VHMO-Ieraren maken kennis met Deltaplan WALCHEREN SCHELDEPERSOREEL BESLOOT VERKEERSCURSVS MET TEST MIDDELBURGSE R.H.B.S. WERD WALCHERENS VOETBAL KAMPIOEN VRIJDAG 22 APRIL I960 P H w i <v .4 C.B.O.-CONFERENTIE IN MIDDELBURG Na afsluiting zeegaten oogstvergroting van 20 pet. NIET ALLEEN de waterstaats mensen, de Zeeuwen zelf en dui zenden toeristen hebben belang stelling voor het Deltaplan, ook en dat is bijzonder belangrijk het onderwijs. Dat bleek don derdagmiddag, toen in de bur gerzaal van Middelburgs stad huis de C.B.O.-conferentie over het Deltaplan begon. Talrijke rectoren, directeuren en docen ten (onder wie een grote groep aardrijkskundeleraren) van het v.h.m.o. uit geheel Nederland hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van de „Contact commissie Bedrijfsleven Onder wijs in Midden-Zeeland" om de ze conferentie bij te wonen. Zij hebben er de eerste dag van daag wordt de conferentie voortgezet en besloten bijzonderheden ge hoord over de economische ontwikke ling, die het Deltaplan Zeeland brengt. Hierover vertelde E.T.I.-di- recteur drs. M. C. Verburg. De tech nische aspecten van het plan werden uiteengezet door ir. N. Biezeveld, hoofdingenieur van rijkswaterstaat bij de Drie-Eilandenwerken die „inviel" voor ir. H. A. M. C. Dibbits. de hoofdingenieur-directeur van de Deltawerken-Zuid terwijl de pro vinciale visie op het plan gegeven werd door ir. J. G. Snip. hoofdinge- niéur voor bijzondere diensten van provinciale waterstaat in Zeeland. Voordat de1 burgemeester van Mid delburg, mr. Joh. de Widt, deze con ferentie opende, heette de voorzitter van de contactcommissie, ir. T. Mi- chielsen, het vJi.m.o.-lerarenkorps hartelijk welkom. Ir. Michielsen be toogde, dat door de lange tijdsduur, waarover dit project van grote allure een krachtsinspaning van het Ne derlandse rijk als geheel en van de waterbouwkundigen in het bijzonder zich uitstrekt, aangenomen mag worden, dat velen, die er later actief aan meewerken, thans nog op de schoolbanken zitten. Vóór blijven Het feit, dat volgens do heer Michiel sen de hoger gekwalificeerde arbeid In belang toeneemt, ook bij de Delta werken, noemde hij belangrijk voor die jeugdigen, die ann de leiding van de v.h.m.o.-leraren zijn toevertrouwd. Tevens een waarschuwing aan het on derwijs om vóór te blijven, zodat de maatschappij te zijner tijd kan be schikken over voldoende goed voorbe reide krachten. Hij achtte het dan ook bijzonder verheugend, dat met name de aardrijkskundeleraren niet alleen willen volstaan met studie, maar ook het contact met de Delta bouwers, en een bezoek aan de wer ken, op prijs stellen. In zijn openingswoord verklaarde bur gemeester De Widt het Sloeplan op liet programma gemist te hebben. Mr. De Widt greep dit dankbaar aan om iets te vertellen over de relatie Sloeplan-Deltawerken. Hij achtte het verheugend voor Zeeland, dat van regeringszijde het Sloeplan in toene mende mate belangstelling krijgt. De burgemeester was ervan overtuigd, dat binnen enkele jaren de Industriële ontwikkeling in het Sloeplan een aanvang zal nemen. Van groot be lang acntte hij hierbij de wisselwer king tussen het stedelijk klimaat (de groei van de dubbelstad Middelburg- Vlissingen) en de industriële ontwik- Oogstvergroting Drs. Verburg betoogde in zijn inlei ding onder meer, dat na de afsluiting van de zeegaten, waardoor de belem mering voor de verzilting van de landbouwgronden is weggenomen, 'n oogstvergroting verwacht mag wor den van rond 20%. Volgens de E.TJ.- directeur zal de verbetering van de klimatologische omstandigheden bij zonder gunstig werken voor de tuin- /oor welke bestaansbron hij eer gunstige tijd verwachtte. Drs. Vi f Advertentie) Auto reed op brommer itond woensdagmorgen om half tien /en aanrijding tussen de bromfietser rh. F van G. uit Korigene en de automobilist L S. uit Heinkenszand S. verleende bij het afslaan naar de Wijngaardstraat geen voorrang aan Van G., die rechtdoor reed. Er was enige schade. burg was evenwel van mening, dat de Zeeuwse tuinbouwers in het ver volg nog meer moeten overgaan op do teelt van hard fruit en dat zij zich met name moeten toeleggen op het kweken aan „spillen", temeer daar deze teelt het door de geringe nachtvorst goed „doet" in de Zeeuw se contreien. Tevoren had drs. Verburg aandacht besteed aan het totale Zeeuwse éco nomisch potentieel, dat thans door de verbeterde verkeersmogellikheden tot ontwikkeling kan komen. Daarbij stelde hij tot slot, dat het binnen 15 a 20 jaar mogelijk moet worden ge acht een rendabele vaste verbinding door de Westerschelde tot stand te brengen; voor een brug worden de kosten geraamd op 350 miljoen k 400 miljoen, voor een tunnel op rond 500 miljoen. Ir. Biezeveld belichtte de technische aspecten van hot plan, en vertelde voorts bijzonderheden over het hoe en waarom er van. Tevens wees ir. Biezeveld op de voordelen van de toe- f Advertentie i MAÏZENA DU RYEA maakt Uw groonten zo lekker. Gestolen geldkistje (leeg) 1 teruggevonden jj Meer dan een jaar na de in-M braak in het kantoor van de Coöp. Aan- en Ver koopver eni- ging te Wemeldinge is het uit= de geforceerde brandkast ge-E= H stolen geldkistje teruggevon- dén. Bij het uitgraven van een sloot i» de Hogerwaardpolder H onder Rilland-Bath vonden ar- beiders het kistje. Het slot was opengebroken. De inhoud van ruim 67.was uiteraard vietM H meer aanwezig. Wel bevatte 't kistje nog enkele verweerde stukken, zoals een verlcoopaic-§j te, die aan de reclitmatlgeH eigenaar zijn terugegeven. i; flllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll passing van nieuwe materialen als asfalt, plastics en nylon, mijnsteen en asfaltbeton, waardoor met het zelfde aantal mensen meer bereikt kan worden. Want bij dergelijke wer ken speelt de factor snelheid een gro te rol, aldus de heer Biezeveld. Stand van zaken Deze inleider gat tot slot 'n overzicht van de werken, die reeds gereed gekomen zijn: de stormvloedke ring in de Noordhollandse Usel, de bouwput voor de Haringvliet- sluis, een deel van de Volkerak- dam, de bouwput voor de schut sluis bij Bruinisse. terwijl binnen kort de schutsluis in de Zand- kreekdam. de Zandkreekdam zelf. en in 1961 de Veerse Gat-dam ge reed komen. In uitvoering zijn momenteel de gro te uitwateringssluis in de Harmg- vlietdam en de bouwput voor de schutsluis in deze dam, voor de schutsluis in de Volkerakdam wor den voorbereidingen getroffen, in 1961 wordt begonnen met de aanleg van een deel van de hulpdam in de Grevelingen, waarna in 1962 waar schijnlijk de eerste stappen gezet worden voor de dam in de monding van het Brouwershavense Gat. Tot slot van de eerste dag gaf Ir. Snip een provinciale visie op het Del taplan. Hij verduidelijkte zijn betoog met een „Vlissings" filmpje over de december-storm in 1954, alsmede met dia's over hetgeen door de voltooiing van het Deltaplan verdwijnen moet. Calve-tep voor chibLel-lsKkei- eten. MIDDELBURG Uitbreiding toiletten op Zusterplein Middelburg B. en W. vragen krediet van 11.000,— B. en W. van Middelburg hebben naar de raad een voorstel doen uit gaan betreffende uitbreiding van de openbare toiletten op het Zusterplein die blijkens een ingesteld onderzoek vooral op markt- en feestdagen van te geringe capaciteit zijn. Voor deze uitbreiding verzoekt het college de raad een krediet van 11.000 be schikbaar te stellen. In het voorstel wijzen B. en W. erop, dat de capaciteit om aan de behoefte te voldoen verdubbeld zou moeten worden. Dit wordt mogelijk door de bestaande toiletruimte uitsluitend te bestemmen voor het gebruik voor he ren en een nieuw gedeelte voor da mestoiletten bij te bouwen. Verder delen B. en W. mee, dat uitbreiding van het aantal toiletgelegenheden in de stad de aandacht van het college heeft. Voorstel tot vernieuwing autopark reinigingsdienst B. en W. Middelburg vragen krediet van 90.000, Van het autopark van de reinigings dienst Middelburg komen thans voor vernieuwing in aanmerking de put- zuiger en de beide kipauto's, aldus blijkt uit een schrijven van B. en W. aan de raad, waarin het College voor stelt tot vernieuwing over te gaan. Hiermee is een bedrag van f 90>000 gemoeid. In een toelichting op dit voorstel wordt gezegd, dat net hoog tijd is, dat zowel do putzuiger die tien jaar heeft dienst gedaan als de kipauto'stwaalf a dertien jaar worden vernieuwd. De onderhoudskosten zijn de laatste iaren dermate gestegen, dat 't langer In gebruik houden van deze wagens niet verantwoord is, aldus het College. De aanschaffingskosten van de put zuiger worden geraamd op f 40.000 en die van de twee kipauto's op f 40.000. De jaarlijkse lasten welke uit de aankoop van een putzuiger en twee kipauto's en een derde huisvuilwagen waarvoor de raad in de vergade ring van 14 december 1959 een kre diet van f 40.000 beschikbaar stelde worden berekend op f 24.350,01. De ramingen voor benzine-, en oliever- bruik en die voor onderhoud, zoals deze in de begroting van de reinl- jngsdienst voor 1960 voorkomen, :unnen voor 1961 volgens B. en W. worden verlaagd met f 17.811,47. Het verschil ad f 6.538,54 kan worden ge vonden door voorlopig onderdeel b. van de post onvoorziene uitgaven voor 1960 met dit bedrag te verlagen, aldus het College. Ringrijderswedstrijd op koninginnedag Op koninginnedag houdt de Middel burgse ringrijdersvereniging „Nooit Gedacht" haar jaarlijkse wedstrijd op het Molenwater, dat 's ochtends acht uur een aanvang neemt. Op dit uur starten deelnemers op hun ver sierde paarden voor een rondrit door de stad. Tegen kwart voor negen volgt dan de keuring der versierde paarden door een jury bestaande uit mevrouw De Widt, mevrouw Land- berg tot Essenburg-Hiebendaal, me vrouw Schenk van de Zande en me vrouw Potteboom. Om negen uur wordt vervolgens begonnen met het ringsteken, dat tot ongeveer vijf uur zal duren. Voor deze wedstrijd heb ben zich reeds 19 deelnemers opge geven. Jubilerend Zeelandia hield feestavond Ter gelegenheid van het 50-1arig be staan hield de MV en AV Zeelandia te Middelburg in het Schuttershof een feestavond, waarvoor het Zeelandia- bestuur het cabaretgezelschap van Henk Bukman verzocht had het pro gramma te verzorgen. Aan het slot van hun avond zullen de jubilerende Zeelandianen, hun supporters en ver dere genodigden ongetwijfeld tot de slotsom zijn gekomen, dat de keuze van het bestuur uitstekend is geweest. Want Henk Bukman en zijn artiesten hebben voor een bijzonder gezellige avond gezorgd, waarvoor de bezoe kers aan het slot van dit feest een welverdiend applaus overhadden. Aan dit programma werkten mee Les Gertos met een coktail van muziek en dwaasheid en later nog eens met verzoeknummers, de populaire radio troubadour Wim Scholte, ,The Movers' „The Hadorys", Sylvia van Renesse en Henk Bukman zelf natuurlijk, die met zijn kolderverhaaltjes de verschil lende programmaonderdelen op gees tige wijze aan elkaar „bond". Zodoen de heeft de „Zeelandia-familie" heel wat beleeft met schetsjes, verzoek nummers, successen van plaat en. ra dio, kolder-aan-de-lopende-band en dwaasheid op de trampolin. De muzi kale omlijsting was in goede handen van Jan van Oost en Gerard Lam- bermon. Aan het begin van de avond had Zeeiandia-voorzitter C. Wester weel een welkomstwoord gesproken. VLISSINGEN „Kent U de melkweg?" voor arbeiderskunstkring Donderdagavond hebben twee gerou tineerde toneelspelers, Kees Brusse en Lo van Hensbergen, van het H.Z.T. ensemble, een redelijk gevul de zaal van „Britannia" in Vlissin- gen, enkele uren geboeid met de op merkelijke komedie in twee bedrij ven van Carl Wittlinger, „Kent U de melkweg?", in de vertaling van Al fred Pleiter. Het stuk werd gespeeld voor de Arbeiders Kunstkring. Het aanvankelijk aangekondigde „Tuin feest van Lo van Hensbergen" kon wegens ziekte van de toneelspeelster Loudi Nijhoff, niet doorgaan. Voor de ervaren toneelbezoekers zal do opvoering van „Kent U de melk weg?" zeker een niet alledaagse to neelbelevenis zijn geweest. Niet al leen door het goede spel van de twee acteurs, maar ook door de construe-, tie van het spel, die niet alledaags genoemd kan worden. De scènes bestonden voornamelijk uit flash-backs, aan elkaar geregen door momenten die eerder in de ca baret-wereld thuishoren. Carl Witt linger heeft als hoofdpersoon voor zijn verhaal een oud-strijder gekozen, waarvan men in zijn geboortedorp aanneemt dat hij gesneuveld Is. Als hij terugkeert, blijkt het onmogelijk hem op papier weer tot „leven" te brengen. Dan begint een zwerftocht, die de hoofdnersoon echter niet naam loos maakt. In het vreemdelingenle gioen heeft hij het persoonsbewijs van een gesneuvelde weten te be machtigen. Op diens naam probeert hij aan werk te komen. Dit mislukt voortdurend, mede door het donkere verleden van do man wiens naam hij heeft aangenomen. Hij prefereert echter onder die belastende naam te leven boven naamloos voort te be staan. Door deze zwevende situatie waarin hij niet wordt geaccepteerd, raakt de hoofdpersoon ervan over tuigd, dat hij van een andere planeet stamt, van een andere ster, waarheen hij wil terugkeren. Tenslotte be landt hij, geestesziek verklaard, in een hospitaal. Wittlinger raakt met zijn spel aan het bekende thema van het vreemde lingschap in deze samenleving, van Een malst bief stok, dopenvtjet, patates ...geef daar eens Calvê Mayonaise biflMmmzo'n ontdekking maakt Uw maaltijd dubbel lekker!! Calvé beloont Uw dubbel-Iekker idee! Een idee om Calvé Mayonaise te gebruiken bij de warme maaltijd kunt U ook vinden. Vrij gemakkelijk zelfs. Want al proevende zult U ontdekken dat Calvé Mayonaise bij heel veel gerechten past. Vind zo'n idee. U doet er Uzelf en Uw eters plei- zier mee. En bovendien beloont Calvê tik bruikbaar idee met een leuke, Zend Uw dubbel-Iekker idee per briefkaart aan Calvé, postbus 1000, Delft. De ideeën moeten voor 1 juli I960 worden ingestuurd en wor den het eigendom van Calvé. Maak ermeérwB. xnefc Calvé! het zich van een andere wereld voe len. Deze zwaarte wordt echter ver luchtigd door spot met de bureaucra tie, met de rechterlijke macht en ten slotte, op een vage -manier, met de geneesheren van de geesteszieke vreemdeling. Op bijzonder knappe wijze hebben Lo van® Hensbergen, als de dokter, en Kees Brusse, als de patiënt, hun rol len geïnterpreteerd. Wellicht met een zekere vrijheid, die het stuk echter alleen ten goede kon komen. Lo van Hensbergen gaf in de flash-backs, als een steeds van rol wisselende tegen speler, zijn opmerkelijke talenten te zien. Een bijzondere vermelding verdienen de moderne en zeer suggestieve de cors. De regie had Mieke Verstraten. Geslaagden voor E.H.I.Ó.-diploma Bij het op woensdag te Vlissingen ge houden examen ter verkrijging van 't E.H.I.O.-diploma (Eerste Hulp in Oorlogstijd) slaagden de volgende kandidaten: mevrouw W. J. J. de Kam-van Sluijs; mevrouw L. C. La- gendijk-Zwemer; mevrouw J. J. C. Rammeloo-van Damme; mevrouw J. E. A. van Velzen-v. d. Steen; me vrouw B. Harmsen-Visser; mejuf frouw M. B. M. Bode: mejuffrouw I. Meijer; de heren W. Kloeg; A. C. M. Oosterbos; C. de Pagter en A. Ver meulen. Eén kandidaat werd afgewezen. De cursisten werden opgeleid door de heer A. H. van Dijk, arts en de heer F. B. Meijers, instructeur. Het examen werd afgenomen door de heer D. N. van Gelderen, arts uit Middelburg. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn in het tijdvak van 12 april 1960 tot en met 19 april 1960 de volgende voorwerpen als gevonden gedepo neerd: enkele autopeds en rijwielen, diverse sleutels, handschoenen en wantjes, wit etui bedrukt met ver- keersvoorschriften, boek. moker, babyschoentje, landmeters driepoot met metalen meetlint, zwarte porte feuille met inhoud, kinderpistool en dat voorts zijn aan het bureau inlich tingen te krijgen over de adressen waar de volgende voorwerpen als ge vonden zijn gedeponeerd: diverse handschoenen en wanten, sleutels, witte doffer, lederen etui met sleu tels, aardappelzakken, hoofddoekje, handtasje, dameshorloge, broche met camee, eierenbon, muntbiljetten, 2 gehaakte kleedjes, damesportemon nee, postduif, sjaal, ceintuurtje, hon denhalsband, fietspompje en heren portemonnee. „Scheldekwartier" was één dag schoollokaal Honderd „Schelde"-personee1 twintig leden van het ,-jrsoneel te Vlissingen zijn donderdagavond in 't „Schel dekwartier" naar „de schoolban ken" teruggekeerd. Zij bezetten de hele weidse ruimte van de zaal om daar deel te nemen aan „de proef op de som", het sluitstuk van de schriftelijke verkeerscursus van het Nederlands Instituut voor ver- keersonderwijs te 's-Gravenhage. De leiding van deze test berustte bij de directeur van het instituut, mr. J. van der Laan. Deze gaf, bijgestaan door twee leden van de verkeerspolitie, de cursisten die niet uit de opgaven konden ko men, nu en dan een kleine tip of aanwijzing. De zaal bood de ver bouwde beelden uit de schoolja ren: cursisten, die met de handen onder het hoofd over een knellend probleem nadachten; volwassenen, die peinzend de trage slierten De heer H. Sluis uit Vlissingen was één der oudste deelnemers aan de verkeerscursus voor het Schelde-personeel. Tijdens de test van donderdagavond lichtte een hulpvaardige verkeerspolitieagent een kleine tip op van een pro bleem, waarmee hij worstelde. (Foto P.Z.C.). rook van hun sigaret volgden, wanneer ze een moeilijkheidje niet konden vinden; en er waren de deelnemers, die de oplossing bij de zoldering dachten te vinden. Ook 's morgens en 's middags waren er examens. „De Schelde" heeft als bedrijf aan deze verkeerscursus deelgenomen. Zij heeft daarmee het voorbeeld van vele andere bedrijven gevolgd. „De Schelde" Is de cursus in no vember 1959 begonnen met 327 deelnemers. Vrijdagavond a.s. zul len de diploma's van het instituut en de pnjzen. die de directie van het bedrijf beschikbaar heeft ge steld, worden uitgereikt. NA VERLENGING: 1-0 Prins Willemschool won in lagere afdeling De Middelburgse rijks h.b.s. is schoolkampioen van Walcheren ge worden. Tijdens de finule donderdag middag aan de Keersluis te Vlissin gen, klopten zij de Vlissingse H.T.S. met de minimale cijfers 1-0 en pas verlenging. Het bewijst, dat bei de ploegen tegen elkaar opgewassen waren en dat de harde wind, waar de H.T;S. bij de verlenging tegenin moest spelen een beslissende factor was. De Middelburgers zullen van daag in Oostburg de strijd om de Zeeuwse titel aanbinden. De kampioenstitel voor de lagere scholen ging in Vlissingen naar de Prins Willemschool. In de finale kwamen zij uit tegen de Bonedijke- school I, waar ze met 10-0 van won nen, en de Frans Naereboutschool, waartegen zij gelijk speelden met 0- 0. De Bonedijkeschool versloeg in deze finale de Frans Naerebout school met 2-0. De strijd om het kampioenschap van afdeling B. wordt vandaag ge houden. Gisteren echter speelden de winnaar van poule B II, de L.T.S. IX reeds tegen de winnaar van B Hl, de Sint-Paulus ulo H. Deze ont- Directeur boerenleenbank IJzendijke benoemd Tot directeur van de coöp. boeren leenbank te IJzendijke werd in de bestuursvergadering gekozen de heer Ph. Haverbeke te IJzendijke. In die zelfde vergadering werddeheerL.de Dobbelaere te Uzendijke gekozen tot president ln de raad van toezicht. moeting eindigde in een gelijk spel 0-0. De verdere uitslagen van de derde toernooi dag zijn: Afdeling A: P. Louwerseschool L Souburg-Gereformeerde school. Kas teelstraat 3-0; Jacob Catsschool-Jan Ligthartschool 1-0; Prins Bernhard- school-P. Louwerseschool II 10; Oranjesehool- Gereformeerde school, Kasteelstraat 0-0; Vincent van St. Petrusschool-St. Jacobsschool 1- 0; Hei-vormde school, Koudekerke- Juliana van Stolbergschool 0-0; Vin cent van Goghschool-Prins Willem school 0-3; Prins Bernardschool-St. Jacobsschool 2-0; Oranjesehool-Julia na van Stolbergschool 0-1; Frans Naereboutschool I-St. Jacobsschool 2-0; Bouwen Ewoutschool-Juliana van Stolbergschool 0-0; Prinses Ire- neschool, Zoutelande-Prins Willem school 0-5; St. Josefschool-Frans Naereboutschool I 0-0, Bonedijke- school-Bouwen Ewoutschool 3-0; Ko ningin Wilhelminaschool-Jan Ligt hartschool 4-0; St. Josefschool-P. Louwerseschool I, Souburg 1-0; Bo- nedijkeschool-Gereformeerde school, Kasteelstraat 2-0; Prinses Irene- school, Zoutelande-Jan Ligthart school 0-1. Afdeling B: l.t.s. VHI-Openbare ulo Hl 0-4; v.g.l.o. II-r.h.b.s. V 1-9; St. Paulus ulo II-r.h.b.8. VI 2-0; v.g.l.o. 1-lt.s. VII 0-4; Christelijke ulo III- l.t.s. XI 0-5; l.t.s. XH-Openbare ulo IV 0-2. Afdeling C: Openbare ulo I-r.h.b.s. III 8-0; r.h.b.s. n-Openbare ulo H 2-0^ l.t.3. IV-chrlstelijke ulo I 1-4; l.t.8. Vl-St. Paulus ulo I 1-0; christe lijke ulo I-r.h.b.s. m 4-0; St. Paulus ulo I-Openbare ulo n 1-1. Afdeling B: l.t.s. VHI-christelijke ulo II 0-11; r.h.b.s. TV-christelijke ulo n 0-2. Marktberichten EIERVEIL1NG BARNEVELD-EDE. 21 april Weekaanvoer circa 900.000 stuks, waarvan er thans 340.018 stuks werden ge veild Handel kalm. Notering: eieren van 45 tot 50 gr. f 7.81—1 8.81eieren van 52— 60 gr. f 9.35—I 10.85; eieren van 60 tot 65 gr. f 10.97 tot f 11.54; eieren van 65 tot 69 gr. t 11.76 tot f 12.40. Alles per 100 stuks. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 538.560 stuks, handel vlug. Note ring; eieren van 57 tot 60 gr. I 10.38— f 10.63; eieren van 60-65 gr. f 10.71— f 11.63; eendeëieren van 56—67 gr. f 7.40— t 8.87; eendeëieren van 67 tot 74 gr. I 9.01 f 9.69. Alles per 100 stuks. EIERMARKT. Aanvoer 1.350 000 stuks. Handel vlug. No tering; kippeëieren van 59 tot 65 gr.'f 11— t 12, algemene prijs t 11.40; kiloprijs t 1,85, basis 61,5 gr. PLUIM VEEMARKT. Aanvoer circa 51.000 stuks. Notering: slachtkippen van f 1.70—f 1,80 per kg; slachtkulkens f 1.65—1 1.90 per kg. Handel redelijk. VISMIJN VEERE. 21 april. Exportgamalen 744 314—404, Schar 102. 48—58 Bot 386, 16—24. Wijting 201. 18—29. Tong 65. 226-369 Rog 13. 45-60. Kabeljauw 44. 23—49 Visiever 3. 749. Onge sorteerde vis 54. 19—159. Doorgedraaide vis 123. AARDAPPELVEILING ST MAARTENSDIJK. 21 april. Furore 1558—1190. Drielingen 4.82. Bintjes 13.15 Bonken 19.02. Drielingen 3.—. Alfa 8.20. Bonken 1048—10,01. Voer 2.30. Aanvoer 50 ton. GKAANBEURS ST-MAARTENSDIJK 21 april. Tarwe 31—33. Ger6t 25—27. Gr. erwten 35—38 Schokkers 35—39, Haver 24—25. Bruine bonen UO-120. Koolzaad 40—45. Blauwrr.aanzaad 110—120. Afscheid directrice van landbouwhuishoudschool Met ingang van 1 mei a.s. is aan me). M. W. de Jager eervol ontslag verleend als directrice van de chris telijke landbouwhuishoudschool te '8 Heer Arendskerke. In een op vrij dag 29 april te houden bijeenkomst zal afscheid van haar worden geno men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3