HAD U EVENEMENTEN GEHAD WILLEN HEBBEN BEVELAND fruit, oesters en boogschutters T i aten we beginnen met Zuid-Beveland, merkt de man in Middel burg op. Een prachtig fruitland met zijn hon derdduizenden vrucht bomen, die in het voor jaar een ware kleuren pracht tentoon spreiden. Voor een bloesemtocht moet U in de maand mei komen. Prachtig is de natuur dan. De boom gaarden lijken golvende akkers van rozen, gele en witte bloesems, waar tussen de groene dijken zich als linten slingeren. Wilt U zien wat er van de prachtige, tere bloe sems terechtkomt? Z.-VLAANDERENReinaert, Belfort en vissers WALCHERENKlank, licht, folklore, show VERVELEN IN ZEELAND KOM NOU! ZATERDAG 2 APRIL 1960 PROVINCIALE ZE EU W SE COURANT SêVttANO: btoascmp.schf CUBOaSUfKJ: Fo*)o« GOvS: Z&&vt$ IwfaWtfS® MtOD£i8URGt Klatik er» IWfctJgg J ^aten we hem Reiziger noemen. Reiziger uit Winterswijk. De man verlangt naar de zo mer en naar Zeeland. Maar hij is kieskeurig: het gaat hem niet alleen om strand en bos en zee, hij wil ook wat beleven „Evenementen meemaken", zegt meneer Reiziger tot zijn echtgenote. De vraag dus, die hem bezighoudt is: kan Zeeland hem wel voldoende vertier, wel voldoende evene menten bieden? De heer Reiziger uit Winterswijk betwijfelt het. „Maar laat ik de V.V.V. daarginds eens opbellen..." zo besluit hij. Middelburg drie negen negen acht. Dat is het bureau in de Gisfstraat. Het kantoor van de heren Oskamp en De Regf, de „vermaakmeesters" van Zeeland. Nul - één - één - acht - nul - tuuuuüuuf: het net Middelburg. Drie - negen - negen - acht: trrrt - trrrt - trrrt „Meneer Reiziger uit Winterswijk hier. Is er deze zomer iets aan evenementen te beleven?" „Had U evenementen gehad willen hebben! Hebt U dan een half uurtje de tijd?" wil de stem aan de andere kant van de lijn weten, „want als we hier eenmaal beginnen weten we van geen op houden..." De heer Oskamp bleek een mooie sortering eve nementen te hebben: bloeiende boomgaarden, fruitcorso, Kasporgo-week, oester- en mosselfeest, Reinaertfeesten, opening stadhuis Sluis, visserij feesten Breskens, showboat Vlissingen, Klank- en lichtspel in de Abdij, folkloristische dagen Middel burg, zomeravondfeesten Zierikzee, attracties in de badplaatsen... Wat onze heer Reiziger hoorde van V.V.V.-Oskamp hebben we hieronder afge drukt. Geef dan zaterdag 17 september acte de pré- sence In Goes, de cen trumstad van dit gewest, waar als sluitstuk van de fruïtweek compleet met lieftallige fee het Zeeuwse Fruitcorso is te zien. Een grootse, unie- ke manifestatie van de Zeeuwse fruitwereld, meneer. Door de straten van Goes trekt een kleu rige stoet van praalwa gens, op originele en ar tistieke wijze versierd met de milde gaven uit de boomgaarden. „Kom gerust, er is altijd wel een plaatsje voor U te vinden tussen de 50.000 toeschouwers van dit „grande spectacle!" Er zijn overigens meer at tracties in Goes. Van 29 juli tot 6 augustus wordt de „Kasporgo"-week ge houden, een zevendaags festijn van turnen, ballet en dans. OESTERFEEST Maar Zuid-Beveland is zo gauw niet uitgeput. Eind augustus of begin september wordt ter ge legenheid van de ope ning van het oester- en mosselseizoen het Lus trum Oester- en Mossel- feest in Yerseke gevierd. Dit jaar iets groots, want „Zeeland Presen teert" voor de vijfcie maal in dit dorp aan de Oosterschelde. Ongekend mooi is de macntlge vlootschouw van meer dan honderd versierde vissersschepen, die „defi leren" op de rede van Yerseke. Een kleurige optocht van praalwagens zal U een indruk geven van de bedrijvigheid in dit oester- en mossel- dorp. Natuurlijk nemen daar bij de cultures ja ze ker meneer, het kweken van oesters en mossels is een cultuur! een grote plaats in. En tot slot een fantastisch vuurwerk. Wat mis schien voor U belangrij ker is meneer: de oes ters en mosselen smaken nooit beter dan op die dag! Om nog een ogenblik op Zuid-Beveland te toeven: het Drie-Landentoernooi boogschieten met cracks uit België, Frankrijk en Nederland in augustus te Ovezande, mag ik niet onvermeld laten. Wat zegt U meneer? Een in drukwekkend programma! Kom, kom, we zijn er nog lang niet. Laten we vervolgen met Zeeuwsch-Vlaanderen, een land van leut en plezier. Ge kent Hulst? Het aloude stedeke met zijn schone poorten en kloeke wallen. Als ge tijd kunt vinden meneer, fa hier eens een kijkje nemen op en 6 juni. Beslist de moeite waard. Ge kunt dan de histori sche Reinaertstoet bewonderen en kennis maken met de lepe vos Reinaert, wiens standbeeld ge ook kunt aantreffen in Hulst, de edele koning Nobel, Izegrim de wolf en al die andere onovertroffen figu ren uit dit middeleeuwse epos. Vele Hustenaren lopen in middel eeuwse kledij gestoken in de stoet mee, terwijl ze groepsgewijze of alleen een fase uit Den Vos Rei- naerde uitbeelden. Schoon, meneer X, zeer schoon BËLFÖRT SLUIS Dieper gaan we Zeeuwsch-Vlaan deren in, naar het westelijk deel, waar het enige Belfort van ons land, het eeuwenoude stadhuis van het oude vestingstadje Sluis, in de eerste helft van. september offici eel zal worden geopend. Drie da gen feest zullen daaraan worden verbonden, want het Belfort is de trots van de Sluizenaren meneer X. De feesten worden groots van opzet, hoewel een gedetailleerd programma nog niet is ontvouwd. Toch kan ik U; vertellen meneer Reiziger, dat er wellicht een his torische optocht te zien zal zijn, evenals een middeleeuws spel. Maak alvast een weekend vrij, want de feestelijkheden zijn op een vrijdag, een zaterdag en een zondag. Eerste helft van septem ber dus! Van Sluis naar Breskens. Het is een kwestie van nauwelijks twin tig kilometer. Breskens kent zijn visserijfeesten, een drie dagen du rend festijn. Ook dit jaar worden ze weer half oogst 15 augustus gevierd. Hoogtepunt van de feesten is de optocht van praal wagens, die vele taferelen uit het zeemansleven uitbeeldt. Twee dagen trekt de optocht door de straten van Breskens. Het slotef fect van de feestelijkheden is een klaterend vuurwerk meneer, waar van ze zelfs op de Vlissingse bou levard kunnen genieten. Voor een goed volksfeest met veel leut en plezier is Breskens do aangewe zen plaats! In Zierikzee staan ze wat dat lietreft voor uiets. Meneer Reiziger wil al uitvoerig zijn dank betuigen, maar de Mid delburgse V.V.V.-er valt hem in de rede. „Ho, ho, niet zo vlug! We zijn er nog niét''. Jawel, grote evenementen staan verder niet op het programma, maar geenszins ongenoemd mogen blijven de toe ristische attracties in de badplaat sen, zoals lampionoptochten, wedstrijden in het maken van atr(B)aJulfigiiren en vliegerwed strijden. En ook de Deltawerken! Vergeet die vooral niet. De man in Middelburg is uitgeput. Hij heeft alles gezegd wat er te zeggen viel. Het was overigens genoeg! De onbekende aan de an dere kant van de lijn weet nu zijn weetje. Zal hij zich vervelen in Zeeland? Kom nou! Er is genoeg te doen. Trouwens.... de Zeeuwen zelf komen ook aan hun trek. Met: zoveel evenementen op het (zo mer) programma moet dat wel De man in Middel burg pauzeert een ogenblik. Zelfs hij hapt wel eens naar adem! Dan gaat hij ver der: Ook op Walcheren en in andere delen van Zeeland is In het seizoen heel wat te beleven. Wat zegt U van een prachti ge boottocht met een droomboot over het rim pelloze water van de Schelde en de Noordzee Jawel meneer, dat heb ben wij te bieden. Daar zorgt de Vlissingse Zo- mershow voor met de showboat, de nieuwste passagiersboot op de veerdienst Vlissingen- Breskens. Eenmaal in de week kunt U zowel over dag als 's avonds de tocht maken. Aan boord van de showboat is de stemming honderd pro cent. Als U dat wilt kunt U 's avonds drome rig over de reling staren naar de twinkelende VAN EUROPESE ALLURE! et klank- en lichtspel in de Middel burgse Abdij vormt een bijzonder evenement in de reeks van Zeeuwse toeris tische attracties. Gedurende een uur her leven voor de toeschouwers op hun rond gang door de eeuwenoude abdij de mensen, die hier vele honderden jaren geleden heb ben gewoond. Hun stemmen klinken tussen de gewelven. Fascinerende lichteffecten flitsen op in de donkere ruimten en geven sfeer en cachet aan het spel. In dit klank en lichtspel herleeft de zo rijke historie van het abdijcomplex op onnavolgbare wij ze. Het spel zal dit jaar voor het eerst te zien zijn op 17 mei en tussen 1 juni en 9 september driemaal per week, namelijk woensdag, donderdag en vrijdag. Een eve nement van Europese, allure! lichtjes van de kustste den. Kortom U kunt ge nieten van het mooiste uitzicht, dat U zich maar denken kunt. Nauwelijks is de heer Reiziger op de hoogte van dit evenement, of de Middelburgse V.V.V.- man heeft al een nieuw aangekondigd: de folklo ristische dagen In Mid delburg, bestaande uit de grote rlngrijderijwed- strijden. Op 7 juli is de grote ringrijderij ter ge legenheid van het tien jarig bestaan van de Zeeuwse Ringrijdersver- eniging, op 21 juli de ringrijderij met versier de sjezen en op 25 augus tus de ringrijderij te paard. Stuk voor stuk evenementen, die zich in een grote belangstelling mogen verheugen. „U bent er welkom", zegt de V.V.V.-man tegen zijn „cliënt" aan de andere zijde van de lijn. Van Middelburg maakt de propagandist voor de Zeeuwse evenementen de sprong naar Zierikzee. Hij wijst er de heer Reiziger op, dat hier de befaamde zomeravondfeesten gedurende enkele dagen in het seizoen, worden gehouden. Over de plannen voor dit jaar kan hij helaas nog weinig vertellen, maar dat op die avonden heel wat is te beleven staat wei vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3