Voetbalclub Breskens bestaat veertig jaar GEZONDE GROEI GEFUSEERDE BOERENLEENBANK GOES REVUE HENGELC0NC0URS IJZENDIJKE TROK BIJNA m DEELNEMERS HELLAS KLOM OP RANGLIJST DOOR ZEGE OP E.B.H.V.5-2 Waar zijn onze schepen? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 26 APRIL 1960 HOOP OP VOORUITGANG Afgeknipte broekspijpen en op schoen en klomp Op zondag: 1 mei aanstaande bestaat de voetbalclub „Breskens" veertig: jaar. Ter gelegenheid van dit jubi leum recipieert het bestuur op zater dag; 30 april van 3 tot 5 uur in 't ho tel bij Anton Koest. Een week later, op zaterdag; 7 mei, treedt 's middags het Haarlems radiocabaret op in het. Casino te Breskens, terwijl die avond een jubileumfeest zal worden gehou den voor alle leden van de voetbal club! Over de geschiedenis van „Breskens" staat niets meer op papier omdat het bescheiden clubarchief tijdens de oor logsjaren geheel verloren is gegaan. Maar de oprichters der club lopen nog springlevend door Breskens en het overgrote deel van hen was spe ciaal bijeen gekomen om ons één en ander over die beginperiode te ver tellen. Een prachtstel Bressiaanders, die inmiddels stuk voor stuk de zes kruisjes zijn gepasseerd maar die er nu nog plezier in scheppen als de ver halen van 40 jaar geleden worden op gerakeld Zoals de meeste clubs, werd ook „Breskens'' geboren uit een aan tal straatvoetballers, die ieder vrij uurtje benutten om tegen een bal te trappen. Daar ze dat liever in clubverband wilden doen gingen ze op één der eerste meidagen van 1920 te rade bij de heer I. de Hul- lu. Deze voelde wel iets voor hun plan waarna de jongelui heni tot voorzitter kozen. Aan een secreta ris en penningmeester had men geen behoefte omdat er niets te administreren viel en ook geen penningen te beherc-n waren... De club kreeg de naam H.O.V. (Hoop op Voortuitgang). De eerste wedstrij den werden gespeeld op het „strange" van Breskens, waar even voor aan vang van de match een paar stokken in het zand werden gedreven. Dat waren de goalpalen. De eerste bezoe kers waren die van „IJzendijke". „Ik zie ze nog over het duin komen", weet oud-voorzitter De Hullu te ver tellen. „Die knapen hadden fraaie shirts, broekjes en echte voetbal schoenen, terwijl de Bressiaanders stonden te wachten met afgeknipte broekspijpen en op een schoeu én een klomp". Breskens dacht, daar gaan we" maar na het eindsignaal ver dween „IJzendijke" weer over de dui nen met een 4-0 nederlaag in de zak! Toen de eerste centen aarzelend bin nenkwamen werd de heer P. J. v. d. Sande tot penningmeester benoemd. ..Je moest wel een geschikt moment uitzoeken om daar een cent los te krijgen", zo weten de oudvoetballers nog, „want als je aan de deur kwam als zijn tante de boel pas had schoon gemaakt, dan stuurde ze ons weg met de boodschap „kom op een andere dag maar eens terug". Na de wei van Bram Manneke kwam men aan de Langeweg op een stuk grond van de heer J. Risseeuw. Hoe veel de terreinhuur daar was. weet oud-penningmeester v. d. Sande zich niet meer Ie herinneren. Hij dacht zelfs dat die huur nooit betaald was.. De zware tegenstanders uit die da gen waren „Aardenburg", „Sluis"* „IJzendijke" en niet te vergeten „Breskens Vooruit". Aanvankelijk was men een beetje huiverig om-naar Breskens te komen. Niet dat die kna pen ruw speelden maar het waren nu eenmaal BressiaandersDus gin gen ze vaak op bezoek bij anderen per tram, fiets, soms te voet en ook wel eens met paard en kar! De club- vlag waarop een schoen en een klomp ging altijd mee. ..Over die uitwedstrijden is wel een boek te schrijven", zegt de heer De Hullu. ,,'t Waren geen brave jongens, ze hadden altijd een droge lever en ik ben 's-maandagsmorgens wel eens op stap gemoeten om een zaakje van de vorige dag goed te praten". Een merkwaardige keeper had II. O.V. in de heer J. Notebaart, die na iedere goal dqor zijn eigen club gescoord, op de handen naar het doel van do tegenstanders liep. Al les lag dan slap van het lachen, zodat do scheidsrechter maar wachtte met de hervatting van het spel als Notebaart weer in zijn doel was teruggekeerd. In 1936 promoveerde H.O.V. naar de 3e klas KM.V.B. waarna de naam veranderd werd in „Breskens". Van 1939 tot 1949 speelden zij zelfs in de 2e Idas. Toen begonnen de moeilijke jaren en in 1953 zakte de club zelfs terug naar de 4e klas der K.N.VJB. „Breskens" telt momenteel 160 leden en een zelfde aantal donateurs. Er zijn drie senioren-, twee junioren- en een pupillenelftal. De mannen van de voetbalclub „Bres- „Het Zeeuwse Landschap" was actief in 1959 De „Stichting Het Zeeuwse Land schap" heeft zich ook in 1959 weer beijverd voor het behoud van het Zeeuwse natuur- en landschaps- sc-hoon. Een groot deel van de na- tunrbeschermingsactiviteiten van de laatste jaren bestond uit ambtelijk overleg. Hoewel het afgelopen jaar óok in Zeeland weer enkele tegenslag- gen bracht, staan daar toch winst punten tegenover. Overleg is nog gaande over het Veerse Meer en het grondoverschot dat ontstaat door verbreding van het kanaal Gent-Tcr- nenzen. Aan de bezittingen van de stichting werd weer de nodige zorg besteed. De buitendijkse status van Het Zwin is vermoedelijk voor een lange reeks van jaren verzekerd door het gereed komen van de dijkverhoging op Bel gisch gebied. De beheerder van het Belgische deel van het natuurreser vaat. graaf Lippens, heeft het grond verzet zo doen uitvoeren dat enkele Slassen en eilandjes zijn ontstaan, len hoopt dat de ornithologische be tekenis van het Zwin hierdoor zal toenemen. Het bezit „Landlust" in Heinkens- zand onderging in het najaar het begin van de uitvoering van het sa neringsplan, dat door het Staatsbos beheer werd opgesteld. Nieuwe bo men en hagen werden ingeplant. Het bulten zal met ingang van de zomer voor houders van toegangskaarten worden opengesteld. Door aankoop en grondruil heeft de stichting ongeveer driekwart van het kreekgebied. Grote Gat bij Oost burg in mede-eigendom verkregen. Het gebied is bekend om de voor Zeeland zo uitzonderlijke vogelfauna. De restauratie van het slot. Moer- mond te Renesse vordert gestaag. De grachtmuren en de brug zullen nog een jaar werk vergen. Door de ont wikkeling van het nieuw ingeplant bos komt het slot al weer aardig in het groen te staan. Het aantal begunstigers van de stichting bedroeg aan het eind van het jaar 272. De bezittingen der stichting beliepen per 31 december oen totaal van 9.505.64. Zes zeehengelclubs houden Scheldekampioenschap 1960 Door een zestal Zeemvs-Vlaamse zee- hengelverenlgingen, te weten IJzen dijke, Kloosterzande, Biervliet, Groe- de, Sluiskil en Hoofdplaat is opge richt het zeehengelcomité ,Zeemvsch- YTaanderen'. Dit comité gaat, dit jaar voor het eerst, het internatio naal Scheldekampioenschap „vervis sen", waartoe bovengenoemde ver enigingen elk één wedstrijd zullen organiseren. De eerste van deze wedstrijden is op 24 april doorgegaan te IJzendijke. Op 8 mei vindt de tweede wedstrijd plaats te Kloosterzande en op 26 mei te Biervliet de derde. De drie overi ge wedstrijden zullen nog worden ge publiceerd. Het ingestelde kampioenschap is in dividueel. Om ervoor in aanmerking te komen moet men aan minstens drie van de zes wedstrijden hebben deelgenomen. Het ligt in het voornemen om aan het eind van het seizoen tussen de best-geklasseerden dezer wedstrijden en van de wedstrijden aan de Belgi sche en Noordfranse kust. een drie- landenwedstrijd te organiseren. kens" betreuren het oprecht dat hun eerste elftal in dit jubileumjaar geen kampioen is geworden maar ze zijn er overigens stellig van overtuigd dat dit feit tijdens de feestavond de pret geen moment zal drukken. Er is geen sterveling die daar ook maar een moment aan twijfelt.... ALGEMENE LEDENVERGADERING Verbouwvergunning blijft nog steeds uit In de zaterdagmiddag gehouden alge mene ledenvergadering van de coöp. boerenleenbank (Raiffeisenbank) ,Goes", heeft de voorzitter van het bankbestuur, de heer D. W. Lindeu- bergh de fusie van de boerenleenban ken ,,'s-Heer Arendskerke" en „Kloe- tinge", waaruit de bank „Goes" is ontstaan, als een gelukkige daad be stempeld. In het eerste boekjaar van de gecombineerde banken i9 het aan tal bankzaken relatief toegenomen, zodat van een gezonde groei mag worden gesproken. De huisvesting- van de bank .heeft 't bestuur het atgelopen jaar nog steeds voor een' probleem gesteld. Destijds is hiervoor een hotel op de Vlasmarkt aangekocht. Een aanvraag tot ver bouw werd eind mei van het vorig jaar ingediend, maar tot op heden is deze verbouwing nog niet goedge keurd. Deze gang van zaken is, aldus de voorzitter, voor het bestuur alles zins teleurstellend. Men weet niet waar de moeilijkheden schuilen. Het is te meer bevreemdend, naar de me ning van het bestuur, als men weet dat voor later aangevraagde bouw werken de goedkeuring vlot afkomt. Niettemin blijft het bestuur in deze diligent. In zijn verantwoording van het be stuursbeleid wees de voorzitter op de buitengewone toename van het spaar saldo, zoals dit over het boekjaar geconstateerd kan worden. Het te goed van de gezamenlijke spaarders overschreed in 1959 de tien miljoen en beloopt nu ongeveer 11 *4 miljoen gulden. Deze toename van de kas middelen van de bank had tot gevolg dat het saldo bij de centrale bank eveneens boog oplii deze instelling bel "den. verband met de ruimte die er op de geldmarkt is, zijn de kansen voor oelegging op het ogenblik niet zo gunstig. De heer Lindenbergh richtte een spe ciaal woord van dank aan het per soneel voor het vele werk dat in ver band met de fusie van de bank is verricht. De heer H. A. Zandee, kassier van de bank ging in zijn jaarverslag dieper in op verschillende details van de overgelegde jaarrekening. Uit zijn betoog bleek dat de bank over het afgelopen jaar 91 leningen heeft versti-ekt. In 1959 werd een be gin gemaakt met de werkzaamheden yoor de ambtenarenspaarregeling, waarvoor als eerste de gemeente V Heer Arendskerke zich aanmeldde. Spaarzin De besparingen bij de bank „Goes" liggen ook in vergelijking met de andere banken aan de hoge kant, betoogde de heer Zandee. Van de Noord- en Zuidbeveiandse ban ken kan de bank „Goes" op de op een na hoogste spoarzin bogen. De winstcijfers bleven boven de verwachting, die gelet op de wei nige beleggingsmogelijkheden, niet hoog gespannen was. Ook in de praktijk is, aldus de heer Zan dee, gebleken dat de fusie reden tot voldoening geeft. De kassier stond nog stil bij een bij zonder aspect van dc spaarrekenin- :en. Gebeleken is dat de „omzet" in Ie spaarbank nogal aan de hoge kant ipïiep. Het tegoed bij eloopt ruim 6 miljoen is. Dc oorzaak hiervan moet ge zocht worden in het feit, dat sommi ge spaarders hun tegoed gebruiken als een soort lopende rekening, het geen niet de bedoeling kan zijn van een storting in de spaarbank. Indien deze ontwikkeling zich blijft hand haven, zullen op den duur maatrege len niet uit kunnen blijven. De rentevergoeding kon over het af gelopen boekjaar gehandhaafd wor den op Z\i per jaar. De vergadering besloot tot herverkie zing van de bestuursleden de heren J. M. Klompe te Wolfaartsdijk en J. v. d. Velde te Kloetinge. In de Raad van Toezicht werden her kozen de heren M. C. de Leeuw te Heinkenszand en M. J. de Looze Kloetinge. Aan liet jaarverslag zijn de volgende gegevens ontleend: Het aantal spaarders van de bank bedraagt 3791, met een gemiddeld tegoed van f 2920. De bank telt 912 leaen. De vlottende middelen per SI december 1959 beliepen ruin» 6 mil joen gulden op een balanstotaal van f 13 miljoen. Het reserve en waar borgfonds van de bank bedraagt plm. 315.000. In het afgelopen boekjaar is aan de' spaarders 318.097,62 aan rente uit gekeerd. f Advertentie 't Zou jammer zijn, als U ZA TERDAG 7 MEI voor Uw T.V.- toestel zou gaan zitten in ge spannen verwachting van de Cupfinal, die komen gaat, zón der dat U van te voren een kijkje hebt kunnen nemen in Revue. Want In Revue wordt juist het een en ander uit de doeken gedaan, dat U beslist moet weten om dubbel te kun nen genieten van déze Cupfinal! De volgende week in: een blad waar pit in zit RT RevuePostbus itfl, Amsterdam Vlissingse koster ontving twee onderscheidingen Achtenveertig jaar r.-k. parochie gediend Tijdens een afscheid in de hal van de St.-Petrussohool te Vlissingen is koster J. A. Belfroid tweemaal on derschelden. Burgemeester nir. B. Kolff speldde de scheidende koster de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op en pastoor H. Kossen deelde mee, dat hem de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" was ver leend. De jeugdband „Tutti Frutti" opende de afscheidsavond met enkele mu ziek- en zangnummers. Na een wel komstwoord van pastoor Kossen zong het parochiekoor „Lascia ch'io Pian- ga", waarna burgemeester Kolff de scheidende koster toesprak. De burgemeester toonde daarbij zijn waardering voor het vele en ver antwoordelijke werk, dat de heer Belfroid gedurende 48 jaar verricht te. Nadat mr. Kolff de onderschei ding had opgespeld speelde „Tutti Frutti" nog enkele nummers en zong het parochiekoor „In Nomine Domi ni", de ballade van „De twaalf ro vers". Pastoor Kossen was de volgende spreker, die het werken en streven van de koster prees en voorts enkele anekdotes vertelde. Zo haalde hij de stiptheid van de koster aan, die al tijd op precies dezelfde tijd de plaats en collectegelden afdroeg. Mevrouw Belfroid speldde haar man vervolgens de pauselijke onderscheiding op de borst. Het koor zong vervolgens „Haec Dies" van A. Giesen, waarna nog verschillende sprekers het woord voerden. Onder anderen de heren Schroote, namens het kerkbestuur, J. Borgs, namens de parochianen en het collectantencollege. Hierbij werd de heer Belfroid een geschenk onder couvert aangeboden. Voorts spraken de heren Schreers, die als oud-col lega sigaren aanbood, en E. Aspe- slagh. De laatste gaf een humoris tisch overzicht van koster Belfroids leven en droeg enkele gedichten voor. Nadat de aanwezigen de heer Bel froid een ode van Charles Tournooij hadden toegezongen sprak pastoor Kossen een slotwoord. De heer Belfroid wordt per 1 mei als koster opgevolgd door de heer S. Adriaansen. (Foto P.Z.C.) Verbetering weg Zierikzee-Brouwershaven aanbesteed De Provinciale Waterstaat te Mid delburg heeft vrijdag aanbesteed het verbeteren van een wegvak van de provinciale weg Zierikzee-Brouwers haven, de zogenaamde Blokweg, ter lengte van ongeveer 700 meter. Voor dit werk waren zes gegadigden, waarvan de firma Van Dongen en De Voogd te Haamstede met 85.730 de laagste was. De verdere inschrijving luidt: 2. H. Stouten, Brouwershaven f 88.400: 3. Aannemingsbedrijf firma M. van der Velde Zoon, Bruinisse 88.450; 4. D. Rentier, Noordgouwe 89.120; 5. Firma A. W. Wandel, Nieuwerkerk 91.950 en 6. Aanne mingsbedrijf „Zeeland" N.V. te Mid delburg voor 92,000. Zomeravondvoetbal Het gaat er naar uitzien dat ook Yerseke een zomeravondvoetbalelftal zal krijgen. Enkele oud-spelers en supporters van de v.v. „Yerseke" heb ben namélijk het plan opgevat om met een elftal mee te doen aan de zomeravondcompetitie. Nederland-België op 15 mei in Vlissingen Op zondag 15 mei zal zoals be kend in Vlissingen de ïnterland- handbalwedstrijd Nederland-België worden gespeeld. De vertegenwoor digende spelers van België en Neder land zullen om half één in het stad huis door 't gemeentebestuur worden gezamenlijke broodmaaltijd. De wed- gezamenlijke borodmaaltijd. De wed strijd begint om kwart over drie en wordt gespeeld op het terrein aan de Baskenburgseweg. Er zullen boven dien twee voorwedstrijden worden gespeeld tussen selectleteams van he ren en dames (18-23 jaar) van Zee land en west Noord-Brabant. De ko ninklijke harmonie „Sint-Caecllia" zal deze interland muzikaal omlijs ten. VANGST 40 KILO VIS Zeeforel liet zich aan de hengel verschalken Het internationale zeehengelconcours te IJzendijke is een groot succes ge worden. Meer deelnemers dun ooit, in totaal 772, meldden zich voor de wed strijd, en de vangst overtrof de stout ste verwachtingen. Behalve Nederlan ders bevonden zich Belgen, Fransen en zelfs een Zwitser onder de speciaal naar IJzendijke getogen hengelaars. Voor de wedstrijd werden 230 mooie prijzen beschikbaar gesteld en de vangst verraste zelfs de meest doorwinterde hengelaar. Niet minder dan 40 kilo boven maatse vis wisten de sportmensen uit het water tevoorschijn te ha len, en als grote bijzonderheid mag genoemd worden, het ver schalken van een zeeforel met de hengel. Om half één wierpen de hengelaars zaterdag hun lijnen in het Scheldewa- ter bij Hoofdplaat, en om half vier werd de vistijd afgesloten. In de raadzaal kwamen de hengelaars na afloop bijeen om de uitslag te horen en de prijzen in ontvangst te nemen. Burgemeester Ficq sprak de henge laars toe. Hij wees op de goede ka meraadschap in deze sport, en op het onmisbare element „geduld". Daarna ging hij over tot het uitreiken der prijgen. Winnaar werd de heer S. Clarissen uit Vlissingen met 900 punten, die ook de beker van de Gazet van Ant werpen in ontvangst mocht nemen. 2. S. Geerdebeke, Middelburg (B), 863 pt.; 4. Ja d'Hont, Sluiskil, 805; 4. J. Lecluyze, Biervliet, 708; 5. J. de Vlie ger, Blankenberge, 680; 6. P. Raas, Sluiskil, 640; 7. J. Mannet, Haaker- bergen, 618; 8. L. Helsland Sas van Gent, 600; 9. Mevrouw Zandee, Rot terdam, 600; 10, L. Raats, Heist, 550. HANBALCOMPETITIES Veel elftallen lieten verstek gaan Voor de heren districts eerste klas werd gespeeld Hellas-E.B.H.V. Beide teams hielden te weinig rekening met de vrij strakke wind, waardoor voor handbal een zeer lage score be reikt werd. Hellas begon met de wind in de rug en nam een voor sprong van 3-2. Na de rust kwam E.B.H.V. wel vaak voor het Hellas- doel maar steeds ging de bal over het doel en kwam er nog een goed schot dan wist R. Nederveen dit er wel uit te houden. Daarentegen wist Hellas wel te profiteren en scoorde nog tweemaal: 5-2. E.M.M.-Volt: Volt niet opgekomen. Stand hier nu: Tonido 27 uit 14, Volt 15 uit 13. Marathon 14 uit 14, Hellas 13 uit 13, EF.H.V. 13 uit 12, EMM. 12 uit 13, SOA 7 uit 13, Olympus 4 uit 12. Heren district tweede klasse: Tonido H-Sios was een ontmoeting, waarin bij tijden soms zeer aardig werd gespeeld. Bij Tonido viel het nuttige 6pel op van Mol, die keer op keer de Sios-achterhoede in wanhoop bracht. In het doel stond de veldspe- ler Broos, omdat de doelverdediger verhinderd was. Broos deed bet zo voortreffelijk dat Tonido moeilijk kon doelpunten. Wel nam Tonido voor de rust een voorsprong van 3-2 maar daarna verwaarloosde de club de achterhoede en hier- Hellas de lachende derde. Zonder te spelen zijn de dames junioren van Hellas kampioen geworden. De stand is nu: Hellas 15 uit 9, Ma rathon 11 uit 9, Olympus 11 uit 10, Walcheren 10 uit 9, ODI 3 uit 9 en Volharding 2 uit 7. Heren junioren. Ook in deze klasse lijkt Hellas het kampioenschap te behalen, want door de overwinning op Volharding is dit team nog onge slagen. Marathon blijft echter goed volgen maar heeft twee wedstrijden verloren. Tonido had geen moeite met Sios en won met liefst 16-1. Ma rathon won de zeker niet gemakke lijke wedstrijd tegen EMM. De stand is hier: Hellas 22 uit 11, Mara thon 18 uit 11, EMM 15 uit 13. Toni do 13 uit 11, ODI 12 uit 13. Volhar ding 10 uit 13, Sios 4 uit 12 en Wal cheren 2 uit 11. Nog witter. van wist Sios goed te profiteren en het werd een klinkende overwinning voor Sios met 4-9. Stand nu: Volhar ding 21 uit 11, Rapid 15 uit 10, For- tuna 14 uit 12, Sios 9 uit 10, Be Fair 9 uit 12, Tonido n 6 uit 10 en Mara thon II 1 uit 11. Dames district tweede klasse. Tonido-Sios. Tonido speelde onvol ledig maar Sios wist hiervan niet te profiteren. Aan beide zijden was het schieten slecht verzorgd. Bovendien duurde bij Sios alles veel te lang. Tonido daarentegen ging meer regel recht op het doel van Sios af en dit leverde Tonido dan ook een 4-3 over winning op. In de afdelingsklasse kwamen ver schillende teams niet opdagen. In de eerste klasse lieten Hellas n en Sios II verstek gaan zodat, geen en kele wedstrijd in deze klasse door ging- Bij de dames won De Meeuwen met het kleinst mogelijke verschil (0-1) van Marathon II en Olympus maak te geen fout en won van Walcheren n. De stand in deze klasse is nu: Vol harding 20 uit 12, Olympus 18 uit 12, E.M.M. 15 uit 12. ODI 15 uit 12, De Meeuwen 11 uit 12, Zeeland Sport II 11 uit 12, Marathon II 5 uit 13, Wal cheren El 3 uit 13. Dames junioren A. Marathon en Olympus speelden een goede wed strijd waarbij de grote schotvaardig- heid van Olympus de doorslag gaf. Zoals ook al verwacht was, werd Brutale poging tot inbraak te 's-Gravenpolder Vorige week woensdagvoormiddag werd een poging tot inbraak bij de fam. B. aan de Provinclaleweg te 's-Gravenpolder verijdeld. Omstreeks half elf hoorde de zoon J. B., die op zolder in bed lag, een persoon door de gang lopen en de in de huiskamer staande kast openen. Hij wist alleen thuis te zijn met vermoedelijk een gesloten achterdeur. Hij sprong dus uit bed en rende naar beneden. Aan de achterdeur trof hij een mansper soon aan. die op zijn vraag, wat hij wenste, informeerde of er nog vodden of oud ijzer te koop waren. Zonder verder commentaar af te wachten maakte de man zich uit de voeten en reed per auto weg. De rijkspolitie, die een door B. herkend persoon op het oog heeft, zet het onderzoek voort. Er wordt niets vermist. stralend wit... ALIOTM 25 rede Ab AXELOIJK SS V. AM» Rotterdam. CALTEX AMSTEROAM I 39 I CALTEX EINOMOVEM p. 2S CALTEX THE HAQUE 33 rede Bahrein. CLEODORA (t) as v. Oledatone LEOPOLDSKEAK p. 2S Str. MARNE LLOY O 25 te MERSEYLLOVO as v. Mekaetar n. Ballk Papan. Modjokerto as Sauano n. OLOEKERK as vr. Sueiknnaat f>. Djibouti. ROTTERDAM as v, Southampton TARIA p. 3S Luj TIBIA (l) as v. I TJINEQ ARA aS TJIPANAS 24 V. I KRCtrr 24 te Botterdam. KRYPTOS 23 te Rotterdam. LAURCNSKERK 2* ta Hambur- LUTTCRKERK S3 te Rotterdam PRINS WILLEM V 34 te Rotte REZA sjah THE GREAT 24 RIDDERKEK 23 v. Rotterdam PARKHAVEN 23 te San SALATICA 24 te Abadar I AN 23 v. Panaria I HEEMSKERK 24 COLYYTO 24 v. Curacao n. B DORDRECHT 24 v. Naw Vork Caaablanca. JACOB VEROLME 2S V. Amu KALVDON 2S to Wlllemetiut. LCUVEKERK 2S redo Karachi LOMBOK 20 te Tritoe verw. CALAMARES 26 lo Armuellet CALTEX LEIDEN p. 24 Kopenha. DAPHNIS 24 Orlnocorlvior n. HOORN 23 v. I ROTTEROAM 1 WONOSOBO 2! ZEELAND 25 ALDABI 24 JAGERSFONTEIN AMERSKERK 24 te Antwei ARKELDIJK 24 te Pulu BOISSCVAIN 24 V. Monok CALTEX CASTOR 24 DRENT* 25 Laooa n. Due. PR. WILLEM OEOROE FREOE- HIK 24 tc Bordeaux. SCHERPENDRECHT p. 24 Kaap ANDIJK 24 v. Rott ARENDSOIJK 24 n. Bremen. FRIESLAND-PIEL CAASTERKERK n. Port Swe IBERIA 24 te OMMINKERK 2S te Bremen. ORANJEFONTEIN 25 ta Ourbar OVIRIJSCL 25 te Duinkerker

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 4