De avonturen van Stikkeltje en Bruunke P.Z.C. Het dagblad voor Zeeland. OPENINGSATTRACTIE (verbouwing parterre) Alleen BISCH0FF N.V., dameszaak, ore n, Met één toestel kan men ook luisteren naar Matthaus-passion VANDAAG 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 12 APRIL 1960 PARIS IE NNE dat dacht u maar! Het is dat zwierige ensemble dat't hem doet! Zo „wegge lopen" van de Pa- rijse boulevards om uw nederlandse hart te stelen. ZIJN Verstandige automobilisten verlangen in de eerste plaats, dat hun wagen voldoet aan dc hoogste eisen CiOK van techniek en prestatie. w Daarnaast moet hun auto een voorname smaak en moderne levensstijl tot uitdrukking brengen. DE KENMERKEN VAN DE BORGWARD ISABELLA De keuze van een Borgward Isabella doet al deze wensen op superieure wijze in vervulling gaan. Slank, gedistingeerd van lijn - gerieflijk en luxueus van interieur - perfectie onder ae motorkap Kortom# een bijzondere wagen met bijzondere capaciteiten. Een'proefrit zal u daarvan stellig overtuigen. Importeur: HOSIER'S AUTOMOBIELBEDRIJVEN N.Y. Binckhorstlaan 255» Den Haag, TeL 851703 Spanjaardslaan 162, Leeuwarden, TeL 26070/26080 Over deze gedistingeerde, uiterst betrouwbare Borgward Isabella verschaffen wij u gaarne alle gegevens. Ook voor een welverzorgde frit behi u bij ens en onze dealers van t welkom. G. A. v. d. Berg, oogarts, Molenwater 129, Middelburg. AFWEZIG van 12 april t.m. 8 mei. Voor spoedgevallen dr. M. Schreuder, Vlissingen. MIDDELBURG LNOORDSTR. 10-12 BERGEN OP ZOOM KREMERSTR. 24-26 HAJOCO Plan van uitbreiding Het hoofd van het gemeen tebestuur van Wissenkerke maakt bekend dat het ont werp van het uitbreidings plan in onderdelen voor aanvulling van het recrea tiegebied „De Banjaard" in de Onrustpolder in uitvoe rige kaart uitgewerkt, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 14 april tot en met 12 mei 1960 en dat belang hebbenden vóór 13 mei 1960 hun bezwaren tegen het ontwerp kunnen inbrengen bij de gemeenteraad, Wissenkerke, 12 april 1960. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. van Halst. Dinsdag 12 april Woensdag 13 april Donderdag 14 april Vrijdag 15 april Zaterdag 16 april Nog 5 dagen kunt U profiteren van onze Bij aankopen vanaf 10,-1 paar nylons voor 50 ct. Bij aankopen van 30,- en hoger een taart cadeau, te bestellen bij uw eigen banketbakker. WALSTRAAT15 - VLISSINGEN. Op goede voet [JI met de nieuwe mode Voor allemaal, voor moeder, vader en de kinderen zijn er schoenen in de nieuwe lijnen en kleuren van vooraanstaande merken. fl:I i Kom nu kijken. Pasen zal er des te mooier Iv Êt en prettiger om zijn. Labrujère's Schoenenhuis Coosje Buskenstraat 132-134, Vlissingen, telefoon 2672. RADIO- EN T.V..RUBRIEK 310* 0H sennjve* STEREOFON1SCHE UITZENDING UIT NAARDEN Over beide Hilversumse zenders zal donderdag een stereofonische uitzen ding worden verzorgd van de uitvoe ring van de Matthaus-passion in de Grote Kerk te Naarden. De techni sche dienst van de Nederlandse Badio Unie heeft zich ingespannen om deze uitzending zo goed mogelijk te doen slagen. Voor het stereofonisch be luisteren van deze uitzending heeft men uiteraard twee gelijkwaardige toestellen nodig. Het is echter dit maal mogelijk om ook met één toe stel een behoorlijke ontvangst te krij gen. De heer W. Ch. Kalee, chef van de omroeptechniek van de N.R.U., deel de ons mee, dat het namelijk een echte stereofonische uitzending is. Dat wil zeggen dat het geluid niet zo scherp wordt gescheiden; de geluiden lopen in natuurlijke vorm over, waar- gif A jig r "1hg k£ hebben door samenwerkinj Ësstel oók kan l door men met kan plaats- king van de N.CJt.V. en de A.VJt.O. Men heeft namelijk nog steeds voor stereofoni sche uitzendingen twee zenders nodig, hoewel het technisch reeds mogelijk is beide informaties over een zender te brengen. Voordat het zover is zul len op internationaal niveau nog wel diverse conferenties nodig zijn. Er is echter thans nog niets inter nationaal geregeld, zodat men ge bruik moet maken van twee zeoders rnet het voor velen nare gevolg dat zneri op die avond niets anders kan beluisteren. Als men op een juiste wijze stereofo nisch wil luisteren dan heeft men twee ontvangers nodig of twee aan sluitingen op het draadomroepnet. De ontvangers of luidsprekers moeten geplaatst worden in twee hoeken van de kamer in het algemeen drie meter uit elkaar. De voorkant van de ontvanger of luidsprekerkast wordt iets naar binnen gericht zodanig dat, wanneer het midden van de luid spreker een lichtstraal zou uitzenden, deze stralen in het midden van de kamer op ongeveer drie meter af stand van de wand, waar de luid sprekers zijn opgesteld, elkaar zou den ontmoeten. De zender Hilversum I( het N.C.R.V.- programma) geeft het geluidsbeeld, dat overeenkomt met het linker ge deelte van de Grote Kerk te Naarden. Dit toestel moet dus ook in de linker hoek van de kamer (gerekend vanaf de zitplaats) worden geplaatst. De zender Hilversum n (A.VH.O.) geeft het rechtergedeelte van de kerk en het daarop afgestemde toestel zette men rechts. Voor de uitzending wordt een test signaal uitgezonden, waarop een stem zegt: „Van links naar rechts van rechts naar links". Wan neer de toestellen goed zijn opge steld, moet men inderdaad Eet woord „links" uit de linker- en het woord „rechts" uit de andere luid spreker horen. Men heeft dan ook de gelegenheid, de luidsprekers zodanig, in te stellen dat de stem over beide luidsprekers dezelfde sterkte heeft. Wanneer de Nederlandse Bach-ver- eniging in Naarden met de uitvoering begint zal men onmiddellijk het ver rassend effect van de stereofonie kunnen beoordelen. Aan de uitzending, die om 18.30 be gint en duurt tot 22.30 uur werken mee: Erna Spoorenberg, Aafje Hey- nis, Tom Brand, Arjen Blanken, Lau rens Bogtman (Christus-partij) en voorts een groot aantal instrumen tale solisten, o.a. Herman Krebbers en Theo Olof (viool), Carel van Leeu wen Boomkamp (viool da Gamba) en de organisten Meindert Boekei en Al- bert de Klerk. Voorts het residentie orkest, het koor van de Nederlandse Bachvereniging en het koor van de iffing ei Vredesscholen in Amsterdam. Het scherm met „Patati-patata", een mu- geheel staat onder leiding van dr. j zikale komedie in afleveringen. Ver- Anthon van der Horst. volgens wordt een programma van Televisie Na het journaal wordt vanavond een filmdocumentaire van Ernst Alfter uitgezonden, die de naam van „Bui ten de tijd" heeft. Het gaat over liet dorpje Navazueies, dat midden in het Spaanse hoogland ligt. De tijd stroomt er voort als een onuitputte lijke rivier.... Deze wordt gevolgd door de film „De sleutels van net koninkrijk" naar de roman van de Engelse schrijver A. J. Cronin. Het ls het levensverhaal van §ater Francis Chisholm uit het chotse dorpje Tweeside. Als jonge idealist vertrekt hij naar China in dienst van de missie. Hij keert terug als een oude man, gelouterd na een leven vol strijd, maar met een onge schokt vertrouwen in de goedheid van de mensen. De Vlaamse televisie is op het scherm met „Patati-patata", een mu zikale komedie in afleveringen. Ver- 56. Stikkeltje heeft gemerkt, dat Bruunke hem niet nagekomen is; hij moet zijn vriendje te is hij nog zo bang! Daar schiet hem het potje honing te blieft, Echte Beren, we komen jullie een lepel pakken en nemen om beur- binnen! Hij rent het hol binnen en lekkere honing brengen!" ten een hap; hun ogen zijn stijf dicht i-«•*--- '»■»- «-ikKli iu!p snellen, al roept met bevend stemmetje: „Alsje- De beren zijn verrukt: ze gaan ieder van verrukking! de Duitse televisie overgenomen na melijk „Tussen Brooklyn en Manhat tan", een uitzending van George Gershwn van Gisele Deege. met melodieën naar een idee Radio De K.R.O. zendt in de avond de zes de lijdensmeditatie uit, dat wordt ge volgd door „O Haupt voll Blutt und Wunden" uit de „Matthaus Passion" van J. S. Bach. De A.VJt.O. zendt om 19.10 uur een programma uit onder de titel Zwerf tochten door operaland. Het is vandaag precies vijftien jaar geleden, dat de man die voor en tij dens de oorlog president van de Ver enigde Staten was. Franklin Delano Roosevelt, is overleden. „Zoals hij het zei" is do titel van een korte bio grafie, samengesteld door J. J. van Herpen, waarin fragmenten uit spee ches van deze staatsman te horen zijn. „D'oprechte Amateur" is vanavond voor de honderdste maal te horen. Aan deze uitzending werken mee: vocalgroup The Evergreens uit Am sterdam, Carla Hendriks uit Utrecht, Het IJmond trio uit IJmuiden, me vrouw Suse Maas-Rotte uit Domburg en The Musical Four uit Amsterdam. Annie Palmen mogelijk naar Curacao Het is niet uitgesloten dat Annie Pal men In juni naar Curacao en Aruba vliegt om daar een tournee to verzor gen. Ze heeft een verzoek ontvangen om reeds half mei te komen. Daar aan kon Annie Pabnen gezien de af spraken die zij in ons land heeft, niet voldoen. Daarom heeft ze voorgesteld een maand later te komen. Op dit voorstel heeft ze nog geen antwoord ontvangen. Ze verheugt zich er wel over om eens een weekje daar te gaan zingen, ver telde zij ons. Wat ze echter van plan zijn in "Curacao weet ik nog niet. De uitnodiging was erg vaag. Als ik ga dan zal het toch niet langer kunnen dan anderhalve week en zal ik met. het vliegtuig moeten gaan om tijd te winnen, vertelde zij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 10