Zeeuwse arbeidsreserve in maart met 1000 afgenomen Zierikzee begint nog dit jaar restauraties WALCHEREN TOTALE TIENJARENPLAN BELOOPT f 1,8 MILJOEN Diplomauitreiking aan middelbare landbouwschool te Middelburg NIEUW STREEKZIEKENHUIS HULST OFFICIEUS IN GEBRUIK VRIJDAG 8 APRIL I960 PROVINCIALE ZEEUWSE O O U R A N 'I ROND 1500 PENDELAARS BUITEN PROVINCIE In vergelijking met maart 1959 daling voor helft veroorzaakt door pendel Uit de maandelijkse cijfers van het districtsbureau voor de ar beidsvoorziening in Zeeland blijkt, dat de geregistreerde man nelijke arbeidsreserve gedurende maart met 1029 gedaald is van 4530 eind februari j.l. tot 3501 eind maart. In vergelijking met de maand maart van het vorige jaar zijn er dit jaar 785 werk lozen minder geregistreerd, hoewel dit cijfer gecamoufleerd wordt door de pendelende arbeiders naar Rotterdam en West- Brabant. Want de helft van deze daling is veroorzaakt door de toeneming van de pendeldienst, die momenteel in onze provincie zowel betreffende de normale (afstanden rond 1020 km) als de abnormale pendel rond 1400 tot 1500 arbeiders buiten de provinciegrenzen brengt. Van het totaal van 3500 werklozen in Zeeland zi.1n er 2340 geheel werkloos en 1161 werkzaam op „aan vullende werken". Vorige maand wa ren er 1800 mannen op deze werken aan de arbeid; het belangrijk afge nomen aantal van rond 640 is inmid dels gedurende de afgelopen week nog eens met 200 teruggelopen, zodat het aantal sinds februari ongeveer gehalveerd is. In de provinciale rij staat Zeeland met 60 per 1000 man nelijke loontrekkenden (landelijk 22 per 1000) overigens nog stevig op de vierde plaats, traditiegetrouw weer na Drente (112), Friesland (75) en Groningen (68), en nog immer be langrijk voor op Overijsel (23 per 1000). Het promilage eind februari was voor Zeeland 78, landelijk 29, terwijl de 3 noordelijke provincies be langrijk zijn gedaald. Alle Zeeuwse rayons hebben in maart bijgedragen tot de daling van het werkloosheidcijfer, waarbij vooral Oostburg (van 909 tot 640) en Tholen (van 458 tot 274) in het oog gespron gen zijn. Overigens bevindt het pro milage van de mannelijke loontrek kenden zich in de rayons Oostburg, Tholen en ook Hulst nog belangrijk boven het Zeeuwse gemiddelde, res pectievelijk met 128, 88 en 119. De rest van de rayons is ongeveer felijk gebleven of belangrijk ge aaid: Goes van 670 naar 501 (67 naar 50), Kruiningen van 139 naar 94 (43 naar 29), Middelburg van 569 naar 497 (65 naar 56), Sas van Gent van 58 naar 31 (29 naar 16), Torneu- zen van 352 naar 289 (53 naar 44), Vlissingen van 361 naar 320 (37 naar 33) en Zierikzce van 317 naar 272 (79 naar 68). In vergelijking met vorig jaar maart ls de reserve m het rayon Zierikzee gestegen, namelijk van 160 naar 272, hetgeen met name veroor zaakt wordt ooor de herverkaveling en de werkzaamheden aan de delings- dijk. (Advertentie) Wereldvermaard en niet zonder redenWant over de hele wereld wordt in elke goede keuken Maïzena Duryea gebruikt voor het binden van groenten, soe pen en sausen. Zierikzees postkantoor opende een loket meer De U .V .V .-afdeling Zierikzee. heeft er donderdagmorgen in het plaatselijk postkantoor voor ge zorgd, dat de komende en gaande man aan een loket meer dan nor maal zijn zaken kon afhandelen. Mevrouw Lugt-Heloma, de presi dente, had zich namelijk ge ïnstalleerd achter een postzegel- stand met de bedoeling op deze manier een steentje bij te dragen voor de acties in het kader van het Wereldvluchtelingen jaar. Zo genaamde vluchtelingenzegels met een waarde van 12 en 30 cent, waarop een toeslag van 8 en 10 cent ivordt berekend, heeft zij daar drie uur lang aan het pu bliek te koop aangeboden. Het re sultaat was tenslotte een bedrag van f 58.20. Op een verzoek van de stichting .Voor het Kind" aan de plaatselijke comité's-voor-de- verlcoop-van-kinderzegels heeft de U.V.V.-afdeling zodoende duide lijk een positief antwoord gege ven. Tevens werden deze morgen 100 bevrijdingskaar ten aan de man gebracht, die de kopers beplakt met vluchtelingenzegeïê aan H.M. de koningin kunnen toezen den. Het resterende gedeelte van deze kaarten, ook bestemd voor de vluchtelingenhulp zal volgende week woensdag tijdens de actie avond van de Soroptimistenver- eniging ten verkoop worden aan geboden. Ook in het rayon Hulst is de ar beidsreserve gestegen in vergelij king met vorig jaar maart (571 □aar 583), waarbij nog rekening moet worden gehouden met het feit, dat ongeveer 100 arbeiders naar Rotterdam pendelen. Was dit niet het geval gevveest, dan zou hier zelfs een stijgmg van over de 100 genoteerd zijn. De daling iu Oostburg in vergelijking met 1959 van 859 tot 640 moet voor een be langrijk deel gezien worden in het licht van migratie en pendelen. De daling heeft dus geen gunstige ontwikkeling van de situatie in West Zeeuwsch-Vlaanderen weer... Betreffende de bedrljfsklassen en be roepsgroepen is de daling te vinden in de bouwnijverheid (van 778 tot 507), de landbouw (van 1393 tot 936), niet-varend transportpersoneel (280 tot 181) en de groep losse arbeiders (676 tot 563). In vergelijking met vo rig jaar zijn de bouwnijverheid, de metaalnijverheid en dc landbouw eveneens gedaald, waarbij in het laat ste geval de pendelkwestie weer een rol meespeelt, evenals voor de groep losse arbeiders. De visserij ging iets omhoog als ge volg van het afgelopen mosselseizoen, en dit was eveneens het geval in de textielnijverheid, waar de slechte si tuatie in het vlas toe bijdroeg. De daling in de bouwnijverheid speel de landelijk voornamelijk in de B. en U-sector. In Zeeland was de daling in B.- en U.-sector en de W.S.W.-sector oorzaakt door de schildersgroep. Een analyse van de werkloosheid leert, dat de seizoenwerkloosheid daalde van 1700 tot 1000, de wrij vingswerkloosheid van 550 tot 480, de werkloosheid van niinder-geschikten van 930 tot 920, de structuurwerk loosheid van 1350 tot 1100 (gedeelte lijk weer terug te vinden in het pen delen De vraag naar mannen steeg in maart van 381 naur 446 (vorig jaar maart 293). De stijging is terug te vinden in de „metaal", de „bouw" en de landbouw. De helft van de vraag concentreerde zich op Walche ren. Het aanbod van vrouwen steeg in afwijking van de landelijke ten dens van 282 naar 295. Overigens is deze stijging van tijdelijke aard, om dat de meisjes, die vrijgekomen zijn uit de mosselindustrie, straks weer geplaatst worden bij de landbouw. Officiële publikaties MIDDELBURG PARTIELE HERZIENING UITBREIDINGSPLAN IN HOOFDZAAK Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 7 april tot en met 4 mei 1960 ten ontwerp tot partiele herziening van het plan van uitbreiding ln hoofd zaak ter gcmcentc-secrctarie (kamer 15) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende bovengenoemd tijdvak kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad be- i indienen. MIDDELBURG Geref. gezinsverzorging wilde ledenvergadering Vele gezinnen geholpen, ondanks moeilijkheden bij personeels bezetting De vereniging voor gereformeerde ge zinsverzorging te Middelburg hield haar jaarlijkse ledenvergadering on der leiding van de voorzitter, de heer Dourleyn. Deze gaf in zijn openings woord een overzicht van de weder waardigheden der vereniging in het afgelopen jaar. Er zijn veel moeilijk heden geweest, wat betreft de perso neelsbezetting, terwijl de gezinsver zorgster geruime tijd door ziekte haar werk niet heeft kunnen verrichten. Met inspanning van alle krachten is het echter gelukt een groot aantal ge zinnen te helpen. Uit net jaarverslag van de secretaris, de heer Siljée, bleek dat het de leiding heel wat hoofd brekens heeft gekost, om zoveel mo gelijk hulp te verlenen, doch dank zij le leidster, mej. Littooy, konden de moeilijkheden het hoofd worden ge boden. De samenwerking met de zusteror ganisaties en de diaconie der Gere formeerde Kerk was uitstekend. Aan de raad der kerk werd dank ge bracht voor de verleende steun. De penningmeester, de heer G. Boot, deelde de vergadering mee, dat de financiële toestand der vereniging redelijk goed te noemen is. In het bestuur moest in een tweetal vacatures worden voorzien, omdat de heer Dolfing, die jarenlang de ver eniging op bijzonder bekwame wijze heeft gediend als administrateur zijn functie wegens vertrek uit de stad moest neerleggen, terwijl de heer Boot, die periodiek aftrad, zich niet meer herkiesbaar kon stellen, we gens drukke werkzaamheden op an der gebied. Het beheer der financiën was bij hem in zeer goede handen. In de vacatures werden gekozen de heren Osinga en A. Tevel. Wegens wenselijk geachte uitbrei ding van het aantal bestuursleden, werd mevrouw Boonstra als be stuurslid benoemd. De vergadering die geanimeerd was, werd bijge woond door een afgevaardigde van de diaconie. Concert in doopsgezinde kerk te Vlissingen Het slechts matige aantal muziek minnaars, dat zieh dinsdagavond naar de doopsgezinde kerk in Vlis singen had begeven, heeft daar kun nen genieten van een goed verzorgd concert. Medeworking hieraan ver leenden de sopraan mevrouw A. Tam- minga-Buthfer, Philip Feij, hobo en de organist Wim de Widt, die naast enkele orgelsoli voor de begeleiding van de solisten zorgde. Hij zette het programma in met va riaties over „Mein junges Leben hat ein End" van J. P. Sweelinck. Me vrouw Tamminga begon haar optre den met een beschaafde vertolking van „Jesus unser Trost und Leben"' van J. S. Bach. Philip Feij gaf ver volgens een gave uitvoering van Te- lemans bekende Adagio. Ter afwisse ling speelde de heer De Widt de suite in D van John Stamey. Het Concerto Grosso voor hobo van A. Corelli ken merkte zich door de vloeiende uitvoe ring, die Feij eraan gaf. In de vlugge' delen van dit concerto (de allemande, gavotte en glgue) toonde de solist over een verdienstelijke technische beheersing te beschikken. Tevens was ln dit programmaonderdeel opvallend de evenwichtige begeleiding van de heer De Widt. De organist confron teerde de toehoorders vervolgens met een drietal canonische koraalbewer kingen van Willem Mudde. Mevrouw Tamminga besloot het vocale gedeel te van het conert met twee Gebeden van Ferd. Hiller en Hugo Wolf. Het slot -van het programma werd ge vormd door het Concerto Grosso no. 8 van G. F. Handel, waarvan de hoboïst een uitstekende vertolking gaf. Met name het sierlijke menuet kwam, dank zii ook de orgelbegelei ding voortreffelijk tot zijn recht. RJTTHEM Oranjevereniging hield geslaagde feestavond Het bestuur der Oranjevereniging „Oranje Boven" te Ritthem hield in „Ons Dorpsleven" haar jaarlijkse feestavond. De heer L. Osté, voor zitter. heette alle aanwezigen wel kom. Ook deelde hij mede, dat uit de gemeente de wens naar voren kwam om ook hier op 5 mei een be vrijdingsfeest te houden. Het bestuur wil hiervoor al het mogelijke doen, maar rekent daarbij op de hulp van anderen. Reeds zijn de verschillende verenigingen hiervoor aangeschre ven, maar ook zullen de Initiatieven van anderen worden aanvaard. Hierna werd door een toneelgroep uit Goes op zeer verdienstelijke wij ze opgevoerd het toneelstuk ln drie bedrijven „Zonsopgang". De regie had de heer P. Blonde!Aan het eind van deze geslaagde avond dankte de heer Osté de groep voor het gebo- dene, overhandigde ieder der spelers een blijk van waardering en sprak de hoop uit, dat bij gelegenheid nog maals een beroep op hen mag wor den gedaan. MACHTIGING IS BINNEN Zierikzee heeft de machtiging van rijk en provincie binnenge kregen om onmiddellijk van start te gaan met een totale res tauratie van de Zuidhavenpoort. Het zal technisch niet mogelijk zijn dit object in zijn geheel in DRIE INLEIDINGEN Eenentwintig cursisten ontvingen diploma In één van de leslokalen van de christelijke middelbare landbouw school te Middelburg, in het voorma lige buiten „Toorenvliedt", is donder dagmiddag voor de tiende maal sinds de oprichting van deze school de eindles gehouden. Aan 21 cursisten, die met goed gevolg de twee jaar lijkse wiuterlessen hadden gevolgd, kon het diploma worden uitgereikt. Dit gebeurde in het bijzijn van tal rijke ouders, terwijl o.a. ook wet houder J. W. Kögeler tegenwoordig was. De middag werd geopend door de heer P. Ton, waarna een drietal leer lingen in een drietal inleidingen van elk een kwartier, een kort overzicht ?aven over de landbouwmechanisa- ie, de bedrijfseconomie en de land inrichting. De Leerling J. M. Meulen- berg nam de landbouwmechanisatie voor zijn rekening. Op heldere wijze Marktberichten MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse eierveiling Barne- veld-Ede. Weekaanvoer circa 900.000 stuks, waarvan er thans 409.835 geveild werden. Handel redelijk. Notering: eieren van 45 tot 52 gram f 7.30 tot f 8.43, eieren van 5360 gram f 8.78 tot f 9.46, eieren van 6065 gram f 9.59 tot f 10.28, eieren van 65—69 gram t 10.44 tot f 11.14, alles per 100 stuks. VISMIJN VEERE Èxportgarnalen 1066 kg 2,18—2.76, schar 438 20-48, bot 296 16—17. wijting 156 16- 26. tong 19 90-4.23. rog 7 29—32, kabel jauw 64 2355. doorgedraaide via 739. GRAANBELRS ST.-MAARTENSDIJK Tarwe 3239. gerst 2527, haver 2425. kleine erwten 3338. schokkers 35—39. bruine bonen 110125, koolzaad 4015. maanzaad 110120. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 793.354 stuks, waarvan 40.774 eendeëieren. Handel flauw. Notering: eie ren van 5260 gram f 8.51 tot f 9.66. eie ren van 60^—65 gram f 9.52 tot f 10.19. een- de iereo van 5666 gram f 7.50 tot f 8.50, cendecieren van 66=73 gram f 9.70 tot f 9.91, alles per 100 stuks. EIERMARKT. Aanvoer 1.400.000 stuks. Handel vlug. Notering: kippeëieren van 59—65 gram f 9.85 tot f 10.60, algemene prijs f 10.15 per 100 stuks, kiloprijs f 1.65, basis 62.5 gram. zette deze cursist de ontwikkeling van de mechanisatie uiteen, welke met wat cijfermateriaal werd toege licht. Zijn medecursist K. Roelse vertelde een en ander over de landinrichting, waarbij onder meer de waterbeheer sing. de grondverbetering, de ontslui ting en de gebiedinrichting ter spra ke werden gebracht. Als laatste kwam C. Ton aan het woord, die het ontstaan en verdwijning van diverse pachtregelingen ter sprake bracht. DE BESTE Hierna reikte de directeur, ir. H. Steur, de diploma's aan de geslaag den uit. Als beste leerling was J. A v. d. Bijl te Duivendijke uit de bus gekomen, die deze middag we gens ziekte echter verstek moest laten gaan. In zijn plaats nam een familielid het diploma en een ca deau van de Zeeuwse C.B.T.B. in ontvangst. In een toespraakje tot de leerlingen wees de directeur erop, dat het er nu op aankomt om de vergaarde kennis in de praktijk te brengen. Namens het bestuur en de commissie van toe zicht van de school sprak de heer P. Ton woorden van felicitatie. Als vertegenwoordiger van de ge meente werd dit gedaan door wet houder Kögeler die de geslaagden op het hart drukte het geleerde niet uitsluitend in dienst van zichzelf, maar ook in dienst van de naasten te stellen. Verder was wethouder Kögeler tot de overtuiging gekomen, dat de landbouwschool in de afgelo pen periode ten volle haar bestaans recht had bewezen. Verder werden felicitatiewoorden sproken door de heer H. J. Ikkink, directeur van de coöperatieve land- bouwvereniging „Eiland Walcheren" en de voorzitter van de oud-leerlin genvereniging, de heer Th. A. Bou- deling. Namens de ouders werden woorden van dank tot het bestuur en de leraren gesproken door de heer J. A. Wisse. Diens zoon, L. F. C. Wisse, deed dit als vertegenwoordi ger van de cursisten en bood de lera ren een boekenbon aan. De geslaagden zijn: C. P. Boudeling, Anna Jacobapolder; J. Brasser, Vrou wenpolder; J. A. v. d. Bijl, Duiven dijke; J. Francke, P. Poppe en C. Ton, allen Grijpskerke; G. P. Kloet, Nieuw- en St.-Joosland; J. de Lange, Ritthem; W. Louwerse en A. Mal- jaars, beiden Serooskerke (W.); VV. Marinissen, St.-Laurens; J. M. Meu- lenberg, Ellewoutsdijk; K. Poppe, S. M. van Strien en A. de Visser, allen Oostkapelle; K. Roelse, Westkapelle; M. W. Rouw, Goes; J. de Visser, Domburg; A. C. Wielemaker, D. C. Wielemaker en L. F. C. Wisse, allen Koudekerke. In Hulst wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de inrichting van het nieu we streekziekenhuis. Dokto ren, verpleegsters en verhui zers hebben een ongekend drukke week achter ae rug met het overbrengen van pa tiënten, instrumentarium en gedeeltelijke inboedel van het Sint-Liduinnziekcnhuis naar hot nieuwe gebouw aan do WUhelminalaan, dat zon der overdrijving de grootste aanwinst van do laatste tientallen jaren voor het „Land van Hulst" betekent! Zaterdag (morgen) zullen de aan het ziekenhuis ver bonden artsen in het nieuwe gebouw hun praktijk her vatten. Op 19 mei aanstaan de zal de officiële opening worden verricht door de mi nister van sociale zaken en volksgezondheid. Het nlcuwo streekziekenhuis bestaat uit drie verdiepin gen. Beneden bevinden zich ae administratieve en on- derzoekafdelingen. Er zijn aparte kamers voor de ge neesheer-directeur, specia listen, hoofdzusters, bestuur, administratief personeel, ter wijl verder op de begane grond wachtkamers, filmka mers, pollkliniek en een neu rologische afdeling zijn on dergebracht. De lopende pa tiënten kunnen zich hier vrij rondbewegen in een speciaal voor hen bestemde afdeling. De eerste etage is voor een belangrijk deel ingericht voor vrouwelijke patiënten met uiteraard kraamkamer en babyzalen. De mannenaf- deling en een aparte ruimte voor kinderen bevinden zich op de tweede etage. Men be reikt deze hoger gelegen af delingen via een midden in het moderne gebouw aange brachte lift. Het ziekenhuis beschikt ver der over drie ruime chirur- gischo afdelingen, uiteraard ingericht met de meest mo derne apparatuur. Men heeft trouwens in heel het gebouw ruim gebruik gemaakt van alle mogelijke moderne snuf jes. De aan het ziekenhuis verbonden artsen kunnen overal waar zij zich in het gebouw bevinden, draadloos worden opgeroepen door middel van een ontvangertje dat zij steeds bij zich dra gen. Vanuit de centrale kan verder het verplegend perso neel via luidsprekers worden opgeroepen. Deze bood schappendienst per micro foon, voorkomt uiteraard veel onnodig geloop door het ziekenhuis. En zoals in de meeste nieuwe ziekenhuizen gebruikelijk is, krijgen de patiënten een eigen radio distributie, waarmee ze naar believen vier omroepstations kunnen beluisteren. De capaciteit van het nieu we streekziekenhuis be draagt ruim 150 bedden, ter wijl net wel en wee der pa tiënten naast een staf van doktoren n in handen ge legd wordt van een vijftig tal verpleegsters. Aan het gebouw dat een ontwerp is van architect W. Bunnik uit Breda heeft men drie jaar gewerkt. Hoewel het gehele „Land van Hulst" bijzonder trots is op het nieuwe streekzie kenhuis, heeft de financie ringsgarantie in de raden der deelnemende gemeenten wel enige stof tot praten ge geven. De gemeenten Hulst, S»t.-Jansteeu, Koewacht, Clinge, Graauw, Hontenfsse en Vogelwaarde hadden na melijk destijds een bomvbe- drag van 5%j miljoen gulden gegarandeerd. Kort voordat het gebouw gereed was, bleek dat de totaalkosten het geraamde bedrag een flink eind hadden overschreden, zodat een uanvullende ga rantie van lVa miljoen werd gevraagd. „Maar", zo zei men in dc verschillende raadscoilegcs, „dat is bepaald niet hoffelijk omdat de benodigde uitga ven reeds zijn gedaan". Een fait accompli dus, waarover de gemeenten niet erg te spreken waren. De boze stemming der vroe de vaderen uit het „Land van Hulst" verdween echter voor een groot deel toen zij zelf konden aanschouwen wat het bestuur van do Stichting „St.-Liduinazie- kenhuis"nict de centen heeft gedaan. Dit is dan ook de re den dat dezer dagen in de raden der deelnemende ge meenten werd en wordt be sloten om een bedrag van 5 cent per inwoner te voteren voor een geschenk aar het ,.St.-Luduina"-bestnur, be staande uit een prachtig wandkleed voor de -egen- tenkamer van het ziekenhuis uitdrukking gevend aan de samenwerking der zeven ge meenten van liet „Land van Hulst" een jaar to voltooien. Daarom wordt er naar gestreefd, van het totaal geraamde bedrag voor deze restauratie in 1960 255.000 te verwerken en in 1961 200.000. Het overleg van de gemeente met de beide over heidsinstanties heeft geleid tot een advies dit jaar eveneens de restauratie van de stadhuisto ren ter hand te nemen. Dit karwei zal in totaal een bedrag van 199 500 vergen. De bijdrage in de kosten zal voor de gemeente 15 pet. belopen. Dit aandeel zal even wel worden voorgedragen voor een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. In verband met dit alles hebben B. en W. zich met een voorstel tot de raad gericht, waarin zij adviseren beide restaura ties te doen uitvoeren en ten behoe ve hiervan over 1960 kredieten be schikbaar te stellen van respectieve lijk 38.250 en 29.925. De restauratie van de resterende twee grote Zierikzeese cultuurhis torische monumenten zal tot na 1961 moeten worden uitgesteld. Maar ten aanzien van het totale restauratieplan is, zoals reeds be richt, een 10-jaren schema opge steld. B. en VV. kunnen dan ook het vertrouwen uitspreken, dat ook hiervoor zeker de nodige me dewerking zal worden verkregen. De raming, die voor de restauratie van de Noordhavenpoort is gemaakt wijst een bedrag aan van 773.000 en voor de Nobelpoort 410.000. Het totale 10-jarenplan voor de monu mentenrestauratie zal 1.837.500 gaan kosten. In hun voorstel aan de raad geven B. en W. nog een kort overzicht van alle pogingen, die zijn ondernomen voor de restauraties en het overleg, dat met verschillende instanties over de voor Zierikzee zo benarde financiële aangelegenheid is gepleegd en dat tenslotte tot bovengenoemd resultaat heeft geleid. Grootscheepse inzameling Om te komen tot een algemene groot scheepse inzameling is, zoals wij rond de jaarwisseling reeds meldden, een public relations bureau ingescha keld. Een uitgebreid rapport daartoe is toen aan de fractievoorzitters van de raad ter inzage gegeven. Na am pel overleg met terzake deskundigen zijn B. en W. echter tot de conclusie gekomen, dat de uitgebrachte advie zen voor een dergelijke actie niet vol doende hanteerbaar waren. Daarom is van deze mogelijkheid tot het bijeenbrengen van gelden afge zien. B. en W. hebben het toen in een andere richting gezocht. Uit een bespreking van de mogelijkheden met tal van autoriteiten ls tenslotte een gezamenlijk overleg met het rijk in dit geval de ministeries van o. k. en w. en van binnenlandse za ken, de rijksdienst voor monumen tenzorg en het provinciaal bestuur van Zeeland voortgekomen. Bij het advies en de machtiging, met de res tauratie van de Zuidhavenpoort on middellijk een aanvang te nemen, zijn naast de conservering ook de verkeers- en economische belangen (toegang naar het Zierikzeese indus trieterrein) in overweging genomen. Overgangsexamens r.m.l.s. te Goes Tot de tweede klas van de rijksmid delbare landbouwschool te Goes wer den bevorderd: J. P. Blok, Borssele; A. P. Boonman, Ovezande; H. Boonman, Nieuwdoro; P. D. Boonman, Nisse; Js. A. M. Buysrogge, Kloetinge; W. M. Fase, Oude Tonge (Z.H.); J. A. C. Gaa- keer, Stavenisse; D. P. Goetheer, Wolfaartsdijk; VV. G. Heyboer en Jac. P. Rijk, beiden 's-Gravenpolder; W. Koeman, M. de Köeyer cn A. A. M. Verwijs, allen Yerseke; A. Chr. Kole, Waarde; K. L. van Langeraad, Dreïschor; C. M. van Nieuwenhuy- zen, Lewedorp; Jac. A. van Nieu- wenhuyzen, De Heen N.-Br.Corn. A. P. Schippers en N. A. Schuit, beiden Kortgene; M. Suurland, Goes: M. C. Verburg, Kamperland; J. A. Verwijs, St. Philipsland. Wegens ziekte wordt met één leer ling het examen voortgezet. Afgewezen werden drie leerlingen. Bouw brandweerkazerne Sluiskil aanbesteed Op het gemeentehuis te Terneuzen werd donderdagmorgen aanbesteed de bouw van een brandweergarage, cursuszaal, badhuis en politiepost met bovenwoning te Sluiskil. De in schrijvingen in massa, zonder schil derwerk, luidden als volgt: M. J. Galle. Zaamslag 179.000; fa. Bossant, Oostburg 173.500; Th. Bolssens, Clinge 170.000; P. Mang- nus, Boschkapelle 168.600; fa. Ver- stelle, Philippine 168.500; gebr. v. Steenbergen, Sas van Gent 16C.OOO; Verstraeten, Sint Jansteen 167.205; D. S. Jouret, Clinge 166.720; gebr. Krieckaert, Hengstdijk 166.000: gebr. De Haers, Philippine 163.000; fa. Goossens, Walsoorden 159.000; gebr. De Theyc, Terhole 158.000; Aann. bedrijf Leenhouts, Sluis 157.000; Gebr. v. d. Poel. Terneu zen 152.000; G. Gijsel. Westdorpe 150.240; L. Lansu, Clinge 145.500' - J- „„Fre-Vser- Sint Jansteen 145.400; J. V. Freyser, Sint Jansteen 144.900; P. "Hamelink, Hoek 142.765. Voor het schilderwerk luidden de in schrijvingen als volgt: Rotterdams Zandstr. en schildersbe drijf te Vlissingen 9515; J. D Hennekey, Waterlandkerkje 8850 en D. J. Mieras, Axel 7610. De gunningen werden aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3