TURKSTRA Engelse wedstrijden in Nederlandse toto België-Nederland: 2 Promotiewedstrijden volleybal PRIJZEN BALLON WEDSTRIJD GOESE ACTIE „DOE OPEN" Ierse amateurs te sterk voor Nederland Chefarine.4 ie 's-Heer Arendskerke aanbesteed Theo Pihl niet op T.V. Friese Beschuit Bakkerijen BROMFIETSER GAF GEEN VOORRANG: f 20 BOETE EERSTE TEAM VAN P.Z.E.M. KAMPIOEN VAN TWEEDE KLAS Sla Raak II eindigde op de laatste plaats in le klas Voor „De Scheldebank" te Zierikzee was 1959 gunstig Nieuwe veilinggebouwen te Bergen op Zoom geopend 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 21 APRIL 1960 IN VERBAND MET INTERLAND OPNIEUW MOGEN do deelnemers aan de K.N.V.B.-totö puzzelen op En gelse wedstrijden. In verband met de interland België-Nederland zijn er namelijk slechts wéinig Nederland se wedstrijden. Daarom deden do sa menstellers van de K.N.V.B.-toto weer een greep uit de Engelse com petitiewedstrijden. De volgende wed strijden kunnen voorspeld worden: België-Nederland (2); Nederland B- België B (1); Arsenal-Manclièster United (3); Blackburn Rovers-Lei- cèster City (1); Biackpool-Burnley (2); Bolton Wanderers-Chelsea (1); Everton-Leeds United (3); Pulham- West Bromwieh Albion (1); Luton Zaterdag 23 april worden te Bergen op Zoom volleybalwedstrijden ge speeld om het kampioenschap over gangsklasse dames A., waarvoor wer den uitgenodigd de kampioenen van de afdelingen Walcheren, Zuid-Beve land, Bergen op Zoom en Roosendaal. Do kampioen van de afdeling Wal- chèren, net Souburgse Zuidwesters, zal niet aan deze wedstrijden deelné- men. De afdeling Znid-Bevelarid zal vertegenwoordigd worden door de da mes van Vlam. Het is de bedoeling volgend seizoen een damesovergangsklasse te vor men, veel enthousiasme bestaat er van de kant van Zeieland niet. Im mers de afdelingscompetitie wordt door dit afvloeien van teams naar de overgangsklasse steeds kleiner, ter wijl ook de verenigingen tegen de hoge reiskosten van zo'n competitie opzien. Te Roosendaal worden ook pj» .23 april de promotiewedstrijden 'ge speeld voor een plaatsje in de. over gangsklasse heren A. Hieraan hemen vóór Zeeland deel de kampioen van afdeling Walcheren, V.C. Matador uit Vlissingen en de kampioen van dfe afdeling Zuid-Beveland E.G.V.C. uit Goès. De wedstrijden beginnen om 2 hur. Winnaar van deze halve com- pêÜtié zal volgend seizoen dus uit komen in de overgangsklasse, waarin reeds vier Zeeuwse verenigingen spe len, Marathonmit Vlissingen, M.V.C. uit Middelburg, Astra uit Goes en Ter Hole. Town-West Ham United (3); Man chester .City-Prèston North End (2); Nottingham Fórrest-Newcastle Uni ted (2); Sheffield Wednesday-Bir mingham City (1); Wolverhampton Wanderers-Tottenham Hotspur (1); Huddersfield Town-Charlton Athletic (1); Ipswich Town-Liverpool (2). De standen in de Engelse competitie luiden: le divisie: Wolverhampton Wanderers 39-51; Burnley 38-49; Tottenham Hotspur 40-49; Sheffield Wednesday 40-48; West Broniwich Albion 39-46: New castle United 40-44; Bolton Wande rers 40-44; Manchester United 40-43; Preston North End 39-42; Pulham 40-41; Blackpool 40-39; West Ham 40-37; Arsenal 40-37; Chelsea 40-37; Leicester City 40-37; Blackburn Ro vers 39-35; Everton 40-35: Manches ter City 39-33; Nottingham Forest 39-32; Birmingham 38-31; Leeds Uni ted 38-30; Luton Town 40-28. 2e divisie: Aston VUla 40-57; Cardiff City 39- 56; Middlesborough 39-46; Rother- ham 39-45; Liverpool 39-45; Sheffield Unitèd 39-45; Huddersfield Town 40- 45; Charlton Athletic 40-45; Bristol Rovers 40-44; Ipswich Town 40-44; Leyton Grient 40-41; Swansea 39-37; Lincoln 40-37; Scunthorpe 40-36; Sunderland 40-35; Brighton 40-34; Stoke City 40-33; Plymouth 39-31; Portsmouth 40-31; Derby County 40- 31; Bristol City 39-27; Hull City 40-27. H Ter gelegenheid van de start ff H van de actie „Doe Open" voor de vluchtelingen hebben onge- 1 veer 1350 schoolkinderen in Goes een ballon opgelaten. H Inmiddels zijn 150 kahrtjes geretourneerd, hetgeen voor H het plaatselijk jeugdcomité aanleiding is geweest de der- tig prijswinnaars uit te zoe- keu en hen zaterdag aanstaan- de de prijzen te overhandigen. Dit zal geschieden tussen twee én drie uur 's middags in het „Soep-uus" aan de Kleine Ka- de. De eerste prijswinnares is de vijfjarige Katrientje van de Guchte uit de Leliestraat. Haar ballon werd door de ster- ke westenwind tot Venetië ge- dragen. Alle andere prijswin- m naars waren niet verder geko- men dan Duitsland, hetgeen overigens nog een respectabele afstand is. De prijswinnaars waren: 1 n Katrientje van de Guchte; 2 Max van fjgtere; 3 Tiny de m Boer; 4 Leo Wilde; 5 Suüsje Flipse; 6 Ria Heijnsdijk; 7 ïngrid Westenberg; 8 Loeki v. e= d. Leur; 9 Corrie Liplijn; 10 Jan Sprenger; 11 Jacq. Vér- burg; 12 Rinus v. d. Borgt: 13 Sico'van Brederode; 14 Jozé van Son; 15 Peter de Wilde; n 16 Peter de Munck; 17 Stan- ny Wullems; 18 Carla Wul- lems; 19 Christel Spanjaard; 20 Mar ja Hofstee; 21 Ada Romeijnse; 22 Kees op 't Hof; 23 Kees Vaes; 24 Peter Vaes; 25 Carltje Schneider; 26 Joke Jansen; 27 Thea Otte; 28 Jo- zien Scherphuis; 29 Marijke Roose; 30 Emma v. d. Sluis; §j 31 Bea de Coninck; 32 Hans H Lockefeer. n liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Zilveren jubilaris Waterleiding Mij. gehuldigd Tér gelegenheid van liét feit dat de heer J. R. Bot uit Oostburg vorige week vrijdag 25 jaaF werkzaam was bij de waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch Vlaanderen" werd dit ju bileum dinsdag in het kantoorge bouw te Oosthurg feestelijk her dacht. De directeur, iv. G. P. M. Dikötter kwam vrijdag reeds haar Oostburg om de jubilaris te feliciteren. De heer Dikötter speldde daarbij de hèer Bot, die thans technisch amb tenaar is, het insigne van de maat schappij op en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. De heer J. van Damme, de voorzit ter van de personeelsvereniging sprak de heer Bot tijdens de dins dag gehouden receptie toe en bood hem namens het personeel gen ro tan tuinameublement aan. De op zichter derde klas, de heer J. Strij- bos, bood mevrouw Bot bloemen aan. en de heer Bot overliandigde hij een vierkleuren ballpoint. In intieme kring bleef het personeel daarna nog enige tijd bijeen. Nederland is woensdagavond te Du blin In de kwalificatieronde voor het Olympische voetbaltoernooi met 63 door Ierland verslagen. Bij de rust had Ierland de leiding met 4—1. De Ierse zege was welverdiend, en de Nederlanders lieten niets zien van de vorm, waarin zij een week gele den tegen Engelse amateurs waren uitgekomen. De eindstand van groep 5 (Europese zone) van de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi is Groot Brittannië 7 uit 4 wedstrijden, Ierse .Vrijstaat 3 uit 4, Nederland 2 uit 4. Groot-Brittannië heeft zich geplaatst in het eindtoernooi dat eind augus tus in Italië wordt gehouden. (Advertentie) vier beroemde genees middelen in een tablet doen wonderen tegen pijnen en griep. Namens liet bestuur van de stich ting hervormd rusthüis Westelijk Zuid-Beveland heeft het architecten bureau irs. Rothuizen en 'tHooft N.V. te Goes aanbesteed het bouwen van een pensiontehuis te 's-Heer Arends kerke in het gemeentehuis te 's-Heer Arendskerke. Do inschrijvingen wa ren als volgt; J. van de Linde, Klóetinge f 390.115; A. Blankenburgh, Nieuwdorp f 397.350; J. van Koeveiinge, Schoré f 411.000; Fa. J. la Grand en Zn., Hoedekenskerke f 411.000; J. Baay- ens, Kapelle f 418.339; Di van der Poel, Oudelande f 419.223; J. A. Po- ley, Kruiningen f 423.600;P. En gelse. Heinltenszand f 431.000; Fa. C. Beenhakker en Zn, 's-Heer Arends kerke en A. Koster, Wemeldinge f 436.000; Kortewegs bouwbedrijf, Breda f 436.200; P. M. van Doorn, Serooskerke <W.) f 445.600; Fa. M. Verburg, Wolphaartsdijk f 450.000; L. de Jong, Vlissingen f 459.000. Dé gunning is aangehouden. Het voor woensdagavond aangekon digde televisie-optreden van Theo Pihl, de Vlissingse jazz-musicus, is niét doorgegaan. Woensdagavond zoii' tenor-saxofonist Pihl solistische mé-: dewerking verlenen tijdens een op treden van het dansorkest „The Ram blers" in het marine vliegkamp „Val kenburg". Een gedeélte van het pro gramma zou door de televisie worden uitgezonden. Door een pijnlijke ver gissing van de t.v.-organisatovch bleek inet het optreden van dé Vlis- singer geen rekening té zijn gehou den. Wel stelde men er prijs op, dat de gast-solist tijdens het voorpro gramma zou musiceren. Htj moclit echter niét voor de camera's komen. Daar dit niet volgens de afspraak was, heeft de Vlissingse korporaal- kok, die speciaal voor dit t.v>debuüt van zijn commandant enkele dagen verlof kreeg, deze laatste uitnodiging van de hand gewezen. „Bevrijdingsballet" van Soesman in Vlissingen Aan de bevrijdingsfeesten in Vlissin gen op donderdag 5 mei zal ook het ballet Soesman zijn medewerking verlenen. Op de Oudé Markt zal dit gezelschap namelijk 'S avonds optre den. Voor deze avond, waaróp, ook volksdansen worden opgevoerd, heeft het ballet Soesman enkele speciale nummers ingestudeerd. De directie van de te Leeuwarden maakt in verband met de brand van zondag 10 april bekend: le. 2e. dat mede dank zij de spontane hulp van de collega-fabrikanten de leveringen ge woon kunnên doorgaan. dat bovendien dé produktie grotendeels normaal op de eigen produktielijnen door kan Vindén. 3e. dat de opbouw in snel tempo ter hand is genomen. De directie van de Turkstra BescliUitbakkèHjen stelt er prijs op haar dank en waardering tót uiting te brengen voor de tal rijke blijken van sportiviteit en hiilp die zij van alle kanten heeft mogen ondervinden. KANTONRECHTER MIDDELBURG „Verkeer van rechts heeft voorrang! dat is een nxionia, die Couto qué cou- te nageleefd dient te worden" zei de Middelburgse kantonrechter mr. J. Moolenburgh op de zitting van woensdagmiddag tegen de Middel burgse coupeur J. G. It., die zich aan deze regel niet had gehouden. It. stand terecht, omdat hij op een re genachtige februaridag op de krui sing ZusterstraatGravenstraat te Middelburg met zijn bromfiets geen voorrang had verleend aan een per sonenauto, met een botsing als ge volg. De coupeur voerde ter verontschuldi ging aan, dat zijn uitzicht belemmerd werd door een geparkeerde auto. Verder had hij met een zeer matige snelheid gereden. De fout was echter gemaakt, waarvoor dé officier vah justitie, mr. T. Lebret, 20 of 4 da- ZEEUWSE TAFELTEN NISCOMPETITIE Eindelijk is ook in de tweede klas van de Zeeuwse tafeltcnniseompetltie de beslissing gevallen. P.Z.E.M. I werd hier kampioen door een ruime 37 zege op Wilno II. Concurrent Sorry IV won ook maar kwam net 1 puntje te kort om tot een beslissings wedstrijd met P.Z.E.M. I te geraken. C. de Vos bleef bij P.Z.E.M. ongesla gen terwijl Osté tweemaal verloor, namelijk van mevr. Van Hummel en invaller W. Schroevers. Ooit Wouters moest zijn meerdere erkennen in W. Schroevers. Sorry IV speelde zijn laatste wed strijd tegen hekkesluiter Spirit I en behaalde een 91 overwinning waar door Spirit I degradatiewedstrijden moet gaan spelen. Olijve scoorde het enige Spirit-punt door een zege op Kuiper, wilno III passeerde het twee de team van Wilno op c'e ranglijst door P.T.T. I met niet minder dan 28 een lesje te geven. De eindstand luidt: - 14 10 8 .14 II 0 14 9 3 14 5 1 ren de Middelburgers er totaal uit. Geen enkele partij wisten zij in winst om te zetten zodat met een 100 zege voor Sorry lil het einde kwam. De laatste wedstrijd van Sla Raak II ging tegen Will van Zoelen II. Bij êen overwinning van Sla Raak zouden beide teams gelijk geëindigd zijn, zodat er voor Sla Raak veel op het spel stond. Jammer was het dan ook dat Sla Raak II genoodzaakt was met tweê spelers uit te komen waardoor de 64 nederlaag nog het meeste spreekt. Hermanklcs versloeg de Mid delburgse kampioen Bram van Gllèt en Engelse terwijl mevrouw Herma- nides zich dé meerdere toonde van Bogaard. Ook het dubbelspel was nog voor Sla Raak II. Wilno T ten slotte verloor zijn laatste wedstrijd tegen Sla Raak I met 82 De eind stand luidt: Z. I 14 12 l Sla Raak I 14 31. I P.Z.E.M. I Sorry IV lorry j 7.S.V. 94--—46 104—36 88—52 66—74 61—79 52—88 49—91 47—93 I 23 3 22 Wilno III 14 5 1 8 11 Wilno II 14 4 3 7 11 W. v. Z. III 14 3 3 8 9 P.T.T. I 14 3 2 9 8 Spirit I 14 3 1 10 7 In de eerste klas was het Sla Raak II dat drie aal speelde en evenveel malen verloor. Door deze nederlagen moet Sla Raak II degradatiewedstrij den spelen zodat het verblijf van de Sla Raak-reserves in de eerste klas zeer waarschijnlijk van korte duur geweest is. De thuiswedstrijd van Sla Raak II tegen Goes I werd op het nippertje verloren daar Hermanides en Van' Strien beiden van J. J. Koene en Van Liere wisten te Winnen. In de wedstrijd tegen Sorry III wa- Goes Sorry II 14 Wilno I 14 Sorry III 14 W. v. Z. II 14 Sla Raak II 14 6 6 7 3 5 3 3 2 2 2 10 l 0 13 1 25 2 26 2 18 4 17 6 13 9 8 HO— 30 89— 51 76— 64 84— 56 63— 77 64— 76 35—105 39—101 De promotie-degradatiewedstrijden ziin als volgt vastgesteld: 22-4 Sla Raak 11—P.Z.E.M. f; 25-4 P.Z.E.M. I -Sla Raak II; 26-4 Spirit I—S.S.V. V.; 28-4 S.S.V.V.—Spirit I. gen hechtenis vorderde. De kanton rechter sloot zich hierbij aan. Ondanks een uitvoerige behandeling kwam de zaak tegen de Vlissinger M. J. de B. niet helemaal uit de doe ken. Deze zou in de Badhuisstraat in zijn Woonplaats het linker portier van zijn autobusje zonder op te let ten hebben geopend, waardoor een wielrijder, de Incasseerder J. H. uit Vlissingen, hiertegen was gebotst en gevallen. De B. ontkende echter het portier geopend te hebben. Naar zijn; mening moest de incasseerder tegen: de buitenspiegel zijn gereden en ver volgens gevallen. De incasseerder, die als gteuige werd gehóórd, kon zich alléén herinneren, dat hijdé auto passeerde en dat plotseling het por tier openging eh zijn been raakte. Een stekende pijn volgde en hij viel. Uit het proces-verbaal las mr. Moolenburgh nog èen verklaring van de verbalisant voor, die het ongeval op ongeveer 50 meter af stand had zien gebeuren. Volgens deze politieman Was het portier wel geopend. Besloten werd de zaak aan te houden tot de zitting van woensdag 18 mei om de ver balisant als getuige te horen. De bejaarde G. J. de K. uit Kort- gene stond terecht voor twee over tredingen, die hij op 21 december van het afgelopen jaar nabij Wissen- kërkè had gemaakt: niet aan de rechterzijde van de weg gefietst en vervolgens plotseling naar rechts uit geweken. Door deze manoeuvre had een automobilist zó moeten remmen, dat deze met zijn wagen in.de sloot was gekomen. Conform de eis wérd De K> beboet met 10 en 30. Bij verstek werd de behandeling van de zaak tegen de Axelse veehande laar A. C. O. voortgezet, die op 19 januari te Vlissingen als bestuurder, van cén veebeatelauto was afgesla gen zonder de doorgang vrij te laten voor ëen van rechts komende wagen. Tijdens de eerste behandeling had de officier 50 gevorderd, maar O. was toen gekomen met de mededeling, dat hij vóór- deze overtreding reeds een schikking van 10 had betaald. Hoewel het, de officier en kanton rechter zeer onwaarschijnlijk voor kwam, dat dit voor deze overtreding geweest zou zijn, werd toch besloten dit eerst te onderzoeken. Hierbij was echter gebleken, dat de veehandelaar abuis was geweest en de tien gulden voor een andere overtreding had be taald. Conform de eis veroordeelde nir. Moolenburgh hem vervolgens tot 50. Voor het rijden zonder licht tijdens Dividend van 9 pet. voorgesteld Do gang van zaken bij de N.V..,.De Scheldebank" te Zierikzee is in 1959, afgezien van de in uitvoering zijnde verbouwing, alleszins bevredigend geweest. Aldus blijkt uit het jaarverslag van de directie van deze vennootschap. Het afgelopen jaar heeft voor de bank een grotere bedrijvigheid in de effectenhandel gebracht, terwijl ook de baten van verzilvering van cou pons en lossingen, vreémdè Valuta en kredietverlening gunstig waren.. De rentevergoeding op jaar-deposi to's en de Spaarbankrente bleer het hele jaar op respectievelijk 4 en 3% gehandhaafd. De rente-uitkering voor de jeugdspaarregeling bedroeg ongewijzigd 3 3/i laars. De Scheldebank benaalde over 1959 'n nettowinst van f 122.131,28, waar van f 6003,10 voor rekening van de Spaarbank, welk bedrag zal worden toegevoegd aan de reservé. Aan aandeelhouders wordt voor gesteld van het winstbedrag f 116.128,18 vermeerderd mét het; onverdeeld saldo van vorig, jaar, f 73,14, èen bedrag Van f 36.264,54 extra af te schrijven voor dó ver mist werd de Middelburger G. be boet mét 15, hetgeen 10 minder Was dan de els. Omdat de reflectoren op Zijn bestelauto ontbraken werd de slager J. W. uit Mellskerke Conform bestral met 10. Eenzelfde boete legde mr. Moolenburgh de sportleider C. J. L. tilt Middelburg op, die met zijn bromfiets links door een bóöht was gereden. De officier had hiervoor 15 gevorderd. bouwingsrekenlng. De dirèctie wil voor Vennootschapsbelasting f 81.508,80 reserveren en van de resterende Winst 9 dividend (f 27.000) en aan de statutaire tantièmes f 8.484,71 uitkeren. Een bedrag van f 443,36 zal dan over gaan op de nieuwe rekening. Wanneer deze voorstellen aanvaard worden, zullen de zichtbare reserves bij de bank f 259.500 en bij de Spaarbank f 43.636,14 belopen. De balans per 31 december sluit met aan activa en passiva een bedrag van f 4.666.656.20. De balans van de „Stichting Spaarbank van de Schel debank N.V. sluit met f 1.756.049,98. Aan het begin van het verslag wordt in herinnering gebracht het overlij den van de heer F. D. van Vessem, die sedert de oprichting van de bank zitting heeft gehad in de Raad van Commissarissen. Uurwerk stadhuistoren staat week lang stil Een week lang zal Zierikzee het zon der „gemeentelijke tijd" moeten stellen! De trommel van het stad huisuurwerk wordt namelijk van donderdag af stilgezet óm er nieuwe wijsjes op aan te brengen. Eerst zal stadsklokopwinder J. Roskam de oude melodietjes laten verdwijnen, waarna beiaardier W. L. Harthoorn uit Góes de trommel van een viertal nieuwe liedjes zal voorzien, die op het hele uur, het halve uur, kwart vóór en kwart over het uur over Zierikzee zullen klinken. Op Konin ginnedag zal het zover zijn, dat de nieuwe melodietjes voor de eerste maal te horen zijn. FEESTELIJKE DAG VOOR DE TUINDERS Grote belangstelling voor openingsplechtigheid Woensdagmorgen hingen vah de mas ten bij dé 'nieuweveilinggebouwen aan de Moerstraatsebaan te Bergen op Zoom de vlaggèh lustig te wap peren. Het was er feest, want de niéuwe veilinggebouwen werden deze morgen officieel door burgemeester ir. L. A. H. Petei's geopend. De necrzethal, een ruimte van 25 x 75 meter, was omgetoverd in een gro te ontvangstzaal waar de honderden genodigden, autoriteiten en belang hebbenden uit West-Brabant en Zee land tezamen warëh gekomen om deze plechtigheid bij té wonen. Nadat in de morgenuren eerst de ge bouwen door de geestelijke adviseur waren ingezegend, heette dè heer J. Somers, voorzitter van de r.-k. vei lingvereniging, de autoriteiten har telijk welkom. Hij schetste de voor geschiedenis van de veiling. In 1940 werd voor het eerst een omzet van één miljoèn gulden bereikt; in 1945 werd het 2.4 miljoen; tn 1956 3.8 miljoen en in het afgelopen jaar ruim 4 miljoen. De vereniging heeft nu de beschikking gekregen ovèr eèn behoorlijk veilinggebouw, piet 2 hé ruimte, dié. nog met enkele ha uitge breid kan worden. Burgemeester Peters hield hierna een toespraak, welke hij eindigde met een gelukwens. Hij sprak de hoop uit dat deze nieuwe veiling moge bijdragen tot versterking van de economische basis van de tuinbouw in deze streek. Hierna drukte de burgemeester óp ëen zoemer en verklaarde daarmee de veiling officieel voor geopend. Nadat tientallen tuindersmeisjes de veie manden bloemen en bloemstuk ken hadden binnengebracht voerde deken van Dijk het woord. Vóórts spraken de onder-voorzitter van hét Centraal bureau vöor veilin gen, de hefer De Boèr, de directeur- secretaris van het N.C.B., ir. Wellén uit Tholen, de voorzitter van de tuin- bouwbond, de heer A, Kuijlaara uit Maarheeze en de heer H. Biëmands uit Breda namens de Provinciale or ganisatie van tuinbouwveilingen. Na mens de burgemeesters uit de agra rische gemeenten van Brabant voer de het woord burgemeester Houbens uit Wouw en verder o.m. nog de ere voorzitter van de vereniging, de heer Seb. Musters en de rijkstuinbouw- consulent, ir. Sllts uit Den 3osoh. Na een dankwoord van de heer So- mers zaten allen aan èen Brabantse koffietafel aan, terwijl in de middag het bestuur eëh receptie hield, Waar tal van autoriteiten hun gelukwen sen kwamen aanbieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 6