MICHEUN Vergeefs gedregd naar vermiste matroos... PREDIKBEURTEN WALCHEREN Volmaakte veiligheid Veel meer kilometers Buitengewoon soepel MARKTBERICHTEN ZATERDAG 16 APRIL 1960 h H O V I N 1 I A I b f. h. h- I M S ft O H H A N 'I HANSWEERT IN REP EN ROER Slachtoffer veilig in trein naar huis Vrijdagmorgen ontstond grote consternatie bij de sluizen van Hansweert. De schipper van het motortankschip „Lotus" kwam met de mededeling, dat zijn achttienjarige matroos, die hij met een boodschap de wal op had gestuurd, na anderhalf uur nog niet terug was gekomen. Daar de matroos, R. Trouw borst uit Rotterdam pas veer tien dagen voer en dus nog weinig ervaring had, vreesde uien, dat hij overboord gevallen was. Onmiddellijk werd de rijkspolitie ge waarschuwd, die met personeel van rijkswaterstaat de buitenhaven af- dregde op de plaats waar de „Lotus" gemeerd lag. Lange tijd dregde men, fAdvertentie Bheumatisch? $tram van lijf en leden? 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen, is ook voor de remedie. 17 zult verbaasd zijn als U onder vindt wat Kruschen ook voor U kan doen. Begin liever vandaag dan morgen de bloedzuiverende Kruschen Kuur en al gauw - naarmate uw bloed vrij komt van wat nu uw pij nen veroorzaakt, voelt ge U een an der mens worden: jeugdiger, vief en weer blij... Scheepvaartberichten Vllssingen aangekomen: op 14-4-'60: Mavis van Antwerpen. Rugen van Antwerpen. Blndal van Antwerpen. Albert-Willem van Antwerpen. Repeto van Antwerpen. Neptu- nus van Antwerpen. Op 15-4-'60: Mies van Casablanca. Vllssingen vertrokken: op 14-4-'60: Jonet naar 2ee. Wiking naar Kalmar. Pirola naar Zeebrugge. Mavis naar Londen. Op 15-4-'60: Albert-Willem naar Dublin. Blndal naar Duinkerken. Afflrmlty naar Huil. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: op 14-4-'CO: Tuko van Goole. Victory van Lon den. Averdijk van Duinkerken. Ponza van Lissabon. Op 15-4-'8ü: Ivoorkust van Am sterdam. Rio van Londen. Ador van Nor wich. Henja van Queensborough. Triton van Moengo. Vllssingen gepasseerd van Antwerpen: op 14-4-'60Europa naar Liverpool. Alchiba naar Rotterdam. Maarsbergen naar Bel fast. Jan-Brons naar Goole. Admiraal de Ruyter naar Dublin. Jacob-Teekman naar Plymouth. Groningen naar Basse-lndre. Op 15-4-'60: Batavier III naar Stockholm. Try- gon naar Londen. IJsel naar Le Havre. Timca naar Rotterdam. Martinistad naar maar zonder resultaat. Men besloot ten slotte, ten einde raad. te wachten tot vandaag (zaterdag) om dan bij laag water onder de steigers te zoe ken. Vrijdagavond tegen half negen kreeg men echter een telefoontje in Hans- weert; de matroos was even tevoren het ouderlijk huis binnengestapt. Zo dra de schipper hem die morgen om een boodschap had gestuurd, had hij aan de wal zijn overal uitgetrokken en was hij naar Rilland-Bath gewan deld. Daar was hij op de trein ge stapt en naar Rotterdam gereisd. Een dolgelukkige vader, die *s mor gens gezien had hoe de politie in Hansweert naar zijn zoon had ge dregd, sloot de matroos, die last van heimwee had gehad, in de armen. J aarvergadering Poolse oud-strijders Onder voorzitterschap van ing. J. MInklewicz hield dinsdagavond in het Sclieldekwartier de kring Vlissingen van de Vereniging van Poolse Oud- strijders haar jaarvergadering. Wat de plaatselijke activiteiten be treft was het afgelopen jaar rustig, er is daarentegen buiten Vlissingen het een en ander te doen geweest; verschillende leden namen deel aan de bevrijdingsherdenkingen te Axel, Breda, Oosterbeek en Driel; ing. J. Minkiewicz nam deel aan het wereld congres van Poolse oud-strijders te Londen; Billy Strenk bezocht in Duitsland de vluchtelingenkampen Friedrichsfeld en Ohmstede, schreef daarover artikelen en hield lezingen. Als voorzitter werd met algemene stemmen herkozen ing. J. Minkie wicz. terwijl in het bestuur eveneens hei'- en gekozen werden de heren: P. Benski, T. Grabik, T. Klosinski, J. Narloch, P. Sakowski en B. Strenk. Tot afgevaardigden voor het-lande lijk congres te Utrecht koos de ver- fadering de heren T. Klosinski en zydlowski. Ruim 48 mille meer bij Nutsspaarbank Middelburg Uit het overzicht over de maand van de Nutsspaarbank te Middelburg blijkt dat in deze periode f 815.680,43 werd ingelegd en f 766.841,28 opge nomen, zodat liet spaarderste goed met f 48.839,15 steeg van f 16.169.440,67 tot i 16.218.279,82. Ook het aantal rekeninghouders nam toe. Aan het begin van de maand stonden 14.558 spaarders ingeschre ven, 83 nieuwe rekeningen werden aangegaan en 75 beëindigd, zodat de bank thans 14.566 spaarders telt. Aan het kantoor te Middelburg stond begin maart een tegoed van f 13.582.457,40 geboekt. In deze maand werd voor f 691.425,45 inge legd en f 677.364,50 opgenomen. Het totaal tegoed steeg hierdoor met f 14.060,95 tot f 13.596.518.35. Drie enzeventig nieuwe rekeningen wer den geopend en 69 beëindigd, een toename van vier spaarders van 12.607 begin maart tot 12.611 aan 't einde van deze maand. Aan het bijkantoor Oostburg werd ln deze periode f 123.327,93 ingelegd en f 86.221,91 opgenomen. Het to taaltegoed liep hierdoor met f 37.106,02 op van f 2.553.373,75 tot f 2.590.479,77. Tien nieuwe rekenin gen werden aangegaan cn zes be ëindigd, zodat er thans 1905 spaar ders staan ingeschreven tegen 1901 aan het begin van de maand maart. Op de zitdag te Oostkapelle werd f 8.428.78 ingelegd en f 854 opgeno men. Eén nieuwe rekening werd hier geopend. Het agentschap Kruiningen noteerde een totaal-inleg van f 927,05 en een opname van f 3.254,87, zodat het totaaltegoed met f 2.327,82 van f 33.609.52 terugliep tot f 31.281,70. Het aantal rekeninghouders bleef onveranderd gehandhaafd op 50. Bij het schoolsparen bedroeg het te goed begin maart f 62.053,12. Inge legd werd voor f 2.834,65 en opgeno men tot een bedrag van f 2.384,46. Het totaal-tegoed steeg hierdoor met f 450.19 tot f 62.503,31. Een nieuwe rekening werd geopend en achttien afgeslagen, waardoor van de 1466 In geschreven spaarders aan het begin van de maand er thans nog 1449 over zijn. In Middelburg werden 16 en ln Oost burg l babyboekje afgegeven. Te Middelburg werd hierop een eerste bijstorting gedaan van f 177,35. Bij de spaarbusjes werden er 9 uitgege ven en 11 ingetrokken, zodat van de 1506 busjes die be 'n maart in om loop waren er thans nog 1504 over zijn. Bij 133 ledigingen was er een gespaard bedrag van f 3.443,61, MIDDELBURG Klein meisje stak voor bromfiets over Vrijdagochtend kwam de bromfietser J. A. van P. op de Achtersingel te Middelburg te vallen toen hij plotse ling moest remmen voor het 4-jarig dochtertje van de familie V. dat onverwachts de rijweg overstak. Daar het wegdek ter plaatse enigs zins nat was slipte de bromfietser, waardoor hij viel. Zijn voertuig werd hierbij licht be schadigd. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 6 ton. 13 april als gevonden aangegeven voor werpen: diverse handschoenen en wanten, muntbiljet ƒ2,50. kettinkje met 7 sleutels, verschillende porte monnees met inhoud, combinatietang, met blauwe handvatten, hondepen ning no. 100, zwarte jongenspet, por tefeuille met inhoud, zonnekap van fototoestel, imitatiekettinkje, dames- polshorloge, snelbinder, vierkante doek met Franse opschriften, plat sleuteltje, blauwe ceintuur met ko peren knoopsgaten, 50-gramsgewlcht, groen-witte muts, wit-zwarte hond, damesceintuur (rose), rozenkrans, 3 m zwart rubber slang gevonden te Kruiningen, plug, 2 sleutels ring, .grijze jongensjas, sikkel, da mespolshorloge met zwart bandje, plastic ei met boertje en boerinnetje en gekleurd lintje, mapje met per soonsbewijs, bankbiljet, groene sjaal, wit gymnastiekschoentje. Indien één dezer voorwerpen bij par ticulieren wordt afgehaald, gelieve men hiervan kennis te geven aan ge noemd bureau van politie. Ds. Kok sprak voor herv. vrouwenvereniging De hervormde vrouwenvereniging te Middelburg hield een dezer dagen een vergadering in de Bogardzaal, welke onder leiding stond van vice- president e mevr. Harmsen-van de Meene. Na een inleidend woord gaf mevr. Harmsen het woord aan ds. S. W. Kok, hervormd predikant te St.-Laurens, die sprak over „De Anglicaanse Kerk". Ds. Kok, die aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam studeer de en later aan het St.-Adams Col lege te Liverpool, vertélde uitvoerig over zijn ervaringen in Engeland. Ds. Kok wees erop, dat de Anglicaanse Kerk (ook wel de Engelse Kerk ge naamd) naar haar geloofsleer aan sluit aan de protestantse kerken. Voor wat de eredienst en de kerk inrichting betreft, vertoont zij even wel verwantschap met de R.-K. Kerk. De kerkdiensten dragen een meer liturgisch karakter. Het gebed en de avondmaalsviering nemen ook een belangrijker plaats in het kerkelijk leven in dan bij ons het geval is. Het feit, dat de Anglicaanse Kerk tevens staatskerk is, heeft tot gevolg, dat er nauw contact bestaat tussen de kerk en de overheid (waaronder het vorstenhuis). Voor wat de kerkin richting aangaat, heeft zij evenals de R.-K. Kerk een aartsbisschop en bisschoppen. Mevr. Harmsen deelde op deze bij eenkomst nog mee, dat de vereniging op 25 april a.s. haar jaarfeest zal vieren en dat op 27 april een reisje naar de Keukenhof zal worden ge maakt. Na afhandeling van hot programma nam mevr. Van Belzen namens de leden op hartelijke wijze afscheid van vice-presidente mevr. Harmsen, die binnenkort naar Goes vertrekt. Bejaarden vierden gezellig feest Donderdag organiseerde de Bond van Ouden van Dagen te Middelburg in het verenigingsgebouw de „Gou den Poorte" een feestavond voor haar leden waar het cabaretgezel schap „De Scherpschutters" een vro lijk programma bracht. Voorzitter Goeman opende deze avond met een kort welkomstwoord, waarna hij het „woord" gaf aan de leden van het cabaretgezelschap, die met een gevarieerd cabaretpro gramma een stampvolle zaal bejaar den enkele genoeglijke uurtjes be zorgden. Hoogtepunten in dit programma wa ren onder andere het ontreden van de ballerina W. Kasander, het ac cordeonduo „De Paulwino's" en liet pianospel van Paula Koster. Maar ook de schetsjes en enkele voor drachten werden door het publiek erg op prijs gesteld. Het geheel werd op vlotte wijze aan elkaar ge praat door conferencier Arend de Jonge. Na afloop dankte de voorzit ter Goeman het cabaretgezelschap namens de bejaarden voor hun op treden en bood een geschenk aan. Een grote verloting met mooie prij zen was ook in het programrpa op genomen. Jubileumviering van „Ons Genoegen" B. en W. van Vlissingen hebben de raad een voorstel gedaan om aan de Koninklijke Harmonie „Ons Genoe gen" voor de viering van het 70- jarig jubileum een eenmalige subsi die te verlenen tot een bedrag, ge lijk aan de verschuldigde vermake lijkheidsbelasting. Voorts wil het college de gemeente doen deelnemen aan een garantiefonds tot een ma ximumbedrag, gelijk aan twee-zeven de deel van het in totaal gegaran deerde of in het fonds gestorte be drag, met een limiet van 4000. De ze gelden kunnen eventueel worden geput uit het bedrag van 6000, dat op de begroting voor 1960 gevoteerd werd voor subsidie aan het „Comité Zomershow". Het organisatiecomité heeft een be groting voor de feestelijkheden op gemaakt tot een totaalbedrag van 25.800. In het reeds gepubliceerde programma zal voor maandag nog een wijziging komen, omdat niet vaststaat of wel tot uitvoering van het openluchtspel kan worden over gegaan. Het ligt in de bedoeling de feestelijkheden te houden op een be tegeld plateau op de Nieuwe Markt. Gevonden voorwerpen IrThet tijdvak van 6 tot 13 april zijn de volgende voorwerpen op het poli tiebureau te Vlissingen als gevonden gedeponeerd: enige rijwielen en auto peds, enige wanten en handschoenen, gekleurde hoofddoek, zegelring, hon- deriem, schroevedraaier, aktentas met inhoud, bal, plastic auto's, enige sleutels, armbandje, wollen sjaal, geel kinderschoentje, padvindersmes, grijze pullover, ceintuur, zeildoeken tas met inhoud, krantentas, snoer kralen, boodschappenmandje, wiel dop en kabelslot; aan het bureau zijn inlichtingen te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voor werpen zijn te bevragen: plastic mapje, driehoek-kijker, enige sleu tels. muntbiljet, zwarte hond, enige handschoenen, konijn, boekje met twee ballpoints, portemonnee met in houd. speelgoed beertje, sigarette- aansteker, rijwielzadel en zakmes. Jeugdtoneel van Schelde-personeel De afdeling Jeugdtoneel van de Schelde Personeelsvereniging heeft haar laatste uitvoering in dit sei zoen gegeven. Het „Scheldekwartier" was vol met kinderen en ouders, die enige uren gekeken en geluisterd hebben naar de opvoering van een tweetal kindersprookjes. Het eerste, „Prinses Anita en de Toverfee", gaf een kijkje in een sprookjespaleis, waar Prinses Anita haar dagen in verveling moet doorbrengen. Geluk kig heeft zij een goede vriend in de hofnar Judocus, die haar met zijn grollen en grappen aangenaam bezig houdt. Hierom groeperen zich de hovelingen, feeën en kabouters en de Ouders van Anita. Het werd een frisse en levendige uitbeelding. Vooral Prinses Anita, de hofnar Ju docus en dr. Praatgraag waren goed in hun rollen. Ook de koningin kwam uitstekend voor de dag. Het tweede sprookje, „De baard van koning Barbados" werd door een groepje groteren gespeeld. Het bracht de lachspieren danig in be weging. Uitstekend spel gaven de koning en de prinses en de twee kappers. Vooral de pseudo-kapper, de vermomde prins Jozef, bleek een acteur in de dop te zijn. Zeer goed sloten de anderen zich hier bij aan. Voorzitter Kerkhof was de tolk van allen, toen hij aan het slot van de avond het publiek dankte voor de aandacht, de toneelspelende kinderen voor hun spel, en de leiders voor hun arbeid. De dames Meier-Eekman (re gie), v d. Want (kostuums) en Gel dof kregen een verrassing, evenals de heren v. d. Want (regie) enMach- geels (pianobegeleiding). TAFELTENNIS Op zondag le paasdag speelt de Vlissingse tafeltennisvereniging „Sor ry" een wedstrijd tegen een Engels team uit High Wycombe. De wedstrijd vindt plaats 's middags in het gymnastieklokaal van de Frans Naereboutschool aan de Gro te Markt. Mechanisatie van bevolkingsadministratie B. en W. van Vlissingen hebben de raad een voorstel gedaan om met het oog op een verdere mechanisatie van de bevolkings- en belastingadmi nistratie thans over te gaan tot de aanschaf van een eigen Citograf- selectiedrukmachine met toebehoren. Hiervoor wordt een krediet van. 24.100 gevraagd. met gestabiliseerd loopvlak Nederlandss automobilisten leggen hun veiligheid in vertrouwde banden M U De Nederlandse Kwaliteitsband gefabriceerd te's-Hertogenbosch -S? Kantongerecht Bergen op Zoom Vlissinger beboet wegens gevaarlijk rijden Voor de kantonrechter te Bergen op Zooni verscheen donderdag de Vlis singer R. H., die zich moest verant woorden voor de gevaarlijke manier van rijden, die hij op 28 december op de rijksweg onder Woensdrecht had gedemonstreerd. H. had op deze weg een auto met aanhangwagen gepasseerd, waarbij hij er niet op gelet had of het linker weggedeelte wel vrij was van tegemoetkomend verkeer. II. veroorzaakte op die ma nier een aanrijding. Een tegenligger, eveneens een personenauto, bestuurd door G. S. uit Oostenrijkwerd bij de botsing zwaar beschadigd. H. kwam in het ziekenhuis te Bergen op Zoom terecht, waar hij enige maan den moest worden verpleegd. Als getuige waren verschenen de bestuurder van de tegenligger, G. S. en diens medereiziger op de dag van het ongeluk, H. van B Beiden ver klaarden te hebben gezien, dat H. plotseling achter de vrachtauto van daan kwam, toen zij op vijftig me ter waren genaderd. S. had alles gedaan om een frontale botsing te voorkomen, maar kon een aanrijding ln de flank niet vermij den. Verdachte wist zich niets meer van het geval te herinneren. De officier van justitie wilde reke ning houden met de schade, die H. had gehad en daarom eiste bij een geldboete van 60 subs. 12 dagen en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een half jaar. De kantonrechter handhaafde het laat ste, maar veranderde de geldboete in 40 subs. 8 dagen. Voorts werd de zaak tegen D. S. uit St.-Maartensdijk behandeld. S. reed op 20 februari onder Halsteren te dicht achter een vrachtauto van een Thoolse vervoerder. Toen de bestuur der van de vrachtauto plotseling moest remmen, ontstond een botsing. De uitspraak luidde, conform de eis, ƒ25 subs. 5 dagen. Inbraak te Axel Te Axel werd ingebroken in de ma nufacturenzaak van de heer S. aan de VVeststraat. De dader(s) lichtten de kassa en namen nog een kistje met geld mee. Van braak waren geen sporen te vinden. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. SEROOSKERKE (W.) N.C.V.B. vergaderde De afdeling Serooskerke (W.) van de N.C.V3. hield woensdagavond haar bijeenkomst in het verenigingsge bouw onder leiding van de presidente mevrouw De DreuToorenaar. Als spreker trad deze avond op ds. Kareis uit Goes, die een inleiding hield met als onderwerp „De vreugde van Pa sen". AAGTEKERKE Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van haar presidente, mevr. P. Vos-Schout, vergaderde de afdeling Aagtekerke van de N.C.V.B. in het verenigingsgebouw „Amicitia". Tot secretaresse werd gekozen mevr. M. Janse-Dekker. Tot slot van de avond werden enkele films gedraaid door mevrouw M. Klop-Kooman. Mevrouw I. van Noppen, de gewes telijke secretaresse der N.C.V.B. uit Middelburg, sloot de vergadering met dankgebed. WESTKAPELLE Bijeenkomst N.C.V.B. In het hervormd jeugdgebouw te Westkapelle kwam maandagavond de afdeling Westkapelle van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond bijeen onder leiding van mevrouw L. A. van Rooi jen van Sighem. Mevrouw Homburg uit Vlissingen sprak over het onderwerp „De macht van de vrouw". Er traden zes nieuwe leden tot de afdeling toe. VISMIJN BRESKENS 3 april-9 april 749 Kg bot 1775 kg schar 25 kg schol 544 kg tong. 952 kg rog 3202 kg kabeljauw. 202 kg wijting. 4 kg tarbot 7400 kg export garnalen 93 kg binnenlandse garnalen. 3829 kg onverkochte bot. EIERVE1LING ROTTERDAM 14 april Aanvoer 78.000 stuks. 00 75-en op 20.90. 0 70-75 12,80-13,40. 1 65-70 12,40—12,90 2 60-65 12.10—12.50. 3 55-60 11,70—12,10 4 50-55 11,10—11,20. 5 45-50 10,30. 6 40-45 8,50- VISMIJN VEERE 15 april. 893 kg exportgarnaieh 5,96—6,31 203 kg bot 16. 97 kg tong 2,28- -3,40. 29 kg ,og 2546. 20 kg kabeljauw 37. 7 kg onge sorteerde vis 51. 1394 kg doorgedraaide vis. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Andijvie I 62-66, II 41-64 Bloemkool A 56—88. B 39—77. C 26—48, D 17—33. Radijs Rode 7—8, Witpunt 9—16. Sla I 11,60—20.30. II 8.80-16,90. C 5,8011,40. Sla 24-43. Spi nazie kas I 38—50, II 25—36, natuur 1 37— Verkoop woonhuis In café Kaland te Westkapelle werd ten verzoeke van de heer J. van Rooijen, het dubbele woonhuis aan de Kloosterstraat 2 verkocht. Koper werd de heer L. de Witte voor 16.080. Walcheren ZATERDAG 16 APRIL Adventisten: Vlissingen 9.15 ds De Ruiter, 10.15 Bijbelstudie; Middel burg: 10 Bijbelstudie, 11 ds. De Rui ter. Interk. Avondgebed: Vlissingen (En gelse Kerk) 7.308 uur. Evang. op G.G.: Arnemuiden 7.30 ds. Grisnigt. ZONDAG le PAASDAG Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 Poelman; Domburg 9 drs. Vlaardin- gerbroek, 2.30 ds. v. d. Bom; Ga- pinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpsker- ke 10.30 en 2.30 drs. Vlaardinger- broek, 7.30 interk. zangd.; Koudeker- ke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Melis- kerke 9.30 en 2.30 ds. Van Heesen; Middelburg Hofpleinkerk 10 ds. Yts- ma, 2.30 ds. Boonstra, 5 ds. Van Til; 18 april 10 ds. Veldkamp en ds. Yts- ma, Noorderkerk 10 ds Van Til, 5 ds. Ytsma, Concertgebouw 10 ds. Boonstra; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostka- po^le 9.30 en 2.30 ds. De Groot; Se- roos.vjrke 10 en 2.30 ds. Van Wou- wc; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. v. Ul- den; Veere 10 en 2.30 ds» Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 10.30 ds. Bom, 2.30 ds. Homburg. Geref. eKrk (art. 31). Souburg 9.30 dienst; Middelburg 8.30 ds. Douma, 4.30 ds. Trimp; Vlissingen 4.30 ds. Douma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 ds. Douma. 2.30 ds. Trimp. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30', 2 cn 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage; 18 april 9.30 ds. Hage; Oost kapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 2 en 6 leesd.; 18 april 9.30 dhr. Kok; Zoutelande 10 en 2.30 leesd.; IS april 10 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9 30 en 3 ds. v. d. Molen; IS april 9.30'ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Hervormden en Re- monstr. Kring. Middelburg 10 ds. Van Houte; Vlissingen 11 ds. Van Beek. Evang. Lutli. Gemeente. Middelburg 10.30 ds. Ten Rouwelaer; Vlissingen 9 ds. Ten Rouwelaer. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 da. De Boer. Hersteld Apostolische Zendingsge meente. Vlissingen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil- samenk.. 4 openl. sk.. 7 maj. Stier man; Vlissingen 10 Heilsamenk. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 ds. Grisnigt; 18 april 10 ds. Grisnigt. Herv. Evang. Samenkomst. Westka pelle (ver. geb.) 9.45 en 2.45 samen komst. Ned. Hen-. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds Verwey, 18 april 10 ds. Verwey; Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Durkstra; Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet; Gapinge 10 ds. De Boer, 7 zangd.; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar; Kleverskerke 9 ds. Wie- ringa; Koudekerke 9 en 10.45 ds. Hoffman, 7 Vliss.str. ds. Odé; 't Zandt 8 30 paaszangd., 3.15 ds. Durkstra, 7 ds. Hoffman; Melisker ke 10 ds. Strating, 2.30 ds. Odé: Mid delburg Nieuwe Kerk 9 ds. Visser, 10.30 cis. Enker, 7 ds. v. Woerden; 38 april 10 ds. Kok, Engelse Kerk 10 ds. Bartlema, Koorkerk 10 ds. v. Houte; Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 ds. v. Haarlem; Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duyne, 7.0 zangdienst; Oost kapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Rit- them 10 ds. Nennie, 2.30 vic. Blei; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 en 7 ds. Kok; Veere 11 ds Wierlnga, 7 ds. Visser; Vllssingen St. Jacobskerk 10 ds. Kloosterman. 5 ds. Kwast; Engelse Kerk 11 ds. Van Beek, 18 april 10 ds. Kwast, Johanneskerk 9 ds. Rothfusz, 10.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Kwast, Havendorp 10.45 ds. Rothfusz, Be- 58. Witlof IIA 51-89. IIB 67-82. Prei IA 35—54. IIA 31, IB 3550. Peterselie 11—12. Selderij 3—7 Uien C 27—33. D S9. Rabar- oer 25—33 Winterpeen 35—57. Aardbeien 14—18. Jonathan I 83-97. II 78-89. Golden Delicious I 96—1.06. II 79—94. VEILING MIDDELBURG Bloemkool 4 st. p. bist 74—1.07. 6 et. p. kist 52—89, 8 St. p. kist 30—65, 10 St. p. kist 14—47, 12 st. p. kist 10—27. groene komkommers 1 54, spinazie 2454, andij vie 70—94, witlof 79—1,04. sla I 12—22, II 9—16. C 5—9. rode kool 71. prei 49—74, rabarber 14—18, radijs 11—23, nieuwe aardappelen grote 1.49—1,59, kriel 1,05. Heden werden de eerste nieuwe aardap pelen aangevoerd door dhr. S. van Soe- 1-n, Vrflburgstraat 49, Souburg en dhr. P. Adrdiaanse, Oude Vliss.weg 43, Middelb. VEILING KAPELLE-BIEZEL1NGB Bloemkool 481. bosselderjj 1, rabarber 14—30, spinazie 2630, kropsla 1417, ra dijs 15—19, aardappelen 11 en aardbeien 5—26. Veiling terneuzen Sla I 12—17.60, ii 8,90—16, bloemkool A 79—85, A2 45—70, B 30--16, B2 10-41, C2 10—22, afw. 543. groene komkommers B 40—50, C 41-43. selderij 1-13. petereelle 4—7, radijs 17—23, andijvie 70—73, prei A 61—71, II 58—60, rabarber 16—26. natuur- spinazie 2650. witlof A2 75—79. afw. 21 —67, appelen. Dekkers Roem grof 6364, fijn 3741. Als slot werden de eerste aa perges aangevoerd door de heer B. C. Baert te Koewacht. De prijzen waren BI 3.16—3.40. C2 1.62. VEILING BERGEN OP ZOOM Andijvie 29—63, witte kool 31—32. was- peen 34, prei 1845, .adijs 719, sla 6 22, spinazie 49—78, witlof 37—91, rabar ber 431, raapstelen 12, bloemkool 14 96, asperges 40—7,30. Officiële publikaties VLISSINGEN. RAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 22 april 1960, des namiddags te 3.00 uur, een openbare vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden ten ge meentehuize. Vlissingen, 14 april 1960. jaardentehuis 7 ds. Pontier; Vrou wenpolder 10 dienst, 2 ds. De Boer; Westkapelle 9.30en 2.30 ds. Oosthoek, 18 april 9.30 ds. Oosthoek; Zoute lande 9.30 en 2.30 ds. v. Duliemen. Eglise Wallonne. Middelburg 18 april 10.30 pasteur Berthoud. PAASDIENSTEN ARTSEN. Middelburg eerste paasdag dokter J. C. B. Simons. Vlissingse Singel 33. tel. 2191: apotheek Nonhebel. Lange Delft 133, tel. 2538: tweede paasdag dokter J. de la Ilaye, Seisdam 22. tel. 4305. apo theek Nonhebel, Lange Delft 133, tel. 2538, Vlissingen eerste paasdag dokter L. P. Boone, Badhuisstraat 30, tel. 2950 en tweede paasdag dokter Bom, Badhuis straat 25, tel. 2233. Apotheek is op belde dagen J. M. II. van de Sande, Badhuis straat 22—24. tel. 2066: Serooskerke. Veere en Oostkapelle beide paasdagen dokter G. Schep, Dorpsstraat 46. Seroos kerke. tel. 01189—212; Westkapelle. Zou telande en Koudekerke. dokter M. Huv- gens. De Casembrootstraat 26, teL 01187 234, Westkapelle heeft beide dagen dienst. Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, telel. 2865 T.C. WALCHEREN, telef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15