Albeit Heijn Rijksinstituut visserijonderzoek strijd tegen de mosselparasiet POULARDE PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer WALCHEREN Tfli ÏÏU&arisi PINDAKAAS m WOENSDAG 16 MAART 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 „TREK NAAR HET WESTEN Geen reden voor paniek (Van een onzer redacteuren) „De mosselparasiet, die in de Waddenzee tot voor kort al leen bij Rottum en in de wa teren rond Schiermonnikoog werd gesignaleerd, dringt langzaam naar het westen op". Dr. P. Korringa, direc teur van het rijksinstituut voor visserijonderzoek in IJmuiden, pauzeerde even, maar zei toen geruststellend: „Er is geen enkele reden voor paniek, want er zijn al be sprekingen gaande om de pa rasiet uit te roeien. De eerste stap daartoe zal hoogstwaar schijnlijk zijn, het aantal mosselen sterk terug te bren gen. Hoe minder mosselen immers, des te minder para sieten". Het zal ongetwijfeld niet eenvoudig zijn om de mosselparasiet, die zo als bekend vele Zeeuwse kwekers in 1950 aan de rand van de af grond bracht, nu in het Wad de 'baas te worden. Als er echter mensen zijn, die deze gevreesde parasiet kunnen uitroeien dan zijn net wel de biologen van ge noemd instituut in IJmuiden, die onder leiding van dr. Korringa hard werken om de Nederlandse vissers een zo groot mogelijke vangst te verzekeren, zonder dat de visstand wordt geschaad. „Dat is eenvoudig gezegd inderdaad ons streven", zo vertelde dr. Kor ringa, „proberen een zo hoog mo gelijke rente van het kapitaal te trekken, zonder het kapitaal zelf daarbij aan te spreken. Wij die nen de regering adviezen te geven inzake allé mogelijke problemen op het vlak van de visserij, ook van de sportvisserij". Het is ook vooral op aanraden van dr. Korringa geweest, dat de Zeeuwse mosselkwekers in 1951 hun geluk in de Waddenzee gin gen beproeven. De resultaten wa ren en zijn uitstekend: het Wad levert zeventig procent van de to tale Nederlandse mosselproduktie en de mossel is van prima kwa liteit. Echter: dc produktic in het Wad kan zeker nog worden opge voerd, zo vertelde dr. Korringa. Het verwateren van de mossel, ge schiedt zoals bekend nog steeds in Zeeland, aangezien dit in het Wad niet mogelijk is. Als echter de Zeeuwse stromen in de toekomst worden afgesloten, dan kan men volgens dr. Korringa zeker kunst matige verwateringsinstallaties in de Waddenzee maken. Mede werkers van het instituut hebben KERKNIEUWS NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Gouda J. v. d. Velden to Dordrecht. Beroepen te Edmonton Alberta Canada (ref.church) H. J. van Leeuwen te Sint Anna Parochie. Beroepen tot vicaris te Blankenham mej. M. Ch. de Wilde, vicaris te Oud dorp (Z.H.). GEREFORMEERDE KERK Beroepen te Dieren (vacature H. van der Plaat), R. Strijker te Emmeloord N.O.P. CHR. GEREFORMEERDE KERKEN Tweetal te Barendrecht M. Tanis te Middelharnis en E. Venema te Zwijn- drecht. Tweetal te Zeist G. J. Buys te Papendreeht en N. de Jong te Katwijk aan Zee. Beroepen te Klun- dert J. C. van Ravenswaaij te 's-Gra- venhage-Schcvcningen. Geref. Gemeente: donderdag 17 maart, Nieuwerkcrk, 7.30 ds. Hon- koop. daartoe reeds talrijke proeven ge nomen, die goed geslaagd zijn. Het maken van kunstmatige verwa teringsinstallaties is echter zeer kostbaar en zolang de omstandig heden dat niet noodzakelijk ma ken, denkt men er niet aan de mossel in de Waddenzee te verwa teren. Het gaat dus uitstekend met de mosselkwekerij op het Wad, maar aanvankelijk had men veel last van zeesterren. Het rijksinstituut laat de zeesterren nu met zout bestrijden: de ster ren branden dood en de mosse len ondervinden geen last. Garnalen ,Ik juich het toe, dat steeds meer garnalenvissers onder wie Harlin- gers hun geluk ook op de Noord zee gaan beproeven. Een visser moet met zijn tijd meegaan en hij kan zijn tijd met een goed schip produktiever maken. Waar dat maar mogelijk is dring ik er bij de vissers op aan, 'n koelinstalla tie op hun schip te laten aan brengen. Ze kunnen dan .au6C, van huis blijven en hun garnalen goed houden. De kosten hebben ze er spoedig uit. De Urkers heb ben dat goed begrepen", zo ver klaarde de heer Korringa. „Overigens geloof ik niet dat de Waddenzee spoedig overbevist zal geraken. Men vergeet zo vaak, dat elke vis en ook de garnaal natuurlijk vijanden heeft. Er zijn aparte stammen, die zich lokaal voortplanten en een kleinigheid kan soms het evenwicht versto ren. Het is aan ons, die natuurlij ke kleinigheid dan op te sporen en maatregelen te nemen". Enkele maanden geleden heeft het rijksinstituut voor visserijonder zoek een bioloog aangetrokken, die zich speciaal met de trek, voortplanting en de verhouding tussen grote en kleine garnalen bezighoudt. Het is best mogelijk dat dit onderzoek, dat niet alleen in de Waddenzee, maar voor de gehele Nederlandse kust wordt uitgevoerd, nog grote verrassin gen zal opleveren. Stukje oude rijksweg aan Nieuwland overgedragen Bij Koninklijk Besluit is het 773 m. lange, door omlegging van de rijks weg te Nieuw- en Sint-Joosland af gesneden gedeelte van de rijksweg Bergen op Zoom-Vlissingen, alsmede de nieuwe aftakking van die weg, de zogenaamde uitvalsweg, door het rijk in beheer en onderhoud overgedra gen aan de gemeente Nieuw- en Sint- Joosland. Voor deze overdracht zal het rijk aan de gemeente een bedrag van f 54.000 betalen. MIDDELBURG Mr. A. W. Kist sprak in kader hervormde lezingencyclus In het kader van de hei-vormde lezin gen-cyclus te Middelburg sprak mr. A. W. Kist, directeur van het oecu menisch vormingscentrum „Oud Poel geest" bij Leiden, in het Kerkcentrum over „De consequenties van Eurafri- ka voor ons". Mr. Kist verklaarde, dat Afrika in opvallend snel tempo vol wassen schijnt te worden. De ene na de andere staat is zolfstandig gewor den en in de laatste 10 jaar zijn niet minder dan 14 landen met 125 mil joen inwoners ongeveer gelijk aan Noord-Amerika „vrij" geworden. In dit verband betoogde mr. Kist, dat de Afrikaanse politiek van Frankrijk grote gevolgen heeft voor Nederland als deel van Westeuropa. Vervolgens Wees hij erop, dat Afrika niet gemakkelijk twee belangrijke in grepen van de westelijke wereld zal vergeten, namelijk het wegslepen als slaven van 40 miljoen Afrikanen, van wie er 20 miljoen omkwamen, en het weghalen van grondstoffen. Deze er varingen, aldus mr. Kist, gevoegd bij het doordringen van westerse begrip pen over vrijheid en democratie heb ben een totale ommekeer in Afrika gebracht. Nu Westeuropa geen rol meer speelt in de wereldpolitiek ge tuigd het antwoord van het Engelse Lagerhuislid Landon: „Wij moeten samenwerken met Afrika, want Afri ka is de sleutel voor het voortbestaan van Westeuropa" volgens spreker van realiteitsbesef. Europa zal volgens mr. Kist als de verloren zoon terug moe ten naar de (oude) vader Afrika. „Vanuit een geheel andere levensstijl, puttend uit de bronnen van het Chris tendom, zal Europa Afrika moeten be naderen, want alleen een religieuse levenshouding zal indruk maken. Daarbij zullen wij moeten erkennen in de toekomst steeds minder een lei dende rol te zullen spelen op tech nisch, economisch en cultureel gebied" aldus mr. Kist, die hierbij betoogde, dat dit alles diepgaande geestelijke beslissingen vereist. Na de pauze werd een groot aantal vragen gesteld, die mr. Kist uitvoerig beantwoordde. De leiding van de avond berustte bij de heer H. J. Ikkink. Examen Op het te Den Haag gehouden exa men voor het voorlopig diploma scheepswerktuigkundige slaagden R. E. van'Bourgonje en W. J. Harden- berg uit Vlissingen, beiden leerlin gen van de school voor scheepswerk- tuigkundigen te Middelburg. Vergadering van V.V.V. Zoutelande-Biggekerke Aanleg duinovergang wordt spoedig aanbesteed De Vereniging: voor Vreemdelingen verkeer Zoutelande-Biggekerke ver gaderde in café „De Rode Leeuw" te Zoutelande, waar voorzitter K. La- bruijere mededeelde, dat zo spoedig igelijk de aanleg van de duinover gang bij kampeerterrein Vos te Groot Valkenisse zal worden aanbe steed. Met deze aanleg zal het ove rige deel van het Biggekerkse strand door de vereniging in exploitatie worden gebracht. Reeds thans zijn meer dan 150 nieuwe standplaatsen voor strandtenten aangevraagd, waarvan 100 op het zuiderstrand en ruim 50 op het westerstrand. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de gasten voortaan van gemeentewe ge zullen worden geteld. Voorts zei hij te hopen, dat de gemeente tot du herbouw van de Willibrordusput zal besluiten. Uit de jaarverslagen van de admini strateur, de heer K. Stroo, bleek, dat de vereniging per 31 december 1959 259 leden telde. In 1959 werden 7446 gidsen verspreid, waarvan 5250 op persoonlijke aanvragen. Het aantal gasten bedroeg te Zoutelande 19.044 en in Biggekerke 7632. Op het zuider- en westerstrand wer den 588 strandtenten geplaatst. Uit het financieel verslag bleek, dat de vereniging over 1959 een batig saldo heeft van f 1141,84. De aftredende bestuursleden, de he ren J. Jobse en B. J. C. van Over- beeke werden herkozen. Uit de leden van Biggekerke werd de heer F. H. Herwegh gekozen. In de controle commissie koos men de heren G. Janse, Zoutelande en P. Stroo, Big gekerke. De heer G. W. Oskamp, di recteur van de Provinciale V.V.V. gaf een overzicht van de ontwikke ling van het toerisme. Spreker was van mening, dat het in de toekomst nodig zal blijken dat er een goede afscheiding komt tussen de kam peerterreinen en de andere bedrij ven in het belang van Zoutelandes karakter als familiebadplaats. VLISSINGEN Comité 30 april-viering Eén dezer dagen is ten stadhuize door de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, geïnstalleerd het „Co mité 30 april-viering", bestaande uit de heren N. Veldhuis (voorzitter), J. C. Dert (secretaris), W. A. Segeler (penningmeester), A. H. Ie Feber (lid). C. W. Louwerse (lid) en T. P. van Zutphen (lid). Het comité zal zich belasten met de organisatie van de feestelijkheden, welke jaarlijks op 30 april en dit jaar 5 mei zullen worden gehouden. Teneinde bovengenoemde feestelijk heden zoveel mogelijk tc bevorderen en te coördineren, ontvangt het comi té gaarne voorstellen eri zo mogelijk ook bijdragen van de inwoners van Vlissingen en van de plaatselijke or ganisaties, om tot een goede viering van bovengenoemde dagen te komen. A ttvp.tt entte/ in kwaliteit de BAAS Uit de diepvries! Panklaar! Zo'n blanke, malse poularde, waar u van smult. En verbaas u niet over de lage prijs: immers, Albert Heijn maakt u het leven goedkoper! Heerlijk malse PER O 40 500 GRAM Cm Voor soep en ragout POULET G™. 46 O.- EN W.-SOUBURG Feestavond „Volksonderwijs" Zaterdag hield de afdeling Souburg van „Volksonderwijs" haar eerste propaganda-feestavond. Na de opening door de voorzitter, de heer L. J. Janssen, sprak de heer J. A. Salomé, voorzitter van de Fede ratie Zeeland. Deze sprak zijn bewon dering uit voor het actieve bestuur en propagandacommisie van de af deling. Dit blijkt ook uit het stij- qend ledental. De leerlingen van do rijkskweek school te Middelburg brachten daar na het blijspel: „Aan d'oever van een snelle vliet op de planken. Het werd vlot en met vaart gebracht. De avond werd besloten met een gezellig sa menzijn waarbij de „Flamingo s voor de muziek zorgden. De tweede avond zal zaterdag 19 maart worden gehouden. SEROOSKERKE (W.) Jaarfeest gereformeerde jongens- en meisjesclubs De gereformeerde jongens en meis jesclubs te Serooskerke hielden dezer dagen onder grote belangstelling hun gecombineerde jaarfeest in het verenigingsgebouw. Na de opening door de heer G. Jobse, sr. volgde een gevarieerd programs van schetsjes en voordrachten welke bij de aanwe zigen zeer in de smaak vielen. Ook de zaalactivering, waarbij enkele prijsjes beschikbaar waren, was ge animeerd. De jaarverslagen werden origineel en op rijm naar voren ge bracht. Mej. L. Jongepicr sloot deze geslaagde jeugdavond. VROUWENPOLDER Uitvoering „Ons Genoegen" De muziekvereniging „Ons Genoe gen" te Vrouwenpolder hield onder leiding van de heer A. Jongepier haar jaarlijkse uitvoering. Op vlotte wijze werd een aantal nummers ten gehore gebracht. Na de pauze trad de reciteerdclub „Brigdamma" voor het voetlicht. Zij bracht het stuk „Zo doof als een kwartel" op voor treffelijke wijze naar voren voor een stampvolle zaal. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op: 14-3 Sideris van Southampton; Atlantis van Antwer pen; Sofia van Antwerpen. Op 15-3 Avan- ti van Antwerpen; Peter Swen den van Antwerp en Vlissingen vertrokken: op 14-3: Henja naar Antwerpen; op 15-3: Avantl naar Limerick; Sideris naar Tyne; Sofia naar Pasajes; Peter Swenden naar Dublin. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: op 14-3: Prins Caslmir van Haifa; Satur- nus van Charlestown; Michel Swenden van Loriënt; op 15-3: Hecuba van Ham burg; Heron van Amsterdam; Maas van Patnas; Markab van Cacablanca. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: op 14-3: Intrepide naar London Terneu- zen; Tamara naar Venezuela; Inspecteur MeUema naar zee Terneuzen; Betty An ne S, naar Avonmouth; Henja naar Queensborough; Attls naar Rotterdam; Jura naar Schiedam; Mare Novum naar London; Carebeka naar Londonderry; Statenllaan naar Amsterdam; op 15-3: Marjan naar Boulogne; Amoudspolder naar Oporto; Kerkedljk naar New York; Hado 2 naar Manchester; Ceres naar Amsterdam; Sagitta naar zee; Leuvekerk naar Rotterdam; Nelly naar zee; Johan naar zee; Mado naar Bristol Gent. 1429. „En als je 't mij vraagt", vervolgde Buck, „kun je het beste een mi nimum hoogte van 100 voet aanhouden, met 't oog op luchtzakken bij dit warme weer. Over!" Piloot Storm glimlachte onder zijn zuur stofmasker. Die brave Buck toch. Net een zorgzame grootvader, die voortdurend wijze raad en vermaningen aan de kleinkinderen uit deelt. Arend had de motor ondertussen weer ingescha keld en op ongeveer 50 ki lometer van Tarmac liet hij de Rapier in een sier lijke bocht terugkeren op dezelfde koers. Hij daalde tot de hoogtemeter 200 voet aanwees en nu herhaalde zich dezelfde procedure van enkele minuten geleden. De motor draaide een steeds hoger toerental en met een geluid alsof duizend reuzenlakens tegelijk door midden gescheurd werden, stormde de Rapier op Tar mac af. „Mach 0.82... 0.88... 0.92... 0.98... Mach I!" las Arend automatisch af. Op het moment dat de machine de rand van het veld bereikte, weerklonk een serie daverende knal len, die de mensen op het platform onwille keurig even het hoofd tussen de schouders deed trekken Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK VERGUNNINGEN. B. en W. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, de volgende verzoeken met bijlagen ter inzage liggen: van Gulf Oil (Nederland) N'.V. te Rot terdam om vergunning tot het uitbrei den van de benzlnepompinstallatie door het bijplaatsen van twee 6000-liter tanks voor opslag van benzine en superbenzine met bijbehorende elektrische aftappom- pen op het perceel Paul Krugerstraat 209, kadastraal bekend gemeente Vlissin gen, sectie B, nr. 1787; en van de Coö peratieve VlissJngse Inkoopvereniging „De Combinatie" W.A, te Vlissingen om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een melkuitgiftestation, waarin 2 elek tromotoren met een gezamenlijk vermo gen van 6 pk gebezigd zullen worden op het perceel Cruquiusstraat hoek Schuit- vaartgracht kadastraal bekend gemeente Vlissingen, gectie P, nr. 380 ged. Gedurende tien dagen, te rekenen van 16 maart 1960 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunningen In to brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op, dinsdag 2S maart fl-5. respectievelijk des voormiddags te 10 en 10.30 uur, ten gemeentehuize, een open bare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de Inwilliging van deze verzoeken kunnen worden In gebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvragers van de vergunningen en degene, die in persoon of bij gemach tigde op de bovenbedoelde zitting is ver schenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zit ting te zijn verschenen, binnen de gestel de termijn schriftelijk bezwaren heeft ingediend, Indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt i (Advertentie) Lijdt niet langer door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neem Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal kan baten waar andere middelen falen. Zui vert de nieren, is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist ƒ0,95, ƒ2,40 en 8,88. F Ui deur sioud op eeu hier Door BERKELEY GRAY „Ik heb je al verteld", zei Norman, „van mening te zijn, dat de man in een toestand van grote verwarring verkeerde toen hij de telefoon op nam Dat wijst er op, dat hij geen beroepsmisdadiger is, maar een lioel f ewone amateur. Heb je nog sugges- ies, Hayward?" „Ik begrijp je niet ..Kun je onmogelijk bedenken, wie het geweest kan zijn, die er zo naar verlangde jou er in te laten lopen? Een man, die in staat was het dienst meisje van je vrouw te overreden, jou op te bellen om een valse bood schap door te geven?" „Ik heb geen flauw idee". „Denk eens na. Heb je geen vijan den?" „Ik m me niemand voorstellen, die eer onschuldig meisje zou vermoor- d "i mij dan van die moord te doe beschuldigen. De hele geschie- - -ewoonweg hulverfngwek- een mededingei naar de iief- ni je vrouw? Veel moorden zijn begaan met passie als motief". „Dat zou helemaal wat moois zijn!" ken de barstte Hayward bijna ruw uit. „Er is niemand. Tenminstehij hield plotseling op. „Nee, onmogelijk". „Ga verder „Neen", „Je dacht aan iemand". „Nee, nee", zei Miles. „Het kan Ron nie niet zijn". „Ronnie?" „Ronnie Webb. Die was op de brui loft. Hij was dronken en erg ver velend..." „Vertel me eens iets over die Ron nie Webb", zei Conquest zacht. „Ik wil graag van alles weten. Ver waarloos geen detail, hoe klein ook". „Maar het is absurd", protesteerde Miles. „Ronnie Webb is een knaap, die al jaren lang verliefd is op Vale rie. Hij heeft haar zo vaak ten hu welijk gevraagd, dat zo er ziek van werd. Ze verafschuwt hem en hij heeft haar lastig gevallen tot... Ja, hij was op de bruiloft en hij was dronken", herhaalde Miles langzaam. „Hij klampte Valerie aan en maak te mij steeds maar uit voor zwijn. Ze was zo kwaad, dat ze hem ten slotte meenam naar de bibliotheek en hem liet beloven dat hij daar zou blijven tot hij nuchter was. Ze was bang, dat hij een onprettige scène zou veroorzaken..." Hij zweeg ab- rulpt en de uitdrukking op zijn ge zicht was zo ontdaan, dat Norman en Joy hem ontsteld aankeken „Lieve deugd. Hij was daar dus!" „Wat bedoel je?" vroeg Norman, haast snauwend. „De bibliotheek. Hij was dus in dc bibliothoek..." „Ja, dat zei je al". „Wacht eens! Je begrijpt het niet", zei Miles gespannen. „Laat me's even nadenken". Hij trachtte het zich weer te herinneren. „Als Ron nie eens in de bibliotheek geweest is, toen ik daar met Val's vader kwam Ik probeer me precies te herinneren, wat Val me vertelde. Ik bedoel over Ronnie. Ze had het juist over hem, toen ik wegging. Hij had haar weer lastig gevallen, hij was volkomen van do kaart en ze bracht hem naar de bibliotheek om bij to komen. „Vertel verder", zei Conquest. „Hè? Ja". Hayward zag er nu erg opgewonden uit. „Ik kwam met Brownley binnen en hij was nogal geïrriteerd omdat iemand de deur van de bibliotheek aan de buiten, kant op slot had gedaan. Begrijp je het niet?" voegde hij er aan toe, terwijl hij Norman voj spanning aankeek. „De deur van de bibliotheek was op slot en de sleutel zat aan de buitenkant! Dat had Valerie ge daan ze heeft het me verteld. Dat deed ze omdat Ronnie er dan niet uit zou kunnen. Hij moet dus in de kamer geweest zijn, toen wij binnenkwamen". „Maar heb je hem dan niet ge zien?" „Voor zover ik weet, was de kamer leeg", zei Miles. „Maar dat kan niet, tenzij Ronnie door een raam of door de tuindeuren naar buiten is gegaan. En dat is niet waar schijnlijk, want die waren allemaal gesloten. Toen hij ong bij de deur Hoorde, moet hij zich verstopt heb ben. In dat geval moet hij alles, wat ik aan de oude Brownley verteld heb, gehoord hebben alles!" „Waarbij dus inbegrepen het inte ressante feit, dat je Robert Archer bent", concludeerde Norman. „Het is een grote kamer met veel meubelen, diepe vensternissen en zware gordijnen", vervolgde Miles. „Donkere hoeken... Ja, Ronnie kan overal gezeten hebben, zonder dat we het merkten als hij de moeite .heeft genomen om zich te verstop pen. Ik kan me niet voorstellen, dat hij onder gewone omstandighe den zoiets zou doen, maar hij wa3 erg dronken", „Dronken of niet, broeder, hij moet volkomen nuchter zijn geworden, toen hij het belangwekkende nieuw tje hoorde, waar je sir Montague op onthaalde", zei Norman grimmig. „Dat kon hem een aardig motief opleveren om jou uit de weg te rui men, hè?" Hayward keek of hij niet begreep. „Een motief om...?" „Wat gebeurt er, als jij voor de moord op Else gearresteerd wordt? Dan wordt je onmiddellijk meegeno men naar het politiebureau en men neemt je vingerafdrukken; in min der dan geen tijd zal men ontdek ken, dat je Robert Archer bent. En wat voor kans heb je dan nog Zelfs als de politie de nieuwe be schuldiging niet kan bewijzen maar het zal wel een klein kunstje zijn om dat wel te kunnen zul je nog steeds het feit onder ogen moeten zien, dat je naar Broad moor teruggezonden wordt". „Nee", kreunde Miles, „ze kunnen me niet terugbrengen..." „Houd jezelf niet voor de gek", zei Conquest ruw, „Dat kunnen ze wèl. Niet. dat het nodig zal zijn. Je zult schuldig bevonden worden aan de moord op Elsie en tot de galg ver oordeeld worden. Dat klopt als een bus!" „Ik begrijp het niet..." „Ik ook niet", viel Norman hem in de rede. „Maar één ding is volko men duidelijk. De een of andere slimme rekel heeft ten opzichte van Sir Montaque's plannen om te eli mineren een spaak in het wiel ge. stoken en ik zie wel in, dat er voor mij toch nog het een en an der valt op te knappen". HOOFDSTUK XI. Het afgelopen halfuur had Norman Conquest de overtuiging gekregen, dat Miles Hayward een man was, aan wie men veel misdaan had. Het was de stem van de onbekende door de telefoon geweest, die de schaal ten gunste van Miles had doen overslaan. Het was niet de stem van Havward geweest en wie anders dan de moordenaar kon in het overigens lege huis zijn ge weest? En het feit, dat Miles het slachtoffer was van een listige val strik, gaf de Desperado de overtui ging, dat ook de twaalf jaar oude moord op Barbara Marris door iemand anders begaan moest zijn, „Wat moet ik doen?" vroeg Miles na een lange stilte, terwijl hij van Norman naar Joy keek. „Ik vind het afschuwelijk jullie beiden in mijn zaken te betrekken..." „Doe piet zo mal", zei Joy. „U betrekt ons er niet in. Dat doen we zelf. Norman tenminste. Er is niets dat hij zo prettig vindt, als zich tot aan zijn nek in de moeilijkheden werken". „Alles goed en wel, Mrs. Conquest... U bent toch Mrs Conquest?" vroeg Miles. „Ik bedoel, ik heb eens een foto van U gezien..." „Hoewel ik moet toegeven, dat een foto van m'n vrouw altijd het be kijken waard is, zullen we hier op dit moment maar niet ve. ;?r op ingaan", viel Conquest in de rede. „Ik zou graag iets over Ronnie Webb horen". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11