Gezellig l PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer PRACHTBIJTSl lcHittmbmdi W. HARTING, A.B.C. VLISSINGEN WON 3e KLAS CADRETITEL WALCHEREN Burgerlijke Stand deur s\tn\d op eeu Izi i ex. 20 PROVIXCI ALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 7 APRIL 1960 NA SPANNENDE STRIJD Melse in beslissende partij verslagen De eindstrijd om het biljartbampi- oenschap 3e klas kadre van het dis trict WalcherenZuid Beveland, waarvoor de laatste wedstrijden in café Verhuist te Vlissingen gespeeld zijn, is in een ware „bïljartslag" ge ëindigd. Tot de laatste partij heeft het geduurd voordat de kampioen bekend werd. Het was voorzitter W. Harting van de Vlissingse vereniging ABC, die uiteindelijk met de eer ging strijken. Deze speler heeft tezamen met de Middelburgse speler F. G. Melse van ALM de gehele speelweek aan de leiding gestaan, daarbij „achter volgd" door Melse's clubgenoot P. Verhage en Jan Passenier van VEG uit Souburg. Toen gingen echter de deelnemers, die de eerste dagen niet op dreef konden komen, aan het puntental van dit leidende peloton knabbelen. Eerst kreeg Melse een nederlaag van Passenier te incasse ren, vervolgens kreeg de Souburgse man van ABV-speler M. C. Reijn- houdt uit Vlissingen klop, waarop de Oostburgse nieuweling R. C. L. Claessens van ABC zowel Melse als Passenier aan zijn zegekar bond. Op dat moment was alleen Harting nog zonder verlies, maar in de vol gende partij liet Chr. Gabrlëlse van ALM Middelburg hem in het zand bijten. Toen beloofde de eindspurt wel een heel bijzondere te worden. J. v. d. Velde van ABV Vlissingen haalde echter eerst nog even Pas senier uit de kopgroep vandaan, al vorens hij in Verhage zijn meerdere moest erkennen. Twee kandidaten waren er nog voor de titel overgebleven: Harting en Melse, en hun beider laatste partij, waarin ze elkaar ontmoetten, moest de beslissing bregen. Melso had aan een voorsprong van 31 caramboles voldoende om de titel in de wacht te slepen. Maar Harting speelde de partij dermate sterk, dat de Mid delburger geen schijn van kans kreeg en met 250 legen 118 punten verloor. P. Verhage wist de beste partij op zijn naam te zetten, alsmede het hoogste gemiddelde (14.70) en de hoogste serie (100). M. Houtzager reikte de kampioen de K.N.B.B.-me- daille uit en sprak er verder zijn verheuging over uit, dat ook Zeeuwsch-Vlaanderen weer een af gevaardigde naar dit kampioenschap had gezonden. Voorzitter Harting reikte allen een prijs uit, waarna Melse namens de spelers een dankwoord sprak. De eindstand luidt W. Harting P. Verhage F. G. Melse Chr. Gabriëlse R. Claessens J. v. d. Velde J. Passenier M. C. Reijnhoudt 32 1686 196 8,60 8 1670 190 8,79 5 1573 205 7,67 7 1615 191 8,45 7 1485 200 7,42 6 1462 176 8,30 6 1496 193 7,75 2 1186 187 6,34 Het algemeen toernooiinoyenne was 7.91. Dat het spelpeil in deze klas omhoog gegaan is blijkt onder meer uit het feit, dat niet één der deel nemers degradeerde. SEROOSKERKE (W.) Oranjevereniging vergaderde De Chr. Oranjevereniging Beatrix te I Serooskerke (W.) kwam woensdag- i avond onder leiding van haar voor- zittcr. de heer Js. Cevaal in jaarver- 1 gadering bijeen in de bovenzaal van het verenigingsgebouw. Na de jaar verslagen van de secretaris, de heer L. Adriaanse en de penningmeester, de heer J. Boone, welke laatste een batig saldo van f 48.09 kon melden, werden bij de bestuursverkiezing de beide aftredende heren F. de Steur en S. v. d. Broeke bij acclamatie her kozen. De contributie voor 1961 werd vastgesteld op f 1.per lid per jaar. Hierna volgde een uitvoerige bespre king over de feestelijkheden op 5 mei. Besloten werd des middags kin derspelen te organiseren. Het avond programma zal worden verzorgd door de muziekvereniging E.M.M. Aanwinsten openbare leeszaal Vlissingen In maart werden uitgeleend: 3365 romans, 223 romans in vreemde ta len en 1222 studieboeken. In de jeugdleeszaal 3757 boeken (totaal 8567). De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 457 mannen en 189 vrouwen. De jeugdleeszaal door 246^meisjes en 188 jongens (totaal Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Dayan, Ik slaap met mijn geweer; Heinrich, Vliegen in de zalf; Mulish, Het stenen bruidsbed; Van Rossum, De erven Hasselaar; Van der Veen, Wij hebben vleugels; Zola, Gervaise; De Saint-Exupery, Lettres a sa mé- re; de Amicis, La Carrozza dit tuti; Aletrino, Drie koningen van Neder land; Bruisma, Multivibrator schake lingen; Clarijs, Wat is antiek?: Ga- mow, 1.2.3oneindig; Ingerman, Sluimerend paradijs: Schokking, De vrouw in de politiek. VROUWENPOLDER Ouderavond christelijke school De christelijke nationale school te Vrouwenpolder hield onder leiding van de heer Sparrentak haar jaar lijkse ouderavond. Nadat het werk van de leerlingen was bezichtigd, hield het hoofd der school, de heer A. N. de Wolf. een causerie over het onderwerp „Wij en onze kinderen", i Met tal van voorbeelden toonde de heer De Wolf de belangrijke functie aan van de school bij de vorming van het kind voor de maatschappij. Jaarvergadering V.V.V. De V.V.V. te Vrouwenpolder kwam onder leiding van de voorzitter, bur gemeester De Kam, in jaarvergade ring bijeen. De vereniging telt nu 126 leden en kon over het afgelopen jaar een goed batig saldo boeken. De heren M. v. d. Broeke en P. Du- vekot werden als bestuurslid herko zen. Dank zij het goede weer van het afgelopen jaar en de vroege Duitse vakanties, beleefde de V.V.V. een druk seizoen. De heer Duvekot sprak woorden van dank tot burgemeester De Kam. Nadat een consumptie was aangebo den, werden tot slot enkele mooie films vertoond door de heer Corne- lisse uit Middelburg. KOUDEKERKE Ds. Hoffman op ouderavond: „Tranen over Koudekerke" De hei-vormde school te Koudekerke hield in het gemeentelijk vereni gingsgebouw een ouderavond, welke door de voorzitter van het school bestuur, ds. J. H. J. Hoffman, werd geopend. Deze gaf een terugblik op de grote zegen, welke de school in 1959 ten deel was gevallen, maar ook de minder prettige ervaringen nu de Gereformeerden te kennen hebben gegeven op onderwijsgebied geen sa menwerking te wensen met de her vormde school. „Er is een boek uit gegeven". aldus ds. Hoffman, „dat heet: „Tranen over Johannesburg". In een variant hierop zou men thans een boek kunnen uitgeven met als Groene Kruis vergaderde Maandagavond werd te Koudekerke de algemene ledenvergadering ge houden van de chr. vereniging voor ziekenverpleging „Het Groene Kruis" voor Koudekerke en omstreken, on der voorzitterschap van burgemees ter J. L. Drogmans. Het afgelopen jaar. zo bleek uit het jaarverslag van de secretaris, werd het wijkgebouw te Koudekerke geo pend. Een nieuwe woning voor de wijkverpleegster te Zoutelande is thans in aanbouw. De gemeenten hebben een betekenende subsidiever hoging toegekend. Uit de verslagen van de zusters bleek hoe omvangrijk het werk ge worden is. De rekening over 1959 sloot met een nadedig saldo van f 76,53, maar de penningmeester toonde aan, dat een aantal daarin opgenomen uitgaven tot een bedrag van enige duizenden guldens niet meer ten laste van de vereniging ko men. De begroting voor 1960 werd vastgesteld met een eindbedrag van f 26.150. Voor het wijkgebouw is een vaste le ning aangegaan van f 23.000, voor de zusterswoning van f 15.000. Be sloten werd een rekening-courant overeenkomst aan te gaan met de CoÖp. Boerenleenbank te Koudeker ke, tot een maximum bedrag van f 5000.—. Herkozen werden do aftredende be stuursleden mevrouw A. Abrahamse de Ridder en Jac. Simonse te Koude kerke, P. Wouters te Biggekerke, A. Krijger te Meliskerke, terwijl in de vacature D. Kodde te Zoutelande, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer J. de Pree werd benoemd. Zeer waarderend liet de voorzitter zich uit over de wijze waarop de heer Kodde gedurende een lange reeks van jaren het bestuurslidmaatschap heeft bekleed. Op hartelijke wijze werd ook afscheid genomen van de bode te Koudekerke, de heer Js. de Witte, die dit werk vanaf 1932 op accurate wijze heeft gedaan. De vereniging hoopt 17 oktober a.s. haar vijftigjarig bestaan te geden ken. In de ledenvergadering welke begin 1961 zal worden gehouden, zal aan dit feit aandacht worden be steed. titel: „Tranen over Koudekerke", al dus de predikant, die het jammer noemde, dat ook in Koudekerke de scheidingsmuren z-o hoog zijn opge trokken. De heer A. Jorritsma uit Vlissingen sprak hierna op boeiende wijze over de opgroeiende jeugd en welke kan sen die heeft na de lagere school. In dit verband wees hij op de opleiding aan de christelijke ulo. De kinderen van de hoogste klassen dei- hervorm de school verleenden aan deze avond hun medewerking met onder andere fluitspel en hersengymnastiek. VLISSINGEN*. Bevallen: W. TomasowaLatupeirissa, d.: J. K. KoleLippens, d.; H. de Biieck Korff, d.: J. M. LugtenburgMathïjssen, z.; P. M. JoziasscBosselaar, d.: NL M. Steinhauerde Ridder, z.: J. S. Coppool- sede Smit, d.; E. J. de Nijs—Schot. z.\ S, C. de Kokde Rijcke. Ondertrouwd: K. Sanders, 28 j. en H. M. E. Janssen, 20 j. Getrouwd: A. P. Koster, 27 j. en M. P. Baard, 24 j.; J. W. Spaeter, 26 j. en F. W. P. Kooper, 17 j.: J. Schotman, 25 j. en NL Th. Weimar, 24 j. Overleden: H. van der Want, 64 j.t e. v. NL Castel: J. Sohier. 83 j.. e. v. J. E. Bron; J. Smit, 63 j., e. v. J. Mulder: P. Bakker, 53 j., e. V. H. van Beek: M. C. Vader, 61 wed. v. W. Mussert; A, Pol derman, 83 j., e. v. A. H. Cammelot: C. J. Anthonise, 70 e. v. P. Zandee. MIDDELBURG Bevallen: J. F. van Hees—Van Dam, d.; H. S. van HoornRaatjes, d.; F. W. de VisserSteenwijk, d.: J. A. Krijger—Hui- bregtse, d.: NL J. van der ZeeHuiszoon, d.; J. KorstanjeVan Lujjk, d.: F. de RejjEillers, z.; J. Janissev. d. Sluis, d.; F. J. A. T. van SommerenDe Silva, z.; P. E. van MoolenbroekFlipse, z.; J. E. LeijnseComelisse, z.; J. Dekker Moens, d.: C. J. AartsAlofs, d.; J. QuaarsWoittiez, z. Ondertrouwd: A. Koster, 22 j. en S. A. Wouters. 22 j.: D. Davidse, 27 j. en A. J. van der Hooft; D. P. C. C. van de Vijver, 24 j. en L. Koole; P. W. van Sorgen, 25 j. en G. J. Hubrechtsen, 22 j. Getrouwd: J. de Dreu. 33 J. en A. Wes terterp, 28 j.; P. L. Louwerse, 24 j. en F. MeUefste, 23 j.; F. Hess, 22 j. en J. B. Verschuure, 20 j. Overleden: S. Verburg, 44 j., wed. v. J. de Witte; S. Vos. 61 e. v. P. Wattel; M. L. van den Broecke, 69 j., wed. v. W. A. de Bruijn; L. J. Roth, 54 j. e.v. J. L. Gabriëlse. RITTHEM Bevallen: L. KarremanJoosse, d. SINT-LA UK ENS Bevallen: J. Mesu— Ovaa, z.; J. Polak Buijtendijk, z.; J. Vogel—Huijsen. z. Overleden: J. Wouterse, 83 j.; M. Reijn houdt, 81 j., e. v. II. Dekker. BIGGEKERKE Bevallen: J. Corblj n—Wij khuijs, z. Ondertrouwd: L. J. Koster, 23 j. en A. G. Schat, 22 j. Overleden: A. de Witte, 71 j., e. v. N. Arentsc; L. Harpe, 75 j., e. v. P. de Lange. OOSTKAPELLE Bevallen: J. Geldof—Mesu, d.: L. de Vis- De Visser, z.; L. de Visser—Annot, d. Overleden: NL L. L. J. van Maanen, 90 j.; L. Louwerse, 93 j., wedn. v. A. Louwerse. ZOUTELANDE Ondertrouwd: R. Kooman, 19 j. en J. W. Leijnse, 1? j. VEERE Bevallen: C. Geschiere-de Puit d. SEROOSKERKE <W) Bevallen: E. Dekker-Vreke d., A. J. den Herder-Francke d. Overleden: W. C. Allaart 77 j. e.v. J. Flipse. GRIJPSKERKE Bevallen: C. Domisse-Saase d.. F. Dïnge- manse-Poot d., D. P. de Lignie-Baajjens d.. G. Dingemanse-Ridderbos d. Getrouwd: C. v. d. Horst 20 j. en E. C. Davidse 20 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: W. J. A. v. d. PolNleuwlands, z,: C. Flipse—Boas, d.; R. Sterkenburgh— Posthuma. z.; M. J. Lokker—Idsinga, d.; J. Klapvan MceL d.: M. EschlerKa naar. z.: W. van Eenennaam—Witte, z.: B. P. BekVerdoom, z.: J. I. Baan Woittiez, d.: H. de Visser—van Rossum, z.; A. J. Pielanen—Mulder, d.; M. Spoor— v. d. Smissen, z. Ondertrouwd: B. J. Wilderonx 26 j. en J. S. van Eenennaam. 23 j.; J. Haasdijk, 25 j. en E. N. Arendse, 21 j.: H. Boers, 23 j. cn A. Veenstra, 20 j.; B. Zuidema, 45 j. en J. J. Lahr. 48 C. de Jonge, 23 j. en J. H. Spotiselee, 39 j. Getrouwd: I. de Bruijne. 26 j. en J. G. Nieuwenhuijze, 18 j.; C. P. Jongepier, 22 j. en S. Bakker, 20 j.: J. L. van Cadsand, 24 j. en M. L. Poortvliet 21 j. Overleden: P. J. van der Geest, 83 j.: A. W. Barentsen. 79 j.. e. v. C. Cevaal: J. Colljn. 82 j.; J. Uitermark, 72 j.; J. Ce vaal, 81 j. ARNEMUIDEN. Bevallen: J. van Belzen—van Belzcn, z.; G. Schroevers—de Nooljer, z. Getrouwd: J. P. de Fouw, 25 j. en W. E. F. Bliek, 23 j. Overleden: A. Martejjn, 77 wed. v. J. Grootjans: T. Dekker, 90 wed. v. J. Coppoolse: J. Meerman, 72 j., e. v. E. Crueq. KOUDEKERKE. Bevallen: J. P. VerhageGoedhart, z.; M. Wielemaker—Vreeke, z.: C. Brasser— Hollebrandse, d.; J. Bommeljê—Joziasse, z. Overleden: L. Riemens, 79 j., wedn. v. C. de Rijke: E. M. Bruijnooge, S6 j., wed. v. M. Fiegen: M. Potter, 74 j, e. v. A, v. d. Velde: P. Minderhoud. 80 j.; J. Luteijn. 81 J.. e. v. K. Vader; A. M. E. Piera, 78 j., e. v. J. E. Edelman: NL P. Gazan. 72 j.. wed. v. J. W. Korteweg: NL van Koeve- ringe, S3 j.; C. Doense, 79 j.. e. v. H. D. Streefkerk: J. van Eenennaam, 89 j„ wed. v. J. de Kam. DOMBURG. Bevallen: L. Akkerdaas—Francke, d. Overleden: P. Faasse, 78 wed. v. P. van Keulen; L. W. de Waardt, 73 j., e. v. J. L. Groot; W. Passenier, 73 j., e. v. P. Jongepier. Beits zelf rnv meoBelrat van Ce fa-Bever Toch feest op 5 mei De algemene ledenvergadering van de Oranjevereniging, die onder leiding van de voorzitter de heer J. Pik, werd gehouden, werd behalve door het bestuur slechts door een lid be zocht. Niettegenstaande het geringe enthousiasme dat van de zijde van de leden voor de bespreking van het feestprogramma op 5 mei aanstaan de werd getoond, besloot men toch een feest te organiseren. Zoals ge bruikelijk zullen er weer kinderspe len worden gehouden met verschillen de attracties en traktatie. 1448. Aan boord van de Boeing zag men hoe piloot Storm na zijn ruwe para chutelanding roerloos in het zand bleef liggenHij was kennelijk buiten be wustzijn en inwendig was ieder er van doordrongen, dat zijn toestand wel eens minder rooskleurig kon zijn dan men aanvankelijk ver moedde, of lieverhoop te. De gezagvoerder, weten de dat Sandra zich in de verkeerstoren van Tarmad bevond, onthield zich zoveel mogelijk van pessimistisch commentaar via de radio. Arend lag er akelig stil bij, terwijl het steeds weer opbollende scherm hem af en toe een eindje voortzeulde over het zand. Het had echter weinig zin meteen het ergste te gaan vermoeden. „Ilc zou 'n mannetje per parachute kunnen afzetten, om hem te helpen, maar de jongens van Tarmae zullen er nu wel gauw zijn", meende de gezagvoerder. Brandtjjd verlichting in Baarland nog ongewijzigd In do jongste vergadering van de gemeenteraad van Baarland heeft burgemeester Van Liere meegedeeld, dat de N.V. „P.Z.E.M." do gewijzig de brandtijd voor de straatverlich ting (kwartier eerder ontsteken, kwartier later gedoofd in verband met de wijziging der wegenverkeers wet) wel heeft kunnen invoe ren in Zeenwsch-Vlaanderen. doch dat in het gebied van de Bevelan- den, Tholen, St. Phllipsland en Schouwen Duiveland dit nog steeds niet mogelijk is omdat nog 16 ge meenten geen medewerking hieraan gegeven hebben. Op voorstel van B. en W. werd be sloten afwijzend te beschikken op 'n subsidieverzoek van de Prov. Com missie ter bevordering van de vee fokkerij in Zeeland voor in mei en juni te houden rundveekeuringen. De commissio C.J.M.V.-bibliotheek te Baarland kreeg voor het seizoen 1959-1960 een subsidie van 30, voor het op peil houden en uitbrei den der bibliotheek. In verband met de oprichting van een dames-gymnastiekclub werd op voorstel van B. cn W. besloten het gymnastieklokaal der o.l.-school voor een avond per week gratis ter be schikking te stellen. Voor de viering van de bevrijdings dag had dc Oranjevereniging een verzoek ingediend om een bijdrage voor traktatie der schoolkinderen. Hiervoor werd een bedrag van 60 beschikbaar gesteld. Voorts stelden B. en W. voor ten behoeve van de oJ.-school een aan tal herdenkingsboekjes 1940-1945 aan te schaffen, niet om uit te rei ken aan de kinderen, doch om in school als lesmateriaal te gebruiken, waartoe werd besloten. FEUILLETON Door BERKELEY GRAY Joy, haar knappe gezichtje dodelijk verschrikt, kon haar ogen niet van de stille figuur op het bed afwenden. ..Geloof je, dat hij...?" ..Of hij dood is?" vulde Norman aan, toen zij aarzelde het uit te spreken. ..Met zes duim staal door z'n vitale delen? Dit is gewoonweg verschrik kelijk!" Hij liep op z'n tenen naar het bed en stelde een kort onderzoek in. Paul Tass was waarschijnlijk nooit knap geweest, maar nu hij dood was, zag hij er bepaald weerzinwekkend uit. Er was weinig bloed zichtbaar. Het lemmet van het mes was geheel in z'n rug verdwenen en had waar schijnlijk zijn hart doorboord. Hij moest bijna onmiddellijk dood ge weest zijn. „Norman! Laten we weggaan!" ..Je hebt gelijk", zei hij. Na een snelle blik door de kamer te hebben geworpen, nam hij Joy bij een arm en liep met haar door de andere kamer heen. Hij liet de deur niet op een kier staan, maar deed die goed dicht. „In. elk geval staat één ding vast", zei Joy. „Tass is niet de vent, die van ochtend een aanslag op je deedl En hij Is ook niet de moordenaar van Elsie Watts!" „Nee", gaf Conquest toe. „Tass speelt nu de weinig benijdenswaardige rol van Derde Slachtoffer. Onze vinding rijke moordenaar heeft het behoorlijk druk gehad! Gisteravond Elsie, van morgen ik bijna tenminste en nu broeder Tass". Ze gingen naar beneden, waar de vadsige vreemdeling hen slecht gehu meurd aankeek. „Je had gelijk, vriend", zei Conquest. „Mr. Tass is ziek. En ik moet zeggen, dat ik nog nooit zo'n beroerd ziekte geval heb meegemaakt. Wanneer is lokter Evans, die je zoëven noemde, H hum rroweesl »m ongeveer kwart over elf". „En wanneer is hij vertrokken?" „Een kwartier later". „Hoe zag hij er uit?" „U stelt wel vreemde vragen," zei de klerk ongeduldig. „Hoe weet ik nu, hoe hij er uit zag? Hij kwam binnen, vroeg naar Mr. Tass en ging naar boven. Ik heb hem niet goed bekeken. Hij had een lichte regenjas aan, een slappe hoed op en een das om. Dat vond ik raar, want het was warm. Waarom vraagt U dat? Is er iets niet in orde?" „Heb je op het gezicht van die dok ter gelet? Op zijn ogen of zijn mond?" „Hij had een lelijke mond, een vreemde mond. En zijn ogen ja, die waren niet prettig. Die hadden een starende blik. Toen hij naar be neden kwam, keek hij me niet aan; toen hij voorbij mijn bureau kwam, zei hij dat Mr. Tass niet gestoord mocht worden." Conquest knikte en toen gingen ze naar buiten. Het was heerlijk, de benzinelucht van Villiers Street in te ademen na de duffe atmosfeer van het hotel. „Weer diezelfde man," mompelde Norman, terwijl hij Joy naar de auto bracht. „Blijkbaar kende Tass hem. De onbekende belde Tass op om te zeggen, dat hij naar hem toe zou ko men. Tass vertelde de klerk het ver haaltje, dat hij ziek was en dat hij bezoek van een dokter verwachtte. Ik geloof niet, dat Tass reden had op gevaar bedacht te zijn, want die schurk moet hem overrompeld heb ben, toen hij met zijn rug naar hem toe stond. Eén snelle armbeweging en het mes zat tot aan het heft in zijn rug." „Maar wie zou het zijn?" vroeg Joy. „Wie het ook is, hij gaat in elk ge val bliksemsnel te werk," zei Con quest. „Toen bij dit-karweitje klaar had, belde hij mij op—" „Waarbij hij de stem van Charles Brownley nabootste?" „Ja. Hij belde me op. maakte die afspraak in de lege flat en verkeert nu in de mening, dat ik dood ben," vervolgde Norman. „Een veelzijdig talent. Hij gebruikt verschillende methoden. Dat betekent een compli ment voor hem, Pixie. Hij wist, dat hij bij mij de kans niet zou krijgen om me een mes in mijn rug te ste ken. Daarom nam hij zijn toevlucht tot zijn dekenmethode." „Vind je niet, dat we nu de politie maar moesten gaan inlichten?" vroeg Joy angstig. „Wij hebben niets met deze moord te maken en je krijgt vast en zeker moeilijkheden als je er bij betrokken wordt. Brave Williams is toch al op het oorlogs pad en hij snakt er naar, jou te pak ken te krijgen. Ik vind, dat je nem direct van uit die hotelkamer had moeten opbellen." „Wat zouden we dan bereikt heb ben?" vroeg Conquest een beetje minachtend. „We zouden urenlang domme vragen moeten beantwoor den. Kijk niet zo benauwd, kleine Pixle. Ik zal Bill heus wel inlichten. Maar eerst wil ik Miles spreken. Misschien weet hij wie die vent is, als ik een beschrijving van hem geef." Op de terugweg naar Conquest zat Joy diep in gedachten verzonken. Haar ogen begonnen te schitteren, toen ze plotseling uitriep: „Miles zal uit je beschrijving niets wijzer wor den; ik zal je zeggen, waarom niet. De moordenaar is Sir Montague Brownley zelf!" „Draaf niet zo door!" „Maar Norman, het is zo duidelijk als wat," hield ze vol. „Het kan nie mand anders zijn, tenzijZe zweeg totdat ze een nieuwe inval kreeg. „Lieve hemel, het is toch mo gelijk! Ronnie!" „Wat zit je nu te dazen!" „Waarom? Het kan best Ronnie ge weest zijn," zei Joy ademloos. „Na het gesprek dat jij met hem had, kon hij wel raden, dat jij naar Tass zou gaan. Je was van plan hem te on dervragen en Tass wist iets. dat Ronnie geen goed zou doen als het bekend werd. Ronnie ging er dus heen en vermoordde hem. Hij had er tijd genoeg voor, terwij) wij bij Scotland Yard zaten. Het klopt pre cies." „Het klop helemaal niet," zei Con quest. „Nee kind, de tijden dekken elkaar niet. Tass werd tussen kwart over elf cn half twaalf vermoord. Dus nog voordat ik bij Ronnie Webb was." „Ja, dat had ik vergeten," zei Joy verlegen. „Goed dan, laten we Ronnie dan maar uitschakelen. Dan is Sir Montague de moordenaar. Ik was dus in de buurt toen ik aan Charles dacht, want dat maakt weinig ver schil. Het is de oude zelf." „Pixie, als je per se moet praten, wil je dan redelijke taal uitslaan?" vroeg Normah geduldig. „Als je soms wilt beweren, dat Sir Monta gue mij in het bad heeft gestopt „Nee, natuurlijk niet," zei ze snel. „Deze onbekende man laten we hem de Slappe Mond noemen is een huurmoordenaar, een of andere smerige boef. Vergeet niet, dat Brownley officier van justitie is ge weest en dat hij veel misdadigers kent. Hij kan er heel wat geholpen hebben, hoewel hij heel goed wist dat zij schuldig waren Hij kan ge makkelijk contact met zo iemand hebben opgenomen „Niet zo gemakkelijk," viel Norman haar in de rode. „Maar ik geef toe, dat de mogelijkheid bestaat." „Ik weet, dat ik gelijk heb," hield Joy vol. „Hij heeft toch ook gepro beerd, met geld jou zo ver te krij gen? Hij bood je tienduizend pond als je Miles Hayward wilde ver moorden! Je hebt hem met een kluit je in het riet gestuurd. Je hebt niet gezegd, dat jc er niets voor voelde, maar je hield hem aan het lijntje. Sir Montague was er niet gerust op. hij vertrouwde het zaakje met en dus probeerde hij het met iemand anders. Als hij één keer zoiets doet, waarom zou hij het dan niet nog eens kunnen, proberen? Wat jou betreft kreeg hij nul op het request dus ging hij naar een ander!" „Die dus Elsie Watts doodde om daarna de schuld op Miles te wer pen?" vroeg Conquest. „Onhandig en gevaarlijk werk. Nee Pixie, je re denering zit vol onlogische dingen. En dan: waartoe die poging om mij te vermoorden?" (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 22