Onderhoud van sportvelden in Middelburg is onvoldoende WALCHEREN BROUWERSHAVEN BETUIGT DANK VOOR RAMP-ADOPTIE SPORT EN WEDSTRIJDEN Oprichting van meer Zeeuwse reddingsbrigades aanstaande DINSDAG 22 MAAKT 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE CO U R A N 7 6 G. KRANEN (V.V.D.) TIJDENS RAAD Wethouder Berenpas„Veel meer geld nodig voor verzorging van terreinen" Tijdens do gemeenteraadsvergadering van Middelburg maandagmiddag heeft ir. G. Kranen (v.v.d.) de aandacht gevestigd op de slechte toestand van de Middelburgse sportvelden, in het bijzonder de hockeyvelden. De heer Kranen betoogde, dat er in deze velden nog diepe groeven te vinden zijn als gevolg van de droge zomer van vorig jaar. Hoewel het v.v.d.- raadslid zijn klacht als geen verwijt aan wie dan ook wilde beschouwen, verklaarde hij, dat er aan het onderhoud van do velden uitermate weinig gedaan wordt. Hij deed dan ook met klem een beroep op het gemeentebe stuur hieraan aandacht te besteden, omdat de vrees voor ongelukken de laatste tijd sterk is toegenomen. De heer Kranen bracht deze kwestie ter sprake bij het voorstel om voor het onderhoud der sportvelden een motorgazonmaaier aan te kopen. In dit verband was hij van oordeel, dat met deze maaimachine alleen, de on regelmatigheden niet uit de terreinen te verwijderen zijn. Wethouder A. J: Eerenpas (p.v.d.a.) vulde het lijstje van „veldonregelmatigheden" van ir. Kranen nog verder aan: in één der nieuwe voetbalvelden is na de droge zomer een barst van wel 10 cm breed ontstaan. Weliswaar is deze spleet opgevuld, maar het duurt volgens de wethouder nog wel enige tijd voor het terrein weer helemaal in orde is. Er is veel meer geld nodig voor het onderhoud der velden dan tot nu toe mogelijk was te besteden, betoogde de heer Berenpas, die er voorts nog op wees, dat de sportvelden door de belangrijk toegenomen deelneming aan de diverse sporten veel meer dan vroeger gebruikt worden. „Er zijn te weinig velden om de jonge ren gelegenheid te geven te sporten", aldus de heer Berenpas, die toezegde, dat de veldproblemen met de com missie van beheer voor de sportter reinen zullen worden besproken. De wethouder wees er evenwel op, dat het nog wel enige tijd zal duren aleer de velden geheel in orde zijn. Waarop ir. Kranen verklaarde, dat er nog voor de aanvang van het nieuwe seizoen iets aan gedaan zal moeten worden. Bij de behandeling van het voorstel om het perceel Veerseweg 3 aan te kopen in verband met de verbetering van de toegang van deze weg, ant woordde wethouder A. J. Kaland (c.h.) op een vraag van de heer B. A. Hesselink (v.v.d.) dat de gemeente in de toekomst met deze aankopen nog wel een stapje verder zal moeten gaan. Kredieten De raad ging vervolgens akkoord met het voorstel om voor de bouw van 52 woningen in de Stromenwijk een bouwvoorschot van f 750.000 èn een grondvoorschot van f 102.000 aan te vragen Voor de openbare verlich ting van het Abdijplein verleende de raad een krediet van f 6000.voor het doen van bestellingen in verband met de volkstelling op 31 mei a.s. een krediet van f 7500.voor de ver breding van en de aanleg van een openbare verlichting aan de Nijver- heidsweg een krediet van f 20.700.— en voor het treffen van voorzienin gen in het stedelijk gymnasium een krediet van f 7750. Voor de inrichting van het klank- en lichtsnel in de Abdij te Middelburg werd besloten met de Nutsspanrbank een geldlening aan te gaan van f 80.000, lie verstrekt zal worden aan do stichting Verlichting Middelburg mét een looptijd van 7 jaar, tegen een rente van 4 Voor de herdenking van het derde bevrijdingslustrum door de school jeugd besloot de raad een krediet van f 4500.— te voteren. De burgemees ter deelde in dit verband nog mee. dat de vereniging „Uit het Volk-Voor het Volk" momenteel plannen uit werkt voor de viering van dit lus trum. Het voorstel van B. en W. om ln het vervolg het bureau van de burgerlij ke stand niet meer des middags van half 2 tot half 3 open te stellen, waarover de vorige vergadering de stemmen staakten, werd opnieuw in stemming gebracht. De kleinst mo gelijke meerderheid van de raad was er thans voor een ongestoorde afwer king van de secretariewerkzaamhe den gedurende de middaguren te waarborgen. Met 9 tegen 8 stemmen werd het voorstel aangenomen. Te gen stemden de V.V.D.-fractie. de A. R.-fractie, de heer P. H. M. Adriaan- sens van de K.V.P. en het P.v.dA,- raadslid D. Rijkse jr. Nog dit jaar Aan het begin van de vergadering had de heer M. Wattel (a.r.) gepleit om in het vervolg bij samenstelling of herziening van uitbreidingsplan nen zoveel mogelijk rekening te wil len houden met de belangen van de agrarische bevolking. De heer Wat- tel wilde in dit verband weten hoe lang de voorbereiding van de herzie ning van het uitbreidingsplan zou duren. Burgemeester mr. Joh. de Widt wees er op, dat de uitbreiding in Middelburg, nu er geen woeste gronden beschikbaar zijn, immer ten koste van de agrariërs gebeurt. Hoe wel B. en W. zeker rekening willen houden met de belangen der agrari sche bevolking, is het volgens de burgemeester bijzonder moeilijk pre cies aan te geven welke gronden ge bruikt moeten worden. De heer De Widt deelde tot slot nog mee, dat binnen een jaar een aantal nieuwe uitbreidingsplannen-in-onderdelen aan de raad zal worden voorgelegd. In de rondvraag deelde wethouder Kaland op een vraag van de heer Wattel mee, dat de gemeente wel degelijk bereid is met het bestuur der Geref. Kerk te praten over de bouw van een nieuwe kerk. In dit verband wees de wethouder er op. dat vorig jaar zomer de be sprekingen over de plaats van de kerk op een terrein op 't Zand tussen kerk- en gemeentebestuur geëindigd zijn zonder dat er re sultaten bereikt waren. Het bestuur van de uloschool van de Geref. Gemeente verzocht daarop grond ter beschikking te krijgen voor de bouw van zijn nieuwe school. Het schoolbestuur werd hetzelfde ten-ein aangeboden, waarvoor het kerkbe stuur aanvankelijk geen belangstel ling had. Later kreeg het kerkbe stuur er echter wel interesse voor, maar het schoolbestuur wilde thans het hem aangeboden stuk terrein niet prijsgeven. Het gemeentebestuur meende daarop voor kerkbouw wel ruimte te kunnen vrijmaken in het nieuwe uitbreidingsplan. Volgende week al, zo besloot de heer Kaland. kunnen we het kerkbestuur inlichten waar eventueel gebouwd kan worden VLISSINGEN Op le passiezondag: Matthaus-Passion te Aardenburg Op zondag 3 april aanstaande zal in de meer dan duizend jaar oude St. Baafskerk te Aardenburg voor de zevende maal de jaarlijkse Mat thaus-Passion worden uitgevoerd. Zoals gewoonlijk wordt op deze pas sie-zondag een onverkorte uitvoe ring van do Passion gegeven. Evenals in voorgaande jaren wordt de uitvoering geleid door de heer Plet van Egmond. Evenals het Oratoriumkoor, werkt ook het 40 leden tellende knapen koor van de „Vredesscholen" te Amsterdam mee aan de Aarden burg- se uitvoering. Verder wordt zoals in 1958, medewerking verleend door het Utrechts Stedelijk Orkest met onder meer Dick de Reus en Bouw Lemkes (viool). Louis Wer ner (viola da gamba), Leny v. d. Lee (clavecimbel) en Marïnus Metz (orgel). Zangsolisten zijn Lode Devos (evan gelist), Bruce Boys (Christuspar tij), Annette de la Bije (sopraan), Wilhelmina Matthès (alt), Wiebe Drayer (tenor aria's) en Anton Eldering (bas-aria's). Voor de eerste maal zal thans de ge hele St .-Baafskerk worden ver warmd en wel door middel van ras-straalverwarmingsapparaten. Het „Bach-comité" te Aardenburg acht dit een grote verbetering om dat tijdens vorige uitvoeringen nog al eens en terecht werd ge klaagd over de kou. Schelde-personeel zag „Een baby van 1000 weken" De tonelisten van de personeelsver eniging der N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" hebben zater dagavond in het „Het Scheldekwar- tier" te Vlissingen een vlotte opvoe ring gegeven van Hans Nesna's klucht „Een baby van duizend we ken". Het is bewonderendswaardig, hoe deze amateurs hun en haar col lega's telkens weer zo'n aardige en genoeglijke toneelavond weten aan te bieden. „Een baby van duizend weken" louter ontspanning paste precies in dit genoeglijkheids-schema, dat zaterdagavond weer drie bedrijven lang simpel maar verkwikkend ple zier opleverde. „Een baby van dui. zend weken" is ondanks de intrige van het tot twaalfjarige gebombar deerde dienstmeisje een ongecompli ceerd brokje toneel, dat als decor een „klein pension ergens in Nederland" heeft. Pensionhouder heeft rijke broer in Amerika. Twaalf jaar gele den heeft hij broer geboorte van van dochter gemeld. Is niet waar, maar broer stuurt geld, iedere maand. Broer komt. Paniek. Dienstmeisje dat voor dochtertje speelt. Een aardig gegeven uiteraard voor een klucht, waarin drieste situaties het gemis aan een spitse tekst ver helen. In deze situaties was de heer P. Jellema, die de oubollige penhou der uitbeeldde, op zijn best. Een grote aanwinst voor dit Schelde-toneel- groepje bleek de heer A. van Gelde ren te zijn, die goed spel liet zien als een in de liefde belaagde student. In mejuffrouw M. Barten als Julia, een wat labiele verloofde, vond hij een waardig tegenspeelster. De baby van duizend weken kreeg erg leuk gestalte door mej. N. Wisse en de heer A. Schot leverde als invaller een bewonderenswaardige prestatie door een niet alleen rolvaste, maar ook goed acterende broer uit Amerika op de planken te zetten. Hierbij pasten mevrouw N. Jellema pensionhoudster en de heer J. Kikkert als een zakenrelatie zich uitstekend aan. Bijzonder leuk gespeeld was ook de markante werk ster, die mevrouw N. Jellema uitbun dig door het pension liet dwarrelen. De heer A. Hubregse maakte van zijn rol als posttduiven minnende be steller een ingetogen scheppinkje, fijn van karaktertekening. De heer J. G. Boeije had de regie ge voerd; de grime werd verzorgd door de heren P. van de Sande en G. van Oorschot. Rest nog te vermelden het frisse decor en het dankwoord, dat de heer L. van Buren, de tweede voorzitter van de Schelde-personeels- vereniging aan het slot van de avond tot de tonelisten richtte; A.G.V. bracht met succes: „Als de klok waarschuwt" Alle elementen, die nodig zijn voor een paar gezellige griezeluurtjes wa ren zaterdagavond in het Concertge bouw te Vlissingen aanwezig, toen de Amateurgroep Vlissingen daar het vrolijke mysterie van R. en C. H. Feenstra „Als de klok waarschuwt" voor het voetlicht bracht. Er was een oud kasteel, dat in een kwade reuk stond; er was een lu guber verhaal, dat de oorzaak van deze geruchten vormde: er was een gierende wind, die rond het kasteel huilde; er was een geheimzinnig ge stommel op zolder en er was een ver lichting, die telkens aan en uit flik kerde. Maar er waren vooral die an tieke klok, die waarschuwde als er een dode op het kasteel te betreuren viel en verder de sinistere poort wachter Sinne. Het is A.G.V. gelukt, de vrijwel ge heel bezette zaal bijna twee en een half uur lang in de ban te houden van de gebeurtenissen, die zich op 't oude slot in Friesland afspeelden. Dit was in de eerste plaats te danken aan het goede spel va.n de heer A. van Wijn- ~en als de macabere poortwachter itnne. Eveneens een belangrijk aan deel in dit succes had de heer Stuut, die uitstekend gestalte gaf aan de nieuwe eigenaar van het kas teel, de robuuste kapitein Brouwer. Zijn „aristocratische" en huiverige echtgenote kreeg een goede vertol king van mevrouw A. Flipse-Berre- voets, terwijl Magda van der Eijk met overtuiging en ongedwongen hun dochter Babette op de planken zette. Een groot deel van de humor in het spel was in handen van de heer C. Elich, die als Lolke, de bootsman, veel succes had. De wolf-in-schaaps- kleren van het spel, de charmeur dokter Van Gendt was vooral in de eerste twee bedrijven een juiste crea tie van de heer C. Kesteloo. Me vrouw M. Boogerd-van der Eijk was goed in haar rol van de resolute buurvrouw, freule van Sminia. Een moeilijke taak had de heer I. Ver meulen in de belangrijke bijrol van de verstekeling, die tenslotte een groot deel van de ontknoping voor zijn rekening: moet nemen. Trix van Nek paste zich als het dienstmeisje Wietske, goed aan bij de overige le den van de groep. De regie van het spel was in de be kwame handen van de heer E. C. Boogerd, terwijl mevrouw Flipse en de heer A. van Wijngen de grime ver zorgden. De voorzittei', de heer E. C. Boogerd richtte aan het slot van de opvoe ring enkele hartelijke woorden tot mevrouw Flipse-Berrevoets, die het gezelschap na 10 jaar gaat verlaten. Zij ontving van de groep een fraaie foto in lijst. Hierna was er nog enige tijd gelegenheid voor een dansje op de klanken van het Klavioline-kwar- tet. MIDDELBURG Quartetto Carmirelli Vanavond speelt in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal het Italiaan se strijkkwartet „Carmirelli". Dit en semble werd in 1954 opgericht door de beroemde violiste Pina Carmirel li, de stichtster van het Boccherini Kwintet. De tweede violiste (Mont- serrat Cervera) is als soliste opge treden met het bekende „I musici". De cellist (Arturo Bonucco) en de altviolist (Luigi Sagrati) maken ook deel uit van het Boccherini Kwintet. Het programma van vanavond ver meldt drie kwarfcettten, namelijk van Boccherini, Schubert en Ravel. Het concert wordt gegeven onder auspi ciën van de Z.V.U. Voortrekkers organiseerden rally met moeilijkbeden Zaterdagmiddag organiseerde de „Christiaan de Wet"-stam uit Mid delburg een fietsenrally. Bij deze ral ly, die nu voor de tweede maal door de voortrekkers op touw werd gezet, en waaraan wederom alle Middel burgse groepen deelnamen, waren de stunts niet speciaal in de padvin derssfeer gehouden. Zo was er bij voorbeeld bij het vroegere veer over de Arne bij Amemuiden de boot ge leend, waarmee de groepen zich moesten overzetten. Ook moesten de groepen onderweg pannekoeken bak ken, wat als een welkome afwisse ling werd beschouwd. Verder moest er bij Veere nog met een windbuks geschoten worden. Hier was de toch vrij grote kaart met de roos vaak nog te klein, voornamelijk bij de meisjes werden nogal eens missers geboekt... Deze waren echter bij het pannekoekenbakken in het voordeel, daar hier bij de jongens veel wan gedrochten geproduceerd werden. Over het algemeen was de route niet al te moeilijk, maar desondanks kon het gebeuren, dat een patrouille in plaats van in Veere in Souburg te rechtkwam... De uitslag luidt: 1 Kamperfoeüe's, Duinvendel; 2 Robben, Paul Kruger; 3 Zeehonden, Berdenis van Berlekom 4 Duinroosje, Duinvendel; 5 Kam perfoelies, Lutem; 6 Margrieten, Lu- tem; 7 en 8 Zeemeeuwen en Alba trossen, beiden Paul Kruger; 9 Vos sen, Dierenvendel; 10 Otters, Paul Kruger; 11 Gele Brem, Duinvendel; 12 Violen. Lutem; 13 Vossen, Berde nis van Berlekom; 14 Otters, Berde nis van Berlekom; 15 Klaprozen, Lu tem; 16 Reigers, Onze Lieve Vrouwe van de Polder; 17 Bevers. Berdenis van Berlekom;"18 Hazen, Dierenven del; 19 Duinviolen, Duinvendel; 20 Eekhoorns, Berdenis van Berlekom; 21 Kieviten, Berdenis van Berlekom. RITTHEM Christelijke lagere school belegde ouderavond De vereniging voor christelijk lager onderwijs te Ritthem hield dezer dagen haar ouderavond. De heer Jac. de Lange, voorzitter, opende met schriftlezing en gebed de ver gadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Daarna gaf mej. Boudeling, directrice van de Land- bouwhuishoudschool te Middelburg 'n uiteenzetting over het onderwijs en de mogelijkheden voor de leerlin gen op deze school. De heer Bou- wense, leraar aan de school, ver toonde een film over het leven aan fenoemde inrichting en een kleine raaie kleurenfilm van de tuin. Na de pauze werd druk gebruik ge maakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen, die door mej. Boudeling en de heer Bouwense werden beantwoord. Daarna ver toonde nog de heer Klink, hoofd der school, enige dia's van Nieuw- Guinea, die de heer C. Vink, zende ling in dit gebied, aan zijn ouders in Ritthem had gezonden. Mej. Boudeling sloot deze SCHILDERIJ VOOR VOORBURG Kunstwerk symboliseert situatie februari 1953 Een ruim drie-en-een-kalve vier kante meter groot schilderij van de Amsterdamse kunste naar Jan van Groenendijk zal binnenkort de dank vertolken van de inwoners van Brouwers haven aan de adoptiegemeente Voorburg. Al enkele maanden hangt deze artistieke blijk van waardering in de historische hal van het markante raadhuis aan het Havenplein te wachten op de officiële overdracht, die nu binnenkort haar beslag zal krij gen. In het kunstwerk, dat deze Jaarverslag in mineur van Moderne Jeugdraad Zeeland „Als we het jaar 1959 voor de Pro. vinciale Moderne Jeugdraad Zeeland bezien, kan onze mening over de ontplooide activiteiten niet onver deeld gunstig zijn". Zo begint het jaarverslag van deze organisatie, die in Zeeland de afdelingen Vlissingen en Terneuzen van het jeugd- en jon gerencentrum „Ruimte" omvat, de afdelingen Vlissingen en Goes van de N.V.V. jeugdorganisatie „Jonge Strijd" en de afdeling Middelburg van de democratisch socialistische jongerenontmoeting „Kentering". Tekort aan kader in de aangesloten groepen en de moeilijke verbindingen in Zeeland worden in dit jaarverslag hiervan als oorzaken aangestipt. De werkzaamheden zijn. in 1959 beperkt gebleven tot het overleg in bestuurs- verband. de vertegenwoordiging in de provinciale jeugdraad en het organi seren van een tweetal overigens goed. geslaagde weekends. Voorts wordt in het jaarverslag de verzuchting geslaakt, dat het leiders tekort benauwender vormen aan neemt. „De ontwikkeling van het toch al onder moeilijke omstandig heden bedreven werk van de moderne jeugdorganisaties wordt hierdoor ernstig belemmerd" zo wordt in het jaarverslag gezegd. „Meer belang stelling en steun van de ouderen in onze provincie zou zeker niet onwel kom zijn" Het moet in Zeeland mogelijk zijn, zo wordt nog geconstateerd, meer afdelingen te stichten en de bestaan de groepen, voor zover nodig, „ge zond" te maken en uit te breiden. „Eerst dan zal het door gezamenlijk overleg mogelijk zijn. dat een koepel als de P.M.J.R. meer reliëf verkrijgt". RCS-Meto 3-1 De Souburgers hebben van begin af aan hard voor de puntjes gestreden en dat was nodig ook, want helemaal veilig konden ze zich nog niet voelen. Voor de rust kreeg de thuisclub eerst nog een achterstand te verwerken, want midvoor Koremans van Lleto had met een mooi doelpunt de R.C.S.- doelman Oranje het nakijken kunnen geven. De thuisclub kwam fel opzet ten en Van Roseveldt maakte op fraaie wijze gelijk (1-1). Van Eenen- naam kon nog voor rust de Soubur gers een wat veiliger gevoel geven, toen hij uit een toegekende strafschop de stand op 2-1 bracht. Na de rust had R.C.S. veel kansen om deze voorsprong te vergroten, maar goed verdedigingswerk van Meto-zijde en zwak aanvalsspel der Souburgers waren oorzaak dat het bij één doel punt is gebleven. Wamelink schoot op het Meto-doel en de keeper liet het schot, dat van verre afstand werd ge lost, glippen en zo kwam het einde met een 3-1 overwinning voor de Zeeu wen. Zierikzee-Zeelandia 2-1 Door deze kleine, doch verdiende zege is het Zierikzee gelukt zich veilig te stellen en het derdeklasserschap te PROVINCIALE ADVIESRAAD GEVORMD Jaarvergadering district Bond tot Redden van Drenkelingen Op de in Middelburg gehouden jaar vergadering van het district zuid west van de Kon. Ned, Bond tot hel Redden van Drenkelingen kon de voorzitter, mr. P C. Adriaanse, Mid delburg, een groot aantal afgevaar digden en belangstellenden welkom heten. Daarbij richtte hij een spe ciaal woord van welkom tot de bondsvoorzitter, de heer J. P. YVeij- burg (Santpoort), alsmede tot de af gevaardigden van de nieuwe red dingsbrigades uit Domburg en Ame muiden. In het jaarverslag van de secreta ris, de heer I. van Bel uit Middelburg kwam naar voren, dat de propagan da van het afgelopen jaar reeds vruchten begint ar te werpen. In vrijwel alle Zeeuwse badplaatsen is men er thans van doordrongen dat het op het strand deponeren van een reddingsboei met lijn beslist onvol doende is en dat er méér voor nodig is om de badgasten veilig baden en zwemmen in zee te kunnen bieden. Vele gemeentebesturen namen reeds contact op met de KNBRD en in verscheidene plaatsen is het oprichten van een reddingsbriga de thans in voorbereiding Van de bekende, oranje bondsred- dingsvletten met buitenboordmo tor waren er in 1959 reeds zeven in gebruik op diverse Zeeuwse stranden. Op voorstel van de heer WelJ- burg werd besloten een „Advies raad voor Zeeland" in te stellen, welke raad het onderhouden van de contacten met de diverse auto riteiten zal bevorderen. In het komende seizoen zal in het Middelburgs Zwembad een centrale cursus zwemmend redden worden ge geven door mevr. D. Simonse-Poer- stamper en de heer I. van Bel, aan welke cursus alle reddingsbrigades zullen deelnemen. De inventaris van de reddingboten wordt uitgebreid met o.m. een 3 m lange ladder terwijl ook de uitrus ting van de bemanningen zal worden aangevuld. Na afloop van de vergadering vond de première voor Nederland plaats van de bondsfilm „Tuindorp Oost- zaan". Deze film geeft een duidelijk beeld van het werk van de, met mo torreddingboten uitgeruste, reddings brigades Dij de ramp in Amsterdam. behouden. Gesteund door de schuin over het veld staande wind had Zierik zee bijna de gehele eerste helft een meerderheid, die tot uitdrukking kwam in een 2-1 voorsprong. Het eer ste Zierikzee-doelpunt kwam tot stand na 15 minuten srielen. Een door K. Willemse genomen corner liet de Zee- landia-doelman uit zijn handen vallen en J. Stoel was er als de kippen bij om hoog in te schieten. Vijf minuten later was het echter weer gelijk, toen K. van Iren vanuit een moeilijke hoek hard inschoot (1-1). Zierikzee liet zich door deze tegenslag niet ontmoedigen en viel flink aan. De ploeg had succes door S. de Vlieger, die een hoge voor zet over de ver uit zijn doe! staande keeper inkopte. Dezelfde speler had even later de voorsprong bijna ver groot, maar zij keiharde schot werd prachtig door de doelman gekeerd. Na de rust had Zeelandia dank zij de wind een flink veldoverwicht. De goed spelende Zierikzeese achterhoede had echter weinig moeite met zijn aanvaL len. De schaarse Zierikzee-aanvallen waren veel gevaarlijker. Een doelpunt van De Vlieger werd in de 20e minuut wegen buitenspel afgekeurd. Tien minuten voor net einde nad Zeelandia de stand gelijk kunnen maken, maar de hun toegewezen strafschop wegens hands werd naast geschoten. Met de ruststand kwam het einde. ZLD. SPORT-STEENBERGEN 1-0 De thuisclub had Lex Lanj;endtjk weer in zijn gelederen, terwijl Gas Hu- bregtse wegens een knieoperatie ver stek moest laten gaan. De Steenber gen-aanvoerder B. Heshof, kreeg van voorzitter P. Ventevogel van Zeeland Sport bloemen aangeboden wegens het behalen van het kampioenschap. Steenbergen had voor rust windvoor- deel en kreeg heirdoor een licht veld overwicht. De Zeeland Sport-achter- hoede, die deze middag zeer goed speelde, gaf de Steenbergen voor- waartsen J. Dam, B. Dam en De Hes- hofs geen kans om de aanvallen af te werken. Doelman Meijer toonde zich in laatste instantie uiterst betrouw baar. Toch noteerden wij voor de rust enkele fraaie schoten van P. Dam en J. Heshof. Toen doelman Tax van Steenbergen in de 38e minuut tegen midvoor Schuit een overtreding beging betekende dit een strafschop. Deze strafschop werd echter slecht door Schuit genomen en werd door doelman Tak gestopt. Na de thee had Zeeland Sport het beste van het spel. Goede combinaties werden er nu op de grasmat gelegd. Zeeland Sport nam al heel vlug het initiatief over en het Steenbergen-doel kwam nogal eens in gevaar. Toch duurde liet nog tot de 15e mi nuut eer een vloeiende combinatie tus sen Langendijk, Schuit en Riteco door laatstgenoemde uitstekend werd afge werkt (1-0). De thuisclub bleef excelleren maar de uitvallen van Steenbergen waren toch niet ongevaarlijk. Bij de bezoekers speelde doelman Tak een uitstekende wedstrijd, terwijl bij Zeeland Sport Wim van Rijswijk en Jaap van Maris in goede vorm staken. jonge schilder na de februari- ramp van 1953 vervaardigde, symboliseerde het kadaver van een paard, aangespoeld ergens bij een dijk tussen wrakhout, de hopeloze situatie, waarin onder andere Brouwershaven zich nu ruim zeven jaar geleden ge plaatst zag. En waarin Voor burg, samen met enkele andere plaatsen, deze getroffen ge meente de helpende hand toe stak Voorborg heeft voornamelijk veel hulp geboden in de eerste periode na de terugkeer van de bevolking. In de stilte van Brouwershaven en het om ringende water zorgden Voorburgse elektriciens voor de straatverlichting, brachten Voorburgse tuinlieden het thans zo fraaie Slingerbos weer ge heel in orde, zorgden Voorburgse or ganisatoren er voor, dat muziek en toneel als een welkome ontspanning kwam en hielpen Voorburgse admi nistratieve ambtenaren de gemeente lijke bescheiden weer ordenen. Kort om, in het kader van de adoptiege dachte hielp Voorburg dit noord- Schonwse stadje weer bewoonbaar maken. Nu alles dan ook is afgewikkeld, heeft Brouwershaven gemeend zijn oprechte dank te moeten betuigen voor deze zo spontane hulp. En daar bij heeft de bevolking zich van haar goede kant laten zien en dapper mee geholpen om een waardig geschenk te kunnen overhandigen. Er werd een groot bedrag ingezameld, dat on geveer neerkwam op een gulden per hoofd van de bevolking. Samen met zijn ambtsgenoot uit Voorburg heeft burgemeester J. L. van Leeuwen dit schilderij in Middelburg uitgezocht. Het hangt in de hal van het gemeen tehuis op het ogenblik nog een beetje „kaal". Men is namelijk nog bezig aan een 25 centimeter brede lijst, waarin het zal worden gevat. De eerste officiële overdracht zal zich afspelen in Brouwershaven. Maar om alle Voorburgers, die daad werkelijk hun kunnen hebben inge zet voor het weer „op-gang-brengen" van Brouwershaven, ook in de gele genheid te stellen dit alles mee te maken, zal een Schouwse deputatie het schilderij in de Zuidhollandse bosrijke omgeving var Voorburg en kele dagen later nogmaals met dank bare herinnering aan de adoptiege meente overdragen. P.Z.E.M. biljartontmoeting Middelburg-Zierikzee Zaterdagmiddag werd te Zierikzee de return-match gespeeld van de bil jartontmoeting tussen de P.Z.E.M.- Middelburg én de P.Z.E.M ..Schou wen-Duiveland. De eerste ontmoeting te Middelburg op 20 februari j.l eindigde in een grote overwinning van Middelburg, namelijk 220; alle 11 partijen wer den door Middelburg gewonnen. Hoogste serie was 46. Middelburg maakte 476 caramboles. Schouwen- Duiveland 167 caramboles. De ontmoeting te Zierikzee eindigde ook in een overwinning voor Middel burg, namelijk 166. Hoogste serie 34 caramboles. Middelburg maakte 463 caramboles, Schouwen-Duiveland 216 caramboles. Algemeen gemiddelde Middelburg 1.83, Schouwen-Duiveland 0.75. Hoog ste gemiddelde Middelburg 12.46 (de heèr P. Verhage); Schouwen-Duive land 3.00 (de heer J. de Blaaij). De wisselbeker werd door de secreta ris van de personeeisveieniging van de P.Z.E.M. uitgereikt aan het win nende team. BIGGEKERKE N.C.V.B. kwam bijeen Dezer dagen belegde de N.C.V.B. te Biggekerke haar maandelijkse bij éénkomst onder leiding van de pre sidente. De spreekster voor deze avond was mejuffrouw Kroon, maat schappelijk werkster, die een onder houdende causerie hield over dit werk. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM 21 maart. Aanvoer ln totaal 2140 stuks. Vette koeien en ossen 1245. Varkens 895. Vette koeien le kw. 295—325. 2e kw. 280—295. 3e kw. 255—275: Varkens <lev. gew.) 1 kw. 148. 2 kw. 146, 3 kw. 143. Prijzen in cents per kg. Vette koeien; aanvoer Iets groter, handel flauw, prijzen, iets lager, enkele prima's boven notering: Varkens (lev. gew.) aan voer ruimer, handel kalm. prijzen on veranderd. enige prima's boven notering, zware varkens 140 per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM 21 maart. Tarwe franco per schip op vochtcondilie. Levering deze week tot f 33.60 schotvrij. Voedergranen - Maal- gerst - naar kwaliteit - tot f 26.50: Kip- pegerst - idem - tot 27.50: Haver - on gepunte op monster tot 1 25.75. Peul vruchten franco Rotterdam. Groene erw ten op monster - tot f 38.50; Schokkers - idem tot f 40.—: Bruine bonen - boe- renschoon op monster - tot f 120. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 21 maart. Klei-aardappelen 35 mm opw. Eigenheimers f 15—13; Bintje 1 1416.75; lTselster f 11.50—12.50. Zandaardappelen mm opw. Noorderling 11—12.50; Li- bertas t 1112.50. Voeraardappelen f 3.50- 4.—. Prijzen berekend per 100 kg en de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. .AARDAPPELTERMUNMARKT ROTTERDAM 21 maart. Furore april 4 contr. 13^0, 6 contr. 1 14.—. 2 contr. 14,10. Alpha apr. 8 contr f 12.90, 21 contr. f 13.—. 19 contr t 13.10. Bintje 35 april 15 contr f 18.50. 154 contr. f 18.70. 20 contr. 18.80. Bintje 45 mm april 26 contr. f 23.—, 5 contr. 22,90. Totale dagomzet 230 contracten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3