Fuiken in Vlissingen en Breskens ver klaar STUDENT ONDERZOEKT MIEREN IN SCROUWSE DUINEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZIERIKZEEHOGER KREDIET VOOR MATERIEEL BRANDWEER '.VOHiUDAU 13 APRIL 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Slot van pag. 1 „Prins Bernhard" en „Koningin Juliana" in de vaart komen. Zo dra echter de „Prinses Irene" deze zomer in gebruik zal zijn genomen, zullen de reserveboten alleen dan behoeven in te vallen, wanneer op drukke dagen een van de beide grote schepen om de een of andere reden uit de dienst moet worden genomen. In Vlissingen is men reeds met het herstel van de oude fuik gereed. Rijkswaterstaat legt daar de laat ste hand aan de revisie van de „brug". In Breskens, «"aar de werkzaamheden minder voorspoe dig verliepen, wordt het laatste be ton gestort. Ook dadr denkt men vóór 5 juni gereed te zijn. Naarmate ieder jaar de toeristische belangstelling voor Zeeland toeneemt, wordt ook het verkeer over de Wes- terschëlde drukker en worden steeds hogere eisen gesteld aan de veerver- binding Breskens-Vlissingen. Twee jaar geleden werd de vervoerscapa citeit dan ook aanzienlijk vergroot door de ingebruikneming van de nieuwe veerboot „Prinses Beatrix", een verbetering, die de uitvoering van een ntiljoenenwerk noodzakelijk maakte, namelijk de bouw van nieu we aanleginrichtingen in Breskens en Vlissingen. Naast de „Prinses Beatrix" bleven echter in het hoog seizoen ook de „oude" veerboten „Prins Bernhard" en „Koningin Ju liana" in de vaart. Dit gaf een situa tie, die de directie van de Provinciale Stoombootdienst in Zeeland niet ge heel bevredigde. Men was hierdoor namelijk ge dwongen er twee aanlegplaatsen in Breskens op na te houden, hetgeen de rentabiliteit van de verbinding niet bevorderde. Bovendien gaf het gebruik van de oude aanlegplaats ïn Breskens-dorp vaak aanleiding tot verwarring. Auto's, die aan de nieuwe haven niet meer met de „Prinses Beatrix" konden worden vervoerd, omdat het schip vol was, moesten naar de oude haven wor den gedirigeerd, hetgeen extra werk en dikwijls onbegrip bij de passa giers met zich bracht. Nadat het provinciaal bestuur her haalde malen op verplaatsing van de oude aanleginrichting in Breskens naar de nieuwe haven had Raad Grijpskerke besprak toekomstige ontwikkeling Dinsdagochtend heeft de gemeente raad van Grijpskerke zich uitvoerig bezig gehouden met een voorstel tot herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het gehele grond gebied der gemeente en een plan voor dc kom Grijpskerke in voorbereiding. Hierover kreeg burgemeester H. IJ, Bouwman verschillende vragen te beantwoorden, waarbij de toekomsti ge ontwikkeling van Grijpskerke werd besproken. Burgemeester Bouwman betoogde, dat men moet vooruitzien en niet wachten tot belangstellenden komen vragen. Men moet zorgen, dat Grijps kerke tegen die tijd wat te bieden heeft! Hierbij kwamen onder andere de bouwactiviteiten in de gemeente ter sprake. Dc burgemeester noemde in dit verband de zes woningwetwonin gen aan de Burgemeester Bouwman straat, die klaar zijn. Hier moeten nog twee woningwetwoningen bijko men, terwijl aan de andere zijde van de straat riog plaats is voor acht. De bouw hiervan hangt echter geheel af van de toewijzingen, die Grijpskerke van Gedep. Staten ontvangt. Verder werd aangestipt, dat aan de heer P. Walraven uit Sint-Laurens aan de Kerkstraat' grond in optie is uitgege ven voor de bouw van acht wonin gen. De verwezenlijking hiervan hangt echter geheel af van de be langstelling. die particulieren voor dit project tonen. Na eeii vrij uitvoerige gedachten- wisseling ging de raad akkoord met de herziening van het uitbreidings plan. Besloten werd dit op te dragen aan het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft. Tevens werd besloten de ontie van de heer Walraven aan de Kerkstraat tot 31 december a.s. te verlengen. Verlenging van optie tot deze datum werd ook verleend aan de heer K. Louws voor een perceel bouwterrein aan de Hondegemsweg en aan A. Ridderbos. Op verzoek van de Chr. Woningstich ting Walcheren to Souburg werd be sloten tot een aanvraag van steun aan het rijk voor de bouw van twee woningwetwoningen aan de Burge meester Bouwmanstraat. Er werd f 5 beschikbaar gesteld voor de aankoop van een medaille voor de veekeuring te Grijpskerke. drongen, gaf de minister van verkeer en waterstaat daartoe in het najaar van 1958 toestemming. Verhuizing Bij het ter hand nemen van de werk zaamheden dacht men de verhuizing in mei en juni van 1959 te kunnen uitvoeren. Er kwam echter een kink in de kabel. Het heiwerk in Breskens vorderde minder goed. Doordat op een betrekkelijk klein terrein met een zeer ingewikkeld palenplan moest worden gewerkt, deden zich enkele malen stagnaties voor. Door verdich ting van de grond was het niet een voudig de palen in de bodem te krij- een, te meer, omdat men op dit klei ne werkterrein geen zwaar materiaal kon gebruiken. Uitstel Het overbrengen van de oude aan leginrichting kon niet in het hoog seizoen geschieden en daardoor kwam het dat de „verhuizing" een jaar moest worden uitgesteld. Zeer bin nenkort zullen de verschillende brugdelen, die nog in zeer goede staat zijn, naar de nieuwe veerhaven worden „verscheept". In Vlissingen Is het vernieuwing-, werk voorspoediger verlopen. HUer heeft men de fuik verlengd en nieuw remmlngswerk aangebracht. Thans wordt de rij- en loopbrug nagekeken en, waar nodig, hersteld. Het resultaat zal zijn, dat vóór Pink steren twee aanlegplaatsen zullen worden opgeleverd, die gelijkwaardig zijn aan geheel nieuwe inrichtingen op dat gebied. In de duinen van het Rijksdo- H mein te Westenschomven ver- H richt de heer W. J. Doudo van Troostwijk onderzoeken en proefnemingen met mieren voor het Instituut voor Toege- past Biologisch Onderzoek in de Natuur. Dit instituut is te p Arnhem gevestigd Het logt zich toe op het onderzoek van de urgente problemen in de ee land-, tuin- en bosbouw, in H verband niet de daarin voor- komende insektenplagen. Speciaal voor de bosbouw zijn M ee de mieren van groot belang, p p Bomen waaronder zich mie- rennesten bevinden zullen p ee groen blijven. Op de Veluwe p zijn twee miersoorten die van n de rode bosmier afwijken. Het mierentype in de Schouwse p p duinen ligt qua levenswijze juist tussen de twee voorko- mende op de Veluwe. De heer p Van Troostwijk zal onderzoe- p ken tot welk soort de Schouw- se mieren precies horen. Het p aantal mieren in een nest be- p draagt ongeveer 100.000. Het m p nest kan soms een meter diep in de grond verdwijnen, in de p ee vorm van een krater. p In de schuur van het Rijksdo- mein verricht de student zijn proeven. Hij heeft enkele kunstnesten van gips vervaar- n digd waarin hij koninginnen p en eitjes ter beschikking wil hebben. De heer Van Troostwijk heeft reeds 195 nesten, gelegen in de duinen rond Westenschouwen, in kaart gebracht. Hij ver- moedt dat dit slechts de helft ff is. Of er in het Rijksdomein werkelijk zeer zeldzame mie- ren aanwezig zijn, hoopt de p heer Van Troostwijk nog te ontdekken. ff llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ WESTKAPELLE Vergadering hervormde vrouwenvereniging Dezer dagen hield de hervormde vrouwenvereniging te Westkapelle haar jaarvergadering, waarbij de pre sidente mevrouw Oosthoek een over denking over Mattheus 27 vers 26-32 leidde. Na d' pauze liet ds. Oosthoek een gedeelte van de Matthaus Pas sion op de grammofoonplaat horen. De presidente, mevrouw Oosthoek en de penningmeeesteresse, mevrouw Van RooljenWouters werden beiden herkozen. Mevrouw M. Lievense Minderhoud werd tot secretaresse be noemd. Er traden vijf nieuwe leden tot de vereniging toe. MIDDELBURG Personenauto botste tegen veewagen Maandagmiddag tegen half twee kwam het op de Oude Vlissingseweg te Middelburg tot een botsing tus sen een personenauto en een veeauto. De aanrijding gebeurde toen de chauffeur van de veeauto, een zekere J. V. uit 's Heer Arendskerke, een wielrijdster op de Oude Vlissingse weg wilde passeren, waarvoor de chauffeur naar links uitweek. Uit een uitrit kwam toen de Middelburger J. P. D. met zijn personenauto gereden, hetgeen een botsing tot gevolg had. De veeauto had slechts weinig scha de, terwijl de personenauto aan de linkervoorzijde geraakt werd. Coos Hoboken voerde passiespel op In de aula van de hervormde school aan de Olmenlaan te Middelburg voerde de bekende kunstenaar Coos van Hoboken het Passiespel „De Kruisweg" van Honri Ghéon uit. Tevoren gaf ds. M. Enker. hervormd predikant, 'n korte toelichting bij dit passiespel. Gedurende anderhalf uur wist Coos van Hoboken de aanwezi gen met zijn indrukwekkend spel volledig: te boeien. Niet alleen uiter lijk, doch meer nog innerlijk maakte de wijze waarop dit passiespel door de kunstenaar werd vertolkt, sterke indruk op de luisteraars. Tussen de drie gedeelten waarin het spel werd uitgevoerd, was er samen zang van de aanwezigen en las ds. Enker Mattheus 26 2968., Tot slot dankte ds. Enker de heer Van Hoboken voor de kunstzinnige en stijlvolle uitvoering van dit pas siespel. De benoeming van ds. W. Dijckmeester te Den Haag Zoals gemeld, ligt het in het voorne men ds. W. Dijckmeester te Middel burg als derde secretaris van de ge nerale synode der Ned. Herv. Kerk te benoemen. Hij zal speciaal worden belast met arbeid, die in het vlak van het baroepingswerk ligt. De be noeming zal omstreeks juni ingaan met als standplaats 's-Gravenhage. Wielrijder kwam in bocht te vallen Toen de wielrijder J. D. uit Nieuw en Sint-Joosland dinsdagmiddag te gen half twaalf door de Segeersstraat te Middelburg fietste en naar rechts de Houtkaai wilde oprijden, werd hij ingehaald door een militaire vracht auto, bestuurd door de Vlissinger J. R., die hem vermoedelijk met de zij kant raakte. D. kwam hierbij te val len. VLISSINGEN Passie-avond met grammofoonplaten Dinsdagavond werd in het Maarten Lutherhuis te Vlissingen een Passie avond gehouden. De organist van de evangelisch lutherse kerk uit Mid delburg, de heer Sanders liet tijdens deze avond enkele gedeelten van de Matthaus Passion op grammofoon platen horen. Dank zij dit initiatief van de heer Sanders, konden de wei nige aanwezigen naar enkele der mooiste gedeelten uit dit prachtige werk van J. S. Bach luisteren. Hij gaf daarbij een door allen aan dachtig gevolgde en bijzonder inte ressante toelichting. Oud-wethouder P. G. Laernoes overleden In de ouderdom van 79 jaar is dins dag te Vlissingen overleden de heer P. G. Laernoes, die o.m. van 1922- 1936 voor de A.R.-partij zitting had in de Vlissingse gemeenteraad. Van 1924-1936 was hij ook wethouder. De teraardebestelling is bepaald op vrij dag a.s. O.- EN W.-SOUBURG Jaarvergadering N.C.V.B. In zaal Rehoboth hield de Nederlands Christen Vrouwen Bond, afdeling. Souburg, haar jaarvergadering. De avond die onder leiding stond van mevrouw PoldermanLeynse werd geheel door de leden verzorgd. De aanwezigen genoten van een toneel stukje, zang, schetsjes en voordracht. Op de vergadering van 28 april hoopt mevrouw De JongBikker te Mid delburg een voordracht te houden over arbeidsvreugde. DOMBURG „Onderlinge Hulp" hield jaarvergadering Tijdens de jaarvergadering van het. ondersteuningsfonds „Onderlinge Hulp" te Domburg, herdacht de voorzitter, de heer W. Brand bij de opening het overleden bestuurslid, de heer W. Passenier, die 43 jaar een actief bestuurslid was. Het fonds keerde in 1959 over 1807 dagen ziektegeld uit, verdeeld over 60 leden. Het totale bedrag van de uitkeringen bedroeg 3114,In kas was eind december 509,04. De aftredende bestuursleden, de heren Adr. Provoost Pz., Abr. Provoost Jz., L. Dourleijn en W. Brand werden herkozen. De heer J. Roelse werd tot commis saris gekozen in de plaats van het overleden lid W. Póssenier. Tot lid van de kascommissie werd de heer J. Bogers gekozen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 11 april: Monte Galera van Gent. Trude K van Varberg. Cleopatra van Manchester. Wal ter Scott van Jmmïngham. Bremen (sib.) van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 11 april: Hein Hoyer naar Le Havre. Trude K naar Mid delburg. Monte Galera naar Valencia, 12-april: Bremen naar Penbrook. Walter Scott naar Fowey. Gepasseerd naar Antwerpen op 11 april: Birmingham van Goole-Terneuzen. Hilda van Goole, Stentor van Bremen. Steen bergen van Belfast. Ne9tor van Ham burg. Maarsbe'rgen van Glasgow. 12 april: Zwarte zee (sib.) met sleep, van Boness. Hydra van Rotterdam. Neerlandia van Rotterdam. Silvretta van Gothenburg. Seheldeborg van Colchester. Harry van zee.Sloterdijk van New York. Albert Willem van Plymouth. Henja van zee. Andromeda van Amsterdam. Europa van Londen. Gepasseerd van Antwerpen op 11 april: Jozef Swenden naar Duinkerken-rede. Labotas naar Amsterdam. Ouwerkerk n. Amsterdam. Pericles naar Rotterdam. Primastella naar Londen. Appingedijk n. Rotterdam. Zanzibar naar Zaandam. Vic tory naar Londen, Twee Gebroeders n. Amsterdam. 12 april:Juyalta naar Lon den. Aardenburgh naar Stockholm. Kora naar Londen. Hulst naar Rotter dam. Rudolf J naar Rotterdam-Gent. Sarpedon naar Rotterdam. Alhena naar Rotterdam. Diet naar Huil. Ommenkerk naar Rotterdam. OOSTKAPELLE „Ipenoord" feestte dank zij Sport Steunt Zonneveld Daartoe in staat gesteld door het co mité „Sport Steunt Zonneveld" werd zaterdagmiddag: voor de kinderen in „Ipenoord" te Oostkapelle een feest middag gegeven. Het kindertoneel De Vos vertoonde in samenwerking met Ali Ben Lux een aardig poppenkast- programma, afgewisseld met enkele eenvoudige goocheltoeren, een en an der aangepast aan het bevattingsver mogen der patiëntjes. Uit de reacties der kinderen bleek duidelijk, dat de ze proef alleszins geslaagd mag he ten. Uit de aard der zaak viel ook de traktatie in de vorm van wat paas- versnaperingen, waarvoor „Sport Steunt Zonneveld" een bedragje be schikbaar had gesteld, letterlijk en figuurlijk in de smaak. De heer H. L. Plompen, secretaris penningmeester van „Sport Steunt Zonneveld'* dankte de heren De Vos en Kemeling voor hun belangeloze medewerking en bood hen aan liet slot de tegel van „Sport Steunt Zon neveld" aan. De waarnemend direc trice, zuster Mulder, sprak namens de patiëntjes en het personeel een dank woord, zowel aan het adres van S.S. Z. als aan de uitvoerenden. MARKTBERICHT VLAS. 11 april. Waterrootvlas: lage soorten van f 1.401.55, middensoorten van f 1.60— f 1.95, best vlas van f 2—2.40. Dauwroot- vlas: lage soorten van f 1.201.30, mid densoorten vein f 1.351.50, best vlas van f 1.551.70. Breekvlas: van f 0.851.40 naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.550.95. De proauktie van gezwingeld vlaslint was in de afgelopen week matig en bestond voornamelijk uit de voorjaarsroting wel ke partijen niet alle verkocht werden. De prijzen waren over het algemeen iets la ger. Enkele middensoorten van oudere jaargang werden verkocht volgens note ring. Voor goed vlas Is de vraag klein en het aanbod zeer gering. Dauwrootvlas wordt nog steeds weinig aangeboden, met iets lagere prijzen en geringe belang stelling, Er bestond wat meer vraag voor breekvlas, zodat de produktie wat rui mer was tegen de bestaande prijzen. Voor gezwingelde lokken is weinig vraag, slechts enkele partijen werden verkocht met iets lagere prijzen. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 12 april. Aanvoer in totaal 5903 Weekto- taal 8256. Vette koelen en ossen 600. Gebruiksvee 2022. Vette kalveren 728. Graskalveren 250. Nuchtere kalveren 1776. Varkens 17. Lopers 11. Biggen 24. Paarden 101. Veulens 3. Schapen of lam meren 220. Weide-zulglammeren 104. Bok ken of geiten 47. Vette koeien, prijs in ets, per kg le kw. 295-320, 2e kw. 275-290, 3e kw. 255-270 Vette kalveren le kw. 275-300. 2e kw. 240- 275, 3e kw. 220-240. Slachtpaarden le kw 240, 2e kw. 190, 3e kW. 180. Prijs ln guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw Graskalveren 430 370 270 Bestuurswisseling bij coöp. boerenleenbank In de gehouden bestuursvergadering der Coöp. Boerenleenbank alhier, werd tot voorzitter gekozen de heer W. K. van Nieuwenhuyzen te Oost kapelle, ter vervanging van de heer P. Melis, die in de laatstgehouden algemene ledenvergadering is afge treden. De heer Melis heeft meer dan 24 jaar in het bestuurscollege zitting gehad, waarvan de laatste 15 jaar als voorzitter. Jonkvrouwe van Reigersberg Versluijs begraven Op de algemeen begraafplaats te Oostkapelle is maandagmiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van jonkvrouwe E. W. C. J. van Rei gersberg Versluijs. Aan de groeve sprak nemens het bestuur van de kleuterschool te Domburg, mej. dr. H. C. M. Ghijsen, die met dankbaar heid gewaagde van hetgeen de over ledene als bestuurslid jarenlang voor de school heeft gedaan. Jhr. W. van Citters dankte namens de familie. Er was veel belangstelling. RAAD VERGADERDE Bedrag wordt van 30.000 op 42.000 gebracht De raad van Zierikzee heeft dinsdag avond zijn goedkeuring gegeven aan het voorstel van B. en W. om ten be hoeve van de aanschaf van een nieuw prototype trekker-mansclmppenwa- gen annex neveltank voor de brand weer het beschikbaar gestelde kre diet te verhogen. Dit zal niet 30.000 maar 42.000 kosten. Het agendapunt ontlokte de heer M. C. Doeleman (v.v.d.) de vraag, of Tijdeus een speciale avonddienst in het hervormde kerkje van Sint-Laurens sal zondag 17 april het 350-jarig bestaan van de hervormde gemeente Sint-Laurens worden herdacht. Het stijlvolle kerkjedat na de Tweede Wereldoorlog een ingrij pende restauratie onderging, dateert uit 16+5. De eenvoudig maar zeer kunstzinnig met houtsnijwerk versierde preekstoel is vermoedelijk vervaardigd door een zekere Aernout Aerts uit. Serooskerke en werd bij de laatste restauratie hélemaal opgeknapt. (Foto P.Z.C.). hier ook andere mogelijkheden voor wat betreft de levering waren onder zocht. Burgemeester Dijckmeester antwoordde hierop, dat zulks abso luut niet nodig is gebleken, gezien de goede ervaringen met de betrokken fabrikant. Er ontspon zich een discussie over een nagekomen voorstel om ter gele genheid van de vijfde mei een extra uitkering aan de ondersteunden van sociale dienst te doen. Bij nader in zien bleek evenwel, dat de niet perio diek ondersteunden met een kolen en kledingtoelage in het voorstel buiten beschouwing waren gelaten. Hetgeen voor de uitkering een aan merkelijke verhoging meebrengt. Verschillende raadsleden zagen ook deze categorie ingezetenen niet graag gepasseerd. Daarom werd voorlopig een krediet verleend onder voorwaar de dat uiterlijk voor 5 mei nadere plannen over dit bcvrijdingscadeau zullen worden voorgelegd. Bij de rondvraag kwam nog aan de orde het euvel van de verouder de toiletten in Zierikzee, die blij kens een mededeling van wethou der H» Koevoets nog op minstens 400 plaatsen voorkomen. Een on geval met de faecaliëmvagen on langs, heeft de onhoudbare toe stand op dit punt nog eens over duidelijk aangetoond. De commis sie van publieke werken uit de raad zal naarstig naar een oplos sing zoeken om deze misstand op het gebied van de volksgezondheid uit do weg te ruimen. Weinig commentaar Voordat de raad bij de belangrijke agendapunten was aangeland, waren reeds een groot aantal voorstellen met weinig commentaar onder de ha mer van burgemeester Dijckmeester doorgegaan. Zo hechtte de raad zijn goedkeuring aan de aankoop én het ruilen van enkele percelen grond on der meer in verband met de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie. Medewerking1 werd verleend aan de rooms katholieke parochiale la gere school voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen. Met algemene stemmen werd mejuffrouw G J. Ge luk met ingang van 1 januari 1960 in vaste dienst benoemd als onder wijzeres aan de Beatrixschool. Het zelfde resultaat had de stemming over de benoeming van de heer G. Th. Kroese ais onderwijzer in vaste dienst aan do openbare lagere school. De raad ging akkoord met het vast stellen van de vierde wijziging van de bezoldigingsverordening en het verlenen van een voorschot op de aan het gemeentepersoneel toe te kennen salarisverhoging. Ter financiering van de bouw van vier lokalen extra aan de l.o. schooi in het bouwplan Malta werd een vaste geldlening aan- fegaan met de N.V Bank voor Ne- erlandse gemeenten voor een bedrag van 148.000. Een kasgeldlening bij de Rijkspostspaarbank zal worden verlengd en ae gemeente zal deelne men in het aandelenkapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandse gemeen ten door aanschaf van 14 aandëlen van 100, waarop 10% zal moeten worden gestort 49 40 Nuchtere kalveren 63 Exportvarkens (lopers) 80 Biggen 50 co Schapen 110 95 65 Lammeren 120 95 70 Kalfkoeien 1200 1100 900 Melkkoeien 1280 1100 900 Vare koeien 920 730 680 Vaarzen 923 760 600 Pinken 570 500 400 Vette koeleh aanvoer ruim. handel lui, vooral niet hoger ln prijs. Vette kalve ren aanvoer ruim. handel Btroéf, prijzen lager, prima's boven notering. Graskal veren aanvoer gewoon, handel kalm. prij zen onveranderd. Nuchtere kalveren prijzen korter, handel goed, ruim prijs- houdend.Exportvarkens lopersaanvoer matig, handel traag, prijzen ongewijzigd. Biggen aanvoer matig, handel traag, prij zen ongewijzigd. Slachtpaarden. aanvoer gewoon, handel redelijk, prijshoudend. Schapen aanvoer iets minder, handel re delijk. prijzen iets lager. Lammeren, aan voer Iets minder, handel redelijk, prij zen iets lager. Kalfkoeien. aanvoer flink, handel redelijk, prijshoudend. Melk koeien, aanvoer flink, handel redelijk, prijshoudend. Vare koelen, aanvoer ta melijk, handel redelijk, goed prijshou dend. Pinken, aanvoer tame1 ijk, handel redelijk, goed prijshoudend. VEILING KAPELLE 12 april. Golden Delicious 1 80-83 101, I 75-80 98—105, I 70-75 96—106, I 65-70 88— 96, I 60-65 79—82, II 75-30 88—94, II 70-75 35—95, II 65-70 80-86, II 60-65 73—79, II D 6471, III grof 66—70, III fijn 54—07. Jonathan I 75-30 83—91, I 70-75 90—93, I 65-70 84, n 75-80 84, II 70-75 81—83, II 65- 70 79—84, H 60-65 73—75, II D 56-61, III grof 61—74, IH fijn 50—60. Winston I 70- 75 91, I 65-70 89, I 60-65 72—76, I 55-60 62, 11 55-60 60-65, U D 49, III grof 61. III fijn 44. Zoete Enngaard III grof RJ, appe len kroet 14—37. appelen rotvlek 14—34. Saint Remy n 75-85 47. II 65-75 47—43, II D 47, IH grof 4345. Aardbeien per stuk I 21—27, II 15. Aardappelen 8. Groenten Spinazie 5064. Kropsla 812. Prei 44—50. Radijs 16-17. Bloemkool 12 —76. Rabarber 27—33. Witlof 51—82. BEURSBERICHT MARKT GOES 12 APRIL 196(1 Aardappelen. Klei-aardappelen noleerden heden per 100 kg, 35 mm opw., geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper Bintje, binnenlandse sortering f 12.00— 14,50. Furore, binnenlandse sortering f 16,0019,00, Alpha, exportsortering f 6,50—7,50. Er bestond geen vraag naar Bintje voor export. De prijs van voederaardappelen bedroeg f 2,50—3.00 per 100 kg. Stro. Gerstestro f 50,— per ton, geperst af bedrijf. Tarwestro f 50,per ton, ge perst af bedrijf. Eieren. Voor de eieren kan een prijs wor den gemaakt van f 1,46—1.50 per kg. VEILING V.V.Z.B. GOES 12 april. Export- en industrievelling. Gol den Delicious KL. I 80-85 93—105, 75-80 96—106, 70-75 97—107, 65-70 87—95. 60-65 81—85. H D 04—71, KL. II 80-85 87—92, 75-80 84—93, 70-75 79—91, 65-70 85—87. 60- 65 72—78. Jonathan KL. I 75-80 84—89, 70- 75 88—92, 65-70 86—92, 60-65 76-84, n D 63—70, KL. II 75-80 79—82, 70-75 81—88, 65-70 81—85, 60-65 76—79. Winston KL. I 65-75 95, 55-65 78. Gewone veiling. Golden Delicious grof 6880, fijn 6571. Jonathan grof 7080, fijn 67—74. Saint Remy grof 4245, fijn 41—45. Br. Alex. Lucas II D 45. VEILING ST.-MAARTENSDIJK Furore 16,02—13,51. Bintje 15.00—14,50. Bintje, bonken 22,00, drielingen 5.50. Al pha 8.22—8,25, bonken 14.00—10,89. Eigen heimers 8—6. Voer 2,55. Aanvoer 50 ton. VISMIJN VEE RE 1569 kg exportgarnalen 5.13—5,68. 163 kg schar 50—58. 770 kg bot 16—21. 133 kg tong 2.37—3.19. 58 kg rog 53—75, 107 kg kabeljauw 25—60. 1 kg griet 1.49. 83 kg wijting 27—37. Ill kg ongesorteerde vis 16—149. 883 kg doorgedraaide vis. Oostkapelle koopt torenverlichting De raad van Oostkapelle, die dins dagavond onder voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger werd gehouden, heeft besloten een vaste installatie voor de verlichting van tie toren aan te schaffen. Experimenten in het vorige badseizoen zij'n uitste kend bevallen. De raad discussieerde uitvoerig over een voorstel tot ver koop van de niet langer gebruikte houten schoolbarak, die op het ter rein van het zeehospilinm „Zonne veld" staat, aan het bestuur van dit sanatorium. De heer A. Don (p.v.d.a.) stelde voor de barak naar het dorp te ver plaatsen en in te richten als „klein dorpshuis", waarin de diverse vereni gingen dan zouden kunnen repeteren enz. De burgemeester ontraadde dit ten zeerste, niet alleen om de hoge ver plaatsingskosten, maar bovendien zou hij' het bestuur van Zonneveld vrij over het gebouwtje willen laten beschikken. De barak weghalen, zou de burgemeester geen elegante daad vinden. De heer Don vond alleen steun bij zijn fractiegenoot, de heer S. Roelse, zodat het voorstel tot verkoop werd aangenomen. Voorts nam de raad het besluit de huurders van de vier huurkoopwo ningen aan de Torenstraat in de ge legenheid te steiien hun woningen definitief van de gemeente over te nemen. De raad machtigde B. en W. om de nodige maatregelen te treffen om speculatieve elementen onder de aan vragers van kampeerhuisje3 te we ren. De voorzitter deelde mede, dat aan het eind van de Duinweg zo spoedig mogelijk een parkeerplaats zal worden aangelegd, terwijl de be staande parkeerplaats in de Mante ling zal worden vergroot. De heer A. Don pleitte voor de plaatsing van een telefooncel in de dorpskom. De voorzitter zag liever verbetering van de „onmogelijke toestand" in het hulppostkantoor. Hij zal over deze kwestie in nader contact treden met de P.T.T. De heer C. den Hollander (gemeente belang) verzocht de burgemeester met de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in overleg te treden over de mogelijke aanleg van een tennisbaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 23