Vlissingse raad achtte tijd voor afschaffing van „tapverbod" rijp Beroep tegen besluit raad Oosterland Zeeuwse Almanak GOEDE BELANGSTELLING VOOR DE U.T.S. TERNEUZEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 26 MAART 1960 MATIGE VRIJHEIDTIJDENS KERMISWEEK Straatverlichting op vele plaatsen nog op zeer oude leest geschoeid NA VEERTIG JAAR is in Vlissingen ieder matig- mens ook tijdens de ker- misvreek zijn vrijheid weer waard.... Gistermiddag: besloot de Vlissingse gemeenteraad namelijk om het „tapverbod"., dat in 1930 werd ingesteld, bij wijze van proef op te heffen. Dit betekent, dat tijdens de kermisweek, op nieuwjaarsdag, op koninginnedag en op andere nationale feestdagen weer sterke drank verkocht mag worden in „voorwerpen, die minder dan drie deciliter inhoud hebben". Tot nu toe werd tijdens de kermisweek al leen zwak-alcoliolische drank (bier) geschonken. Maar niet ieder raadslid achtte de tijd al rijp om dit tapverbod af te schaffen. Met name de heren M. A. van Popering, J. J. Kempe, G. Geldof, W. J. Andriessen, E. de Pries ter (allen P.v.d.A.) en F. van Sabben (c.h.) hadden weinig vertrouwen in de „matigheid" van iedere Vlissinger en stemden tegen. Met 14 stemmen voor en 6 tegen kwam het voorstel van B. en W. er echter ruimschoots „door". Vooral de heer De Priester vond de argumentatie van B. en W. zwak. Zo trok hij het verantwoordelijkheids besef van de „vergunninghouders" in twijfel. „Dat bewijzen de zaterdag en zondagavonden wel", zo meende dit raadslid. Burgemeester mr. B. Kolff wees er echter op, dat de café houders veel meer en veel eerder dan vroeger om politiehulp vragen als zij last krijgen met een „aangeschoten klant", aan wie zij niet meer mogen „leveren". Ook vond de lieer Do Priester, dat het opheffen van het tapverbod het verkeer niet ten goede kon komen. „Ik denk hier vooral aan de grote groep brommers", zo zei hij. Ook hierop had burgemeester Kolff ech ter een antivoord klaar: „Niet al leen tijdens de kermisweek, maar altijd houdt de politie de te-diep-in- de-glaasjes-kijkers in de gaten en „adviseert" hen al van te voren niet te rijden". Geen excessen De heer H. van Rooijen, die „als nuchter mens" wilde oppassen, dat „alle mensen nuchter blijven", achtte de tijden echter zozeer veranderd, dat hij ieder mens zijn vrijheid gun de. Wel wees hij met klem op de voorwaarde, dat de afschaffing van het drankverbod voorlopig slechts bij wijze van proef is. „Mochten er tijdens de kermisweek toch excessen voorkomen, dan moet het verbod on herroepelijk terugkomen", meende hij en bij deze mening sloten de he ren P. Bikker (c.h.) en ir. J. H. Krie- Centrale verwarming S AWE MA N.V. Nederdraal 19 - Middelburg Iel. 01180-2962 temeijcr (a.r.) zich grif aan. „Per slot", zo zei de heer Krietemeijer, „zijn er nu in tegenstelling tot dertig a veertig jaar geleden veel meer gebeurtenissen, die aanleiding tot drinken kunnen zijn en zou men dus consequent zijn dan moet het tapverbod voor het hele jaar gel den......" Dit achtte hij echter met het oog op het veranderd tijdsbeeld zeker niet nodig. Ook de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.), die wél vertrouwen had in het ver antwoordelijkheidsbesef van do ver gunninghouders, was ingenomen met het voorstel, „Het kwijnende kennis- bestel kan nauwelijks nog een stimu lans zijn voor alcoholgebruik", meen de hij. Wethouder M. A. van Popering, die de minderheid vormde in B. en W., die tegen opheffing is, vond ar menten als „schadelijk voor het t risme en voor de naam van Vlissin- gen als congresstad" er aan de haren bijgesleeptOok met het tapver bod heeft het toerisme zich namelijk wel ontwikkeld. Het belangrijkste vond de heer Van Popering echter, dat geen enkele stem uit de vlissing se bevolking om opheffing heeft ge vraagd. „Slechts de belanghebbenden doen dat", zei hij. De heer C. Jansen (v.v.d.) achtte dit laatste echter een sterk argu ment vóór opheffing! Als veel Vlis- singers immers wel om opheffing Aragen kan men het juist niet doen. Nadat de heer Van Sabben nog had opgemerkt, dat het tapverbod toch niet zo'n schadepost voor de café houders kan zijn, en nadat de heer D. Romijn (p.v.d.a.) zijn vertrouwen in de „zelfbeheersing van de arbeiders bevolking" had uitgesproken,-werd het voorstel met 14 stemmen voor en zes tegen aanvaard. Tijdens deze vergadering kwam nog weer eens duidelijk naar voren, dat de straatverlichting op verschillende VAN TOT ZELFSTANDIGHEID Na maanden in het ongewisse te hebben geleefd, haalt Kloe- tïnge weer bevrijd adem. Het besluit is gevallen: RJoetinge blijft zelfstandig en wij voort bestaan. Een comité uit de be volking, waarin de lieren J. Noom en A. Kole zitting heb ben, wil nu de dank van de be volking aan liet gemeentebe stuur overbrengen. Voor de vasthoudendheid en de strijd vaardigheid, waarmee men de belangen der bevolking heeft behartigd. DOOLHOF Het dorp Zaamslag stond dezer da gen vol met van die kleine pittige verkeersbordjes. De plaatselijke ver keerssituatie was grondig gewijzigd. Brede straten werden plotseling één- richtingsverkeersstraten, andere ble ken ontoegankelijk voor verkeer, kortom het was allemaal zeer gecom- pliceert. Dat alles om het de leerlin gen van de hoogste klassen van de lagere scholen flink moeilijk te mar ken. Ze deden namelijk verlceersexa- vwn. Een montere vertegenwoordiger doorkruiste in zijn auto het dorp Zaamslag, op zoek naar de weg naar Axel. Maar hij kwam er niet, uit. Tot zijn groeiende ongerustheid bemerkte hij dat hij voor de zoveelste keer door dezelfde st aat reed, dezelfde winkel passeerde, dezelfde geparkeer de auto's omzeilde. Hij werd moede loos, voelde zich zelfs een beetje be nauwd in de omgeving die hem voor zijn gevoel steeds enger omsloot. Ten einde raad stopte hij zijn auto voor een agent van politie op een hoek. „Hoe kom ik er uit?", smeekte hij, ',.hoe lcom ik op de weg naar Axel?" Heeft U een rijbewijs", vroeg de agent kortaf. De man knikte beduusd van ja. „Dan moet U ook weten dat deze bordjes kleiner zijn dan de nor male. Deze zijn voor een verkeers- examen." „O", zei de man", maar denkt U nu heus dat ik met een duimstok in de hand overal uit mijn auto stap om die borden te gaan opmeten!" Ilij wachtte het antwoord niet af. en negeerde allé borden. Er deden ziclv geen persoonlijke ongelukken voor. Het comité, dat men het bestö van zijn waardering blijk zal kunnen ge ven met een défilé. In een circulaire worden dan ook alle besturen van plaatselijke verenigingen en corpora ties opgewekt aan dit défilé op don derdag aanstaande mede te werken. Men verwacht, dat de verenigingen zeer spontaan zullen reageren en net als „Excelsior" onmiddellijk zullen besluiten om donderdagavond om ze ven uur in vol ornaat (voor zover mogelijk) op te marcheren naar het gemeentehuls. DREETEEXMEEÜW Barend Zwerfmans schrijft hoe hij eind december vorig jaar van mevrouw P. Willebroordse to Westkapello een ring ontving, af komstig van een doodgevonden meeuw. Do ring was gemerkt: Copenhagen 586.686. Thans ont ving Zwerfmans de gegevens. Do meemv, een drieteenmeeuw, was als nestjong geringd in Tyvholrn, Denemarken óp 35 juni 1959. Do vogel was dus precies een half jaar, toen bij In Westkapello ver ongelukte. (De wetenschappelijke naam van de drieteenmeeuw luidt: Rissa tridactyla). GROETEN OP DE BAND Sedert 15 november 1958 leggen jon gelui in Sas van Gent muziek en an dere programma's vast op de band en de resultaten van deze verdienste lijke vrijetijdsbesteding vinden hun weg naar verpleeginrichtingen in ge heel Nederland. De Aros, de Ama teur Radio Omroep Sas van Gent, heeft thans de werkzaamheden uit gebreid en zal binnenkort, zodra de apparatuur door uitbreiding daartoe geschikt gemaakt is, gesproken brie ven opnemen, bestemd voor Zeeuwse militairen overzee en voor emigran ten. Vorig jaar hadden de leden van de Aros veel succes met kerstgroeten voor militairen, maar de spreek tijd van anderhalve minuut achtte men tekort. Vandaar deze nieuwe plannen. De uitbreiding der werk zaamheden heeft als gevolg, dat men enigszins met een „perso neelstekort" te kampen krijgt. Geestdriftige hobbymensen zijn dan ook welkom en zullen een plaatsje kunnen vinden bij de staf van de Aros. De kosten van de groeten wil men beperken tot de kosten van het band je en de verzendkosten. HUWELIJK In Axel werd dezer dagen het huwe lijk gesloten tussen mejuffrouw E. M. van Doorn, de leidster van de Axelse kleuterschool eu de heer A. H. Gijsel uit Terneuzen. Een aantal kleuters vormde met versierde bogen een kleurige erewacht bij deze brui loft, die heel wat belangstelling trok. plaatsen in Vlissingen op zeer oude leest geschoeid is en dus onvoldoende isNu het gemeentehuis namelijk na 1 april ook op maandagavond voor het publiek geopend is, stelden B. en W. voor een krediet van ilOO gulden beschikbaar te stellen voor verbetering van de verlichting Hout kade en Droogdok. „Waarom nu in eens?", vroeg een verbaasde heer Krietemeijer, die er op wees, dat al jaren lang honderden werkers van „De Schelde" van dit traject gebruik moeten maken. Hij wees er op, dat ter plaatse op het torrein van „De Schelde" een zeer intensieve verlich ting is. Overleg met de Schelde-direc- tie zou wellicht tot gevolg kunnen hebben, dat van deze verlichting op maandagavond gebruik kan worden gemaakt. Ook de heren P. Bikker en E. de Priester stelden zioli niet zonder meer achter het voorstel. Met name de heer Bikker wees op de slechte toe stand Aan de verlichting in de Hen drikstraat, de Stenenbeer, de Wal- straat en de Singel. Wethouder M. A. van Popering A ond dit echter om-er- gelijkbare grootheden. Met het plan voor de Singel, de binnenstad en de Hendrikstraat zijn bijA'oorbeeld be dragen gemoeid A'an 18.000 tot 30.000 gulden. Tenslotte vond men een compromis: het krediet van 1100 gulden wel be schikbaar stellen, maar mocht de Schelde-directie inderdaad bereid zijn tot medewerking met de verlichting van de werf dan zal een deel van deze 1100 gulden ook gebruikt wor den voor een betere verlichting van de Hendrikstraat, waar het bureau voor sociale zaken is gevestigd. De heren Krietemeijer en Bikker stem den tegen. |lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll In Dreischorluslrum- bevrijdingsexpositie Op drie-en-dertig plaatsen in M Nederland zal een lierden- kingstentoonstelling worden in- gericht ter gelegenheid van het bevrijdingslustrum. Zo verleent het instituut voor oorlogsdocu- n mentatie te Amsterdam mede- werking aan de inrichting van een tentoonstelling die in Drei- schor zal worden gehouden. Dreischor is in dit opzicht een bevoorrechte gemeente want genoemd instituut heeft de m aanvragen van twintig andere n plaatsen moeten weigeren, om- dat de „voorraden" uitgeput waren. De directeur van het in- stituut verklaarde dat de be- langstelling voor oorlogs- en bezettingstijd de laatste weken in verrassende mate is toege nomen. Bij de herdenking van het tweede bevrijdingslustrum, in 1955, behoefde het instituut slechts aan de inrichting van tien tentoonstellingen mee te werken. PROTEST OUD-WETHOUDER ZEYLER Surséance van betaling voor Boasson-Middelburg Per 16 maart is aan de firma M. H. Boasson en Zonen N.V. te Middel burg verlenging van surséance van betaling verleend A-oor de tijd van anderhalf jaar. Bewindvoerder is mr. A. J. van der Weel te Middelburg. Benoeming Tot leidster aan de christelijke kleu terschool te 's-Heer Arendskerke is benoemd mejuffrouw H. J. Lodder, wonende te Vlissingen. Mejuffrouw Lodder neemt de plaats in van me juffrouw A. Kosten, die benoemd is tot hoofdleidster te Wemeldinge. Examens Mejuffrouw C. Looise uit Goes slaag de te Utrecht voor het examen cou peuse. „DEMOCRATIE MET KIESWET IN DE HAND VERMOORD" Nog juist binnen de daarvoor 1 gestelde termijn heeft de oud- wethouder van Oosterland, M. J. Zeyler, vrijdagmiddag beroep aangetekend tegen hét besluit, dat de raad van deze gemeente vorige week heeft genomen door de heren M. Stouten (s.g.p.), J. op 't Hof (a.r.) en J. P. van der Maas (gem. belangen) toe te la ten als nieuwe leden van het raadscollege. In een vrij uitvoe rige brief stelt de heer Zeyler, dat tijdens deze raadsvergade ring, die alleen werd bijge woond door de beide aangeble ven S.G.P.-raadsleden, de heren L. M. Bolle en M. Boogert, niet in overeenstemming zou zijn ge handeld met het reglement van orde. JAARVERSLAG VERSCHENEN Resultaten in 1959 waren gunstig Wanneer wij het afgelopen jaar over zien, dan is dit voor onze school lang niet ongunstig geweest, aldus het de zer dagen verschenen A erslag van de stichting „Uitgebreid Technische School voor Zeeuwsch-Vlaanderen" OArer het jaar 1959. Eerst werd door het betrekken van bet nieuwe gebouw aan de Industrie- Aveg te Terneuzen het probleem \-an de huisA-esting opgelost. Bovendien steeg het leerlingenaantal in aan zienlijke mate. Het is de samenstellers van het ver slag gebleken, dat de opleiding van de school een voldoende basis geeft voor voortgezette studies. Zo konden twee leerlingen worden geplaatst op de h.t.s. te Vlissingen, terwijl twee anderen de basisopleiding voor leraar nijverheidsonderwijs te Goes zijn gaan A'olgen. In dit verslagjaar kon voor de eerste maal eindexamen wor den afgenomen. Veertien van de vijftien leerlingen slaagden en konden worden geplaatst in Zeeuws-Vlaamso bedrijven. De reacties uit de bedrijven over hen zijn over het algemeen bemoedigend, Oud-raadslid in Oostburg kan terugkeren H De heer J. A. Verhage, lid van p de gemeenteraad A'an Oostburg p voor de partij Gemeentebelan- p gen, heeft aan de A'oorzitter p van de raad ontslag gevraagd. p Door deze ontslagaanvrage komt nummer één van de lijst van deze partij, de heer Ph. A. H de Vuijst weer voor het raads- lidmaatschap in aanmerking. Deze zal door de voorzitter H van het centraal stembureau als raadslid worden benoemd. s De heer De Vuijst nam als zo- p danig ontslag in december 1959. In zijn plaats werd toen M de heer Verhage benoemd. De heer De Vuijst die dus enkele p maanden geen raadslid was, M omdat hij zelf ontslag indien- de, zal dus in dit bestuurscol- lege terugkeren, wanneer hij p althans zijn benoeming aan- neemt. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Werken in uitbreidingsplan Kapelle aanbesteed B. en W. van Kapelle hebben A'rijdag in het gemeentehuis aanbesteed het uitvoeren A'an riolerines- en bestra- tingswerken in het uitbreidingsplan te Kapelle (bouwplan Vijverstraat). Er werd als volgt ingeschreven: Fa. Imanse en De Koning, Goes 35.222; Fa. Boone-en Bezuijen, Goes ƒ39.750; Fa. Hoogestegcr en Den Exter, Goes 40.100; Fa. C. van Wallenburg, Middelburg 40.100; Fa. A. de Bour- graaf, Wilhelminadorp 41.250; J. van Wallenburg, Veere 45.900: F. Duynhouwer Sr., Goes 46.000. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. Examen Voor het kandidaats-examen werk tuigbouwkundig ingenieur slaagde dezer dagen aan de Technische Ho geschool te Delft Tie heer H. v. Duys- se te Clinge. In enkele gevallen is reeds van een blijvend werkverband gesproken. De totaalduur van de praktische leer tijd zal veertig weken zijn, waarin twintig veertiendaagse verslagen en een generaal-verslag moeten worden ingeleverd. Met inbegrip van deze prakticanten werd de school eind december be zocht door 91 leerlingen, die voor namelijk uit Zeeuwsch-Vlaanderen komen. De elf leerlingen, afkomstig van be noorden de Westersehelde zullen bin- kort worden overgeschreven naar de Vlissingse u.t.s. Tot nu toe werd les gegeven in werktuigkunde en elektrotechniek. Inmiddels is behoef te gebleken aan de opleiding bouw kunde. Plannen zijn in voorbereiding om de werkhallen A'an de school uit te breiden, waarna men aan het be gin van de cursus 1961-1962 met deze bouwkunde-opleiding kan beginnen. Van de 33 leerlingen opgegeven voor de schakelklasse, konden er 27 wor den geplaatst. Al deze leerlingen waren afkomstig; van de lagere technische school. In de eerste klasse konden 17 leerlingen worden geplaatst. Zeven van hen hadden een diploma ulo A met wis kunde en drie een ulo-opleiding van drie jaar, vijf een driejarige en twee een tweejarige h.b.s.-opleiding. In het verslagjaar werd door twaalf le raren les gegeven. Zeeuwse waterschaps technici kozen nieuwe voorzitter B. J. van Oost neemt plaats in van de heer J. A. A. Mol In de ATijdngntiddag in hotel „Cen traal" te Goes gehouden vergadering van de Bond van Technische Water schapsambtenaren in Zeeland is tot voorzitter van de bond benoemd de heer B. J. van Oost uit Wilhelmina dorp. Ilij neemt de plaats in van de heer J. A. A. Mol uit Veere, die vele jaren als voorzitter op de bres heeft gestaan voor de belangen van de wa terschapstechnici. De vergadering was goed bezocht. De leden waren van mening, dat de in de afgelopen winter gehouden cursus cultuurtechniek en waterhuishouding van groot belang is voor de groep. Ook over het diploma Zeeland werd gesproken. Dit jaar wordt het exa men "voor dit diploma, in Middelburg gehouden. Het schriftelijk gedeelte wordt afgewerkt 27, 28 en 29 juli en het monacling gedeelte in.de tweede helft van september en de eerste week van oktober. Men verwacht een honderdtal kandidaten uit geheel het land. Het aftredende bestuurslid P. de Vuyst uit Groede werd herkozen. Als afgevaardigde naar de algemene bondsjaarvergadering te Leeuwarden werd aangewezen de heer H.vRingöl- berg uit Scharendijke. De algémene najaarsvergadering van. de Bond zal op Noord-Beveland wórden gehouden. Tévens wordt aan deze vergadering een excursie verbonden. Ook gister- morgen maakten de waterschaps- tcchniei een excursie en wel naar de Drie-Eilandenwerkeri te Katseveer. Zij werden rondgeleid door ir. P. v. d. Weeie. Volgens dit reglement moet een com missie van onderzoek naar de ge loofsbrieven van nieuwbenoemde raadsleden uit drie leden bestaan. In totaal hadden vorige week vrij dagmiddag slechts twee leden de presentielijst getekend, zodat slechts twee leden deze taak -op zich konden nemen. „De raad heeft op deze manier zijn eigen voorschriften overschreden" aldus de heer Zeyler in zijn be- roepbrief. Hij is dan ook van me ning, dat eerst het reglement van orde gewijzigd moet worden, voor met een dergelijke samenstelling van de raad beslissingen genomen kunnen worden. De oud-wethouder van Oosterland tekent verder bij dit alles nog aan, dat men in Oos terland ook niet gehandeld heeft naar de kieswet. Deze wet geeft welisAvaar aan, dat opengevallen plaatsen in de raad tenslotte kunnen worden toegekend aan leden van andere dan de zittende partijen. „Maar het kan toch nooit de bedoeling van de wet zijn, die een evenre dige vertegenwoordiging uit de mocratie voorstaat, dat maar een aantal mensen bij elkaar wordt gezocht, die bereid zijn om lid van de raad te wordenzo vraagt de heer Zeyler. „Van een verte genwoordiging van de Oosterland- se bevolking is op deze manier in het geheel geen sprake meer. De democratie wordt hier met de kieswet in de hand vermoord", aldus besluit het gewezen V.V.D.- raadslid, dat na de terugkeer van burgemeester Laurense met vier andere raadsleden zijn ontslag in diende, zijn brief. Dit beroepschrift moet doorgezonden AAorden naar Gedeputeerde Sta ten. Wordt de heer Zeyler in het ongelijk gesteld, dan kan hij in beroep gaan bij de Kroon. Het zelfde geldt voor burgemeester Laurense, wanneer deze in het ongelijk Avordt gesteld. Rotterdammers „leenden" bromfietsen in Zeeland Twee Rotterdamse jongens van vijf tien en zestien jaar hebben in Ber gen op Zoom en in Zeeland een brutaal spoor van weggenomen en achtergelaten bromfietsen getrok ken. Door samenwerking van de Rotterdamse en Bergen op Zoomse politiekorpsen konden de beide knapen worden aangehouden. Thans wordt getracht de bromfiet- sen weer bij de rechtmatige eige naars terug te brengen...... De beide knapen begonnen hun avon tuur in Vlaardingen. De bromfiets, die zij daar wegnamen lieten zij toen de benzine op was in Ber gen op Zoom achter. Daar maak ten zij zich van een andere brom mer meester, waarmee zij Middel burg wisten te bereiken. Hier werd hetzelfde kunststukje volvoerd. Vóór zij werden aangehouden, trof verschillende bromfietsbezitters in andere Zeeuwse plaatsen dit lot: eigen bromfiets weg, andere brom fiets, met lege tank, er voor in de plaats Ds. Van Dalen weer tot openb. school Oostburg toegelaten B. en W. van Oostburg hebben aan de plaatselijke hervormde predikant, ds. H. van Dalen, in een schrijven meegedeeld, dat het college na advies en ontvangen bericht van de visita toren-generaal der Ned. Herv. Kerk er niet langer bezwaar tegen heb ben, dat ds. Van Dalen aan de open bare lagere school aldaar godsdienst onderwijs geeft. De indertijd gewei gerde toegang tot de school komt hiermee te vervallen. Ds. Van Dalen zal dinsdag a.s. zijn onderwijs aan deze school hervatten. (Advertentie) Het restaurant van liet bootstation De Vul bij Zierikzee is sinds enige tijd een bijzonder mooie wandschil dering rijk. De uit Veere afkomstige, en in Amsterdam woonachtige schil- der, tekenaar en illustrator Wim Vaarzon Morel Jr. heeft op een van de ruwe bakstenen binnenmuren een kleurige afbeelding vervaardigd van de Christoform-figuur, wadend door het water met liet Christuskind op zijn schouders. De kunstenaar koos de Christoforus-figuur niet alleen als symbool van de overtocht, doch ook als brenger van het licht. Zijn ge dachten gingen hierbij uit naar alles ivat in de laatste jaren in en voor Zeeland wordt gedaan om de achter stand ten opzichte van andere gebie den in ons land op te heffen. De centrale figuur in dé schildering wordt omgeven door water, lucht en gewassen in sterke frisse tinten. (Foto P.Z.C.) VANDAAG. Middelburg Electro: Dodende liefde: 19 en 21.15 uur. 18 jaar; Schouw burg: Boem, de superman van de marine, 20 uur, a.l.' Bogardzaal: jaarvergadering „Kweeklust", 15 uur: Gouden Poorte: feestavond „Luctor et Emergo", 20 uur. Vlissingen Lux or: Gebrandmerkt, 19 en 21 uur, 14 'jaar; Alhambra: Ieder meisje weet het, 19 en 21 uur, 14 jaar. Concevtgebouw: feestavond „De Posthoorn", 20 uur. Goes Grand: Hier bin ich—hier bleib leh, 19 en 21 uur, a.l. Prins van Oranje: distrietsvergadering VARA, 15 uur. MORGEN. Middelburg Electro: Dodende liefde. 15.30, 19 en 21.15 uur, 18 jaar. Schouwburg: Boem. de superman \-an de marine. 14.30 en 20 uur, a.l. Vlissingen Luxor: Gebrandmerkt, 15. 19 en 21 uur, 14 jaar. Alhambra: Ieder meisje weet het, 15. 19 en 21 uur. 14 jaar. Goes Grand: Het uur der wraak, 13 uur, 14 jaar. Hier bin leh—hier bleib ich, 19 en 21 uur, a.L

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2