Herv. kerk St. Laurens bestaat 350 jaar WALCHEREN Volksonderwijs streeft naar kleuterschool in Stromenwijk MARKTBERICHTEN NIEUWLAND STAAT GROND BIJ SL0E AAN VLISSINGEN AF DINSDAG 12 APRIL 1960 PROVINCIAL hi Z hi hi U W 8 hi COURANT 6 SINDS 1610 ZELFSTANDIG Op 17 april speciale herdenkingsdienst Op 17 april a.s. zal tijdens een spe ciale avonddienst in de hervormde kerk van Sint-Laurens aan de Van Citterstraat, waar ds. S. W Kok zal voorgaan, het 350-jarig bestaan van deze gemeente worden herdacht. Een indrukwekkende leeftijd voor een kerkgemeenschap, die In 1610 toe stemming kreeg een eigen kerkeraad te stichten. De vreugde nierover moet bij het hervormde deel van Sint-Lau rens' bevolking groot geweest zijn, want voordien was men aangewezen op de kerken te Gapinge en Seroos- kerke, hetgeen de nodige moeilijk heden met zich bracht. In 1610 kwam voor hervormd Sint- Laurens echter de verblijdende toe stemming en in het notulenboek van die tijd werd opgetekend: „Alsoo in den jaere onsent Heeren 1610 den 18 April is weten 8 dagen na Paschen alhier in St. Laureijs eerstmaal pre dicate gedaan". Een eigen dominee had de jonge gemeente nog niet. Pre dikanten uit omliggende gemeenten verzorgden de diensten in Sint-Lau rens wat echter veel te wensen over liet, zoals kerkvoogd M. Davidse, die zich erg voor de geschiedenis interes seert uit de oude vergeelde geschrif ten hierover heeft opgetekend. Vijfenveertig lidmaten telde de kerk gemeenschap bij de oprichting en twee jaar later waren dit er reeds 75. In 1629 toen de kerk 160 belijden de lidmaten telde verzocht men de Staten van Zeeland om in Sint-Lau rens een eigen dominee te willen aan stellen, hetgeen nogal moeilijkheden opleverde. Pas in 1639 werd hiervoor toestemming verkregen. Op 19 februari 1640 deed de eer ste hervormde predikant in Sint- Laurens zijn bevestiging en intre de. Pieter van Essen was zijn naam, zoon van één van de burge meesters van Middelburg, die sinds 1638 predikant te Philippine was. Enkele weken voor zijn be vestiging en intrede had de nieu we dominee ter kennismaking eerst een zogenaamde proefpredi- katie gehouden. Eigen kerk Deze dominee heeft zich vooral inge zet voor de bouw van een eigen kerk de diensten werden voordien ge houden in een houten noodkerk of schuur waarin hij in 1644 slaagde. Op dezelfde plaats waar voorheen het rooms-katholieke kerkgebouw heeft gestaan, werd nu het bedehuis van de Hervormden gebouwd, dat in 1645 gereedkwam. Voor de vrij kleine gemeente, die het toen nog geweest moet zijn, waren de kosten nog be duidend: 8374,85 voor de kerk en 7135.47 voor de pastorie. De stad Middelburg droeg echter een steentje bij en betaalde 500 pond Vlaams of tewel 3000, terwijl ook diverse gif ten van burgers uit deze stad voor de kerk werden ontvangen. Primo januari 1645 werd voor de eer- Bijna 400 deelnemers aan K.N.G.V-bondswandeldag De Middelburgse Turnvereniging „Wilhelmina" hield zaterdag de K.N. G.V.-bondswandeldag. De parcoursen die gelopen moesten worden, waren met zorg uitgezet over de mooiste wegen van Walcheren en bedroegen respectievelijk 40, 25, 15 en 10 km. In totaal hebben 385 adspiranten en senioren aan deze wandeltochten deelgenomen. De oudste deelnemer was 69 jaar en de daaropvolgende 63 jaar Er waren groepen van Me- dioburgum, Achilles, Veldo, Swift (Koudekerke), Astrow (Souburg), De Vrolijke Tippelaars (Vlissingen) en van de organiserende vereniging. De wandelaars werden vergezeld door Rode Kruis- en E.H.B.O.-leden. Deze hadden echter zeer weinig werk e doen. Er waren, geen uitval lers. Als herinnering werden de K.N. G.V -onderscheidingen uitgereikt. ste maal begonnen in de nieuwe kerk te leren en net oude notulenboek ver meldt hierover: „de Heere laete zulcks met vrcede en vrucht lange jaren tot stichting zijner gemeente continueren". Thans is de hervormde kerk een bloeiende gemeente van on geveer 500 zielen met rond 285 lid maten. In de loop der jaren werd veel aan het oude kerkgebouw verbouwd en gewijzigd, maar bij een ingrijpende restauratie na de Tweede Wereldoor log werd het geheel in de oude toe stand teruggebracht. Toen werd ook de oude prachtig met houtsnijwerk versierde preekstoel uit 1645 opge knapt. Harde banken Waren er voorheen moeilijkheden ge weest toen het hervormde deel van Sint-Laurens' bevolking voor het ter kerke gaan was aangewezen op de nabuurgemeenten Gapinge en Se- rooskerke al spoedig na de ingebruik neming van het nieuwe bedehuis ont stond er wrijving over de verdeling der zitplaatsen. Daar de banken nog al ongemakkelijk zaten hadden ver schillende vooraanstaande burgers zelf voor meer gemakkelijke stoelen in de kerk gezorgd. Dit nam zulke vormen aan, dat de kerkeraad dit ging verbieden op twee uitzonderingen na: de domi neesvrouw en de echtgenote van een invalide, die veel voor de bouw van de kerk had gedaan en onder de dienst vlak bij naar man moest zitten. Sinds de oprichting In 1610 heeft de kerk 28 dominees geteld, ds. S. W. Kok,, de tegenwoordige predikant, is dus de 29ste in een lange rij, waar van ds. J. H. Calkoen zelfs 42 jaren van 1829 tot 1871 in Sint-Lau rens heeft gestaan. Auto van Vlissingse politieman gestolen In Vlissingen is zaterdagavond de auto van een politieagent gestolen. Zonder benzine is de wagen 's nachts weer aangetroffen aan de Nollgweg, minder dan 500 meter van de plaats van de diefstal (voor het huis van de agent) verwijderd. De auto werd ont dekt tijdens het onderzoek dat rechercheurs instelden nadat een be woner van de Nolleweg, de heer G. in zijn tuin een „gluurder" had be trapt. De „gluurder" had bij zijn ont dekking tot de heer G. gezegd, dat hij „iemand zocht". Hij had vervolgens het hazepad gekozen. Noch de dief, noch de man die zich onbevoegd op hield in de tuin aan de Nolleweg, is tot dusver gevonden. De politie acht het niet onmigelijk, dat beide feiten door één en dezelfde man zijn ge- M. J. Kiviet te Schiedam overleden In een ziekenhuis in zijn woonplaats Schiedam is overleden de heer RL J. Kiviet. Hij bereikte kort geleden de leeftijd van 70 jaar. De heer Kiviet heeft een niet onbelangrijke rol ge speeld in de vereniging von oud-leer lingen van de De Kuyterschool te Vlissingen. De heer Kiviet was zelf oud-leerling van de „De Ruyterschool". Hij heeft zich beijverd voor de heroprichting van de oud-leerlingenvereniging, waarvan hij lange tijd voorzitter is geweest. Hij heeft bovendien een rol gespeeld bij het plaatsen van de ge denkplaat in het schoolgebouw. Op deze plaat zijn de namen vermeld van oud-leerlingen en leerlingen, die ge durende de jaren 19401945 in de strijd voor de vrijheid van ons volk het leven lieten. De heer Kiviet was ook oud-superintendant van de Shell. Passie-avond met grammofoonplaten Vanavond (dinsdag) wordt in het Maarten Lutherhuis te Vlissingen 'n Passie-avond gehouden, De heer Sanders, organist van de Evange lisch Lutherse Kerk te Middelburg zal met grammofoonplaten enige ge deelten uit de Matthaus Passion ten gehore brengen en daarbij een toe lichting geven. De samenkomst be gint om kwart over acht. MIDDELBURG Hoofddir. Snip sprak voor vereniging Prov. Personeel De Vereniging van Provinciaal Per soneel in Zeeland vergaderde dezer dagen in café-restaurant Wöhler te Middelburg. De agenda bevatte het verslag van de secretaris en van de penningmeester, de behandeling van de begroting voor 1960 en medede lingen van het lid van het hoofd bestuur van de vereniging de heer K. Flipse. Nadat het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering, welke onder leiding stond van voorzitter J. P. Overbeeke, waterstaatkundig hoofdambtenaar van de Provinciale Waterstaat te Zierikzee, was afge handeld, sprak ir. J. G. Snip, hoofd ingenieur voor bijzondere diensten van de Provinciale Waterstaat, over het Delta-plan. Deze lezing werd toegelicht met kleurendia's, o.m. van de werken in het Veersegat en in de Zandkreek. Voorts werd een filmpje vertoond over de verzwaring van de zeedijk bij Ellewoutsdijk tot „delta-afmetin gen" en van de Boulevard de Ruyter te Vlissingen tijdens de storm van 23 december 1954. ZOUTELANDE Raad Zoutelande gaat begroting behandelen Woensdagmiddag om twee uur komt de raad van Zoutelande bijeen. Op de 37 punten tellende agenda staat onder meer een voorstel tot het plaatsen van een muziektent, een subsidie-aanvrage van de Oranje vereniging, de behandeling van de begroting voor 1960, de verbetering van de Duinweg, de slotafrekening van de schoolbouw, en voorstellen voor het uitvoeren van verschillende openbare werken. 's-Morgens zal de raad in besloten zitting bijeenkomen, waarin het recreaticvraagstuk zal worden besproken. MIDDELBURGSE VERENIGING ACTIEF Ook aan ontspanning wordt aandacht besteed Het bestuur van Volksonderwijs te Middelburg is momenteel bijzonder actief. Het stelt onder meer pogin gen in het werk om te komen tot de bouw van een openbare kleuterschool in de Stromenwijk. Dit initiatief on dervindt reeds veel belangstelling, onder meer van talrijke ouders in de ze zich steeds uitbreidende Middel burgse stadswijk. Dezer dagen zal een verzoek voor de bouw ervan ge richt worden tot de gemeenteraad. Dit deelde de voorzitter van de Mid delburgse afdeling van Volksonder wijs, de heer M. A. Hage, mee tij dens de laatst gehouden vergadering. Verheugd toonde deze zich over de toeneming van het ledental, dat thans ongeveer 430 bedraagt. Met name het feit, dat de urgentieverkla ring voor de nieuwbouw van school J aan de Nederstraat is afgekomen, droeg in belangrijke mate bij tot een groeiend ledental. De heer Hage sprak de wens uit, dat de nieuwe school J spoedig verrijzen zal. In dit verband hoopt net Volks- onderwijsbestuur evenwel, dat de nieuwe school zodanig neergezet zal worden, dat het zicht op de nieuwe kleuterschool, (thans achter de oude school J verborgen) vrij wordt. Daar de nieuwe school meer naar het zui den gebouwd wordt, ongéveer op de plaats van het gymnastieklokaal, zullen de leerlingen tijdens de werk zaamheden zeer waarschijnlijk in 't oude gebouw kunnen blijven. Voorts werd gewezen op het prettige contact met de hoofdstedelijke ou derraad, waarmeen men, tevens in samenwerking met de oudercommis sie, tracht te komen tot verbetering van de kleuterschool aan de Vlas- markt. Ook aan ontspanning heeft 't Volks- onderwijsbestuur gedacht. Voor do schooljeugd van 5 tot 15 jaar wordt op donderdag 21 april a.s. een feest middag gehouden. Alle leerlingen „en hun vriendjes en vriendinnetjes" kunnen op deze middag kijken naar de prestaties van het Goese jeugd- circus „Jong Artlestenbloed", dat 2 voorstellingen geeft in het Schut tershof. Voor de ouderen is er op 28 mei a.s. een gewestelijke feestdag voor leden uit geheel Zeeland, waar op een bont programma verzorgd wordt door onderwijzers en kweke lingen en waarop de Amsterdamse wethouder mr. J. de Roos, voorzitter van de landelijke vereniging Volks onderwijs, zal spreken. Schoorsteenbrandje door roetaanslag Zaterdagmiddag rond zes uur werd de Middelburgse brandweer gealar meerd voor een schoorsteenbrandje in pand nummer 30 aan de Segeers- weg, bewoond door J. P. P., dat de spuitgasten vrij spoedig geblust h den. De oorzaak van de brand is te wijten aan roetaanslag in de schoor steen. Hontenisse-ZId. Sport 3-0 Een wel zeer verzwakt Zeeland Sport met onder meer invallers voor A. Schinkel, L. v. Rijswijk, C. Huibregt- se, Nol Schuit en Fr. Rieteco verloor van Hontenisse (3-0). In het begin leek het erop dat Hon tenisse een grote overwinning zou gaan behalen. De nieuw geformeerde achterhoede van Zeeland Sport kreeg in het begin weinig kans zich in te spelen, daar de Hontenisse-aanvallers met goede combinaties steeds voor keeper Meijer verschenen. De Honte- nisse-aanvallen werden meestal in geluid door de gebr. Steijns, rechts half en linksbinnen. Het duurde dan ook niet lang eer midvoor Van Kruij- sen in de gelegenheid werd gesteld een schot te lossen, dat voor doelman Meijer te machtig was (1-0). Weer verschenen de Hontenisse-aanvallers steeds voor de Zeeland Sport-veste en het was linksbuiten W. Burm, die doelman Meijer tweemaal het nakij ken gaf (3-0). Na de thee moest Van Maris wegens een blessure het veld verlaten. Van de Meule kwam hem vervangen. De Zeeland Sport-achterhoede liet de voorwaartsen van Hontenisse nu wei nig gelegenheid om gevaarlijk te worden. En in laatste instantie stond daar doelman Meijer, die nu van geen wijken wist. In de stand kwam dan ook geen verandering meer. Doelman Meijer heeft voor Zeeland Sport zijn laatste wedstrijd gespeeld. Wegens het aanvaarden van een be trekking in Beverwijk zal hij Vlissin gen en dus ook Zeeland Sport moeten verlaten. Een gevoelig verlies voor Zeeland Sport, dat in Meijer een uit stekend doelman had. Van onze adverteerders Belangrijke uitbreiding van winkelpand Moerman Ongeveer tien weken heeft de vrij ingrijpende verbouwing en uitbrei ding van de winkel van C. Moerman In de Lange Delft te Middelburg ge vergd, welke afgelopen week gereed kwam. Beneden aan de straatzijde werd één van de vitrines, die gedeeltelijk naar voren kwam, weggebroken, zodat de toegang tot de veertig meter lange zaak nu ruimer van opzet is. De twee openslaande deuren halverwege de passage moesten plaats maken voor een glaswand, welke geheel wegge- klapt kan worden. De trap naar de verkoopafdeling, die vóór de verbou wing voorin de zaak stond, werd weggebroken. Hiervoor in de plaats werd achterin de winkel een geheel nieuw trappenhuis gebouwd. De be langrijkste verbouwing werd echter op de eerste verdieping uitgevoerd, waar het vcrkoopgedeelte 140 vier kante meter vergroot werd, zodat de totale winkeloppervlakte nu rond 480 vierkante meter bedraagt. Deze nieu we uitbreiding is echter voornamelijk bedoeld als service voor het publiek. Toiletten werden hier gebouwd en aan de straatzijde werd een bar ge- installeerd waar de klanten con sumpties geoffreerd worden. Deze niet onbelangriike uitbreiding van het winkelpand werd geheel in frisse kleuren gehouden, terwijl een lange bloemenbak langs één der wanden vóór een fleurige noot zorgt. (Advertentie) CeOve -l±p voor ciuibi>el-lsldke2r éten. U neemt een gewone boterham, belegt die met heerlijk- frisse, gezonde tomaat en mmm... mmm! Dubbel- lekker maakt U hem met Calvé Mayonaise! Calvé beloont Uw dubbel-Iekker idee! Een idee voor de boterham zoals dit kunt U ook vinden. Want Calvé Mayonaise is wel bij duizend dingen lekker. Ontdek zelf die nieuwe mogelijk heden. Experimenteer! U doet er Uzelf en Uw eters plezier mee. En om alles voor U nog veel prettiger te maken: Calvé beloont elk bruikbaar idee met een leuke, welkome verrassing! Zend Uw dubbel-Iekker idee per briefkaart aan Calvé, postbus ÏOOO, Delft. De ideeën moeten voor 1 juli 1960 worden ingestuurd en worden het eigendom vao Calvé. Maak: ear méér-van. roet dalwéi ;CM M00.I47.6S Informatiebureau V.V.V. in Oostburgs gemeentehuis De Oostburgse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer die met het aanstaande toeristenseizoen in zicht nog steeds geen oplossing had ge vonden voor onderbrenging van zijn informatiebureau, is hierin op het laatste ogenblik, dank zij de mede werking van het Oostburgse gemeen tebestuur, geslaagd. Tijdens een ge houden bespreking tussen het college van burgemeester en wethouders en een afvaardiging van het V.V.V.-be- stuur is namelijk overeengekomen, dat het Inlichtingenkantoor van de V.V.V. deze zomer zal worden onder gebracht op de gemeentesecretarie. Zoals reeds in zovele gemeenten in Zeeland, zullen de toeristen dit sei zoen dus alle gewenste inlichtingen op het gemeentehuis kunnen verkrij gen. In de hal van het gemeentehuis staat een standaard opgesteld, waar in zich de folders van diverse West- Zeeuws-Vlaamse V.V.V.'s en van de Belgische kust- en kunststeden be vinden. Het secretariaat van de V.V.V. Oost burg blijft bij de heer H. M. Legrand. Schoolhandbaltoernooi in Goes Indien de weersomstandigheden dit toelaten zal a.s. donderdag op drie velden van het gemeentelijk sport complex te Goes een veldhandbaltoer- nooi worden gehouden waaraan niet minder dan 39 schoolelftallen van het middelbaar en uitgebreid lager onderwijs mee zullen doen. Uit alle delen van Zeeland komen de scholie ren naar Goes; o.a. uit Middelburg, Vlissingen, Zierikzee, St.-Maartens- dijk, Kruiningen, Terneuzen en Hulst. Vorig jaar kon dit toernooi niet door gaan, omdat tot tweemaal toe het weer zo slecht was, dat het niet ver antwoord was de jeugd te laten spe len. Daarom hoopt de organiserende schoolvereniging „Vlam" van het Goese lyceum, dat de weergoden haar goed gezind zullen zijn. De jon gens zijn in 5 klassen ingedeeld, ter wijl er 4 klassen voor meisjes zijn. In totaal zullen er 66 wedstrijden worden gespeeld. Geslaagd Dezer dagen slaagden voor het exa men bedrijfghrandwacht tweede klas P.T.T. de heren B. Huizer, J. Stroo- mijer, P. van Wierlngen en J. Zwa german, allen te Vlissingen en de heer G. de Hoed te Middelburg. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 11 april. Aanvoer in totaal 2333. Vette koeien en ossen 1412; varkens 941. Vette koeien le kw. 295—320. 2e kw 275— 290, 3e kw. 250270: varkens (lev. gew.) le kw. 147, 2ë kw. 145, 3e kw. 143, alles per kg. in cents. Vette koeien aanvoer even groter, handel slepend, prijzen le kwaliteit vooral niet hoger, 2de en derde kwaliteit niet geheel prijshoudend, prima's boven notering; varkens (lev. gew.) aanvoer iets meer, handel kalm- prijzen als vorige week by afloop aanmerkeiyk lager, enkele prima's boven notering, zware varkens van 136 138. VEILING V.V.ZJ3. GOES 11 april. Groenten. Per stuk Bloemkool A I 61—85. A II 54—76, B I 50—65, B II 36—72, C I 25—45, C H 15—35, D II 6—12, afwijkend 8—48. Kropsla I 12—16, II 10— 12, C I 9. Per bosRadijs 919. Per kg Witlof A II 68—72, afwijkend 53. Prei I 5658, II 36. Spinazie H 4054. Rabarber 24—41. Peen 16. Uien 7. VISMIJN VEERE 11 april. 364 kg exportgarnalen 4,29 8 fcg schar 69. 48 kg bot 41—50. 68 kg tong 2.91—3,71. 12 kg rog 52. 10 kg kabeljauw 53. 2 kg tarbot 1.10. 50 kg ongesorteerde vis 3565. Veetentoonstelling te Oostburg op 21 september De regelingscommissie, die telken- jare de grote veetentoonstelling van fokvee, vetvee, handelsvee, varkens, schapen en geiten te Oostburg orga niseert, heeft in de laatstgehouden vergadering besloten dit jaarlijks evenement op veeteeltgebied in 1960 te houden op woensdag 21 septem ber a.s Voor deze tentoonstelling, die dit jaar voor de 23ste maal wordt gehouden, heeft de organiserende commissie reeds van diverse vereni gingen en instanties, maar ook van particulieren, toezeggingen voor sub sidie en ereprijzen gekregen. Concert Instrumentale De Vereniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg zal op woens dag 27 april een concert geven in de Concert- en Gehoorzaal onder lei ding van Henk Stam. Medewerking verleent de pianist Gerard Hengeveld. Uitgevoerd worden werken van Hen- kemans, Haydn en Schubert. „BEETJE BANG VOOR MIDDELBURG" Gezwicht voor nationaal belang Met twee stemmen tegen, die van de raadsleden W. J. Dingemanse en C. A. Polderdijk, en vijf stemmen voor, heeft de raad van Nieuw- en Sint- Joosland in de maandagavond ge houden vergadering, besloten In het kader van de gemeentelijke herinde ling van het zuid-Sloegebied, aan Vlissingen gronden af te staan, ge legen in het zuidwestelijk gedeelte van de Nieuw- en Sint-Jooslandpol- der. Eerst na een felle discussie, waarin B. en VV. het nationaal be lang van het Sloeplan op de voor grond stelden, ging de raad tot stem ming over. In het pre-advies stelden B. en W. dat de betrokken gronden tot de best denkbare en zeer gunstig verka velde percelen behoren. Vandaar dat afstand voor de gemeente zeer pijn lijk is. Men stelt zich bovendien de vraag of hier niet te royaal wordt omgesprongen met de beste cultuur grond die in >ns land te vinden is. Daarentegen wilde men het nationaal belang van het Sloeproject zwaar la ten wegen, en B. en W., stelden dat het van weinig werkelijkheidszin en vooruitstrevendheid zou getuigen als de gemeente Nieuw- en Sint-Joos- land in deze geen positief geluid zou laten horen. In het conceptschrijven aan Gedeputeerde Staten was gesteld dat de raad, zij het met enige spijt, met de voorgestelde wijziging in zou stemmen. De heer W. J. Dingemanse be greep de houding van B. en W. niet, die hij veranderd noemde, daar vroeger tegen afstand van een veel kleiner stuk land wel heftig vas geprotesteerd. „Het raakt kant noch wal" meende de heer C. A. Polderdijk, die de grens van Vlissingen graag langs de Krukweg had gezien. De voorzitter, burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck, wees op het nationale belang van het Sloe plan. „Als B. en W. spijt hebben, waarom protesteren ze dan niet?" vroeg de heer Polderdijk zich af. Wethouder K. Kwekkeboom zei daar op ook voor het nationaal belang van het Sloe te zijn gezwicht. De voorzitter maakte daarop mel ding van een argument dat zwaar heeft gewogen voor B. en W. tot het besluit kwamen, en dat niet in de toelichting was vermeld. Hij memo reerde dat het raadslid Schorer in de Middelburgse raad zou hebben ge zegd dat Nieuwland voor Middelburg een lastige enclave zou kunnen zijn. bij het annexeren van de gebieden rond het Sloe. „Dit is", aldus de voorzitter, „voor B. en W. een be langrijk motief geweest om naar Vlissingen te gaan en Middelburg er buiten te houden". De heer A. de Jager noemde de an nexatiepogingen van Middelburg een antroverse tussen Middelburg en Yiissingen, ondanks de dubbelstad gedachte. .Als Vlissingen de strook industriegebied neemt is er voor Mid delburg niets meer te halen" zo meende hij. De voorzitter meende dat Vlissingen niet moest worden tegengewerkt. Door aandringen zou Vlissingen zijn zin hebben gekregen. Er zou volgens de voorzitter in't oorspronkelijk wets ontwerp over de herindeling een fout zijn gemaakt. Daarop zou 's-Heer- Arendskerke rich tot de minister hebben gewend om op de fout te attenderen. Daarna was het nieuwe voorstel gekomen, waarvan de voor zitter zei: „Het is een bof voor Vlis singen dat het hier ter tafel ligt". De voorzitter zei niet bang te zijn voor Vlissingen, maar wel een beet je voor Middelburg, waarop de heer Dingemanse zei nu voor Vlissingen toch ook bang te zijn. De heer Din- VEILING BERGEN OP ZOOM 11 april. Andijvie 71100. Wittekoul 20— 30. Waspeen 15. Prei 3051. Radijs 9—21. Sla 8—24. Spinazie 37—70. Witlof 27—83. Rabarber 17—43. Raapstelen 13—17. As perges 40—5.60. VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG 11 april. Fruit. Jonathan K 53—73. Gol den Delicious K 60. Appels kroet 24. Saint Remy K 45. Groenten. Bloemkool 4 st. per kist 89 93, idem 6 st. per kist 5886. Idem 8 st. per kist 28—63. idem 10 st. per kist 15— 36, idem 12 st. per kist 10—27. Sla I 10— 20, Idem II 8—18, idem C 5—8. Spinazie 46-63. Stoofsla 23—43. Rabarber 14—29. Andijvie 80—91. Prei '0—59. Radijs 19— 26. Witlof 751.01. Komkommers 48. Heden werden de eerste komkommers aangevoerd door de heer P. D. Zoute- welle, Noordweg 76, Sernoskerke. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM Bintje 45 april 1 contr. f 22,—, 1 contr. 21.60. 1 contr. f 21.40, 1 contr. 21.30. Bintje 35 7 contr. f 20.10, 2 contr. f 20.20. 12 contr. 1 20.30. Alpha 2 contr. 16,40, 12 contr. f 16,20, 1 contr. f 16,10. Dagomzet 40 contracten. Do,binJan-conferentie te Middelburg door C.B.O. De regionale commissie Midden- zeeland van het „Contact-centrum Bedrijfsleve Onderwijs" houdt op donderdag 21 en vrijdag 22 april a.s. in het stadhuis te Middelburg een conferentie over het Deltaplan, waar aan rectoren, directeuren en docen ten bij het V.H.M.O. in geheel Ne derland kunnen deelnemen. De conferentie heeft tot doel de deel nemers een indruk te geven van de uitvoering van het Deltaplan, de ge volgen daarvan voor de welvaart van ons land en van de functies en func tionarissen op middelbaar en acade misch niveau, die bij de uitvoering van de werken betrokken zijn. Nadat de deelnemers op 21 april in de burgerzaal van het stadhuis ont vangen zijn door ir. T. Michielsen, de voorzitter van het C.B.O., zal bur gemeester mr. Joh. de Widt van Mid delburg de conferentie openen. Op het programma van de eerste dag staan inleidingen door drs. M. C. Verburg, de directeur van het E. TJ. voor Zeeland over de econo mische ontwikkeling van Zeeland en het Deltaplan door ir. H. A. M. C. Dibbits, hoofdingenieur-directeur van de Deltawerken-Zuid over de technische aspecten van het Delta plan en door ir. J. G. Snip, hoofd ingenieur voor bijzondere diensten van de Zeeuwse provinciale water staat, die een „provinciale." visie op het Deltaplan zal geven. Op de tweede dag wordt een rond vaart gemaakt over de Deltawerken, waarbij ir. Snip een toelichting zal verzorgen. Weer terug vertelt ir. W. N. Blankevoort over de uitvoering van het plan in de praktijk en de mensen, die er bij betrokken zijn, waarna de heer P. Switters. aard rijkskundeleraar aan het chr. ly ceum te Goes, aanknopingspunten voor het voorbereidend hoger en mid delbaar onderwijs zal bespreken. gemanse vroeg voorts, het nationaal belang van het Sloeplan inziende, hoe groot nu eigenlijk de nationale ramp zou zijn als de grond niet bij Vlissingen werd gevoegd. De burgemeester merkte nog op dat Missingen eerlijk met zijn wensen voor de dag komt, maar dat Middel burg in vijf minuten de motie Scho rer aanneemt. Wethouder Kwckkc- hoom vestigde er nog de aandacht op dat, „als de grens zo komt te lig- gem „er voor Middelburg niets meer bij is" Daarop bracht de voorzitter het voorstel in stemming. De raad discussieerde voorts nog lange tijd over de aansluiting op het telefoonnet, van het huis van de wethouder J. Kwekkeboom. De heer Polderdijk meende dat de heer Kwek keboom de kosten zelf moest betalen, terwijl B. en W. van mening waren dat het hier een geval van gemeente belang betrof. Vooral daar de heer Kwekkeboom nooit om een telefoon heeft gevraagd, aldus de voorzitter. Het voorstel om de benodigde gelden voor de aansluiting uit te trekken, werd met vijf tegen een stem aan genomen. Voorts ging de raad ak koord met de vaststelling van een verordening tot heffing van een ri oolbelasting, en met de salarismaat regelen over het eerste kwartaal 1960, en die welke ingaan per 1 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 7