Met NOVA stijft U sneller- soepeler- mooier Wat Nova stijft wordt mooier! BOTSING IN BERUCHTE BOCHT VAN 'S-GRAVENPOLDERSEWEG Waar zijn onze schepen? opvallend elegant of onopvallend eenvoudig.... Een greep uit onze collectie. ZOMER MANTEL SUÈDE JASJE 135.- TOPPER 29.75 ooNmoiii >A( KANTONRECHTER MIDDELBURG Nachtrust werd in Arnemuiden verstoord Twee overtredingen had de officier van justitie, mr, T. Lebret, do Vlis- sïngse chauffeur W. ven A. ten laste gelegd, die op 11 januari op de 's-Gravenpolderseweg onder Kloe- tinge met zijn vrachtwagen in bot sing was gekomen met een personen auto: 1 niet rechts houden en 2 niet behoorlijk naar rechts uitwijken, toen de personenauto van do tegen overgestelde zijde naderde. Hieruit was toen een botsing tussen beide wagens voortgekomen, waarbij een flinke ravage ontstond, waarvoor de chauffeur woensdagochtend voor de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Mooleuburgh, terechtstond. Met de grootste stelligheid ontkende verdachte hier, dat hij een fout had gemaakt. „Tientallen jaren zat hij al öp de weg en aan deze botsing had hij niet de minste schuld-" Twee getuigen, die in de personen auto hadden gezeten, een opzichtor en een kantonnior van eon water schap, gaven echter een andere le zing. De kantonnier had zelfs ge zien, dat de vrachtauto op de linker weghelft kwam. In zijn requisitoir wees do officier erop, dat de betreffende bocht in de weg slecht is, terwijl die dag het wegdek bovendien besneeuwd en flibberlg was. „Waarschijnlijk", al- us de officier, „heeft de vrachtwa genchauffeur wat te laat de andere auto gezien en is naar rechts geglib berd. De chauffeur van de personen auto is geschrokken en remde en dan heb je in deze beruchte bocht al fauw brokken". Het ten laste geleg- e achtte mr. Lebret wettig on over tuigend bewezen. Voor het niet rechts houden vorderde de officier 30 en voor het niet uitwijken 20. De kantonrechter wijzigde dit in twee boetes, van 10, V r olijk Uitbundig vrolijk moet de Amemuid- se betonwerker P. S. zijn geweest, die op 19 maart 's avonds laat in de Westdljkstraat te Arnemuiden luid liep te zingen, hetgeen hem een pro ces-verbaal kostte. Tot een boete kwam het woensdagochtend nog niet, omdat de zaak niet helemaal uit do doeken kwam. Besloten werd tot aanhouding om een van de verbali santen als getuige op te roepen. Drie overtredingen had de transport arbeider J. B. uit Kapelle op zijn naam, die verstek liet gaan. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 18 december tc Kapelle in een vracht auto had gereden, terwijl hij niet in het bezit was van een rijbewijs, bij het afslaan niet rechts had gehou den en vervolgens bij een' kruising geen voorrang had verleend aan een van rechts komende auto, waardoor een aanrijding was ontstaan. Con form de cis werd hij hiervoor res pectievelijk veroordeeld tot 15, 10 en 25. De draglinemachinist M. v. S. uit Sint-Laurens had in de Stadhuis- straat te Middelburg brokken ge maakt, toen hij hier met zijn motor fiets niet genoeg rechts hield. Van de tegenovergestelde zijde naderde een autobus, waarmee S. in botsing kwam. Vijfendei-tig grilden of 7 da gen luidde de eis, die mr. Moolen- burgh in zijn vonnis wijzigde in 25 of 3 dagen. Op 30 december had de Vlissing- se winkelier J. B. geen acht ge slagen op een stopbord en hij was zonder eerst te stoppen, zoals ver eist is, de kruising Singel-Van Dishoekstraat opgereden, waarhij hij in hotsing kwam met een wiel rijder. Twee boetes, respectieve lijk van 15 en 45 was de eis Hct^mnis luidde 15 en 35. Voor het passeren nabij een kruising was de Goesenaar J. de W. op 23 maart onder Krulningen door de rijkspolitie verbaliseerd. Op de zit ting verdedigde De W. met zoveel overtuiging zijn zaak, dat besloten werd tót aanhouding om een van de verbalisanten als getuige op te roe pen. De ie.xl iclhandelaar J. C. A. uit Oostkapelle hoorde een boete van 15 tegen zich eisen, omdat hij met een defect achterlicht op rijksweg 58 had gereden. Het vonnis was 12.50. Voor het te dicht bij een kruising parkeren van zijn auto werd de ver tegenwoordiger P. V. uit Vlissingen vei'oordeeld tot j 8. De eis was 10 of 2 dagen. Voor te hard brommen in de bebouw de kom stonden de Vlissingse ma troos J. de N. en de bankwerker S. J. A. terecht. In beide zaken luidde de eis 20 en was het vonnis 15 of 3 dagen. Dc zeevaartscholier R. E. uit Vlis singen stond terecht, omdat hij zon der geluiddemper op een bromfiets had gereden, waarvoor mr. Lebret 20 vorderde. Het vonnis was 15. Bij do Middelburgse smid en bande laar J, de B. was deze geluiddemoen- de inrichting aan zijn auto defect. De 10 boete, die de officier vorder de wijzigde mr Moolenburgh in 8 of 2 dagen. Sluisdeur te Vlissingen bij schutten beschadigd Woensdagochtend is bij het schutten van dc tankboot „Esso Nederland 63" schade ontstaan aan de buiten deur van de grote schutsluis te Vlis singen. De „Esso Nederland 63" had olie afgeleverd bij de P.Z.E.M.-cen- trale en keerde leeg terug naar Ant werpen. Bij het verlaten van de sluis trad een hapering op aan de motor, die de sluisdeur bedient. De motor sloeg vol vooruit inplaats van ach teruit. Daarbij kwam de deur in aan raking met de voorsteven van de tankboot, die lichte schade opliep. Van de sluisdeur werden planken versplinterd en werd het hekwerk verbogen MIDDELBURG GOES L. NOORDSTR. 10-12 KIOKSTR. o BERGEN OP ZOOM KREMERSTR. 24-26 HAJOCO Conflict in hervormde gemeente te Westkapelle Beroep van visitatoren De kerkvisitatoren-generaal en de visitatoren provinciaal hebben zich met een brief gewend tot alle leden van de hervormde gemeente te West kapelle. Zij wijzen er in deze brief op, dat de kerkelijke strijd, die reeds geruime tijd in de gemeente te West kapelle woedt, zich zo heeft uitge breid. dat het leven der gemeente op het spel is komen te staan. Tegen stellingen in de kerkeraad zijn naar buiten gebracht en zij verdelen thans do gemeente in twee elkander be strijdende kampen. In deze stille week leggen nu de visitatoren aan de gemeente de vraag voor hoe Christus' lichaam (zijn gemeente) in Westkapelle zo verscheurd komt. Daarna, beschrijven de visitatoren wat in de gemeente van Westkapelle is gebeurd en hoe de commissie voor het opzicht de. moeilijkheden poogde op tc lossen. Visitatoren had den een bevredigend gesprek met drie afgetreden ouderlingen-kerk voogd. Het conflict in de gemeente spitste zich tendele toe op de vraag of de drie ouderlingen-kerkvoogd al of niet wettige kerkeraadsleden wa ren. Deze vraag wordt in de brief nader toegelicht. Tenslotte wordt een beroep gedaan op de gemeente om niet het werk der kerk te doorkruisen en het recht in eigen hand te nemen. Aangedron gen wordt op trouw aan de beloften, die bij de belijdenis werden gedaan. De visitatoren zeggen tenslotte alle steun toe bij de besprekingen, die nog nodig zullen blijken. In kamgaren fantasie. Reverskraag. Fantasie mouwinzet. Rechte steekzakken. Drie-knoopsluiting. In royal en lever. 79.50 De grote mode Schattig model. Leuke kraag. Voorpand langs de knoopsgaten doorgestikt. Gepaspoilleerde zakken. Splitjes aan de zijkant. In diverse modetinten. Leuke sportieve Vlot model. Korte reverskraag. Ronde steekzakken, In alle modieuze modetinten. Een schattige topper voor een schattige prijs. Modieuze kleding, aantrekkelijke prijzen. SNELSTIJFSEL Onze nieuwe man- telkollektie I960 telt een zógrote ver scheidenheid van modellen, dat wij deze hele krant no dig zouden hebben om ze alle af te beelden. Maar dan ziet u nog de kleu ren en de stoffen - niet. Stapt u daar om liever eens bij ons binnen, dat is de beste manier om :'de beste keus te maken! Schitterende Met Nova sty ft U sneller. omdat Nova direct in koud ■water oplost. Strooi Nova er al roerend in, vóór U de was gaat spoelenen Uw stijfsel- bad staat klaar. Stijft U maar en... strijkt U maar. 't Gaat zonder plakken vliegensvlug. Met Nova stijft U soepeler. omdat Nova zonder een schijntje „neerslag" volledig in het water oplost... En daar- doorUwgoed zo heerlijk soepel stijft. Het resultaat: soepel ge stéven - heerlijk om te dragen Met Nova stijft U mooier... omdat Nova Uw goed langer schoon houdt en daardoor béter in vormprettig veer krachtig. Daarom stijftUmooier met Nova

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 6