dohyfral Botwinnik damt wilde fantasie van Tal in epeda slapen compleet MOP WON H0CKEYT0ERN00I VAN M.M.H.C. TE MIDDELBURG WATERLEIDINGMAATSCHAPPIJ OP Z.-BEVELAND RECIPIEERDE STRIJD OM ATLETIEKTITELS OP 19 JUNI TE VLISSINGEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 5 APRIL 1960 GEEN VOLLEDIGE INEENSTORTING.... Uitdager in „voorlopige hechtenis" genomen (Red, drs. M. C. Verburg) Tal is er in de 7e partij in ge slaagd drie punten op Botwin-j nik voor te komen. Even zag het i er naar uit of de wereldkam pioen voor een volledige ineen storting stond. Tal, superieur aan zijn tegenstander in de schermutselingen die men tac tiek noemt, slaagde er in zijn speltype te doen domineren. Botwinnik leek aangeslagen. Zou hij zicli herstellen? Zoals al in vorige matches bleek, be schikt hij over veel reserves, maar het dunrfc vrij lang voor hij die paraat heeft. De stijl van Tal is vergeleken met die van iemand die pleegt in te breken in een pand naast het politiebu reau. In de 9e partij is de in breker duidelijk in voorlopige hechtenis genomen. De 7e partij wag met wit nog voor Tal. Men heeft hét zó voorgesteld alsof hij door een Plunder van zijn tegenstander heeft gewonnen. Dit is onjuist. Wit heeft zelfs strategisch het wapen bij uitstek van Botwinnik MICHAEL BOTWINNIK herstel Renner Ferdinand Boonman clubkampioen nieuwelingen Zaterdagmiddag werd door de R.T.C. „Theo Middelkamp" als laatste rit in de kampioenscompetitie een tijdrit fereden op het parcours Wilhêlmlna- orp. Ferdinand Boonman toonde zich de beste temporenner en won daardoor tevens het algemeen klassement, zo dat hij zich clubkampioen 1960 der nieuwelingen moeht noemen. Ook in 1959 behaalde hij de titel, Uitslag tijdrit: 1. F. Boonman, 's- Heerenhoek, 12,6 km in 18 min. 45 sec.; 2, Jac. Tolhoelt. Yersekè, 19.20; 3. Th. de Vrieze, Souburg, 19.44; J. Dagevos, Kattendijke, 19.53; 5. M. Hoogerland, Kapelle, 20.09; 6 ex aeq Hoogerland, Kapelle, 20.09; 6 ex aequo D, Kosten, Kapelle en J. Moer dijk. Lewedorp, beiden 20.11; 7. A. Wiélèmaker, Koudekerke, 20.30; 8. J. de Korte, Kortgene, 20.36; 9. R. Over- weel, Middelburg, 20.48; 10. M. de Baar, Nisse, 20.56; 11, Th. v. Poücke, Koewacht, 21.07; 12. J. de Loof. Wis- sefikerke, 21.50; 13. M. Grim, Lewe dorp, 22.25. Zo mogelijk uitbreiding K.N.K.B.-zaierdagkorfbal Tijdens het afgelopen weekeinde is de bondsraad van de Koninklijke Ne derlandse Korfbalbónd wederom bij een geweest in het conferentieoord „De Pietersberg" in Oosterbeek ter bespreking van vraagstukken, die In de Korfbalwereld leven. In da eerste plaats werd van gedachten gewis seld ovèr het zaterdagkrofbal in K.N.K.B.-verband Voorzover plaat selijke of gewestelijke omstandighe den zulks mogelijk maken zal de uit breiding hiervan met kracht worden bevorderd. Over de financiële ver houdingen' tussen de regionale bon den en het landelijke apparaat kon den nog geen besluiten worden ge nomen. De bestudering van deze ma terie zal worden voortgezet Het ligt in de bedoeling in de toekomst te kó men tot een onderlinge afdracht, die meer beantwoord aan de behoeften in de diverse rayons. Piet Rentmeester zevende in Ronde van Vlaanderen De Zeeuwse wielrenner Piot Rent meester bezette in de Ronde van Vlaanderen in de categorie onafhan- kelijken een eervolle zevende plaats op sléchts i2 seconden na de win naar Richard Everaert (B.), die de 163 km aflegde in 4 uur 17 min. De Nederlander Piet Steenvoorden werd vijfde. In de categorie B profs werd i Jan Westdorp, tegenwoordig in Schoondijkc woonachtig. 2lstc, ter wijl de Viissingèr Bram van Sluys als 39e werd geklasseerd. Christelijke Sport Unie sprak over toto De Nederlandse Christelijke Sport Unie heeft in Utrecht op verzoek Vart kerkelijke en politieke kringen een nationale sportconferentie gehouden over het toto-vraagstuk. Sprekers waren de Groningse hoog leraar, prof, dr. P. A Stempvoort, prof. dr. G. Kuiper Hzn., de heer D. van der Mei en de heer C. van Óósterom. voorzitter van de Neder landse Christelijke Sportunie, All.-, vier sprekers spraken zich, duidelijk uit tegen de toto. kampioen speelde vrij fantasieloos en kwam onder druk te staan langs de d-liin. Bovendien kwam hij weer eens in tijdnood. Tal kan dan nooit lang op een afwikkeling wachten; er moet bij hem altijd een snelle kortsluiting optreden. Botwinnik overziet de si tuatie niet meer en blundert, Merk waardig is dat zijn 9e zet e7-e5 vol gens Euwe tot minstens gelijk spel leidde, maar dat de wereldkampioen in de 9ê partij terugkeerde tot e7-e6, de zet uit de 5e partij. Dit bewijst toch wel dat Botwinnik over de 7e partij, lós gezien van de blunder, on tevreden Was. De 8e partij was een typisch rand- fjeval. Tal nam met zwart natuur- ïjk weer een groot risico. Hij gaf een pion compleet cadeau, alleen om ruimte te scheppen. Zowaar krijgt hij togeitkansén, doordat Botwinnik zijn Strategie niet kan vinden. Alleen doordat Tal zijn verkeerde toren inzet (34 Tbc8 in plaats van 35 Tec8) verliest hij in plaats van te winnen. Nu hoort men echter weinig over pech. Terecht, want dit hoort tot de risico van het vak, zoals Tal het ver staat. Men mag dan echtér Tal ook geen geluk verwijten als het anders uitpakt. Na da 8e partij heeft Bot winnik zich nog altijd niet hervon den. Partijen uit één stuk hééft hij nog niet geleverd. Dit laatste lukt hem éindelijk ln de 9e partij. Tal breekt met een. stuk- Óffer weer ééns in. Een offer dat hij in praktisch dezelfde stelling in dé 5e partij na eên half uur nadenken ver wierp brengt hij nu toch. De Weer stand die Botwinnik nu biedt is im posant. Door nóg eeü pion të géven ontzenuwt hij de aanval van Tal ge heel. Dat was dus moreel gezien al winst. Er blijft een stelling over waarin de wereldkampioen een stuk heeft voor drie pionnen. Hij heeft ge zien dat dit hier voor Tal geen com pensatie is en wint langs zijn eigen strategische paadjes via een boeiend eindspel. Tal heeft geen kans gekre gen op schermutselingen. Aldus is de strijd na drie weken in een nieuw stadium gekomen. Nog vijf weken staan ons te wachten! Nieuw kantoorgebouw voor boerenleenbank Koudekerke „De boinv van een nieuw bankkan toor met woning voor do kassier voor de coöperatieve Boerenleenbank „Koudekerke" te Koudekerke is in voorbereiding", aldus deelde voorzit ter J. Jasporse op dé afgelopen week in hotel „Walcheren" gehouden jaar vergadering van deze bank mee. Be stek en tekeningen worden thans klaargemaakt en al spoedig kan de aanbesteding worden verwacht. Het ligt in dé bedoeling het nieuwe gebouw a.s. winter te betrekken. .Het oude kantoorgebouw van de bank zal worden verkócht. Óók bij de rond vraag kwamen deze niéuwbouwplan nen ter sprake. Uit de vergadering Werd gevraagd de aanbesteding van het nieuwe bankgebouw onder de Koudekcrkse aannemers te houden. Hierop word geantwoord, dat dit on gevraagd ook gebeurd zou zijn. daar verschillende plaatselijke aannemers betrekkingen onderhouden met de honk. Bij dc bestuursverkiezing werd de neer Joh. Tevel, die aftredend was. herkozen. Ook de aftredende heer P, Wielemaker als lid van de Raad van Toezicht werd voor een nieuwe periode benoemd. Ontslag aangevraagd Mejuffrouw L. van Kleunen .onder wijzeres aan de Prinses Irene School te Zoutelande, is door het bestuur van deze school op haar verzoek, per 1 september, eervol ontslag verleend. Met de bouw van het consulenten- huis te Goes, dut aan de Westsingel verrijst, wórden goedé vorderingen gemaakt. Het skelet in de steigers. (Foto P.Z.C fl Voorkom en besirljd voorjaarsmoeheid met.. 10 vitaminen -f 12 MINERALEN N.V. PHILIPS-DUPHAR NA SPANNENDE FINALE MET E.M.A.C. HET MIXED-hockeyelftal T-an M.O.P. is winnaar geworden van het hnckeytoemooi van het Middelburgse MM.H.C., dat zaterdag en ZGndag op de Sportlaanvelden gehouden is. In de finale versloeg de poule-winnaar uit Den Bosch de andere poule-wiuilaar, E.M.H.C. met 1—0. Óm de 3e en 4e plaats streden gastheer Middelburg en Hillegersberg, Na afloop was de stand nog steeds dubbelblank en toen ook strafschoten geen beslissing konden brengen, toonden de Middelburgers zich goede gastheren on -vrou wen, door de 3e plaats aan de ploeg uit Hillegersberg af te staan. gegeven, kwam Hillegersberg via een sportieve beslissing van de Zeeuwen in het bezit van de derdé Tijdens het diner van de voet balwedstrijd NederlandBul garije, dut zondagavond in Amsterdam werd gegeven en waaraan Abe Lenstra als ere gast aanzat, werd deze door de bondsvoorzitterA. L. M. Schroder van de K.N.V.B, be noemd tot bondsridder. Op de foto zien we het mo ment, waarop Abe de versier selen van deze onderscheiding opgespeld, krijgt. hmlcs me vrouw Lenstra Hillegersberg werd 3e en Middelburg A vierde Zaterdagmiddag om 4 uur gingen de eerste wedstrijden voor dit jaarlijk se hoogtepunt in de Middelburgse hockeysport van start. Negen ver enigingen streden om de hoogste eer van dit uitstékend georganiseerde toernooi, dat behalve een verbeten strijdkamp om de punten, bovendien een gezellige sfeer bracht. Het Utrechts studendenteam Platypus ging als favoriet van start, maar reeds in de eerste wedstrijd móésten de studenten uit de Domstad de kracht ondervinden van Middelburg A; later ook van de hoofdstedelijke B-ploeg. Zondagmiddag kwamen dus de beslissingen uit de bus. Nadat Middelburg A en Hillegersberg na een gelijk spel en met straf schoten elkaar niets hadden toe- i£S§feiS3 Wagmans Van Tuinen NV Fabrikante van Artifort meubelen en Epeda matrassen plaats, waarna M.O.P. en E.M. H.C. het veld betraden met de hoogste eer als inzet. Deze kamp was bijzonder spannend. Beide doelen ontsnapten meerma len aan doorboring. Van de tech nisch goed tegen elkaar opgewassen ploegen had M.O.P. uiteindelijk de langste adem en een in de defensie gedrongen E.M.H.C, moést tot slot zwichten voor een treffer (0—1). In het Strandhotel te Vlissingen wer den de prijzen uitgereikt. Hierna bicven de hockeyers en hun suppor ters nog enige tijd gezellig bijeen. De eerste toernooidag was besloten met een sfeervolle feestavond. Uitslagen De uitslagen zijn; PlatypusMiddel burg A 0—1, Kon. MarineMiddel burg B 0—2, HDM—MOP 0—1, HurleyMiddelburg A 10, SOHC EMHC 0—3, HDM—Hurley 1—0, MOPMiddelburg A 21. Hillegers bergKon. Marine 3—0, MOP-—Pla typus 20, Hillegersberg—SCHC 0 0, EMHC—Middelburg B 2—0, HDM—Middelburg A 0—2, SCHC— Kon. Marine 3—0. PlatypusHurley VIERING HALVE EEUWFEEST Vijftig jaar watervoorziening De N.V. waterleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" heeft maandagmid dag ln hotel ,,De Korenbeurs" te Goes met een druk bezochte receptie haar halve eeuwfeest govierd. Vele gemeentebesturen, zakenlieden or vertegenwoordigers van tal van or ganisaties waren deze dag naar Goes gekomen om de Raad van Toezicht, onder voorzitterschap van mr, dr. A. J. J. Mes, htm gelukwensen aan te bieden. Onder de belangstellenden bevonden zich ó.m. de waarnemend commis saris dèr koningin in de provincie Noord-Brabant en de griffier. Zoals bekend is het watemingebied van de maatschappij in Noord-Brabant gelegen, namelijk in Ossendrecht. Be halve de beide Bevelanden wo beide Bevelanden worden ook verschillende Brabantse gemeen ten door de N.V. van water voorzien. Voorts kwamen ter receptie vrijwel alle burgemeesters van de gemeen ten op Noord- en Zuid-Beveland, vele gemeentesecretarissen en tal van wethouders. „Bromvlieg" begon seizoen met oriënteringsrit Met een oriënteringsrit startte de bromfietsclub „De Bromvlieg" te Goes zaterdag voor haar seizoen 1960. De uitslag hiervan was: 1 J Dalebout, Kloetinge, O strafpunten; 2 B. J. Hollestelle. Goes, 0 strafpun ten; 3 N. Eversdijk, Goes, 0 straf punten; 4 Joh. Maas, Goes, 4 straf- ounten; 5 F. Temmerman, Middel burg, 4 strafpunten; 6 M. v, Liere, Goes, 4 strafpunten; 7 H. v. d. Berge Kloetinge, 4 strafpunten; 8 L. Schrier, Goes, 6 strafpunten; 9 P Temmerman, Goes, 10 strafpunten; 10 M. Meijer, Goes 10 strafpunten. Geslaagd Voor het examen „autohersteller" slaagde dezer dagen de heer J. Goos- sen te Axel. 0—0, EMHC—Kon. Hurley—MOP 03, Middelburg B 21, Marine 30, Hillegersberg— SCHC—Middel burg B 10, PlatypusHDM 21. HillegersbergEMHC 11; om 7e en 8e plaats; Platypus—Middelburg B 02, om 5e en 6e plaats: SCHC Hurley 3—2, 3e en 4e plaats: Hille- rsbergMiddelburg A 00, le en plaats: EMHC-MOP 0—1. De eindstand werd daardoor: 1. MOP 9 punten, 2. EMHC 7, p., 3. Hille gersberg 6 p., 4. Middelburg A 6 p., SCHC 5 p., 6. Hurley 3 p., 7. Mid delburg B 3 p., 8. Platypus 3 p., 9. HDM 2 p., 10. Kon. Marine 0 p. Na de receptie was er een besloten diner voor de raad van toezicht en enkele leden van het provinciaal be stuur van Zeeland en Noord-Brabant. Vandaag dinsdag is er een di ner voor de aandeelhouders. Het per soneel heeft deze dag vrij af. Het personeel zal het vijftigjarig bestaan van de maatschappij vrijdag vieren met een intiem etentje. Vijftig jaar geleden is de waterlei dingmaatschappij in het klein be gonnen. In de loop van vijftig jaar is het waterverbruik in het conces siegebied vertienvoudigd en het aan tal aansluitingen heeft daarmee ge lijke tred gehouden. Jaarlijks stroomt ongeveer 4.000.000 kubieke meter „Brabants" water naar de beide Be velanden. Heden overleed na een kortstondig lijden, on ze geliefde, man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ANTONIE POLDERMAN, op de leeftijd van bijna 89 jaar. Vlissingen: A. H. Pólderman- Cammelot P. Polderman C. Polderman- Quayentaal H. E. G. Minderhout- Polderman W. Minderhout Amsterdam: E. Polderman Vlissingen: D. F. Polderman P. Polderman-Hebly J. L. Polderman T. P. Polderman- Christiaans Middelburg: C. J. Nieuwenburg- Polderman C. J. Nieuwenburg Vlissingen, 4 april 1960 Bejaardentehuis Koudekerkseweg 75 De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 7 april a.s. te 12.30 uur vanaf Kou dekerkseweg 75. Liever geen bezoek. AGENDA 1960 K.N.A.U.-ZEELAND Vlissingse Boulevardloop op 25 september a.s. De Zeeuwse atletiekkampioenschap- pen worden op 19 juni a.s. te Vlis singen gehouden. Aldus blijkt: uit de wedstrijdagenda 1960 van het dis trict Zeeland van de K.N.A.U. Voorts vermeldt deze agenda op 24 april a.s. de opening van het baanselzoen met een wedstrijd te Vlissingen (Marathon), op (j jul te Middelburg de strijd om het Zeeuwse kampioen schap. 10 km (Dynamo), op 14 au gustus door dezelfde vereniging do strijd om het kampioenschap 5 km, op 4 september het estafettekani- pioensohap en op 24 september te Vlissingen (Zld. Sport) de titelstrijd voor de 10-kamp. Betreffende andere belangrijke Zeeuwse atletickevenementen is op de agenda voor de Vlissingse Bou levardloop een plaats ingeruimd op 25 september (Marathon), voor de St.-Nicolaasoross van Dynamo Mid delburg op 3 december en voor het Zeeuws crosskampioenschap op 17 de cember; do organisatie hiervoor is in handen van Het Zwin uit Retranche- ment. Nederlands© evenementen, waaraan Zeeuws© atleten deelnemen, wor den gehouden op: 25 en 26 juni a.s.: zcs-disirlctenontmoeting te Heerenveen, en 23 en 24 juli a.s. te Eindhoven: de Nederlandse kam pioenschappen. Voorts ziet de rest van het pro gramma er als volgt uit: 11 mei Dy namo te Middelburg: avondwedstrïj- den; 21 mei: Het Zwin Retranche- ment: baanwedstrijdon, 29 mei Ma rathon Vlissingen l baanwedstrijden, 6 juni R.K.H.A.V. Hulst: baanwed strijden, 15 juni Dynamo Middel burg: baanwedstrijden, 29 juni A.V. '56 Goes: avondwedstrijden, 16 juli Dynamo Middelburg: baanwedstrij den, 11 september Marathon Vlis singen: baanwedstrijden, 17 septem ber Dynamo Middelburg: baanwed strijden. Op 7 mei wordt door Marathon Vlis singen in het kader van de steden- ontmoeting Vlissingen-Middelburg het atletiekgedeelte van dit duel ge organiseerd. Dan dienen de atleten in Zeeland nog rekening te houden met het P.Z.B.M.- sporttoernool te Vlissingen op 11 ju ni, het Douane-sporttoernooi te Vlis singen 4 dagen later, onderlinge wed strijden van liet Zwin op 13 augus tus, de strijd om do prijs Eug'ne Allonsius op 3 april te Westdorpe en de wedstrijd SoheldeCockerill op 2 juli te Vlissingen^ Heden overleed zacht en kalm, na een lang durig lijden, tot onze diepe droefheid, onze zeer geliefde en zorg zame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder JANNETJE MARIA RIJSTENBIL, wed. van Jan van de Velde, in de quderdom van ruim 82 jaar. De bedroefde familie, Yerseke: J. v. d. Velde E. v. d. Velde- Kruysse Kloetinge: J, v. d. Veldo N. M. v. d. Voldc- v. Liere Kruiningen: D. E. v. d. Klooster- v. d. Velde M. v. d. Klooster Yerseke: D. C. v. d. Veldo D. v. cl. Velde-Mol Kruiningen: E. Nieuwenhuize- v. d. Velde J. Nieuwen hui zo Yerseke: J. L. Butijn- v. d. Velde A. .1. Butijn M. M. de Koeijer- v. d. Velde L. E. de Koeijer Kleinkinderen' en verdere familie. Yerseke, 4 april 1960 Steeweg 11 De begrafenis zal plaatsvinden donder dag 7 april a.s. om 1 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 4