Sympathie bij rijkswaterstaat voor plan stortgrond kanaalzone AMSTLEVEN levensverzekering V.V.V. KOUDEKERKE HAD IN 1959 EEN ACTIEF SEIZOEN DROOGTE-ACTIE IN ZEELAND BRACHT f250.000 OP GEESTELIJK LEVEN IN DE GEREFORMEERDE KERKEN ZEEUWSE SCHOLIEREN DECLAMEERDEN IN VLISSINGIN MEJ. GHIJSER NAM AFSCHEID ALS VOORZITSTER VAN JURY DONDERDAG 7 APRIL 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JAARVERSLAG LANDBOUWSCHAP ZEELAND Veelzijdige activiteiten van de gewestelijke raad in 1960 De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft in het afgelopen jaar weer in alle opzichten op de bres gestaan voor de belan gen van de Zeeuwse landbouw. Met name werd veel aandacht geschonken aan de verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen, waaraan naar schat ting ongeveer 300 ha goede cultuurgrond ten offer zal vallen. Aldus blijkt uit het zo juist verschenen jaarverslag van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap over 1959. In het verslag wordt het be treurd, dat de verbreding van het kanaal Terneuzen-Gent niet is gekop peld aan een spoedige indijking van het land van Saeftingc. De raad heeft hierover een schrijven gericht aan de Zeeuwse Tweede Kamerleden. Over het door dc raad gewenste sy steem van taxatie van de gronden in de kanaalzone kon geen overeen stemming worden bereikt. Rijkswa terstaat wenste zich te houden aan het landelijk geldende voorschrift, hetgeen betekende, dat taxatie dien de te geschieden door de centrale commissie voor onteigeningsvergoe dingen, de z.g. commissie Van Noo- ten. Een commissie van vertrou wensmannen uit de betrokken land bouwers heeft hierop een drietal des kundigen aangewezen, teneinde de door rijkswaterstaat geboden bedra gen te kunnen beoordelen. Aan het eind van het verslagjaar was nog niet ^ekend welke houding werd aan- gem.nen ten aanzien van de taxa ties van de Commissie Van Nooten. Stortgrond Een tweede belangrijk punt vorm de de bij de verbreding van het ka naal beschikbaar komende stort grond, waarvan vermoedelijk 18 mil joen kubieke meter zal moeten wor den opgespoten op daarvoor nader aan te wijzen gronden. Het plan van rijkswaterstaat om daarvoor de Van Wuyckhuizepolder (214 ha) te bestemmen, ontmoette ernstige be zwaren bij de georganiseerde land bouw. Het plan werd als onaanvaardbaar beschouwd. Een nieuw plan is opgesteld, ■waarbij dc stortgrond kan worden benut voor ophoging van laagge legen percelen en het dempen van diverse kreken. Op deze wijze zou in plaats van verder gaand verlies van goede cultuurgrond, landver- betering en landwinst kunnen worden bereikt. Het plan was aan het eind van het verslagjaar nog in studio bij rijkswaterstaat. Het plan is door rijkswaterstaat met de nodige sympathie ontvan gen, hetgeen enig optimisme met betrekking tot de te nemen be slissing rechtvaardigt, aldus het jaarverslag. In het jaarverslag wordt voorts ge steld, dat de georganiseerde land bouw op het standpunt staat, dat op richting van een waarborginstituut voor de tuinbouw noodzakelijk is. Met het bestuur van de afdeling Zee land van de B.O.V.A.L. werd overeen stemming bereikt over de toe te pas sen tarieven voor het loonwerk voor het seizoen 1959-1960. Braakman De reeds in het verleden ondernomen activiteiten om tot betere resultaten te kunnen komen voor de „verdro gende" bedrijven rond de Braakman polder werden in het verslagjaar voorgezet. Met Staatsbosbeheer werd contact opgenomen over de aankoop van verdrogende gronden door deze dienst voor bebossing. Als compen satie wil men dan éen of meer be drijven in één van de nieuwe pol ders. Het laat zich aanzien, dat eni ge kans van slagen aanwezig is, al dus het jaarverslag. De oprichting van een stichting ter bevordering van een goede huisves ting voor landarbeiders werd door de georganiseerde landbouw goedge keurd. Gezien de aan de oprichting van een dergelijke stichting verbon den moeilijkheden werd besloten via het dagelijks bestuur van het Land bouwschap een audiëntie uan te vra gen bij de minister van volkshuisves ting en bouwnijverheid. Aan het ein de van het verslagjaar waren nog geen verdere vorderingen gemaakt. Wegenoverleg Het overleg over de trace's van de door de provincie nieuw geplande wegen werd ook in 1959 op de meest aangename wijze gevoerd. Tegen dc tvacé's 's-Gravenpókler-rijksweg Ka palle en Zandkreekdam-rijksweg Goes-Middelburg bestonden bij de ge organiseerde landbouw geen bezwa ren. Het besluit van Gedeputeerde Staten om tegemoet te komen aan do door de raad ingediende bezwaren tegen het tracé Goes-Houdekepskcrke werd met voldoening ontvangen. Uit het jaarverslag blijkt voorts o.m. dat de belangen van de ge organiseerde landbouw bijzonder ver strekken, Zo stelde de raad zich op het standpunt, dat behoud van het haventje van Georsdijk voor de landbouw van belang moet worden geacht. Besloten werd deze aangelegenheid onder de aandacht van bevoegde instan ties te brengen. Op basis van de overeenkomst, welke n 1958 ten aanzien van de lijn Westdorpe-Hulst werd getroffen, werden met de P.Z.E.M. besprekin- ■i gevoerd over de hoogte van de levergoedmgen voor do te bou- mast n o-> de lijn Vlissingen- j. Voor beide partijen werd een .nvaardbare oplossing bereikt. Ten aanzien van de vergoedingen voor herverkavelingsgebieden wist de raad enkele goede resultaten te be reiken. I Over de arbeidsvoorziening wordt in het jaarverslag van de raad opgemerkt, dat met uitzondering van Schouwen-Duiveland, waar voor ongeveer 60 arbeiders van elders moesten worden aange trokken, de arbeidsvoorziening in de landbouw nergens moeilijkhe den gaf. In bepaalde districten, met name in Zeeuwsch-VIaande- ren, was zelfs sprake van een overschot van landarbeiders. Naast de verder gaande mechani satie was het uitzonderlijke gun stige weer mede. oorzaak van een tekort aan werkgelegenheid. Nu de voltooiing van de herverkave ling nadert, nemen volgens het jaar- 1 verslag de problemen ten aianzien van de werkgelegenheid too» zodat de behoefte aan aanvullende werken steeds groter wordt. Voorts zijn in het jaarverslag de ver slagen van de verschillende commis sies opgenomen. De commissie fruitteelt beoordeelde de aanvragen voor erkenning als be- drijfsgenoot B en uitbreiding van boomgaarden. Op 120 aanvragen om erkenning als bedrijfsgenoot B werd gunstig geadviseerd; 11 gevallen werden afgewezen. Voor uitbreiding van boomgaarden werd ten aanzien van 50 aanvragen een gunstig ad vies uitgebracht. De commissie groenteteelt adviseerde gunstig op 23 aanvragen om erkenning als bedrijfs genoot A met toewijzing van een nieuw teeltrecht; 4 aanvragen wer den afgewezen. De commissie be strijding plantenziekten en plagen was eveneens actief. De totale oppervlakte der overtre dingen bedroeg ruim 3 ha. In totaal werden voorts 410 complexen, waar in 6991 tuinen waren gelegen, ge controleerd. Hierbij werden 294 pro cessen-verbaal opgemaakt. Aan 66 overtreders werden waarschuwingen gegeven. In tótaal werden 3868 par ticuliere tuinen gecontroleerd, waar bij aan 154.personen proces-verbaal werd aangezegd; in 196 gevallen werd met een waarschuwing vol staan. RUIM 126.000 OVERNACHTINGEN In hotel „Walcheren" liield V.V.VJ Koudekerke onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans haar jaarvergadering. In zijn openings woord constateerde de heer Dregmans met verheuging, dat de steeds gro ter wordende badplaats Koudekerke een evenredig groeiende belangstel ling ten deel is gevallen. I deelde verder mee, dat de aanleg van het tegelpad over de duinen een uit gaaf vergt van f 19.600. |Bij de bestuursverkiezing werden de heren Dregmans en F. P. J. Christi- aansen herkozen. Vervolgens werd besloten de contri butieverhoging met ingang van 1 ja nuari 1961 in te voeren. Deze verho ging houdt in een verdubbeling van de contributie, terwijl voor pensions f 1.per bed berekend zal worden. Do huur voor de strandtenten wordt met 30 verhoogd, en die voor de consumptieteutcu van f 50.tot f 100.per jaar. Ook zal V.V.V. Koudekerke een gids uitgeven, waar in alle pension- en logiesaccommoda- tle, alsmede levensmiddelenbedrijven, te vinden zijn. Do voorzitter verklaarde, dat er klachten binnengekomen zijn over vernielingen van de afrastering langs het tegelpad tijdens militaire oefe ningen. Dc heer Dregmans betoogde, dat hierover contact zal opgenomen worden niet de commandant in Mid delburg. Tot slot van de vergadering dankte dc voorzitter mevrouw Mosselman voor de wijze waarop zij haar werk als administratrice gedaan heeft. Dc heer Christiaansen richtte zich vervolgens tot de burgemeester, die vrijdag a.s. 25 jaar voorzitter van V.V.V. is. „U heeft Koudekerke van een kleine badplaats tot grote bloei weten te brengen", aldus verklaarde de heer Christiaansen. Contributie wordt met ingang van 1961 verhoogd Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer H. A. Mosselman, bleek dat de Koudekerkse V.V.V. in het gunstige seizoen 1959 vele activitei ten ontwikkelde. Twee belangrijke gebeurtenissen waren de officiële opening van het wandelpad over de duinen, waardoor een fraai uitzicht verkregen is zowel over land als over zee, en de opening van de uitgebrei de kampeerwlnke! op de kampeer boerderij van de heer P. de Witte. Tevens werd in het afgelopen jaar het 25-jarig bestaan van V.V.V. ge vierd. Het aantal bezoekers aan Koudeker ke overtrof in 1959 alle andere ja ren. Er werden door 11.042 in totaal 126.203 overnachtingen geboekt; voorts werden niet minder <lan 431 strandtenten geplaatst en 1795 dag kaarten verstrekt voor linnen tenten. De heer en mevrouw Touw hebben V.V.V. toegezegd, dat zij gedurende het nieuwe seizoen als gediplomeerd E.H.B.O.'ers zullen opti'eden, wan neer dit nodig zou zijn, zodra zij hun intrek genomen hebben in het Vebenabos. Daar mevrouw Mossel man ontslag aangevraagd had als administratrice werd in haar plaats benoemd mei. A. de Regt. Voorts werd in 1959 een vlag aangekocht, die het eerst heeft dienst gedaan bij het zilveren ambtsjubileum van bur gemeester Dregmans. Op 1 januari, zo verklaarde de heer Mosselman tot slot, bedroeg het aantal leden 173, dat is 28 meer dan het jaar tevoren. Financiën De penningmeester, de heer P. Flip- se, deed gunstige mededelingen be treffende de financiën, nu er een voordelig saldo is. De begroting over 1960 sluit met een bedrag van f 12.830. Voorts werd besloten een rekening-courant-overeenkomst af te sluiten bij de boerenleenbank tot 'n bedrag van f 14.000. De heer Flipse Dc hulpactie voor de in 1959 s door de droogte getroffen ge- H bieden in ons land heeft in Zeeland de verwachting over- troffen. In natura en in geld s H werd liefst een kwart miljoen gulden bijeengebracht, zo blijkt uit het juist verschenen H jaarverslag over 1959 van de j= Gewestelijke Raad voor Zee- land van het Landbouwschap. De ruwvoederactie bracht op 1678 ton bietenkoppen met blad, 704 ton stro, 57 ton hooi, s 78 ton voederbieten en 1 ton krachtvoer. In geld werd een bedrag ontvangen van ƒ144.161,40 Dit geld werd in hoofdzaak be- steed voor de aankoop van lucernemeel, gedroogde pulp en gemalen en gedroogde bie- H tenkoppen met blad. Voor 196 stuks vee uit Drentewerden tnscharingsadressen gevonden. Hiervan werden niet minder dan 136 dieren op Schouwen- Duiveland geplaatst. Per dis- trict werd in Zeeland het vol- gende bedrag geschonken: Schouwen-Duiveland 64.148,60 H (in natura 36.246,75 en in 1 geld 27.90.1,85), Tholcn en 1 1 St.-Philipsland 29.806,23 1 (resp. 16.380,23 on 13.426, Noord-Beveland 21.117,75 1 (resp. 9.531,25 en 11.586,50) Oost Zuid-Beveland 28.536,10 (resp. 5.307,60 en 23.228,50) 1 West Zuid-Beveland ƒ30.920,23 (resp. 11.455,23 en 19.465), I H Walcheren 28.743,28 (resp. 1 7.008,28 en 21.735.) Oost- Z.-Vlaanderen 23.984,25 1 (resp. 11.210,25 en 12.774), 1 West Zeeuwsch-Vlaanderen 22.684,18 (resp. 9.139,63 en 1 f 13.544,55). 1 iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ZEEUWSE OUDERUNGENCONFERENTIE BESPRAK: Verantwoordelijke taak voor de ambtsdragers De jaarlijkse Zeeuwse gereformeer- de-ouderliugenconferentie, welke woensdag in de Oosterkerk te Goes werd gehouden, heeft zich ditmaal aan j,et rapport dat i de generale synode naar de stand van het geestelijk le ven in de Gereformeerde Kerken. Na dat ds. S. van Wouwe uit Seroosker- ke (W.), die met ds. A. G. van der Stoel te Bergen op Zoom, namens de Zeeuwse kerken de vergaderingen uitvoerig gewijd aan het rapport dat ipdracht van werd uitgebracht over het onderzoek ONDER EEN ereboog van korfbal- palen hebben woensdagmiddag twee leden van de Middelburgse korfbal vereniging Swift, die niet alleen in liet hoofdstedelijke korfballeven, maar ook in het Zeeuwse een voor aanstaande plaats innemen, de trap pen van het Middelburgse stadhuis beklommen, om elkaar enkele mo menten later het „jawoord" te ge ven. De bruid was Mop de Voogd, die reeds een tientul jaren de oranje- zwarte kleuren in het eerste twaalf tal verdedigt en voorts als bestuurs lid en lid van de adspirantencommis- sie haar sporen al rijkelijk verdiend heeftde bruidegom was Jan Mal- jers, aanvoerder van 't eerste Swift- team en beheerder van de Ëwift-pen- ningen. Vele belangstellenden waren er voor het stadhuis getuige van hoe het sportieve bruidspaar onder de door talrijke adspiranten gevormde ere boog het stadhuisbordes beklom voor het verrichten van de belangrijkste levensstap. Foto P.Z.C.). Ook Schnnider- vvlh'ngen voor elke ballpoint. Examens „Vrederust" Voor het eindexamen theologische vakken, ter verkrijging van het di ploma van de Goref. bond van ver enigingen en stichtingen van barm hartigheid in Nederland, slaugden van dc psychiatrische Inrichting „Vrederust" bij Bergen op Zoom de broeder P. M. J. S. de Keijzer en dc zusters M. Vcrsluijs, L. B. de Kam, J. Blankenburgh, N, de Smit, E. P. Bolier en J. E. van Boven. Vierentachtig maal stond woensdag jedurende drie minuten een eenzame figuur op een klein podium met les senaar midden in de gymnastiekzaal van de Vlissingse r.h.b.s., reeds vele jaren het centrum voor de voor- drachtwedstrijd van de Zeeuwse mid delbare en kweekscholen. Rond en boven de 84 dapperen was het nuch tere décor van wandrek en ringen, vóór hem of haar zaten de niets ver radende juryleden en leraren, en de kritisch toeluisterende schare mede leerlingen. Maar gezamenlijk hebben allen er naar gestreefd om de schoon heid in poëzie, en proza van vele ja ren gestalte te geven. De één ging dat gemakkelijker af, met name de oudere leerlingen, de ander had wat meer moeite om de gloed van het dichterlijke vuur op zijn of haar auditorium over te dragen. En warneer je dan eenzaam temidden van die koele en kritische ogen staat, kunnen 3 minuten verschrikkelijk lang of wanneer je er ,,ln bent" slechts kort duren. En geen se conde meer dan 180 kregen de jongens en meisjes van tijdrech- ter G. Lammers, cle directeur van de Vlissingse r.h.b.s. Daarin was de hoor Lammers onverbiddelijk, ook al was je niet klaar... Bij de jongere leerlingen was Annie M. G, Schmidt bijzonder gevierd, terwijl de ouderen zich nog meer dan voorgaande jaren tot de mo dernen gewend hebben, met aan de andere kant de klassieken en uiteraard veel daar tussen in Voor die 84 proza- en poè'ziestuk- jes moest de jury, bestaande uit voorzitster mej. dr. H. C. M. Ghijsen uit Domburg, mevrouw E. J- v. d. Broecke-de Man uit Aardenburg en de heer A. D. Constandse uit Middelburg, haar waardering in concrete vorm uit drukken. En dat die taak verre van gemakkelijk was blijkt wel uit het feit, dat de deelnemers- schare bijna een uur lang op de uitslag moest wachten. Het was de laatste maal, dat mej. Ghijson als jury-voorzitster fun geerde en nadat <lc prijzen „ge vallen" waren werd hartelijk af scheid van haar genomen. De voorzitter van de commissie voor deze voordrachtwedstrijd, dr. H. W. Fortgens, rector van het Mid delburgs gymnasium, dankte dr. Ghijsen voor het werk, dat zij 14 jaar voor de Zeeuwse scholieren verricht liceft". Dr. Fortgens had uitgerekend, dat mej. Ghijsen om streeks 1000 leerlingen op het ter rein van de voordrachtskunst be oordeeld heeft. De commissie gaf blijk van haar waardering met een fraaie blpemcnruiker. Mede namens mevrouw Van den Broelie sprak ook cle heer Constandse woorden van lof lot mej. dr. Ghijson, die, zoals het Middel burgse jurylid opmerkte, met nauwgezetheid, accuratesse en in zicht haar oordeel vormde. Ook hij overhandigde bloemen aan de jury-voorzitster, die voor dit alles vriendelijk dankte. De jongens en meisjes had zij er op gewezen vooral goed te luisteren naar de eigen voordracht en er vooral om te denken dét te ne men wat zij niet alleen mooi vin den, maar wat hen ook „ligt". Verheugd toonde dr. Ghijsen zich over het feit. dat het peil in ver gelijking met vorig jaar vooruit gegaan was. De jury-waardering was dan als volgt: Jongens tot 14 jaar: le prijs: komisch genre: Johan Hel- mich, r.-k, h.b.s. Goes, ernstig genre: Anton Koek, r.-k. h.b.s. Goes; 2e prijs: komisch: Eddy van Houte, r.-k. lyceum Hulst, ernstig: Ad Hollestel- le, openbaar lyceum Zierikzce; 3e prijs ernstig: Antoine Scrrarens, i r.-k. lyceum Hulst; eervolle vermel ding: Aart Dourleijn, chr. h.b.s. Mid delburg. Meisjes tot 14 jaar: le prijs komisch: Johanna Meeuse, chr. lyceum Goes, ernstig: G. M. Tie- leman, prof. Zecmanlyceum Zierik- zee: 2o prijs komisch: Hanneke van Dulleman. chr. h.b.s. Middelburg, ernstig: Jetske Spanjer, r.h.b.s. Vlis- singen: 3c prijs komisch: Jacoba Catsman, chr. lyceum Goes, ernstig: Doeshka Flu, r.-k. h.b.s. Goes. Jongens 15 jaar en ouder: le prijs met bijzondere lof: Jan van Wijck. rijkskweekschool Middelburg, le prijs: Ward Messer, r.h.b.s. Vlis- singen, 2e prijs: Jan Goedhart, chr. kweekschool Middelburg, Rob van Hoek, r.h.b.s. Middelburg, 2e. prijs komisch: André Oosthoek, r.-k. h.b. s. Goes: 3o prijs: Jan Hennink, open baar lyceum Terneuzen. Meisjes 15 jaar en ouder: Ie prijs: Anne-Marie Verhaegen, Jansoniuslyceum Hulst, 2e prijs: MariJke Fukken, gymnasium Middel burg, Bernarda van Oost, chr. kweek school Middelburg, 3e prijs: Anneke Ballintijn, rijkskweekschool Middel burg en Eelkje Visser, m.s.v.m. der r.h.b.s. Middelburg, eervolle vermel ding: C. E. Tieleman, prof. Zecman lyceum Zierikzee. van do synode bijwoonde, het rap port had toegelicht, werd hierover in discussiegroepen classisgewijze ge sproken. In de middagvergadering werd rapport uitgebracht, waarna ds. Van der Stoel enkele conclusies trok. De voorziter van het comité, dc heer D. J. Rouw, kon des morgens zijn vreugde uitspreken over de zeer gro te belangstelling welke voor deze conferentie bleek te bestaan. Ds. Van Wouwe besprak daarop ach tereenvolgens de verschillende facet ten, waaraan in het rapport der sy node bijzondere aandacht werd be steed, mede in verband met de ge houden schriftelijke en mondelinge enquêtes. Uit deze enquêtes bleek o.a. dat het enkele malen per dag ge meenschappelijk bijbellezen in het gezin in grote eer wordt gehouden, terwijl het persoonlijk bijbellezen be paald niet tot het gereformeerde volk spreekt. Het gebruik van formuliergebeden is in Zeeland overheersend. Wat het kerkbezoek betreft, blijkt niet alleen in de grote steden, maar ook in de kleinere steden en op het platteland de tweede dienst in het algemeen belangrijk te verminde ren, hoewel op de dorpen de mid- dagdienst soms beter wordt bezocht dan de morgendienst. Over de prediking en de predikan ten bleken de meningen zeer ver deeld te zijn, zowel onder de Jeugd als de ouderen. Eenzelfde conclusie kan worden getrokken over het huisbezoek door de ouderlingen in de gezinnen. Daarbij wordt ook op gemerkt, dat de predikanten te wei nig contact hebben met de kerk leden. Daarna werden rapport en referaat in de discussiegroepen besproken, waarover des middags werd gerap porteerd. Vervolgens trok ds. Van der Stoel uit het besprokene enkele con clusies, terwijl hij ook een antwoord trachtte te geven op de vraag wat in Zeeland en in de Zeeuwse ker ken naar aanleiding van dit rapport moet worden jJ VERANTWOORDELIJKE TAAK In een uitvoerig en boeiend betoog gaf spreker zijn visie op de verschil lende naar voren gebrachte vragen, waarin hij o.a. wees op de verant woordelijke taak der ambtsdragers, zowel predikanten als ouderlingen. Bij alle verschil in methodiek en de wijze van prediken, moet steeds voorop staan dat de prediker zich weet als de dienstknecht Gods. Zeer veel aandacht dient voorts te worden besteed aan de opvoeding der jeugd. Het catechetisch onder wijs kan niet te hoog worden ge schat als geestelijke vorming voor het verdere leven. Dc steun der ouders is daarbij onontbeerlijk. De prediking zal in het atoomtijd perk waarin wij thans leven bijzon dere aandacht moeten besteden aan de wederkomst van Christus. Voorts ook aan de zgn. „verschraling" van tegenwoordig verbonden zijn, hoewel spreker God niet genoeg kan danken voor' het feit, dat ae tijd van armoede en ellende voor velen tot het verleden behoort. Tot lid van het comité werden herko zen de heren F. D. G. Prins te Vlis- singen en M. Kok te Bergen op Zoom, terwijl de verslagen van secretaris J. P. Balkenende te Kapelle-Biezelinge en penningmeester J. Katsman Pz. te Wolphaartsdijk werden goedgekeurd. Ds. Van der Stoel besloot de geslaag de conferentie met gebed. Nagekomen advertenties. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze ge liefde vader, bchuwd- en grootvader JOHANNES BAART, weduwnaar van Elisabeth P. de Bert, in de ouderdom van 91 jaar. Aardenburg: J. C. S. Baart C. E. Baart Rotterdam: I. J. Baart C. J. Baart-Schippers Johan en verloofde Jacques Aardenburg, 6 april '60 St.-Bavostraat 1 De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 9 april 15 uur vanaf het sterfhuis. Heden is ontslapen onze lieve man, vaaer, behuwd- en grootvader PETRUS JOSEPHUS BENEDICTUS VAN HEST, op de leeftijd van 66 jaar.. Uit aller naam, D. van Hest-Jacobse Vlissingen, 6 april '60 Bonedijkestraat 31 De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 11 april aan staande des namiddags 1 uur, vanaf Bonedij kestraat 31. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 7