Herv. Kerk in Zeeland, die de plaatselijke leiding heeft van de Vrouwendienst, De praeses van de kerkeraad ds. M. Enker, hield een daginleiding. Ver- vo'gens werd 't Avondmaal bediend. De preek werd uitgesproken door ds. W. Dijckmeester, waarna ds. J. van Woerden het Avondmaal bediende. Een meisjeskoor onder leiding van mevr. KuilerPuype zong nierna VLISSINGEN HINDERWET Verzoek om vergunning B. en W. van Vlisstngen brengen ter open> bare kennis, dat ter gemeentesecretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Shell Nederland Verkoopmaat schappij N.V te 's-Gravenhage om ver gunning tot het uitbreiden van een ben- zlnopompinstallatle door het bijplaatsen van een 6000 liter-tank en drie enkele elek trische pompen ter vervanging van een dubbele pomp op het perceel Schelde- straat 96—98. Gedurende tien dagen, te rekenen van 27 april 1960 al. bestaat voor een leder de gelegenheid schrifteiyk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 10 me" a.s.. des voormiddags 10 uur. ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de in williging van dit verzoek kunnen worden ingebracht Een ledei kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van dc ter zake ingekomen schrifturen Dc aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen Mede ls tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn ver schenen, binnen do gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, In dien hij niet woonachtig ts in deze ge meente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan Vllssingen. 25 april 1960. enige liederen. Hierna verzamelden de aanwezigen zich aan tafel voor het gebruiken van een warme maal tijd, waarbij de leiding berustte bij ds. P. F. Th. Aalders. Na een rustpauze van anderhalf uur, voerde een lekespelgroep uit wijk 11 (dr. H. van der Linde) onder leiding van vicaris J. Visser het leltespel „De Hoofdman onder het Kruis", op. Ds. I J. van Houte dankte alle aanwezi gen voor hun medewerking en sprak op deze uitstekend geslaagde „aag" een slotwoord. VUSSINGEN Ambtenaren vierden feest in Britannia De afdeling Vlissingen van de alge mene bond van ambtenaren gaf za terdag in de zaal van „Britannia" een feestavond voor haar leden. De 2e voorzitter, de heer J. C. Con- standse, herinnerde in zijn openings woord de aanwezigen aan net feit, dat de bond dit jaar 45 jaar bestaat. Op 3 juni 1915 werd namelijk de bond van werklieden in openbare dienst opgericht, en op 1 januari 1941 volgde de oprichting van een alge mene bond voor ambtenaren en werk lieden. De heer Constandse sprak een bij zonder welkomstwoord tot de bonds- bestuurder de heer A. van Aalst, te vens districtsbestuurder voor Zeeland en Noord-Brabant, die deze avond kennismaakte met de afdeling Vlis singen. Namens de afdeling Vlissingen over handigde de heer Constandse bloe men aan de heer en mevrouw van Aalst. Vervolgens reikte de heer van Aalst aan een aantal leden gouden en zil veren insignes uit. De heer H. Kloosterman kreeg het zilveren insigne, daar hij gedurende 25 jaar een actief lid van de bond was. De heren M. Wijgman, J. F. Fouw, J. Carpentier, P. A. van de Vlist en F. van Vlaanderen waren reeds 40 jaar trouw en actief bondslid, waar voor zij het gouden bondsïnsïgne ontvingen. De heren P. Mesu en A. Laport, die niet aanwezig konden zijn, waren eveneens 40 jaren bondslid, waarvoor zij het gouden insigne zullen ont vangen. Het Vlissingse toneelgezelschap, „Het Vlissings Schouwspel" voerde na dit officiële gedeelte van de avond op vlotte wijze het blijspel „De voet balpool" van Arnold Ridley op. Aan het slot van dit toneelstuk over handigde tweede voorzitter Con standse bloemen aan de dames van „Het Vlissings Schouwspel". Feestprogramma buurtvereniging Paul KrugerstraatHobeinsfraat Op Koninginnedag zal er in de Vlis singse buurtvereniging Hobeinstraat- Paul Krugerstraat een grote activi teit heersen. Om negen uur maakt de drumband van St. Caecilia een opge wekte rondgang, ondermeer door de ze buurt, gevolgd door kinderen met biskwieolikken, bussen enzovoorts, zo mogelijk voorzien van feestmutsen en iters. Om half elf vinden op de VROUWENPOLDER Ongeval met bromfiets Zaterdagavond te c.a. 12 uur kwam de bromfietsberijder A. M. uit Vrou wenpolder, die uit de richting Mid delburg bij de overgang van het rij wielpad aan de Wilgenhoekweg te Serooskerke (W.) waarschijnlijk te vroeg naar links uitweek, in botsing met een daar ter plaatse staand ver keersbord. Hij werd hierbij zodanig aan het- hoofd gewond, dat dr. Schep die spoedig ter plaatse was, over brenging naar het ziekenhuis nood zakelijk achtte. Om half elf vinden op rolsclmatswedstrijden m schoolverband plaats, 's Middags om twee uur vangen de kinderspelen aan die uitsluitend voor de buurtvereni gingen zijn. Df spelen zijn: Ringrijden op de fiets voor kinderen van 11 tot 14 jaar. zaklopen voor kin- tieren van 11 tot 14 jaar, ringwerpen. ballen en op bordje lopen (7 tot 10 jaar), stoelendans (9 tot 14 jaar) nussenloop en ezeltjeprik (7 tot 8 jaar), bloempotlopen (9 tot 10 jaar), verkleed hardlopen (11 tot 12 jaar), indianengevecht (13 tot 14 iaar). Hiervoor worden vele prijzen be schikbaar gesteld. Om kwart over acht begint een lam pionoptocht door de buurt, voorafge gaan door de drumband van St.-Cae- cilia, voor alle kinderen, die van de Bouwen Ewoutstraat vertrekt. Goedenacht Slaapt U slecht door reu matiek, spit, ischias, hoofd- en ze nuwpijnen, neemt dan Togal. Ver drijft in al die gevallen snel en al- doende die pijnen en daardoor slaapt U heerlijk. Togal baat Zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag Bij apotheek en drogist 0,95, 2,40. 8,88. Buurtver. „De Posthoorn" vieri koninginnedag De buurtvereniging „De Posthoorn" te Vlissingen heeft voor de viering van de koninginnedag op zaterdag a.s. het volgende programma opge steld: 89.15 uur: Rondwandeling harmo nie „Ons Genoegen" door de „Post- hoornbuurt", gevolgd door jeugdige kinderen met ballonnen, daarachter komt de iets oudere jeugd met bis- kwietrommels. deksels or toeters Bij het landingsmonument worden de bal lonnen opgelaten voor een wedstrijd, waaraan enkele mooie prijsjes ver bonden zijn. De route voor deze ballonoptocht is als volgt: 8.00 uur vertrek repetitielokaal Gast huisstraat, Spuistraat, Bellamypark, Beursstraat, Beursplein, Bellamy- park, Kerkstraat, Achter de Kerk, Branderijstraat, Lepelstraat. Vierwin- denplein, Dortmimstraat, Nieuw- straat, Walstraat, Zeilmarkt, Emma- straat, Simon Stevinstraat, Prinsen straat, Marinestraat, Simon Stevin straat, Verl. Paardenstraat, Landings monument, alwaar de ballonnen zul len worden opgelaten, Gravestraat, Wilhelminastraat, Korte Groenewoud, Vlamingstraat, Wagenaarstraat, Wal straat, Vrouwenstraat, Oude Markt, alwaar de stoet ontbonden wordt. 1011.30 uur worden kinderspelen gehouden voor kinderen (4 t/m 7 jaar) in de speeltuin van „De Oude Stad". Getracht zal worden om dit evenement ook muzikaal op te luiste ren. 2 uur: Ringsteken op versierde fietsen voor kinderen van 8 t/m 11 jaar op SteenenbeerWilhelmina straat. Vooraf gegaan door de trommelaars van „Ons Genoegen" gaat de jeugd vervolgens naar het Alhambra-thea ter. Daar wordt een filmmiddag ge geven waar onder meer de kinderfilm „Tien kleine negertjes" wordt ver toond. 89 uur wordt er een lampionoptocht gehouden voorafgegaan door de har- VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer ln totaal 5231 dieren. Weektotaai 7488 Vette koelen en ossen 650 Gebrul lts vee 1201. Vette kalveren 971 Giaskalve- ren 214 Nuchtere kalvereD 1658 Var kens 7. Lopers 10. Biggen 39. baarden 130. Veulens 11. Schapen of lammeren 168. Weide/zulglammeren 95. Bokken of geiten 71. Vette koelen prijs In ets per kg. le lew 300-330, 2e bw 280—300. 3e kw 260-275 Vette kalveren le kw. 280—300. 2e kw 250—280. 3e kw 220—240 Slachlpaarden le kw. 240. 2e kw. 190. 3e kw 180. Êrijs guldens per stuk le kw 2e kw 3e kw Graskalveren 440 380 270 Nuchtere kalveren 60 4» 40 Exportvarkens, lopers 80 70 60 Schapen 120 95 65 Lammeren 125 95 70 Kalfkoeien 1290 1100 900 Vare koeien 900 780 680 Vaarzen 920 700 600 Pinken 570 500 400 Vette koeien aanvoer ruim, handel ta melijk, prijzen als gisteren Vette kalve ren aanvoer ruim. handel kalm, prijzen iets lager, prima's boven notering Nuch tere kalveren aanvoer even meer. handel stug, prijzen onveranderd Exportvarkenp (lopers) aanvoer Iets meer. handel kalm prijshoudend Biggen, aanvoer iets meer. handel kalm. prijshoudend Slachtpaarden i..ivoer groter, handel stroef, prijzen tets lager. Schapen aanvoer even groter, han del goed, ruim prijshoudend Lammeren aanvoer even groter, handel goed, ruim prijshoudend Kalfkoeien en melkkoeien aanvoer Iets kleiner, handel redelijk, goed prijshoudend. Vare koeien aanvoer flink, handel Btroef, prijzen ongewijzigd monie „Ons Genoegen". De route is als volgt: Vertrek Eiland, Kanaalstraat, De route is als vol Van Speijkstraat, (bij minder gunstig weer GasfabriekKogelparkstraat, Oranjedijk, Oranjestraat, Zeilmarkt, Wilhelminastraat, Steenenbeer, Hen drikstraat, Palingstraat. Korenstraat, Gravestraat, Zeilmarkt, Nieuwendijk, Sarazijnstraat, Nieuwstraat. waar de stoet ontbonden wordt. Tot slot van dit koningïnnefeest wordt er des avonds 9 uur tot 12 uur een groot bal gehouden in het Concertgebouw voor de leden en huis genoten van de buurtvereniging „De 'osthoom", met het orkest van Theo Sohier. Op deze avond zal de trekking van de loterij geschieden, welke ten bate van dit koninginnefeest is ge houden. Zomeravondconcerten te Vlissingen Bnrgemeester en wethouders van Vlissingen hebben een definitief pro gramma voor de in het komende sei zoen te houden zomeravondconcerten opgesteld: Op zaterdag 30 april, ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Ko ningin verzorgt „Ons Genoegen" een mars door de stad, die in samenwer king met het 30 april-comité is geor ganiseerd. Op zaterdag 28 mei speelt „Ons Ge noegen" in het Bellamypark. Op vier juni „Crescendo" aan de Hogeweg, op 11 juni „St. Caecilia" aan de Ho geweg, op 18 juni „Ons Genoegen' op de Oude Markt. Op woensdag 29 juni, op de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard, speelt „Crescendo" in het Bellamy park. Op zondag drie juli verzorgt „St. Caecilia" aan de Hogeweg een gewijd concert van 12.00 tot 13.00 uur. Op 13 augustus speelt „Ons Genoe gen" op Boulevard Evertsen, en bij slechte weersomstandigheden op de Oude Markt. Op 20 augustus speelt „Crescendo" in het Bellamypark, op 27 augustus „St.-Caecilia" op Boule vard Evertsen en bij slechte weers omstandigheden op de Oude Markt. „Ons Genoegen" verzorgt op woens dag 31 augustus een concert aan de Hoge Weg, en „St. Caecilia" geeft op 11 september op de Oude Markt een gewijd concert van 12.00 tot 13.00 uur. De zomeravondconcerten worden gehouden van 8 tot 10 uur. De feest- week van „Ons Genoegen" duurt van 9 tot en met 16 juli. VRIJDAG TE MIDDELBURG Vooroorlogse traditie wordt weer hersteld Evenals in andere plaatsen in Ne derland zal ook in Middelburg op 29 april a.s. het 50e en 35e padvin dersjaar, respectievelijk van de ver eniging „De Nederlandse Padvinders" en de ..Verenigde Katholieke Jeugd beweging" geopend worden. In Middelburg zal de Middelburgse gadvindersband om 19.45 uur van de uidsingel naar de Markt afmarche ren. Om 20 uur zullen van alle zij straten van de Markt welpen en ver kenners met lampions en fakkels dit plein opkomen. De groep zal dan een korte mars door de stad maken, via Markt, Lange Delft, Korte Delft, Reigerstraat, Koorkerkhof, Onder de Toren, Nieuwe Burg en Markt. Daarna zal de Middelburgse pad vindersband, die dit jaar zijn 48e verjaardag al viert een vooroor logse traditie, voorlopig op be scheiden schaal, voortzetten. De band zal namelijk een plm. 20 mi nuten durende taptoe geven, be staande uit een lopend en een stil staand gedeelte. RITTHEM Eerste uitvoering „Ritthems Jeugdkoor" In september 1959 werd te Ritthem het „Ritthems Jeugdkoor" opgericht. Dit zeer jonge koor zal vrijdag a.s. onder leiding van mevr. Francke, zijn eerste uitvoering geven. Het eerste deel van het programma zal omvat- tl liederen ei ten een aantal i en een zang spel, terwijl na de pauze, waarin een verloting wordt gehoulen, een kin- derperette zal worden opgevoerd. SINT.LAURENS Vergadering N.C.V.B. Sint-Laurens Dezer dagen vergaderde de afdeling Sint-Laurens van de Ned. Christen Vrouwen Bond onder, leiding van de ^resident, mevrouw D H. Baas-Kemp tn deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door mevrouw Homburg, die sprak over: „Wat heeft de vrouw aan Jezus te danken". De vole-ende vergadering is vastgesteld op 19 mei a.s. Op het programma staan enkele marsen voor hoornblazers, de dienst- rnarsen, een variatie op de Turkse mars van Mozart voor de pijpers, de Schotse marsen en een Schotse fan tasie. Het stilstaand gedeelte omvat o.a. enkele gezangen voor pijpers, de taptoe voor hoornblazers, The Last Post, te blazen door Janis Bliek, en het Wilhelmus voor hoornblazers en pijpers. Na afioop zal de groep afmarcheren naar de St.-Jorisstraat via Lange Noordstraat, Hofplein, Wagenaar straat en St.-Jorisstraat. Hier zal de groep ontbonden worden. Raad Arnemuiden bespreekt bouw gymnastiekzaal Do gemeenteraad van Arnemuiden zal tijdens de vergadering op don derdag a.s. een voorstel in belian deling nemen over de bouw van een gymnastiekzaal aan de Ciasnastraat op de plaats waar thans nog de oude openbare lagere school staat. Het gyinnastïekgebouw, dat grool van opzet is, zal door middel van een pergola verbonden worden met de nieuwe oJ. school. Verder stellen B. en W. voor het sluitstuk van de riolering aan te be steden. Dit sluitstuk betreft voor namelijk woningen aan de Nieuw straat en een gedeelte van de Mo lenweg. Van Ged. Staten was hier over een schrijven ontvangen, waar in werd meegedeeld, dat er voors hands geen gelegenheid is het sluit stuk in D.A.C.W.-verband uit te voeren. Hierbij wordt in overweging gegeven deze investering als zoge naamd vrij werk op de begroting te plaatsen. Gedep. Staten zegden toe er voor te ijveren, dat deze uitgaaf in aanmerking wordt genomen bij het bepalen van een eventuele verhoging van de algemene uitkering voor 1960. Ter gedeeltelijke dekking van de hieruit voortvloeiende kapitaalwer- ken dient volgens Gedep. Staten de rioleringsbelasting te worden ver- hoogd. B en W. stellen de raad thans voor de rioleringsbelasting in de divei e klassen zodanig te verhogen, dat een gemiddelde opbrengst van 20,— per belastbaar gebouwd eigendom verzekerd is. Voorts vermeldt de agenda een voor stel tot verkoop van de oude vuilnis wagen en een verhoging van de wed de van de omroeper. Pinken en bokken ot gelteo aanvoer als vorige week, handel stug. prijzen con stant. EIERNOTER1NG GOES Bericht »an handelarenfcippeëieren 9 rent, eendeëleren 7 ct, ganzeëieren 20 cent. BEURSBERICHT GOES Aardappelen Bintje, binnenlandse sorte ring 11—14 Purore Binnenlandse sorte ring 15—19. Alpha oinnenlandse sortering 5—6 Alpha exportsortenng 6—7 Prlj2e.n per 100 kg, 35 mm opv? geleverd aan de sorteertnrlchtlng sorteerkosten voor reke ning van koper Er pestend geen vraag naar Bintje export Ue prijs voor voeden aardappelen bedroeg 2,50-2.75 per 100 kg. Stro Gersiestro 60 per ton geperst af be drijf Tarwestro 60 per ton. geperst af be drijf. Eieren. Voor de eieren kan een prijs wor den gemaakt van 1.62— 1.66 per kg. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM Aanvoer 2500 kg AA extra 2.30- -2,45. AA 1 1 £0— 1.85A extra 2.15- 2J25. A I 1.70. B extra 1.70- 1.80, B 1 1.40--155 C extra 1,20 -125 C I 0.65-0.75. D 1 0.60 41.65 E 1 1.10. E U 0,65—0.75. P I 1.30-1,35. stek 0,500,55. Busdiensten op Bevrijdingsdag De busdiensten van de N.V. Stoom tram .Walcheren worden op de be vrijdingsdag donderdag 5 mei uit gevoerd als op tweede paasdag (be halve op lijn 6). Op de stadsdienst te Vlissingen (lijn 6) wordt gereden als op werkdagen met uitzondering van de ritten nrs. 603 en 604, welke komen te verval len. ARNEMUIDEN J aarvergadering „Arne's Glorie" Zaterdag hield de toneelvereniging „Arae's Glorie" te Arnemuiden naar jaarvergadering onder leiding van voorzitter A Poortvliet in het club huis. Na het openingswoord van dc voorzitter werden de jaarverslagen uitgebracht, die getuigden van een gunstig jaar. Speciaal het overzicht van de pen ningmeester was bevredigend, In ver band met de zeven uitvoeringen, die de vereniging op verschillende plaat sen heeft gegeven. De voorzitter, de heer Poortvliet werd met algemene stemmen herkozen. Er werd nog gesproken over uitbrei ding van de damesafdeling, waar door de keuze van de stukken ge makkelijker zou zijn. Na afloop bleef men nog enige tijd in gezellige sfeer bijeen. VEERE Feestprogramma voor Koninginnedag In Veere is het feestprogramma voor de viering van koninginnedag samen gesteld. 's Morgens wordt vanaf cc toren van de Lieve Vrouwenkerk koraalmuziek gespeeld en vanaf de stadhuistoren carillonmuziek ten ge hore gebracht. Daarna geven de kin deren een zanghulde voor het stad huis. Om 10 uur beginnen de kinder speler op het voormalige sportterrein, die het verdere ochtendDrogramma vullen. In de middaguren 'zijn er volksspelen zoals ringsteken op de fiets, Digvangen, mastklimmen, touw trekken enz. Om ialf vijf speelt Veere I een voetbalwedstrijd tegen een Ambonezenelftal. 's Avonds geeft de muziekvereniging „Veere's Genoe- fen" een kort concert, waarna zij aar medewerking verleent bij de lampionoptocht, die de feestelijkhe den besluit. BIGGEKERKE Concert O.N.D.A. op Koninginnedag De muziekvereniging „O.N.D.A." te Ritthem geeft op zaterdag 30 april des avonds 8 uur, ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, een concert Het programma luidt ai- dus: 1 Marcia Eroica (P. de Rooy); 2 A Youth Suite (G. Boedijn) a. The school-childeren march, b. School joumay, c. Sham illness, d. In the wide world; 3 Feodora, ouverture (P. Tschaikovsky); 4 Eurovisie Mars (Van Holland); 5 Happy Time Suite in 4 delen (G. Boedijn) a. Cantilène, b. Springdans je, c. Tango, d. Quick stap; 6 Vincentino, ouverture (P. B. Bisselink); 7 Zeeland Presenteert, mars (P. de Rooy). Na de pauze wordt nog een muzika le wandeling door het dorp gehou den. Zesjarige Terneuzenaar bezorgt ouders bange uren Het zesjarig zoontje van de heer M. van Kolk uit de Gou- denregenstraat te Terneuzen 1 heeft dinsdagavond zijn ouders H enkele angstige uurtjes be- p zorgd en de gemeentepolitie een hoop last veroorzaakt. - Het knaapje bleek 's avonds om zeven uur namelijk spoor- loos verdwenen. Nadat ouders, 1 H buren en kennissen twee uur p lang hadden gezocht, werd om negen uur de gemeentepolitie E van Terneuzen ingeschakeld, p Zij kamde de hele buurt uit, zocht in alle hoeken en gaten van in aanbouw zijnde fiatge- bouwen, maar het ventje was en bleef spoorloos. Juist toen legen half elf de po- Iitie de rijksspeurhond wilde inschakelen, kwam het kerel- p tje doodgemoedereerd thuis de - trap afwandelen. Hij was tus sen zes en zeven uur even op bed gaan liggen en in slaap gevallen Bij al de consternatie was niemand op de gedachte gekomen om eens in de slaap kamer te gaan kijken. lillllllll raiiniiiiiiiiiii

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11