De avonturen van Stikkeltje en Bruunke Hamoldagcrème maakt jong en houdt jong. Prijs 2,75. HEREN E.M.M. SPELEN LAATSTE TIJD TELEURSTELLEND 297S WOENSDAG 30 MAART 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De hamamelissappen en de verschillende vitamines in de beroemde Zwit serse Hamol crèmes hebben een stimulerende werking'. Ze dringen heel diep door in de huid, zodat deze fris en jong blijft. Gebruik deze Hamol crème en U ziet er charmanter, jeugdiger uit. ledereen in de omgeving zal het opvallen. „Strijenvissers" visten om clubkampioenschap De „Strijen-Vissers" te Bergen op Zoom hielden zondag hun laatste wed strijd om het clubkampioenschap. Hartog Jr. stond zijn le plaats niet meer af hoewel A. Jurgens, die deze laatste wedstrijd won hem dicht bena derde. De uitslagen van deze wedstrijd wer den: 1. A. Jurgens 970 gr; 2. L. van Rooy 960 gr; 3. J. Jurgens 870 gr; 4. H. Crusio 850 gr; 5. J. Hartog Jr. 820 gr; 6. J. v. Hoek 760 gr; 7. J. de Ko ning 720 gr; 8. J. Bras 670 gr. Dé einduitslag werd daardoor: 1. J. de Hartog Jr. 6780 gr; 2. H. Crusio 6075 gr; 3. A. Jurgens 5145 gr; 4. J. Jur gens 5080 gr; 5. A. Luijkx 5030 gr. Zaterdag zal de prijsuitreiking plaats hebben in café Hartog te Strijen-Ham. Dan is ook de feestavond van de „Strijen-Vissers". Structuur van K.N.W.U. niet gewijzigd Het bestuur van de K.N.W.U. is be reid de mogelijkheden tot het ver krijgen van het gewone lidmaatschap te vergroten, maar wenst geen veran dering in de structuur van de unie- Dit werd zaterdag meegedeeld door dr. P. van Dijk, voorzitter van de K.N.W.U., op de jaarlijkse algemene vergadering van zijn organisatie, die in Utrecht werd gehouden. Dit prin cipiële standpunt van het K.N.W.U.- bestuur houdt in dat de medezeggen schap kin worden uitgebreid, zonder dat even wei do club direct bij het bestuur van de unie wordt betrokken. 9 In een kolenmijn te Dorog (Hongarije) is op 300 meter diepte een stulc boom stam gevonden die achttien tot twintig miljoen jaar oud is. deze ak éfrA? De Zeeuwen. De stand is nu: Volharding 20 uit 11, Olympus 14 uit 10, OJD.I. 14 uit 11, E.M.M. 13 uit 10, Zld. Sport H 9 uit 11, De Zeeuwen 7 uit 9, Marathon II 5 uit 12 en Walcheren n 2 uit 10. Heren junioren. Stand: Hellas 18 uit 9, EMM. 13 uit 11, Marathon 12 uit 9. O.D.I. 10 uit 12, Volharding 10 uit 11, Tonido 9 uit 8, Sios 4 uit 10 en Walcheren 2 uit 9. Dames junioren A: Hellas 13 uit 8, Marathon 10 uit 7, Olympus 9 uit 7, Walcheren 7 uit 7, O.D.I. 2 uit 7 en Volharding 1 uit 6. Dames junioren B: Hontenisse 14 uit 7, De Meeuwen 12 uit 7, Zld. Sport II 12 uit 7, Tonido 6 uit 7, Luctor 4 uit 6, Sios 4 uit 8 en Marathon II 0 uit 8. Belangrijke beslissingen in zaalhandbalcompetitie In de zaalhandbalcompetitie vielen in het afgelopen weekeinde weer be langrijke beslissingen. Tonido n en Marathon n (heren) betwistten el kaar in een keihard duel het kam pioenschap. Grotere schotvaardigheid bracht tenslotte de titel bij Tonido II. In Middelburg werd een pittige wed strijd gespeeld tussen de dames-ju nioren van Walcheren en Hellas. Vooral dank zij goed aanvalsspel van mej. R. de Kok behaalde Hellas het kampioenschap. De herenjunioren van Hellas zorgden er voor, dat de competitie nog een staartje krijgt. Zij wonnen namelijk van Marathon zodat het kampioenschap zaterdag a.s. in een beslissingswedstrijd met Tonido moet vallen. Op de degradatie in de le klas da mes moet ook nog een week gewacht worden. De degradatiekandidaten To nido en Hontenisse konden namelijk niet spelen, omdat de mist Hontenis se vroegtijdig uit Goes verdreef...... De meisjes-adspirantten van Walche ren behaalden de titel in een pittige wedstrijd, waarin zij met 6-6 gelijk speelden tegen ODI (6-6). Tijdens de slotfase van de wedstrijd Hellas II- Sios (heren) deed zich een incident voor: een Sios-speler ging de scheids rechter te lijf. Ongetwijfeld zal dat de nodige gevolgen voor deze speler hebben. De Neptunes-heren wonnen de wed strijd tegen Olympus met 10-6, het geen een uitstekende prestatie ge noemd kan worden. Ook de dames junioren van Neptunes speelden uit stekend tegen Marathon n en won nen verdiend met 4-1. Bij de dames-junioren in de tweede klas tenslotte wist Volharding het kampioenschap te behalen door tegen O.V.U. te winnen met 4-5. Deze be slissingswedstrijd was een sportieve wedstrijd, waarbij wij willen melden dat O.V.U. voor de eerste maal heeft meegespeeld in deze klas en tot zeer goede prestaties is gekomen. Nieuw Nederlands record voor Ria van Velsen Ria van Velsen heeft zondag het Ne derlands record 100 meter rugslag (25 meterbaan) verbeterd. Tijdens natio nale zwemwedstrijden in Den Haag kwam ze tot 1 min 10.4 sec en bleef daarmee 0.2 sec beneden haar oude record, dat de Haagse zwemster op 26 april van het vorig jaar te Am sterdam op 1 min. 10.6 sec bracht. Het wereldrecord op deze afstand, uiteraard gemaakt op een 50 meter- baan, staat met 1 min 11.4 sec. op naam van de Amerikaanse Caron Cone. Ën het sportieve èn het modieuze type kiest Prince de Galles": Mode favoriet I960! Nieuw, flatteus en internationaal. Daarom vindt U op de Mode-afdeling van C&A „Prince de Galles" In vele variaties van stoffen en dessins (in I'combinatie met een hartveroverend vestje, blouse of pullover) En natuurlijk als altijd, reuze voordelig! Precies wat u verlangt! Want de moderne raincoat - waarvan we vele tientallen modellen in onze rekken hebben hangen - is behalve praktisch ook bijzonder elegant. Befaamde ontwerpers gaven hem die typisch- mannelijke, stijlvolle allure: sportief 'n tikje stoer zelfs Uit onze collectie: raincoat zonder ceintuur en met ingezette monwen vanaf 57,50 HEREXMODEHUIS X^erspuy LANGE DELFT 11 MIDDELBURG TELEFOON 3891 Lambrechts won cross te Putte Zondag werd te Putte een internatio nale cross gelopen georganiseerd door de atletiekvereniging „A. C. Kapellen en Excelsior" te Putte. Bij de senioren werd de wedstrijd over 6 km gewon nen door Jos. Lambrechts uit Sta broek in 10 minuten 50 seconden. Scliillemans van „Thor" uit Roosen daal klasseerde zich 2e op 3 seconden en A. Heijdens van „Zeeland Sport" te Vlissingen werd 3e op 10 seconden. VELDHANDBAL S.O.A. herstelde zich Wat zou er toch met de heren van E.M.M. aan de hand zijn? De uitslag van de wedstrijd HellasE.MJM. (10 9) in de districts eerste klas, heeft te denken gegeven. Ligt het nu aan .E.M.M. of spelen de andere teams zo goed na de gedwongen rustperio de? Dit vraagt men zich onwillekeu rig af. Naar onze mening zal E.M. M. de oorzaak van de moeilijkheden in eigen gelederen moeten zoeken. Want oók in de wedstrijd tegen Hel las was het spel niet van dien aard dat er géén kansen voor E.M.M. wa ren. Smeerdijk liet enkele kansen onbenut, maar ook Wisse en Van de Berg buitten de mogelijkheden niet uit. Bovendien maakte EJVI.M. dekkingsfouten. waarvan Hellas pro fiteerde. Wanneer we hier nog bij bedenken dat EM.M. drie strafworpen onbenut liet, dan moet ook wel de conclusie worden getrokken, dat het schieten onvoldoende verzorgd is. S.O.A.-Tonido 1011. Dat inder daad S.O.A. zich hersteld heeft, bleek ook tegen Tonido. Er zit thans veel meer pit in het spel van S.O.A. Bo vendien weet men ook de aanvallen goed af te werken. Van Tonido moet gezegd worden, dat deze ploeg be neden zijn peil speelde. Toch is het niet verstandig, om nu men kampioen is, het spelpeil te drukken, want wil men met succes de komende promo tiewedstrijden tegemoet zien, dan zal men in goede vorm moeten blijven. De stand in deze klas luidt: Tonido 25 uit 13. E.B.H.V. 13 uit 10. Volt 12 uit 12, E.M.M. 12 uit 13. Hellas 11 uit 12. Marathon 10 uit 12, S.O.A. 7 uit 12 en Olympus 4 uit 10. j District le klas dames. Zeeland Sport Walcheren 52. In een goed ge- I speelde wedstrijd heeft Zld. Sport zich met Marathon aan de kop ge- j handhaafd. Het veldoverwicht was I niét zo groot als de uitslag doet ver moeden, maar ZU1. Sport wist de ge boden kansen beter te benutten. De Walelierse aanvallen waren te primi tief van opzet en de verdediging van Zld. Sport kon steeds tijdig in grijpen. MarathonWere Di 21. Marathon dat enige invalsters telde, bad grote moeite met Were Di. Bij Were Di ontbreken goede schutters, anders was de uitslag heel anders geweest. Nu had Marathon voldoende aan twee treffers om beide punten binnen te halen. De stand is hier nu: Marathon 12 uit 9, Zld. Sport 12 uit 9, E.B.H.V. S uit 7, Walcheren 8 uit 8, Hellas 8 uit 9 en Were Di 2 uit 8. Heren 2e klas. Volharding had geen medelijden met Marathon n en won overtuigend met 155. Tonido II kon niet los komen tegen het pittig spelend Rapid en verloor met 11—4. De stand luidt: Volharding 19 uit 10, Rapid 13 uit 9, Fortuna 13 uit 10, Sios 7 uit 7, Tonido II 6 uit 8, Be Fair 5 uit 10 en Marathon 0 uit 10. Dames 2e Idas. Door de overwinning van Hontenisse op Tachos zijn deze dappere dames uit Zeeuwsch-Vlaan- deren kampioen van de district 2e klas geworden. Sios verraste vriend en vijand door met 4—3 te winnen van W.S.C. en Tonido deed ook goed werk door met 31 te winnen van S.O.A. De stand is hier nu: Hontenisse 18 uit 10, Tachos 15 uit 11. W.S.C. 11 uit 11, Tonido 9 uit 9. S.O.A. 7 uit 9, Sios 5 uit 8 en Luctor 1 uit 8. AFD. ZEELAND. Heren: Alle thuisclubs wonnen zoals verwacht was en de stand is .nu Wal cheren I 20 uit 10, Hellas II13 uit 9, Sios n 13 uit 9, E.M.M. II 10 uit 10, Olympus 8 uit 9 en Walcheren II 2 uit 9. Dames: Volharding behield haar mooie voorsprong en indien alles meeloopt zal dit team volgende week kampioen kunnen worden, indien Olympus een punt verliest tegen E. M.M. en Volharding zelf wint van Wol gevoerd ~ys 38-46 7 2 45. Jats vindt het verstandiger er maar gauw vandoor te gaan. „Iioe zit dat nu precies met die haan" wil de professor weten. „Gaan jullie eens mee naar binnen!" In de caravan vertelt Stikkeltje het verhaal, dat wij al kennen. De profes sor kijkt opgelucht. „Gelukkig, dan is er waarschijnlijk geen Koperen Tijd-: perk en dan weet ik toch.alles wat er te weten valt!" roept hij uit. Wat spreken ze nu af De professor blijft hier tot ze terugkomen van de Berenberg en dan gaan ze samen te rug: naar. Bosdorp» .waar de vriendjes de haan mogen teruggeven; de profes sor heeft al medailles genoeg en gaat altijd laat naar bed. En daarna zullen ze gaan slapen...... Pibranne positierok jyq 38-48 I/T Stolpplissé 36-46

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15