Koudekerkes „Voorwaarts" kreeg nieuwe instrumenten Chief Whip Zeeuwse FALCON Burgemeester Dregmans droeg bes-bas over KERKRAMEN TE VLISSINGEN ERNSTIG BESCHADIGD VAN TOT Christelijke school in Groede viert haar 225-jarig bestaan -i/: Oponthoud voor scheepvaart J op kanaal door Walcheren Jongetje te Woensdrecht door trein gegrepen Aanbesteding calamiteuze geven ont'd^o^SS fer waterschap Scherpenisse Raad Biervliet koos nieuw lid tot wethouder Agenda 2 PROVIN VIAL F. F! F, IW S F1 V O IJ R A N 1 DONDERDAG 21 APRIL 1960 BURGERIJ BRACHT ELF MILLE BIJ ELKAAR „JE MOET EEN HART van metaal hebben om op die toeter weg te kunnen", grapte burge meester J. L. Dregmans van Koudekerke gisteravond tegen bes-bassist Piet Wielemaker vanj „Voorwaarts". Nu heeft de heer Wielemaker bepaaldelijk geen hart van metaal, maar op de „toeter" kan hij gerust „weg", temeer nu het een splinternieu we bes-bas is, die Koudekerkes burgemeester hem overhandig de. Maar Piet Wielemaker stond niet alleen met zijn nieuwe glim mende bas in de recreatiezaal van hotel „Walcheren"; al zijn collega's van de harmonie „Voorwaarts" kregen nieuwe bugels, trompetten, klarinetten enz., 32 stuks in totaal, voor een waarde van over de elfduizend gulden. Dat nieuwe instrumen tarium vormde wel het fraaiste geschenk, dat de 60-jarige Kou- dekerkse harmonie zich denken kon Zestig jaar „Voorwaarts", zelfs al 63; jaar, maar er was nog geen geschikte gelegenheid geweest om dit grootse, feest te vieren. Daarom was het er woensdagavond van gekomen. Voor zitter J. P. Christiaansen kon niet veel meer van „Voorwaarts'" historie vertellen, omdat alle notulen tot 1944 in het zeewater verdwenen waren. Maar met de historie uit de gedach ten van enkele oudere leden, onder andere van Willem Maas. de enige nog in leven zijnde oprichter, liet .de heer Christiaansen toch nog enkele wapenfeiten van „Voorwaarts" op flitsen. Dat het korps in 1897 opge- y»/.. - 1 2 Na»ttMïnU?Keps nóg 6 heerlijke smaken richt werd, dat er „botje-bij-botje" geleend moest worden om aan instru menten te komen, dat in 1905 aan het eerste concours, in Driebergen, deelgenomen werd (de muzikanten trokken daar toen enkele dagen voor uit....) en dat in de dertiger jaren een der dieptepunten opgetekend moest worden. Crises De crisis zat in de tanden van de me- lodieblazers.... Want de melodie voor een fanfarekorps (zoals „Voorwaarts" .was opgericht) wordt verzorgd door „het koper'. Nu konden de slechte gebitten van die koperblazers de me lodie niet zo goed meer aan, waarop „Voorwaarts" werd omgeschakeld tot een harmonie (mogeujk gemaakt door een bazaar in 1937) en de moei lijkheden achter de rug waren. Want in het vervolg bliezen de klarinetten de melodie,... Er was na de oorlog nog een klein clubje „Voorwaarts"-leden over, slechts -een elftal, vertelde de heer Christiaansen, maar die mannen slaagden erin him harmonie weer te laten uitgroeien tot een flinke vereni ging. Voorzitter Christiaansen noem de daarbij de naam van Chris Schip per, die ervoor zorgde, dat er een drumband van 10 man bijkwam. De instrumenten werden evenwel slechter en slechter. De Koudekerke naren vormden een tweetal jaren te rug een aetie-eomitê, dat de zorg op zich nam voor een nieuw instrumen tarium. Het actie-comité bracht 1800 bijeen, een geslaagde bazaar eveneens 1800 en met de winst van de „versmakking" op Sinterklaas gingen die guldens naar de boeren leenbank. Maar het „potje" wilde maar niet groeien, omdat er steeds uit geput moest .worden om de ver sleten instnumenten bij te schaven. „Voorwaarts" vreesde al met een „opgelapt" instrumentarium en zonder geld te blijven zitten, toen er redding kwam in de vorm van subsidieverhoging door de ge meenteraad, die het rentepercen tage voor een geldlening garan deerde. De burgerij bracht het geld bijeen en begin 1960 kon het „Voorwaarts"-bestuur de nieuwe instrumenten bestellen. De heer Christiaansen noemde het voor de muzikanten een erepliclit tegen over de burgerij om hun nieuwe instrumenten zo goed mogelijk te bespelen. Tot slot wees liij ook nog op het dubbele feest voor het jubilerende „Voorwaarts". Op de pinkstermaan dag zal de Koudekerkso harmonie namelijk het concours van de Zeeuw se bond van harmonie- en fanfare- verenigingen verzorgen. Dertig korp sen zullen er acte de précense geven. „En «11 dit festijn slagen, dan moet de gehele bnrgerij meewerken?, be toogde de heer Christiaansen. Stroom..,.. Uit de stroom van toespraken, die de muzikanten liierop te verwerken kre gen, bleek hoe belangrijk de plaats is die „Voorwaarts" in het dorpsleven en zelfs daarbuiten inneemt. Burge meester Dregmans was de eerste, die dat deed. Hij noemde een muziek korps zoals „Voorwaarts" onmisbaar, zowel vóór de leden, die er een be langrijke vorm van vrijetijdsbeste ding in. vinden, als voor de gemeen schap. „U heeft in de afgelopen 63 jaar nooit geweigerd om de talloze festiviteiten kleur te geven", aldus de heer Dregmans, die daarop aan het lid met het grootste instrument, de heer Wielemaker, de bes-bas over handigde en daarmee symbolisch liét gehele instrumentarium. De lieer Wielemaker was uitgekozen, omdat hij een van de mannen is, die'het langst achter de schermen voor „Voorwaarts" heeft gewerkt. De burgemeester liet zijn woorden vergezeld gaan met de uitreiking van een financiële bijdrage van notaris mr. P. Loeff uit Middelburg, en van de V.V.V. Koudekerke. Die eerste bijdragen bleken als een magneet te werken; de echtgenoten van de mu zikanten voegden er een muziekstuk aan toe, de voetballers weer een „en- veloppe-met-inhoud", het bondsbe- stuur, dat feliciteerde bij monde van dè heer W. Brand uit Domburg, die opmerkte, dat steun van de burgerij voor een korps een van de prettigste ervaringen voor het bestuur is, een bon voor een muzieknummer, de Oranjevereniging, de kerken in het biizonder de interkerkelijke evan gelisatiecommissie de muziekver enigingen „St. Caecilia" uit Vlissin- gen en „Excelsior" uit Middelburg, de Lammerenburgbewoners, de geor ganiseerde middenstand, de ringrïj- ders, de biljarters, de zangers en zan geressen, de gymnasten en „last but not least" het oud-lid P. J. Terwoert, zij allen bedachten de muzikanten met milde hand. De heer Christiaansen sprak tot al len een dankwoord, waarop het on officiële deel van de avond volgde met eerst een feestdronk op de jubi lerende harmonie en tot slot een dansje. VANDALEN AAN HET WERK Bakstenen lagen in Jacobskerk Zaterdagnacht Is te Vlissingen een daad van vandalisme ge pleegd, waarover grote veront waardiging bestaat. De oude Ja cobskerk is een van de weinige monumenten van Vlissingen en bovendien een monument, dat met grote kosten bijzonder mooi is VEERBOOT De tweede veerboot van de Rot- terdamscke Tramweg Maat schappij met koplading op de dienst Zijpe-Anna-Jacobapolder, heeft de naam „Zijpe" gekre gen. Tijdens de paasdagen ver voerde dit vaartuig samen met de „Krammer" een grote stroom toeristen naar en van Schou- wen-Duiveland. De naam „Zij pe" zal de oudere Zeeuwen wel licht herinneren aan de vroegere veerboot, die veertig jaar lang dezelfde dienst onderhield. In de eerste jaren waren auto's een bezienswaardigheid op die boot. Later was een situatie ontstaan, die het tegendeel te zien gaf. Het aan boord brengen van zo veel mogelijk auto's was vaak een probleem en door de zijla ding ontstond soms een legpuz zel van voertuigen op het dek. Die „goede oude tijd" is evenwel RUIMTELIJK Elke dag trapt trouw de Souburgse jongedame op haar fiets naar Vlis singen vjaur zij als dienstbode, haar dagtaak vervult. Onlangs ving ze een gesprek op ever de gemeentelijke herindeling. „Is liet werkelijk waar dat Souburg bij Vlis singen wordt ingelijfd f' vroeg ze haar nevrouw kort daarop. Dé vrouw beaamde het. Daarop be gon de Souburgse jongedame ineens bijzonder blij te kijken. Snel werkten haar hersens met ruimtelijke begnp- VJs'dat even boffen!" riep ze uit, '..dan hoef ik in het vervolg met zo ver meer te fietsen!" voorbij en de tegenwoordige „Zijpe" verwerkt het verkeer zonder moeilijkheden. SPEURHOND De heer D. Draayer, wachtmeester le klas der rijkspolitie te Axel ont moette dezer dagen twee wanhopige jongedames. De meisjes hadden op de speelweide van Plan-West 'n gou den polshorloge verloren. Hun speur werk had evenveel resultaat als het zoeken naar een speld in een hooiberg zou hebben gehad en ten einde raad klampten de meisjes de politieman aan. De heer Draayer wandelde juist met zijn jonge speurhond en hi§ be sloot het dier een kans te geven. Een half uur later overhandigde wacht meester Draayer de meisjes het ver loren horloge. De hond had het voor werp in korte tijd teruggevonden. ^MOSSELEN Het weer zat de mossel vissers in dé week voor Pasen niet mee. De harde wind maakte het hen onmo gelijk te vissen, slechts één dag kon men uitvaren. Ook deze week begon slecht en er moet worden ge vreesd, dat men niet tijdig gereed zal zijn voor de grote mosselzaad- campagne, die aanstaande dinsdag begint. Inmiddels voerden drie kwe kers nii Bruinisse mosselzaad van het Groninger Wad aan. INSTUIF Het winter-jeugdwerk in Bruinisse is afgesloten met een laatste instuif, zodat de balans kon worden opge maakt. Daaruit bleek, dat de jong- sten onder de voor deze avonden m aanmerking komende jeugd, de trouwste bezoekers waren geweest. Gemiddeld ontving men zestig tot ze ventig jongelui. Er werden spelen be oefend en voorts was de leestafel zeer in trek. GOUD. Vrijdag a.s. herdenkt het echtpaar S. Kodde—Wijkhuys uit Aagtekerke zijn 50-Jarig huwelijksfeest. De heer en mevrouw Kodde, die op de boer derij „Oosterzicht" wonen, zijn bei den 72 jaar oud. De heer Kodde, die het in 1949 rustiger aan is gaan doen, heeft vele functies op zowel cultureel als agrarisch gebied gehad. Ook is hij raadslid geweest. gerestaureerd. De kerkvoogden hebben zich bij de diverse restau raties moeite gegeven de kerk zo veel mogelijk vrij te maken van de bebouwing woningen, win kels enz. waarachter de kerk gevels vroeger nagenoeg geheel verborgen waren. Het gevolg is thans, dat de glas in loodramen van de openbare weg vol ledig zichtbaar zijn. Men heeft toen besloten de schoonheid van deze kerkvensters niet te verminderen door er een gaasbescherming voor te plaatsen. Jammer genoeg hebben vandalen daarvan gebruik gemaakt om zater dagnacht enkele kerkvensters met bakstenen ernstig te beschadigen. De reparatie van de gedeeltelijk ver nielde vensters zal niet minder dan f 175 kosten. Niet alleen werd een aantal ruitjes gebroken, maar ook enkele loodvattingen werden zodanig bedorven, dat ze vernieuwd moeten worden. Helaas staat deze beschadiging niet op zich zelf. Regelmatig weipen straatschenders een of meer ruitjes van de kerkven sters stuk, waardoor de kerkvoogden: op een vaste reparatiepost van f 300 Ïier jaar moeten rekenen. Die vernie- ingen gebeuren van week tot week. Nu is er echter in eens een grote ver nieling aangericht. Gehoopt moet worden, dat de politie erin zal sla gen de plegers van deze wandaden op te sporen. Zij verdienen een ern stige bestraffing. (Advertentie) praktische mantels en jassen. modieus en sportief. „Henri Dunant" vertrekt op 9 mei te Zijpe De Henri J. Dunant, het hospitaal schip van het Roode Kruis, waarmee ieder jaar boottochten worden geor ganiseerd, voor bedlegerige chroni sche zieken zal op maandag 9 mei te Zijpe arriveren, om de zieken van Schouwen-Duiveland, Sint-Philips- land en Tholen voor een week aan boord te nemen. DOOR SALZBURGERS GESTICHT Aaft." 1 -•«*" Wr* Ernstig ongeval te Schoondijke Motorijder botste 1 op stilstaande auto 1 Opde rijksweg tussen Schoondijke s en Oostburg, ter hoogte van Veld- n zicht, deed zich woensdagmiddag half vier een ernstig verkeersonge- val voor. n De twintigjarige motorrijder J. A. R. uit Vlissingen, die met zijn motorrij- he wiel in de richting Oostburg reed, is door onbekende oorzaak tegen een in de berm stilstaande bestelwagen van V. uit Schoondijke gebotst. De f| jongeman kwam na de botsing over een naast de weg liggende sloot in het bouwland terecht. Met een sche- delbasisfractuur en een gebroken been Is hij in ernstige toestand naar het ziekenhuis té Oostburg overge bracht. he In verband met de tewaterlating en if het transport- van caissons, bestaat de mogelijkheid van oponthoud voor n de scheepvaart op het Kanaal door eh Walcheren,- tussen Middelburg en Veere, in de periode van 24 april tot 9 mei 1960. Het is echter niet onmogelijk dat de genoemde periode ten behoeve van de werkzaamheden zal moeten wor den verlengd. Woensdagmiddag omstreeks half twee is op een onbewaakte spoorweg nabij het zeebad „De Duintjes" bij Woensdrecht het 10-jarig zoontje van de bakker De C. uit Bergen op Zoom door een posttrein gegrepen. Het knaapje was met drie vriendjes op de fiets door een binnenweg op weg naar de duintjes. De drie anderen waren de overweg al gepasseerd, doch 1 wi christelijke school offici- een trein naderde. De posttrein die eel Worden geopend. Maar bo- van de richting Zeeland kwam geie- vendien wordt tijdens die bil den, greep het knaapje. Met ernstige venaien worat ujaeiis uie mj verwondingen aan hoofd en benen en eenkomst een merkwaardig een dubbele beenbreuk werd de jon- jubileum gevierd, namelijk gen in zorgwekkende toestand naar f OOK fon,, VL. het Algemeen Burger Gasthuis te 225-jang bestaan der Bergen op Zoom vervoerd. De trein s school. Beide belangrijke ge- had ongeveer 30 minuten vertraging, j beurtenisseil hebben het Het bestuur van de waterkering nodigen, de openingsplechtig- van het calamiteuze waterschap' s .A°. ~lrn Scherpenisse heeft woensdagmiddag neid te vemcüten. in hotel „De Gouden Leeuw" te jj Eigenlijlc bestaat de school al lan- H ger dan 225 jaar. Tot die conclusie iiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Zaterdag officiële opening nieuw gebouw Het is zaterdag 23 april aan staande een bijzondere dag voor het bestuur van de g christelijke school te Groede. 1 Op die dag zal namelijk tij- 1 dens een bijeenkomst in de 1 z.g. „Franse" kerk, de nieu- Scherpenisse in het openbaar aan besteed de verhoging van de buiten berm van de zeewering en waterke- rende werken van dit waterschap. Er werd voor deze aanbesteding als volgt ingeschreven: A. v. d. Werf te Sü.-Maartensdijk 56.980; M. v. d. Velde te Bruinisse J 57.000; Joh. van wtt< Vossen te St.-Annaland 57.248; L. jaar-1733 een Warrens te Ossenisse 59.000; G. n uit eigen lam is de heer D. R. Tack uit de Molen- straat te Groede gekomen na lang ff zoeken in de nog bestaande boe- ken waarin verslagen en notulen s van meer dan 200 Jaar oud, daar- omtrent duidelijke taal spreken. Uit die boeken blijkt, dat in het verdreven wegens Sponselee te Kloosterzande 60.200 hun evangelisch geloof—in Groede en L. v. d. Kllppe te Vlissingen neerstreek Het^ slecht bevolkte 60.500. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. Advertentie I op ieders Hp! 20 STUKS F'I- IN HET BEKENDE GROENE DOOSJE West Zeeuws Vlaanderen van die laren kon de immigranten goed ge- H bruiken, terwijl ae vluchtelingen he zelf hier de vrijheid vonden om hun eigen godsdienst te belijden. De Hoogmogende Heren Staten Generaal, onder wien het winge- west Groede en omstreken ressor- §1 teerde, gaf in dat jaar opdracht eee tot het stichten van een lutherse §1 kerk en school. De eerste onderwijzer van die school was Andreas Brunner, die in 1785 assistentie kreeg van Za- charias Eigei. Beiden gaven het onderwijs in hoog-duits! Brunner kreeg de opdracht „het opvoeden van Kinderen in de christelijke re- legie en andere nuttige zaken". M Waaruit die zaken bestonden was in die dagen blijkbaar överduide- lijk want 'n verdere taakomschrij- 1 ving vonden de opdrachtgevers overbodig, 't Salaris van de noofd- onderwijzer bedroeg f 150,per jaar oftewel f 2,88 per week. Ver- ier was het schoolhoofd ook koster s en voorzegger In de kerk maar of dit bij het ambt was inbegrepen, ff vermelden de oude notulen niet. n Zestig kinderen I Een wel bijzonder schoolhoofd moet volgens die oude geschriften de heer J. G. Voogd zijn geweest, ff Hij presteerde het om geheel alleen les te geven aan 60 kinderen, ter- wijl hij daarnaast nog aparte les- sen verzorgde van 5—8 uur he s' avonds. Ook hij was omstreeks f| L820 koster en voorlezer, terwijl hij 's zondags in de Franse kerk eh nog lessen gaf aan de „armen". Zonder enige vergoeding. Deze on- vermoeide werker werd in die ja- ff ren dan ook hoog geprezen door de toenmalige schoolopziener, de heer ff Callenfels. Na ampele overwegingen besloot het schoolbestuur in 1820 een ver zoekschrift te richten aan Zijne Majesteit de Koning om ter verbe tering van het gehele onderwijs aan te schaffen een „leesmachine" (f SO,—-) plankjes met bordpapie ren letters (f 2.50), 4 leesplankjes (f 7,60) en 9 leestafels (f 4.—). Het verzoek werd ine (f 7,60) en 9 Het verzoek w< Het pad van de onderwijzer ging in die jaren beslist niet over rezen. Zo overleed in 1879 'n schoolhoofd, die een weduwe met 10 kinderen achterliet, Het schoolhuis moest echter ontruimd worden omdat een ander hoofd werd benoemd. Het achtergebleven gezin moest zelf maar sen, dat het een onderkomen vond In 1880 werd de lutherse school afgebroken en geheel opnieuw ge bouwd. Hij kreeg toen de naam van christelijke school met de bij bel, die onder toezicht van de lu therse gemeente bleef. Harde klappen kreeg dit gebouw in de jaren 1940 -1945, toen achter eenvolgens Nederlandse, Franse, Duitse en Engelse troepen in de school werden ondergebracht. Toen de restaurateur het gebouw onder handen nam, zat er geen enkel raam meer in. De naam werd in 1953 veranderd in christelijke school. In 1959 ging 't hele geval opnieuw tegen de grond om plaats te maken voor een modern, tweeklassig schooltje met bestuurs- en leermid delenkamer en een ruime speel plaats. De plaats van de school is in al die jaren dezelfde gebleven maar in het gerieflijke, gezellige gebouwtje van i960 herinnert niets meer aan het pand waarin nu pre cies 227 jaar geleden de Salzburger kinderen „opgevoed werden in de christelijke religie en andere nut tige zaken". MET INGANG VAN 1 MEI Nieuwe divisiecommandant Kon. Marechaussee benoemd Luitenant-kolonel A. O. van Soest Ter standplaats Breda is met in gang van 1 mei benoemd tot commandant van de eerste divi sie der Koninklijke Marechaus see luitenant-kolonel A. O. van Soest. Deze divisie omvat de provincies Brabant en Zeeland. Overste Van Soest is de opvolger van luitenant-kolonel F. M. Thijssem Luitenant-kolonel Van Soest werd op 22 februari 1913 geboren en is voor Breda geen onbekende. Van 1931 tot 1934 studeerde hij daar aan de KM. A. en van mei 1946 tot mei 1952 was hij districtscommandant van de Ko ninklijke Marechaussee te Breda. In deze jaren waarin zich de herbouw van het wapen voltrok, heeft hij veel en belangrijk werk verricht. De be strijding van de pantsersmokkel, die in de jaren 1947-'48 een hoogtepunt bereikte, hebben de toenmalige ma joor Van Soest en zijn mannen in sa menwerking met de 'rijkspolitie en de inspectie van invoerrechten en ac cijnzen met kracht ter hand geno men. In 1952 werd luitenant-kolonel Van Soest toegevoegd als officier aan de commandant van de eerste divisie dei- Koninklijke Marechaussee. Deze functie vervulde hij twee en een half jaar. Vervolgens was hij .drie jaar marechaussee-officier bij de vierde divisie, waarna zijn benoeming tot legerkorpsmarechaussee-officier volg de. Luitenant-kolonel Van Soest is thans woonachtig in Harderwijk. Motorrijder botste te St-Laurens tegen auto Dinsdagavond kwam de motorrijder C. D. uit Vrouwenpolder, rijdende in de richting Middelburg, bij de Brig- damseweg te Sint-Laurens in botsing met de personenauto van de heer J. P. v. d. H. uit Sint-Laurens, die juist met zijn wagen draaide om zich in de richting van het dore te bege ven. Dë motorrijder werd licht ge wond aan het gezicht. De motor werd aan de voorzijde erg beschadigd. De politie heeft een en ander onderzocht. Biervliet heeft weer twee wethouders De gemeenteraad kwam woensdag avond bijeen, liet eerste agendapunt was de beëdiging van het in de vo rige raadsvergadering toegelaten raadslid J. F. Dekker. Do heer Dek ker gaat de vacature vervullen ont staan door het vertrek van het raads lid en tevens wethouder, de heer A. J. Van Hoeve. Nadat de heer Dekker de zuiverings- en ambtseed had afgelegd werd hij door de voorzitter,/ burgemeester A. P. Kostense, gelukgewenst. De vol tallige raad kon al onmiddellijk een belangrijk besluit nemen. Het twee de agendapunt voor deze vergadering vermeldde namelijk de benoeming van een wethouder. Op de heer Dek ker werden vier .stemmen uitge bracht. De heer Dekker haalde hier mee de meerderheid. Nadat de voorzitter hem geluk en succes had gewenst, bracht de nieuw benoemde wethouder dank aan de raad voor het in hem gestelde ver trouwen. Voor Zeeuws nieuws zie ook y de pagina's 7 en 10. Overplaatsing inspecteur belastingen Zierikzee De heer G. P. Brouwer, inspecteur bij 's Rijks Belastingen, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen te Zierikzee, is overge plaatst naar Gouda en toegevoegd aan het hoofd der belastingen al daar. Sindsh et najaar van 1957 is de heer Brouwer, die te Schuddebeurs woonachtig was, in zijn Zeeuwse standplaats werkzaam geweest. VANDAAG. Middelburg Electro: Houseboat. 20 nur, a.L: Stadhuis: Deltaconferentie C.B.O. 16 uur; Schuttershof: kindervoorstel ling Volksonderwijs, 13.30 uur. Vlissingen Luxon De held Van Pork Chop Hill, 20 uur, 18 Jaar; Alhambra: Teenager melodie, 20 uur, a.1.; Bri tannia: Toneelavond voor Arbeiders- kunstkring, door stichting H.Z.T.-en- semble met „He* '"uinfeest", 20 uur. Goes Grand: Heuvel 24 antwoordt niet, 20 uur, 14 Jaar; Veilinghal: opening tentoonstelling ..Produktie der Bei-e landen", 11 uur, geopend voor pu bliek 1923 uur, doorlopend mode show van 20.15 uur af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2