Voorlopig schetsplan in de Veerse raad WALCHEREN MARKTBERICHTEN AMBACHTSSCHOOL MIDDELBURG IJVERT VOOR NIEUW GEBOUW GERARD HENGEVELD SPEELT MET DE INSTRUMENTALE DINSDAG 26 APRIL I960 PROVINCIALE ZEEUWSE COULANT „GRONDPRIJS TE HOOG" Kleuterschool in oude school aan Kapellestraat Maandagmiddag heeft de stedebouw- knndige ir. F. J. Gouwetor, die voor zitter is van de werkgroepplan Vee- re aan de raad van deze gemeente in een besloten zitting mededeling gedaan over het voorlopige schets plan, waaraan door -deze werkgroep wordt gewerkt. Deze besloten zitting volgde op de openbare raadsverga dering. De plannen bevinden zich nog in een voorlopig stadium, zo deelde de burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael tijdens do openbare zit ting mede. Voorafgaande aan deze besloten zit ting had de raad eerst een vijftien punten tellende agenda afgewerkt, waarin onder meer een verzoek van de vereniging voor kleuteronderwijs te Veere in behandeling kwam om medewerking te verlenen bij de stichting van een nieuwe kleuter school aan de Kapellestraat. Zonder veel op- of aanmerkingen ging de raad in principe hiermee akkoord. Meer discussie ontstond bij een voor stel tot overname van het bestaande schoolgebouw van de vereniging voor bijzonder lager onderwijs op geref. grondslag en tot aankoop van een gedeelte van het speelterrein naast het schoolgebouw. De schoolvereni ging heeft zich bereid verklaard het oude gebouw aan de gemeente te verkopen, omdat aan de Pieterstraat thans een nieuwe drieklassige school wordt gebouwd. Vooral het raadslid J. A. A. Mol (vrije lijst) toonde zich fel gekant tegen deze aankoopplan nen van B. en W. De plannen om in het oude gebouw de kleuterschool te vestigen leken dit raadslid niet juist. Reeds in 1954 werd ons meege deeld", aldus betoogde de heer Mol, „dat aan deze school niets deugde! Nu is het gebouw zeker wél goed voor een kleuterschool. Het gereed maken van het oude gebouw vergt bovendien enorme bedragen". Een tweede punt waarover dit raadslid viel was de grondprijs, die B. en W. met het schoolbestuur waren over eengekomen: ƒ2500 voor 86 ca. Deze prijs was volgens de heer Mol veel te hoog, die verder verklaarde veel meer te voelen voor de bouw van een ge heel nieuwe kleuterschool. Nieuwe school De burgemeester antwoordde hier op, dat wanneer het nodig mocht blijken het oude gebouw altijd nog kan worden afgebroken om er een nieuwe school te plaatsen. De heer Mol bleef er echter tegen gekant, omdat de grond Veere nog te veel gaat kosten. Wethouder S. Kodde gaf als zijn me ning te kennen, dat het hier eigen lijk alleen gaat om het terrein. „Wij hebben in principe besloten mede werking te verlenen bij do stichting van een nieuwe kleuterschool, maar waar vind je elders in Veere een goed rerrein, behalve dan de oude school aan de. Kapellestraat", aldus de wethouder. Met twee stemmen tegen, die van de heren J. A. A. Mol en B. van Beve- ren (beiden vrije lijst) ging de raad met het aankoopvoorstcl akkoord. Zonder veel commentaar we.d ook besloten, dat de gemeente Veere voor de elektrificatie van het gebied der gemeente Veere, liggende binnen het ruilverkavelingsgebied Klcverskerke in de kosten 3846 bijdraagt en voor Scheepvaartberichten VliSBingen aangekomen: op 23-4-'60: Ban ks van Londen. Norfjell van Oslo. Auda- cia van Rotterdam. Arika van Antwer pen. Baron-Seott van Antwerpen. Op 24- 4-'60: Argus (Slb.) van Rotterdam. Skadi van Antwerpen. Carasso van Alexandrië. P.O. Asmussen van Antwerpen. Colonia van Alexandrië. Vlissingen vertrokken: op 23-4-'60: Arika naar Genua. Wesermarscl» naar zee. No- refjell naar Puero-Wibutrader. Alster- fleet naar Hansweert. Op 24-4-'f>0: Skacll naar Italy. Carasso naa Middelburg. Op 25-4-'G0: Audacla naar La Roeliello. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: op 23-4-'fi0: Denzo van Londen. Hispania van Huelva-Gent. Axeldijk van Coalza- coalcos. Odile-R. van Dagenham. Stientje- Mensinga van Preston. Maart)e van HulL Admiraal de Ruyter van Swansea. Sene- galkust van Hamburg. Op 24-4-'C0: Ar- noudspolder van Rotterdam. Eagle van Londen. Gabonkust van Amsterdam. Ou= werkerk van Hamburg. Marlscal-Lopez van Hamburg. Ares van Hamburg. Amers- kerk van Hamburg. Delft van Hamburg. Bennekom van Hamburg. Westpolder van Oporto. Antares van I-Iamburg. Frans v. Seumeren van Varberg. Op 25-4-60; Mir- i'ak-N. van Hamburg. Tinto van Snod- land. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: op 23-4-'60: Tiihill naar Londen. Noordzee naar Rotterdam. Lelystad naar Stock holm. IJsel naar Le Havre. Albatros naar Londen. Da Cosla naar New Ross. Op 24- 4-'00: Groningen naar Basse-lndres. Ko ningin Juliana naar Leixoes-Gent. Stanis las naar zee. Meidoorn naar Rotterdam. Zeeland naar Hamburg. Isis naar Lon den. Jagersfontein naar Amsterdam. Kamperdijk naar Rotterdam. Dalerdljk naar Rotterdam. Lemsterkerk naar Lon den. Albirea naar Rotterdam. Velox naar Goole. Heelsum naar Rotterdam. Hestia naar Amsterdam. Sloterdijls naar Rotter dam. aansluiting op het waterleidingnet nog eens 3489. Het raadslid J. A. A. Mol sprak hier bij zijn teleurstelling uit, dat des- ondanKs de kosten voor sommige eigenaren, die afgelegen wonen, erg hoog blijven. „De mensen zijn gehol pen. maar te duur geholpen", luidde zijn mening. Verder werd besloten aan de vereni ging voor bijzonder lager onderwijs op geref. grondslag te Veere een voorschot toe te kennen van 3303,95 in de over 1960 toekomende vergoe ding en 430 uit te trekken voor de aankoop van een elektrische vloer- wrijver voor het verenigingsgebouw. Het verenigingsgebouw stond ook bij de rondvraag in het middel punt der belangstelling, toen ge sproken werd over de prijzen die worden berekend, welke sommige raadsleden te hoog vinden. Ook het rookverbod tijdens uitvoeringen en filmvoorstellingen was een punt. waarmee verschillende raadsleden zich niet konden verenigen. Dit verbod werd zelfs een penetentie genoemd! De burgemeester toonde zich een fel tegenstander van het roken tijdens de voorstellingen, omdat de as dan op de vloer wordt gegooid. Gebouwen in Braakman polder te Hoek aanbesteed Namens het Beheerschap Reeratie- gebied Braakman heeft het architec tenbureau Irs. Rothuizen en t' Hooft te Goes maandag in het gemeente huis te Hoek. aanbesteed het bouwen van een toiletgebouw en gebouwen voor een zwembad in het recreatie gebied Braakmanpolder. Er werd als volgt ingeschreven: Fa. Bliek, Schoondijke 121.360; T. van Waas. Biervliet 123.980; Fa. Uil-Martens, Hoofdplaat 127.970; Fa. J. van Poucke Zn,, IJzendijke 126.900; Gebr van Steenbergen, Sas van Gent 129,000; Fa. Eossand Zn., Oost burg 129393: Fa. Haas, Philippine 129.650; Fa. R. Leenhouts, Sluis 128.500; Fa. Van Scholten, Bres- kens 130.764: Fa. Van der Poel. Temeuzen 131.500; Fa. Halle, Zaamslag 134.000; Verstraeten, Hoofdplaat 134.500; P. Hamelinck, Hoek 139.000; Fa. V. Verstraeten Zn., Hoofdplaat 140.800; Fa. Van Driessen, Kuytaert 142.500. De be groting bedroeg 120.000. De gun ning werd aangehouden. Bromfiets slipte bij Keersluisbrug Zaterdagavond ontstond bij de Keer sluisbrug te Vlissingen een verkeers ongeval. toen B. uit Meliskerke met zijn bromfiets slipte. Zijn duopassa- giere, mej. W. uit Vlissingen. kwam hierbij met haar hoofd op de straat stenen terecht. Dokter Van Dijk. die haar de eerste hulp verleende, con stateerde een hersenschudding. Mej. W. is per ambulance naar het St.- Josephziekenhuis overgebracht B. dien aar alcohol riekte werd door de politie aangehouden, doch is later weer in vrijheid gesteld. MIDDELBURG Feestavond C.J.V. en Jonge Kracht Middelburg Zaterdagavond verzorgden de C.J.V. jongensclubs en Jonge Kracht in de „Bogardzaal" te Middelburg een feestavond, waarvan het program ma bestond uit schetsjes, zang, mu ziek en een toneelstuk. Voorzitter Th. Wijtman opende deze avond, waarna het woord werd gegeven aan de jeugd, die in bonte vaart voor een afwisselend programma zorgde, waaraan de aanwezigen enkele genoegelijke uurtjes beleef den. Enkele gymnastische jongelui zorgden voor een kleine circusvoor stelling, waarin zelfs een grapnige clown niet ontbrak. De Vikingen band speelde enkele populaire lied jes, waarvan het nummer „"When the Saints go marching in" het meeste insloeg. Veel hilariteit ont stond cr bij het wassenbeeldenspel, toen enkele „beelden" zich minder stijl' gedroegen dan men van beelden had mogen verwachten. Toen zij op gewonden waren, konden zij 'zelfs spreken en lopen. Het meest aardige schetsje bestond wel uit het optre den van vier sprekers, een archeo loog, een psycholoog, een vlieger en een eierboer, die eikaars Inleidingen steeds onderbraken, waardoor de motste sit"» ties werden verkregen. Na de pauze vermeldde het programma een toneelstuk door de afdeling Jonge Kracht: „De Roof moord In de pauze werd een verloting ge houden ter bestrijding van de onkos ten. Bromfietser botste te Middelburg tegen auto Maandagmiddag gebeurde op de kruising Molenwater-Noordpoórt- straat te Middelburg een aanrijding tussen een bromfietser en een be stelauto. De bromfietser J. H. R, uit Middelburg kwam uit de Noord poortstraat en wilde de Herengracht oprijden. Daar hij nogal hard reed en de bocht niet kort genoeg kon ne men ootste R. tegen de bestelauto van zijn stadgenoot J. H., die vanaf de Herengracht kwam en in de rich ting van het Molenwater reed. Eij deze aanrijding werd de bromfietser aan het hoofd gewond. Nadat hij in het Gasthuis was verbonden kon hij naar huis terugkeren. Beide voertui gen werden beschadigd. VLISSINGEN Kwartel Theo Pihl musiceerde in „Delta" Zelden zijn moderne melodieën als The Preacher, Blues March en Moa- nin' in het Vlissingse restaurant „Delta" zo sprankelend vertolkt als zaterdagavond. Niet, door een of an der gerenommeerde band van buiten Zeeland, maar door eigen krachten, „meegenomen" door tenorist Theo Pihl, die de mislukking van zijn T.V.- optreden ruimschoots goedmaakte, door machtig mooi te musiceren. Het was een ingelaste avond. Dat wil zeggen, dat men geen jazz-musici van naam uit het midden of westen van het land liad uitgenodigd. Men moest zich tevreden stellen met ei gen musici, hetgeen betekende dat het huisorkest van de W.J.S., offi cieus het kwartet Theo Pihl geheten, het podium bezette. Deze vervanging van beroemdheden bleek echter geenszins een surrogaat te zijn. Met recht waren vele leden van mening, dat deze dansavond be ter geslaagd was dan menige con certavond en dat was allemaal te danken aan het prettige - spel van Theo Pihl (tenor), Ton Macaré, (pia no), Ko Rooso (plano). Rinus Smit (drums) en do voortreffelijke bas sist. Deze avond is opnieuw gebleken, dat de jazz-clubs het in de eerste plaats moeten hebben van de amateur-mu sici. de jongens, die er plezier in heb ben ^ri hele avond te spelen vooi gratis consumpties; liefst tot 's mor gens vroeg. Louter en alleen omdat ze het spelen niet laten kunnen en omdat ze eigenlijk zo zelden in de gelegenheid zijn zich als een eenheid te laten horen Dat het kwartet Theo Pihl recht heeft op eeu compliment, blijkt uit het feit, dat tijdens de uitvoering van de eerste nummers niemand danste en bij het vierde en vijfde werkje slechts één paar de dansvloer „be zette". Het grootste compliment, dat het W.J.S.-combo kon ontvangen, daar zakelijk leider Ton Macaré aan het begin van de avond met nadruk had aangekondigd, dat vanaf het eerste nummer gedanst kon worden. Dit is een uitzondering op de regel en een maatregel, die het kwartet uit bescheidenheid nam. Want het was alleszins de moeite waard om stil op je stoel te luiste ren. Later op de avond werd natuur lijk wél gedanst, hoewel juist toen het kwartet Theo Pihl hoogtepun ten bereikte In het begin waren er hanermgen, wanneer er nu en dan misverstanden ontstonden tussen so list Pihl en de ritmesectie. Vooral, wanneer de drummer van een strak ke beat overschakelde op een meer swingende begeleiding, Pihl daarmee verleidend tot Desmondiaans spel wat Rinus Simt nogal eens graag deed was de juiste „timing" vaak even zoek. Dat was echter alleen in het begin. Smit drumde deze avond voortreffelijk; Pihl experimenteerde lustig en vond bijzonder geslaagde variaties. Macaré was uitstekend op dreef en wat de bassist betreft een ver sterker bracht hem wat meer op de voorgrond ook voor hem niets dan lof. Ook de pianist Ko Roose. de gast uit Goes, verdiende zijn plaats in de ze combinatie door met geestdrift te musiceren. Jèu«dconcert in de Johanneskerk Zaterdag 30 april zal de orkest- en samenspelklas van de muziekschool uit Eindhoven een concert geven in de Johanenskerk te Vlissingen. Het concert wordt gedirigeerd odor Fran cois Olivier. Het orkest dat uit 9 jongens en 1 meisje bestaat, zal onder meer wer ken van Benjamin Britten en Vival di vertolken De heer H. G. Stam. di recteur van de Zeeuwse muziek school, zal voor de aanvang van dit concert dat wordt georganiseerd door de Vlissingse jeugdraad, enige inleidende woorden spreken. De net to opbrengst van deze uitvoering zal ten goede komen aan de actie „Doe Open". SEROOSKERKE (W.) Filmavond C.F.A. Zaterdag vertoonde de C.F.A. afd. Serooskerke in het verenigingsge bouw de film „Die Nachtwache"! Deze mooie en aangrijpende film werd door zeer vele aanwezigen in spanning gevolgd. Als besluit van het seizoen zal in mei nog een film wor den vertoond. Geslaagden verkeersexamen ontvingen diploma Maandagavond heeft de voorzitter van de afdeling Middelburg en om streken van de Vereniging voor Vei lig Verkeer, de heer E. Visscher, in de kantine van de Coöp. veilingver eniging Walcheren te Middelburg aan 25 cursisten, die met goed gevolg het verkeersexamen hadden afgelegd, het Veilig-verkeersdiploma uitgereikt. Cursusleider E. J. Glerum wees er in zijn openingswoord op, dat deze uit reiking voor de buurtvereniging 't Zand een bijzondere gebeurtenis was, omdat het de vijfde maal was, dat de buurtvereniging deze vcrkeerscursus organiseerde. Maar ook voor de heer Glerum had deze uitreiking een speciaal tintje, omdat bij deze groep de 150ste cur sist was, die de heer Glerum had „klaargestoomd" voor het examen. De cursusleider sprak verdei zijn vol doening uit over dezt cursus en hoop te, dat de cursisten het geleerde ook in de praktijk mogen brengen. Ook de heer E. Visscher wees hierop in zijn toespraak en vestigde vervol gens de aandacht op het belang van de kennis der verkeersregels in deze dynamische tijd. „Heel veel mensen kennen de verkeersregels, maar het wordt niet altijd in de praktijk ge bracht", zei de heer Visscher, die de cursisten van harte gelukwenste met hun succes. Nadat de heer Visscher de diploma's had uitgereikt sprak de opperwacht meester Piekart nog enkele woorden van hulde tot de cursisten namens de districtscommandant van de rijkspo litie en de commandant verkeers- roep. Famens de cursisten dankte de heer A. P. Bastinck inleen geestig toe spraakje de heer Glerum voor de prettige wijze, waarop hij de lessen had gegeven. Als blijk van waarde ring bood hij de cursusleider een ak- tentas aan Mevr. Glerum, die haar man vele avonden had moeten missen, werd ook bedacht met een cadeau. Met lof slaagden voor het examen: mej. A. Huibregtse, mevr. J. J. van Pagee-Waterman en de heer J. J. van Aartsen. De verdere geslaagden zijn: de dames H. A. P. Antheunisse, D. van Aart sen, S. Z. Bastinck-Heijboer, S. van Eenennaam-Wondergem, J. Goeman- Visser, M. de Groene-Imanse, J Helm-Waage, J. den Hollander-Gel- jon, M. van Loon-Dekkers, P. A. Kas- se, Meijers-van Laarschot, C. Onder- dijk-Polderman, I. van Pagee, C. M. van Wallenburg-Gillisse en de heren A. P. Bastinck, J. de Groot, H. P. Hariot, B. de Kater, J. Koppejan, P. C. van Luijk, J. A. Pagee en J. van 't Westende. BIGGEKERKE N.C.V.B. Biggekerke Onder leiding van mevr. Van Keulen belegde de afdeling Biggekerke der N.C.V.B. afgelopen week een bijeen komst waar mevr. Van Klaveren- Herwig uit Goes sprak over het on derwerp „Gesprek van vrouw tot vrouw". De volgende vergadering is vastgesteld o{d 19 mei. GRAANBEURS ROTTERDAM 25 april I960. Officieuze noteringen per 100 !:g. Voedergranen. Maatgerst naar kwaliteit tot f 26.75. Kippegeret Idem tot f 27.50. Haver ongepunte op monster tot f 25.75. Peulvruchten franco Rotterdam. Groene erwten op monster tot f 39.00. Schok kers Idem tot f 41.00. Bruine bonen boerenschoon op monster tot f 125.00. AARDAPPELBEUUS ROTTERDAM 25 april I960. Klei-aardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 13.0018.00. Bint je t 12.00-16.50. Zandaardappelen 35 mm opwaarts. Noor derling f 11.50—13.00. Libertas f 11.50- 13.00 Voeraardappelen f 2.50—3.10. Prijzen berekend per 100 kg en op de ha.idelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM 23 april 1960. Aanvoer In totaal 2257. Vette koeien en ossen 1296. Varkens «61 Prijs In cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw, Vette koeien 300—330 380—300 260—275 Varkens (lev. gew.) 150 148 146 Vette koeien. Aanvoer groter, handel re delijk, le kwaliteit goed prijshoudend. 2e en 3e kwaliteit als vorige week, enkele prima's boven notering. Varkens (lev. ge wicht. Aanvoer aanmerkelijk urimer, handel kalm, prijzen gemiddeld onveran derd. afloop met dekkende prijzen, twa. de varkens 1,38—1,40 per kg. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. ii april. Andijvie 77—96. Prei 28--56. Ra dijs 12—21. Sla 12—23. Spinazie 13—38 Rabarber 9—21. Witlof 95—1.20. Bloem kool 18—1.18. Raapstelen 11 86. Komkommers 2857. 25 apriL Groenten. Bloemkool 3 6t. p. kist 76—90, 4 St. p. kist 62—92, 6 at. p. kist 44—84. 8 St. p. kist 26—64, 10 SL p. kist 15—36, 12 st. p. kist 15—30. Sta 1 7—20, II 5—15, C 5—7. Bospeen 86—88 Postelein 1.03—1.07. Andijvie 63—99. Spl. nazie 23—53. Radijs 8—19. Prei 38-54 Rabarber 15—22. Nieuwe aardappelen grote 95—98, kriel 79. Komkommers A 4546. B 35—36. C 29—38. Officiële publikaties VLISSINGEN Medewerking Ingevolge art. 72 l.o. wet 1920. Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente bij zijn be sluit van 22 april 1960, no. 17 ean het r.-k. kerk- en schoolbestuur alhier mede werking is verleend voor de inrichting van een natuurkundeiokaal en de aan schaffing van leerlingensets voor het derwijs in het vak fysika ten behoeve van de St.-Paulus-uloschool. Vlissingen, 25 april I960. NOODOPLOSSINGEN NOODZAKELIJK Vakrichting brood- en banketbakken een succes Maandagavond hield de vereniging „De Ambachtsschool" te Middelburg in het schoolgebouw aan het Molen water haar jaarvergadering, waarin onder meer het jaaroverzicht over 1959 in behandeling kwam. In dit jaarverslag wordt in een algemeen overzicht opgemerkt, dat er nog zeer veel verbeteringen voor de am bachtsschool als noodoplossing nood zakelijk zijn, onder andere een be hoorlijke Kantineruimte, fietsenberg plaats enz. Hierbij wordt aangestipt dat liet bestuur zich zal blijven be ijveren voor een geheel nieuw school gebouw. Bij do aanvang van het nieuwe cur susjaar werd het aantal vakrichtin gen uitgebieid met die van brood banketbakken. De belangstelling hiervoor was groot: 28 leerlingen meldden zich voor deze opleiding. Het ligt in de bedoeling in 't school gebouw een lokaal voor het praktijk onderwijs voor deze vakrichting in te richten, doch voorlopig .moeten de lessen ondergebracht worden in een bakkerij in de stad aldus het verslag. Verder wordt gemeld, dat de vernieu wing van de licht- en krachtinstal latie dit jaar werd voltooid. Bij het Morgenavond in Middelburg Onder leiding van Henk Stam geeft de Vereniging voor Instru mentale Muziek morgenavond een concert iu de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. So list is de pianist Gerard Henge- veld. Hij zal met liet orkest een vertolking geven van liet piano concert in D van Haydn. Hengeveld werd in 1910 te Kampen geboren. Hij studeerde aan het Am sterdamse Conservatorium, waar hii de prix d'excellence behaalde. Hoewel hij als een van Nederlands vooraan staande pianisten in de eerste plaats de aandacht trekt als uitvoerend kun stenaar heeft hij zich ook een repu tatie verworven als componist. Het pianoconcert van Haydn, dat Hengeveld morgen zal spelen, is van deze componist het meest ge rijpte, zo lezen wij in de bij het programma afgedrukte toelichting. Haydn heeft onder invloed van Mozarts geniale concerterende stijl een werk geschapen dat in de dia- loogtrant van solopartij en orkest in de virtuositeit van de eerste en in de kleur van de tweede het klas sieke ideaalbeeld van een solocon cert reeds benadert. Het programma bevat voorts een uit voering van „Primavera" van Henke- mans. Dit werk werd in 1944 gecom poneerd voor 12 instrumenten en in 1959 door de componist omgewerkt voor kamerorkest. In deze nieuwe in strumentatie zijn tegen eon hoofd zakelijk begeleidende, sfeertekenende strijkersgroep enkele blazers solis tisch geplaatst. Het concert wordt besloten met de vijfde symfonie van Schubert. Het werk werd voltooid op 3 oktober 1816, aldus de programmatoelichting, en was vermoedelijk bestemd voor een amateur-orkest met een kleinere be zetting. Klarinetten, trompetten en pauken ontbreken in de orkestratie, welke daardoor zweemt naar kamer- musiceren, waaraan ook de bcvalligo thematiek schijnt aangepast. verslag van de Lagere Technische School worden de resultaten gedu rende het afgelopen jaar goed ge noemd. Aan 150 leerlingen kon het eindgetuigschrift worden uitgereikt In het kader van de culturele vor ming werden onder andere verschil lende filmvoorstellingen en jeugd- concerten bijgewoond en excursies gemaakt. Verschillende klassen brachten bovendien een bezoek aan het Vormingscentrum te Hedenes- se. Verscheidene leraren stelden zich voorts na schooltijd beschikbaar om grote groepen leerlingen bezig te houden met muziek, toneel en der gelijke. Ook de 'eerlingen van de School voor Scheepsbouwkundigen woonden ver schillende filmvoorstellingen bij en maakten enkele excursies. Het schoolbestuur besloot in het afgelo pen jaar het dragen van een uniform voor de tweede Klas leerlingen voor te schrijven, hetgeen een groot suc ces bleek te zijn. In hei jaaroverzicht wordt voorts gemeld, dat de nieuwe cursus op 1 augustus van het afgelopen jaar ls gestart met totaal 742 leerlingen, waarvan 124 voor de opleiding voor schecpswerktuigkundige. Van deze leerlingen zijn 489 niet in Middel burg woonachtig. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van het schoolbe stuur, de heer C. Barentsen, die zich na de bespreking van dit jaarverslag en de rekening; over 1959 richtte tot de heer C. de Bruin, die reeds 25 jaar deel uitmaakt van het bestuur. Hij dankte de heer De Bruin voor de vele activiteiten, die hij gedurende deze periode in het belang van de Am bachtsschool heeft verricht Bij de bestuursverkiezing nam ir. G Kranen de plaats in van ir. J. P. Ber denis van Berlekom, die wegens drukke werkzaamheden voor deze functie had moeten bedanken. Ook de heer Berdenis van Berlekom werd door de bestuursvoorzitter hartelijk bedankt voor de wijze, waarop hij de belangen van dc hoofdstedelijke tech nische school sinds 1947 behartigd heeft. De aftredende bestuursleden, de he ren Barentsen en De Bruin, werden beiden herkozen, terwijl aan het be stuur werd toegevoegd de heer I. van Loo. die vroeger reeds vele jaren in het bestuur zitting had en voorts deel uitmaakte van de commissie van onderwijs In zijn openingswoord memoreerde de heer Barentsen het overlijden van de heer P. Wilschut, die sinds eind 1945 les gaf in de vakken timmeren, bouwkundig tekenen, vaktheorie en machinale houtbewerking De voor zitter wees er op. dat de heer Wil schut deze taak met grott toewijding verricht heeft. „Het heengaan van deze bescheiden en zeer bekwame leraar is voor onze school een groot verlies", aldus besloot de heer Ea- rentsen. V.V.Z.B. GOES. 25 april. Groenten. Per stuk: Kropsla I 13—16, II 7—14. Bloemkool A I 73—33, A n 57—71, B I 52—64, B U 27—56, C I 34—42, C II 20—33, D 10—20, afw 17— 53. Per bos: Radijs I 15—16. P-r kg; Prei I 55—61. Spinazie l 47—65. II 28—47 An dijvie II 83—04. Rabarber I 16—18, II 12— 16. Uien 16. Lamsoren 6163. VEILING „KAPELLE-BIEZEUNGE EN OMGEVING". 25 april. Saint Remy LI 7£ 48, II 65 46, III grof 39. Golden Delicious II 60 68, II 65 76—79. Bloemkool 1—68 Spinazie 47. Rabarber 11—17. Kropsla 6—13. Radijs 19. Aardappelen 13. Aarbeien 1 814. II 3. ASPERGEVE1UNG BERGEN OP ZOOM. 25 april. Aanvoer 3500 kg. AA extra 2.85, AA I 2.45, A extra 2.40. A I 1.75. B extra 1.55, B I 1.20, C extra 1.00. C I 85. D I 75, E I 1.15, E U 1.00, F I 140. stek 56. MARKTBERICHT VLAS. Rotterdam, 25 april. Waterroot vlas: la ge soorten van f 1.40 tot t 1.60. midden soorten van f 1.65 tot f 2. best vlas van f 2.10 tot 1 2.40, Dauwroot vlas: lage soorten van t 1.20 tot f 1.35, middensoorten van t 1.40 tot f 1.55, best vlas van f 1.60 tot f 1.85 Breekvlas: van f 9.85 tot t 1.40 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.55 tot t 0.95. De produktle was In de afgelopen week iets groter, doch In verhouding toi ande re Jaren blijkt wel, dat de voorraden strovlas bij de vlasserïjen zeer gering zijn Het meeste aanbod bleef In de mid densoort^ en wat lager vlas. betere kwa liteiten zijn uiterst schaars. Voor midden soorten was wederom voldoende vraag om nagenoeg alle aangeboden partijen op te nemen. Lagere kwaliteiten ondervon den meer belangstelling dan gedurende vele weken het geval was. Als gevolg hiervan trokken de prijzen voor alle soorten wat aan, van 5 tot 10 cent per kg meer werd in vele gevallen besteed. Voor alle soorten dauwrootvlas kon een betere vraag bemerkt worden, de prijzen zijn vrij vast. Het aanbod van Breekvlas blijft constant, de gehele produktle werd we derom verkocht tegen onveranderde prij zen. Gezwingelde lokken blijven weinig verhandeld, het aanbod ls echter zeer gering. De notering bleef op het peil van vorige week. De nieuwe oogst heeft re gen nodig om een verdere groei te ver. zekeren, er moet door het droge weer In de meeste districten tegen thrips ge spoten worden. VISMIJN VEERE, Aangevoerd: 1677 kg exportgamalen 3.67 4.36; 113 kg schar 50—56: 287 kg bot 16—25: 86 kg tong 2.41—4431 120 kg wij ting 28—35; G5 kg rog 48—80; 43 kg ka beljauw 37—59: 6 kg paling 2.19—2.49; 62 kg ongesorteerde vis 2249 504 kg door gedraaide vis. VEILING TERNEÜZEN 18 april. Per 100 stuks: Sla I 15.10—1820, n 5.90—11.10: per stuk: Bloemkool A 62- 90, A II 61-62, B 40-55, B II 27-55, C 22- 24, C II 11-25, afw. 850; Groene kom kommers B 46-47, C 35-37; per bos: Sel derij 88, Radijs n 21-25, per kg: Was- peen B II 10, Prei 1 60-66, II 49; Rabarber 20-23; Knolselderij 33, Spinazie I 3138, II 22-37: Asperges B 222—232, afw. 98— Op maandag werden aangevoerd 4500 stukB winterbloemkooL Vergadering „Diaconessenarbeid" Plannen voor bouw van wijkgebouw De Stichting Diaconessenarbeid Vlis singen, een afdeling van het Oranje- Groene Kruis, hield maandagavond in ,,'t Anker" haar twaalfde algeme ne ledenvergadering onder voorzit terschap van ds. J. Kwast, die na Schriftlezing en gebed wees op de arbeid, die door de verschillende kerken voor de lijdende mens wordt verricht en op de zegenrijke taak van de kruisverenigingen. De vergadering verleende het be stuur machtiging zo spoedig moge lijk planen voor te bereiden tot bet bouwen van een wijkgebouw. Door de uitbreiding van het werk is deze bouw dringend noodzakelijk. In het door de voorzitter voorgelezen jaarverslag werd gewaagd van grote dankbaarheid voor hetgeen in 1959 tot stand kpn worden gebracht. On der meer memoreerde ds. Kwast de opening van het consultatiebureau voor zuigelingen, dat in een grote be hoefte blijkt te voorzien, zodat beslo ten is binnenkort de zittingen weke lijks te houden. De moedercursus overtrof wat deel name betreft de verwachtingen. Het aantal bezoeken voor wijkverpleging, reumabestrijding, t.b.c.-bestrijding, kankerbestrijding, prenatale zorg en kinderhygiëne, bedroeg ruim tien duizend. Het bestuur uitte dan ook zijn dankbaarheid voor de prestaties van de beide wijkzusters. Vergeleken bij andere jaren is het ledental weinig gestegen. Het aantal nieuw ingeschrevenen was aanmer kelijk lager dan andere jaren en an derzijds vertrokken vele leden naar elders: 98 leden werden van de lijst afgevoerd Danlc zij intensieve propa ganda konden 138 nieuwe leden wor den ingeschreven, waardoor het le dental op 31 december 1844 bedroeg. De inkomsten bedroegen, zo bleek uit het verslag van de penningmees ter, de heer A. J. Leenhouts, 22,574,97, de uitgaven beliepen 26,547,68. Er is dus een nadelig sal do van 3.972,71. Dit tekort behoeft geen zorg te ba ren, aldus de penningmeester. Het kan door uit de reserves te put ten en door een uitkering uit het Kin derpostzegelfonds worden gedekt. Als bestuurslid werd herkozen me vrouw J. J. Merkelijn-Flinterman. Wegens het bedanken van de heren C. C. Sluijter en L. Cupido werden gekozen de heren A. H. van Dijk en A. M. Luitwieler. De Christelijk Ge reformeerde Kerk zal worden ver zocht Iemand aan te wijzen in de vacature W. de Bruijne. Aan het slot van de vergadering ver toonde men kleurendia's, die belang- njkse gebeurtenissen uit 1959 in beeld brachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 7