Middelburg vervulde formaliteit juist iets beter dan Goes: 1-0 Volendam kan degradatie nauwelijks ontgaan TOGO BEHOUDT DE LEIDING DOOR ZEGE OP SWIFT II TURNSTER NEL FRITZ TOONDE OLYMPISCHE OEFENSTOF PATRIJZEN NA ZEGE OP BURGH STAP DICHTER BIJ 4e KLAS MAANDAG 11 APRIL 1960 PROVINCIAL*. A R t! O V/ H h COURANT WEINIG GEESTDRIFT AAN DE NADORST Als Roosendaal - RAC niet uitgespeeld wordt, is competitie van 2 B „uit" GEESTDRIFTIG hebben Middelburg en Goes de talrijke supporters op het Nadorstveld niet kunnen maken, vooral niet gedurende de eerste 45 minu ten, toen er bepaald onintelligent gevoetbald werd. Velen van de 11 groen witte en de 11 rood-witte spelers hadden er deze middag maar weinig zicht op en pas in de laatste 20 minuten van deze bijzonder fair gespeelde Zeeuwse derby werden de toeschouwers enkele hoogtepunten voorgescho teld. Toen speelde de Middelburg-ploeg iets beter dan voor rust en ook dan de Gocsenaren, zodat de 10 zege, die de hoofdstedelingen tenslotte be haalden, in overeenstemming was met het spelbeeld. Deze laatste wed strijd u-as echter zowel voor Middelburg als voor Goes kennelijk meer dan het vervullen van een formaliteit. Over de eerste helft is weinig (goeds) te vertellen. Beide ploegen waren om beurten in de aanval, zover nog van aanvallen gesproken kan worden, want de eanvalslinies hingen als het reeds zo vaak besproken losse zand aan elkaar. De Middelburgse keeper Hoogenboom had het nog het drukst, omdat de Goesenaren wat feller op de bal speelden en daardoor wat va ker in de buurt van de Middelburgse veste kwamen. De thee had de groen-witten kenne lijk tot wat andere gedachten ge bracht, want met name in het laatst van de strijd joegen zij herhaalde lijk met gevaarlijke aanvallen op het Goes-doel af. Gevaar kwam er hier bij van de linkervleugel, waar Wim Groenewegen de laatste wedstrijden zijn oude vorm weer bezig is terug te vinden, en van Wim Lievense en Juul Vogel, twee hardwerkende kna pen In het midden. Zij vonden echter in de Goese gebroeders Jo en Nico Krijger enkele geduchte tegenstan ders en aan het uitstekende verdedi gen van de beide Krijgers, betrouw baar geassisteerd door keeper Zwar- tepoorte, is het te danken, dat de hoofdstedelingen in de laatste fase niet meer treffers scoorden. Thans bleef liet bij die ene, die Jan Bostelaar in do 15e minuut na rust van zijn linkervleugelcol- Dames-hockeyzege op Duitsland (5-0) Een fris, vlot en snel spelend Neder lands damesteam heeft zich zondag middag in het Wagener-stadhm op indrukwekkende wijze gerehabili teerd voor de onlangs in Wales gele den nederlaag. De Duitse damesploeg vooral na het sterke spel dat enkele weken geleden door do hockey-Gret- chens In het W'embleystadiou tegen Engeland werd gedemonstreerd een gevreesde tegenstander, werd met met 5—0 verslagen. Zonder blikken of blozen werd de weifelende Duitse defensie keer op keer onder de voet gelopen en Ursel Stuemer werd vijf maal gepasseerd zonder dat deze doclvrouwe enige blaam trof. Jammer was het, dat de ijzige stormwind zovele toeschouwers thuis had gehouden. Slechts 1000 kij kers hebben deze 70 minuten „real" hockey aanschouwd. lega Groenewegen knap inkopte. Goes haalde nog wel Hans Zwee- dijk van de vleugel naar het mid den van de aanvalslinie, maar dat tijdstip was te Iaat gekozen om de Middelburgse spil Bert Carol die een beste partij speelde, en diens helpers in moeilijkheden te brengen. De stand van de tweede klas B ziet er nu als volgt uit: T.S.C. 22 17 2 3 36 74-26 Vlissingen 22 14 3 5 31 41-23 Hulst 22 11 5 6 27 59-40 Middelburg 22 11 4 7 26 43-39 Rood Wit 22 10 4 8 24 45-38 Terneuzen 22 11 1 10 23 39-42 Dosko 22 9 4 9 22 41-38 Roosendaal 21 8 5 8 21 39-37 R.A.C. 21 8 4 9 20 32-45 Internos 22 5 4 13 14 41-54 Goes 22 5 2 15 12 31-50 B.S.C. 22 2 2 18 6 24-77 Het valt te verwachten, dat de des tijds bij de stand 1-1 gestaakte wed strijd Roosendaal-R.A.C. niet meer zal worden gespeeld, omdat de eind uitslag geen invloed heeft op de eind stand. ZEEUWSE KORFBALCOMPETITIE Vopo en Swift door winst beide op het fluweel Dat Swift II voor Togo in de Zeeuw se korfbalcompetitie een moeilijk te omzeilen klip was, blijkt wel uit. de 45 uitslag. Do punten zijn echter weer binnen voor Togo, waardoor de ploeg nog steeds zonder verliesptm- ten is. Animo I blijft goed volgen, maar het eerste team van Elto was een niet gemakkelijk prooi, daar het tot tweemaal toe de leiding v.ist to nemen en deze slechts in het laatste kwartier verloren zag gaan. Het werd 42 voor de ploeg die bij de laatste aanvallen meer en scherper schoot. Olympia I kon tegen Zuidwesters I niet veel Inbrengen en moest met een 13-3 nederlaag genoegen nemen. Het bleef hierdoor tevens lantaarndra ger. Vios behaalde in Krabbendijke de verwachte overwinning: het werd 5—1. In 2A werden twee wedstrijden ge speeld, die beide dezelfde uitslag op leverden, daar alle vier ploegen twee maal door de mand schoten. Door de ze gelijke spelen is de strijd om de bovenste plaats voorlopig nog onbe slist gebleven. Swift m en Vopo ge-' ven elkaar ook hier niets toe. Dat Top bij Onda niet verder kon ko men dan een 2-2 gelijk spel valt wel iets tegen. De ploeg uit Arnemulden heeft echter na de wedstrijd een pro test ingediend. In 2B wonnen Tjoba en Luctor met duidelijke cijfers, waardoor Volharding bij de leiders Is achtergeraakt. Thuis moest de ploeg zelf met 1-9 de eer aan de Ter- neuzenaren laten. W.K.V. behaalde zijn eerste overwinning en drukte Scampolo steviger op de laatste plaats. In 3A leverde A.K.C. een goede pres tatie door het bezoekende Stormvo gels met een 4-1 nederlaag over de Schelde naar buis te sturen. Zuid westers maakte er tegen Swift VI een waar schuttersfestijn van: het schoot vijftien maal raak. D.O.S. '55 was voor Vedo H te sterk en haalde daarmee de eerste oogst binnen in dit seizoen. In 3B was het V.Z.O.D. dat ook nu weer winst behaalde door Togo met 6-2 te verslaan. Zeelandia II kon met het kleinste mogelijke verschil Blauw Wit II er onder houden (3-2). Bij de adspiranten A blijkt wel de hegemonie van Swift A. Ani mo kon het tegen Elto A niet bolwerken. In B. staat Onda er het beste voor met vier overwin ningen uit evenzovele wedstrij den. In C. is nog te weinig ge speeld om een kanshebber aan te wijzen, hoewel Vitesse het niet slecht doet. In D. is alleen Swift-Kwiek nog zon der verliespunten. De ploeg wordt echter op de voet gevolgd door Vedo B. met 1 verlïespunt. In E doen Noad Vopo en Atlas B. het bijzonder goed, maar zij hebben elkaar onderling nog te weinig ontmoet om tot bepaalde voorspellingen te komen. In F. is Togo wel de sterkste ploeg. Ze kreeg nog geen enkel tegenpunt te incas seren. De voetbalclub Patrijzen uit 's-Hee- renhoelc is gistermidag een stapje dichter bij de vierde Idas K3J.V.B. gekomen door met S1 van Burgh te winnen. Met de bal dan de voet belaagt een aanvaller van Patrijzen hier de Burgh-defensie. Foto PJZ.C.). Zeeuwen hengelden aan kust bij Nieuwpoort Een aantal Zeemvse sportvissers (53) hebben deelgenomen aan de zce- hengeiwedstrijd van de „Westlmst- vissers" In de Belgische kustplaats Nieuwpoort. De wedstrijd werd ge wonnen door Robert Dïlly, die 15 vis sen (789 gram) verschalkte en daar mee 1530 punten veroverde. De heer Dillj' is lid van Marsouins Boulogne. De tweede plaats was voor de Belg Berquin van de „Westkustvissers", die 10 vissen ving (545 gram) en 1045 punten verzamelde. De eerste Zeeuw, de heer C. de Smet uit IJzen- dijke, eindigde op de 34ste plaats met 4 vissen en 445 punten. Robbie van de Ussel, uit Middelburg (12) ving één vis van 180 gram en dat leverde hem 230 punten op. Er wer den voornamelijk „lompen" gevan gen en enkele platvissen. De weers omstandigheden waren niet gunstig. Er stond een stormachtige wind. On geveer 300 vissen werden de buit van de in totaal 355 sportvissers, de op de „staketsels" van Nieuwpoort hun geluk beproefden. In Lewedorp hebben Robur en Dom burg gistermiddag gestreden om de gradatie uit de eerste klas van het afdelingsvoetbal te ontgaan. Deze be slissingswedstrijd was voor Domburg een tevergeefse strijd: het verloor met lf0. Op de foto voorkomt de Dombitrgse doelman een zeker schij nend doelpunt door tijdig uit te lo pen. (Foto P.Z.C.). VOOR DE ACTIE „SPORTHAL" Tijdens herhaling van V.T.V.-jubileumuitvoermg TEN EINDE OOK „enkele steen tjes" bij te dragen voor een toekom stige sporthal m hun woonplaats hebbcu de leden van de Vlissingse Turnvereniging een reprise gegeven van de jubileumuitvocring bij het 60- jarig bestaan. Het Concertgebouw was zaterdagavond echter bij lange na niet zo stampend vol als enkele maanden geleden en dat was behalve voor de pot van de „actie sporthal" ook jammer voor die wegblijvers zelfWant ditmaal waren enkele bijzondere hoogtepunten aan het ju bileum-repertoire toegevoegd: het op treden van keurturnster Nel Fritz met haar Olympische oefenstof. En dat was zonder meer een adembe nemende gebeurtenis! Vooral met haar gracieuze vrije oefe ning illustreerde zij duidelijk hoezeer ook het Nederlandse damestuinen zich modem heeft ontwikkeld. Vier a vijf jaar geleden werd een vrije oefening zoals zaterdagavond door Nel Fritz gebracht in Nederland qua opvatting en persoonlijke capa citeiten van de keurturnsters nau welijks voor mogelijk gehouden. In derdaad deden de invloeden van het ballet zich in deze vrije oefening dui delijk gelden, maar desondanks was deze logisch opgebouwde en vloeiend uitgevoerde oefening van begin tot einde pure turnsport. Frapperende oefenstof was ook verwerkt in de brug-ongelijk en de evenwichtsbalk van Nel Fritz. Uitermate gecompliceerd waren vooral de zware C-elementen uit deze oefeningen, die door een per fecte lickaamsbeheersing ecuter Botwinnik ziek- partij uitgesteld H De twaalfde partij van de tweekamp BotwinnigTal om s §g het wereldkampioenschap, die m zaterdag gespeeld zou worden, s is uitgesteld tot 12 april a.s. wegen ongesteldheid van Eot- winnik. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tot een harmoniërend geheel wer den gemaakt. Alleen aan de brug-ongelijk bleef Nel Fritz deze avond beneden het hoge niveau, waarop zij gewoonlijk pleegt te werken. Daarentegen „draalde" zij echter aan het niet Olympische nummer ringen weer 'n oefening, die een klasse apart leek. Ondertussen bleek de dames-, zo wel als de herenploeg van V.T.V. sinds de jubileum-uitvoering alweer aan kracht te hebben gewonnen. Met name enkele dames hadden zich ken nelijk opgetrokken aan de oefenin gen van Nel Fritz en enkelen brach ten zelfs een moeilijk C-elemenfc uit de Olympische oefenstof van do Vlis singse tóp-turnster. Burgemeester mr. B .Kolff en wet houder C. J. Gillissen Verschage wa ren met hun damc3 getuige van deze uitvoering. AFDELINGSVOETBAL Domburg degradeert In het kader van het afdellngsvoet- bal zijn dit weekeind enkele belang rijke wedstrijden gespeeld. In de eerste plaats de wedstrijd tussen Pa trijzen en Burgh voor promotie naar de landelijke vierde klas en verder de beslissingswedstrijd tussen Dom burg en Robur om degradatie in de eerste klas te ontgaan. De Goesena ren wonnen met 40, zodat Dom burg degradeert. De beide tweede klas kampioenen Hoofdplaat en Kruiningen kwamen eveneens tegen elkaar in het veld met promotie als inzet. Hoofdplaat wist zijn kansen met een 40 zege in dit eerste tref fen te versterken. De eerste promotiewedstrijd voor de vierde klas van de K.N.V.B. is door Patrijzen gewonnen. De ploeg uit 's-Heerenhoek versloeg de bezoekers uit Burgh met fraaie cijfers: 31. Even vóór de wedstrijd aanving overhandigde de aanvoerder van Burgh de captain van het vijande lijk team een bloemstuk, symbool van de vriendschappelijke en sportie ve sfeer, waarin de wedstrijd zou worden gespeeld. De Patrijzen trokken met de wind in de rug direct fel tegen het Burgh-doel op. Met mooie aanval len zaaiden zij herhaaldelijk pa niek voor het doel van Burgh en wisten zij enige corners af te Schotten bedwongen Engels voetbal1-1 Bobby Charlton miste tot tweemaal toe een penalty Het Schotse voetbalelftal heeft za terdag op Hampdenpark te Glasgow, in de laatste wedstrijd van de com- Ïetitie van de „Home C-ontries", met 1 gelijk gespeeld tegen Engeland. Bij de rust leidde Schotland met 10. Door dit gelijke spel bezetten Enge land, Schotland en Wales ex aequo de eerste plaats in het eindklasse ment van deze competitie. Het is een meer spannende dan mooie wedstrijd geworden, die de 135.000 toeschouwers hebben gezien. Al in de vijfde minuut nam Schot land door een prachtig doelpunt van rechtsbuiten Graham Leggat de lei ding (10). Kort na de rust bestraf te de Hongaarse scheidsrechter een charge van een Schotse verdediger wel bijzonder zwaar door de Engel sen een strafschop toe te kennen. Linksbuiten Bobby Charlton had wei- tig moeite om vervolgens de gelijk maker te scoren. Het had er, toen Bobby Charlton een kwarter voor tijd opnieuw een straf schop mocht nemen, alle schijn van dat Engeand toch nog de zege zou gaan behalen. In eerste instantie miste Charlton de penalty weliswaar, doch aangezien hij te vroeg had ge schoten mocht de Manchester United- speler een nieuwe poging doen. Hij bleek evenwel te zeer uit zijn con centratie te zijn en het tweede schot was onzuiver gericht zodat de bal een meter naast het doel ging Ook voor MVV is de situatie hachelijk VOLENDAM IS gistermiddag heel wat dichter bij de eerste divisie geko men door de nederlaag tegen Fortu- naEen somber vooruitzicht voor Dick Tol en zijn mannen, die boven dien zondag naar Ajax moeten! van de overige „zwakke" ploegen was MVV de enige, die verloor. En de Maastrichtenaren zijn dan ook in een hachelijke situatie beland. Zouden dan toch Sittardia, Volendam en MVV degraderen? DOS-FEIJENOORD 0-1 DOS kreeg geen kans de in Rotter dam geleden 4-1 nederlaag .te wre ken. Feijenoord trok voortdurend aan de touwtjes en DOS kwam er tegen dit tactisch en technisch superieure team nog genadig af met 0-1. Het be slissende doelpunt viel reeds na vijf minuten en kwam van de voet van Cor van der Gijp. Tonny van der Lin den werd door Klaassens en Walhout volkomen onschadelijk gemaakt. ENSCHEDE-WILLEM II 4-2 Door Jansen en Brousec stond Enschede binnen een kwartier met 2-0 voor. Willem II ging ech ter beter spelen en door Brooy- raans en Koopal werd het 2-2. Een kwartier voor tijd scoorde Lenstra uit eeu voorzet van Jansen. Abe maakte er uit een penalty zelfs 4-2 van. S ITTARDIA-DWS/A 0-2 Tamme wedstrijd. Na rust kwam DWS/A snel op 0-1 en in de slotfase maakte Den Ouden de beslissende treffer: 0-2. RAPID JC-AJAX 2-2 Ajax mag beide handen dichtknijpen voor het gelijke spel, dat het in het laatste kwartier na een 2-0-achter- stand kon bereikenRapid draaide uitstekend, maar kreeg in de eerste helft door een goed doelpunt van Loo toch iets te veel, want ook Ajax speelde goed. Na rust deed Ra pid het echter zo mogelijk nog beter en kwam door Lenz op 2-0. Een kwartier voor het einde bracht Henk Groot met een prachtig doelpunt een wending in de strijd en nog juist op tijd zorgde Prins voor 2-2. V.V.V.-P.S.V. 1-1 Aardige wedstrijd met spanning en emotie, vooral toen arbiter Lacroix weigerde gehoor te geven aan VVV- protesten, omdat een PSV-er de bal met de hand uit het doel zou hebben geslagenPSV nam na een blanco ruststand de leiding, maar Teeuwen zorgde voor een verdiende puntenverdeling. ADO-ELINKWIJK 1-2 Geen fraai voetbal. Van Elinkwijk- zijde wél energiek en slagvaardig. Bij Elinkwijk waren Kraak, Mijnals en Kruin de sterren, die een beslissende rol speelden. Kruin 0-1, Schuurmans 1-1, vonk 1-2. Toen deden Mijnals en Kraak de deur dicht. BLAUW WIT-NAC 4-3 In het grote Olympische stadion zaten nog geen 5000 toeschou wers... en die weinigen zagen in ferieur voetbal. De zeven doelpun ten zorgden althans nog voor en kele hoogtepunten: Doeselaar 1-0, Mul 2-0, Lazeroms 2-1, Bouwmees ter 2-2, rust, Van den Berg 3-2 en 4-2, Lazeroms 4-3. SPARTA-MVV 2-1 Tot een halve minuut voor tijd hiel den MW en Sparta elkaar in even wicht. Toen scoorde Fitzgerald voor SpartaCoenen en Crossan had den eerder gescoord. Een gelijk spel was beter geweest, want met uitste kend aanvalsspel was MW zeker niet zwakker geweest. VOLENDAM-FORTUNA 0-4 Kohn en Appel gaven ieder met twee doelpunten Fortuna een volkomen vermende zege. De Fortunezen waren in alle opzichten superieur en vooral ook doordat een uitstekende Cor van der Hart midvoor Tol volkomen uit schakelde was er voor Fortuna geen gevaar te duchten. STAND AJAX Feijenoord PSV NAC DOS Sparta VVV Blauw Wit Willem 2 II 29 20 5 4 45 91—36 29 15 10 4 40 73—29 29 14 9 6 37 58—40 29 14 7 8 35 51—44 29 15 4 10 34 68—47 29 13 4 12 30 45—43 29 10 10 9 30 4&53 29 12 4 13 28 43—87 29 10 -7 12 -27 5*^59125 dwingen. Na een kwartier nam Ko Traas een corner en M. Ver- mue, die de bal in bezit kreeg, schoot onhoudbaar In, 10. De Patrijzen bleven domineren en na een half uur bracht P. Traas met een prachtige kopbal de stand op 2-0. Burgh probeerde het spel te ver plaatsen en even leek het of men daarmee resultaat zou hebben. Maar de voorhoede der bezoekers bracht het niet verder dan de backs C. Timmerman en D. Boonman, die elke aanval in de kiem smoorden. Na dit overwicht van Burgh namen de Patrijzen het middenveld weer in bezit. Spil Steenbakkers zette zijn voorhoede herhaaldelijk aan het werk en ongeveer vijf minuten voor de rust gaf rechtsbuiten Jan Fran sen een scherpe voorzet en het was weer Piet Traas, die met een kopbal de stand op 30 bracht. Met deze stand was de rust aangebroken. Direct na de hervatting van de strijd trachtte Burgh het heft in handen te nemen. De bezoekers ondernamen verschillende gevaarlijke aanvallen op het Patrijzen-doel, maar keeper Hoornick sloeg de aanvallen op zijn heiligdom handig af. Toch zou er nog geen doelpunt vallen Toen de Burgh-linksbuiten de bal scherp voor het doel plaatste, werkte een van de achterspelers van 'de Pa trijzen het leer In eigen doel. Do Patrijzen ondernamen nog ver scheidene gevaarlijke aanvallen en paal en lat voorkwamen, dat Burgh een nog grotere nederlaag leed. De wedstrijd werd uitstekend geleid. Nederlands B-elftal tegen S.V. Fürth Het Nederlands B-elftal, dat woens dagavond a.s. (aanvang 19.30 uur) te Geleen een oefenwedstrijd soeelt tegen de S.V. Fuerth, is als volgt samengesteld: DoelJongbloed (D.W.S.A.), achter: Van der Lee (Sparta) en Veldhoen (Feijenoord), midden: Villerius (Sparta), Walhout (Feijenoord) en De Koning (Sparta), voor: Swart Ajax), Schouten (Feijenoord), Cees Groot (Ajax), Cor van der Gijp (Feijenoord) en Bosselaar (Sparta). Reserves: Van Drecht (Ajax), Piet de Groot (Hermes D.V.S.), Franssen (G.V-A.V.) en Bouwmeester (N-A.C.) Ab Sluis winnaar van Ronde van Noord-Holland De 22-jarige Ab Sluis uit Badhoeve dorp heeft zondagmiddag de 205 km lange Ronde van Noord-Holland, de eerste amateur klassieker van dit seizoen, op zijn naam gebracht. Belgisch voetbal De uitslagen van de zondag voor de eredivisie van de Belgische competi tie gespeelde wedstrijden luiden O.C. CharleroiA C. Beerschot 10; St.-TruidenUnion St.-Aillais 10; Standard LuikF.C. Antwerp 40; AnderlechtLierse SK. 4l; Ber- chem SportBeringen 10; Water schei ThorF.C. Luik 02; C S. VendersF.C. Brugge 10; Daring C.B.La Gantoise 21. Lierse S.K. bezet met 36 punten uit 28 wedstrijden de eerste plaats Be ringen sluit de rij met 16 punten. ADO 29 12 3 14 27 55—60 DWS/A 29 11 5 13 27 45—53 Elinkwijk 29 9 9 11 27 32—38 Rapid JC 29 8 10 11 26 38—48 Fortuna '54 29 9 7 13 25 54—63 SC Enschede 29 10 4 15 24 59—68 MW 29 10 4 15 24 50—65 Volendam 29 9 3 17 21 49—71 Sittardia 29 5 5 19 15 35—70 K.N.V.B.-T0T0 Aantal deelnemers 477.340. Totale in leg; 689.813. Eerste prijs 120.717. Tweede prijs 60.359. Derde prijs 60.359. 3 meldingen met 15 pun ten. 20 meldingen met 14 punten. 200 meldingen met 13 punten. De drie meldingen met 15 punten zijn: D. J. Rietbroek, Johannesburg- straat 34, Den Haag (Triomf); W. Wiggers. W. Spaansweg 74, Bree- zand (BKC); J. Schipper, Holter- straatweg 187, Rijssen (Rijssen Vooruit). CARITAS-POOL Aantal deelnemers 39501. Totale in leg 42.516. Eerste prijs 8290. Tweede prijs 4.464. 1 melding met 12 ftpnten (Beswjnkel uft Hengelo). Idingen mét II punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5