Waardevolle contacten gelegd op tentoonstelling te Goes ST.-JOSEPHZIEKENHUIS KRIJGT NIEUWE KINDERAFDELING Bondsdag Zeeuwse gemeente ambtenaren in Goes W. BRAND UIT DOMBURG WERD PROVINCIAAL SCHIETKAMPIOEN AANVARING OP KANAAL GENT- TERNEUZEN VOOR RECHTBANK MAANI>' r>RiL I960 HHOVlNtJlALh f. tl bi li W H h O tl ft 4 N i O „DE PRODUKTIE DER BEVELANDEN" Bevelandse schooljeugd zond vele fraaie tekeningen in Op de tentoonstelling: „De Produktie der Bevelanden", die donderdag- vrij dag en zaterdag in de veilinghal te Goes is gehouden, hebben de stand houders-ondernemers goede „zaken" gedaan. Concrete resultaten zijn niet aanwijsbaar, maar wel zijn waardevolle contacten gelegd. Dat verklaarde de voorzitter van, het Initiatief Comité „De Bevelanden", burgemeester mr. J. H. M. Stieger van Hoedekens kerke zaterdagavond bij de sluiting van de expositie. Belangrijk achtte de heer Stieger het ook, dat de Beve landen naar buiten zijn getreden. De ambtenaren van het ministerie van economische zaken bijvoorbeeld waren erg enthousiast over deze expo sitie. De rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje te Goes, deelde mede. dat de bezoeken van de buitenlandse Kamers van Koophandel ook zeer vruchtdragend zijn geweest. Met name de vertegen woordigers van de Kamers van Oos tenrijk en Frankrijk waren opgeto gen over hetgeen zij gezien hadden. De heer Korstanje sprak de verwach ting uit, dat volgend jaar een Zeeuw se tentoonstelling in Antwerpen zal kunnen worden gehouden. De stand houders drukte hij op het hart con tact met elkaar te blijven houden, zoals dat ook na de tentoonstelling in Breskens het geval is geweest. De heer W. Fraanje sprak een dank woord tot het initiatiefcomité. Bur gemeester Stieger dankte nog allen, die op enigerlei wijze hadden meege- T ekenwedstrijd Zaterdagmiddag werden in de af- mijnzaal de prijzen uitgereikt voor de tekenwedstrijd van de Bevelandse schooljeugd, die door het Initiatiefcomité „De Bevelan den" was uitgeschreven. Van de ruim 100 aangeschreven scholen met ruim 7000 leerlingen namen 45 scholen deel met ruim 900 scholieren. De bekroonde tekenin gen in totaal een vijfentwintig- tal waren tentoongesteld in de afmijnzaal, waar de voorzitter van de jury, de heer F. L. Maan dag uit Middelburg, de prijswin naars bekend maakte. Hij liet zich in waarderende bewoor dingen uit over de schilder- en te kenkwaliteiten van de Bevelandse jongelui. Vele leerlingen hadden een bijzonder fraaie tekening ingezon- Nijverheidsschool voor meis-es te Vlissingen Verslag over 1959 Het aantal leerlingen van de Nijver heidsschool voor meisjes in Vlissin gen bedroeg volgens bet jaarverslag per 31 december 1959 in totaal 352. Viff van hen volgden de cursus costu- mière, veertien die voor leerling-ver- koonster. vijftien studeerden voor huisnaaister en een gelijk aantal volgde de primaire onle'ding. Het di ploma van deze ooleidin»? werd uit gereikt aan tweeënnegentig leerlin gen. Acht jongedames ontvingen het dinloma assistente in de huishou ding. negen dat van huisnaaister en zeven ontv»n»en het diploma leer ling-verkoopster. Van bovengenoemd aantal leerlingen (252) waren er tweehonderdzevenen twintig afkomstig uit Vlissingen, twintig uit Souburg, een uit Middel burg, drie uit Koudekerke en een uit Cadzand. Vierentwintig leerlingen volgden bo vendien de cursus „fijne keuken", achtenveertig bekwaamden zich in het naaien en vijfentwintig volgden onderricht in bakken. In seDtember startte ook de Mater Amabilisschool met 54 leerlingen. De aanmelding van leerlingen voor de primaire ooleiding was voor het cursusjaar 1959-1960 weer zodanig, dat evenals het afgelopen cursusjaar vijf parallel eerste klassen gevormd konden worden, terwijl voor de twee dejaars primaire opleidingen dit jaar den, die vaak niet alleen getuigde van creatief inzicht, maar ook van grote technische gaven. De jeugd was in drie groepen inge deeld: De jongens en meisjes tussen 10 en 12 jaar hadden een keus mo gen doen uit de onderwerpen: fruit teelt, landbouw en dorpsambacht, de leerlingen van 13 en 14 jaar uit: bouwnijverheid, oesterteelt en boog- en vogelschieten en de vijftienjari gen en ouderen: deltawerken, indus trialisatie en een fantasie van Goes in het jaar 2000. De prijswinnaars waren: Groep A: le prijs en extra troost prijs Henk Molhoek. Prinses Irene- school, Goes; 2. Lou Boonman, r.-k. h.b.s., Goes; 3. W. de Pundert, r.-k. jongensschool, Kwadendamme, troostprijzen Bas, Chamuleau, r.-k. jongensschool, Kwadendamme, Piet 'van Sabben, o.l. school, Oudelande, Cor Minaard, o.l. school 's-Heer- Abtskerke. Groep B: 1. P. Roose, r.-k. h.b.s., Goes; 2. Ben Siebels, r.-k. h.b.s.. Goes, 3. J. Smolders, r.-k. h.b.s., Goes, troostprijzen: Jaap M. Jansen, l.t.s., Goes, Johnny Bak, H. v. d- Veenschool, Goes. Groep C: 1. Tineke Roose, r.-k. h.b. s., Goes, 2. Hans Tromp, r.-k. h.b.s„ Goes, 3. Loes Bosman, r.-k. h.b.s., Goes, troostprijzen: J. Bruins, r.-k. h.b.s., Goes, H. Schrijver, r.-k. h.b.s., Goes, Tiny Goedhart, vakschool voor meisjes, Goes. Eervolle vermeldingen: Lenie van Wel, Prinses Ireneschool, Goes, Je- annet Ermerins. idem, André Post, idem, (groep A.). De schoolprijs in de verschillende groepen gingen naar: A: Prinses Ire neschool; B: Ambachtsschool; C: r.- k. h.b.s., allen te Goes. De beste in druk maakte de Prinses Ireneschool. CAPACITEIT VAN 37 BEDDEN Nog c deze zomer komt nieuwe vleugel gereed Aan het St. Josephziekenhuis in de Van Dishoeckstraat te Vlissingen wordt in hoog tempo gebouwd aan het nieuwe kinder paviljoen dat de be staande kinderafdeling zal moeten vervangen Evenals de bestaande kinderafdeling, krijgt de uitbreiding een capaciteit van 37 bedden. Men hoopt dit werk eind juni op te leve ren, zodat de kinderen er nog voor de zomer kunnen worden onderge bracht. De bestaande kinderafdeling viel onder de sanering van het St.- Jo sephziekenhuis en voldeed niet meer aan de moderne medische eisen. Als de kinderen naar dc nieuwe afdeling zijn overgebracht, zal het oude complex weliicht on derdak bieden aan verschillende dienstvertrekken. Het eigen bouwbureau van het zie kenhuis heeft het ontwerp voor de nieuwe vleugel gemaakt. Begin fe bruari is men met de bouw begon nen. Het complex zal plaats bieden aan enkele zalen met vijf bedden, kamers met twee bedden, boxen met een bed, een ruime wachthal ten be hoeve van de poliklinieken en enkele dienstvertrekken, die alle gelijk vloers kbmen te liggen. Ook zal een ruime speelzaal in het complex wor den ondergebracht, die onder meer plaats biedt voor de bezigheidstera- pie. De ruime wachthal, tussen het nieuwe paviljoen en het bestaande ziekenhuis, moet de accommodatie van de poliklinieken verbeteren. De voorgevel komt een meter meer achter de rooilijn van het ziekenhuis te liggen, zodat vóór het paviljoen plaats is voor bloembakken. Winst en verlies voor Goese gemeentepersoneel In het kader van de perso- neelsuitwisseling tussen de H Duitse landkreïs Main-Taunus n en de gemeente Goes, werd za- terdagmiddag op het sportter- rein te Goes een voetbalwed- strijd gespeeld tussen een „Ne- derlands" en een „Duits" elf- tal. Wethouder J. H. Roose van Goes verrichtte de aftrap, n De Duitsers speelden een ste- vig partijtje voetbal, waarte- H gen het elftal, gevormd uit |j personeel van de gemeente Goes, het loodje moest leggen. Na een geanimeerde wedstrijd den namen de Goesenaren re- won Main-Taunus met 52. Tijdens de tafeltenniswedstrij- vanche. Niet voor niets zijn s de beste spelers van Goes on- der de gemeente-ambtenaren te vinden Zij versloegen de n Duitsers met 20—16, waarmee de balans van deze sportont- H moeting weer in evenwicht was. Zaterdagavond was er in „Het Schuttershof" een druk p 1§ bezocht bal voor het personeel van beide overheidslichamen. Zondagmorgen zijn de Duit- p sers vertrokken. p lm Jaarvergadering geref. jeugdorganisaties In Krasnapolsky te Amsterdam is zaterdag de 48e jaarvergadering ge houden van de bond voor gerefor meerde jeugdorganisaties (G-J.O.) In zijn openingswoord wees de bonds voorzitter, dr. J. L. P. Brandts uit Emmen, op de vele nieuwe elementen bij het vormingswerk van de jongens en meisjes tussen acht en zeventien jaar, zoals een nieuwe vorm van lei dersinstructie en de uitgave van een afzonderlijk periodiek voor de onder- besturen. Een dezer nieuwe vormen van bonds- werk, namelijk het spelelement, was 't onderwerp van de ochtendbijeen komst, waarover dr. Brandts refe reerde. Hij stelde in zijn inleiding nadrukkelijk voorop dat het doel van de bond, namelijk het vormen van de gereformeerde jongens en meisjes tot christenen in woord en daad, niet is veranderd. Hij betoogde dat dit spel element geen trekpleister voor de leden is, doch een der middelen, die meewerken aan deze vorming. Officiële publikaties MIDDELBURG. Concert Vereniging voor Instrumentale Muziek. Kaarten on- en minvermogenden. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op dinsdag 26 april 1960, des namiddags tussen 2 en 3 uur, in het gebouw van de Gem.Dienst voor de Maatschappelijke Zorg (kamer 1), Stad huisstraat 5, alhier, kaarten k f 0.10 ver krijgbaar zijn voor on- en minvermogen den voor een concert van de Vereniging voor Instrumentale Muziek, dat op woensdag 27 april I960, des avonds om 8 uur, in de Concert- en Gehoorzaal, al hier. zal worden gehouden. Middelburg, 23 april 1960. tot het vormen van vier parallelklas sen moest worden overgegaan. Van de tweejaars primaire opleidingen gingen dit jaar meer meisjes over naar de vervolgopleidingen dan het afgelopen jaar. Er kon dan ook een aparte Idas voor assistenten en leer ling-verkoopsters worden gevormd. MET EXCURSIE DOOR ZUID-BEVELAND Officiële ontvangst door B. en W. van Goes Enkele tientallen leden van de afde ling Zeeland van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren, die zaterdag hun bondsdag hielden in Goes, met daaraan verbonden een excursie door de streek, zijn in de ochtenduren officieel ontvangen door het college van B. en W. van Goes in de raadzaal van het stad huis. Burgemeester H. K. Michaëiis van Goes sprak de gemeenteambte naren in een vriendelijk speechje toe. Hij memoreerde de expansie van Goes, dio met name in de wo- nïngbouwseetor en de industrialisa tie te zien is. Voorts sprak bij de hoop uit, dat de gemeente Goes niet geheel indu strialiseert, maar de haar eigen agrarische streekfunctie blijft be houden. Tevens verwachtte hij dat in Goes een klimaat zal worden ge schapen, waardoor het wegtrekken van jonge Zeeuwen naar elders kan worden tegengegaan. Tenslotte deelde de burgemeester mede, dat het college van B. en W. steeds goede connecties heeft onder houden met de bond van gemeente ambtenaren. In antwoord op de woorden van burgemeester Michaë iis voerde de voorzitter van de afde ling Zeeland, de heer H. Strabbing te Vlissingen, het woord. Hij dankte het college van Goes voor de waar derende woorden, en zei graag medewerking te willen verlenen tol verwezenlijking van de Goese ont wikkelingsplannen, door o.a. de ambtenarenopleiding te vervolma ken. Tevens vroeg hij de belangen van de ambtenaren bij de ontwikke ling van Goes niet uit het oog te verliezen Tevoren was men nog bijeen ge weest in hotel „De Korenbeurs", waar de leden en buitengewone le den waren toegesproken door de heer P. J. Dominicus, burgemeester van Borssele. Des middags bezichtigden de deel- mers eerst de televisietoren te Goes, waarna per autobus het eerste ge deelte van een bloesemrit wevd inge zet. Deze rit voerde langs de bloei ende boomgaai'den van Kloetinge en Kapel le. In Kapelle werd de lunch gebruikt waarna vla Wemeldinge naar Yerseke werd gereden. Hier maakte men kennis met de oester- ei: kreeftencultuur. Vervolgens ging het via Kruiningen naar Hansweert, waar de sluizen werden bezichtigd De autobustocht werd daarna ver volgd door de Zak van Zuid-Beve land, waar in Borssele de thee werd gebruikt. Daarna voorde de tocht naar Goes terug. Jubileum-jaarvergadering afd. Middelburg N.C.H.V. Vrijdagavond hield de afdeling Mid delburg van dc Nederlandse vereni ging van christelijke handelsreizigers en agenten (N.C.H.V.) in het Geref. Jeugclgebouw een geanimeerde jaar vergadering, waarbij de afdeling te vens het 20-jarig bestaan herdacht. Dit voor de N.C.H.V. verheugende feit memoreerde Voorzitter A. de Klerk in zijn openingswoord, waarin hij ook woorden van dank sprak tot secretaris F. Baan, die vanaf de op richting deze functie nauwgezet ver vuld. Voorzitter De Klerk bracht verder de oprichting van de afdeling Zeeland der N.C.H.V. op 17 november 1939 in herinnering en de moeilijkheden, waarmee de jonge vereniging al spoedig kampte in verband met de oorlog. In 1948 was de afdeling toe getreden tot het C.N.V., hetgeen ech ter geen prettige samenwerking werd want in het afgelopen jaar werd de N.C.H.V- geroyeerd. Hierover zei de heer De Klerk, dat de N.C.H.V. al les had geprobeerd om dit te voorko men. Naast deze schaduwzijde in het bestaan van de N.C.H.V. vertelde de voorzitter enkele leuke gebeurtenis sen uit de geschiedenis van de afde ling Zeeland, die in 1956 werd ge splitst in een afdeling Middelburg en Goes. Secretaris F. Baan noemde in zijn jaaroverzicht 1959 een zeer goed jaar voor de afdeling Middelburg, waarin een flinke ledenwinst werd geboekt. Zeer verheugend vond de se cretaris, dat er vooral'veel jongeren waren toegetreden. Op 1 januari 1958 telde de vereniging nog slechts 27 leden, maar begin 1960 was dit aantal gegroeid tot 36. Ondanks het royeren door hot C.N.V. waren alle leden het N.C.H.V. trouw gebleven. Vervolgens sprak bondsvoorzitter J. J. Schuman uit Den Haag een huldi gingswoord, waarin ook net royeren ter sprake werd gebracht waar de heer Schuman zich teleurgesteld over uitliet. Na de pauze volgde nog een gezellig cabaretprogramma van za~~ voordracht en schetsjes. WEDSTRIJDEN IN 'S-H.-HENDRIKSKINDEREN Goes II toonde zich beste korps De heer \V. Brand uit Domburg heeft zich zaterdag tijdens de provinciale schietwedstrijden te 's-Heer Hen drikskinderen doen kennen als de bes te schutter van de ruim 400 leden, die de Zeeuwse schietbond telt. Hij bracht met zijn prestatie het provin ciaal kampioenschap op zijn naam. De erepalm voor het kampioenskorps werd op grond van de beste presta ties toegekend aan Goes n. Deze wedstrijd betekende een afslui ting van het winterseizoen, waarin drie selectiewedstrijden zijn gehou den. De hoogstgeklasseerden uit deze wedstrijden konden zaterdagmiddag aan de finale deelnemen. De wedstrijd, die onder leiding stond van de provinciaal voorzitter, de heer P. Kloosterman uit Nisse. werd op toepasselijke wijze met een start schot van burgemeester D. M. Ver met begonnen. Dit gebeurde nadat de burgemeester de deelnemers welkom had geheten en hun een sportieve strijd had toegewenst. Vermeldenswaard is de prestatie van kampioen W. Brand, die met 20 schoten 19 maal de roos raakte. OFFICIER EISTE 50 BOETE Vrijdagochtend heeft de Middelburgse rechtbank, gepresideerd door mr. P. van Empel, zich langdurig bezig gehouden met een aanvaring op het kanaal van Terneuzen naar Gent, waarbij de sleepbootkapitein A. VV. J. uit Dordrecht betrokken was. Deze was tcnlaste gelegd, dat hij met zijn sleep, komende vanuit de Axelse Sassing, geheel of gedeeltelijk het kanaal van Terneuzen naar Gent had overgestoken, toen een sleeptrein naderde. Terwijl er gevaar van aanvaring bestond had hij geen vaart geminderd, althans niet gestopt en niet achteruit geslagen toen dit nodig das. Voor deze feiten had de Terneuzcnse kantonrechter de sleepbootkapitein ver oordeeld tot, twee boetes van f 40 en f 10, respectievelijk subsidiair 8 en 2 dagen hechtenis, waartegen de sleepbootkapitein in beroep was gekomen. ZUID-BEVELAND GOES Jeugdcomité zamelde geld in voor feestvieringen Het Goese jeugdcomité heeft voor de 30 april- en 5 meiviering 1241,25 bijeengebracht. Dit bedrag zal wor den afgestaan aan de Oranjevereni ging- WOLPHAARTSDIJK Benoeming Tot hoofd van de christelijke natio nale school te Wolphaartsdijk is be» noemd de heer J. Koolstra te Den Haug. OUDELANDE Wedvlucht uit Moescroen De p.v. „De Witpen" te Oudelande nam met 58 duiven deel aan een wedvlucht vanuil Moescroen De uit slag luidt: 1, 3. 5, 8, 9, 12 en 14 D. van der Poel te Oudelande; 2, 6 en 11 C. de Beste te Oudelande; 4 A. Jongepier te Baarland; 7 J. de Ja ger te Oudelande; 10 H. Jongepier te Hoedekenskerke: 13 G. Remijnse te Oudelande; 15 F. J. Paulusse te Ellcwoutsdijk. Sleepbootkapitein ontkende schuld Het ongeval gebeurde in april van het afgelopen jaar. De 36-jarige ka pitein van de 600 pk. sleepboot ..Con stantino" moest 't schip de „Oriënt" (1700 ton) uit de Axelse Sassing sle pen, waartoe de sleepbootkapitein J. de Schipper van de „Oriënt" had ge zegd het achteranker op te draaien. Achteruit zou de „Oriënt" dan de Axelse Sassing worden uitgetrok ken, waar het lading had ingenomen, om vervolgens het kanaal over te steken. Tijdens deze manoeuvre na derde echter een tegemoetkomende sleep. Toen de sleepbootkapitein dit bemerkte, werd de tros losgegooid en was de sleepboot dicht langszij de „Oriënt" gaan trekken om het schip vlugger rond te krijgen. Een aanvaring was toen echter niet meer te voorkomen. Voor de rechtbank betoogde de sleep bootkapitein, dat hij de schipper van de „Oriënt" alleen had gezegd, het achteranker op te halen. De bedoe ling was. dat het vooranker bij deze uitvaarmanoeuvre zou „krabben", waardoor het sleepschip beter be stuurbaar zou blijven. De schipper vande „Oriënt" bad echter ook het vooranker laten ophalen wat volgens de sleepbootkapitein ongebruikelijk is. Dit was naar zijn mening ook de oorzaak, dat het sleepschip bij deze manoeuvre zover was doorgescho ten. Zijn stuurman-motordrijver. de 21- jarige B. Q.. thans in militaire dienst onderschreef deze verklaring van 't „krabbende" anker. Hij verklaarde dat het gebruikelijk is, dat, men hij de manoeuvre het vooranker laat „krabhen". Wanneer dit ook hier was gebeurd hadden wij tijdig kun nen stoppen, verklaarde hij. Schipper P. van D. van de rijkspoli tie te water, die als getuïge-deskun- dige werd gehoord, wees erop. dat. wanneer de brug bij Sluiskil geopend is, men beter kan wachten met deze uitvgarmanoeuvres De afstand tus sen de brug en de Axelse Sassing is niet bijzondev groot en bovendien va ren do schepen hier meestal snel, om dat de brug vlug gesloten dient te worden. Op oen vraag van de president van de rechtbank of men bij deze uit vaarmanoeuvre tijdig kan zien of de brug bij Sluiskil geopend is, ant woordde de getuige-deskundige be vestigend. Verder was deze getuige van mening, dat de kapitein niet juist gehandeld had toen de sleep na derde. Hiertegen kwam verdachte echter op. Verder verklaarde de ge tuige-deskundige dat het al goed ge gaan zou zijn indien de sleepbootka pitein had gestopt, toen hij zag, dat de brug open was. De officier van justitie, mr. T. Lebret, wees er in zijn requisitoir op, dat het schip nog werd weg getrokken toen men de tegemoet komende sleep reeds zag naderen. Op dit punt had de sleepbootka pitein naar zijn mening een over treding gemaakt door de manoeu vre door te zetten. De officier vorderde evenals de kanton rechter 40 en 10. De raadsman van verdachte, mr. B. A. M. Knüppe uit Dordrecht, legde in zijn pleidooi het zwaartepunt op het vooranker van de „Oriënt" dat was ingehaald. Dit had volgens de raadsman niet mogen gebeuren. Hierbij haalde mr. Knüppe een von nis van de rechtbank te Rotterdam in een gelijkluidend geval aan. Volgens mr. Knüppe kon de sleep bootkapitein niets worden verweten. Mr. Van Empel bepaalde de uit spraak op woensdag 4 mei a.s. Aanrander van onderwijzeres in arrest De gemeentepolitie van Nieuwer-Am- stel cn een aantal boswachters heeft met een razzia, die in het Amsterdam se bos met radiowagens en porto foons werd uitgevoerd, zaterdag suc ces gehad: om half zeven werd de dader gearresteerd van de aanranding op donderdag. Hij was de 24-jarige bloemist C. J. B. uit Aalsmeer- Donderdag j.l. greep hij de 24-jarjge onderwijzeres M. M. Geerlings Amstelveen, die op een, bankje het bos een brief had zitten schrij ven, onverwachts bij de keel en bracht haar met diverse stompen vele blau we plekken op haar gelaat toe. De dader, die inmiddels bij een kort verhoor door commissaris J. P. A. van den Bosch, chef van de gemeente politie var. Nieuwer-Amstel een volle dige bekentenis heeft afgelegd, werd c-" half zeven in bosschages aange troffen, waar hij zich slapende hield Men verdenkt hem van nog enkele andere soortgelijke delicten, die kort geleden in Amstelveen zijn gepleegd. Er zal contact met de Amsterdamse recherche worden opgenomen, opdat nagegaan kan worden of deze bloe mist mogelijk de moord op Engelina Feenstra op zijn geweten heeft. Bevrijdingsbal Op bevrijdingsdag zal in café het „Oudt Raedthuys te Westdorpe een bcvrijdingsbal worden gegeven. Ook zal 's avonds de muziekvereniging „Eikels worden Bomen" een muzi kale rondwandeling maken, met lampionoptocht voor de schoolkinde ren. Zaterdag is te 's-Heer-Hendrikskin- deren fel gestreden om het provinci aal kampioenschap schieten. De wed strijd van de Zeeuwse schietbond kenmerkte zich door sportiviteit vlot verloop en een gespannen aan dacht van de op de grond liggende schutters. Foto P.Z.C.) De gehele wedstrijd had een vlot verloop en werd gekenmerkt door een prettige en sportieve sfeer. Voor het zomerseizoen zijn reeds wedstrijden aangekondigd, die ge organiseerd worden door de afde ling Borssele en de afdeling Tliolen. Uitslagen De gedetailleerde uitslag was: Kampi oenswedstrijden afdeling A: Korpsen: 1. Goes. 485 punten. Persoonlijk: 1. W. Brand, Domburg, 196 pnt 19: 2. C. Provoost, Domburg, 183 pnt 19: 3. P. de Pagter, Domburg, 193 pnt 18; 4. N. Fierloos, Goes, iy2 pnt. 18; 5. L. de Steur, Domburg, 187 pnt. 18. Afdeling B. Korpsen: Wisse 1, 478 punten. Persoonlijk: 1. P. Sinke, Goes, 139 p. 19; 2. J. M. Polderman, Borssele, 188 p. 17;. 3. E C. Minnaart, Domburg, 186 p., 17; 4. P. J. Verburg, 's Heer Hen drikskinderen 188 p. 16: 5. P. J. v. d. Berge, 'b Heer Hendrikskinderen 184 p. 15. Afdeling C. Korpsen: 1. 's Heer Hen drikskinderen 3, 445. Persoonlijk: 1. J de Schipper, 's Heer Hendrikskinderen. 1S3 p. 15: 2. W. J. van de Berge, ld. 182 p. 14; 3. A. Houmes, Domburg, 177 p. 14; 4. J. Corbijn, Domburg. 175 p. 13. 5. J. Ja- cobse, Meliskerke 174 p. 13. „Rome en reformatie in het eenwordend Europa" De voorzitter van de anti-revolutio naire partij, dr. W. P. Berghuis, heeft zaterdagmiddag nog eens nadrukke lijk gesteld dat hij tegen een Neder landse C.D.U. is, doch dat nten het fractie-verband van rooms-katholie- ken en protestanten in de Europese organen moet handhaven. Dr. Berghuis zei dit op de algemene vergadering van het Internationaal Reformatorisch Verbond, afdeling Ne derland, die zaterdagmiddag in ge bouw „Bellevue" te Amsterdam werd gehouden. Hij sprak hier als a.r.- woordvoerder over het onderwerp „Rome en reformatie in het eenwor dend Europa", waarover ook de chris- telijk-historische staatssecretaris van defensie, M. R. H. Calmeyer enkele opmerkingen maakte. Beide sprekers waren het er over eens, dat de rooms-katholieken en protestanten als christen-belijders in deze wereld heel sterk op elkaar zijn aangewezen en samen éen front moe ten vormen, met name (volgens de staatssecretaris) tegen de dreiging van de „pseudo religie, die het com munisme is." Dr. Berghuis betoogde, dat men in Nederland duidelijk de eigen reforma- tische gestalte ook in de politiek dient vast te houden. Toch zal men volgens de a.r.-voorzitter in het poli tieke leven naar binnen en naar bui ten iets moeten demonstreren van de verbondenheid als confessionele partijen met behoud van eigen orga nisatorische zelfstandigheid. De heer Calmeyer zei nadrukkelijk niet te geloven in een totstandkoming van een federatief Europa. Hij acht te zulks ook niet gewenst, omdat hij voor alles Nederlander onder het huis ran oranje wil blijven. Wel zullen de landen met een gemeenschappelij ke beschaving zeer nauw dienen sa men te werken, doch dan kiest spre ker onvoorwaardelijk voor een sa menwerking in Atlantisch verband. De dood op de weg Op de rijksweg Breda-Moerdijk is za terdag een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 23-jarige beroepskorporaal- kok, C. A. Damen uit Breda en gele gerd in de marechausseekazerne te Zundert om het leven is gekomen. Korporaal Damen reed in een perso nenauto in de richting van Moerdijk- Van tegenovergestelde richting «ader de een grote personenauto met zulk een grote snelheid, dat hij uit de bocht vloog en de auto van korporaal Damen ramde. De kleine auto werd ongeveer dertig meter meegesleurd en beide wagens kwamen terecht in een naast de weg lopende sloot. Kor- poaal Damen werd op slag gedood. Zijn naast hem zittende verloofde liep ernstige verwondingen op. De bestuurder van de grote personen auto, de heer Laurier uit Eindhoven, werd licht gewond, doch zijn mede- inzittende vrouw kreeg zware ver wondingen Alle gewonden werden door een ziekenauto die juist achter de auto van korporaal Damen had gereden en die op weg was naar een patiënt, naar het ,,St. Ignatiuszieken- huis" in Breda vervoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3