m Vrijlating woningbouw als proef in deel van Zeeland NIEUW DAK KOUDEKERKE'S MUZIEKTENT KOST 1400 BOERDERIJNAAM MOSKOUTE DREISCHOR TREKT AANDACHT SPORT EN WEDSTRIJDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 19 MAART 1960 LEDEN EERSTE KAMER WENSEN: Vragen naar overleg inzake zo utschaderegeling Bij do schriftelijke behandeling van de begroting van liet departement van volkshuisvesting en bouwnijver heid in de Eerste Kamer hebben enkele leden herinnerd aan de toe zegging van de bewindsman om, wanneer de premiebouw op het sche ma ten achter mocht blijven, de wo- ningwetbouw naar evenredigheid te zullen verhogen. Wel bleven zij van mening, dat het vanuit een bestuur lijk oogpunt onmogelijk zal zijn een redelijke verdeling tot stand te bren gen van het aan enkele provincies toegewezen, zeer lage contingent woningen over de premiebouw en de woningwetbouw. Zij vroegen daarom, of het niet mogelijk zou zijn, bij voorbeeld in een bepaald deel van Zeeland een proef te nemen met het vrijlaten van alle typen bouw. Het staat wel vast, zo constateerde men verder, dat het, wat de bouw capaciteit betreft mogelijk zal zijn in verschillende delen van het land meer woningen te bouwen dan de bij de verdeling van het woningcontin gent toegewezen aantallen. Met name in de zogenaamde ontwikkelingsge bieden. Men achtte het zeer twijfel achtig of in deze gebieden wel vol doende animo zal zijn voor de parti culiere woningbouw en in het bijzon der dan in de sector huurwoningen. De institutionele beleggers vertonen voorshands voor deze gebieden geen belangstelling. Men betuigde dan ook zijn instemming met de door de Tweede Kamer aangenomen motie van orde van de heer Van Vliet, waarbij de regering werd uitgeno digd toe te staan, dat gemeenten ga ranties verlenen voor geldleningen door woningbouwverenigingen aan gegaan op basis van de financierings regeling particuliere woningbouw, categorie A. Mogelijkheden Verscheidene leden sloten zich hierbij aan. Zij achten genoemde maatregelen echter slechts ge- wonst, wanneer particuliere beleg gers aanvankelijk te weinig be langstelling zouden tonen. Deze mogelijkheden voor do woning bouwvereniging, die vau tijdelijke aard zouden moeten zijn, behoe ven, zo meende men, geen inbreuk te betekenen op de principes, wel ke aan het beleid van de minis ter ten grondslag liggen. Wil echter het regeringsbeleid inza ke de industriekernen tot de gewen ste resultaten voeren, dan zal aan de woningbouw voor de zogenaamde ..middengroepen' 'in de industrieker nen de nodige bewegingsvrijheid moeten worden gegeven. Deze leden verzochten de minister t en aanzien van de motie Van Vliet, althans ten dele terug te komen op het standpunt, dat hij tijdens de openbare beraadslaging in de Twee de Kamer had ingenomen. Voorts verzochten zij de bewindsman, voor uitlopende on het rapport van de Commissie Woningbouwcorporaties, de z.g. commissie Dc Roos. ter be- Xagekomen advertenties Heden overleed na een zeer smartelijk, gedul dig gedragen lijden in het ziekenhuis te Mid delburg mijn innig ge liefde vrouw en onze zeer geliefde en zorg zame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder MAATJE REIJNHOUDT, echtgenote van Hendrik Dekker, in de gezegende ouder dom van 81 jaar. De diepbedroefde familie: St.-Laurens; H. Dekker Koudckerke: W. Quist-Dekker A. P. Quist Mcliskerke: M. de Visser- Dekkor A. de Visser •Emmeloord: C. Wisse-Dekkcr J. Wisse Koudckerke: Chr. Dekker E. Dekker-Maljaars Ens: Jac. Dekker M. Dekker- Ma rinisscn Rutten C. M. Heijboer- Dekker M. A. Heijboer Klein- en achter kleinkinderen. St.-Laurens. 18 nut. '60 Noordwcg 312 Condolcantie-adves Middelburgsestr. 86 „Steenhove" De begrafenis zal D.V. plaatshebben a.s. dins dag op de begraafplaats te Sint-Laurens. Ver trek vanaf Noordweg 112 om 12 uur. Geen bloemen. vordering van de ontwikkeling dei- industriekernen en wellicht nog in een enkele ander uitzonderings geval toe te staan, dat de ge meenten zo zij dit wensen ga rantie verlenen voor in verband met premiebouw door woningbouwvereni gingen gesloten geldleningen. Zoutschade Enige leden herinnerden er aan dat de minister in de Tweede Kamer in zake de regeling afkoop zoutschade erkende, dat deze regeling er toe kan leiden, dat in sommige gevallen, de eigenaar, die de schade in feite draagt, geen aanspraak kan maken op een afkoopsom. Namelijk wanneer het beschadigde pand in andere han den is overgegaan. Gevraagd werd hoe de minister deze regeling denkt te verbeteren. Voorts werd, in verband hiermee ge ïnformeerd naar de stand van het overleg met het departement van financiën over de mogelijkheid de vergoeding voor zoutschade aan de tegenwoordige eigenaars van de be treffende woningen uit te keren. Men verzocht zo spoedig mogelijk nadere inlichtingen over deze besprekingen te mogen ontvangen. B. en W. Teraeuzen voor ontwerp regeling afval waterleiding Voorstellen tot verkoop van bouwgrond Het college van B. en W. van Ter- neuzen stelt de raad dier gemeente, die op donderdag 24 maart a.s. in openbare vergadering bijeenkomt, voor het ontwerp gemeenschappelijke regeling afvalwaterleiding kanaal, zone Zeeuwsch-Vlaanderen, ongewij zigd goed te keuren. Die afvalwaterleiding heeft tot taak te voorzien in de afvoer van afval water van bedrijven en ondernemin gen in de deelnemende gemeenten en van rioolwater naar de Westerschel- de. De verdere participerende ge meenten zijn Axel, Hoek, Sas van Gent en Westdorpe. De kosten van de afvalwaterleiding worden bestreden door een jaarlijks bedrag van ƒ5,40 per inwoner per deelnemende gemeente, de opbreng sten wegens aansluitingen van be drijven op de leiding, bijdragen van andere openbare lichamen en van an deren. De gemeenschappelijke rege ling vereist uiteraard de goedkeuring van alle raden en wordt aangegaan voor de tijd van tien jaar. Bij uit treding van één of meer gemeenten worden de financiële gevolgen ge regeld door de raad van bestuur, on der goedkeuring van G.S. Ook an dere gemeenten kunnen tot de rege ling toetreden met toestemming van de raad van bestuur, die hieraan fi- B. en W. willen herinnering aan zeehelden bewaren Naar aanleiding van vragen in de raad over dc toestand van het dak van dc muziektent op het Dorpsplein tc Koudekcrkc hebben B. en W. een onderzoek laten instellen naar de mogelijkheden van een doeltreffende verbetering. Thans stellen zij dc raad voor een krediet van f 1400 beschik baar te stellen voor vernieuwing van dc dakbedekking, waarover de raad op de eerstvolgende vergadering, die voor maandag 28 maart is bijeenge roepen, zal beslissen. Tevens stelt het college voor, het ge deelte Bergstraat vanaf de hoek Kerk straat tot aan de Tramstraat voor alle verkeer in de Tramstraat geslo ten te verklaren, omdat het verkeer hier onvoldoende uitzicht heeft. Het doorgangsverbod voor een ge deelte van de Middelburgsestraat wil het college intrekken, omdat dit ge deelte van de Middelburgsestraat wordt verbeterd, zodat de rijbaan hier een breedte van acht en een hal ve meter zal krijgen. Voorts doet het college de raad enke le suggesties tot naamgeving van we gen. De nieuwe straat, die de West- straat met de Kerkstraat verbindt, werd indertijd Bergstraat gedoopt. Intussen is het verbindingsstraat je tussen de Tramstraat en de Kerk straat aangelegd, zodat 't het college thans het meest logisch lijkt, dat ook dit gedeelte de naam Bergstraat krijgt. Verder is de eerste nieuwe weg in het uitbreidingsplan „Dis hoek 1959" tot stand gekomen. Om de herinnering aan onze zeehelden levend te houden willen B. en W. aan deze eerste weg de naam van de Zeeuwse zeeheld De Ruyter verbin den. Voor de in aanleg zijnde traverse, die als een doortrekking van de provin- j ciale weg de Middelburgsestraat genaamd moet worden beschouwd wil men ook deze traverse tot aan het perceel van L. C. Louws, Middel burgsestraat noemen. Als gevolg hier van vervalt de naam Korteweegje, terwijl tevens een deel van het Lan- geweegje, dat in de traverse wordt opgenomen, komt te vervallen. Om misverstand te voorkomen achter, B- en W. het voorts gewenst de be staande Middelburgsestraat vanaf het Dorpsplein tot aan de hoek bij P. Kesteloo een andere naam te geven. Voor dit gedeelte vindt men de naam Havenstraat het meest geschikt, om dat tijdens de inundatie van Wal cheren ter plaatse een aanlegsteiger was om het vervoer te water te ver gemakkelijken. Op deze wijze wil men dit. feit uit. een recent verleden in de herinnering terugroepen. Ook zal de raad moeten beslissen over een voorstel om rente en terugbeta ling te garanderen van een lening van „Het Groene Kruis" voor Koude- kerke en omstreken bij de Boeren leenbank tot een bedrag van f 5000. PM DE -eekfe PIJNSTILLER Hebt u griep die zo echt ïm uw botten ïs gaan zitten.Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS. i Tabletten, poeders, cachets! nanciële voorwaarden kan verbinden. De afvalwaterleiding heeft in de eer ste plaats tot taak een gunstig in dustrieel klimaat in de kanaalzone te scheppen. Verder ondervinden prak tisch alle gemeenten moeilijkheden met de lozing van hun rioolwater, waarvoor een afzonderlijke oplossing zeker op 10 of 15 per inwoner per jaar zou komen te staan. Er wordt naar gestreefd, dat binnen 5 jaar na de eerste aanbesteding alle deel nemende gemeenten aangesloten zul len zijn. De bijdrage van 5,40 per inwoner is bedoeld als een financieel uitgangspunt voor de exploitatie en als basis voor de onderhandeling: met het rijk inzake een bijdrage van die zijde. Verder wordt de raad van Terneuzen voorgesteld om aan de vereniging christelijk kleuteronderwijs te Sluis kil een perceel bouwgrond aan de Vogelschorsstraat ter grootte van 1080 m2 te verkopen voor een totaal bedrag van 11.880, om daarop een éénklassige kleuterschool to bouwen. De fa. gebr. De Bokx te Terneuzen wil verder een loods bouwen aan de Industrieweg. Voorgesteld wordt om de benodigde grond, ter grootte van 1750 m2 aan deze firma te verkopen voor een totaalprijs van 10.500. Aanbesteding I-Iet bestuur van de calamiteuze polder Borssele heeft aanbesteed het herstel, vernieuwen en onderhoud van deze pol der tot 31 december 1300- Er werd als volgt ingeschreven: A. Otte, Nieuwdorp; f 39.000.—; F. Warrens, Osse- nisse, f 28,300.—; K, Lucasse, Walsoorden, f 39.000,—; M. v. d. Velde, Brulnlsse, f 39,345,A. Jeremlassc, Wcmeldinge. f 39,600,—; L. v. d. Kllppe, Vlisslngen, 39.999.—; A. de Bourgraaf, Wllhelmina- dorp, f 39.150.—; B. A. de Noordenne, Sliedrecht. f 40.700,—; G. A. Sponselee. Ossenisse, f 38.780.—. ANEKDOTE VAN 100 JAAR GELEDEN Ds. S. H. J. Voors met emeritaat Wegens het bereiken van dc pen sioengerechtigde leeftijd is met in gang van 1 mei a.s. emeritaat ver leend aan ds. S. H. J. Voors, predi kant van de hervormde gemeente van Buurse, burgerlijke gemeente Haaks bergen in de classis Hengelo. Ds. Voors was van 18 maart 1928 tot 30 oktober 1932 predikant van de her vormde gemeente te Zierikzee, waar hij actief deelnam aan de kerk- en femeente-opbouwactie. Hij gaf ver- er mede de stoot tot oprichting van verschillende instellingen, onder meer de hulpverlening bij ziekenhuisver- pleging en hulp bij beroepskeuze. Ook had ds. Voors een aandeel in het instellen van de luchtlijn Rotter dam-Haamstede. J. Traas te Nieuwdorp ten grave gedragen Vrijdag is in Nieuwdorp onder grote belangstelling ten grave gedragen de heer J. Traas. Onder dc belang stellenden bevonden zich onder meer het lid van G.S.. de heer C. Philipsc; de voorzitter van het plaatselijke Groene Kruis, waarvan de heer Traas penningmeester was. dokter .T. Gelderblom; de bestuursleden van de plaatselijke afdeling van de N.C.L.B. waarin de heer Traas de functie van voorzitter bekleedde en de kerkeraad en de kerkvoogdij van de hervormde gemeente, waarbij de overledene 33 jaar ouderling was. Aan de groeve sprak dokter Gelder- blom namens het Groene Kruis. Ds. B. Zoodsma las psalm 23. Namens de familie sprak de heer J. Dommis- 1 se een woord van dank. Eigenaar Van Bloois weet het precies „MOSKOU".... In hoekige zwarte letters trekt deze naam nu al bijna honderd jaar, op de spierwitte onder grond van, een hek aan de Boogerdweg te Dreischor de aandacht van de voorbijgan gers. De dorpelingen zijn er al aan gewend. Hun zegt de ze wat vreemde benaming al les of helemaal niets. In ieder geval noemen zij de 83-jarige bewoner van de boerderij J. van Bloois af en toe, gek scherend „Jan van Moskou". De toevallige voorbijganger, zul een verklaring voor zijn vraag dan ook in de richting van de bij namen moeten zoeken. En dus niet in een historisch bezoek van een vooraanstaand Russisch per sonage aan het dorp. Evenmin in bepaalde beginselen van de eige naar of een van zijn voorvaders. En nog minder in een eventuele toeristische voorliefde van deze zelfde heren. Jan van Bloois, de krasse tachti ger. die achter dit hek al jaren op zijn eentje een huishouden drijft, vertelt de oorsprong en dc achtergrond van zijn boerderij naam als een komische anekdote. Met zijn guitige ogen achter fon kelende brilleglazen voert hij zijn bezoeker mee in de historie van ruim anderhalve eeuw gele den. „Napoleous mislukte tocht naar Rusland... wanneer was die ook weer?", vraagt hij een beetje schoolmeesterachtig, voordat hij zijn verhaal begint, „Juist, 1812. Toen woonde hier oen vader, die drie zoons in het leger van de kleine, maar dappere veldheer had. Zij waren meegetrokken naar liet oosten. Berichten over hun wederwaardigheden kwamen zel den of nooit door". In gedachten weet Jan van Bloois zich helemaal tc verplaatsen in de positie van de vader, die na lang wachten plotseling vernam, (lat zijn jongens in Moskou waren aangekomen. En hoe hij bij alle buren trots ging vertellen, dat Napoleon Rusland wel spoedig helemaal in zijn bezit zou hebben. Omdat deze man dat zo met ver ve wist te verhalen, kreeg hij in Dreischor weldra de naam „Mos kou". In 1866 werd de boerderij ver kocht aan de vader van de nuidige bewoner, Piet van Bloois. die de bijnaam van zijn voorganger op het hek liet verven. Waar deze nu al uiteraard ver schillende malen vernieuwd bijna honderd jaar prijkt Afdelingsvoetbal Zal Dombnrg er in de le klas A van het Zeeuwse afdelingsvoetbal in sla gen om thuis een punt afhandig te maken aan Vogelwaarde? Met dit punt hebben de Domburgers in ieder geval al recht op een beslissingswed strijd met Robur, terwijl dan nog de wedstrijd tegen Patrijzen volgt. Maar gezien de daverende nederlaag, de Walcherse ploeg vorige week tegen buur Noormannen leed, zien we ook thans do winst naar een tegenstander gaan. In de res. le klas kan Terneuzen II door een zege op Breskens n kampioen worden. Het programma luidt: EERSTE KLAS A DomburgVogelwaarde 2 RES. EERSTE KLAS Clinge IILuctor II (3), Breskens II Terneuzen n (2). TWEEDE KLAS A Corn Boys HIAardenburg II (1), RetranchementHoofdplaat (1). TWEEDE KLAS B Patrijzen nKwadendamme (1), Robur nCortgene (2). DERDE KLAS A Volharding nMiddelburg IV (2), Lewed, Boys nJong Ambon (2). DERDE KLAS B Jong Ambon nGroede II (1), Hoofdplaat nWalcheren III (1). Oostburg inSluus (2). DERDE KLAS C Sluiskil IITerneuzen Hl (2), Ter neuzen IV-Axel n (3), Graauw Vogelwaarde n (2). Postbeambte wilde grap uithalen (Van onze correspondent) Bij de Nederlandsche Bank te Leeu warden ontdekte men woensdag, dat. uit de daar afgeleverde postzak een geldzending ten bedrage van 191.000 gulden ontbrak. De directie van de bank stelde zich onmiddellijk in ver binding met de directeur van het P.T.T.-kantoor, die daarop de alarm- toestand instelde, zodat er niets meer in of uit het P.T.T.-kantoor kon ko men. De postale recherche was bij zonder snel ter plaatse en betrekke lijk vlug, nadat de alarmtoestand was ingesteld, is het grote bedrag te ruggevonden. Dat er iets vreemds had plaatsgevon den op het P.T.T.-kantoor met deze zending, was ook meteen wel duide lijk. Toen de heer Van D. namelijk een iade opentrok, werd hij lijkbleek want voor hem in de la lag de ver miste zending. De dactyloscopische dienst kon er vingerafdrukken op ontdekken, die afkomstig waren van de 34-iarige K. S., die ook op het P.T.T.-kantoor werkt. Bij zijn verhoor gaf hij toe de zen ding daar te hebben neergelegd, doch dat hij dit alleen maar voor de grap had gedaan. S. werd gearresteerd en voorgeleid voor de officier van justitie te Leeuwarden. Voor de officier van justitie heeft S. zijn verhaal volge houden. Daar het niet duidelijk werd of het zijn bedoeling was ge. weest het bedrag nog verder dan tot die la te laten verdwijnen is hij donderdag weer op vrije voeten ge steld. Rijkspolitie wil op korte termijn salarisverhoging Dc rijkspoliticvercniging, aangesloten hij het ambtenarencentrum, lieoft een brief gericht aan de ministers van justitie en binnenlandse zaken met èen verzoek om een audiëntie. In de brief maakt zij haar bezorgdheid kenbaar over de dreigende ontwikke ling in het Nederlandse politic-appa raat. Naar de mening van het hoofdbe stuur dient op zeer korte termijn desnoods bij wijze van noodmaatregel verbetering te worden gebracht in de financiële positie van het lagere de middelbaar personeel, teneinde een verdere afbraak van het gezagsappa raat met alle ernstige gevolgen van dien te voorkomen. De vereniging heeft voorstellen inge diend tot verbetering van het salaris peil bij de politie, inzonderheid bij dc rijkspolitie, en tot een meer bevredi gend rangenstelsel bij het korps rijkspolitie. Directeur S. van „Trekair" blijft in arrest liet gerechtshof in Den Bosch heeft donderdag na een uitvoerige behan deling van het appel tegen het bevel tot gevangenhouding, op 26 februari door dc. rechtbank te Maastricht uit gevaardigd tegen de directeur van liet Limburgse luchtrcciamebedrijf „Trekair", te Maastricht, dc heer M. S., dc beslissing van de Maastricht se rechtbank tot gevangenhouding bevestigd. Voor verdachte S. trad als raadsman op jhr. mr. L. A. M. Sasse van Ysselt. Middelburgs schaker heeft titel voor het grijpen De Middelburgse schaker W. van Wij nen heeft het Walcherse kampioen schap eerste klas nu vrijwel voor het grijpen... Deze week won hij van zijn clubgenoot K. van Belzen en bezit nu drie punten uit drie partijen. Tijdens het weekeinde speelt Van Wijnen te gen de Vlissinger J. Hoogstrate en de Middelburgse titelkandidaat heeft aan een remise reeds voldoende om zich kampioen te kunnen noemen. Laatste competitiezondag Middelburgse hockeyers Het eerste herenteam van de Middel burgse hockeyers speelt zondag zijn laatste wedstrijd in deze klas en wel thuis tegen Mep. Hoewel er niets meer op het spel staat, zullen de Zeeuwen toch in deze wedstrijd nog eens wil len laten zien, dat ze in de promotie klas thuishoren, mits ze de beschik king hebben over een volledig elftal. Met recht kan hier immers gezegd worden dat de grote afstanden welke moesten worden afgelegd o.m. naar Eindhoven en Boxtel er mede debet aan zijn geweest dat de Zeeuwen steeds met dijie, vier of zelfs vijf in vallers in het veld moesten treden. Ook liet feit dat thuis vaak in een andere formatie dan uit werd ge speeld was zeer nadelig voor de één heid van het elftal en dit is dan ook één van de belangrijkste oorzaken van de degradatie geweest. De andere wedstrijd in deze afdeling tussen Oranje-Zwart en Forward is beslissend voor het kampioenschap, dat naar alle waarschijnlijk wel aan Oranje-Zwart zal toevallen. In de onderbond spelen verder Mid delburg HI en IV tegen elkaar. Het jonge Middelburg III komt de laatste tijd aardig opzetten en het zou ons niet verwonderen als deze het klaar speelt tegen dc op papier iets ster kere veteranen de stand gelijk te houden. Het tweede herenteam, alsmede het damesteam hebben hun competitie reeds beëindigd. Simeon van Bulgarije armste ex-honing Ex-koning Simeon van Bul- ff garije, „De armste ex-koning van Europa", gelooft door de huwbare prinsessen van Europa §1 als kandidaat te zijn opgege- ven. se Simeon ,uit Bulgarije verban- n nen sinds zijn negende jaar, s werd gisteren geciteerd door de §f Londense Daily Mail die hem had gevraagd naar zijn erva- §g ringen op net koninklijk bal ff van Stockholm. „Niemand heeft geprobeerd mij aan een van de prinsessen s uit te huwelijken", aldus Si- n ê1 meon. „Dit was mijn vierde bezoek en ik denk dat ik als ff echtgenoot opgegeven ben. g Waarlijk niet verwonderlijk", ff vervolgde de thans tweeën- n ff twintigjarige, „ik geloof dat ilc n H de armste ex-koning in Euro- pa ben." ItiinnminiiièiÉiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiimiiiiiiiiiiiiiïiï Jaarverslag bioscoopbond Afschaffing verlangd vermakelijkheidsbelasting Het hoofdbestuur van dc Nederlandse bioscoop-hond heeft een beroep ge daan op dc rijksoverheid de vermabe- lijkheid'Jielasting af te schaffen of in afwachting hiervan een uniform en draaglijk overgangstarief in te stellen, nidus het jaarverslag over 1959 van de hond. Verscheidene landen van de E.E.G. hebben haar afgeschaft of aanzienlijk gereduceerd cn ook in Nederland be hoeft het stelsel van heffingen op de bioscopen herziening, aangezien de fiscale preferentie een eenzijdige be lemmering van de concurrentie-positie van het bioscoopbedrijf is, zo zegt 't verslag. Het is onredelijk en ondoel matig het bioscoopbedrijf aan de wis selvalligheden van de gemeentelijke heffingsmogelijkheden over te laten. Begin 1960 pasten vele gemeenten nog abnormale hoge tarieven van 30 35 procent boe, aldus het jaarverslag. De groei van de televisie, en het bij zonder mooie weer hebben verleden jaar ccn teruggang van het bioscoop bezoek veroorzaakt van 13.5 procent. De invoer van films is in 1959 iets verminderd. Van de 455 ingevoerde films waren 215 afkomstig uit dc Ver enigde Staten. 83 uit West-Duitsland, 58 uit Engeland, 51 uit Frankrijk en 21 uit Italië. Op 1 januari 1960 bedroeg het aantal in exploitatie zijnde bioscopen 559 te gen 551 begin 1959. Hot aantal zit plaatsen steeg van 259.500 tot 263.100. Voorts waren er op 1 januari zeven tien reisbioscopen, 37 filmverhuur kantoren, 33 filmproduktiezaken en tien filmfabrieken. IR. G.P. DIKÖTTER: Tarieven waterleiding zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen niet te hoog „De bewering, als zouden de tarieven van de N.V. Waterleidingmaatschap pij „Zeeuwsch-Vlaanderen" hoger liggen dan elders in Nederland is vol komen ongegrond, zo deelde ir. G. P. Dikötter vrijdagmorgen mede aan 'n aantal genodigden op het hoofdkantoor van de maatschappij. Volgens de heer Dikötter varieert het tarief voor de grotore industrieën in Zeeuwsch- Vlaanderen tussen de 28 en 30 cent per m3, hetgeen volgens spreker bij andere waterleidingmaatschappijen niet minder is. Hoewel er uiteraard wel degelijk rekening mee gehouden wordt, kon de heer Dikötter zich niet voorstellen, dat in een bedrijf kosten voor water doorslaggevend zijn in de totale bedrijfskosten. Voor wat het huishoudelijk gebruik be treft, deelde de heer Dikötter mede, dat de gemiddelde cijfers over 1958 varieerden van 30,98 (gebied Leeuwarden) tot naar schatting 50 per jaar (Schouwen-Duiveland) waartussen Zeeuwsch-Vlaanderen ligt met een gemiddeld gebruik van 35,89.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 12