Middelburg wil bij grenswijziging Sloegebied betrokken worden Spel van scholieren in Middelburgse abdij Zeenvvse Almanak VAN TOT BUISMAN J. C. M. GLERUM GRIFFIER VAN „DE BREDE WATERING" GOEDKOPER WATER VOOR INDUSTRIE IN RANDSTAD Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 26 APRIL 1960 NA JONGSTE ONTWIKKELING B. en W. zullen zich wenden tot Ged. Staten en minister Toxopeus BURGEMEESTER mr. Joh. de Widt van Middelburg heeft- tij dens de maandag gehouden raadsvergadering verklaard het te betreuren, dat Middelburg niet is betrokken bij de joaigste ont wikkeling in de grensvvijzigingsplannen voor de YValcherse ge meenten. Zoals bekend wil minister Toxopeus de gemeentegren zen van het Sloegebied afzonderlijk regelen en op verzoek van de bewindsman helmen Ged. Staten enkele weken terug de voor gestelde wijziging voor Vlissingen met betrekking tot het Zuid- Sloegebied uit het oorspronkelijke ontwerp gelicht. Mr. De Widt betoogde, dat B. en W. thans opnieuw een onderhoud inzake deze voor Middelburg belangrijke kwestie met Ged. Staten zullen aan vragen, terwijl zij eveneens van plan zijn zich tot de minister te wenden. De burgemeester ging nader op deze zaak in naar aanleiding van een schrijven van het P.v.d.A.-üd jhr. mr. T. A. J. W. Schorer. waarin deze zich afvroeg of het aanbeveling had ver diend om ook de grenswijziging van Middelburg met Nieuwland met be trekking tot het Sloegebied in de nieuwste plannen te bekijken. Jhr. Schorer verwees hierbij naar de door hem ingediende motie in de maart vergadering van vorig jaar, waarin hij stelde en de raad was het daar mee volledig eens dat met het oog op het streven naar evenwichtige ont wikkeling van de stedelijke agglome ratie op Walcheren een uitbreiding van het Middelburgse grondgebied in zuidoostelijke richting met dat van Nieuwland toen reeas noodzakelijk was. De burgemeester was het met de heer Schorer eens, dat in verband met de recente ontwikkelingsgang van het Sloe, die nu heel wat duidelijker is dan Ged. Staten in hun geleidebrief van februari 1959 bij de herindelings plannen motiveerden, deze noodzake lijkheid nog sterker geldt. De ge- dachtengang van Ged. Staten om met de grenswijziging van Nieuwland voorlopig te wachten, was volgens mr. De Widt niet te handhaven. Levensbelang Nu de kans op een spoedige ontwik keling van het Sloegebied zeer reëel is, was het Middelburgse college van B. en W. verbaasd, dat noch Gedepu teerden, noch minister Toxopeus de 3Uddelburgse kwestie terdege onder ogen hebben gezien. Met het oog op het grote belang van een juiste be stuurlijke indeling der gemeenten, die bij de Sloe-ontivikkelinjg betrokken zijn, is er volgens het college alles zins aanleiding om de v$sie van Mid delburg nog eens naar voren te bren gen. 3fi". P. van Empel fch) vertolkte ongetwijfeld de gevoelens van de raad, toen hij opmerkte dat de oplos sing van deze kwestie voor Middel burg een levensbelang is. Een tikkeltje minder eensgezind wa ren mevrouw en de heren het over het slot van de bevrijdtagsherdenking zoals „Uit het Volk-Voor het Volk" zich die op 5 mei gedacht heeft. De „koninklijke" kreeg de gevraagde subsidie van f1500 om de uitvoering van het programma mogelijk te ma ken, maar op het slotdeel van dit pro gramma, het openluchtbal op de Markt, had de heer A. J. Schot (s.g.p.) aanmerkingen. „Het bevrijdingsfeest moet op stijlvolle en waardige wijze gevierd worden", aldus de heer Schot, „het mag zeker niet ontaarden in zin loze luidruchtigheid". Wethouder J. W. Kögeler (a.r.) had het ook liever zonder openluchtbal gedaan. „Maar we moeten het niet zo ver doorvoeren hierin een dissonant van de bevrijdingsviering te zien", verklaarde hij'. Een dergelijk fcal hoeft toch in geen enkel opzicht storend op de vreugde te werken, meende wethouder ars. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.). Het gaat er volgens hem volkomen in. „De dans is immers volgens de Schrift de oudste uiting van vreugde", aldus de wethouder. „De dans heeft ook Johannes de Do per het hoofd gekost", reposteerde de :toin tSsijpe „DOE OPEN"-AVOND De jeugd van Breskens heeft liaar krachten ingespannen en liaar talenten (op het gebied van de kleinkunst) ingezet voor de actie „Doe Open". Een op brengst van 328,61 was het re sultaat. De manier, waarop men dit bedrag bijeen bracht ver dient alle lof. In het jeugdhuis „De Uitkomst" voerden de jon gelui een revue op, die de waar dering kreeg van een groot aan- MUSICI ,fJullie moeten eens bij ons komen spelen", zei de man van de over kant" enthousiast toen hij op Wal cheren een groepje van vijf jeugdige musici op een dansavondje hoorde spelen. En dat deden ze dan voor f 20 de man. Op een zonnige zaterdag middag scheepten ze zich in op de provinciale boot met bas en trom mels en trompet. „Wij rijden alvast maar door", zei- den de pianist en trompettist, die op een oud brommertje de reis maak ten. De anderen gingen met de bus verder. Het brommertje stoof weg. „Kijk, daar staan ze met hun brommertje" zeiden de drie in de bus even later, wijzend op de twee vrien den die met grote zwarte handen de brommer in de berm repareerden. De bus kwam aan, de drie stapten uit. Ze namen er maar eentje, zolang de twee bromfietsers nog niet wa ren gearriveerd. Ze namen er twee, drie..geen brommer. Het wachten duurde lang. Tenslotte besloten ze toch maar te gaan. Wa zig en onzeker kwamen ze de feest zaal binnen, waar een talrijk publiek hen luid toejuichte. „Drink er alvast eentje" boden de gastheren aan en dat duurde tot de pianist en trom pettist met mokerzwarte handen bin- nenkwamen. Ze begonnen bedrijvig handen te schudden fdie iedereen meteen ging wassen) en dronken er ook een paar tot ze wazig hun i?i- strumenten grepen. De muziek begon. De paren gingen naar de dansvloermaar even la ter zat iedereen weer. De organisa toren schudden bedenkelijk met hun hoofden. Nee. Het ging niet. Er was niet op te dansen. De bandleden hiel den er toen ook maar mee op het ging niet meer. Doodmoe zetten ze hun instrumenten weer neer. Een pick-up werd ingeschakeld en toen pas begon het bal! En op het podium, bovenop het podium zaten ze dan. De vijf muzikanten. Ze konden hun ogen niet meer openhouden, en ter wijl de pick-up doorspeeldeen de paren voorbijschoven vielen ze alle vijf in een heerlijke, diepe slaap tal aanwezigen. Voor een uitver kocht huis zongen en musiceer den „Tony and liis Rockets" en „The Pettycoat Sisters", trad de Ambonezenband „The Voices of Manuku" op en gaf de cabaret groep „De Gladiatoren" iets ten beste. J. Oosterling verzorgde de conferences en had de artis tieke leiding. De talrijke bezoe kers, waaronder burgemeester en wethouders van Breskens, kregen (goede) waar voor hun geld. Een bal zeer gezellig vormde het besluit van de ge slaagde avond, waarop ook de verloting niet ontbrak. „LUSTIGE TREKKERS" „De Lustige Trekkers" is een groep Borsselse accordeonisten, die menigeen reeds met hun deun tjes heeft vermaakt. Zoals bij voorbeeld tijdens de laatste uit voering. Bekende melodieën wer den ten gehore gebracht, nadat de voorzitter do bewonderaars, en be- langsteUenden welkom had gehe ten. Kinderen van leden der per soneelsvereniging van de Konink lijke Maatschappij ,„De Schelde" voerden vervolgens de kinderope rette „De baard van koning Bar bados" op. Mevrouw G. Meier- Eekman en de heer J. van de Want bij wie de regie berustte hielden èen oogje in het zeil en gaven leiding aan het hartverove- rende spel der jeugd. Ook hier in de pauze een verloting met fraaie prijzen. P.T.T.-er JUBILEERT Reeds 25 jaar dient de heer J. B. Tie- leman te Walsoorden „tante Pos". Donderdag zal hij de dag herdenken, waarop luj een kwart eeuw geleden bij de P.T.T. in dienst trad. Het zal een dag worden waarop liij vole han den zal moeten drukken, want de heer Tieleman is als kantoorhouder van de P.T.T. in Walsoorden een fi guur, waarmee iedereen uit dit dorp vaak te maken krijgt. KOEKOEK Zaterdagochtend om vijf uur is ook In EUewoutsdijk de koekoek gehoord. Zeer waarschijnlijk de eerste roep, die dit jaar iu do Zak van Zuid-Beveland werd gehoord. We kregen tenminste nog geen be richten van eerdere geluiden. JUBILEA De heer en mevrouw M. Mol-Bijnag- te, Burgemeester van de Havestraat 8 te Oosterland, vieren donderdag hun vijfentwintigjarige bruiloft. Het echtpaar A. Capelle-Onderdijk te St.- Annaland was vijftig jaar getrouwd en vierdo dit heuglijke feit met fa milie en vrienden. heer Schot. „Van Calvijn tot Kuijper is ze veroordeeld". Tot slot nam de lieer Kögeler het voor do danslustigen op. „Bij de be vrijding in 1944 en 1945 hebben we allemaal gedanst. Ik heb zelfs nog samen met de vroegere commissaris der koningin gedanst", zei hij. Het bal kreeg tenslotte aller instemming, behalve die van de heer Schot, die er overigens niet de subsidie mee wilde torpederen. Arbitrage Nu de gemeente Middelburg en het dagelijks bestuur van de N.V. Maat schappij tot Gasvoorziening Midden- Zeeland, de G.M.Z., niet tot overeen stemming konden komen over de overnamenrijs van het gasleidingen- net op 't Zand, waar on 1 juni a.s. de concessie van de G.M.Z. afloopt, ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. om een arbitrale uitspraak hierover te vragen. De commissie van financiën achtte het standpunt van de G.M.Z. inzake de overnemingsprijs onredelijk, het geen de heer J. S. Hoek (au-.) nog eens onderstreepte. Daar een regeling voor overneming in de concessie ontbreekt, vilde de heer Hoek het strengste standpunt innemen: de gemeente wordt automatisch eigenaar van het net na afloop van de concessie. Dit standpunt: „Het net ligt in onze grond het net is dus van ons", achtte wethouder Westerhout ech ter niet in overeenstemming met het goede gebruik. Voor de uitbreiding van openbare toiletten op het Zusterplein voteerde de raad overeenkomstig het voorstel een bedrag van f 11.000, terwijl voor een gedeeltelijke vernieuwing van het autopark van de reinigingsdienst een krediet werd verstrekt van f 90.000. Hiervoor zullen een pntzui- ger en twee kipauto's aangekocht worden. Aan de vereniging „Chr. school op 't Zand" werd in verband met het toe nemend inwonertal van de Stromen- wijk een lokaal in „Toorenvliedt" ter beschikking gesteld. Bij een voorstel betreffende grondverkoop stemden de heren P. H. Geers (p.v.d.a.) en M. Wattel (a.r.) tegen, omdat zij de vol gens de prijzenkaart vastgestelde grondprijs van f 5 te laag vonden. In de kosten van restauratie van 't pand Singelstraat 8 voteerde de raad een subsidie van f 5397,45, terwijl in de commissie, van toezicht op het lager onderwijs benoemd werden de heren H. J. Leuvelink, J. W. Zeilmaker en mevrouw N. J. Muller-Minnema. Geen wisselwoningen Wethouder A. J. Kaland (cli) deelde naar aanleiding van een vraag van de heer Schot over de kort geleden gehouden vergadering van twee wo- ningbouwverenigingsbesturen met de huurders van de 500 Middelburgse zoutwaterwoningen mee, dat de. mi nister van volkshuisvesting thans antwoord heeft gegeven op een brief van het college van B. en W. van de cember .i.l., waarin gevraagd werd om een contigent wisselwonïngen om het herstel te bespoedigen. De minis ter heeft afwijzend op dit verzoek ge antwoord. Hij gaf het college de raad om het maar te proberen met de vrij komende woningen, betoogde de heer Kaland. Maar dan duurt het herstel vSn do woningen wel 10 jaar of lan ger, voegde hij er aan toe. Het zal dus nu aankomen op medewerking van de bewoners. Ten aanzien van de verkeerssituatie aan de Veerseweg deelde de heer Ka land mee, dat in samenwerking met de provincie thans een gehele ver nieuwing yan het beginueel van de weg en de aansluiting op de Veerse- singel besproken wordt. De uitwer king ervan zal evenwel niet voor het toeristenseizoen kunnen geschieden. f Advertentie} V KOFFIE hoe ook gezet. altijd beter met (ook ah 't poederkoffie is) Toneeluitvoering op Vrederust Zaterdagavond werd in het ontspan ningsgebouw van de inrichting Vre derust bij Bergen op Zoom een to neelvoorstelling gegeven voor de pa tiënten en begeleidend personeel, verzorgd door de toneelgroep „Peep" van de Nederlandse Christelijk© Handelsreizigers Vereniging. Opge voerd werd het toneelstuk „De bok sende kangeroe". De heer Steveninck sprak voor de aanvang een kort welkomstwoord. Na de geslaagde uitvoering werd een dankwoord uitgesproken door de heer Sinke, onder aanbieding van enkele geschenken voor de spelers. Op 7 mei a.s. zal dit toneelstuk op Vrederust nogmaals worden opge voerd, dan voor het personeel en op- wonenden. Ds. Dijckmeester neemt op 29 mei afscheid van Middelburg Ds. W. Dijckmeester, Ned. herv. pre dikant te Middelburg, die zijn benoe ming tot lid van het secretariaat- generaal van de Generale Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk heeft aangenomen, zal op zondag 29 mei a.s. in de avonddienst in de Nieu we Kerk afscheid nemen van de her vormde gemeente van de Zeeuwse hoofdstad. Zeeuw in hoofdbestuur unie „Een school met de Bijbel" In de jaarvergadering van de unie „Een school met de Bijbel" is tot lid van het hoofdbestuur gekozen de heer C. P. van der Peijl te Kloetinge. Oud-wethouder J. Moens van Biggekerke overleden In zijn tegenwoordige woonplaats Zoutelande is zaterdag op 75 jarige leeftijd overleden de heer J. Moens, die vroeger in Biggekerke een voor aanstaande plaats heeft ingenomen. Hij was ruim 20 jaar lid van de ker- keraad der Nederlandse hervormde gemeente, eerst diaken en later ou derling. Van 1923 tot 1956 was hij lid van de gemeenteraad voor de C.H.U. Vanaf 1931 tot zijn aftreden als raadslid was hij ook wethouder. Verder bekleedde hij in het Burger lijk Armbestuur ruim 13 jaar de functie van voorzitter. De overledene was begiftigd met de gouden medail le van de Orde van Oranje Nassau. Het stoffelijk overschot zal vanmid dag (dinsdag) om half één te Big gekerke ter aarde worden besteld. WATERSCHAP VERGADERDE TE GOES In de maandagmiddag in „De Korenbeurs" te Goes gehouden vergadering van het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland" is tot grif fier benoemd de heer J. C. M. Glerum, reeds anderhalf jaar hoofdcommies A ter griffie van het waterschap. Hij verenigde 75 van de 82 stemmen op zich. Er waren 34 sollicitaties voor deze functie binnengekomen. De heer Glerum volgt de huidige griffier, de lieer A. Mol, op. In deze ver gadering deelde de dijkgraaf, do heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge mee, dat voor zover thans kan worden overzien eind mei zal worden overgegaan tot aanbesteding van de werken tot het op Delta-hoogte brengen van een gedeelte van de zeedijk van de polder Hoedekenskerke. Eind mei aanbesteding van werkzaamheden aan zeedijk te Hoedekenskerke Voorts deelde de dijkgraaf mee, dat dezer dagen met het herstellen van de heiopen der waterleidingen in de polder Waarde een begin is gemaakt. Onderhandelingen zijn gevoerd over aankoop van een pellboot voor de districten XV en XVI. Het oog is daarbij gevallen op een plastic boot. De onderhoudswerken aan de zee dijken, wegen en waterlopen vinden geregeld voortgang. Tijdens de voor jaarspeilingen aan het dijkvak Elle- woutsdijk werd enige uitschuring ge constateerd. Maar overigens zijn tot heden geen veranderingen van bete kenis aan de vooroever waargeno men. De heer Dekker deed voorts enkele mededelingen over de personeels bezetting op het kantoor van 't wa terschap. De definitieve personeels bezetting, zowel bij de administra- Een vergelijking met Zeeuwsch-Vlaanderen Enigetijd geleden heeft de directeur van <lo Zeeuwse-Vlaamse Waterlei ding Mij., ir. O. P. M. Dikötter In een persconferentie verklaard, dat een ta rief voor industrieel waterverbruik van 30 cent per m3 vrijwel algemeen is in Nederland. Naar aanleiding van deze verklaring heeft de voorzitter van de Zeemvs-Vlaamse Kamer van Koophandel, ir. C. A. L. Horstmann, naar de diverse waterleidingtarieven een onderzoek ingesteld. In Friesland wordt voor een contract voor minimum afname van 1000 m3/ jaar een vastrecht gevraagd van 3io,terwijl het oververbruik voor 0,31/mü wordt berekend. Bij een contract van 10.000 ms/jaar be draagt het vastrecht 2.200,.en de prijs voor het oververbruik 0,22/m3. Bij een contract van 25.000 m3/jaar is een vastrecht van 5.000,— ver schuldigd en voor het oververbruik 0,20/m3. In de provincie Noord-Holland be draagt het waterleidingtarief voor (Slot van pag1) moet een eerlijke, enthousiaste en vooral „echte" uiting van de jonge mensen zelf 2ijn. Mocht iemand het niet eens zijn met de tekst van dc heer Wasterval, dan moet die naar het idee van de spelers worden gewij zigd. „Ze moeten achter het spel kunnen staan", aldus de regisseur. Het zal ook niet zo zijn als bij het toneel, dat slechts een enkeling de hoofdrol speelt. Iedereen heeft de hoofdrol, de groep als geheel zal de eer van de hoofdrol dan ook dragen. Speciale kostuums zullen de spelers niet dragen. De heer Wasterval wil uitgaan van eenvoudige, maar vlotte dagelijkse kleding. Bij de uitbeelding van de meningen over de huidige maatschappij, zullen de jonge mensen onder meer recente problemen als de rassendiscriminatie behandelen. Zij staan klaar, de tachtig jonge Zeeuwen en hun spelleider, om tij dens de feestelijke opening van het nieuwe provinciehuis, voor een waar dig sluitstuk der evenementen op het abdijplcin tc zorgen. Na de folkloris tische evenementen als boogschieten en ringrijden die om halt vier eindi gen, komt de Zeeuwse jeugd aan liet woord. Een half uur, voor een talrijk gezelschap van genodigden met als ere-gaste HJVÏ. Koningin Juliana. Bovendien zullen o.a. de ministers van Binnenlandse Zaken en van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, en een staatssecretaris van Onder wijs, Kunstenen Wetenschappen, bij de opening aanwezig zijn, en van het niet onbelangrijke aandeel dat de Zeeuwse jeugd aan de festiviteiten zal leveren, kunnen genieten. grootverbruikers met meer dan 1000 ni3/jaar, oververbruik 0,30/m3. Een verlaging van dit tarief bij een be langrijk hoger verbruik kent men in Noord-Holland niet. In Noord-Brabant echter en in de provincie Utrecht zijn de tarieven be langrijk lager. In Noord-Brabant wordt bij een verbruik van 1000 m3 een vastrecht geheven van 290, en een prijs voor oververbruik van 0,28. Deze prijs echter neemt bij hoger verbruik aanmerkelijk af en bij een verbruik van 25.000 m3 be draagt zij nog slechts 0,15 voor het oververbruik Dij een vastrecht van 3750.—. De provincie Utrecht begint bij 550 m3 met een vastrechtheffing van 121,en een prijs voor overver bruik van 0,22 per m3. Bij een ver bruik van ryim 18.000 m3 is het vastrecht 2737,50 en de overver- bruiksprijs 0,15. Bij ruim 36.000 m3 wordt de prijs: vastrecht 4745. en oververbruik 0,13. In de gemeente Hilversum wordt bij een verbruik van meer dan 3000 m3/ jaar 0.13m/3 berekend, in de gemeente Baarn voor een ver bruik boven 600 nv'/jaar, 0,14/m3 en in de gemeente Tiel voor een ver bruik boven 1000 m3/jaar 0,16/m3. Randstad Aangezien het algemeen bekend is, dat in do randstad Holland de laagste tarieven betaald worden, blijkt uit de vergelijking van het industrieel tarief voor Zeeuwsch-Vlaanderen van onge veer 30 ct. met de hierboven aange haalde tarieven buiten de randstad, dat vrijwel overal de tarieven lager liggen dan hier, en dat alleen het. ta rief voor de kop van Noord-Holland hetzelfde niveau ligt. Ir. G. P. M. Dikötter deelde ons des gevraagd mee geen commentaar te willen geven. Contra-argumenten, die er volgens de heer Dikötter zeker zijn, wenste hij op het ogenblik niet naar voren te brengen. Spelleider wika Wasterval, directeur van het jeugdvormingscentrum He- denesse, maakte in een zeer kort tijdsbestek de plannen voor het proofs opgezette spel gereed, „liet is vooral een spel van en door de jeugd. Ze moeten er achter kunnen staan", meent hij. Twee-km zwemwedstrijd 20 augustus te Goes De zwem- en badclub ,,'t Sas" hield een vergadering in „De Landbouw" te Goes, onder voorzitterschap van dc heer E. W. Carels. De voorzitter gaf een terugblik op het afgelopen seizoen, hetgeen een zeer goed seizoen was door het prachtige weer. Een groot aantal di ploma's is uitgereikt en ook de wed strijden waren een groot succes. De bestuursleden, de heren Van Weizen en Jopsc werden herkozen. Besloten werd dit jaar op 20 augustus weer een internationale 2 km wedstrijd te organiseren in samenwerking met de zwem- en poloclub „De Ganze". Ook dit jaar worden weer zwemles sen gegeven voor hot diploma A, B en C van de K.N.Z.B. Tot badmeester werden aangesteld de heren Brugge- man en Felius. Er zullen dit seizoen diverse verbete ringen aan de zweminrichting uit gevoerd worden, o.m. zal er een dou che worden aangelegd. Voorts zal fetracht worden op net terrein van e zweminrichting enige fietsenrek ken te plaatsen. De financiële toe stand van de vereniging is goed. ticve als bij de technische dienst, is thans geformeerd. Inmiddels zijn vergaderingen gehouden met dè ingelanden in alle zestien dis tricten. Deze vergaderingen voor zien in een behoefte, aldus de dijk graaf. Nadat in deze vergadering een nieu we griffier was benoemd, richtte ae dijkgraaf zich in een persoonlijk woord tot de heer Glerum. Hij ver klaarde, dat deze benoeming zeer waarschijnlijk per 1 juli zal :ngaan. De heer Mol dankte hij voor de wij ze, waarop hij zijn werk heeft ver richt als eerste griffier van het an derhalf jaar geleden geconcentreerde waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland". In een afzonderlijke bijeenkomst zal afscheid worden ge nomen van de heer Mol. Aan het slot van de vergadering dankte de heer Mol het personeel van het water schap en de bestuursleden voor hun medewerking. Hamerstukken Tal van agendavoorstellen gingen' vervolgens vlot onder de hamer door. Voor de som van 1,- werd besloten tot verkoop aan de gemeente Krui-' ningen van het aandeel van het wa terschap in de eigendom van het ge deelte van de weg Eindje de Rondte' te Kruinlngen ter grootte van 0,23.78 ha. Aan de gemeenten Goes en Krui nlngen werden diverse gedeelten van wegen en daarbijbehorende kunst werken in beheer en onderhoud over- gedragen. Voor verhoging eri Vér- zwaring van de zeedijk te Schore werden enkele perceeltjes grond aan» gekocht van de erven J. J. Witkariï te Goes voor 5149,30. Van de heer A. P. de Munck te Yerseke werd aangekocht zijn woning met erf voor ƒ2700. Deze aankoop is nodig voor dijkverzwaring. Goedgekeurd werd het voorstel van het dagelijks be stuur tot het uitgeven in erfpacht van een tweetal perceeltjes aan de weegbrugvereniging „Algemeen Be- lang" te EUewoutsdijk tegen een jaarlijkse canon van f5.- per jaar. Van de heer G. de Feytcr te Goes, werd aangekocht een perceel grond van 0,4 ha voor 1800. Verkocht werden aan de heer De Feyter diver se percelen grond, totale grootte van bijnal ,2 ha, voor 4032. Voor een tennijn van 16 jaar werden aan de gemeente Goes in erfpacht uitgege ven enkele percelen stortplaats, bouwland, watergang, weiland en zij kant dijk groot 4,1 ha tegen een jaarlijks erfpacht van 571,85. Voorts werd een tweetal voorstellen aangenomen inzake salariëring en berekening diensttijd van de water schapsambtenaren. Het bedrag aan op te nemen kasgeldleningen werd voor 1960 verhoogd van 4.250.000 tot ƒ4.500.000. Toogdag hervormde vrouwengroepen Op dinadag 31 mei wordt de Provin ciale toogdag 1960, van de hervormde vrouwen groepen van de Christelijke Jonge Vrouwen Federatie gehouden. Deze toogdag wordt dit jaar gehou den te Gent, omdat men dc Belgische zusterverenigingen in België wil to nen hoezeer men meeleeft, met het protestantisme in dat land. Ook Schouwen-Duiveland zal tijdens deze toogdag vertegenwoordigd zijn. Ongelukkige vol De echtgenote van de heer Johs. Fase uit de Tunstraat te Sint-Annaland kwam met één van haar zoontjes, dat ze op de arm had, te vallen en brak haar been. Het zoontje bleef ongedeerd. VANDAAG. Middelburg Electro: „Zolang er mensen zijn", 20 uur, 14 jaar Gouden Poorte: ledenvergadering A.N.E., 20 uur. Vlissingen Luxor: „714 antwoordt niet", 20 uur, 18 jaar. Alhumbra: „De zwarte orchidee", 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: „King Creole". 20 uur, 18 jaar. Priijs van Oranje: Contactavond Zeeuwse Vervoerders, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2