Eindelijk gymles voor Nieuwlands jeugd NIEUWE CHR. KLEUTERSCHOOL GEOPEND TE VLISSINGEN MARKTBERICHTEN G.S. VINDEN GRONDPRIJS IN K0UDEKERKE TE LAAG epeda slapeii. M.B.B.-jaarverslag '59 door ledenverlies in mineur DINSDAG 29 MAART 1960 PROVINOlALB ZBB0W8B CO ORANT t ER KOMT NIEUW SPORTVELD Raad besloot tot boow van verenigingslokaal De gemeenteraad van Nieuw- en Sint-Joosland heeft in zijn maandagavond onder voorzit terschap van burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck gehouden vergadering enkele belangrijke besluiten genomen. Zo zal binnenkort opdracht ge geven worden voor het maken van een schetsontwerp voor een verenigingsgebouw, dat ook in gericht kan worden als gymnas tieklokaal, terwijl ook overge gaan zal worden tot de aanleg van een nieuw sportveld. Over de bouw van een verenigingslo kaal of een gymnastiekzaal werden reeds tn 1955 verschillende vergade ringen gehouden, maar tot een be sluit kwam de raad toen niet. De moeilijkheid was onder meer of men een verenigingslokaal moest bouwen, dat geschikt gemaakt kon worden voor gymnastiekonderwijs, of dat moest worden overgegaan tot de bouw van een gymnastiekzaal, die ook als verenigingsgebouw te gebrui ken zou zijn. Deze kwestie kwam ook tijdens de- vergadering van gis teren ter sprake. Uiteindelijk ging de raad ermee akkoord, dat er een ver enigingslokaal gebouwd zal worden met mogelijkheden voor gymnastiek onderwijs. Tot nu too kon in Nieuw- land dergelijk onderwijs niet gegeven worden aan de schooljeugd. In verband met dè bouw van het ver enigingslokaal werd tevens besloten, dat een wijziging van het uitbrei dingsplan in voorbereiding is. Evenals het verenigingsgebouw is de aanleg van het nieuwe sportveld ge projecteerd in het uitbreidingsplan. De Nieuwlanders hehhen een nieuw sportveld nodig, omdat het oude aan de Kruisweg particulier eigendom is en over enkele dagen voor de sport mensen verloren zal gaan omdat er op gebouwd zal worden. Het nieuwe plan voorziet nu in do aanleg van een sprotveld aan de ene kant, met een speelweide voor de schooljeugd aan de andere kant. Zo spoedig mogelijk zal de gemeente trachten over te gaan tot aankoop van de benodigde grond. De heer Joh. Lucasse (s.g.p.) stond enigszins gereserveerd tegenover dit plan. Dat in Nieuwland gevoetbald wordt, achtte hij niet bezwaarlijk, maar wel de omstandigheid, waartoe deze sport kan leiden, waarbij hij onder andere doelde op de toto. De heer Lucasse stemde echter vóór de aanleg van het sportveld. De Nieuwlandse bevolking moet In het vervolg un ook rioleringsbelas ting betalen. Voor elke aansluiting op de riolering, die gerealiseerd kan worden, zal een bedrag van f 7,50 betaald moeten worden, ook aï sluit men niet aan. Vervolgens ging de raad akkoord met de voorlopige vaststelling van Gezellige feestavond „Luctor et Emergo" Ter versteviging var >rdat net r van het Onderling contact voordat net nieuwe zwemsei- zoen 1960 begint, hield de Middelburg se reddingsbrigade- en zwemvereni ging „Luctor et Emergo" zaterdag in het verenigingsgebouw de „Gouden Poorte" een feestavond, waar vooral de jeugd goed vertegenwoordigd was. Vice-voorzitter mr. P. C. Adriaanse opende deze feestelijke bijeenkomst met een welkomstwoord, waarin hij de hoop uitsprak, dat de leden zich dit seizoen niet alleen zullen wijden aan de zwemsport, maar zich ook zullen toeleggen op het reddend zwemmen en zich zullen aansluiten bij de red dingsbrigade. Verder deelde hij mee. dat, voordat het nieuwe zwemseizoen begint, „Luc tor et Emergp" indien er voldoende belangstelling bestaat op 2 april een zwemvoorproefie zal nemen in 't overdekte zwembad te Sint Niklaas. Op deze avond bleek echter weinig animo te bestaan voor dit voorproefje. Voor het feestelijke gedeelte van de avond had het Luctor-bestuur do me dewerking ingeroepen van het caba retgezelschap Wim de Graaf, hetgeen een gelukkige keus bleek. Dit groep je amateurs bracht een aardig en on derhoudend programma op de plan ken, waaraan de aanwezigen veel ple zier beleefden. Ter versteviging van de kas werd er nog een verlötlr g ge houden. Ter afsluiting van deze feest avond bestond er nog gelegenheid tot het maken van een dansje. Officiële publikaties VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 30 maart en woensdag 6 april, wordt verzet naar maandag 4 april,'s avonds van 20 tot 21.30 uur. de gemeenterekening over 1958. De gewone dienst sluit aan inkomsten met een bedrag van 221.818, en aan uitgaven met 'n bedrag van 217.453, zodat er een voordelig slot aanwezig is van 4365 De kapitaaldienstbe- dragen zijn 347.271 aan inkomsten en 427.249 aan uitgaven, aldus een nadelig slado van 79.978. De vereni ging van ouden van dagen krijgt een jaarlijkse subsidie van 250, alsmede een eenmalige bijdrage van 150 voor de aanschaffing van boeken enz. Voorts werden enkele stedebouwkun- dige maatregelen genomen voor in de toekomst te nemen sanerings maatregelen op de Zaagmolendijk en Oudedijk. Het onderhoud van de oude rijksweg vanaf De Vos tot aan het uitvalskruispunt zal in het vervolg door de gemeente gebeuren. Het mi nisterie van verkeer en waterstaat heeft hiervoor een afkoopsom van 54.000 betaald. Binnenkort zal de verbetering van het wegdek aanbe steed worden. Voorts sprak de raad zijn teleurstelling uit over het feit, dat Nieuwland geen enkele woning wetwoning uit de voorraad voor 1960 is toegewezen. Tlldens deze vergadering kwam ook een brandweerzaak aan de or de. De heer S. Janse Jzn. (p.v.d. a.) had namelijk tijdens een vori ge vergadering betoogd, dat er zijns inziens meer druk op de Westkapelles politie- zonnevis Adjudant C. Westveer van de rijkspolitie ie Westlcapelle heeft mamdag, terwijl hij in zee aan het vissen was, een zeldzame vis aan de haak ge slagen. In de loop van de dag icaarschuwde hij Barend Zioerfmans, die déze vreemde vis iti de Westlcappelse Noord- zeebijt identificeei'de als een Zoyinevls (Zeus faber). De vis is gisteren opgezonden 7iaar het Rijksvisserijstation in IJmulden. Wij zullen nog nader op deze vreemde vangst terug- komeii. brandspuit gebracht moest zijn tijdens het blussen van een brand enige tijd geleden Volgens de brandweer zou dat evenwel funest geweest zijn voor het te blussen pand. De burgemeester adviseerde de heer Janse maar eens te gaan §raten met de brandweercomman- ant, hetgeen de heer Janse zich dan ook voorstelde te doen. Op verzoek van de raad hadden B. en YV. een overzicht overgelegd van de investeringen, die Nieuwland deed in de periode na de Eerste Wereldoorlog tot en niet het vorige jaar Het totaal der investeringen bedroeg bijna 7 ton, waarvan tot 1 januari 1960 ruim f 375.000 was afgeschreven, zodat net restant van de schuld nog een bèdrag van f 318.850 was. Aan woningbouw werd een bedrag van 265.930 geïnvesteerd, aan open bare werken 370.550 (waaronder zuiveringsinstallatie 25 000, verbe tering haven 11.300, verbetering buitenwegen 48.300) aan openbare veiligheid 16.670, aan onderwijs 11.735 en aan overige investerin gen 29.315. „PRINSES WILHELMINASCHOOL" Derde eigen gebouw van de vereniging Met een sympathiek plechtiglieldje, waarin de kleuters een groot aandeel hadden is maandagmiddag de „Prin ses YVilhelminakleuterschool" te Vlis- 6ingen geopend, de nieuwe aanwinst van de Vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs in deze stad. Mcj. A. E. G. van Waesberghe. de inspectrice van het kleuteronder wijs, mocht dan de „sleutelom- draai" verrichten, zonder Marjan- neke en Richard Spanjerd was zij niet ver gekomen! Deze beide vijfjarige kleuters be schikten namelijk over de sleutel. De inspectrice ontmoette echter een gro te welwillendheid, die nog zou groeien, toen zij de officiële openings handeling had verricht en nogmaals twee vijfjarige kleuters, Anneke Gee- sink en Core de Jong haar een ruiker aanboden, die zij nauwelijks konden torsen Do kleuters hadden dan ook allo re den om dankbaar te zijn. Een fleu rige, ruime school is het geworden met modern speelmateriaal in twee grote lokalen en een achthoekige speelruimte, die zoveel glas telt, dat er maar moeilijk van „lokaal" kan worden gesproken. Over gesproken - gesproken: de ge bruikelijke toespraken werden in het hervormd wijkcentrum „Het Anker" gehouden, waar autoriteiten en ver dere genodigden zich na de opening van de school aan de Berlagestraat verzamelden. In de hall van de nieu we school had reeds de heer J. P. Ventevogel namens het bestuur een kort welkomstwoord gesproken. Een fraaie hall, nog meer verfraaid door twee sobere mozaïeken van de hand van de Amsterdamse kunstenaar Kuipers. De heer Ventevogel sprak hier bij ontstentenis van voorzitter ds. F. S. Kloosterman, die echter wel aanwe zig kon zijn in de bijeenkomst in „Hét Anker". In zijn toespraak liet ds. Kloosterman de geschiedenis van de vereniging de revue passeren: een geschiedenis, waarvan de „bewogen heid" eerst in de laatste tien jaar valt. Toen namelijk in 1950 de school in de Glacisstraat vijftig jaar be stond, was dat in die halve eeuw de enige school van de vereniging ge bleven. Toen „begon het". De laatste tien jaar groeide het aantal scholen uit tot zes; de „Prinses Wilhelmina- kleuterschool" is het derde eigen ge bouw. Voor de bouw van de vierde school, aan de Ridderspoorlaan, is juist goedkeuring verkregen, Na ds. Kloosterman, die o.m. dank bracht aan architect G. Tuinhof en aannemer J. M. Goedemondt en voorts zei, dat de leidsters door haar werk de naam van de school thans reeds een goede klank heb ben gegeven, was het woord aan mej. Van Waesberge. Dezè sprak in haar felicitatie haar waardering uit voor het Vlissingse gemeentebestuur, dat zich bijzonder voor het onderwijs beijvert. Naar haar mening beliep de zorg veertig procent van het gemeentelijk budget, maar wèthoudèr M. van Popering, die Vervolgens het woord voerde, •haastte zich overigens in alle be scheidenheid te zeggen, dat het percentage 44 bedraagt Het deed do heer Van oPpering eigen lijk meer genoegen, dat van de Vlis singse kleuters 90 liet voor hen bestemde onderwijs volgt. En dit per centage zag de heer Van Popering met een dergelijk nieuwe schol - „een sieraad voor de gemeente" bereids tót honderd stijgen Felicitaties Bij deze goede wensen slóten zich gaarne aan dè heer W. van Soelèn, die namens dè hervormde schölèn sprak, de heer J. Jobse die als oud-bestuurslid en namens het bestuur van de geref. schoolvereni ging en de contactraad chr. scholen sprak de heer J. H. Schrootè namens het r-k. schoolbestuur ds. Y. van der Schoot namens de cen trale lterkeraad van de hervormde gemeente, ir. J. Krietemeijer namens de geref. kerlteraad, mevr. P. L. Dek kerHarder uit Oosterbeek, mevr. C. L. EuwePoppe, voormalig leidster van de school, architect Tuinhof, mej, M. G. Sutherland, namens de hoofd leidsters en de leidsters, aannemer J. M. Goedemondt en mej. W. Bui tenhuis. de hoofdleidster van de nieu we school. De heer Goedemondt bood een klok voor de nieuwe school aan, mevrouw Dekker, die de school een pop met uitgebreide garde robe ten geschenke gaf, bood iedere leidster een litho aan. Leidersweekend CJ.V. in Goes Ruini 50 leiders en leidsters van de CUJ.W in Zeeland hebben zaterdag en zondag een weekend gehouden in de vrij-evangische kerk te Goes, als ver volg op enkele landelijke week ends. De leiding berustte bij dis trictssecretaris -Jac Sinlte uit Souburg. Hèt weekend werd zaterdagavond ge opend. Gesproken werd over het on derwerp: „Waar houden we clubs vöor?" Het verdere gedeelte van de avond werd onder leiding van de heer M. Allewijn uit Goes gevuld met bijbelstudie. Zondagmorgen werd een kerkdienst in de vrij-evangelische kerk bijgewoond. Het programma vermeldde voorts spel en zang. res pectievelijk ondei leiding van de heer J. Matthijssen uit Domburg en M Westdorp te Hansweert. In de mid dagbijeenkomst werd de methodiek van het clubwerk besproken. Een aan tal jongeren speelde voorts nog en kele bijbelse verhalen.. veemarkt Rotterdam. Aanvoer In totaal 2106. Veuè koelen en ossen 1140. Gebrul ksvee 966. Vette koeien prijs in cents per kg le kw 295—320. 2e ktv. 280—295. 3e Uw. 255- 275. Varkens (lev. gew.) le kw. 147. 2e kw. 145, 3e kw. 143. Vette koeien aanvoer korter, handel ta melijk, goed prijshoudend, prima's boven notering. Varkens (lev. gew aanvoer groter, handel redelijk, niet geheel prijs houdend, enkele prima's boven notering, zware vleesvarkens 140141. vlasmarkt rotterdam. 23 maart. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.45 tot f 1.60, middensoorten van f 1.65 tot f 2,—, best vlas van f 2.10 to-- t 2.50. Dauwmot vlas: lage soorten van t 1.20 tot t 1,35. middensoorten van f 1.40 tot f 1.60. best vlas van t 1.65 tot f 1.80 Breekvlas van t 0.85 tot t 1.40 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van t 0.60 tot t 0.95 De pröduktie vermindert langzaam met het toenemen van het roten, er is niet Veertien geslaagden op eindles cursus tuintekenen te Middelburg Vlissingen was op cursus goed vertegenwoordigd Maandagavond werd in de bovenzaal van café-restaurant „Suisse" te Mid delburg de eindles gegeven van een door de afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse maatschap pij voor Tuinbouw- en Plantkunde Middelburgse schakers verloren met 8-2 van Breda Met 4 invallers moest reis ondernomen worden Mét 4 invallers heeft het eerste schaakteam van Middelburg de reis naar Breda moeten maken, waar voor de 2e klas van de landelijke competitie „Max Euwe" ontmoet werd. Tót overmaat van ramp kwam vlak voor het vertrek van de Zeeu wen uit Middelburg nog het bericht, dat le bordspèler Cor Jansen ziek was geworden. Een reserve was niet meer te bereiken, zodat de hoofdste delingen wél voor één bijzonder moei lijke opgaaf geplaatst werden. Zij moesten dan ook de terugreis aanvaarden met een 82 nederlaag. De Middelburgse spelers behaalden 1 overwinning, die op naam van drs. J. Seheltens kwam, terwijl Wim van Wijnen en D. P. Comelisse samen eveneens voor een heel punt zorgden. Door deze zege konden de Breda- naars zich buiten degradatiegevaar stellen, zodat naast Middelburg de andere degradant moet vallen onder Maastricht of Oss. De gedetailleerde uitslagen zijn: F. Kuijpers (Breda)n.ó.g. (Middel burg) 10, J. BastiaansenS. San ders 10, G. BoonJ. de Baare 1 0, A. StofmeelH. Strooband 10, J. van Weeldê-^J. Seheltens 01, J. KuijpersJ. Louws 10, H. v. d. Velde—W. van Wijnen P. GhijsenJ. K. Bartel 10, J. van GlnnekenD. P. Görnelisse ys G. Boógaers—H. E. Seheltens 10, totaal 82. NIEUW DAK VOOR MUZIEKTENT Naam Drie Turkenlaan beter dan De Ruyterlaan Onder voorzitterschap van burge meester J. L. Dregmans vergaderde maandagmiddag de gemeenteraad van Koudekerke. Bij de behandeling van de ingekomen stukken deelde de raadsvoorzitter mee, dat van Gede puteerde Staten een schrijven was ontvangen, waarin dit college zich niet eens verklaart niet de door de raad indertijd vastgestelde grond- nrijs voor het uitbreidingsplan Dis hoek. Deze prijs werd bepaald op 7 per ca. Op grond van de verkregen inlichtingen stellen Gedeputeerde Staten voor dit bedrag tc verhogen tot 8 en wordt tevens geadviseerd hier nog f 0.70 aan toe te voegen ter compensatie van het exploitatiete kort van plan-West. Burgemeester Dregmans verklaarde echter, dat B. en W. geneigd zijn dit compensatie-advies niet te vólgen, omdat het college op het standpunt staat dat het uitbreidingsplan niet gekoppeld dient te worden aan dat van ae kom der gemeente. De raads voorzitter zegde toe, dat B. en W. hierover nog een prae-advies zullen uitbrengen aan de raad. In een vlot tempo werden hierna de overige punten van dè agenda to taal zeventien afgewerkt. De meeste stof tot discussie leverde een voorstel van B. en W. tot naamge ving van diverse straten, met welk voorstel niet alle raadsleden zich konden verenigen. In afwijking van het advies van B. en W. om aan de eerste nieuwe weg in het uitbreidingsplan „Dishoek 1959" de naam van de Zeeuwse zee held De Ruyter te verbinden, werd op voorstel van de héren F. Flipse Wagemans Van Tuinen NV Fpbrikants van Artifort meubelen en Epeda matronen (g.b.) en P. D. Izeboud (a.r.) beslo ten de naam Drie Turkenlaan te kie zen. Op voorstel van raadslid Flipse een voorstel dat B. en W. overna men werd besloten de Middelburg sestraat tot de Duinstraat voortaan Middelburgsestraat te noemen. Het voorstel van B. en W. om de be staande Middelburgsestraat vanaf het Dorpsplein tot aan de hóek bij P Kesteloo, voortaan Havenstraat te noemen werd verworpen. Op voorstel van de heer Flipse werd besloten dit gedeelte voortaan Brouwerijstraat te noemen. Vervolgens werd de Bigge- kerksestraat tüssen Dorpsplein en Duinstraat omgedoopt in Dorps straat Voor de vernieuwing van het dak van de muziektent op het Dorps plein stelde de raad een krediet van 1400 beschikbaar De bouw van twee woningwetwoningen werd onderhands ongedragen aan aannemer J. W. Christiaansen te Koudekerke voor een bedrag van 24 200. waarvoor werd inge schreven en dat waarschijnlijk niet boven de curve-prijs zal lig gen. Zonder op- of aanmerkingen werd besloten de rente en aflos sing van éen krediet groot 5000 voor dé christelijke vereniging voor ziekenverpleging ..Het Groe ne Kruis" voor Koudekerke en omstreken te garanderen. Voorts ging men over tot wijziging van de winkelsluitingswet, waarbij de zondagsluiting voor de winkel op het kampeerterrein „Dishoek" van 9 tot 11 uur wordt opgeheven. De be staande regëling voor de kappers- en tabakswinkels, die van maandag tot vrijdag tot 20 uur geopend mogen blijven, wordt gehandhaafd en alle overige winkels mogen volgens de niéuwe regeling in de maanden juni. juli en augustus geopend zijn tot 19 uur. terwijl de winkel op het kam peerterrein „Dishoek" tot 20 uur en die, gelegen in het zomerwoningen terrein „Vebenabos" tot 22 uur ge opend mogen blijven. Ook hechtte de raad zijn goedkeu ring aan een wijziging van de heffing op de reinigingsrechten en werd de Bergstraat, vanaf de Kerkstraat tot aan de Tram straat, voor alle verkeer in de richting noord-zuid gesloten ver klaard en werd het doorgaan-ver bod voor éen gedeelte van de Mid- delburgseatraat Ingetrokken. georganiseerde cursus tuintekenen, die met succes werd gevolgd door veertien cursisten in de leeftijd va riërend van even onder de twintig tot boven de vijftig jaar. Cursusleider was de heer Kr. Goud zwaard van de plantsoendienst uit Goes, die het ook op deze avond zijn 'eerlingen niet makkelijk maakte. Achter elkaar „vuurde" hij zijn vra gen af op de cursisten, die gelukkig goed beslagen ten ijs kwamen, hoe- we! ei soms een vraagje onbeant woord bleef Gedurèndè twee winters werden de lessen gegeven, waar de heer Goud zwaard zijn pupillen een grote hoe veelheid kennis van tuintekenen en materialen, zoals die van heesters, bómen en vaste planten bijbracht. „Bij deze cursus", aldus de heer Goudzwaard in een toelichting, „is een scheiding gemaakt tussen de cursisten die in gemeentedienst zijn en die uit de particuliere sector ko men, omdat bil beiden de eisen an ders liggen". Bij de gemeentedienst komt dit voornamelijk neer op de aanleg van plantsoenen en het aan brengen van beplantingen; in de par ticuliere sector is dit meer gericht op dè aanleg van tuinen. De opgaren, die de cursisten kregen waren echter voor allen g-elijk. Een grote groep cursisten kwam ren de plantsoendiensten van Ylissingen en Middelburg, waarbij nog kan worden aangetekend, dat vooral Vlissingen zeer goed was vertegenwoordigd. Nadat de leerlingen op hun prakti sche kennis warén getoetst volgde de uitreiking van de getuigschriften door de heer T. Stol, leraar aan de chr. landbouwschool té Middelburg Vervolgens werden de geslaagden toegesproken door de heer C. Sander- se, voorzitter van de afdeling Walche ren van dc Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en de heer J. C. Dert. hoofdadministrateur van gemeentewerken te Vlissingen. die deze dienst op de eindles verte genwoordigde. Namens de cursisten werd het woord gevoerd door de heer J. E. H. Bouwman, die cursusleider Goudzwaard een cadeau aanbood. Geslaagd zijn: de heren P. J. Lou- rense. P Marinisse, A. Redder, K van Vlaanderen, J. J. Herrebout, J. W. C. van de Lijcke, allen uit Vlis singen. J. E. H. Bouwman, A. Heem stra en C. L. de Klerk uit Middel burg. M. Harinok te Goes, J. G. PuIJ- per en J. de Witte, bèidèn uit Kou dekerke. L. Bastiaanse uit Domburg en J. Proost uit 's-Heer-Hendriks- kinderen. MIDDELBURG Van de Middelburgse Bestuurders Bond is het jaarverslag over 1959 uitgekomen, dat in mineur is gesteld. Secretaris YV. J. v. d. \roorde schrijft hierin, dat hij zijn in het verslag over 1958 aangeheven klaagzang, moet voortzetten. Deze klaagzang betreft voornamelijk het lèdental van de MJ3.B., dat begin 1959 nog 2389 bedroeg, doch aan het einde van dit jaar was teruggelopen tot 2316. Dit verlies is volgens de secretaris te wijten aan lauwheid van een deel van het kader. Er zijn afdelingen die een schat aan leden kunnen winnen, maar er niet georganiseerd op uit gaan, aldus dè secretaris in zijn ver slag. Huisbezoek is er niet bij en in hun jaarverslag staat op de post pro paganda niets vermeld. Secretaris V. d. Voorde is van mening, dat deze leden actiever moeten worden of hun plaats afstaan aan personen, die een actievere rol moeten of kunnen spe len. De afdeling Middelburg van de A.N B. kampte met interne moeilijkheden en verloor 48 leden. Dè N.B.V. schreef er 30 over naar dé afdeling Goes. De afdeling Middelburg van de A.N.M.B. verloor 18 leden, die echter bijna allen overgingen naar de A.B. D., welke laatste afdeling tezamen met „De Eendracht" een behoorlijke sprong naar boven maakte, aldus het verslag. Hierin wordt verder gezegd, dat de M.BB. al met al een verlies had te incasseren in een tijd, dat er eigen lijk sprake zou moeten zijn van winst. Over de eens zo bloeièndo afdeling van „Jonge Strijd" Wordt geschre ven, dat aeze niet tegen de moeilijk heden was opgewassen en werd op geheven. Een zelfdè lot onderging dè arbeidersavöndschoöl wegens gebrek aan belangstelling. Het financieel verslag sluit met een batig saldo van 505,58, doch er staan nog twee posten ter betaling open totaal 872 zodat er lü werkelijkheid een nadelig slot is van 366,42. Het financieel verslag van de afdeling Middelburg van de Arbei ders Kunstkring sluit bij een totaal aan inkomsten en uitgaven van 6.280.69 met een batig saldo van 127,01. genoeg personeel op de bedrijven om beide werkzaamheden gelijk te verrich ten. Het aanbod bestond voornamelijk uit middensoorten en lage kwaliteiten, best vlas wordt slechts sporadisch uit de oudere voorraden aangeboden. Voor de middenkwaliteiten was genoeg belang stelling om nagenoeg alle partijen op te nemen, de prijzen bleven op het peil van vorige week. De lage merken onder vonden weinig belangstelling, slechts een klein deel van de pröduktie werd verkocht, de prijzen zijn iets lager De geringe aanvoer van Dauwmotvlas wordt regelmatig verkocht, de noteringen laten weinig schommelingen zien. Breek vlas blijft wéinig aangeboden, de enkele par tijen kunnen vrij vlot verkocht worden. Voor gezwingelde lokken It vrijwel geen vraag, de prijzen waren wat lager. De uitzaai vordert goed ondej zeer gunstige weersomstandigheden, ook In het noorden Ts men begonnen. GRAANMARKT ROTTERDAM. 28 maart. Officieuze noteringen per 100 kg: Tarwe, franco per schip op vocht- eonditie, levering deze week tot f 33.70 schotvrij. Voedergranen: maatgerst, naar kwaliteit tot f 2650. Kippegerst. Idem. tot f 27.25. flaver, ongepunte op monster, tot f 25.75. Peulvruchten, franco Rotterdam- Groene erwten, op monster, tot f 38 50 Schok kers. idem, tot f 4000. Bruine bonen, boerehschöon op monster, tot f 120.00, AARDAPPELVEIIJNG ROTTERDAM. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts Ei genheimers f 15.00—f 18.00 Bintjes f 14ÖO—t 17.00. IJsselster f 11.50—f 12.50, 7.andaardappelen 35 mm opwaarts: Noor deling f 11.00—f 13.00. Llbertas f 11.00— f 13.00. Voeraaard'appelen f 3.50—t f 4.00. Prijzer berekend per 100 kg en de han- delsvoeerwaarden vastgesteld voor dé ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. AARDAPPELTERMI.TNMARKT ROTTERDAM. Furore april 12 contr. f 15. Alpha april 23 contr. f 13. 33 contr. f 12.80. 2 contr. t 12 90. 1 contr. f 13.10. 1 contr. f 13.20, 1 contr. f 13.30. 2 contr. f 13.40, 27 contr. f 13.60, 18 contr. f 13.50 Bintje 35 april 49 contr. f 19. 13 contr. t 19.10. 70 contr. f 19.20, 19 contr. f 19.30 Bintje 45 april 10 contr. f 22.50, 1 cöntr f 22.60. 2 contr. f 22.70. 10 contr. f 23. Dagomzet 299 con tracten. V.V.Z.B. GOES. 28-maart Groenten. Per kg: Witlof A I 68. B H 56-60, afw. 26. Prei 41-73. Uièn 3.o017. Peen 1526. Spinazie 54— 89. Andijvie 80—83. tvabarber 64. Knol selderij 26. Rode kóól 57. Per stuk: Krop sla Ï5—13. Per bos: Radijs 28—32. Dammen over zilveren cup in Goes en Middelburg Onder leiding van het bestuur van de Zeeuwse dambond, werd zaterdag te Goes in dè bovenzaal van „Natio naal" de eerste ronde gespeeld om de jaarlijks terugkerende Zilveren Cup. die thans in het bezit is van Jan Blom te 's-GravèfipoldefDe volgen de deelnemers hémen aan dit toer nooi deel: Jan en Gerfit Blom 's-Gra venpolder, Iz. op 't Hóf Kapélle, Ph. Haverhoek J. C. Sinke, L. J. Verkeike Goes, A. Krijger Driewegen. M. F. de Jonge Middelburg, A. van Soele Souburg en Joh. Lere vlissingen. De uitslagen van de le ronde luidden als volgt: Jan Blom—Iz. op 't Hof 1—1, G. Blom—A. van Soelen 2—0, Ph. Ha- verhoek—A. Krijger 0—2; L. J. Ver» kerke—J. C. Sinke 1—1, M. F. de Jonge—Joh, Lere nog met gespeeld. De 2e ronde zal plaatsvinden in de bovenzaal van „De Eendracht" te Middelburg op zaterdag 2 april. Conflict in voetbalclub Krabbendijke In de voetbalvereniging Krabbendijke dreigt inderdaad een bestuurscrisis. Het gaat hier om een conflict tussen het bestuur en de elftalcommissie, die een niet gerechtigde speler voor de wedstrijd Niemvdorp IIKrabben dijke II zou hebben opgesteld. Woens» dagavond wordt er een algemene ver gadering van deze vereniging gehou den. Het bestuur toil dan een duide lijke uitspraak van de vergadering. Als niet onmiddellijk een nieuwe elf talcommissie gekozen wordt, zal het bestuur en bloc aftreden, zo deelde de voofzitter van Krabbendijke ons mee. Geslaagden Gehrels- examen rijkskweekschool Aan de rijkskweekschool te Middel burg gehouden Gehrels-examen slaagden dè volgende kandidaten: mej. G. Steur Middelburg en de he ren A. van üverbeke, Souburg, J. Spruit, Nieuwdorp, H. Quekèlberghe, Breskens, R. Velthuizen, Ekeren (B.). Eén kandidaat werd afgewezen. De examens zijn nu geëindigd. AAGTEKERKE Jaarvergadering C.J.M.V. Onder leiding van haar voorzitter, de heer P. Birza, hièld de C.J.M.V. van Aagtèkerke dezer dagen haar jaarvergadering in „Amlcitla". De bijbelinleiding werd verzorgd door de heer G- Kodde en nader toege licht door ds. Theuhissèh. Na de pau ze vólgden verslagen van secretaris, penningmeester en bibliothecaris. Uit het verslag van laatstgenoemde bleek, dat de bibliotheek der C.J.M.V. in hèt jaar 1958—1959 over 462 boeken be schikte, tèrwijl 430 jeugdboeken en 1300 romans werden uitgeleend. In dat jaar werden 29 nieuwe boeken aangeschaft en 141 als verouderd uit de bibliotheek verwijderd. Het bestuur van de thans 15 leden tellende vereniging bleef ongewij zigd. Nadat het laatste gedeelte van de vergadering mét een geanimeerd opdraehtenspel beëindigd v.as, sloot ds. Teunissen deae avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 7