Zodra nieuwe school gereed is start Noordwelle kerkrestauratie WALCHEREN LEDENAANTAL VLISSINGSE BESTUURDERSBOND NAM AF HULP VOOR SPIJTOPTANTEN INGMAR BERGMAN'S VISIE OP HUWELIJK EN GEBOORTE WOENSDAG 13 APRIL 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 21 KOOR WEER IN OORSPRONKELIJKE STAAT Nieuwe wandelkerk en verplaatsing orgel belangrijkste wijzigingen mmmmmtum* ALS DE openbare lagere school van Noordwelle het komend najaar uit het historische koor van de kerk op de Ring overstapt naar een splinter nieuw gebouw, zal zij de hervormde gemeente een wederdienst bewijzen voor de eeuwenlange gastvrijheid onder de gewelven-beschutting van het bedehuls. Voor de zondagse erediensten zullen de kerkgangers dan name lijk voor een jaar lang in een van de schoollokalen samenkomen, want in deze periode worden uiterlijk en interieur van de 14e eeuwse kerk geres taureerd. De subsidie-aanvraag voor deze grondige opknapper is al gerui me tijd in zee en de hervormde gemeente van Noordwelle heeft al een mondelinge toezegging ontvangen, dat de restaurateurs binnen niet al te lange tijd met hun herstelwerkzaamheden kunnen beginnen. In het laatst van de 18o eeuw is de school vanuit het huidige brandspuit- hok naar het koor van de kerk over gebracht. Maar na verloop van tijd werd ook deze ruimte te krap, zodat eenvoudig aan weerszijden van het koor van de kerk twee schoollokalen werden aangebouwd. Al enkele ja ren wilde do hervormde gemeente tot deze restauratie overgaan. Het ontbreken van een andere lokaliteit •oor de kindereu vormde daarbij het grootste bezwaar. Eind vorig jaar is de toren uit de steigers gekomen, nadat ook deze grondig onder handen was genomen. Daai-bij hebben de restaurateurs on der meer rekening gehouden met de op handen zijnde veranderingen in het interieur van de kerk. De nieu we toegang naar het binnen een jaar toch wel radicaal veranderde inwen dige deel van de kerk zal bijvoor beeld via een deur in een gotisch uitgehouwen poortje in de toren voe ren. Na deze meer representatieve entree dan momenteel komen de kerkgangers dan in een wandelkerk met een betegelde vloer, die zal ont staan uit de vrijgekomen ruimte, op liet ogenblik nog ingenomen door rechts een totaal verouderde consis torie en links een gemeentelijk brandspuit-„hok". Twee deuren aan weerszijden van een houten muur die een nieuw verfje zal krijgen komen van deze nieuwe wandelkerk uit op de plaats waar de erediensten zullen worden gehouden. Orgel-verhuizing Ook boven de nieuw te ontwer pen wandelkerk, op de huidige gaanderij, komen belangrijke ver anderingen. Het „zevejot". zoals dit deel van de kerk ook wel wordt, genoemd, zal na de restau ratie 't monumentale orgel torsen, dat thans nog aan de andere kant boven de kansel zijn plaats heeft. Deze verhuizing vormt een van de belangrijkste onderdelen van het gehele nlan. Het meubilair van de kerk, de kan sel en de ramen, die alle uit de 18e eeuw dateren, zullen ook na de restau ratie gehandhaafd blijven. Een kwastje verf zal deze deien van liet interieur een vernieuwd aanzicht moeten geven. Boven de kansel zal na de verplaatsing van het orgel een nieuw klankbord worden aange bracht. Interessant zullen ook de veranderin gen zijn, die zich voltrekken op de plaats waar op het ogenblik de leer lingen van de school dagelijks een aantal uren doorbrengen. Het mid delste lokaal van de school, waar over hoofdonderwijzer K. H. Zeve ring de scepter zwaait, is in feite een onderdeel van het oorspronkelijke koor van de kerk. Dat is nog aan al les te zien: een driezijdige buiten muur van de oude zeshoek, met go tische ramen erin géven de jongens en meisjes uitzicht op het dorps plein! J. Passsnier won voor- wedsb"d extra klasse libre titel Zaterdag en zondag werden in het clublokaal van de biljartvereniging O.K.K. te Nieuwcrkcrk de voorwed strijden -gespeeld voor de nationale kampioenschappen extra klasse libre. De uitslagen hiervan luiden: :l J. Passenier (V.E.G.. Souburg) S punten, die 1999 caramboles maakte in 100 beurten. Zijn hcogste serie was 127, zijn partijgcmidnelde was 2016 en zijn algemeen gemiddelde b" -"•» '9 O"* 2 k C nio I Cnn cc- 'ïfli Zierikzee). 8 p.. 1705 104 - 80-21. - 16.39: 3 P. D. Vijverberg (D.O.S., Ouwerkerk), 4 p.. 1097 - 132 - 156 - 17.94 - 12.S6; 4 F. G Melse i A.L.M., Middelburg) 2 p., 1534 - 102 - 169 - 29.16 - 15,04. Oorspronkelijke staat Nu het echter zover is, dat de nieu we school er binnenkort komt, zal het koor voor een groot deel in zijn oorspronkelijke staat worden terug gebracht. In de ramen komt 'n glas- in-lood motief, de beide schoollokalen aan weerszijden zullen worden afge broken en de hervormde gemeente heeft op deze wijze een geschikte vergaderlokaliteit gekregen. De nieuwe consistorie krijgt een plaats in wat op het ogenblik de gang van de school uitmaakt en zal dan via een deur onmiddellijk aansluiten op het schip van de kerk. Twee jaar terug hebben bekapping en dak van de kerk reeds een flinke herstelbeurt gehad, zodat op dit punt geen nieuwe voorzieningen meer ge troffen behoeven te worden. De buitenkant van het kerkge bouw zal de kom van Noordwelle in de loop van het volgend jaar ook een heel ander aanzien ge ven. De grauwe pleistering zal verdwijnen van de muren en het geheel zoals de toren nu reeds doet.door de historische bouw steen tot een veel frisser en aan trekkelijker middelpunt van het Schouwse dorp maken! Vergadering kring Walcheren N.O.B. Afgelopen week vergaderden de le- den-vervoerondernemers van de kring Walcheren der N.O.B. Wegtransport in Zeeland te Middelburg onder voor zitterschap van de heer A. C. Cal- jouw. Op deze bijeenkomst hield de heer J. Verasdonck, chef van de N.O.B. Ver zekeringsdienst in Den Haag, een cau serie over „Verzekeringsproblemen van en -voordeleen voor de leden van de N.O.B. Wegtransport". Na eerst de totstandkoming van deze verzeke ringsdienst geschetst te hebben, gaf spreker een uiteenzetting van de ver schillende vormen van verzekering en de daaraan verbonden problemen. Inzake het nieuwe rijtijdenbesluit wees de secretaris, de heer Chr. Kars, op het feit dat hierin naast enkele verbeteringen ook een aantal punten voorkomen, die het bedrijfsbeheer zullen verzwaren. Ook de komende collectieve arbeidt overeenkomst voor het beroepsgoede- r en vervoer kwam ter sprake, waarbij de secretaris opmerkte, dat tegenover •het behoud van de 51-urige werkweek enkele loonsverhogingen en verbete ring van arbeidsvoorwaarden staan. Paard door bliksem getroffen Dezer dagen werd tijdens een kort doch hevig onweer een paard van de landbouwer K. C. te Serooskerke (W.) door de bliksem getroffen en gedood. Dit betekent voor de eige naar een belangrijke schadepost. VLISSINGEN „Hinky-Dinky-Toys" organiseren paascursus De volksdanskring „Hinky-Dinky- Toys" te Vllssingen zal vanaf vrijdag 15 april tot en met maandag 18 april een paasdanscursus organiseren in de jeugdherberg „De Schcldestroom". Sima Colcher en Jenny Maystré zul len de deelnemers enkele Iraëlische dansen leren. Verder zullen de Hon gaarse dansleider Sandor Lakotas en de accordeoniste Layos Nauman de cursisten een aantal Hongaarse dan sen instuderen. De danscursus be gint vrijdagmiddag om drie uur. Uitslag hengelwedstrijd te Vlissingen De hengelsportvereniging „Vlissin gen" hield zondagmorgen een onder linge wedstrijd aan de boulevard te Vlissingen, waaraan 55 leden deelna men. Er werden 31 vissen gevangen, waarvan er echter 11 ondermaats waren en werden teruggezet in zee. Het totale gewicht van de vangst be droeg 4310 gram. De uitslag was als volgt: 1. C. Braat 550 punten; 2. S. Clarisse 480 p.; 3. P. Velleman, 440 p.; 4. C. Flipse, 360 p.; 5. H. Dieters, 310 p.; 6. Jaap de Nooijer, 250 p.; 7. J. Mi- chielsen, 230 p.; 8. M. Bergmans, 220 p.; 9. J. Aarnoutse. 210 p.; 10. H. v. Kuijk, 190 p.; 11. A. v. Gprp, 190 p. Kapelle-Gebr. v. d. Berg 6-5 Ten bate van de vluchtelingenactie „Doe Open" werd op het gemeentelijk sportterrein te Kapelle een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de eerste elftallen van Kapelle en Gebr. v. d. Berg (Vlissingen). Nadat het elftal van de Gebr. v. d. Berg met de rust een 4-1 voorsprong hadden weten te nemen, moesten zij deze in de tweede helft geheel afstaan om tenslotte zelfs nog met 6-5 het onderspit te delven. Het was een uitermate spor tieve wedstrijd. Het spelverloop ver- UIT HET JAARVERSLAG 19S9 BLIJKT: Vermindering met 89 Uit het jaarverslag over 1959 van dc Vlissingso Bestuurdersbond, dat de zer dagen liet licht zag, blijkt, dat het ledenaantal vrij sterk is terug gelopen. Het verminderde met 89. Als oorzaken hiervoor worden in het verslag onder meer genoemd het wegvallen van de A.N.AJB.-gemengd (46 leden) en de teruggang van het ledental van de A.N M.B Vlissingen (37). A.N.B. Vlissingen (15), A.N.B. Westkapelle (9), A.N.A.B. Souburg (1), N.B.V. Vlissingen (12), A.N.A.B. Koudekerke (5), A N.G.B (5) en A .B.C. (1). De andere organisaties boeiden samen een ledenwinst van 32. Het aantal bedroeg: eind januari 1960 3923. Het verslag roert ook verschil lende gebeurtenissen uit 1959 aan, zoals het geschil tussen het zieken fonds „Walcheren" en de arisen Petten en Boom, die schromelijk te kort waren geschoten tegenover het ziekenfonds; liet in het leven roepen van een stichting gezinszorg op al gemene grondslag; de uitslag van de N.V.V.-leden-winactie, die 12.500 nieuwe leden opleverde, dc ophef fing van de stichting „Scholen- dienst", waarvoor elementaire cur sussen in de plaats kwamen en het 1 meifeest. Het N.V.V. t.b.c .-fonds keerde over 1959 een bedrag van f3662,SI uit. W erkgelegenheid Het verslag staat ook stil bij het vraagstuk van de werkgelegenheid In Zeeland en wijst op de stijgen de arbeidsreserve, die In 1959 3303 bedroeg. Deze toename schuilt volgens het verdlag onder meer in het beëindi gen van de herstelwerkzaamheden na de rump van 1 februari 1953, het verminderen van werkgelegenheid op de herverkavelingswerken, de af vloeiing van arbeidskrachten uit de landbouw en de minder goede gang van zaken in vele bedrijfstakken. Volgens het verslag moet in de eerstkomende maanden een ongun stige invloed op de werkloosheidcij fers worden verwacht in verband met het gereedkomen van de herver kavelingen op Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland. Er wordt nog ge wezen op de geleidelijke verbetering in de tweede hell't van 1959. Het verslag van de Stichting Ar beiders Kunstkring wijst op de noodzakelijkheid van een gezonde financiële basis, die nodig is om in Vlissingen goed toneel enz. te brengen. Er moest rekening worden gehouden met een daling van het aantal deel nemers. De Kunstkring heeft ene geduchte concurrent gekregen in de televisie, aldus dit overzicht, waar door de inkomsten dalen. Het financieel verslag gaf een totaal bedrag te zien van f 5970, met een batig saldo van f 1204,27. De begroting voor 1960 heeft een totaal raming van f4634,27. Hierbij zit een post voor onvoorziene uitgaven van f 400. Het saldo per 31 december 1960 zou volgens deze schatting f 1149,27 bedragen. toonde echter maar een matig beeld. Tussen beide verenigingen zal nog een tweetal wedstrijden gespeeld worden met als inzet een beker, wel ke beschikbaar is gesteld door een oliemaatschappij. MIDDELBURG Buurtbewonertjes 't Zand brachten kinderoperette Al sinds enkele jaren presteert de Middelburgse buurtvereniging 't Zand het om naast de gewone ver enigingsactiviteiten ook nog een kin deroperette te brengen, welke lang zamerhand onder de buurtbewoners een zekere faam heeft verworven, hetgeen ook blijkt uit het vele pu bliek, dat deze uitvoering van de jeugdige buurtbewonertjes telkenja- re trekt. Dit was ook donderdag avond in het „Schuttershof" het ge val met de opvoering van „Tijl en de toverfluit", een kinderoperette in vier bedrijven, waarin rond 50 kinderen in de leeftijd van zeven tot vijftien jaar optreden. Onder leiding van mevr. Van Verre, die de bezielende leiding heeft bij deze uitvoeringen, brachten deze buurtbewonertjes een programma, dat tot in de puntjes was verzorgd. Op bijzonder charmante wijze werd de kinderoperette op het toneel ge bracht, waarvoor de opvoerenden niets dan lof verdienen. Veel lof komt ook mevr. Van Verre en haar assis tenten toe, die bergen werk verzet hebben om dit resultaat te bei-eiken. Niet alleen had mevr. Van Verre de leiding, maar zij had ook de zeer fleurige kostuumpjes zelf gemaakt, daarbij geassisteerd door enkele da mes. Voor een goede pianobegeleiding zorgde Ineke Olyslager. Ter opluistering van het programma bracht zij, bijgestaan door mej. F. Glerum en Marijke en Ad de Priester op hun accordeons, nog enkele num mertjes ten gehore. Ook enkele an dere buurtbewonertjes toonden hun muzikale kwaliteiten met onder an dere mandolinespel en zang. Voor een waardige afsluiting van het programma zorgde de cabaretgroep „de Zandkorrels" onder leiding van de heren Caljouw en Van Baren, die na de pauze een aardig programma bracht. Voorzitter E. J. Glerum had de avond met een kort welkomst woord geopend. Kindermiddag met poppenkast Zaterdag organiseerde de afdeling Middelburg van de Nederlandse ver eniging van huisvrouwen in de boven zaal van het „Nederlands Koffiehuis" een speciale jeugdmiddag waar rond vijftig jongens en meisjes genoten van het poppentheater „De Zeeuwse Uylenspieghel" van de heer en mevr. Popma. Vol spanning keek de jeugd naar het stuk „de Wonderlamp", waarin van Tijl's avonturen verhaald wordt. Tijl is de sleutel van zijn kosthuis verloren en kan er niet in. Van het mannetje Maan krijgt Tijl echter een wonderlamp, waarmee drie wensen gedaan kunnen worden. Geboeid volgde het jeugdige publiek Tijl's verrichtingen, die vaak de hulp van de jongens en meisjes inriep en deze spontaan kreeg Jaarfeest van Indische gerepatrieerden De Britamiia-zaal te Vlissingen was zaterdagavond geheel gevuld met mensen, die vroeger een nauwe bin ding hadden aan het land, dat Multa- tuli „In8ulinde" noemde en dat thans Indonesië heet. Die binding is ver broken en nu willen zij goede leden zijn van de samenleving in Neder land, waar zij als „gerepatrieerden" aankwamen. Zij willen niet alleen goede leden zijn, maar ook opgewekte leden. Dat laatste bleek zaterdagavond tijdens het jaai-feest van hun vereniging: de Belangenvereniging van Gerepatrieer den Vlissingen en omstreken. Er is opgewekt feest gevierd, waar bij werd gemusiceerd, gedanst en aan cabaret en toneel gedaan. Daarbij ontbrak een ernstige onder toon niet, want er werd ook gedacht aan verwanten, die Indonesië nog niet konden verlaten en die daar een tamelijk bestaan lijden als slachtof fers van de rassendiscriminatie. Dc netto-opbrengst van de feest avond en van een in de pauze gehouden loterij, kwam ten goede aan het landelijke comité, dat zich beijvert de terugkeer van de zoge naamde „spijtoptanten" naar Neder land mogelijk te maken. Spijtoptan ten zijn degenen, die bij de scheiding tussen Nederland en Indonesië kon den kiezen tussen de Nederlandse en de Indonesische nationaliteit, die jammer genoeg een keuze deden, welke achteraf verkeerd bleek te zijn. Het programma van zaterdag bevatte heel wat herinneringen aan het oude Indië. Zo bijvoorbeeld de dansen: „Potong Padi", Vogeldans en „De Droom", die met veel gratie met medewerking ook van kleu ters werden uitgevoerd. Mevrouw Voorneman met haar to neelspelers (sters) zette een komi sche schets uit het vroegere planters leven op het toneel en zij kreeg bloemen voor haar goede prestatie. Er trad een pittig bandje op en een kwartet bracht enkele moderne lied jes met gitaar-begeleiding. Als con ferenciers wisten de heren Valk en Spangenberg de lachlust vlot op te wekken. Tenslotte werd er gedanst op muziek van de Sea Lions, waarbij nog ver meld moet worden, dat er een bij zonder buffet was met een voorraad Indische spijzen. Het was een bijzon der geslaagde avond. FILMS IN ZEELAND Elizabeth Taylor in „Raintree County" ,Op de drempel van het leven'* is een van de jongste produkten van de Zweedse filmvernieuwer Ingmar Bergman, de 42-jarige regisseur, die direct na de Twee de Wereldoorlog Zweden wak ker riep met zijn films, die van een zeer realistische kijk op de verhouding jeugd-maatscliappij getuigden Bergman was in die eerste naoorlogse jaren de woordvoerder van de jongere generatie. Een cynisch opmer ker, die zijn ervaringen aanvan kelijk in draaiboeken neerlegde, maar later zelf verfilmde. De maatschappij moest het daarbij ontgelden en ook later toen hij van onderwerp veranderde en een nieuw probleem, dat van het huwelijk aansneed, bleef hij zijn visie trouw. „Op de drempel van het leven", Electro (Middelburg) zou men kun nen onderbrengen in de laatste cate gorie, die van de huwelijksfilms. Het is het verhaal van drie vrouwen, die in een kliniek wachten op de geboor te van hun kind. De persoonlijke om standigheden van de vrouwen zijn zeer verschillend en Bergman heeft die getekend door de onderlinge ge sprekken weer te geven. Achter de blijmoedigheid van net hele gebeuren voelt men de tragedie. Het is een typisch Bergman-effect. De hoofdrollen in deze film worden gespeeld door Bitai Andersson, Ingrid Thulin en Eva Dahlbeck. Babro Hi- ort af Ornas geeft een uitstekende Oud Royal Mariner sprak over Walcherens bevrijding Tijdens een gezamenlijke koffie maaltijd, welke de leden van het Veteranen Legioen kregen aangebo den namens de afdeling Walcheren, sprak de heer B. Smiths woensdag avond in het clublokaal van de korf balvereniging „Swift" te Middelburg over het onderwerp: „Ik mocht U helpen bevrijden". De heer Smiths, die destijds deel heeft uitgemaakt van een comman do-groep van de Royal Marines en met zijn onderdeel o.a. is geland te Westkapelle in november 1944, heeft in een boeiend relaas de gevechtstac tiek en de voorbereidingen tot deze landing verhaald. Ook het verdere verloop van de be vrijding van Walcheren werd door spreker tot in details weergegeven, voorzover hij dit personolijk heeft kunnen waarnemen. Na afloop van deze uiteenzetting sprak de voorzitter van de afdeling Walcheren van het V.L.N., de heer M. W. Temme te Middelburg, woor den van dank tot de heer Smiths, voor deze inleiding. Burgerpersoneel C.O.A.K. vierde gezellig feest Zaterdag hield de Burgerpersoneels vereniging van de le C.O.A.K. te Middelburg in de grote zaal van het verenigingsgebouw de „Gouden Poor- te" een feestavond waar de mondor gelclub en de cabaretgroep van de buurtvereniging „Nieuw-Middelburg" een bont programma van zang, schetsjes en conférences op de plan ken bracht. Aan het begin van de avond sprak voorzitter W. P. Ingelse een wel komstwoord, waarna hij direct het toneel ruimde voor de artiesten van Nieuw-Middelburg, die onder alge hele leiding van de heer J. Jellema hun cabaretprogramma brachten. Voor een komische noot zorgden twee clowns Flip en Karei, de mondorgel club onder leiding van de heer Van de Oude speelde enkele populaire wijsjes, er werden verschillende grap pige schetsjes opgevoerd, alsmede ge zongen en gespeeld op een wijze die het publiek tot het einde van de avond boeide. In de pauze was er een verloting waarmee enkele prachtige prijzen waren te winnen. De feest avond werd besloten met een gezellig samenzijn, waar „The Delta Players" de muziek verzorgden. Aan dit gezel lig samenzijn was nog een aardige wedstrijd verbonden van prijsdansen met als inzet een tulband. AAGTEKERKE Raad Aagtekerke bijeen De gemeenteraad van Aagtekerke zal vanavond om half acht in openbare vergadering bijeenkomen. Gesproken wordt onder meer over het verzoek van de Oranjevereniging om gelden beschikbaar te stellen voor een trak tatie van schoolkinderen op 5 mei; over het ontwerp-besluit tot wijziging van het uitbreidingsplan bij de kom der gemeente; over de onderhandse aanbesteding van de bouw van een garderobe en de aanleg van een ge deelte van een straat in het uitbrei dingsplan. karakteruitbeelding van een begrij pende verpleegster. Alle vier ge noemde actrices kregen op het twaalfde internationale filmfestival in Cannes dan ook gezamenlijk de prijs voor de beste vrouwelijke spel- prestaties, terwijl Ingmar Bergman de regieprijs ontving. Als voorfilm wordt In Electro een documentaire van de Nederlandse cineast Joris Ivens gedraaid. „La •Seine a rencontré Paris" Is een film over de lichtstad, vervaardigd naar een idee x'an Georges Sadoul. Het dichterlijke commentaar is van Jacques Prévert en werd voor de Nederlandse versie vertaald door Bert Voeten. Ook deze film kreeg in Cannes een prijs, name lijk die voor de beste documentai re. Niet te vergelijken met de vroegste rolprenten van Bergman en evenmin met de creaties van de Franse ..Nou velle Vague" zijn de twee produkten over nozems, teenagers of hoe men de jeugd van nu ook noemen wil. waarin de sex-bomb Mamie van Do ren een rol speelt. „The Beat Gene ration", Grand (Góes) we bespra ken deze film reeds eerder is het relaas van de jacht op een misdadi ger, zeer onartistiek verfilmd, ter wijl de vlag de lading geenszins dekt. Het is namelijk absoluut niet duide lijk wat de misdaad van één man met een hele „generatie" te maken heeft. Mamie van Doren speelt de rol van het lokaas en Steve Cochran die van de misdadiger. Voorts ziet en hoort men Louis Armstrong en kan men Charles Chaplin Jr. aan schouwen in de rol van „Lover Boy". „Misdadige meisjes", Alhambra (Vlissingen), eveneens met Mamie van Doren, is een soortgelijke film wat de kwaliteit betreft. Behalve de hoogblonde hoofdrolspeelster werken het tiener-idool Paul Anka. de bandleader Ray Anthony en de zanger Mei Torme aan deze rol prent mee. De sympathieke Cathy Crosby en de uitstekend zingende Platters vallen enigszins uit de toon in dit allegaartje. Luxor (Vlissingen) vertoont een ko medie, waarin naast Bob Hope de voluptueuze „glamourgirl" Jane Rus- sel een hartig woordje meespreekt ende révolver trekt. Het is een western, dus mag men verwachten een fantastisch verhaal voorgezet te krijgen. Bovendien is het nog een komische western, zodat het niemand zal verwonderen, dat de rollen zijn omgekeerd en de dame in het spel het heldhaftigst optreed. „De pan toffelheld", zo heeft men dc historie gedoopt. DONDERDAGCYCLUS „De naakte Maja" behelst een episode uit het leven van de be roemde schilder Goya. Een zeer romantische episode, waarin dc hertogin van Alba voor hem po seerde en hij betrokken werd bij de intriges aan het hof van de ko ning van Spanje tijdens de periode, dat eerste minister Godoy de la kens uitdeelde. De rolbezetting is niet mis. Ava Gardner is de hertogin van Alba, Anthony Franciosa beeldt de schilder uit. terwijl voorts de na men van Amedeo Xazzari, Lea Padovani en Gino Cervi worden vermeld. To zien in Grand (Goes). „De goudenregen van het geluk" is niet voor niets een film in de tradi tie van „Gejaagd door de wind" ge noemd. Evenals laatstgenoemde fa miliegeschiedenis speelt deze histo rie in het zuiden van de Verenigde Staten en is het een groots uitge werkt liefdesverhaal, dat zich af wikkelt tegen het romantisch- barokke decor van zuidelijke land huizen en in de nuchtere sfeer van noordelijke steden. Ook wat de tijd betreft komen beide films met elkaar overeen. Zij spelen namelijk allebei ten tijde van de Amerikaanse bur geroorlog. De rol van het geesteszieke, rijke meisje in „Raintree County" bliikt Elizabeth Taylor uitstekend te lig gen. Eva Marie Saint speelt de rol van de innemende rivale, terwijl Montgomeryy Clift de mannelijke hoofdrol vervult. Officiële publikaties middelburg. OPHALEN HUISVUIL. goede Vrijdag. De wijk van 15 april a.s. wordt opgehaald op donderdag 14 april 1960. 2c PAASDAG. De wijk van 10 april a.s. wordt opgehaald op dinsdag (v.m.) 19 april I960. 3e PAASDAG. De wijk van 19 april a.s. wordt opgehaald op woensdag 20 april 1960. Dc directeur van gemeentewerken. O.- EN W.-SOUBURG. OPHALEN HUISVUIL. Het gemeentebestuur van Oost- en West- Souburg maakt bekend dat het huisvuil op maandag 18 april en dinsdag 19 april 1900 niet zal worden opgehaald. Oost- en West-Souburg, 8 april 1960. Eerste ritten verreden voor clubkampioenschap Zaterdag werden de eerste ritten voor het provinciale clubkampioenschap van de K.NJVI.V. verreden. Start en finish waren bij de „Dorpsherberg" te Kloetinge. De deelname aan deze zware oriëntatierit door de beruchte Poel in Zuid-Beveland was goed. Er werd gereden door bromfietsen, mo toren en auto's. De uitslagen luiden: Bromfietsen: 1 J. v. Koeveringen, Borssele, 3 straf punten; 2 C. de Her der, Oudelande, 5; 3 W. Westveer, Driewegen, 6; 4 J. Michielsen, Vlis singen, 6; 5 F. de Jonge, Ovezande, 6. 6 J. Lalkens, Driewegen, 7; 7 J. Steenbakker, 7; 8 A. J. v. d. Vliet, Souburg, 9; 9 D. G. Murre, Souburg, 9; 10 P. J. Verhijke, Souburg, 9. Motoren (solo): 1 C. van Baaien, Heinkenszand. 21 strafpunten; 2 W. Janse, Middelburg, 23; 3 Huijbrcgt- sen, St.-Laurens, 38; 4 J. J. Cruq, Ar- nemuiden, 65; 5 W. v Kernebeek, Goes, 146; 6 P. de Koeijer, Middel burg, 277. Twee deelnemers werden niet geklasseerd. Motoren (dno): 1 C. Sinke. Seroos kerke, 10 strafpunten; 2 C. Meijers, Serooskerke, 13: 3 P. Louws, Seroos kerke, 18; 4 S. Jongepier, Seroosker ke, 19; 5 A. Lammers. Hoedekensker- lce, 22; 6 A, Joosse, Middelburg. 25; 7 P. Baan, Middelburg, 31; 8 Meijer, Souburg, 35. Auto's: 1 P. v. Hese. 10 strafpunten: 2 J. Wattel, 17; 3 Duinhouwer, 20: 4 A. C. Flipse, 25; 5 A. A. Verdonk. 26; 6 P. Tilroe, 28; 7 C. R. Nieuwen- huijze, 30; 8 J. v. Boven, 30; 9 H. Geldof, 33; 10 mevr. v. Boven, 33; 11 W. G. de Klerk. 35: 12 A. Flipse, 37; 13 C. P. Meijers, 63; 14 J. Jacob- sen, 100; 15 H. Schipner. 107; 16 H. Dekker, 13S, 17 J. v. d. Kreeke, 143. Enkele deelnemers werden niet ge klasseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 13