BemanningsledenKarei Doorman' werden in Oor tende verhoord Huurverhoging door Eerste Kamer met 35 tegen 17 stemmen aanvaard DATUM VAN INGANG BLIJFT 1 APRIL kLAmORD KR0ESJTSJEW VRAAGT OM MEER GELEGENHEID TOT SLAPEN DONDERDAG 31 MAART 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT P.v.d.A. wenste uitstel van stemming (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft woensdag, na een uitvoerige behande ling in tweede termijn, met 35 stemmen voor en 17 stemmen (van P. v. d. A. en C.F.N.) tegen, het wetsontwerp aanvaard tot wijzïgiiig van de Huurwet, waardoor de huren van de meeste woningen met ingang van 1 april met 20 procent worden ver hoogd. Tevoren had de Kamer een voorstel van orde, namens de P. v. d. A.-fractie ingediend door mr. dr. J. in 't Veld, verworpen. Volgens dit voorstel moest de stemming over het liuurontwerp worden uitgesteld totdat de Kamer zich had uitgesproken over de door de regering aan 't huurontwerp gekoppelde voorstellen inzake de grond- en personele belasting. Zonder hoofdelijke stemming hechtte de Kamer haar goedkeuring aan het wetsont werp tot opheffing van het Grootboek voor Woningverbetering, echter met aantekening, dat de fracties van de- P. v. d. A. en CJP.N. zich tegen hebben verklaard. Da heer In 't Veld wees er bij de mo tivering van zijn voorstel van orde op, dat de heer De Vos van Steenwijk (v.v.d.) tijdens de debatten had ver klaard, dat hij de belastingontwer- pen op eigen mérites zal beoordelen. Ook uit andei-e kringen meende de heer In 't Veld deze opvatting te hebben beluisterd. Daarom is het he lemaal niet zeker, aldus mr. In 't Veld, da-v we in de Eerste Kamer niet een herhaling zullen krijgen van wat zich in de Tweede Kamer vorige week heeft afgespeeld. Onmiddellijk gaven de leiders van de andere fracties hun mening over het voorstel van orde. De heer Kropman (k.v.p.) noemde de heer In 't Veld een groot inquisi teur. „Maar mijn fractie gaat he lemaal niet in op deze inquisitie. Wij hebben deze zaak behoorlijk behandeld, mede dank zij de voor treffelijke redevoeringen van de oppositie", aldus betoogde de heer Kropman. De liberale fractieleider mr. H. van Riel zei, dat uiteraard bij zijn fractie niet het beeld van de inquisitie was opgekomen, doch hij was het eens met de opvatting van de heer Kropman. Persoonlijk, aldus mr. Van Riel, heb ik geen behoefte aan koppeling van de be lastingvoorstellen aan de Huur wet, maar ik heb ook geen behoef te aan het stellen van de kabinets kwestie. De heren Pollema (c.h.) en Elfferich (a.r.) waren het met de heer Kropman eens, waarop het voorstel van orde bij zitten en op staan werd verworpen. Ministerieel antwoord De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, mr. J. van Aarfsen, had het huurontwerp in de ochtend uren uitvoerig verdedigd. Hij was het niet eens met de zienswijze van de heer Pollema, die daags te voren had betoogd, dat de wet houdende Algemene Bepalingen van het Ko ninkrijk zich zou verzetten tegen de W. L. M. E. van Leeuwen kreeg prijs yoor literaire kritiek Ter gelegenheid van de vijfentwintig ste Boekenweek is gistermiddag voor de eerste maal de prijs voor de lite raire kritiek uitgereikt en wel aan de heer W. L. BI. E. van Leeuwen, le raar in de Nederlandse taal en letter kunde te Enschede en sinds 1924 li terair criticus van het dagblad „Tu- bantiS" aldaar. Deze prijs (duizend gulden) is inge steld door de Maatschappij der Ne derlandse Letterkunde in samenwer king met de Commissie voor de Col lectieve Propaganda van het Neder landse Boek. Hij zal om de twee jaar worden uitgereikt aan een medewer ker van een dag- of weekblad, die volgens het oordeel van de jury de beste kritiek betreffende Nederlandse boeken van literaire aard heeft ge schreven. De jury bestond uit prof. dr. J. G. Bomhoff, prof. dr. J. C. Brandt Cor- stius en Jos Panhuijsen. De heer Van Leeuwen schreef sinds 1924 meer dan 1100 kritieken. Hij deed dat volgens de jury in een hel der. pretentieloos Nederlands, dat re kening hield met de apperceptiemoge lijkheden van de gemiddelde dagblad lezer. „De persoonlijke mening en de persoonlijke uiting in de dagbladarti kelen van de heer Van Leeuwen heb ben ons aangetrokken en bovenal ook zijn persoonlijke houding tegenover lezer en schrijver", aldus de heer Panhuijsen in zijn jury-rapport. GEEN DIEVEN MEER. „Er zijn geen dieven meer", verzekerde eèn jonge Iraakse schrijver en journalist, Salih Salman, in een novelle die hij onlangs op een bijeenkomst van de schrijversvereniging voorlas. Er ont stond een levendige discussie waar bij de stelling van Salman, een revo lutionaire neo-realist, dat de nieuwe democratie in Irak een einde aan dr diefstal heeft gemaakt, fel werd be streden. Salman verdedigde zich ech ter energiek en briljant. Na afloop van de bijeenkomst ging de jeugdige schrijver naar huis waar hij tot de ontdekking kwam dat in brekers in zijn woning waren bin nengedrongen, en alles wat hij bezat, de meubelen inbegrepen, hadden weggehaald. ingangsdatum van 1 april voor de Huurwet. De heer Pollema ging vol gens de minister uit van de onjuiste opvatting, dat de wet Algemene Be palingen een bijzondere kracht zou hebben. Het is echter een gewone wet, waarvan bij elke nadere wet kan worden afgeweken. Maar boven dien,^oordat het huurontweiT) de da tum van inwerkingtreding inhoudt, is er zelfs geen strijd met de wet Al gemene Bepalingen. Bouwkosten Uitvoerig ging de minister ïn op de kwestie van de bouwkosten, waarover vooral de socialistische heer In 't Veld had gesproken. De zogenaamde opzetjes zijn, volgens de minister, niet voorgekomen bij de bouw van de woningwetwoningen, doel» wel bij uti- liteitswerken. In de jaren 1958 en 1959 is er een daling voor de bouw kosten geweest van 3 1 4 procent, doch deze daling is niet ten goede ge komen aan de stichtingskosten, om dat de grondprijzen inmiddels waren opgelopen. De minister was echter van mening, dat niet de maagdelijke grond in prijs is gestegen, maar dat de stijging vooral bij het bouwrijp maken van de grond tot uitdrukking is gekomen. Voor 1965 rekende de minister nog 45 a 55.000 woningen nodig te zullen hebben plus circa 10.000 woningen voor de verwerking van de na-oor- logse geboortegolf. Hij verwachtte niet, dat de bouwmarkt, wat de prij zen betreft, binnen enkele jaren in elkaar zal vallen. Het verschil tus sen vraag- en kostprijs blijft voor lopig bestaan en ook met deze huur verhoging komen we nog niet op het f»eil, waarop zij zullen moeten be- anden, aldus mr. Van Aartsen. De minister zag geen aanleiding, dit in antwoord op de opmerkin gen van ir. Vos (p.v.d.a.), de woning anders te behandelen dan de overige goederen. Dat betekent niet, dat we in de toekomst niet een zekere subsidiëring nodig zul len hebben voor bepaalde wonin gen. Dit hadden we ook voor de oorlog. Deze huurverhoging bete kent een bedrag van 235 miljoen aan inkomsten, maar hier zijn dan alle woningen bij inbegrepen, ook die huizen, die door de eigenaar PROGRAMMAPUNTEN OVERGESLAGEN Hij zou in Frankrijk wel willen rusten tot „Top" Do Russische premier Kroesjtsjew heeft woensdag gevraagd om verlich ting van zijn sociaal program om meer tijd te hebben voor besprekin gen met De Gaulle. Hij had al eer der gevraagd, hem gelegenheid te ge ven om langer te slapen. De Russische premier kwam woens dag in de middag in Rouaan aan na twee punten van het program voor woensdag overgeslagen te hebben. In de trein van Rijssel naar Rouaan vroeg men Kroesjtsjew of hij nog van plan was om andere grote reizen te maken vóór de topconferentie tus sen Oost en West, die in mei in Pa rijs gehouden zal worden. Hij ant woordde: Neen, en ik vraag mijzelf af of ik niet in Frankrijk zal kunnen blijven tot de topbesprekingen be ginnen. Zou ik niet beter kunnen trachten een klein hoekje te vinden, waar ik kan uitrusten tot het begin van do topconferentie? Vinger niet op pols Kroesjtsjew zei nog niets te kunnen zeggen over het akkoord tussen Eisenhower en Macmillan over de ondergrondse kernproeven. Be heb al enige tijd geen contact meer met Moskou en heb mijn vinger niet meer op de pols van het internatio nale leven, aldus Kroesjtsjew. Hij voegde hieraan toe dat de voor uitzichten op een stopzetting van de kernproeven „zeer goed" zijn, als de Ver. Staten en Engeland tenminste hun eigen voorstellen aanvaarden, „want onze voorstellen zijn de hun ne". Kroesjtsjew verklaarde de Westelijke ontwape'ningsplannen niet te kunnen aanvaarden. „Deze plannen hebben niets gemeen met die welke ik in september 1959 ontvouwd heb op een bijeenkomst van de Verenigde Na ties". Kroesjtsjews schoonzoon Adzjoebei, hoofdredacteur van de „Izwestia", zei later op een receptie te Rijssel dat het besluit van Eisenhower en Macmillan „goed nieuws" is. Hard terugslaan In de trein van Rijssel naar Rou aan zei Kroesjtsjew ook nog iets over het christendom. „Het chris tendom heeft veel gemeen met het communisme. Ik ben het echter op één punt niet eens met het christendom en zijn stichter. Christus heeft gezegd: Als men U op de ene wang slaat, keer dan de andere de aanvaller toe. Ik geloof echter in een ander principe. Als ik op de linker wang geslagen wordt, sla ik mijn aanvaller 20 hard op de rechter terug, dat zijn hoofd er misschien afvalt", aldus Kroesjtsjew. Teveel huishuur laten betalen Eewoners van een flatwoning in de buitenwijk Hatert in Nijmegen, klaagden, dat zij gedurende het tijdvak 1953'60 twee gulden in de njaand te veel huur hadden moeten betalen dan door de be trokken commissie was toege staan. De huuradviescommissie had op klachten 'van de huurders reeds verklaard, dat zulks niet geoor loofd was, zonder toestemming van de minister van volkshuisves ting en bouwnijverheid. Een der flatbewoners ging een civiel ge ding aan tegen het betrokken makelaarskantoor, dat op zijn beurt verklaarde, dat die huur verhoging met f 2 per maand school in de hogere uitgaven voor meër extra werk na de aflevering van de flat. De kantonrechter te Nijmegen, mr. P. I M. van der Velden veroor deelde de makelaar tot betaling dér proceskosten en vergoeding van de teveel betaalde huur aan 200 huurders, dat is een bedrag óver 1953—'60 van f 34.000. Nog geen overeenstemming over C.A.O. schildersbedrijf1 Tussen de werkgevers- en werkne mersorganisaties in het schildersbe drijf is nog geen overeenstemming bereikt over ae nieuwe C.A.O., die per 1 april aanstaande moet ingaan. Nadat de schilderspatroonsorganisa ties gistermorgen eengesprek heb ben gehad met de minister van eco nomische zaken, tijdens welk onder houd aan do werkgeversorganisaties is te kennen gegeven dat van een doorberekening van de loonsverho ging geen sprake kan zijn, zijn de besturen van de werkgevers- en werknemersorganisaties gistermid dag in Utrecht opnieuw bijeen ge weest. Aan liet slot van deze bijeenkomst werd medegedeeld dat men nog niet tot overeenstemming is kunnen ko men. „De stand is 0-0", zo deelde de voorzitter van de Algemene Bouwbe- drijfsbond, de heer C. Brandsma mee. Maandagavond laat zullen de partij en opnieuw in Utrecht bijeenkomen. Kroesjtsjew in najaar naar Oostenrijk Dr. Bruno Kreisky, de Oostenrijkse minister van buitenlandse zaken, heeft meegedeeld dat premier Kroesj tsjew 'van de Sowjet-Unie aan het einde van het jaar een officieel be zoek aan Oostenrijk zal brengen. „ZOUDT U IN HETZELFDE GEVAL WEER ZO HANDELEN?" Ltz. Thung: Men wordt door schade en schande wijs „Do ervaringen uit het verleden wor den een deel van de besluitvorming in de toekomst. Het is een feit, dat uit alle gebeurtenissen uit het verle den lessen worden getrokken. Ik weet. dat mijn reactie bij de aanva ring in mijn houding in de toekomst wordt verwerkt. Men wordt nu een maal door schade en schande'wijs". Aldus heeft de Iuitenant-ter-zce I Liong bie Thung woensdagmiddag bij zijn verhoor door dc Belgische raad van onderzoek voor de zeevaart over de aanvaring van de „KareJ Doorman" met het Belgische vissers vaartuig „Frans Elza" verklaard. Hem was door een lid van de raad aan het slot van zijn verhoor ver klaard, of „indien morgen hetzelfde geval zich zou voordoen, hij op de zelfde wijze zou handelen". Het eer ste antwoord van de marineofficier, die als officier van de wacht op de „Karei Doorman" in de nacht van de aanvaring door de Nederlandse mari nerend voor het ongeluk aansprake lijk is gesteld, was: „Dat weet ik niet. Het komt nooit voor, dat de omstandigheden gelijk zijn". De na dere verklaring legde hij af. toen hem de vraag voor de tweede keer werd gesteld. 'Het verhoor van de heer Thung, twee andere officieren van het Nederland se vliegdekschip die in de nacht van de aanvaring do wacht hadden, lui tenant-ter-zee II D. Kalf en luite nant-ter-zee III H. Krol en de ma troos J. den Haas werd afgenomen in een zaal van het gerechtshof in Oost ende, de woonplaats van de vijf bij de ramp omgekomen Belgische vis sers. De belangstelling was gering en alleen de eigenaar van de verloren gegane vissersboot, de reder Frans Legein. en een viertal nabestaanden van de omgekomen vissers woonden de zitting van de raad bij. Van minuut tot minuut De vragen van de raad, gesteld door de havencommandant van Oostende, de heer Becu, hadden vooral betrek king op de positie van het Belgische vissersvaartuig, voordat het door de „Karei Doorman" werd overvaren. Van minuut tot minuut werd nage gaan, wat zich in de nacht'van 24 op 25 september van het vorige laar in het uur voor het ongeluk had afge speeld. De raad werd daarbij geleid door het scheepsjournaal, dat de Ko ninklijke Marine ter inzage aan de leden had afgestaan. De reddingspo gingen door de bemanning van het vliegdekschip werden niet ter sprake gebracht. De vragen van de Belgische raad, die voor het grootste deel al waren be antwoord tijdens het verhoor door de Nederlandse marineraad, hadden voorts in het bijzonder betrekkingen op de volgende punten: Vraag: Achtte U het voldoende een vissend vaartuig op een af stand van 500 yards te passeren? (ltz. Thung had uiteengezet twee koerswijzigingen te hebben ge daan om op deze afstand langs de „Frans Elza" te kunnen varen). Antwoord: Onder normale om standigheden wellicht niet, maar de ruimte was beperkt. Vraag: Waarom heb U bij deze koerswijzigingen geen fluitsigna len laten geven? Ltz Thung: Het is geen gewoonte bij kleine koerswijzigingen dat te doen en ik wilde de tegenliggers niet storen. Vraag: Waarom hebt U toen een aanvaring onvermijdelijk bleek niet met beide machines volle kracht achteruit geslagen? Antwoord: Met het oog op de ach ter de „Karei Doorman" varende schepen. Uit mijn ervaringen in de oorlog weet ik, welke gevolgen een dergelijke manoeuvre zou kunnen hebben". Aan alle vier (afzonderlijk) gehoor de bemanningsleden werd ook de vraag gesteld, of kort voor de aan varing leden van dc bemanning van het Belgische vissersvaartuig aan dek .waren gezien. De vier gelijklui dende antwoorden waren alle ontken nend. Het verhoor, dat werd onderbroken voor een lunchpauze, nam in totaal bijna vijf uur in beslag. De verkla ring van de bemanningsleden van de „Karei Doorman" werden steno- Burgemeester mr. P. H. W. F. Teile gen van Terneuzen heeft woensdag een geschenk van de gemeente aan de waterleidingmij. Zeeuw sch- Vlaanderen" overgedragen. Het ge schenk bestaat uit een sculptuur, die een zeepaardje voorstelt. De ont werpster van het beeldje, mevrouw De WitRiemsdijk uit Den Haag, stelde na de toespraak van burge meester Tellegen rechtsde fontei nen rond het beeld in werking. Foto P.Z.C.). Nederland eet meer vlees De gemiddelde Nederlander at in 1959 ongeveer 40,8 kilo vlees, 0,6 kilo meer dan in 1958, toen de consump tie ten opzichte van 1957 met één kilo daalde. De vermeerdering van het verbruik betrof hoofdzakelijk paardevlees, waarvan per persoon namelijk 0,5 kilo meer werd gegeten. Het gemiddelde verbruik van rund vlees bedroeg verleden jaar 16,1 kilo gram, dat van kalfsvlees 1.7 kilo gram, varkensvlees en spek 20,8 kilo gram en van schapen- on paarde- vlees respectievelijk 0,4 en 1,8 kilo gram. Deze cijfers zijn vermeld in het jaar verslag over 1959 van het produkt- schap voor vee en vlees, dat gisteren tijdens de openbare vergadering van het produktschap in Utrecht werd behandeld. De vleesproduktie in Ne derland was in 1959 voor alle dier soorten hoger dan in het jaar daar voor. De import werd In 1959 eveneens aanzienlijk verruimd. De totale hoeveelheid vlees die uit binnen- en buitenland beschikbaar kwam bedroeg ruim 634.000 ton, 22.000 ton meer dan in 1958. De afzet van vleesprodukten in het buitenland was ruim 8000 ton hoger dan in 1958. De afzet voor de con sumptie in eigen land nam met ruim 13.000 ton toe. Gemiddeld moest de consument in 1959 iets meer voor het vlees betalen dan in 1958. Dit blijkt uit het door het centraal bureau voor de statistiek gepubliceerde indexcijfers inzake het levensonderhoud van gezinnen van hoofd- en handarbeiders, waarin de post „vlees, vleeswaren en vis", met 118 punten genoteerd staat tegen 114 in 1958, terwijl de totale kosten van voeding voor 1959 staan op 122 tegen 120 in 1958. Atoomproevenbesland voor rest Ike's ambtstermijn? President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferentie in antwoord op een vraag de mening geuit dat zijn opvolger het recht heeft een be sluit te némen over een verlenging van een moratorium voor kleine" on dergrondse kernproeven die niet te controleren zijn. De Russen hebben zoals bekend voorgesteld de kern proeven te staken, ook voor kleine re ondergrondse proeven die ontdekt kunnen worden. Men zou voorts een gentiemans agreement moeten aan gaan voor kleine oncontroleerbare ondergrondse proeven. Macmillan en Eisenhower hebben dezer dagen te Camp David besloten op dit voorstel voorwaardelijk in te gaan. Over de duur van het moratorium sprak de president zich niet uit, maar uit zijn verklaringen bleek wel dat hij de .rest van zijn ambtstermijn, <lie op 20 januari afloopt, op het oog heeft. Het feit dat de Sowjetsconcessies op het gebied 'an de kernproeven heb ben gedaan, betekent dat zij verder willen onderhandelen. Er zijn teke nen dat zij tot overeenstemming wil len komen over ontwapening en dat zij een einde aan de proeven willen maken. Het is heel goed mogelijk dat de kwestie van het aantal inspecties ter plaatse, in verband met een verbod op kernproeven, op de top conferentie besproken zal worden en dat daar zelfs een besluit wordt genomen. Op de conferentie zou den de vier mannen alleen hun tolken bij zich hebben, aldus Eisenhower. Het Wereldgebeuren grafisch opgenomen en door hun handtekeningen bekrachtigd. De raad zal naar verwachting over twee we ken uitspraak doen. Schadevergoeding De rechtskundig adviseur van de re derij van de „Frans Elza" en de na bestaanden van de vijf vissers deel de inmiddels mede, dat in de loop van de volgende week een voorstel voor het bedrag van de schadever goeding, die door de Nederlandse ma rine zal worden betaald, via diploma tieke weg znl worden overgemaakt. In totaal komen twaalf familieleden voor een ondersteuning in aanmer king. Hoewel de raadsman geen be dragen wilde noemen bevestigde hij de berichten, dat de genoemde som van vijf miljoen Belgische franken 875.000) zeker te laag zal zijn. Exotische plant Fernando Tambroni's nieuwe Ita liaanse kabinet steunt niet op een bepaalde meerderheid. Het bestaat uit louter christen-democra ten en dat wil zeggen, dat het op een grote minderheid gefundeerd Is. Tambroni heeft bij geen enkele par tij aangeklopt om zich van een uit breiding van het „fundament" te ver zekeren. Men veronderstelt daarom, dat deze handige ex-advocaat van de hak op de tak zal springen, zich nu eens links, dan weer rechts vast klampend, en dat het resultaat een matig linkse koers zal zijn. Mis schien zal hij voor de eerste keer een vertrouwensvotum krijgen met geen andere steun dan van de chris ten-democraten, van de neo-faseis- ten en van enige onafhankelijken (beducht als die laatste groeperingen zijn voor eventuele vervroegde ver kiezingen). Niemand zou Tambroni cr daarom van verdenken, dat hij in de toekomst het oor vooral aan uiterst rechts zou willen lenen. De nieuwe premier is een bedreven poli ticus, wje men geen ultrarechtse sympathieën in de schoenen kan schuiven. Werd hij niet reeds in 1926 als provinciaal secretaris van de christelijke volkspartij achter slot en grendel gezet in verband met zijn antifascistische houding? In de Mussolini-jaren die toen volgden werd hij opnieuw herhaaldelijk ver volgd. En in 1943 behoorde hij tot de oprichters van de toen nog onder grondse christen-democratische par- Beniiddelaar tussen de Katholieke Actie en de Iniziativa Demo- cratica. de linkse beweging in de christen-democratische partij. Dat was de rol, waarin hij zich in de na oorlogse jaren thuisvoelde en die hem ministerposten (voor de koop vaardij, van binnenlandse zaken en van financiën) ïn verscheidene kabi netten opleverde. Moeilijk had hij kunnen bemiddelen, indien hij niet zelf de beweegredenen van de linker vleugel had kunnen begrijpen. De Iniziativa Democratiea bestaat tegenwoordig niet meer. Haar rol is voor een deël overgenomen door de groep Fanfani. Maar met deze groep bemoeit Tambroni zich niet als eefi geïnteresseerde buitenstaander. Hij maakt er daadwerkelijk deel van uit wordt zelfs als mede-leider van Fan fani aangeduid. Men kan in Trambo ni de man zien. die met zijn nuchter heid en werkelijkheidszin voorkwam, dat dit schip in al te woest vaarwa ter verzeild raakte. Met zijn uitnemende kleding en zijn „briljante" levenswijze wordt Tambroni wel eens aan geduid als „een exotische plant in de christen-democratische flora". Afge wacht moet nu worden, of deze plant goed zal tieren op de premiers) - voedingsbodem, waarbij veel afhangt van de wasdom die omringend gebla derte en bloemen zullen vertonen. Mensen die een goede kijk plegen fe hebben op het leven in de Romeinse broeikas, hebben voorspeld dat hij er ïn zijn element zal zijn. en dat de tuinman, president Gronchi. niet ge neigd zou zijn hem te laten verwij deren, zelfs niet wanneer de omge ving hem nauwelijks het licht zou gunnen. Ontbinding van het parlement zou de Italiaanse afgevaardigden namelijk boven het hoofd han gen, indien zij Tambroni ten val wil den brengen. Tambroni. die er gema tigd linkse ideeën op na houdt, is niet alleen een geestverwant, maar ook, zoals de Frankfurter Allgemeï- ne schreef, „de oogappel" van de president. Hij zou eventueel, in af wachting van nieuwe verkiezingen in de herfst, zes maanden lang mèt zijn kabinet „de lopende zaken kunnen, afhandelen". De liberalen, die de nu opgeloste crisis deden ontstaan door aan het kabinet Segni hun steun te ontzeggen, hebben inmiddels bereikt dat de beraadslagingen die door christen-democraten achter de scher men werden gevoerd om de moge lijkheid van een links kabinet met steun van de linkse socialisten van Nenni te onderzoeken, ïn de open baarheid kwamen en daar schipbreuk leden. Opnieuw werd de christen-de mocratische partij zo voor een crisis gesteld, die zij echter heelhuids te boven is gekomen. Tambroni zal intussen hopen, steun van „links" te krijgen voor de grote plannen die hij eind oktober op het partijcongres ontvouwde, waaronder een centrale wetenschappelijk ver antwoorde aanpak van de ontwikke lingsproblemen ïn het achtergeble ven zuiden van het land. Zonder een plan-economie te willen aanprijzen zei Tambroni voorstander te zijn van maatregelen om de kleine cn middel grote bedrijven ïn die streek „van de druk van het economische totalita risme der monopolies te bevrijden". FERNANDO TAMBRONI buitenbeentje

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3