Varensgezel maakte tumult in Breskens WALCHEREN JUNIOREN VIERDEN 50-JARÏG BESTAAN VAN „ZEELANDIA" VOORZITTER „GOED WONEN" TE VLISSINGEN GERIDDERD VRUDAG 1 APRIL 1960 PROVINCIALE ZEEÜWSE CÖÜRANT POLITIERECHTER MIDDELBURG „Ga nou even mee", had de wachtmeester van de rijkspolitie uit Breskens op 21 februari tegen de 18-jarige varensgezel R. gezegd, die in een café een ruit had ingegooid. Toen hierop niet gereageerd werd had de wacht meester R. bij zijn mouw gepakt, waarvan deze niet gediend bleek, want hij haalde tenminste uit om de wachtmeester te slaan. Gelijk ontstond er tumult, toen diens collega hem te hulp wilde ochieten, waarin deze werd belemmerd door twee bezoekers, onder wie de schilder J. B., die de wacht- meerster beetpakten. Zelfs de gummiknuppel was er toen aan te pas ge komen om de orde weer te herstellen. Ook de zeven processen-verbaal, die die avond werden opgemaakt zullen wel ontnuchterend hebben gewerkt. In een heel wat rustiger en bezadigder sfeer werd deze gehele affaire don derdagmiddag voor de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, nog eens doorgenomen. Brandende lucifer kwam in plas olie, schade 10 mille De varensgezel was niet verschenen, doch de schilder J. B. had wel de reis naar Middelburg gemaakt om zijn handelwijze toe te lichten. De tweede cafébezoeker, die eveneens de wacht meester in de uitoefening van zijn ambtsbezigheden had belemmerd, wist zich die avond tijdig uit de voe ten te maken. Volgens B.'s verkla ringen op de zitting had hij de wachtmeester helemaal niet om zijn middel gepakt, doch was het hem slechts te doen geweest om de zaak te sussen. Mr. Sieperda hield hem echter voor, dat een burger de politie niet zijn taak mag belemmeren. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop. zei in zijn requisitoir, dat hij de overtuiging had dat B. het niet kwaad bedoelde. De overtreding was echter begaan, waar voor de officier 20 subsidiair 4 da gen vorderde, waarbij de politierech ter zich aansloot. Over de varensgezel R. werden even wel minder gunstige dingen gezegd. Het leek de officier zelfs nuttig wan neer deze jongeman, die pas achttien jaar oud is en die spoedig zijn bur gerpakje voor het militaire zal moe ten verwisselen, voor een paar jaar in de dienst verdwijnt. Conform de eis werd verdachte veroordeeld tot 40 of 8 dagen en 1 week voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar. Licht defect Met enkele woorden als hoogst on oplettend en onvoorzichtig werd het gedrag van de landbouwersknecht Van A. uit Brouwershaven beschre ven. Op 17 januari moest deze toen het nog donker was de paarden ver zorgen. Daar het elektrische licht in de stal defect was ging Van A. in de garage een petroleumlamp halen. Hoewel hier grote, plassen olie op de grónd lagen en er drums met benzine en vet waren opgeslagen liet Van A. de lucifer vallen, terwijl deze nog niet Eedóofd was. direct was er brand ontstaan, dat de landbouwersknecht nog had trachtten te doven door er zijn jas over te gooien, maar hij had geen schijn van kans. Binnen een oogwenk stond de garage in lichterlaaie, die geheel afbrandde. De schade beliep rond de 10.000, die vermoedelijk wel niet op Van A. is te verhalen, al dus de officier. Deze vond het gehele optreden van de landbouwërsknecht van a tot z hèel onvoorzichtig. Ver dachte had in deze garage zelfs niet Provinciale raad voor de volksgezondheid (Slot van pag. 1 worden voorbereid door dokter Staab, daarbij terzijde gestaan door een se cretaresse en de secretaris van de kraamzorg niet alleen maar zeggen: „Ja, 't is nodig...", hij moet ook ge gevens hebben. Die gegevens nu verzamelt me.}. Staab. Zij licht er het belang van de revaliditeit en de kraamzorg en alle andere onderwerpen mee toe aan de raad. Daarbij raadnleegt zij allerlei geschriften, rapporten, instanties en ook ter zake kundige personen bin nen of buiten de provincie. Inventarisatie Een van de eerste taken, waarvoor de bureau-directrice zich gesteld zag, was het tot stand bregen van een in ventarisatie van al netgeen er in Zeeland in het belang van de volks gezondheid geschiedt. Daarmee is dokter Staab nu druk bezig; en zo langzamerhand krijgt zij een indruk van wat er is, wat er ontbreekt en wat daarvoor gedaan kan worden. Zo wil dokter Staab een voorlichtings centrum opbouwen voor de besturen en voor hen die het gezondheidswerk litvoeren. Mej. Staab zei ons er vast van overtuigd te zijn, dat een derge lijk centrum zijn vruchten zal af werpen, want uit verschillende ge sprekken is haar al gebleken, dat nog vele besturen en (uitvoeren de) wijkverpleegsters, doktoren enz. niet op de hoogte zijn van de mogelijkheden, die er voor hun werk aanwezig zijn. Het voorlich tingscentrum van dokter Staab zal hierin zeker uitkomst bieden. „En dat is ook de bedoeling", ver zekerde zij ons. „Laat ze maar eens komen kijken...". Tot slot nog iets over de samenstel ling van de raad, die met name van particuliere zijde van „kleurige" pluimage is. Want temidden van de 11 man sterke overheidsvertëgen- woordiging: 2 Gedeputeerden, 2 Pro- vinciale-Statenleden en 7 leden van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, zitten 3 vertegenwoordigers van het Groene Kruis, 2 van het Wit- Gele Kruis, 1 van de dienst Geeste- ijke Volksgezondheid van het Wit- !ele Kruis, 1 van het Oranje-Groene Luis, 2 van de Dienst Geestelijke Volksgezondheid en 2 van de maat schappij tot bevordering der genees kunst. met open vuur mogen komen, zei mr. Schenkenberg van Mierop, die gezien de wel niet zo hoge inkomsten van Van B. 100 of r0 dagen vor derde. Het vonnis was conform. Week hechtenis Een boete van 30 of 6 dagen en ontzetting uit de rijbevoegdheid voor vier maanden waaronder ook bromfietsen vallen was de eis tegen de Vlissingse vertegen woordiger W. B. M., die op 17 december van het afgelopen jaar onder invloed op een bromfiets had gereden. Een paar weken hiervoor was de ver tegenwoordiger zijn rijbewijs al in genomen voor een andere overtre ding. Gezien deze achtergrond von niste mr. Sieperda met 1 week hech tenis en handhaafde verder de ge- eiste ontzetting. De nog jeugdige handelaar W. G. M. d'H. uit Sint-Jansteen stond terecht, omdat hij, hoewel hij teveel had ge dronken, toch was gaan autorijden. Verdachte had de aandacht van de politie getrokken toen hij met een snelheid van 60 a 70 km door een smal straatje te Axel raasde. Con- Advertentie) VIS IS EEN TRAKTATIE. Vis is heerlijk. Altijd. Op een feestje én op door-de- weekse-dagen. Daarom... verras ze vandaag met vis. Ze zullen smullen. Vis is bovendien voedzaam, vita minerijk en voordelig. Er is nu: SCHELVIS MOTEN KABELJAUW TONG Alles wordt gefileerd :r prijsverhoging. VLISSINGEN form werd de handelaar veroordeeld tot 150 of 20 dagen, 2 weken voor waardelijk en 6 maanden ontzetting uit de rijbevoegdheid met aftrek van de periode, dat het rijbewijs reeds is ingenomen. Van deze 6 maanden ont zetting werd verdachte nog een straf van 4 maanden voorwaardelijk opge legd. Alles met een proeftijd van 2 jaar. De timmerman \V. V. W. uit Hulst was ten laste gelegd, dat hij tegen een auto was gebotst en was doorge reden zonder dat zijn identiteit was vastgesteld. Conform de eis kwam hem dit te staan op 60 of 12 dagen en 1 week voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Mevrouw N. de H. uit Tholen had zich in een burenruzie zover laten gaan, dat zij beledigingen was gaan uiten. Conform de eis werd zij be boet met 10 of 2 dagen. Mevrouw M. V.de K. uit Hontenisse had ook moeilijkheden gehad met haar bu ren. Zij was echter met vuil waswa ter gaan gooien, waarvoor mr. Schen kenberg van Mierop 40 vorderde. De politierechter veroordeelde haar tot 25 subsidiair 5 dagen. MIDDELBURG Avondwandelconcert Achilles en Excelsior Maandag 4 april a.s. zullen de sig naalafdeling van de Middelburgse gymnastiekvereniging „Achilles" en de muziekvereniging „Excelsior" hun eerste avondwandelconcert van dit seizoen houden, waarvoor de volgen de route is uitgestippeld: start van af de Concert- en Gehoorzaal in de Singelstraat om half acht, Brak straat, Breestraat, Nederstraat, Veersesingel, Jacob Catsstraat, Julia- nastraat, Hendrikstraat, Zacharias Jansenstraat, Veersesingel, Lelie straat, Jasmijnstraat, Sportlaan, Noordsingel, Koepoort, Molenwater, Koepoortstraat en Singelstraat., Jaarvergadering afdeling Middelburg N.C.B. Dinsdagavond hield de afdeling Mid delburg van de Nederlandse Cnriste- lijke Beambtenbond in café-restau rant „De Eendracht" haar jaarverga dering, welke opgeluisterd werd door zang, declamatie, muziek en schets jes, die geheel door eigen leden wer den verzorgd. Na de opening door voor zitter A. Maas werden de zakelijke beslommeringen van deze avond af gehandeld en kwam het ontspannen de gedeelte aan de orde. Hierin tra den onder meer op de heer J. Mon- deel met zang, die begeleid werd door mej. v. d. Boogaart. verder werd er voorgedragen en was er een wed strijd op de sjoelbak, waaraan enkele prijsjes waren verbonden. Bestelauto verleende gèen voorrang Dinsdagavond gebeurde op het kruis punt Langevielesingel, De Ruyter- straat en Oude Koudekerkseweg te Middelburg een botsing tussen een personenauto en een bestelauto. De chanfeur van de bestelauto, P, M. uit Lewedorp, kwam vanaf de Langevie lesingel en wilde de De Ruyterstraat inrijden, doch verleende geen voor rang aan een personenauto met aan 't stuur de Middelburger J.S., die van uit de Oude Koudekerkseweg kwam en in de richting van de Langeviele singel reed. Beide auto's kwamen in botsing met elkaar, waarbij de voor zijde van de wagens werd bescha digd. C.H. Kamerkringver. Middelburg bijeen De Kamerkringyereniging Middel burg van de Christelijk Historische Unie komt aanstaande zaterdag morgen om 2 uur 's middags in vergadering bijeen in „De Prins van Oranje" te Goes. De agenda omvat jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester. Tevens zal een bestuurs verkiezing worden gehouden. De heer C. F. v. d. Peijl uit Goes, lid van de Tweede Kamer, zal spreken over: „Politieke wetenswaardigheden." VLISSINGEN Geslaagde uitvoering van Con Amore In het Concertgebouw te Vlissingen gaf de christelijke mandolinevereni ging Con Amore woensdagavond een uitvoering met medewerking van de volksdanskring de „Hinky-Dinky- Toys". Na een kort openingswoord van de voorzitster, mevrouw N. Hoorn, begonnen de leden van „Con Amore" met de uitvoering van hun programma. Onder de bekwame lei ding van mejuffrouw J. P. Kuijpers, die volgend jaar 25 jaar leidster van Con-Amore zal zijn, werden de ver schillende nummers met overgave ge speeld. Mevrouw Hoorn zorgde voor enkele goede soli, waarbij de juiste samenwerking tussen haar en de an dere leden van Con Amore opviel. Na dit optreden van „Con Amore" van deze avond sprak mejuffrouw E. Jansen van do „Hinky Dinky Toys" een inleidend woord, alvorens de le den van deze dansgroep aan dé vlotte uitvoering van hun programma be gonnen. De Griekse dans, de Ameri kaanse square, afgewisseld door een Russische- en een Joego-Slavische dans werden met groot enthousiasme gebracht. Na de pauze brachten de heren J. Eckhart en L. Corstanje van Con Amore twee bijzonder aardige gitaar duetten. De „Hinky-Dinky Toys" voerden daarna weer enkele dansen op, waaronder de dans Debka, van Arabische oorsprong. Na een succes vol optreden van het jeugdorkest van Con Amore, onder leiding van de heer Eckhardt zorgde de volksdanskring met onder meer de geslaagde uitvoe ring van Glasgow Highlanders voor een waardig slot van deze avond. Cabaretavond voor „Doe Open" De jeugd-actie „Doe, open" voor de vluchtelingen draait nu ook in Vlis singen op volle toeren. Terwijl de sleuteltjes bij grote hoeveelheden aan de man worden gebracht, en de kruidcakes van de huishoudschool er bij duizenden uitvliegen, beraamt liet actie-comité snode plannen om flinke bedragen voor de vluchtelingen te verzamelen. Een fors programma is samengesteld. Hoogtepunten zijn een cabaret- en variété-avond, een race over de boulevard, een concert en wellicht een jazz-feest. De cabaret- en variété-avond zal za terdag in Britannia worden belegd. Er wordt onder andere aan meege werkt door de „Zweetdrupels", een cabaret-groep van de rijks h.b.s., enige muziek-gezelschappen en het Minjon-cabaret. Een gezellig bal zal na afloop van het programma vol gen. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 23 tot en met 29 maart 1960 zijn de navolgende gevonden voorwerpen aan het bureau van politie te Vlissingen gedeponeerd: enige heren- en damesrijwiel: autopeds; brillekoker: dop van benzinetank: contactsleutel: gele das: grijze ceintuur: zakmes; zilveren ring: zwarte wollen sjaal: huissleutel; kinderportemonnee: dames-, heren- en kinderwanten. .Tevens zijn aan het bu reau de adressen te verkrijgen alwaar de navolgende gevonden vorowerpen zich bevinden: muntbiljet.; zeemlederen porte monnee met Inhoud; zwart colbertjasje; vulpenetui met, inhoud: plastic portemon nee; blauwe jongenspet: saneringskaart; schooletui met tekengerei; gouden kin- derring; huissleutels en enige wanten. Afscheid J. Suurmond na 933 huwelijken Donderdug heeft de heer <J. Suur mond als ambtenaar van de bur- ferlijke stand te Vlissingen zijn 33ste huwelijk voltrokken. Dit huwelijk, tussen mejuffrouw Baard en de heer Koster is bo vendien het laatste waar hij de hand in heeft, want na negen jaar de partners te hebben toe gesproken, gaat de heer Suur- mond het stadhuis verlaten. Al die 1866 huwelijkspartners die voor de tafel op het stadhuis zijn verschenen, bewaren ongetwijfeld een goede herinnering aan de vriendelijke ambtenaar, die bij de huwelijksvoltrekking in zijn toe spraken altijd iets wist mee te geven. Eenmaal heeft de heer Suurmond een heer van 85 en een dame van 65 toegesproken en het huwelijk tussen hen voltrokken. In het an dere uiterste geval waren de leef tijden 16 en 18 jaar. In de 9 jaren op het stadhuis heeft hij boven dien twee zogenaamde „reparatie- huwelijken" voltrokken. Dinsdag heeft de heer Suurmond in het college van B. en W. reeds of ficieel afscheid genomen. Tijdens de laatste huwelijksvoltrekking wilden de taxichauffeurs hun waardering voor de 74-jarige amb tenaar demonstreren, en boden hem een doos sigaren aan. Van de collega's van de derde afdeling op het stadhuis kreeg de heer Suurmond bij zijn afscheid een boekenbon cadeau. (Foto P.Z.C.). Th. de Geus sprak over nieuwe C.A.O. voor A.N.M.B. Op vrijdag 25 en woensdag 30 maart hield de afdeling Vlissingen van de A.N.M.B. een ledenvergadering, waar de nieuwe B. c.a.o. besproken werd. De beide bijeenkomsten ston den onder leiding van de voorzitter, 1 de heer A. S. Schinkel. Deze nieuwe c.a.o, werd ingeleid door de dis trict-bestuurder, de heer Th. de Geus. Spreker herinnerde er aan dat deze bespreking een voortzetting is van de onderhandelingen over de A, c. a.o., die reeds geruime tijd aan de gang zijn. Gedurende de contract periode dient de nieuwe c.a o. ge realiseerd te worden. Dit houdt in dat dan o.a. de werkclassificatie en de 45-urige werkweek in de metaal industrie een feit zullen zijn. Op 1 april 1960 mogen de bedrijven die daar een vergunning voor hebben verkregen de arbeidstijd met 1 uur verkorten. Er bestaat een commis sie uit de Vakraad, die de aanvra gen zullen bekijken. Tot op heden zijn er een negental bedrijven die per 1 april zo'n vergunning bezitten, waaronder 2 bedrijven in dit dis trict o.a. de Etna eh Hispano, beiden in Breda. Er heerst vrij algemeen een streven bij de bedrijven de arbeidsverkorting in zijn geheel door te voeren, dw.z. ineens op 45 uur per week. Dit moet dan in 1962 een feit zijn, aldus de heer De Geus. Verder werd uitvoerig stilgestaan bij dé invoering van de werkclassi ficatie en de tarief-basislonen. Het streven van de vakorganisatie is, het basis-uurloon te verhogen, waardoor het vaste inkomen hoger komt te liggen. In zijn inleiding wist de heer De Geus een aantal vragen op te roe pen. Na de pauze werd hiervan dan ook druk gebruik gemaakt. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Middelburgse voetbal vereniging „Zeelandia" organiseerde de juniorencommissie van deze ver eniging die zelf „maar" tien jaar oud is woensdag in het vereni gingsgebouw de „Gouden Poorte" een feestavond, die in de annalen van „Zeelandia" met ere genoemd mag worden. Onder leiding van Baby den Toonder brachten 29 Zeelandia-junioren in de leeftijd van tien tot rond zestien jaar een alleraardigst cabaret-pro gramma op de planken, dat met veel vaart en enthousiasme door de jeug dige sportliefhebbers werd gebracht. Erg oude Zeelandia-leden of sup porters, die ook het 25-jarig jubileum van deze Middelburgse voetbalvereni- niging meevierden hebben in het programma misschien enige gelijke nis gevonden met de feestelijke uit voering van 1935want voor de aardigheid had de juniorencommis sie enkele programmapunten uit de „oude doos" gehaald en een plaatsje gegeven in de uitvoering anno 1960 Eén van deze oude stukjes was een tableau vivant, voorstellende een groepje Zeelandia-junioren in actie voor een goal, waarbij werd voorge dragen, hetgeen een aardig effect sorteerde. Verder brachten de jeugdige ama teurs grappige schetsjes op het to neel, welke afgewisseld werden met zangnummers. Ook toonden enkelé junioren hun kunnen op verschillende muziekinstrumenten, welke vrolijke noot zeer op prijs werd gesteld. Zelfs Zeelandia-revuegirls waren ter op luistering in het programma opgeno men en hadden veel succes met hun onverwachte optreden. Voorzitter B. J. Buijs van de junio- rencommissie had de avond geopend en in zijn welkomstwoord de aan dacht gevestigd op de verloting met niet minder dan 225 prijzenDe feestavond werd afgesloten met een gezellig samenzijn. JUBILEUM WONINGBOUWVERENIGING Toespraken en geschenken Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Vlissingse woning bouwvereniging „Goed Wonen" is de voorzitter van deze vereniging, de heer A. C. van de Velde, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. „Omdat U 33 jaar lang op uitsteken de wijze leiding hebt gegeven aan „Goed Wonen" en bovenal omdat U als lid van de Nationale Woningraad en als voorzitter van de gewestelijke raad Zeeland bijzonder goed werk hebt gedaan op het gebied van de volkshuisvesting", sprak burgemees ter mr. B. Kolff, die de heer Van de Velde de onderscheiding opspelde tij dens de receptie, welke het bestuur van de jubilerende vereniging don derdagmiddag in „Britannia" gaf. Burgemeester Kolff wenste „Goed Wonen" geluk met dit jubileum en met haar voorzitter. Hij roemde de vereniging om de goede discipline on der de leden, die de verstandhouding nimmer ongunstg heeft kunnen be ïnvloeden, getuige de taarten, die de huurders dezer dagen ontvingen. „Goed Wonen" is niet alleen één der oudste woningbouwverenigingen, maar tevens één der best geleide", al dus de burgemeester. Namens de Nationale Woningraad werd een gelukwens uitgesproken door de secretaris van .deze raad, de heer W. Scheerens. De heer Scheerens gaf in enkele grote lij nen een beeld van de ontwikkeling der woningbouwverenigingen in Nederland. Hij waarschuwde er voor, dat het ontstaan van een lijn naar beneden in deze tijd niet on mogelijk is. Dit geeft aanleiding tot bezorgdheid, meende spreker. De heer Scheerens bleek van me ning te zijn, dat, wat de bevorde ring van de woningbouw betreft, de overheid Zeeland minder heeft bedeeld, dan men krachtens de behoefte, die in deze provincie be staat, had mogen verwachten. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 30-3 Spaame- stroom van Amsterdam; Fairwater van Newport News: Caland van Antwerpen: Rolla van Antwerpen: Jose Dias van Ant werpen: 31-3: Patricia van Antwerpen; Esma B van Montrose. Vlissingen vertrokken op 30-3: LIsbeth naar Bremen; Spaarnestroom naar Sho- reham: Rolla naar Setubal; 31-3: Jose Dias naar Avonmouth: Caland naar Foy- nes: Fairwater naar Kiel. Gepasseerd naar Antwerpen op 30-3: En ergie van IJmulden-Slulskil: Alehiba van B. Aires; Dubhe van Brugge: Silvretta van Rotterdam: 31-3: Maasborg van zee- Sluiskil: Kloosterdijk van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen op 30-3; Ser- tan naar Goole; Victory naar Londen; Leuvehaven naar Kopenhagen: Odille R naar Grimsby-Gent; Martenshoek naar Gothenburg: Jan Brons naar Zweden: Stad Schiedam naar Narvik-Gent: Eagle naar Londen: 31-3: Batavier 3 naar Stock holm: Prins Frederik Hendrik naar Bre- Collecte De te Ovezande gehouden collecte voor „Draagt Elkanders Lasten" heeft 48,opgebracht. Kroesjtsjew nam formeel afscheid van Parijs De Sowjet-Rnssïsche premier Nikita Kroesjtsjew heeft gisteren formeel afscheid genomen van Parijs en zich gereed gemaakt voor zijn nieuwe ronde van besprekingen met presi dent De Gaulle op diens buiten „Ram- bouillet" Alvorens daar per auto naar toe te rijden, vertoefde Kroesjtsjew gedu rende twee uur op een ontvangst in het gebouw van de Russische ambas sade in Parijs. Hij zal op „Rambouil- iet" blijven tot zijn vertrek naar Moskou op zondagmorgen. De ernstige zaken waarover de twee staatslieden thans van gedachten gaan wisselen, beloven moeilijk te zullen verlopen. In de eerste plaats ziet het er naar uit dat Frankrijk vandaag zijn tweede atoomproef in de Sahara zal houden, niettegen staande Kroesjtsjews verklaring van woensdag dat het voor de mensheid beter zou zijn indien geen nieuwe proeven meer genomen werden. In de tweede 'plaats heeft Kroesj tsjew tijdens zijn „Tour de France" niet afgelaten Duitsland aan te val len, zonder zijn doel, een verkoeling tussen De Gaulle en Adenauer, te be reiken. Geen paradepas bij leger en luchtmacht Blijkens een gisteren verschenen landmachtorder is het voorlopig re glement eerbewijzen en ceremonieel van de kon. landmacht zodanig ge wijzigd, dat alle bepalingen mét be trekking tot de paradepas zijn ver vallen. De paradepas is dus hiermee afgeschaft. Hetzelfde geldt voor de kon. luchtmacht, aangezien dit regle ment ook voor haar van toepassing is. De paradepas, die na de oorlog is in gevoerd, wordt voor on-Nederlands gehouden. Men is in ieder geval van mening, dat deze paradepas niet tot een bevredigend resultaat heeft ge leid. Deze afschaffing zal reeds direct blij ken bij het grote défilé der krijgs macht-onderdelen, dat in Ede zal worden gehouden op de herdenking onzer bevrijding op 5 mei a.s. Zaak „Magere Josje" in beroep met gesloten deuren De strafkamer van het Amsterdam se gerechtshof heeft besloten de zaak „Magere Josje" in hoger beroep op 12 en 14 april met gesloten deuren te De heer Scheerens wees voorts op de nieuwe mogelijkheden welke een ge wijzigd subsidiebeleid van de over- hied kunnen inhouden. Hij doelde daarbij op de mogelijkheid dat wo ningbouwverenigingen in aanmerking komen voor subsidies in het kader van de particuliere bouw, hetgeen samenhangt met het verschijnsel dat het bedrijfsleven in toenemen de mate contact zoekt met de wo ningbouwcorporaties. De heer Scheerens bood alle bestuurs leden van „Goed Wonen" tot slot een doorlopend abonnement op de do cumentaries der woningbouwcorpo raties aan. Talrijke sprekers Een rij van sprekers voerde tijdens de drukbezochte receptie het woord. De heer D. Stam sprak namens de directie *'an volkshuisvesting en bouwnijverheid in Zeeland, de heer De Ruiter namens de Woningraad Zeeland, de heer W. de Ridder na mens de woningstichting „Vlissingen 1952", de heer F. G. Smit voor de Partij van de Arbeid, de heer J. Bliek namens de Vlissingse Bestuur- dersbond, voorts de heer J. Jobse, ar chitect van „Goed Wonen", de heer Geldof van de coöperatie „De Broe derband" en de heer J. Post namens het personeel van „Goed Wonen". Namens de woningbouwvereniging „Gemeenschappelijk Belang" sprak de heer J. Marijs. „De tijd van riva liteit ligt achter ons", constateerde deze spreker. Het feit, dat de vereni gingen een -antal woningen gemeen schappelijk exploiteren stelde de heer Marijs als voorbeeld van de goede samenwerking, die, zo hoopte hij, bestendigd zal blijven. De heer Marijs feliciteerde in het bijzonder voorzitter Van de Velde met diens onderscheiding: „U hebt hem voor de volle honderd procent verdiend". Ook de heer F. Schets van de wo ningbouwvereniging „St.-Willi- brord" roemde de goede samen werking en de kwaliteiten van voorzitter Van de Velde. „Goed Wonen" heeft honderden gezinnen uit kotten en krotten gehaald", zei deze spreker. Geschenk Het jubilerende bestuur kreeg naast de vele gelukwensen ook talrijke bloemstukken en van de onderhouds- aannemers een schilderij en een wandbord. Van de gemeentelijke wo ningraad waren er sigaren. De heer A. C. van de Velde beant woordde alle sprekers met een per soonlijk woord. In het welkomstwoord, dat de voor zitter van „Goed Wonen" aan het begin van de receptie sprak, deelde hij bovendien mede, dat er ongeveer driehonderd gegadigden voor een wo ning bij de vereniging staan inge schreven. Voorts zei de heer Van de Velde, dat men naast belangstelling voor de bouw in het uitbreidingsplan, ook aandacht heeft voor de sanering van de binnenstad. Marktberichten MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Eiervelling S.B.E. Aanvoer 747.507 6tuks. Handel redelijk. Notering: eieren van 57 —60 gr. f 9.11—9.33; Idem van 60—65 gr. f 9,31—10.01; eendeëieren van 64—73 gr. 1 8.81—9.69, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse eierveillng Bar- neveld—Ede. Weekaanvoer circa 900.000 stuks waarvan er thans 413.354 werden geveild. Handel vlug. Eieren van 54 60 gr. f 8.21—9.50, idem van 6065 gr. f 9.55—10.11. idem van 65—69 gr. f 10.29 —11.03. alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.400.000 stuks. Han del redelijk. Eieren van 59—65 gram f 9.75 —10.50. Algemene prijs f 10 per 100 stuks. Kiloprijs f 1.62 basis 61.5 gram. VISMIJN VEERE. 31 maart. Aangevoerd: 1169 kg export- garnalen 4.11—1.48; 321 kg schar 47—61; 383 kg bot 16—17; 27 kg tong 1.58—3.59; 56 kg kabeljauw 38—81; 49 kg rog 41—63: 28 kg wijting 33—41: IS kg ongesorteerde vis 4042; 511 kg doorgedraaide vis. Eerste bloesems prijken weer in Zeeland H De eerste tekenen van de na- H derende bloesempracht in Zee- land zijn weer zichtbaar ge- f§ worden. Sinds enkele dagen staan de H Krozen (vroege pruimen) weer te pronken met een kleed van wit satijn. En het zijn juist de s p Tollenaars- en Princepruimen, die veelal een vacht van witte M bloesem ten toon spreiden. Met het oog op het natuurschoon is het alleen maar jammer, dat H 't areaal van deze vroege prui- men de laatste jaren zo sterk s geminiseerd is. Het niet meer lonend zijn van deze teelt en de steeds mindere vraag naar deze i§ pruimen hebben vele kwekers genoodzaakt, tot rooien over te gaan. In de omgeving van Ka- g peile-Biezelinge treft men hier ee en daar nog wel een streepje bomen aan, dat dan nog in hoofdzaak dient als wind- scherm langs de boomgaard. In p vroeger jaren werden de Kro- zen in Zeeland veel geteeld. Het neemt echter niet weg. dat de H eerste bloesemdragers de schoonheid van de natuur weer ff p aankondigen. Naar verwachting zal er voor H H de natuurgenieter over circa drie weken in de Zeeuwse fruit- centra veel te bewonderen zijn. H Er mag dit jaar ook een zeer rijke bloei verwacht worden, vooral wat de peren betreft. De knoppen bevinden zich vooral bij de vroege rassen al in een i§ vergevorderd stadium, zodat zo- dra het weer een enigszins zo- mer karakter krijgt, de bloei niet lang meer op zich zal laten wachten. liiniiiiiiiHiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiI

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15