Sanering Vlissingse straat wordt mogelijk Het werk hervat Zeeuwse Almanak <3. mn REVUE RUSTIGE LENTEMODESHOW IN „BRITANNIA" TE VLISSINGEN Eerste kievitsei in Zeeland „geruild" voor suikerzakjes Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 22 MAART 1060 NA DISCUSSIE IN MIDDELBURGSE RAAD Beslissing over verplaatsing van particulier bedrijf DE GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG heeft maandagmiddag, na dat bijna 4 jaar geleden de onderhandelingen geopend waren en de zaak reeds sinds begin 1957 slepende is, een beslissing genomen inzake de ver plaatsing van de hoofdstedelijke groothandel Maljers uit de Vllssingse- straat naar het door vertrek van do houthandel Alberts vrijgekomen ter_ rein aan do Looïerssingel. Zestien A'an de 17 raadsleden gingen akkoord mot het voorstel van B, en W.; alleen de heer P. H. M. Adrïaansens (kvp) stemde tegen. Het besluit houdt in, dat de gemeente de huizen van de fir ma overneemt voor 40.000, ongeveer 8300 vierkante meter grond voor 23.100 overdraagt aan de firma, een nieuw magazijn plus kantoor bouwt A-oor 809.000, en voor de financiering hiervan een hypothecaire geldle ning verstrekt A an 292.000. Het was het voornaamste punt van behandeling tijdens deze door burge meester nr. Joh de Widt geleide vergadering. En het pad van B. en W. ging een uur lang bepaald niet over rozen, omdat mevrouw en de he ren raadsleden aanvankelijk bijzon der huiverig waren voor de financiële consequenties van deze overeen komst. Het geconcentreerde spervuur van bezwaren, dat de woordvoerders van de verschillende raadsfracties aanlegden, vergde het uiterste van de verdediging van B. en W. Wethou der A. J. Kaland (eh), gesteund door wethouder J. W. Kögeïer (ar) en voorzitter De Widt, slaagde er ten slotte in de grootst mogelijke meer derheid van de raad te overtuigen van het grote belang van deze firma A'oor de Zeeuwse hoofdstad, waar voor de gemeente dan bereid moet zijn offers te brengen. Burgemeester De Widt wees er aan het oegln van do besprekingen op, dat de raad 4 jaar terug een ruü- transactïe met de firma sloot, waar bij het bedrijf elders ondergebracht zon worden. Naast een \-erkeersver- betering, die door het vertrek van de firma in de Yiissingsestraat ont- straai, biedt het de gemeente ook f;oede mogelijkheden om de stadssi- uatïe te verbeteren. Dit A'oorstel is dan ook een uitwerking van het reeds eerder genomen besluit, aldus mr. De Widt. Waarom cadeau De financiële consequenties achtte de heer B. A. Hesselink (vvd) in beide gevallen niet gelijk. Hij was er niet van overtuigd, dat na het vertrek van de firma een betere verkeerssi tuatie zal ontstaan. „Waarom gaan we dan deze firma 60.000 cadeau geven?", vroeg de heer Hesselink zich af, die de efficiency-verbete- ring voor het bedrijf niet kon terug vinden in de financiële afwikkeling van de zaak. De heer Adriaansens sloot zich voor een groot deel bij de bezwaren van de heer Hesselink aan. Hij vond het een vrij onvoordelige transactie voor de gemeente. „De liefde is hier wel van één kant gekomen", aldus het K.V.P.-raadslid, dat dus niet door de verdediging van het collége overtuigd kon worden. Ook drs. M de Bruijne (ar) vond, dat te veel naar het belang van de firma gekeken is. Waarom bouwt de ge meente het nieuwe bedrijf en waarom tegen een rentepercentage beneden de markt?", vroeg hij zich af. Zijn fractiegenoot J. S. Hoek wees het college er op, dat de situatie in ver gelijking met 4 jaar geleden wel de gelijk veranderd is: andere bedragen en andere voorwaarden en een ander terrein. Voor de verkeerssanering achtte de heer Hoek een wachtverbod noodzakelijk. Burgemeester De Widt verklaarde, dat een wacht- of stop verbod al klaar ligt, maar dat de in stelling afhankelijk is van de situatie zoals die zich zal voordoen. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (pvda) vond, dat het gemeentebelang niet duidelijk „uit de verf" gekomen was, waarop de heer W. P. J. Baars (ch) zei overtuigd te zijn, dat deze trans actie niet ongunstig voor de betrok ken firma is uitgevallen. Hieruit trok hij de conclusie, dat het Middelburg bepaald iets waard moet zijn om de sanering in de Vlissingsestraat tot stand te brengen. Overigens achtte de heer Baars het bijzonder bezwaar lijk wanneer het bedrijf uit Middel burg vertrekken zou, In het kader van de verkeerssanering had de heer Baars een plan opge maakt, waarbij hij het uit het zuiden binnenkomende verkeer via de Lan- SeAiele wilde leiden en het uit dezelf- o richting binnenkomende verkeer door de bijgekomen Vlissingsestraat. Hij achtte daarvoor een verbreding A'an deze straat op het punt, waar de firma nog gevestigd is, mogelijk. Particulier De bezwaren van de heer C. A. Kam meraad (wd) waren voornamelijk gericht tegen het weer verstrekken van een geldlening, tegen een rente beneden de markt, in de particuliere sector. Aan de andere kant zag de heer Kammeraad toch ook de voor delen van de betere verkeerssitua tie. Reeds jaren lang Is deze kwestie slepende en zowel Middelburg al3 de bewuste firma zouden in een onaan gename situatie terecht komen in dien het A'oorstel niet wordt aange nomen", aldus de heer Kammeraad. „Ik geloof, dat U precies de kern VAN TOT KIEVITSEI. Willy van Iteghem (8) nit de Zomerstraat to Holst heeft za terdag liet eerste kievitsei in Zeenwsck-Vlaanderen gevon den. Nog dezelfde middag heeft de jongeman burgemeester A. L. S. Lockef eer zijn vondst aan geboden. Zoals bekend werd het eerste Zeenwse kievitsei zater dagochtend in Kapelle gevon den. UITVINDING. De methode om mussen en spreeu wen met rinkelende en blinkende voorweipen aan lange draden schrik aan te jagen, wanneer er pas gezaaid is of wanneer de kersen rijpen, blijkt een antieke werkwijze te zijn verge leken bij het afschrikwekkend mid del, dat men in Oosterland bezigt. Onze correspondent in deze plaats maakt gewag van een installatie, die van tijd tot tijd een carbidgasont- ploffing teweegbrengt. De regelmaat van deze ontploffingen kan men naar eigen believen Avijzigen. In de prak tijk zou zijn bewezen, dat het appa raat doeltreffend werkt, waut vogels, die door de explosies werden opge schrikt, keerden niet snel terug. Er gaat in ieder geval meer invloed van uit, dan van de zwijgende vogelver- schrikkers (met of zonder hoge hoed), die on den duur op geen enke le brutale mus meer indruk maken. VIS. In de „Vest" te Hulst heeft de hengelsportvereniging a'an de Eeynnertstad duizend kilo pootvis ONTMOETING..-. Het is alweer een tijdje geleden dal de Zierikzeeënaar de lange handels reiziger met bruine jas in zijn woon plaats ontmoette. De Zierikzeeenaar keek even. weifelde, en vroeg: Heb ik u onlangs niet tn Sas van Gent ontmoet Nee, antwoordde de handelsreiziger, ik kom nooit in Sas van Gent.. Jk ook nooitmerkte de Zienlc- zeeëmar op, dan moeten het wel twee anderen geweest ttijn.^ uitgezet, die er straks Aveer visje voor visje door de hengelaars zal worden uitgehengeld. Nu reeds kijkt men uit naar de dag, waarop het hengeJseizoen wordt geopend, namelijk 1 juni. Tot op die dag hebben de Aisjes in de „Vest" nog rust. vis n. Een zeer vreemde vis kwam uit het afwateringskanaal bij Driekwart in de gemeente Sas ran Gent. Op aan wijzingen van een in de omgeving van dit kanaal wonende landbouwer viste men een brommer uit het wa ter. De rijkspolitie kwam tot de con clusie dat het de brommer moest zijn, die een half jaar geleden in Terneu zen werd gestolen en die toebehoorde aan een inwoner van Zaamslag. ONDER DE KAP. De dag, waarop een woning onder de kap komt, is altijd al een bij zondere dag geweest voor ieder die bij de bouw betrokken is. In de huidige tijd is het gedeeltelijk ge reedkomen van een huis echter wel een bijzonder feestelijke ge beurtenis. Vandaar, dat. dezer da gen de vlag wapperde in de Pauw straat in Noordgouwe, waar te- genoA'er de kleuterschool A'ier wo ningwetwoningen onder de kap kwamen. Met een toespraakje en een glaasje Averd het feit gevierd. SNORREN. Wanneer men in Westdorpe de af gelopen maanden een jonge man met een snor tegenkwam, dan kon men er wel zeker van zijn, dat hij deel uitmaakte van het Westdorpse elftal RIA, de voetbalploeg, die in de K.N. V.B.-competltie maar geen succes wist te boeken. Uit ergernis daarover lieten de elf voetballers hun snorren staan, met de bedoeling om weer snel naar het scheermes te grijpen, zodra men ook maar één doelpunt meer zou weten te maken dan de tegenpartij. Dat is vorige'week tenslotte gebeurd tegen ,,'s-Heer-Arendskerke" en Westdorpe's voetballers zijn weer gladgeschoren. FEESTCOMITÉ. In Koewacht is een feestcomité opge richt, dat zich tot taak heeft gesteld op 26 april, wanneer ae heer en me vrouw A. van de Bilt-Raes hun gou den bruiloft vieren, voor een geringte feestviering tc zorgen. Men wil dhar- b:j de hele bevolking in de ATeugde betrekken. Voorzitter A'an het comité is de heer AMatthijs. Niet waar? Amerika is het land van de onbegrensde mogelijk heden. En dat in vrijwel ieder opzicht! Neem nu bijvoorbeeld het gevangeniswezen. U zoudt het niet voor mogelijk houden, wat daér allemaal mogelijk is. U moet daarom beslist lezen wat Walter Jones - een eerzaam sociaal werker in zulk een ge vangenis - is overkomen! De volgende week in RS Revue, Pottbu* 497, Amsterdam van de zaak hebt aangegeven", aldus de burgemeester. Ten aanzien van de verkeerssituatie was ir. G. Kranen (wd) bang voor het scheppen van precedenten. Want er zijn volgens dè heer Kranen meer dere firma's in nauwe straatjes ge vestigd. „Nog wat auto's er bij en die firma's hebben dezelfde argumen ten". Mr. P. van Empel (ch) achtte de Vlissingsestraat voor het verkeer van weinig importantie. Hij vroeg zich af of het kleine belang van deze sanering niet vrij duur gekocht is. „Ik ben geneigd „nee" te zeggen, maar wellicht kan het college mij nog aan het wankelen brengen", ver klaarde mr. Van Empel, waarmee wethouder Kaland dan welgemoed begon. Hij betoogde, dat de saneringsproble- matiek niet gering is bij de taak om de binnenstad een nieuAA-e functie toe to kennen. En daarbij moeten oude bedrijA'en, die er niet meer in passen, een andere plaats zoeken. De wethou der geloofde niet, dat het offer van de gemeente onevenredig groot is met het offer, dat hier de onderne mer brengt. Als de verplaatsing la ter een feit geworden zou zijn, had dat de gemeente veel meer gekost, zo verzekerde de heer Kaland, die op merkte, dat het lage rentegamma ge zien moet worden in het licht van de volgens de wethouder onlosmake lijk er mee verbonden vroegere onderhandelingen. Betreffende de grondprijs merkte de heer Kaland op dat ook rekening moet worden gehou den met de Aerbetcring A'an de Looierssingel. Gemeentebelang „Waar twee belanghebbenden zijn, moet er één offers brengen", betoog de hij vervolgens. „Het behoud a'an het bedrijf is voor Middelburg een gemeentebelang". Wethouder Kögeler voegde hier nog aan toe, dat de ver keerssituatie zowel voor gemeente als firma onhoudbaar is. Als het voorstel afgewezen wordt, blijft die toestand bestaan en als dan straks de firma door de instelling van een stop- of parkeerverbod verhuizen moet, is er geen plaats in Middelburg. ,Wij hebben het voorstel, tot stand Jekomen na moeizame onderhande ngen, zeker niet lichtvaardig opge steld", hielp mr. De Widt zijn beide wethouders. „Zou U niet akkoord gaan met het voorstel, dan zou er voor de firma niets anders opzitten dan naar elders te vertrekken, het- reen door ons, maar ongetwijfeld ook ioor U in hoge mate betreurd zou worden", betoogde de burgemeester, die daarop met klem pleitte voor af sluiting van deze transactie. „Willen wij de binnenstad een „city-functie" feven, dan moet daar offers voor ge tracht worden", aldus besloot mr. De Widt. In antwoord op een ATaag A'an drs. De Bruijne deelde wethouder Kaland nog mee, dat het terrein aan de Looierssingel thans in de gedachten- gang van B. en W. een volledige be stemming heeft, daar immers in de gebouwennofca de bouw van een poli tiebureau reeds gekoppeld is aan de bouw A'an de brandweerkazerne. Tot slot verzekerde burgemeester De Widt, dat de suggesties betreffende de verkeersproblemen zeer binnen kort bij de bespreking van de sane ringsplannen aan de orde zullen ko men. Auto's slipten onder Philippine Op de provinciale weg Philippine- Uzendijke kwamen door de regen, op de „blauwe steentjes" nabij „De image", twee auto's kort na elkaar to slippen. De eerste wagen werd be stuurd door de heer H. uit Philip pine; de tweede door de heer v. W. uit Sas van Gent. Beide wagens wer den zwaar beschadigd. De heer H. en zijn 14-jarig dochtertje kwamen met de schrik vrij: de heer v. W, liep een hersenschudding en enkele ge kneusde ribben op. Jaarvergadering kring Zeeland zwembond De kring Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Zwembond houdt zater dag 26 maart te Breskens zijn jaar vergadering in „Het Wapen van Breskens". De aftredende bestuursle den ir. J. Geerling voorzitter. F. B. Meyers, vice-voorzitter en P. A. Bou- wense zijn allen herkiesbaar. Het bestuur zal voorts enkele mede delingen doen over het a.s. zwem- 8eizoeo. AAAAAAAAAAAA^AAAAAAAAAAA Voor ZeeuAA's nieuws zie ook S de pagina's 4, 5 en 9 Staking kanaalzone gaat niet door g Onmiddellijk na do onder- g tekening van de bouw-C. 1 i A.O. en de opheffing van de staking, heeft de pro- |j 1 vinciale stakingsleiding in 1 jg Zeeland maandagavond jg ff getracht zoveel mogelijk g plaatselijke bestuurders te jj bereiken om 't sein „werk g g hervatten" door te geven. M g Het was uiteraard moge- 1 1 lijk, dat niet alle stakende 1 bouwvakarbeiders het ra- 1 1 dio-communiqué hadden 1 beluisterd, waarin de op- ff heffing van de staking 1 1 werd aangekondigd. 1 Men mag dus nu verwaclï- g g ten, dat alle bouwvakar- beiders, die in Zeeland bij g g de staking betrokken wa- g ren, deze morgen hun g werk hebben hervat. Het lukte de provinciale sta- M kingsleidinsr gisteravond de voor vandaag aangekondigde H uitbreiding van de staking tot de gehele Zeeuws-Vlaamse ka. naalzone, ongedaan te maken, Maandagmiddag nog werd te Terneuzen, in een vergadering van de bouwvakarbeidersbon- den van N.V.VK.A.B. en a 1 N.V. besloten de staking met ingang van hedenmorgen met de kanaalzone uit te breiden, Als het gisteravond niet tot de ondertekening van de CA..O. was gekomen, zou vanmorgen het werk aan alle nieuwbouw en verbouw in de gemeenten Terneuzen, Hoek, Philippine, Sas van Gent, Axel, Zuitfdorpe en Westdorpe zijn stilgelegd. Verder zouden alle onderhouas- ff werken, gelegen binnen de ka- naalzone-industrieën besmet zijn verklaard. Tot de voor- if naamste objecten, die door de- ze stakingsuitbreiding getrof- m fen zouden zijn behoorden het rijkskantorengeboifw te Ter- neuzen, de uitbreiding van het ff ziekenhuis te Sluiskil, naar schatting honderdtachtig wo- H ningen en enkele scholen. ff If Bij deze uitbreiding, die dus op M ff de laatste moment Kon worden afgelast, zouden naar schatting H tier tot A'ijfhonderd bouwvak- arbeiders betrokken zijn ge- ff weegt. Van „Jolie Madame" tot tuniek en casaque (Van onze redactrice) De vrouw die van een „rustige" mo de houdt, heeft ongetwijfeld gevon den wat zij zocht op de modeshows, die gistermiddag en gistera\'ond in de congreszaal van „Britannia" te Vlissingen werden gehouden. Want het was een rustige voorjaarsmode die hier te zien was, met materialen in overwegend kalme tinten die ver werkt waren in niet dl te zeer aan modeveranderingen onderhevige mo dellen. Een collectie waarin overigens tu niek- en casaquemodellen niet ont braken: de tuniek- en casapuemodel len die, 20als men weet, eigenlijk een modestijl van reeds enkele seizoenen terug vertegenwoordigen, maar dit voorjaar door Parijs toch weer als „nouveauté" gepresenteerd zijn. Een van de eerste kostuums op deze show was een goed voorbeeld van de huidige voorjaarsmode; het was een Chanel-achtig pakje in zwart-wit ge ruite tweed, afgebiesd met zwart en gedragen in combinatie met een vrij hoge, witte a-symmetrische hoed met zwart lint. En dit materiaal keerde nog enkele malen terug in de col lectie: in een zwart-wit geruit tweed pakje met zeA'enaehtste jas, bekroond door een wit amazonehoedje, en in een SAvagger met grote kraag, die eveneens met zwart was afgebiesd Een drietal geslaagde voorjaarscrea ties, modieus en toch niet extra-va gant. Geen voorjaar zonder regen geen voorjaarsmode zonder regenmantels dus ook, en die regenmantels zijn zeer licht van tint en hebben vaak grove stiksels die er een sportief ca chet aan geven. Komt na die regen de geijkte zonneschijn, dan kan de atouw die Iets opvallends durft (en kan) dragen, een zwart-wit geblokte mantel met grote kraag aantrekken die naar een Frans model is ge maakt en door een ondeugend zwart bolhoedje wordt gecompleteerd. Ple zierig was, dat op deze show nog even het altijd modieuze antraciet- grijs naar voren werd gehaald: het was er in een jeugdig floupakje voor jonge ATOuwen, in een iets getailleerd kostuum voor de oudere vrouw, en duidelijk bleek nu ook weer dat an traciet vele mogelijkheden biedt voor kleurenvariaties in de assessolrès. Een bekend Parijs ontwerper heeft indertijd de stijl „Jolie Ma dame" gecreëerd, en aan die „Jo lie Madame" moest nien onweer staanbaar denken bij het zien van twee jeugdige creaties: een geruit mantelpakje met kort floujasje, waarbij een blauw strooien mate lot met witte roos, en een grijs blauwe mantel In pepitarait met liggende afstaande kraag, gedra gen met een marineblauw-uit amazonehoedje. Dat amazone- modelletje keerde nogal eens te rug ln de hoedencollectie, maar ook waren er uiterst zomerse hoedjes in veelkleurige bloemdes- sins, zoals een hoofddekseltje in Avit, zachtblauw, lindegroen en zachtgeel, waarbij een ivoorkleu rige mantel en lindegroene acces soires waren gekozen. Bij de mantels was 'n aardige vondst te zien in een fijngeruite witblauwe Aan commissaris der koningin aangeboden Vijf dagen nadat de 13-jarige Gerrie Reine- rink J« Tubbergen het eerste kievitsei vond, dat traditiegetrouw de koningin werd aange boden, eiste de ÏU-jari ge Pirn de Blaey uit Kapelle deze eer voor Zeeland op. Toeii 'Pim af gelopen zaterdag zijn vader op het land kof fie ging brengen, vond hij het eerste Zeeuwse kievitsei midden op 'n welland. Thuisgekomen belde zijn moeder de burge meester op en vervol gens werd de Provin ciale Griffie te Middel burg van deze vondst op de hoogte gesteld. Zo kwam net, dat de 14-Jarlg'ö Pim maan dagochtend met zijn moeder van Kapelle naar Middelburg toog om de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, het ei aan te bieden. Eigenlijk had Pim op school moeten zijn hij zit in de tweede klas van de chr. u.l.o. te Goes maai* voor deze speciale gebeur tenis had hij een och tendje vrij gekregen. De commissaris ont ving Pim en zijn moe der in zijn werkkamer, waar ihr. De Casem broot het ei netjes in doosje kreeg aangebo den. De bedoeling was, dat Pim alleen iets kwam brengen, maar op zijn beurt zorgde de commissaris voor een verrassing. Toen hij hoorde, dat Pims zus- j'e trouw suikerzakjes spaart, diepte de com missaris gelijk enkele bijzondere exemplaren uit zijn portefeuille op. Het waren suikerzak jes uit heel de provin cie, die Pim voor zijn zusje in ontvangst kon nemen. Al eens eerder heeft Pim zich een goed en gelukkig eier-zoeker getoond. Dat was twee jaar geleden, toen hij ook het eerste kievits ei vónd, maar dat bleek pas later. Aan deze vondst werd toen geen ruchtbaarheid gegeven, maar enkele dagen la ter las Pim in de krant, dat het eerste ci uit Zeeuwsch-Vlaanderen kwam... Dit jaar liet hij echter de eer niet aan zijn neus voorbij gaan Hij was niet al leen officieus, maar ook officieel de eerste die het eerste Zeeuwse kievitjsei dit Jaar in het nieuws bracht. Zomerjaponnetje met roosmotieven in rood en groen; witte accessoires ho ren erbij, en op het hoofd draagt do mannequin een rode roos met witte voile. (Foto P.Z.C.). jas, waarvan de grote rechte zakken in twee zijplooien verliepen. In deze voorjaarscollectie -samen gesteld door het modehuis Bobbe, met medewerking van Maison Van Dalen (hoeden en handschoenen), „Willy's Schoenenhuls" en de firma Roovers (handtassen) bleek ten slotte eenvoud het kenmerk van ve le (ware) zomerjurkjes te zijn: van een lichtblauw linnen zomerjurkje met ronde halsbies, van een ivoor kleurige japon met geborduurd lijf je, van een groen-iila gebloemd iurkje, van voren bedrieglijk-hoog hteren zeer diep ge- die zomerjurken opgeknipt, van achteren zeer diep ge- decollecceerd. Bij die zomerjurken mogen dan niet de Engelse katoenen japonnen vergeten worden, waarin stof en model (beide van dezelfde ontwerper) tot een vaak bijzonder harmonieus geheel verwerkt waren. En wie dit voorjaar beslist in tuniek of casaque gekleed wil gaan, kon kie zen tussen gebloemde tuniekjaponucn en een casaque-doorknoopjapon in prince-de-galles ruit, gegarneerd met witte kraag en manchetten. Modellen die nog eens duidelijk bewezen dat do tuniekmode flatteus kdn zijn, maar alleen voor vrouwen die een slank en vrij lang fignur hebben. Twee bromfietsen in Goes in botsing met vrachtauto Zeventienjarige jongeman in ziekenhuis opgenomen Twee leerlingen van de rijksmiddel bare landbouwschool te Goes zijn maandagmiddag omstreeks half vier met hun bromfiets in volle vaart te gen een vrachtauto gereden. Eén van hen moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Het ongeval gebeurde op de Beestenmarkt. De beide jonge lui, de 17-jarige H. uit Noordwelle en de 18-jarige Van L. uit Dreischor, kwamen op hun bromfietsen door de Brouwersgang gereden, waarbij zij geen voorrang verleenden aan de van rechts komende vrachtauto, bestuurd door Van der E. uit Hoek van Hol land. De beide jongelui reden tegen de auto. H. liep daarbij een hoofd wond en een hersenschudding op. Hij werd naar het ziekenhuis Oostwal vervoerd. Benoeming deurwaarder directe belastingen De lieer J. P. Babijn, deurwaarder bij de directe belastingen in de in spectie Oostburg, is met. ingang van 1 mei aanstaande in gelijke functie overgeplaatst naar Vlissingen. VANDAAG Middelburg-Electrc: Kinderen die niet gewenst zijn: 20 uur. 18 jaar. Concert- en Gehoorzaal: concert door Italiaans quartetto Carmirellix voor Z.V.U.; 20 uur. VUssingen-Luxor: Het laatste duel; 20 uur, 14 Jaar. Alhambra: Les quatre cents coups: 20 uur, 18 jaar. Concertgebouw: toneelavond „Volks onderwijs": 20 uur. Goes-Grand: Zuster Luc; 20 uur, 14 Jr. Prins van Oranje Bijeenkomst afd. Zuid-Beveland West, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, 14.00 uur Prins van Oranje: Verg. Volksonderwijs, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2