Raad Oostburg over lessen ds. Van Dalen MARKTBERICHTEN WALCHEREN UITSTEKENDE KWALITEIT OP ZEVENDE PAASVEE-EXPOSITIE VADERS EN MOEDERS MAAKTEN ZELF CHENILLEDRAAD-DIEREN TERNEUZENS GESCHENK AAN WATERLEIDINGMAATSCHAPPIJ DONDERDAG 31 MAART 1960 PRO V INCI ALE ZEEUWSE COURANT l PREDIKANT WEER VOOR DE KLAS Besluit B. en W. juridisch niet te handhaven In de openbare raadsvergadering te Oostbnrg die donderdagavond werd gehouden vroeg de heer Broodman (p.v.d.a.) of het juist was dat het godsdienstonderwijs aan de openbare lagere school inderdaad was hervat, en of dit weer door ds. H. van Dalen moest gebeuren. De predikant werd door het gemeentebestuur indertijd de toegang tot de lokaliteiten der o.l. school ontzegd In verband met de ge rezen bezwaren na zijn reizen naar Sowfet-Rnsland. Wethouder D. Geuze merkte op dat de lager onderwijswet geen termen geeft om het besluit van B. en W. juridisch te verdedigen. Bovendien schaart de Nederlands Hervormde Kerk zich achter ds. Van Dalen, en heeft hem als le raar godsdienst aangewezen. ,.Dan moet ook het gemeentebe stuur hem aanvaarden", zo meen de de heer Geuze. Hij zei voorts dat het college de moeilijkheden met het ministerie van onderwijs had besproken. Hoewel men in Den Haag veel begrip voor de situatie getoond zou hebben, zou men ook daar van oordeel zijn geweest dat het eertijds genomen besluit van B. en W. niet is te handhaven. De oudercommissie van de school zou zich, naar de heer Geuze mee deelde. niet tegen toelating van de predikant hebben uitgesproken. Op desbetreffende vragen zouden de ant woorden ontwijkend hebben geklon ken. De wethouder zei voorts dat overeengekomen was de predikant voor Pasen te laten weten hoe de zaak zich zou ontwikkelen. Daar het op grond van een persoonlijke visie genomen besluit juridisch niet te handhaven bleek moest men ds. Van Dalen weer tot de school toelaten. „Pas als alle ouders zich unaniem te gen toelating ultsnreken, kan er iets aan worden gedaan". De heer E. Dekker (prot. chr.) meende dat het college van B. en W. Indertijd fout heeft gedaan met het wegsturen van de predikant. Aan de heer M. Kaboord zal als on derwijzer aan de o.l. school onder dankzegging voor de bewezen dien sten eervol ontslag worden verleend. Geruime tijd discussieerde de raad over de opmerking van de heer Broodman. als zou de oorzaak van het vertrek van de onderwijzer lig gen In de moeilijke verhoudingen op de school. De voorzitter, wethouder A. P. Mod- de, meende dat ook de promotie van de heer Kaboord een rol speelde. De heer Geuze was van mening dat de moeilijkheden tot het verleden beho ren, vooral met het oog op de zo zeer geslaagde ouderavond die onlangs in het Ledeltheater werd gehouden. De voorzitter deelde mede dat het raadslid J. A. Verhagen zijn ont slag heeft aangeboden. Hij kwam in de plaats voor de heer Ph. de Vuljst die in december voor het lidmaatschap bedankte. De heer De Vuijst werd opnieuw in zijn oude functie benoemd. De raad ging akkoord met het voor stel de zes toegewezen woningwet woningen te bouwen. Dit zal geschie den naar een bestaand ontwerp van een vorige serie woningwetwoningen. Ook deze zes zullen aan de Van Os- tadelaan worden gebouwd. Aan de motie van de raad Aarden burg, betreffende het verstrekken van erkenningen aan fruittelers en tuinders, besloot de raad adhesie te betuigen. De kosten voor de aanleg van een rijwielpad van Oostburg over Waterlandkerkje naar IJzendij- ke zullen over de verschillende ge meenten worden verdeeld. In de rondvraag vestigde de heer XV. C. F. de Coene (k.v.p.) de aandacht op de straatverlichting die naar zijn mening in Oosthurg nog steeds on voldoende Is. De heer Geuze deelde mee dat er binnenkort drie straatlan taarns zullen worden bijgeplaatst. Op een vraag van de heer Dekker zei de wethouder dat de landbouwer De Zwart geen gehoor had gegeven aan de uitnodiging tot een gesprek. Hierdoor worden de plannen voor het zwembad ernstig vertraagd, daar de speelweide van het zwembad op ter rein van de landbouwer komt te lig>- gen. De onderhandelingen met de heer De Zwart over verkoop van de grond hebben reeds enige moeilijk heden opgeleverd. Regen „toverde" leuzen in Ooslerlanise straten H Het leek er gisteren in Ooster- land op, dat aan de Oud-Heili- m geweg en de Markt weer enke- Ie ieuzenkladderaars bezig wa- ren geweest. Op 't wegdek was namelijk plotseling weer een aantal „kreten" leesbaar, zoals deze daar vorige week op ver- 1 schillende plaatsen in het dorp waren neergeklad. Bij nader Inzien bleken het dezelfde p „schilderijen" te zijn, die door p de regen van een laagje zand - en stof waren ontdaan en nu weer duidelijk in het daglicht kwamen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilii Fietsers botsten in Goes: twee ernstig gewonden De vijftienjarige scholier M. P. nit Hoedekenskerke Is woensdagmiddag omstreeks kwart voor vier op de Kloetingseweg in Goes met zijn fiets in botsing gekomen met de 72-jarige wielrijder D. XV. uit Goes, die plotse ling linksaf sloeg. Beiden liepen vrij ernstige verwondingen op. Zij werden per brancard naar het ongeveer 100 meter verder gelegen ziekenhuis St.- Joanna vervoerd. De scholier reed in de richting 's- Gravenpolder. Voor hem, in dezelfde richting, reed de bejaarde fietser D. W. Vrijwel op hetzelfde moment, dat de jongen hem wilde voorbijrijden, sloeg W zonder waarschuwing naar links af met het voornemen de Frans Halsstraat in te rijden. Met kracht botsten de beide wielrijders op elkaar in. W. werd aan het hoofd gewond en liep een hersenschudding op. Ook do Hoedekenskerkse scholier, die er het slechts aan toe was. liep verwon dingen op aan het hoofd. Dr. S. Drukker verleende eerste hulp. Schuren, bungalows, schuttlm CETA-BEVER BUITENBIJTS Vergadering van he* Nut Het departement Sluis-Aardenburg van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen hield zijn 'aatste bijeen komst van het seizoen in hotel San- der8-de Paauw. De heer Antonie van Kampen zou een lezing houden over Groenland .naar was door plotselinge ziekte verhinderd aanwezig te zijn. De heer G. J. van Oorschot uit Sluis sprak voor de pauze over de geschie denis van het département dat vol gende maand 140 jaar bestaat en aan vankelijk startte onder de naam „Sluis in Vlaanderen". De oudste be scheiden van het departement wer den getoond en de nadruk werd ge legd op de betekenis die het Nut had Tehad voor bibliotheek, onderwijs en djstand. Na de pauze vertoonde ds L. Blom uit Aardenburg dia's van een moderne versie van „Kruisiging en Opstanding" gemaakt in een Zwitsers dorp tijdens de oorlogsja ren. VEILING ZU1D-HOLL. EILANDEN. 29 maan. Andijvie 56—78. spruiten U 48-^75, I B 74. II B 21—48. witlof I A 78 -90. II A 01-35. I B 78—82. II B 60—75. yeldsla 1.60—1.80. spinazie I 59—73, U 5564. alles per kg: 6la 6.40—14.20 per stuk, sla 4857, waspeen II A 2536. peen C 37—38, alles per kg.; radijs 16—28, per bas: prei I A 34-1.02, II A 64—77, I B 81 -84, uien geschild 11—20. C 15—32, D 30- 35, alles per bg; selderij 5—7, peterselie 15—18. beide per bos. sjalotten 32—34. kroten II A 3744, beide per kg. VEILING BERGEN Ok ZOOM 30 maart. Sla 12—17. Radijs 15—24. Spina zie 65—87. Raapstelen 7—12. Rabarber 62 —77. Spruiten 71—81. Prei 41—71. Uien 15—23. Witlof 49—82. Komkommers 32- 54. Rode kool 52—69. Wittekool 34—36. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT 30 maart. De totale dagomzet op de he den gehouden aardappeltermijnmarkt be liep 253 contracten. Consumptiesector Furore april 14.—. Alpha 45 april 12.50, 12.40. Bintje 35 april 17.40. 17.30. 17.10, 17.—, 16,90, 16.80. 16.70. 16.60. 16.50. 16.40. 16.30, 16.20, 17,—, 17.10, 17.20. 17,30, 17.-. 17,10, 17,20, 17.10. 17.—. 17,10 en 17,—. Bintje 45 april 20.—. 20,50, 20,70, 20,60, 20.50 en 20,60. Benoeming schoolarts Tot schoolarts bij de schoolartsen- dienst oostelijk Zuid-Beveland werd benoemd mej. C. E. Pelsma, thans verbonden aan het ziekenhuis „Beth- esda" te Rotterdam Sleutelactie „Doe Open" De actie „Doe Open" bestaande uit de verkoop van sleutels en olieboller voor hulp aan de vluchtelingen heeft in Geersdijk 187,— opgebracht. DOMBURG Jaarvergadering Groene Kruis De afdeling van het Groene Kruis te Domburg hield haar vergadering on der leiding van de heer F. B. Vaan drager, in de zaal Wilhelmina te Domburg. Uit het verslag van de penningjgjg J- Kening 180.000. De heren P. H. van Dulleman en B. Goedbloed werden als bestuurslid herkozen. De voorzitter deelde de vergadering mee dat de bouw van het Groene-Kruisgebouw flink op schiet. Dit gebouw zal vermoedelijk eind juni of begin juli in gebruik genomen worden. MIDDELBURG Ledental A.B.C. Middelburg in 1959 bijna verdubbeld Het jaar 1959 is voor de afdeling Mid delburg van de Algemene Bedrijfs groepen Centrale bijzonder gunstig geweest, aldus hetjaarverslag van deze afdeling. Het béstuur werd uitge breid en het ledental werd bijna ver dubbeld. Waren er begin van het af gelopen jaar 41 leden bij de afdeling ingeschreven, aan het einde van 1959 was dit aantal toegenomen tot 75. Hiermee werd dc afdeling Middelburg in de grote zomer- en wintercompeti tie van de landelijke ledenwerf-acties als tweede geklasseerd. In 1959 werden vier klachten in be handeling genomen, waarvan er twee met succes werden afgehandeld. Eén werd doorgegeven aan het Bureau voor Arbeidsrecht en één moest wor den afgewezen, omdat de zaak ver ouderd was. Buiten de schuld van de afdeling kón hier niets meer aan wor den gedaan, maar het betrokken lid bedankte. Voor 1960 wil het bestuur de activi teiten gaan uitbreiden en ook iets gaan organiseren op het gebied van ontspanning, zoals filmavonden en le zingen. Tevens hoopt men te komen tot een contactgroep voor de dames leden, waarvan de afdeling er 24 telt, en tot een vakgroepsbestuur voor Fo- cus-Veilig. Het financieel overzicht sluit met een batig saldo van 34,25 bij 309,95 aan inkomsten en uitgaven. SEROOSKERKE (W.) Zanguitvoering „Klimop" Het kinderkoor „Klimop" te Seroos- kerke (W.) hield in het verenigings gebouw haar jaarlijkse uitvoering, waaraan medewerking werd verleend door het Middelburgs Kamerkoor. De voorzitter, de heer M. A. Osse- waarde, sprak een openingswoord, waarna de kinderen het mooie „Bloemenfeest" van Catharina van Rennes uitvoerden, onder leiding van dirigent Bart Leynse. Ook aan de kostuums was veel aandacht be steed. Na de -pauze zong het Middelhurgs Kamerkoor op fraaie wijze een zes tal liederen, waarin de goede kwali teiten van dit koor tot uiting kwa men. Daarna zongen de kinderen, in samenwerking met het Middelburgs Kamerkoor een drietal geestelijke liederen. Dirigent en leden van de beide koren kunnen met genoegen op deze avond terugzien. Aan net einde werd afscheid genomen van de heer Leijnse, die wegens drukke werkzaamheden, zich genoodzaakt zag als dirigent te bedanken. Voor zitter Össewaarde dankte de heer Leijnse voor het werk voor het kin derkoor verricht en bood hem als waardering een boekenbon aan. Ook de pianiste van het koor, mejuffrouw E. Maas, werd een boekenbon aange boden voor het vele werk dat zij tot het welslagen van deze avond had verricht. De heer Leijnse sloot deze geslaagde en zeer druk be zochte avond. - DRUKTE OP OOSTBURGSE MARKT Varkenshouders lieten verstek gaan Onder auspiciën van de commissie ter bevordering van het marktwezen, werd woensdagmiddag op het Ledel- plein te Oostburg, de zevende Paas- veetentoonstelling gehouden. Dank zij het milde voorjaarszonnetje, dat kort na de middag de donkere regen wolken verjoeg, was het zowel op de week- als op do veemarkt bij zonder druk. Vooral van de zijde van het publiek er waren zelfs al weer enkele bussen met Belgen was er bijzonder grote belangstelling voor dit jaarlijkse evenement. En toen waarnemend burgemeester A. P. Modde van Oostburg om half twee de tentoonstelling officieel opende en de keurmeesters met hun werk zaamheden konden beginnen, bleek ook de aanvoer in de verschillende categorieën iets groter dan bij de vorige paasveemarkt. De varkenshouders hadden blijk baar weinig belangstelling, want de Tweejarig jongetje veroorzaakte botsing Woensdagavond ontstond in de Pre sident Rooseveltlaan te Vlissingen een aanrijding, toen de heer De R. uit Vltss'ngen moest remmen voor de tweejarige J. van der B., die hard lopend de rijbaan van deze laan overstak. Achter de auto reed de heer H., wiens personenauto met een hevige knal tegen de wagen van De R. opbotste. Beide- auto's werden zwaar beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. „expositie"-hokken van deze dieren bleven leeg, terwijl de drie eenzame schapen, de prijzen maar onder elk aar verdeelden Wat het vetvee be treft, hierbij was de kwaliteit van de ruim vijftig aangevoerde beesten foed te noemen. Daarover waren ook e juryleden het eens. De inzendingen van de volgende eige naars werden als volgt bekroond Ossen zonder tanden: 1. J. v. d. Dries, Souburg; 2. A. B. VerhageWillem- sen, Groede; 3. A. I. Versprille, Oostburg. Gebruiksvee: 1, 2 en 3 I. C. Jacobse, Hoofdplaat. Ossen met 2 tanden: 1. S. v. d. Sluis, Retranche- ment; 2. J. v.d. Dries, Souburg; 3. R. P. van Daele, Oostburg; eervolle vermelding, M. C. Buijsse, Oostburg. Ossen met 4 tanden 2. E. van Voo- ren, Philippine; Ossen met 6 tanden: 1. A. I. Nortler, Oostbuij;; 2. A. J. Buijsse, Aardenburg; 3. E. van Voo- ren, Philippine. Vaarzen zonder tan den: 1. J. de Feijter, Schoondijke; 2. C. Quist, Schoondijke. Vaarzen met 2 tanden: 2. H. Lievense, Mid delburg. Vaarzen met 4 tanden: 2. J. v. d. Dries, Souburg. Vaarzen met 6 tanden: 1. M. C. Buijsse, Oostburg. Dikbillen zonder tanden: 1 en 2 O. Goedhals, Eede. Stieren: 1, 2 en 3 en eervolle vermelding, I. C. Jacobse. Hoofdplaat. Koeien: 3. E. van Voo- ren, Philippine. Schapen: 1, 2 en 3 J. de Foijter, Schoondijke. Beste groep vetvee minstens 3 dieren van één eigenaar: 1. A. van Gijs, Groede; 2. J. v. d. Dries. Souburg; 3. R. P. van Daele, Oostburg. Algemeen kam pioen os: A. I. Nortier, Oostburg: Reservekampioen os: A. J. Buijsse. Aardenburg. Beste os: A. I. Nortier, Oostburg. Beste vaars: M. C. Buijsse, Oostburg. Benoeming conciërge Het stichtingsbestuur van het nieuwe dorpshuis te Nisse, heeft in zijn vergadering als conciërge en schoonmaakster benoemd de heer G. Kramer en echtgenote. Officiële publikaties VLISSINGEN. Spreekuur wethouder van volkshuis vcstl ng. Het spreekuur van de wethouder van volkshuisvesting van Vlissingen is verzet van 31 maart naar 1 april van 34 uur, ten stadhuize Houtkade 12. VLISSINGEN. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen: brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de lieer G. de Visser te Vlissingen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor hot opslaan van groenten cn fruit, waarin 2 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 5 pk worden gebezigd in het perceel Slijkstraat 2527, kadastraal bekend gemeente Vlissingen. sectie E, nr. 2267. Gedurende tien dogen, te rekenen van 1 april 1960 af. bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in le bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag, 12 april a.s., voormiddags 10.00 uur. ten gemeente huize, een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in'persoon of bij gemach tigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die. zonder op de openbare zit ting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig ls in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 29 maart 1960, PA EN MA IN DE BANK VAN JOSJE Personeel o.l.s. 't Zandt liet ouders fantasie uitleven In de banken tietjes opgesteld staand in de klassen van de open bare lagere school 't Zand te Mid delburg waar anders Josje, Fransje, Pieter-Jan, enz. zitten, zaten woensdagavond dt vaders en moeders van Josje, Fransje en Pie ter-Jan. Na vele jaren „afwezig heid" hadden ze zich weer eens in de bankjes „gewurmd"en de he le avond hebben ze er chenille- draad-poppetjes en -beestjes ge maakt, schilderstukjes, plak- en knipwerkjes met sitspapier en nog vele andere dingen meer. Zoals het een goed schoolpersoneel betaamt, gaan ook hoofdonder wijzer Van Bruggen en zijn on derwijzeressen en onderwijzers van het principe uit, dat voor het goed functioneren van de school samenwerking van ouders en leer krachten een noodzakelijke voor waarde is. Om dit doel te verwe zenlijken zijn er in de loop der jaren al vele ouder- en contact avonden gehouden. Het personeel heeft echtei naar een nieuwe weg gezocht en die gevon den in de vorm van „presteer- zelf-iets"-avonden voor de pa's en de ma's van de schoolkinderen. Want al vele malen is hun kroost thuisgekomen om trots tekenin gen en handenarbeidstukjes te tonen, die op school gemaakt wa ren. En nu wilde het schoolper soneel de ouders zelf eens kennis laten maken met de technieken van deze expressievakken. Eerst nog wat onwennig waren de Geschrokken motorrijder reed tegen afscheiding Op de rijksweg te Goes, ter hoogte van de Frans Den Hollanderlaan ont stond dinsdagavond omstreeks kwart over zes een verkeersongeval, waar bij de 23-jarige motorrijder C. H. uit 's-Heer-Abtskerke werd gewond. Het ongeval gebeurde, toen de per sonenauto van P. J. 't H. uit Goes plotseling de rijksweg overstak. Hoe wel de motorrijder nog ruimte had om ongehinderd te passeren, schrok hij door de onverwachte manoeuvre. De man remde sterk af, verloor de macht over het stuur en kwam te gen de afscheiding voor de voetgan gers, rechts van de weg terecht. H. liep een kniefractuur op. De motor werd beschadigd. Collecte De extra collecte voor de kerkvoogdij heeft in de Nederlands hervormde kerk te Ovezande opgebracht f 24.25. ouders de school binnengestapt, niet wetend waaraan ze nu wel eens zouden beginnen. Maar toen de oerste' moeder zich kordaat achter de inktkoker zette, en wat oude lapjes bijeenveegde om er een schilderij mee te maken, toen overwonnen ook de andere vaders en moeders hun schroom. Binnen de kortst mogelijke tijd waren ze ingespannen bezig om gescheurd papier tot een schilderij om te toveren, aan het schilderen met verf en met stijfsel (inderdaad, met stijfsel), dieren van touwtjes, schelpen en chenilledraad te ma ken, de linoleumsnedepen te han teren en te stempelen met aard appelen. „Het gaat helemaal niet om mees terstukken", zo vertelde ons hoofdonderwijzer Van Bruggen. „Hoofdzaak voor ons is, dat de ouders iok de vreugde ondergaan van het zinvol uitleven van hun fantasie". En dat plezier hebben ouders, die gisteren hun bangheid overwonnen om de school binnen te stappen om „zulke rare din gen" te doen, zeker gehad. De heer Van Bruggen en zijn perso neel hopen nu maar, dat een vol gende maal nog meer vaders en moeders eens aan zullen schuiven in de banken van Klaas, Dirk, Annetje, enz. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiemoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen «p Zoom. Ingaan de donderdag 31 maart i960. Prijsklasse 0 15 cent, idem I 14 cent, idem I! 13 cent, idem III 12 cent. VEILING V.V.Z.B. GOES 30 maart. Groenten. Per kg Witlof A I 79—81. A II 65—69. afwijkend 29—38 Prei I. 63—74. II 36 Uien 9-13. Peen 13-18. Spinazie 72—85. Andijvie SO84 Sjalotten 16—17. Per bos; Radijs 18-25. Knolsel derij 69. Per stuk Kropsla I 11—14. VISMIJN VEERE 1340 kg exportgarnalen <.99—4.45. 329 kg schar 56—63. 410 kg bot 16—22. 32 kg tong 1.59—4.37. 93 kg rog 36-62. 80 kg kabel jauw 3750. VEILING TERNEUZEN Per 100 stuks Kassla 15.20—18.00, C 7,50. Per 6tuk Bloemkool C 11 28—39, C af wijkend 10—23. B 75. Knolselderij C 10. C n 2—6. Per bos Selderij 8—14. Peter selie 2—16. Radijs 2526. Per kg Andij vie 8337. Waspeen A II 14. Breekpeen B 26. C II 13—16, afwijkend 3—8. Prei A II 68—81, B 48—68. Spruiten A II 67— 80. Spinazie I 86—94. Uien 12—23. Witlof A U 65—81. B 64—77. B IJ 51—70, B af wijkend 4556. Appelen Winterbanaan II 65 70—75. fijn 6067. kroel 2537. Jonathan fijn 73. Winston fijn 65. Peren Saint Remy grof 48, fijn 3916. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen; M. D. Strobosde Meulder, z.; J. P. DouwDavidse, d.: H. M. v. d. Lin denv. d. Berg. d.: C. Blankenburgh Vaane, z.; G. de MeijerAlberts, z.; M. W. de Ruijter—Bruel. d.: M. Keerse- meeckers—Walter, z.: M. Stoppelenburg— van Leeuwen, d.; T. van der Mei—de Haan, z.; J. Kriek—Visser, <L: J. E. de Witvan der Hoeven, z. Ondertrouwd: A. van Sabben, 28 jaar en A. Cornells, 30 jaar; J. S. van der Meeren, 23 jaar en M. A. A. Falhaber, 19 Jaar; J. Meerman. 22 Jaar en P. L. J. Kleinjan. 19 jaar. Getrouwd: E. Th. Kal. 21 Jaar en A. Ver hulst. 21 jaar; W. Stroo, 22 jaar en L. A. Vanneuville, 21 jaar. Overleden: A. J. van der Meer. 46 Jaar, e. van H. Schout; A. Zeverter. 24 jaar; W. J. Heijliger, 60 Jaar. e. van B. van der Gaag: H. J. Adriaanssen, 51 jaar, e. van J. G. Roovers. De datnes Petiet (rechts) en Van de Berg zijn hier ingespannen bezig om met schelpen en chenilledraad een fantasiediertje te maken. Straks bij het ontbijt kunnen ze vader en de kinderen laten zien, dat ze gister avond toch ook wel wat geleerd heb ben. En in het vervolg zullen ze nog meer bewondering kunnen opbrengen voor tekeningen en werkstukjes, waarmee hun kroost uit school thuis komt. BURGEMEESTER OVERHANDIGDE: hUiting van vreugde der bevolking" Tijdens een korte plechtigheid heeft burgemeester mr. P. H. W. F. Tclle- ;en van Terneuzen woensdagmiddag iet bronzen zeepaard, dat in de vij ver nabij de watertoren is aange bracht, als een geschenk van de ge meente Terneuzen aan de N.V. Wa terleidingmij. „Zccuwsch-Vlaande ren" overgedragen. „Hiermede komen we een belofte van vier jaar geleden na", aldus Terneuzens burgemeester. Hij vroeg do president-commissaris der waterleidingmaatschappij, de heer B. A. T. M. Truffino, het ge schenk te beschouwen als een uiting van vreugde der bevolking, omdat de stad met de voltooiing van de Watertoren, dienstgebou wen en directeurswoning een com plex gebouwen heeft gekregen om trots op te zijn. Hopelijk zal niemand aanstoot ne men aan het feit. dat het zeepaard zijn hoofd van de watertoren heeft afgewend, zo vervolgde mr. Teilegen, maar laten we het dan zo beschou wen, dat het de blik richt op het nieuwe raadhuis, dat in de toekomst tegenover het paard zal komen te staan. Met een druk op een daartoe speciaal aangebrachte knop, stelde mevrouw De Wit-Riemsdijk uit Den Haag (ontwerpster van het beeld) de fon teinen rondom het zeepaard in wer king. In zijn dankwoord ging de heer Truf fino in op de leefwijze van sub tropische zeepaarden, die zich op een eigenaardige manier voortbewegen, om aldus hun prooi te besluipen. Dit slaat hopelijk niet op de rich ting, waarin ons paard staat op gesteld, zo ging de piesident-com- missaris verder, die deze blik in de richting van de gemeente lie ver wilde zien in de geest van een intensieve samenwerking ..Die eenheid en samenwerking tussen uw gemeente en onze maatschap pij moet er blijven. Ook al mogen wij fouten hebben begaan, die we overigens van plan zijn te verbe teren zo besloot de neer Truffi no. De overdracht van het geschenk werd verder bijgewoond door de echt- fenote van Terneuzens burgemeester, e beide wethouders, enkele raadsle den en door directie en commissaris sen van de waterleidingmaatschappij. Autobusje botste tegen jeep met aanhangwagen Toen W. J. uit Serooskerke dinsdag ochtend rond half tien in de Noord poortstraat te Middelburg met zijn jeep met hierachter eeh aanhangwa gen wilde wegrijden moest hij stoppen voor een tegenligger met het gevolg, dat een achteropkomend busje, met aan het stuur W. v. d. S. uit Sint Lau rens, tegen zijn voertuig opbotste. Hierbij ontstond wat lichte schade. KERKNIEUWS Comité 1618-'19 zendt rekest aan koningin en prinses Het comité „1618/19" van Ned. herv. belijdende lidmaten, clat circa 500 be gunstigers telt, en weoerinvoering van de Dordtse kerkorde en een strak volgen van de belijdenis in de Ned. Herv. Kerk voorstaat, heeft een re kest gezonden aan koningin Juliana en prinses Wilhelmina. Daarin noemt het comité de nieuwe kerkorde van 1947/51 tweeslachtig. Up grond van de traditie die vele Oranjevorsten volgden, vraagt het comité beider aandacht voor en bemiddeling in deze kwesties. Het adres is ondertekend door de secretaris van hel comité, de heer A. W. van Woerkeus te Den Haag en door de heer J. Somer, voor zitter van de „Réveilkring Assen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 23