„Aanpassingswerken" voor Noord-Beveland BOUW VAN TWEE GEMALEN EN ACHT DUIKERS I Komt er ook een miss Zierikzee (etalac A lceta-bever WALCHEREN MARKTBERICHTEN JHR. SCHORER SPRAK TE KAPELLE VOOR P.v.d.A. WUi^öJJAli Zi} iviAAKl 196U h'HOV IN UIALh, A bi hl U W 3 hi O U U t£ A N '1 b AANBESTEDINGEN IN KORTGENE In Kortgene is dinsdagmorgen na- Jnens de rijkswaterstaat, Deltawer ken, directie Zuid, in het openbaar aanbesteed het maken van acht af sluitbare duikers en het bouwen van twee bemalingsgebouwen in het wa terschap „Noord-Beveland". Met deze aanbestedingen neemt het „aanpas singsplan" Zandkreek vaste vorm aan. Na de afsluiting van het Veerse Gat en de Zandkreek is het namelijk voor een groot aantal polders op Noord-Beveland niet meer mogelijk het polderwater via de suatiesluizen op natuurlijke wijze op de Zandkreek te lozen. De afwatering op Noord-Beveland voldoet op het ogenblik aan redelijke eisen. Door uitvoering van het Drie- Eilandenplan, die de afsluiting van de Zandkreek tot gevolg zal hebben, zal natuurlijke lozing op deze boe zem tot het verleden behoren. Im mers, thans wordt het overtollige polderwater geloosd bij een stand van gemiddeld 1.50 meter N.A.P., terwijl het peil van de afgesloten Zandkreek des zomers 70 cm N.A.P. zal bedragen en des winters 10 cm N.A.r. Wanneer men weet. dat thans via elf suatiesluizen de af watering van bijna 5000 ha cultuur grond wordt geregeld, zal het duide lijk zijn, dat hiervoor nieuwe voorzie ningen moesten worden getroffen. In dit geval dus in de vorm van het ..aanpassingsplan". Aanbesteed werd gistermorgen de bouw van een bemalingsgchouw in de Adriaanpolder ten oosten van Kortgene. met onderbouw van gewa pend beton, het bouwen van een ge- waoend betonnen kelder, alsmede het maken van de nodige grondwerken. De laagste aanbestedingssom be droeg rond f263.000,Het gemaal zal beschikken over twee pomnen, elk met een capaciteit van 45 kubie ke meter per minuut. Duikers Op de dijk van de Jacobapoider, aan de haven geul te Kamperland, zal een tweede bemalïngsgebouw verrijzen dat is aanbesteed voor rond f 130.000 Dit gemaal krijgt de beschikking over 1 pomp met een canaciteit van 36 kubieke meter per minuut. Eveneens is aanhesteed het maken van acht. afsluitbare duikers van betonelementen, gefundeerd op ge wapend betonnen vloeren, met ge wapend betonnen schmfkokers en eindfronten. Drie van deze duikers komen in de omgeving van Geers- di.ik-dorp, één tussen de Snierin^- polder en Zoelekerkenolder. n tussen de Zoelekerkenolder en de Geersdiiknolder. één bij de Kam- perlandnolder. één bij de overgang van de Heer Jansnolder en .Taeoha- pokler en één tussen de Oud-Kort- genenolder en Adriaonnolder. Deze du'kers zullen de diverse nolder- leidingen met e'i'onr verbinden. Zii vervangen reeds bestaande duikers Inschrijvingen Voor het maken van de acht duikers werd als volgt ingeschreven: J. W. Verdoorn, Papendrecht (A) 435 500; P. de Regt, Terneuzen (C) 249.000; Fa. gebr. Van den Berg, Bergen op Zoom (A) ƒ481.000; Fa. C. D. Rijssen, Biervliet A 497.900; Fa. gebr. Kiviet (Colijns plaat) (C) 220.150; Fa. Van den Bron en Visser, Voorburg (A) 465.000; Fa. Weduwe G. Hoeken, Nieuwendijk (A) 490.000, (B) 260.000 en (C) 230.000; P. van Dongen, Haamstede (A) 430.000; A. C. van Hee, Kamperland (C) 217.000; Gebr. Everaars en Van den Berg, Steenbergen (A) ƒ474.200; O. Dijkstra's aannemersbedrijf, Bre da (A) 474.500; Gebr. Lucasse, Kloosterzande (A) 525.000; Fa. Legrand, Hoedekenskerko (B) 286.000; A. van de Straaten, Hans- weert (A) 480.000; H. Stouten, Browuershaven (A) 429.000; F Verstelle. Phillipine (C) f 225.000, (B) 251.000; J. en K. den Oude. Biervliet (A) 448.000; Fa. G. Schermer en Zn.. Nieuwendijk (A) 442.000; A. van de Wandel. Nieu- werkerk (A) 435.000. Bij de aanbesteding van het bou wen van een bemalingsgebouw in de Adriaanpolder werd als volgt ingeschreven: Fa. G. Schermer en Zn., Nieuwen dijk 242.000; J. en K. den Oude, Biervliet 242.875; A. van der Stra ten, Hansweert 249.500; N.V. „Zee land". Middelburg 255.000; Fa. pillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Reservepolilie Goes op maximum sterkte De reserve gemeentepolitie te Goes Is een van de weinige korpsen in Nederland, die op maximum sterkte is gebracht. Tijdens de bijeenkomst van de reservisten aan het begin van s deze week meldde zich het vijf- en-twintlgste lid, namelijk de heer L. Klaasman De maxi- mum sterkte var het korps mag 25 man personeel bedra- gen Het korps reserve politie Goes, dat ondir leiding staat van brigadier Joh Borrie var de aoese gemeentepolitie, is te- vens een van de oudste in den lande Eind dit jaar zal het 12%-jarig bestaan worden ge- vierd. H iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil febr. Van den Berg, Bergen op Zoom 267.000; Gebr. Everaars en Van den Berg, Steenbergen 273.000; Fa. Gebrs. Kiviet, Colijnsplaat 270.016; N.V. Van Hee. Kam perland 275.000; C. en A. Veldho ven, Zierikzee 275.000; C. van de Klippe, Vlissingen 278.000; O. Dijk stra's aannemersbedrijf N.V., Breda 284.000; F. Verstelle, Phillipine 286 000; Steensma, Utrecht 296.000; Van Lieshout N.V., Den Bosch' 300.000; A. C. van Beunin- gen, Oss 300.200; Gebr. Lucasse, Kloosterzande 303.000; N.V. T. J. Boeren, Rotterdam 305.000; Fa Bron en Visser,' Voorburg 308.000. Voor de bouw van het bemalings gebouw bij de haven van Kamper land werd als volgt ingeschreven: Fa. G Schermer en Zn., Nieuwen dijk 112.000; A. C. van Hee. Kam perland 117.849; Fa. voorheen gebr. Kiviet. Colijnsplaat 122.192; C. en A. Veldhoven, Ziei*ikzee 124.000; A. van der Straten, Hansweert 125.400; Gebr. Lucasse, Klooster zande 129.000; A. C. van Beunin- gjn, Oss 129.500; J. en K den ude. Biervliet 129.675; N.V. Hil- len en Rozen, Amsterdam 136.000; Fa. gebr. Van den Berg, Bergen op Zoom 137.000; Fa. Bron en Visser, Voorburg 139.000; F. Verstelle, Phillippine 139.000; Fa. Everaars en Van den Berg, Steenbergen 149.000; N.V voorheen T. J Boe ren. Rotterdam 149.000; O. Dijk stra's aannemersbedrijf, Breda 150.000 en Van Lieshout N.V., Den Bosch 159.000. De gunning voor deze werken werd aangehouden. Examen Voor het staatsexamen N-12 slaag de dezer dagen, bij de te Utrecht en Amersfoort gehouden examens, mej. A. de Bruyn te Temeuzen. Ilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lll!llllllllll!llll!lll H Komt er naast een bloemenko- ningin, een miss bril, een fruit- jü fee en een bollenprinses ook een „miss Zierikzee?" Het gaat er op lijken, dat deze vraag binnen niet al te lange tijd bevestigend zal kunnen ji worden beantwoord. De titel voor deze nog wat vage, „in f§ de lucht hangende schone" H werd dinsdagavond tijdens de vergadeiing van de Zierikzee- se Oranjevereniging met de buurtverenigingen tussen de oedrijven door als het ware s plompverloren op de bestuurs- tafel gedeponeerd. En de leden van dit college vonden deze H idee nog niet eens zo dwaas. Voorzitter M. C. Doeleman zag r| H namelijk ook in de verkiezing van een „miss Zierikzee" al- weer een van de vele attracties M voor de zomeravondfeesten. Misschien een trekpleister meer voor de toeristen Verf met glans en met gemak (Advertentie) Verf het zelf met 1 f de superieure plasticverf van 'Illllllllllllllllllllllllllllllll Spanjaard stal radio in Terneuzen De radiohandelaar T. uit de Noord- straat te Terneuzen miste dezer da gen plotseling een klein radiotoestel uit zijn etalage. Daar kort tevoren een vijftal opvarenden van het Spaanse schip „Jac. d'Anglo Jean", liggend op de rede van Terneuzen. zijn zaak had bezocht, ging zijn ver moedert naar de dader uit in die richting. Dinsdagmorgen stelde de Terneuzense politie met medewer king van de Spaanse gezagvoerder een onderzoek in op het schip. Het toestel werd teruggevonden In het verblijf van één der opvarenden. De radio werd in beslag genomen. Van de ontvreemding is proces-verbaal opgemaakt. Scheldebank keert over 1959 9% uit Naar wij vernemen zal aan de a.s. te houden algemene vergadering van aandeelhouders der Scheldebank N.V te Zierikzee worden voorgesteld over het boekjaar 1959 onveranderd 9 dividend uit te keren. MIDDELBURG Nieuwe activiteiten in clubhuis 't Trefpunt Het clubhuis 't Trefpunt te Middel burg heeft kort geleden haar activi teiten uitgebreid. Naast de reeds be staande clubs van handenarbeid, tim meren, kostuumnaaien en tafeltennis is men nu ook gestart met toneel, dat iedere maandag voor jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar wordt ge geven en ballet, dat voor de donder dagen op het rooster staat. Deze les sen worden gegeven voor jongens en meisjes van 6 tot 11 jaar en voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar. De judolessen zijn reeds enige tijd aan de gang. Deze worden elke dinsdag voor jongens en meisjes van 8 tot 15 jaar gegeven in het voorma- tair Hospitaal. In api er gestart met een nieuwe les. Naast pril wordt al deze activiteiten staat er voor 26 maart, 9 en 23 april a.s. een instuif voor jongens en meisjes vanaf 15 jaar met gelegenheid tot dansen op het programma. Woensdag 23 maart is er 'n speurtocht naar eieren waar aan jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar kunnen meedoen en zaterdag 9 april volgt dan nog 'n filmmidag voor jongens en meisjes van dezelfde leef tijd. Gereformeerde kerkdiensten op 't Zand Daar de gereformeerde kerk te Mid delburg in het kerkgebouw van de Nederlandse hervormde kerk op 't Zand vanaf zondag aanstaande om 8.45 uur 's morgens een dienst zal houden, zullen de diensten van de hervormde kerk met een kwartier worden verlaat, en om 10.15 uur be ginnen, VLISSINGEN Geslaagde Zuidmolukse avond De vereniging van Zuidmolukse Stu derenden in Zeeland, de sportvereni ging „Jong Ambon" en de onderafde ling Walcheren „Door de Eeuwen Trouw" hielden zaterdagavond in Britannia te Vlissingen een folklore-, contact- en ontspanningsavond. Deze avond was hoofdzakelijk belegd omdat het op 25 april a.s. tien jaar geleden is, dat de republiek Zuid- Molukken werd uitgeroepen en mede hierdoor de vriendschapsband tussen Ambonezen en Nederlanders te ver stevigen. De voorzitter van do sportvereniging „Jong Ambon", de heer J. Parinussa, opende de zeer goed bezochte avond en heette in het bijzonder welkom de Vlisslngse wethouder, de heer W. Poppe en de heer J. C. Dert, de laat ste als hoofdbestuurslid „D.D.E.T.". De heer Parinussa wees erop, dat de vrijheidsstrijd in de binnenlanden van Ceram tot op de dag van heden nog voortduurt Hij deed een beroep op allo Nederlanders om hiervoor be grip te tonen, bijvoorbeeld door zich aan te sluiten bij de organisatie „Door de Eeuwen Trouw". In de loop der tien jaren is er heel wat over de Republiek Zuid-Moluk- ken gesproken en geschreven. De drang om :elfstandig te zijn is ech ter niet verzwakt, doch veeleer heeft men zich beter gerèaliseerd wat men Srecïes wil. et tienjarig bestaan zal in april lan delijk worden herdacht. Hierna werd een uitvoerig program ma afgewerkt, waarvan voor de pau ze een groot gedeelte bestemd was voor de Zuidmolukse folklore. Ambo- nese meisjes voerden op het oosters ritme, met sierlijke bewegingen, en kele dansen uit en een Ambonezen- band bracht oosterse mzuiek en zang. De Ambonese declamator, de heer A. Pattinama, onderwijzer in het woonoord „Schattenberg" in Gronin-i gen, bracht uit eigen werk enkele Zuidmolukse stukken. Na de pauze bracht de cabaretgroep „Kameleon", onder leiding van de heer A. N. van Baaren, in vlot tempo een gevarieerd programma, dat veel vrolijkheid verwekte. De drie samenwerkende organisaties kunnen op een zeer goed geslaagde avond terugzien. Besloten werd met bal met muziek van „The Manuella Boys", onder leiding van Buth Soya. Gemeentepersoneel won met 61 van Zeeland Sport Op het terrein aan de Baskenburgse Weg te Vlissingen speelden het voet balelftal van G.P.C. een oefenwed strijd voor de a.s. zomercompetitie te gen een ploeg van Zeeland Sport. De gemeentevoetballers, met de oud- Vlissingen-speler Ab. Wijgman in de gelederen wisten de ontmoeting met 6—1 te winnen. De rust was met 4 0 ingegaan. Scheidsrechter Louwerse leidde uitstekend. OOSTKAPELLE Directeur van „Crescendo" werd gehuldigd Tijdens de door de muziekvereniging „Crescendo" te Oostkapelle in het verenigingsgebouw gegeven muziek avond werd de dirigent, de heer P. Wisse, door de voorzitter van het korps gehuldigd in verband met zijn 10-jarig jubileum als dirigent van „Crescendo". Voorztter A, Don richt te hartelijke woorden van dank en waardering tot de heer Wisse Ook mevrouw Wisse deelde in de hulde en haar werden bloemen aangeboden. De dirigen zelf ontving een piano- i lamp. Burgemeester Sprenger, éïe-voorzit- ter van „Crescendo", uitte zijn grote waardering voor de dirigent. In het door „Crescendo" hierna gegeven concert viel voor de echte muziek liefhebber veel te genieten. Een rui me plaats was hierbij ingeruimd voor de solistennummers, reeds uitgevoerd of nog uit te voeren op het solisten concours. Deze muziekavond werd ook bijgewoond door bestuursleden van 't muziekkorps te Veere, waarvan de heer Wisse ook dirigent is en dooi de heer P. Broerse, muziekleraar te Vlissingen, die de heer Wisse heeft opgeleid: Op verzoek van de voorzit ter dirigeerde de heer P. Broerse het slotnummer „Eurovision", een mars van Van Holland. De belangstelling was slechts matig. O.- EN W.-SOUBURG J. A. van Bennekom sprak voor a.r. over mammoetwet Voor de a.r.-kiesvereniging te Sou burg hield de heer J. A. van Benne kom dezer dagen een lezing over het onderwerp „Is de mammoetwet een gevaar voor het christelijk onder wijs?" Het wetsontwerp is ingewik keld, aldus spreker, omdat het alle vormen van voortgezet ondeiwijs be vat. Hij achtte het onjuist, daar landbouwonderwijs en gymnasiaalon- derwijs niet geheel op zichzelf staan. In protestantse kringen, aldus de heer aVn Bennekom, is men van me ning, dat de ouders verantwoorde lijk zijn voor het onderwijs en dat zij hun vereniging moeten stimule ren. Voor het openbaar onderwijs is de overheid verantwoordelijk. Elk particulier initiatief van de school, zo vervolgde spreker, wordt aan banden gelegd en elke overtreding ervan wordt gestraft met intrekking van subsidie. Een van de vele bezwa ren zag spreker in het feit, dat de wet niet te amenderen is en dat bij aanneming van de wet de Staten Generaal er geen invloed meer op kan uitoefenen, omdat veel geregeld zal worden door maatregelen van bestuur of minister. Als de wet wordt aangenomen zullen in Zeeland alle gymnasiasten moeten verdwijnen, omdat ze beneden de ge stelde normen blijven, aldus de heer Van Bennekom. Hij besprak verder het mulo-onder wijs en de veranderingen, die bij vele takken van onderwijs zullen volgen. In de bespreking op zijn betoog bleek, dat velen er tegen waren, dat de uders zo weinig invloed meer kun nen uitoefenen op het onderwijs. Een suggestie, een actie te onder nemen om de voorstanders van christelijk onderwijs wakker te schudden werd door het bestuur in overweging genomen. GAPINGE Christelijke nationale school hield jaarvergadering De christelijk nationale schoolvereni ging te Gapinge hield dezer dagen haar jaarvergadering, tevens ouder avond. De voorzitter, de heer J. Aar- noutise, richtte 'n welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen, in het bijzon der tot de erevoorzitter, de heer "1. Arendse, waarna hij de bijeenkomst opende. Uit het verslag van de secre taris, de heer G. de Vos, bleek, dat 1959 een gunstig jaar vor de vereni ging is geweest. De penningmeester bracht z'n financieel verslag uit, naar aanleiding waarvan verschillende wa gen werden gesteld, die hij beant woordde. Na afhandeling van de huis houdelijke zaken was er gelegenheid om het werk van de leerlingen te be zichtigen, waarvan velen gebruik maakten. In de rondvraag kwam on der meer de verbouwing van de school en het a.s. ontslag van de de heer Boer ter sprake. De heer W. Louwerse sloot de bijeenkomst. Examen De heer A. L. Luteijn te Gapinge be haalde te Amsterdam het vakdiploma consumptie-ijsbéreiding. ZOUTELANDE N.C.V.B. bijeen Vrijdagavond kwam de afdeling Zou- telande van de N.C.VJ3. bijeen on der leiding van haar presidente, me vrouw P. de Kok-Verhage. Als spreker trad op de heer Kolk over het onderwerp „Kinderbescher ming". Verschillende wagen werden door hem beantwoord. rotterdamse veemarkt. Aanvoer in totaal 5276. Weektoiaal 7416 Vette koeien en ossen 350. gebruiksvee 1607. vette kalveren 620, graskalveren 269, graskalveren t.b.c.-vrij 1976. lopers 14, biggen 76. .paarden 92. veulens 9, schapen of lammeren 205. weide/zuiglam- meren 45. bokken of geiten 13. Prijs in cents per kg. Ie kw 2e kw 3e bw. Vette koeien 295—320 280—295 255—275 Vette kalveren 275—300 250—275 220—250 Slachtpaarden 250 190 180 Prijs in guldens per stuk- Ie 2e 3e kwaliteit Graskalveren 430 370 270 Nuchtere kalveren 60 48 38 Exportvarkens lopers 80 70 60 Biggen 50 40 36 Schapen 125 95 65 Lammeren 130 95 70 Kalf koeien 1260 1100 900 Melkkoeien 1260 1100 900 Vare koeien 880 760 680 Pinken 925 760 600 Bokken ot geiten 570 500 400 Vette koeien aanvoer wat groter, handel flauw, niet geheel prijshoudend; vette kalveren aanvoer als vorige week. han del goed. prijzen onveranderd, prima's boven notering, graskalveren aanvoer ruimer, handel stroef. prijshoudend, nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel tamelijk prijshoudend; biggen aanvoer ruimer, handel lui. prijzen voor al niet hoger: slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen voor al niet lager: schapen en lammeren aan voer even ruimer, handel goed, prijshou dend; kalfkoeien en melkkoeien KOUDEKERKE Gemeen'/eavond Nederlands hervormde gemeente Ter afsluiting van het winterwerk van de Nederlandse hervormde ge meente te Koudekerke zal op 26 maart een grote gemeenteavond worden belegd. De bijeenkomst zal worden gehouden in het verenigings gebouw. Men wil er de bekende film „Heuvel 24 antwoordt niet" verto nen. De wijkavonden in het afgelo pen seizoen werden goed bezocht. Men verwacht voor de gezamelijke bijeenkomst dan ook een grote be langstelling. Uitvoering „Swift" In het gemeentelijk verenigingsge bouw te Koudekerke gaf de gym nastiekvereniging „Swift" voor een „uitverkocht huis" haar jaarlijkse uitvoering. De verschillende num mers werden in vlot tempo afge werkt: de gymnasten mochten tel kens „open doekjes" van een dank baar publiek in ontvangst nemen. Uit deze zeer geslaagde uitvoering bleek weer eens duidelijk dat het „Swift" nog steeds crescendo gaat. Jaarvergadering kleuterschool Tijdens de jaarvergadering van de christelijke kleuterschoolvereniging „De Klim Op" te Koudekerke heeft de leidster, mej. J. Hubregtse een in leiding gehouden over het onderwerp „Het kind en zijn spel". In deze door ds. J. H. J. Hoffman, de voorzitter, geleide vergadering werd mevr. J. de lange-de Buck tot bestuurslid geko zen. Na afloop van deze bijeenkomst, waarin de hoofdleïdster, mej. Van Drenth nog enkele mededelingen over de school deed, begaf men zich naar het schoolgebouw, dat met het werk van de leerlingen bezichtigd werd. „TEMPORISERING ONJUIST" Over het christelijk- sociaal beleid In het sportgebouw te Kapelle heeft het Zeeuwse Statenlid, tevens lid van de Eerste Kamer, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer maandagavond voor de afdeling Kapelle-Biezelinge van de protestants-christelijke werkgemeen schap in de Partij van de Arbeid een lezing gehouden over het cliristelijk- sociaai beleid. Nadat de heer A. N. Lamper een welkomstwoord had gesproken, be gon jhr. Schorer met uitvoerig het U.V.V.-dames dragen steentje bij voor nieuwe bejaardensoos Middelburg Zoals bekend heeft de dienst Gemeentewer ken te Middelburg kort geleden de ver bouwing van het pand Nleuwstraat 36 tot be; jaardensoos met twee woningen aanbesteed. De kosten, verbonden aan de inrichting van de sociëteit, zullen de U.V.V. en de Bond van Ouden van Dagen voor hun rekening nemen, aldus werd op de dins dagmiddag in café-res taurant „Wöhler" ge houden jaarvergade ring van de Stichting Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers te Middel burg meegedeeld. Voor deze inrichting is een bedrag van ongeveer 5000,begroot, dat men door een inzame ling bijeen wil bren gen. Hiervoor is een voorlo pig comité gevormd, die deze actie aan het voorbereiden is. De se cretaresse, mevr. M. J. OkkerVrolijk, bracht het jaarverslag uit, waarin een overzicht werd gegeven van de verschillende activitei ten. Hierbij werd aan gestipt, dat de oppas dienst thans 47 leden Lelt. Pennlngmeesteresse mevr. A. A. Heyse- Pous Koolhaas maakte in haar financieel over zicht gewag van een batig saldo. De presidente, mevr. A. Koning-Groenendaal en de penningmeeste- resse mevr. A. A. Hey se Pous Koolhaas leg den hun bestuursfunc tie neer. In hun plaats werden do dames A. Pllaar-Kolff en J. de Lussanet de la Sablo- nière-Heringa gekozen. Volgens de statuten zal het bestuur beslissen wie mevr. Koning- Groenendaal als presi dente zal opvolgen. Mevr. Okker-Vrolijk sprak de scheidende presidente toe en dank te haar voor haar vele werkzaamheden en haar stuwende kracht voor het U.V.V.-werk in Middelburg. Na de pauze droeg me vrouw Huygens-Beukc- ma uit Westkapelle en kele stukjes voor. ontstaan en ontwikkeling der politie ke groeperingen toe te lichten. Vooral bepaalde hij zich hierbij tot de groei van de emancipatiegroepen en de verzuiling. Doordat de P.v.d.A. wil komen tot het onderbrengen van ge lijk denkenden in één politieke partij is zij hierdoor de steen des aanstoots geworden aldus spreker. Sprekend over het huidige regeringsbeleid zei mr. Schorer, dat de vrijere loonpoli tiek het land momenteel danig in de nesten brengt waartoe hij onder meer de bouwvakstaking rekende. Een re gering, die haar vak verstaat, had dit kunnen en moeten voorkomen, zo betoogde hij. Ook het temporiseren van diverse plannen achtte spreker niet juist, vooral nu het land in economisch opzicht iets kan doen. Tot deze plannen rekende jhr. mr. Schorer ook het Zeeuwse Sloeplan, dat hij bestempeld? als een nationaal plan. Spreker wees er op. dat in een tijd van opgaande conjunctuur niet tot belastingverlaging moet wor den overgegaan, maar juist in een tijd van neergaande conjunctuur. Hij was ook van mening, dat het regeringsbeleid momenteel tegen de draad van de economische ontwikke ling ingaat. Dat de regering gezegd heeft, dat er prioriteit bepaald moet worden, noemde hij het „a-b-c-" van elke regering. Het wil er echter alle maal od neerkomen, zo betoogde jhr Schorer. dat de gedachte er aan vastzit van „wat moeten we het eerste doen om de minste last te krij gen". Hij vroeg zich dan ook af, waarom dit ombuigen van het beleid in conservatieve geest christelijk- soclaal beleid moet heten. De P.v.dA.. moet tegen deze politiek dan ook opponeren, vooral waar het gaat om de devaluatie van het be grip, aldus spreker. Na afloop was er gelegenheid tot het stellen van vragen. ruimer, handel kalm. prijshoudend; vare koeien aanvoer groter, handel matig, prezen ongewijzigd, vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel stil, prijzen al» vorige week. VEILING „WALCHEREN" G.A MIDDELBURG 22 maart. Fruit, Golden Delicious H I en 11 65-70 82, K grof 48—84. Appelen kroot 3441. Saint Remy H I en II 35 op 40 42. K grof 39. Groenten. Glassla I 13—13, Idem n 10— 13, idem C 4—10. Snijsta 43—73. Andijvie glas 8084. Spinazie glas 6737. Witlof 40—85. Uien 5—20. Radijs 3—29. Prei 57— 82. Breekpeen 1637. Waspeen 4445. Spruiten, ongeschoond 5597, idem gesoii. 1,08. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 22 maart. Exportveiling. Golden Delicious I 80-85 98—1.03. 75-80 1,03—1.06, 70-75 1.04 —1,07, 65-70 93—95, 60-65 83, II 80-85 92, 75-80 94—96, 70-75 97. 65-70 88—89, 60-65 76—78, III grof 72—77, III fijn 62. VISMIJN "EERE. 21 maart. Exportgarnalen, aanvoer 176 kg, 298326 Schar, aanvoer 420 kg, 45— 56. Bot, aanvoer 195 kg. 21—31. Tong. aanvoer 14 kg. 140—332. Rog. aanvoer 18 kg, 44—51. Ongesorteerde vis, aauvoer 58 kg, 2247. Wijting, aanvoer 74 kg, 31 —44. Kabeljouw, aanvoer 64 kg. 31—58. 22 maart. 1380 kg exportgarnalen 3.02 3,62. 553 kg schar 16—26. 98 kg bot 18. 5 kg tong 1.02—3.27. 13 kg rog 35—38. 49 kg wijting 1635. 77 kg kabeljauw 1741. 12 kg ongesorteerde vis 20. 958 kg door gedraaide vis. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: A. M. Francke-de Witte, d.; J. FIohil-Hibels, d.; P. Adriaanse-Poppe. z.; J. Lindenberg-Louisse, z.: M. Mainake- Pattikawa, d.; J. H. Degener-Zitter. d.: J. M. Bliek-Boone. d.; A, den Boeft-de Kam, d.; A de Wolf-Piening, z. Ondertrouwd: W. Dunnes, 28 j. en F. A. Hubrechsen, 20 j.; I. J. Mulder, 22 j. en A. Back, 24 j.; I. Notebaard, 27 j. en W. de Jonge, 21 j.; J. van Houte, 26 j. en C. F. A. Castenmiller, 23 j. Getrouwd: A. Bommeljé, 27 j. en W. G. Antheunisse, 22 J. Overleden: A. Boone, 86 j.. wedn. v. M. C. Overbeeke; W. F. Bollen, 81 j., wedn. v. A. S. Timmerman. Officiële publikaties VLISSINGEN. De spreekuren van de wethouders van Sociale Zaken en Volkshuisvesting op resp. heden 23 maart en donderdag 24 maart gaan niet door. MIDDELBURG. DRANKWET. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat door mevrouw M. C. Michielsen— Alma, wonende te Middelburg, namens de roei-afdeling Middelburg van de Vereniging voor Watertoerisme „Schel de", een verlof B is aangevraagd voor de recreatieruimte van de oude zwem school aan de Havendük. ter oppervlak te van 28 m2. Binnen twee weken na heden kunnen tegen inwilliging van dit verzoek schrif telijke bezwaren bij hun college worden ingediend. VLISSINGEN. DRANKWET. B. en W. van Vlissingen; gelet op arti kel 16 der Drankwet; doen te weten, dat bij hen is ingekomen een aan Gede puteerde Staten van Zeeland gericht verzoek van de heer Phi lippus Leendert Pekaar, wonende te Vlissingen, om een hotelvergunning voor de beneden-voor lokaliteit rechts van de Ingang van het perceel Badhuisstraat no. 116 en dat van 24 maart 1960 af gedurende twee weken tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijke bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. KERKNIEUWS Ds. W. L. Heijmans uit Oudeiande naar Boskoop Ds. W. L. Heijmans uit Oudeiande op Zuid-Beveland, heeft een beroep aangenomen naar de hervormde ge meente van Boskoop, waar hij de op volger wordt van ds. J. Prónk, die op 3 januari van dit jaar naar Rot terdam-Gentrum is vertrokken en daar een week later zijn intrede heeft gedaan. Ds. Heijmans weid op 22 oktober 1916 in een landbouwersgezin te Vrijhoeve-Capelle in Noord-Brabant geboren. Hij bezocht eerst het gym nasium te 's-Hertogenbosch en stu deerde daarna verder nog aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat de heer Heijmans in september 1944 door het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk en hij in de winter 1944-'45 eerst enige maanden te Raamsdonkveer werkzaam was ge weest als hulpprediker en daarna nog ruim een nalf jaar hulpprediker was geweest bij ds. D. Westerveld. toen nog predikant te Breda, werd hij op 2 december 1945 door prof. dr. J. M. van der Linde uit Zeist, toen nog predikant te Rhenoy, be vestigd als predikant van de her vormde gemeente van Oudeiande op Zuid-Beveland. Tijdens zijn ruim veertienjarige ambtsbediening te Oudeiande was as. Heijmans eerst enige tijd scriba en naderhand nog praetor van de ring Borssele en lid van de classicale zen dingscommissie in de classis Goes. Toen wij een dezer dagen een kort telefoongesprek met ds. Heijmans hadden, deelde hij ons nog mede, dat hij onvoorziene omstandigheden voorbehouden eind juni van dit jaar 't tg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3