Bungalows huren in het buitenland Alle toeristische geneugten zijn in Duitsland verenigd AMSTLEVEN levensverzekering DONDERDAG 14 APRIL 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 Men doet er goed aan tevoren een foto te vragen Een bijzonder plezante manier van vakantiehouden is: ergens een eigen onderkomen te huren, waarin men eigen baas is, waarin men kan komen en gaan wanneer men wil en waarin men eventueel kan koken. Goed de moeder de vrouw beloofde rust is dan wel niet zo groot als wanneer men in een hotel trekt, maör het op-zichzelf-zijn heeft ontegenzeggelijk veel voor. Alleen: het is uitkijken met wat men huurt. Dat geldt voor het binnenland, dat geldt zeer zeker voor het buitenland. O ja, ook in het buitenland kan men te kust en te keur gaan. Bij buitenlanders, maar ook bij Nederlanders, want wat wij „bah" vinden als de buitenlanders het in ons land proberen, doen wij al jarenlang in het buitenland: reis- verenigingen, reisorganisaties, instellingen en particulieren bouwden op allerlei aantrekkelijke plekjes Nederlandse bungalowparken en als we de resultaten zien, moeten we eerlijk zeggen, dat we de buitenlanders, die zoiets in Nederland ook wel eens zouden willen proberen, best kunnen begrijpen. Niet alleen dat wij „eigen" parken in 't buitenland heb ben, de Nederlandse reisbe- middelaars hebben bovendien nog met tal van buitenlanders, zowel burgers als hotelhouders, afspra ken gemaakt, waardoor de Ne derlandse toerist aan een bureau hier bungalows, villa's, chalets of andere typen zomerverblijven in practisch alle Westeuropese lan den kan huren. Bij de meeste is het zo, dat men er met een ge rust hart heen kan gaan; de Ne derlandse ondernemingen wachten er zich in de regel wel voor, zich zelf een kwade naam te bezorgen door onder de maat te verhuren, dat wil zeggen: onder de aange kondigde verleidelijkheden te blij ven. Maar men doet er toch goed aan, zowel bij het huren via Neder landse verhuurder als direct bij de buitenlandse eigenaar een foto te vragen van de bungalow of het chalet, opdat men weet wat men krijgt en opdat men kan zien of de annonce w&dr is. Soms wordt bijvoorbeeld de in druk gevestigd, dat het huis ge heel vrij ligt, terwijl het lang niet altijd het geval blijkt te zijn en soms meent men een geheel cha let te hebben gehuurd, terwijl het maar enkele kamers zijn. In enkele gevallen zijn de riant afgeschilderde huisjes niet meer dan een cabinette van hardboard in een horige barak; ook hier kan het vragen van een foto en even tueel van adressen van eerdere Nederlandse gebruikers teleur stellingen voorkomen. Meen niet dat U in ieder geval op uw qui-vive moet zijn. Wij kennen Nederlandse villa's en bun- falowparken aan de Franse en taliaanse Rivièra en aan het Gardameer, die waarlijk voor treffelijk zijn, waar de organisa tie perfect is en waar in de huisjes niets ontbreekt. Zo zullen ze ongetwijfeld ook elders zijn. Vaak zijn de ondernemers te zeer" goeder naam en faam bekend staande reisorganisaties (we den ken aan de N.R.V.) of onderne mingen, die met die organisatie samenwerken (zoals de Neder landse Investerings Maatschappij met de N.R.V.) en die verhuren de bungalows niet zelden in com binatie met de reis erheen en te rug. Deze argumenten zijn soms en met name in voorjaar en nazomer bijzonder goed koop: voor rond 200 de man of minder: reis heen en terug naar Italië én de huur van de bungalow. Het huren van een zomerhuis op de eilanden met alles erbij kan soms even hoog komen! Dan zijn er ook bureaus die sa menwerken met busondernemers, zodat men in die gevallen ook ver zekerd is van vervoer heen en te rug. Alleen duurt die reis door gaans langer dan met de trein, waarbij immers vaak gebruik wordt gemaakt van de befaamde Nederlandse toeristentreinen, die rechtstreeks op hun doel af gaan. De bungalowparken zijn uitste kend geschikt voor vakantiegan gers, die geen of weinig buiten landse ervaring hebben en de taal van het land niet of nauwelijks spreken. Wie „losse" bungalows ofchalets huurt, moet toch echt wel op eigen benen kunnen staan en zichzelf met de taal kunnen redden. De bungalows, die U in het buitenland kunt huren, zijn er in vele soorten: heel goede en heel slechte; kies de veilig ste weg en vraag een foto met beschrijving. Een bijzonder ty pe zijn de bugaloivtjes in Ses- tri Leyante aan de Italiaanse Rivièra tussen Genua en La Spezia. Kleinmaar juist vol doende voor twee personen, die meer buiten dan binnen ver toeven. Aantrekkelijk gebouwd in rijen van acht, goed geoutil leerd en goedkoop, met name als men gebruik maakt van de combinatie Berglandexpres bungalowhuur. A.N.W.B.-lijst De A.N.W.B. heeft een lijst van Nederlandse verhuurders van cha lets en bungalows in het buiten land uitgegeven.. Hoewel de A.N.W.B. uiteraard door het opnemen in deze lijst geen risico heeft aanvaard, heeft de toeristenbond zich toch wel degelijk zekerheden verschaft voor hij tot publikatie overging. Deze bond beschikt verder over adressen van bungalowkampert, respectievelijk van bedrijven-or- ganisaties, welke ook bungalows chalets, enz. verhuren. Ten oosten van de Rijn liggen tal van grotendeels onbekende plekjes A an de balie van het Duits Reisinformatiebureau in Amster- dam is het nu al wekenlang een ontzettend gedrang en wie dat gewriemel een tijdje gade slaat, moet wel tot de slotsom komen, dat deze zomer als half Duitsland hiér zit half Nederland in Duitsland passagiert. Die belangstelling voor Duitsland is niet onverklaarbaar, want dit land heeft binnen zijn grenzen praktisch alle toeristische aantrekkelijkheden, die men in alle andere landen samen vindt. Stranden als bij ons en Alpen als in Zwitserland, idyllische rivierdalen en melan cholische heidevlakten, zacht glooiende heuvels en woeste rots formaties, dorpjes waarin de middeleeuwen verstild lijken en wereldsteden waarin het leven bruist. En daar komt bijdit is nu eens een buitenland, waar men zich met een klein beetje moeite verstaanbaar kan maken, tenminste wanneer men geen kniesoor is wat de naamvallen betreft. Duitsland is door dit alles gewor den het land, waar alle typen en klassen toeristen terecht kunnen. Het is het doel voor de dag jesmensen (tenslotte: het Teutobur- ger Woud ligt vlak over de grens, van Delfzijl uit varen boten naar Borkum en als er in Dusseldorp eens 'n bijzondere uitvoering is, gaat cul tureel belangstellend Gelderland en Limburg er met evenveel gemak heen als gold het Utrecht. Het is het doel van beginnelingen in de toe- ristiek (de Rijn) en voor de gevor- minister van zorgzaamheid straalt van trots.. Het is een goede bewinds man voor zijn gezin. Een vroeg afgesloten verzeke ring bij Amstleven valt zeer voordelig uit. En hij profiteert bovendien van extra belastingaftrek. Door vakkundige en vertrouw de voorlichting van Amstleven bent u zeker de juiste levens verzekering af te sluiten. Niet te hoog, waardoor de verplich tingen uw genoegens In de weg zouden staan, niet te laag, opdat u later over vol doende geld beschikt. derden (de Alpen), voor de muziek- en toneelliefhebbers, voor de roman tici en de gastronomen, voor de auto mobilist en de scooteraar, de fietser en de wandelaar. Bij duizenden gaan wij straks het buurland weer verkennen. Maar de kans dat we elkaar voor de voeten lopen is bijzonder klein, want Duits land is wat mogelijkheden betreft onuitputtelijk. O zeker, er zullen ste den en dorpen, bergen en bergjes zijn, waar het Nederlands bijkans de voertaal is, maar Duitsland heeft ook hoeken genoeg, waar U prak tisch geen Duitser iaat staan een Nederlander tegen komt, met name aan de oostelijke kant. We zullen er U een paar noemen. ■if Het Teutoburger Woud. Dat lijkt gek, omdat de Nederlanders er (met name op zondag) bij bussen vol over uitgestort worden, maar de heuvel rug, die even ten oosten van Twente begint, strekt zich wel zo ver uit, dat er streken genoeg zijn, waar men eer evers dan mensen tegen komt. Het is een streek die zich bijzonder leent voor fietstochten en wandelingen: er is 3500 kilometer wandelweg, waar van de Hermannsweg, die over de kam van het Eggegebergte leidt, al leen al 160 kilometer lang is. Weste lijk van dit langgerekte „woud" vindt U het Tecklenburger land, de schilderachtige geboortestreek van de Brenninkmeijers en andere tex- tielgrootheden. Het Wezergebergte, oostelijk van het Teutoburger Woud, is een land schap waar niet alleen het sprookje van de rattenvanger van Hameien tot leven schijnt te zijn gewekt. Het ge bied met zijn mooie oude stadjes leent zich uitstekend voor boottoch ten (oost de Leine, west de Wezer en in het zuiden de Fulda en de Wer- ra). •K-De Harz, daar weer achter, is meer bekend, maar toch ook niet overbe volkt. Ook een plezierig wandelland. Wat trouwens het Oldenburger land, ten noorden van deze heuvelrijen, met zijn prachtige Saksische dorpen ook is en laten we dan, voordat we naar het zuiden gaan, nog even de Lüneburgerheide noemen, zuidelijk van de lijn Bremen-Hamburg. Een land voor wie de stilte mint en in het schemerdonker niet schrikt van een jeneverbesstruik, ff Knrhessen-Waldeck, ten zuiden van het Wezergebergte, is een bij zonder boeiende landstreek. Leent zich ervoor opgenomen te worden in een rondrit: Teutoburger Woud - Wezergebergte - Harz - Göttingen - Kassei - Lahndal - Rijn. In Kurhes- sen en Waldeck zijn prachtige stad jes met honderden oude monumen tale bouwwerken. Het Fulda-dal leidt van Kassei naar het zuiden via de oude Bonifa- tiusstad Fulda naar een prachtige, niet zo drukke berggroep: de Rhön. West daarvan in Opper-Hessen ligt de Vogelsberg. 4fOost-Beieren is misschien bekend bij hen. die via de Donau op door tocht zijn naar Wenen, maar reis doel is het voor nog maar weinig Nederlanders. Het gebergte tussen Bayreuth en Passau aan de Donau (het Beierse Woud, dat tot 1400 me ter gaat) is bijzonder schilderachtig. Er zijn tal van oude stadjes met vak werk-huizen (Regensburg!) en de Donau is hier wat het vrij-Europese gedeelte betreft op zijn mooist. Te- ru" zult U misschien door Opper- Beieren gaan (waar het niet zo rus tig meer is), maar vergeet in elk geval niet even Uw neus in de Schwabische Alp te steken ten zui den van Stuttgart. Ook scooter- en brommertreinen N.S. gaan niet alleen auto- slaaptreinen invoeren, maar ook scooter- en brommerslaap- treinen. Op het moment dat deze toeristische bijlage werd s samengesteld, waren de fines- ses nog niet bekend, maar V |f begrijpt wel wat de bedoeling ff iseen trein met reis- en slaapaccommodatie voor U en met goederenwagens, waarin f| uw scooter of brommer een veilig plekje vindt. Niet alleen aan de manier waarop U rijdt en slaapt is in de loop der ja- ff ren zorg besteed, de N.S. heb- ff ben ook lang gedokterd aan het apparaat, dat de scooter en de s bronmeer een onbeschadigde p overtocht in de goederenwagen moet garanderen. Deze zomer al zullen ze U, scooteraars en ff ff bromfietsers, tot ver in het s buitenland voeren, zodat U daar zonder verlies van zf ff kostbare vakantiedagen |f ff meteen aan uw scooter- oj bromtocht kunt beginnen. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinl Advertentie j Vandaag op de „Kris-kras-pagi- na": tips voor wie van plan zijn in een buitenlandse bungalow te bivakkeren en een greep uit de vele vakantiemogelijkheden bij onze oosterburen. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 9