Officiële opening Terneuzense beschuttende werkplaats itoin WOENSDAG-TIP Kreymboré VOOR GRONDSPECULANTEN OP SCHOUWEN MEER RISICO AANBESTEDING WEG G0ES- ZANDKREEKDAM 6 MEI 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 29 MAART 1960 IDEE UIT 1950 VERWEZENLIJKT Staatssecretaris Roolvink schakelde sirene in De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Rool vink, heeft maandagmiddag in het bijzijn van een groot aantal genodig den de nieuwe beschuttende werkplaats voor gehandicapten aan de Indus trieweg te Terneuzen officieel geopend. „Men zou zich kunnen afvragen of het niet wat ovedreven is om iemand uit Den Ilaag te laten komen voor de ingebruikstelling van een werkplaats, waar 60 70 personen werk vinden", zo begon de heer Roolvink. „Maar toch zijn er bijzondere over wegingen, die mij nu al voor de twee de maal naar Zeeuwsch-Vlaanderen doen komen voor een dergelijke gebeurtenis. Het gaat hier namelijk niet om het getal maar juist om die enkelingen, die we niet nit het oog mogen verliezen". Spreker was van oordeel dat hiermee ook Aan de arbeid van de gehandicapten recht wordt gedaan. IVpisch noemde de heer Roolvink de uitspraak van een tewerkgestelde in een andere werkplaats, die bij de opening het woord vroeg en in enkele goed gekozen woorden tot uitdruk- krlng bracht, dat hun vreugde juist bestond uit het feit, dat het loon dat ze nu thuis brachten, door hen zelf verdiend was. Maar bovendien was de staatssecre taris van mening, dat het hier niet in dö eerste plaats gaat om beschutting of om het verschaffen van zinvolle arbeid maar wél om opnieuw een plaats te verwerven in het normale bedrijfsleven. Tot slot richtte de staatssecretaris zich tot de tewerkgcstelden wier ar beid hij van grote betekenis achtte tot versterking van het besef van eigen verantwoordelijkheid. Door dé sirene in te schakelen, stelde de heer Roolvink de werkplaats officieel in gebruik. De plannen Tevoren had de stichtingsvoorzitter, burgemeester mr. P. H. W. P. Teile gen van Terneuzen, de talrijke geno digden verwelkomd. „Sinds jaren hebben we naar deze dag uitgezien", aldus mr. Tellegen, „omdat het idee voor deze werkplaats al in 1950 werd geboren". In prijzende bewoordingen liet spreker zich uit over het voor bereidende plan-werk door wijlen de heer C. Jansen. Na een uitvoerig overzicht van de voorgeschiedenis be sloot mr. Tellegen met de hoop uit te spreken, dat de nieuwe werkplaats zal bijdragen tot het geschikt maken van de mensen voor het gewone be drijf en dat zij voorlopig in die werk plaats door eigen arbeid, ook een eigen loon kunnen verdienen. Het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. Schout, sprekend namens de commissaris der koningin, maakte een vergelijking tussen de leerlingen van b.l.o.-scholen en de gehandicap ten. „Beiden voelen zich een beetje achteruit gesteld", aldus spreker, die deze werkplaats de meest moderne van heel Zeeland noemde. Gelachen Cocn vau de Lende, secretaris- peuningmeester van de Neder landse vereniging „A.V.O.", zei in een kernachtig speechje dat ze destijds om zijn Zeeuwse werk plaatsplannen hadden gelachen, omdat het hier een zuiver agra rische provincie betrof. „Dan ha len we het werk maar van bui ten", had hij zich toen laten ont vallen en zo is het ook dikwijls gegaan. Overigens sprak hij zijn grote waardering uit voor het Collego van G.S., dat zicli na een tweede bespreking onmiddellijk achter de plannen had geschaard. Namens de A.V.O. bood liij de Stichting een bandrecorder met toebehoren aan. YAN TOT MUSSENGILDE Iu Oosterland is het afgelopen sei zoen een heftige strijd gevoerd, die duizenden slachtoffers heeft geëist. Er wordt gesproken van S700 geval lenen. Deze cijfers hebben betrekking op de dode mussen, die door de leden van het mussengilde zijn ingeleverd, want do strijd werd gevoerd tegen deze, door de landbouw weinig ge waardeerde, vogels. Toch is dit getal nog laag vergeleken bij vorige jaren. De voorzitter van het gilde, de lieer A. Stoutjesdijk. sprak daarover zijn teleurstelling uit, want de vereni gingskas leidt eronder. Voor de eer ste 8000 mussen betaalt de land- g minder dan voor de uien. bouwvereniging i volgende 'aantalle De heer D. Roks doodde de meeste vogels en werd daarom tot „koning" uitgeroepen. Tot „deken" benoemde men L. van der Have Tzn. en tot COLLEGA'S. Hij zat net heerlijk aan de maaltijd de man in Middelburg, toen zijn oudere collega, waarmee hij samen in Vlissingen werkt,, opbelde. Mag ik mijn jas terug", klonk het vriendelijk in de hoorn. De Middelburger dacht even na. .Heb ik absoluut geen bezwaar te gen", antwoordde 'hij niets vermoe dend. „Fijn, dan krijg jij jouw jas terug". De man in Middelburg begon traag iets te vermoeden, „lk zal even gaan kijken", zei hij schuchter, en liep naar de kapstok. Ja hoor, daar hing een prachtige jas. Terug naar de telefoon„Het spijt me geweldig ...ik heb er niets van gemerkt ,Hou", klonk het uit Vlissingen, „ik merkte het direct toen ik zag dat er drie knopen af waren. En toen ik de handschoenen met de kapotte vingers «if de zak haalde „Ja, ik weet het allemaal", zei de man in Middelburg verlegen. „En ook vervélend was" ging de Vlis- 'sinaer verder, dat het sleuteltje van de "fiets waarmee ik razendsnel mijn trein naar Rotterdam wilde halen, in de jas zit die nu bij jou hangt". „Nu wordt het vervelend", dacht de Middelburger. „Dan ga ik maar een trein later", ging de collega verder. Dan loop ik wel naar het station. Ik heb nu de tijd Stilte. „En als je dan in Middelburg even naar het station wilt komen, wisselen we de jassen om". „Ja, dat doen we, zei de Middelbur ger opgelucht en hing vlug op. ,,Jk neem de brommer wel even naar het station" overlegde hij en zette zich weer gerust aan de maaltijd. Buiten adem verscheen hij, op het laatste nippertje aan de trein, vol komen uitgeput van het. rennen door de Middelburgse straten. Nog steeds buiten adem wandelde hij even later weer terug naar huis, in zijn eigen jas zonder knopen en in de zakken de kapotte handschoenen. „Het was een pracht van een jas, die van mijn collega", bedacht hij. Maar in deze zit tenminste de sleutel van mijn bromfiets. „derde man" J. van der Have Dzn. Ondanks het feit, dat de voorzitter allen stimuleerde de strijd onverbid delijk voort te zetten, droeg de bij eenkomst verder een vrolijk karak ter en toonde men tijdens het diner een gezonde eetlust. KAMPIOENEN Drie Zeeuwse honden vielen op tij dens de internationale hondenten toonstelling in Brussel. Het tackel- teefje „Karin van de Saeftlngc" behaalde de classificatie uitmun tend en een nationaal en interna tionaal kampioenschap. Mevrouw A. Bracke-Neufcour te IJzendijke fokte „Karin" op. Een teefje van dezelfde soort, „Hexe van de Saef- tinge" van de heer C. Rison te Mid delburg afkomstig uit dezelfde kennel als „Karin" werd tweede in de klasse uitmuntendheid en reserve-kampioene. De tackelreu „Eggo van Oldenburg" van mevr. Bracke-Neufcour. kreeg ook een eerste prijs in de klasse uitmun tendheid. KA3EPIOENEN H Tijdens de Brabantse kampioen schappen te Tilburg zijn diverse dui ven van Zeeuws-Vlaamse „duiven melkers" bekroond. De volgende ba zen gingen met prijzen strijken: 1. J. Bogaert, Stoppeldijk, 2. J. Becu, Groede; 3. J. Boon, Hulst. 4. J. de Block, St.-Jansteen, 5. J. Maas, Roo sendaal. OLIE OP HET VUUR Mevrouw V. in Hontenisse zag met enige wrevel hoe haar kachel op een zeer laag pitje brandde en zij be greep, dat daar met kolen op dat moment niet veel aan te doen was. Zij greep daarom resoluut (maar on voorzichtig) naar de kan met petro leum. Direct daarop pookte zij het vuur op en onmiddellijk kwam de reactie: een steekvlam, die het kap sel van mevrouw V. in lichtelaaie zette. Haar echtgenoot schoot mot een kledingstuk te hulp en kon zo de vlammen doven. De brandwonden waren dank zij het snelle optreden van dc heer V. niet van ernstige aard. VERLICHTING In het mosseldorp Philippine aan dc rand van de Braakmanpolder, is men doende met het verbeteren van de verlichting. De (ver)oudc- (rde) lampen worden vervangen door een nieuw type verlichtings- bron, die een betere. Hchtsprciding geeft, hetgeen niet alleen do vei ligheid van liet snelverkeer bevor dert. maar ook het dorpsverkeor 's avonds vergemakkelijkt. VIJFTIG JAAR De heer en mevrouw R. J. Gunst- van Vossen, die aan de Hoenderweg in Sint-Annaland wonen, vierden in goede gezondheid hun vijftigjarig huwelijksfeest. Het echtpaar L. Bal-van den Eerg te Bruinisse herdacht afgelopen week ook de dag, waarop het vijftig jaar geleden in het huwelijk trad. KONING De heer J. Pluym tc^fint-Jansteen is koning. Met een vaardig schot tij dens de koningsschieting van de so ciëteit „Molenstraat" wist hij deze vorstelijke titel te behalen. Dc „kro ning" vierde men niet een konink lijke maaltijd. Opdracht Uiterst dankbaar was de stichting voor het „cadeautje" van ir. C. A. L. Horstmann, die eerlijk bekende eerst nu goed gezien te hebben, waartoe de werkplaats in staat Is. Hij bood van af het spreekgestoelte aan om de kratten voor glasverpakking voor zijn fabriek, in de werkplaats te la ten vervaardigen terwijl hij de direc teur uitnodigde om eens in zijn 2ak- kenloods te komen kijken waar nog wel het nodige reparatiewerk te vin den is. Verder adviseerde hij de stich ting om de Zeeuws-Vlaamse werkge vers eens uit te nodigen voor een bezoek aan de werkplaats. „Die zul len zeker even verbaasd staan te kij ken als ik dat heb gedaan", zo be sloot hij. „Men hoort nog wel eens verkon digen dat Zeeuwsch-Vlaanderen op velerlei gebied wordt achter gesteld", lo zei de heer A. J. Be renpas, voorzitter van de Stich ting Beschuttende werkplaatsen in Zeeland. Hij meende dat dit toch zeker op dit gebied niet ge zegd kan worden, daarbij doelend op de werkplaatsen in Oostburg, Hulst en Terneuzen. „Op Walche ren kan men zelfs nog niet van één behoorlijke werkplaats spre ken", zo verzuchtte spreker. Verder werd het woord gevoerd door de heer F. van de Steen, naméns de tcwerkgestelden en. door de heren M. J. Smeets en J. van Veldhoven (le veranciers), die naast gelukwensen een fraai cadeau aanboden. Mr. Tellegen noemde het in zijn slot woord gelukkig, dat uit de toon van alle sprekers was gebleken dat het hier in wezen gaat om de mens zelve. Staatssecretaris Roolvink bood hij als herinnering aan deze dag het Onze ür^ Jongenspantalon In Terlenka 55/45 - sterk en plooihoudend. Nieuwste model, nauwe pijpen zonder omslag. 8 jaar NÜ 16#^^ Alleen woensdag 30 maart. 25 ZAKEN EM NEDERLAND. VOOR ZEELAND Lange Delft 60-62 Middelburg Walstraat 84 Vlissingen Op aanvrage bezoeken wij U gaarne. boekwerk „Geschiedenis van Terneu zen" aan. Tot slot sprak de directeur der werk plaats, de heer P. Dingemanse, die deze dag waarop hij het gebouw officieel mocht aanvaarden wel een hoogtepunt in de geschiedenis van de Terneuzense beschuttende werkplaats noemde. In de werkplaats vinden op het ogen blik 39 mensen passend werk. Men beschikt momenteel over enkele aan trekkelijke opdrachten, zoals het ver pakken van textiel, demonteren van telefoontoestellen, naast de normale produktie van wasmiddelen, pitriet- werk, het stoppen van zakken etc. „Wel een enorm verschil met enkele jaren geleden", zo kon de heer Din gemanse nog opmerken, „toen we op de rommelige bovenzoïder van het oude elektriciteitsgebouw in de 2e Kortestraat moesten starten met het „lezen" van bonen en erwten (Slot van pag. 1) bebouwing zeer strak". In dit ver band wees de heer De Vink erop, dat binnen zeer korte tijd het streekplan Schouwèn-Duiveland gereed zal zijn. Absoluut..., Nu reeds acht men op Schouwen-Dul- veland het punt bereikt, dat in de duinstreek geen hectare natuurge bied meer kan worden gemist voor bebouwingZowel het streekplan Sehouwen-Duiveland, als de uitbrei dingsplannen van de Schouwse duin- gemeenten zijn dan ook in bepaalde aspecten reeds „heëincligingsplan- ncn". Dit houdt In, dat bepaalde na tuurgebieden absoluut niet meer voor bebouwing worden vrijgegeven Maar zelfs dit „absolute karakter" van een uitbreidings- of streekplan, dat op sommige punten als een „be- eindigingsplan" kan worden gezien, is geen eeuwigdurend wapen om be bouwing varf de speculatieve gronden tegen te gaan... Met name in 't Gooi heeft de praktijk dit reeds geleerd. Zo is voor Hilversum bijvoorbeeld enkele malen zo'n absoluut beëindi gingsplan opgesteld, omdat „nu tóch wel tot liet uiterste natuurge bieden werden opgeslokt"In de praktijk waren dio „beëindigings plannen" ecliter na verloop van tijd tot mislukking gedoemd, om dat de expansiedrang tenslotte gro ter bleek dan kracht van deze wettelijke mogelijkheden" En met het oog op de fantastische groei van het toerisme ligt de ver wachting inderdaad voor de hand, dat de „Hilversumse geschiedenis" zich in de Schouwse duinstreek zal her halen! Als men weet, dat verschil lende Nederlandse werknemersorga nisaties reeds plannen hebben voor vakantiecomplexen in de Schouwse duinen, als men bovendien weet dat een groep Duitse fabrikanten bij een Schouwse burgemeester aanklopte om recreatiegebied, dan is het toch niet moeilijk te voorspellen, dat over vijf, tien jaar nog meer druk zal worden uitgeoefend om verschil lende natuurgebieden in de duin streek voor recreatieve bebouwing (villa's, bungalows, vakantiekampen, hotels) vrij te geven... Onteigening! Kortom: een streekplan en een uit breidingsplan hebben weliswaar hun waarde, omdat precies aangege ven wordt op welke gronden wél en op welke niet mag worden gebouwd. Maar de vraag is wel: hoelang hou den de plannen volledig stand tegen de druk van het toerisme... Een wilde, chaotische bebouwing be hoeft men echter nooit te verwach ten. In dit verband wees do heer De Vink er met nadruk op, dat in ver band met. de bebouwing zelfs recrea- dingaplan zijn. En wanneer dit uit breidingsplan bijvoorbeeld een be paald gebied aanwijst voor kampeer terrein waarop toiletten en an dere noodzakelijke bebouwing ge plaatst moet worden kan de ge meente met succes een onteigenings procedure beginnen. Ongetwijfeld zullen de, speculanten In dat geval met verlies werken... Verbazingwekkend is het niet, dat velen deze mogelijkheid tot ont eigening van recreatiegronden als een belangrijker wapen tegen de wilde grondspecuiaties zien dan de uitbreidings- en streekplannen Gewestelijk arbeidsbureau Goes verplaatst Van pand Oostsingel 150 naar Westwal 33 Hot gewestelijk arbeidsbureau Goes heeft maandagmorgen een nieuw ge bouw betrokken. Na meer dan 12 jaar gehuisvest te zijn geweest in het pand Oostsingel 150, is het ar beidsbureau verplaatst naar het naad Westwal 83, de vroegere „Villa Nova" van de fain. Duvekot. In de loop der jaren is gebleken, dat het pand Oostsingel 150 te klein is voor het gewestelijk arbeidsbureau. Enige tijd geleden kocht het rijk de woning aan de Westwal aan. In het nieuwe pand zijn verschillende voor zieningen getroffen. Het bureau heeft thans de beschikking over een keu ringslokaal en een leslokaal, hetgeen in het pand Oostsingel niet het geval was. Dc overige ruimte is voldoende voor de zes man sterke personeels bezetting. Over enkele weken zal het nieuwe gewestelijk arbeidsbureau of ficieel worden geopend. Tien galden per leerling voor actie „Doe Open. De leerlingen van de land- M bouwhuishoudschool te Tho- jg len hebben ieder niet minder 1 dan 10 bijeengebracht voor m de actie „Doe Open", ln het kader van het vluchtelingen- m jaar Het totaalbedrag, dat op m H de giro van de Nederlandse Jeugdgemeenschap kon wor- den overgemaakt, bedroeg niet m minder dan 1.355,76 De afgelopen weken hebben de meisjes hun vrije morgens en H middagen opgeofferd voor liet goede doel. Bij particulieren op het eiland Tholen gingen M zij huishoudelijke karweitjes n opknappen, zoals boodschappen - en, stof afne- doen, ramen 2emen, s men en auto's wassen. H „werkgevers (sters)" van De de meisjes gaven met gulle hand, zodat men voor de vluchtelin- M gen een flink bedrag bijeen- m s bracht. f§ liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniitiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiinif Interessante lenteshow van „Margriet" De druiüge regen, die gistermiddag langzaam neerviel, werd In de grote zaal van het Concertgebouw te Vlis singen direct vergeten bij het zien van al die leuke, vrolijke zomerjurk jes en pakjes, die behoorden tot de lenteshow van het damesraodeblad „Margriet". Vooral de strandkleding, in Zeeland veel gedragen, was goed geslaagd, zoals de rose driekwart pantalon met de groenro8e strandblouse met grote monnikenkap,en het lila-wit ge ruite stranapakjê met pofbroeltje. De zomerjaponnetjes voor do „tie ners" zullen deze zomer grotendeels vervaardigd worden uit ae bekende B.B.-ruitjes met grote witte broderie roesjes gegarneerd. Op deze show bleek vooral, dat de geliefde petticoat enigszins terrein verloren heeft. Dè rokken zijn min der wijd, ze worden bol op een gazen onderrok gerimpeld. Veel Japonnen, maar dan niet voor de Jonge meisjes, waren in bruin met wit gehouden, zoals een heel soepele chemisier van katoen. Ook de ouderwetse etamine- stof bedrukt met vrolijke bloemen werd veel voor vlotte jurkjes ge bruikt, vaak met rokken met een brede overslag. De klassieke tailleurs ontbraken ook niet. Een aardig pakje van wit linnen werd getoond met een lang jasje, heel zwak getailleerd, waaronder een zwart-witte zijden blouse gedragen werd. De mantels waren meest uit luchtige zomertweed vervaardigd met de oekende half lange mouw tot de elleboog en de af staande kraag. Heel veel bijval bij het talrijke publiek verkreeg de ja pon met sleutelgat-décolleté met een gevoerde tunlque rok van losse banen erover. De show werd 's avonds nog tweemaal herhaald. tiegebledcn onteigend kunnen wor den. Een koninklijk besluit, toege past op een bepaald recreatiegebied in Oostvoorne, "bewijst dat.1 Ais het toerisme in do toekomst dus in derdaad tot verdere bebouwing dwingt, kan dc overheid in bepaalde gevallen tot onteigening besluiten. „En het is duidelijk, dat bij zo'n ont eigening de rechter zeker niet door de knieën gaat voor belachelijk hoge prijzen, die de speculanten voor hun grond hebben betaald", aldus de heer De Vink. Voor deze onteigening moet er uiter aard wel een goedgekeurd uitbrei- Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4, 5, 7 en 8. IN KADER DRIE-EI LAN DENPLAN Dc nieuwe weg van Goes naar de Zandkreekdam, die in het ka der van het Drie Eilandenplan zal worden aangelegd, zal op vrij dag 6 mei a.s. in het kantoor van dc provinciale waterstaat te Middelburg worden aanbesteed. Als de Zandkreekdam gelegd zal zijn, zal cie nieuwe weg naar die dam ook gereed moeten zijn. Met het oog op de in de toekomst tè verwachten sterke toeneming van het verkeer is aanleg van deze wég noodzakelijk. De nieuwe weg woi'dt een autoweg met daarbij een paralelweg voor het langzame verkeer. De weg zal beginnen bij de rijksweg te Goes (bij „De Hoop") en zal via de Goese polder en de Wilhelminapolder naar de dam door de Zandkreelt leiden. Noord-Beveland Nu het tijdstip met rasse schreden nadert, waaróp Noord-Beveland met Zuid-Beveland zal zijn verbonden, komt ook dc aanleg van de aansluitende wegen op dit eiland aan do orde. Over de aanleg vaft èeh nieuwe weg van de dam naar Kortgene bestaat nog enige ongerustheid. De huidige verbin ding Kortgene-Kats is grotendeels in onderhoud bij de gemeente Kortge ne. Deze weg is echter niet berekend op zwaar verkeer. Dc nieuwe weg zou voor 75% door de provincie worden gefinancierd, terwijl het resterende deel 300.000 voor rekening van de ge meente zou komen. Desgevraagd verklaarde ons burgemeester A. Schuit vau Kortgene, dat de gemeente dit bedrag wel wil betalen, maar er het geld niet voor heeft. Naar wij vernamen ligt het in de bedoeling, dat de gemeente Kortgene een verhoogde bijdrage uit de algemene uit kering van bet rijk zal krijgen. De extra uitkering zou toeroikend zijn om bet ten lasto van de gemeente Kortgene komende bedrag voor deze wegaanleg to betalen. KUNST De onverwachte gast Toneelgroep Puck in Prins van Oranje, Goes. Agatha Christie is een vriendelijke al wat oudere dame, die rustig en welvarend in Churston Ferrers woont in haar mooie Greenway Hou se. Maar dat is niet altijd zo geweest. In 1919 toen ze als novellenschrijf- ster begon, verwachtte ze zeker niet, dat ze nog eens vermeld zou worden in de Britse „Who is who", en dat ze voortreffelijke honoraria zou ontvan gen voor haar boeken, haar films en haar toneelstukken. Eerst langzaam kreeg het publiek de smaak te pak ken van haar detectiveboeken. Dat hield allemaal verband met de miljoenen mensen, die na 1918 meer vrije tijd kregen en die in hun vrije tijd ontspanningslectuur wilden lezen. Daarvoor zorgde Agatha Christie toen uitgevers goede verkoopkansen voor haar detectiveverhalen speur den. Miljoenen mensen op de wereld kennen nu haar meester-detective Hercule Polrot beter dan de meeste van hun familieleden. Maandag bracht de Toneelgroep Puck voor de Z.V.U. in Goes haar detec- tivespel „Dc onverwachte gast". In alle werelddelen heeft Agatha Christie laten moorden weltever staan in haar boeken en toneelstuk ken maar ditmaal gebéurde het gewoon ln Engeland. Een nogal vervelende man, die overi gens in het stuk geen rol speelt krijgt een revolverschot door het hoofd en dan blijkt vrijwel ieder, die op dat ogenblik in of om het huis van de dode vertoefde, een verdachte te zijn. Het aardige is, dat in dit stuk eigen lijk geen „kleine" rolletjes voorko men. Ieder is op het toneel een figuur van betekenis en ieder draagt bij tot de ontknoping en tot de daaraan voor afgaande verwarring. Na een wat zwak begin kwam het gezelschap goed op dreef en het bood aan de schouwburgbezoekers tenvolle de ontspanning waarvoor ze gekomen waren. Bob Verstraete speelde de on verwachte gast en Henny Orwig do „noodgedwongen" gastvrouw met le vendige fantasie. Sara Heyblom whs voortreffelijk in de scène met de mal le jongen Rudy Warwick de laat ste sterk getjmeerd door Leen Jonge- waard. Jan Grefe sloop rond als de gluiperige huisknecht en Nell Knoop zette een kostelijk oude-dames- scènetje op met du onverwachte aast. Eric van der Donk liep en stond op het toneel als toonbeeld van een po litieke carrière-man met amoureuze intenties. De onvermijdelijke politie-inspecteur nuchter gespeeld door Egbert van Paridon cn zijn brigadier door Herman Bouber uitgebeeld behoef den niet eens voor de ontknoping te zorgen. Het stul na het Goese publiek met een lang en hartelijk applaus duidelijk maak te, dat 'net zien neel goed had geamu seerd. Vandaag gaat het stuk voor de Z.V. U. in Middelburg, morgen in Oost burg en overmorgen in Terneuzen. Bovendien werd maandagmiddag in Goes nog een jeugdvoorstelling ge geven. Dat gebeurt ook hedenmiddag in Middelburg en donderdagmiddag in Terneuzen. L. Wandeltochten De wandelclub „De vrolijke tippe laars" te Vlissingen za! op tweede paasdag in de omgeving van Vlissin gen wandeltochten over 10, 15, 25 en 30 kilometer organiseren. Agenda Middelburg - Electro; Les 400 cóups,. 20 uur, 13 Jnar. Schouwburg: Jeugd programma toneelgroep Puck, „Een onverwachte bezoeker", Z.V.U., 14 u. en 20 uur (voor volwassenen). Hotel Den Burg: Show Nederlandse ver eniging van Huisvrouwen, 14 uur. C.J.M.V.-gebouw: jaarvergadering Christelijke Middenstandsvereniging Middelburg, 20 uur. WÖhler: Elóquen- tina, 20 uur. Schuttershof: avond be jaarden, 20 uur. Wissingen Luxor Tien seconden van de hel. 20 uur, 18 jaar. Alhambra: Tarzan's verborgen schal, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: De tijger van Eschna- pur, 20 uur. 18 jaar. Prins van Oran je: Ned. Chr. Vrouwenbond in Zee land, 10 uur. Beestenmarkt: paas- veetentoonsiclling en markt, 10—15 uur. Vakschool voor meisjes: Open bare les, 14—17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2