Ramp Frans Elza ontstond door verzuim officier van de wacht KLANKBORD TE GERINGE VERGOEDING VOOR CURSISTEN WERKPLAATSEN PIONIER V IN BAAN TUSSEN DE AARDE EN VENUS DINSDAG 15 MAART 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 UITSPRAAK MARINERAAD Geen verwijt aan commandant van vliegkampschip „Karei Doorman" De Nederlandse marineraad heeft gisteren over do aanvaring op de Noord zee tussen de „Karei Doorman" en het Belgische vissersschip „Frans Elza" O 246 op 25 september 1959, waarbij de vissersbemanning om het leven kwam, als zijn oordeel uitgesproken, dat luitenant ter zee le klas E. Liong Bie Thung, die de zeevracht had, zich aan ernstige verzuimen heeft schuldig gemaakt. Deze verzuimen zijn de oorzaak geweest van de ramp. Het voornaamste verzuim van genoemde officier bestond naar het oordeel van de raad in het nalaten van zorgvuldige kompaspeiling van het vaartuig, waarvan hij twee witte lichten omstreeks vijf voor half één 's nacnts waarnam. Had hij dat wel gedaan, zo meent de raad, dan liad hij waargenomen dat de peiling van bedoeld vaartuig, ondanks de beide om 00.35 en 00.37 uur uitgevoerde koerswijzigingen naar bakboord, niet noemenswaard veranderde. Daardoor moest aangenomen worden, dat gevaar voor aan varing met het Belgische vaartuig, waarvoor de „Karei Doorman" moest uitwijken, bestond. De commandant van Hr. Ms. „Karei Doorman", treft naar 's raads oordeel, geen verwijt. De raad is van oordeel, dat de com mandant terecht de zeewacht aan de ltz. le kl. E. Liong Bie Thung had toevertrouwd. Deze was reeds een jaar aan boord en deed vele don kere wachten. Het vaarwater was drié zeemijlen breed, goed te herken nen en stond niet als bijzonder druk bekend. De weersomstandigheden waren gunstig. De commandant had opdracht gegeven hem te waarschu wen bij nadering van de loodsboot bij het lichtschip „Elbe 1" en had zijn wekker op 2 uur gezet. Hij sliep in de brughut, direct achter de brug. De raad is voorts van oordeel, dat er voor de commandant onder de ge schetste omstandigheden geen reden was om de navigatieofficier opdracht te geven op dit traject op de brug te blijven. De raad acht de door de comman dant na de aanvaring genomen maat regelen inzake seinen over en zoeken naar drenkelingen juist. Op grond van de verklaringen komt de marineraad tot de conclusie dat door niet voldoende analyseren van de koers van de „Frans Elza", die twee witte lichten voerde, niet is be merkt. dat dit schip geen meeligger was. doch dat de schepen converge rende koersen voeren. De marineraad meldt in zijn oordeel, dat de „Karei Doorman" zeker vol doende uitwijkruimte had (ongeveer 1000 yards) tot aan de boeienlijn van de vaargeul. Overeenkomstig de voorschriften moest tijdig en ruim worden uitgeweken, hetgeen niet is geschied. De officier van de wacht had uit het waarnemen der twee witte lichten moeten opmaken, dat dit een vissend vaartuig betrof, waaraan hij volgens de voorschriften speciale aandacht had moeten besteden. Hij heeft, aldus de raad, het vaartuig echter, na het waarnemen der twee lichten, niet terstond als een vissersvaartuig on derkend. Eerst toen hij tussen zeven en tien minuten over half één niet een lamp zag zwaaien merkte hij Feest (Slot van pag. 1) breken. Laat men er toch snel iets goeds van maken... Een halfslachtige viering van een bevrijdingsfeest heeft geen enkele zin. Als het ditmaal weer iets halfslach tigs zou moeten worden zoals bij ver scheidene voorgaande bevrijdings feesten, dan zou men er beter hele maal van kunnen afzien en alleen volstaan met een dodenherdenking op de avond van de éde mei. Van dat standpunt gezien kan het komende bevrijdingsfeest antwoord geven op de vraag of de bevrijdingsgedachte nog krachtig genoeg leeft onder het Nederlandse volk. Een gedachte, die uiteraard het nationaal comité be zielt. dat thans leiding wil geven aan de bevrijdingsherdenking. Besluiten we daarom met een enkel citaat uit het propagandageschriftje van dat comité. De voorzitter, burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten van Den Haag, die pleit voor een waardige en stijl volle viering van de a.s. bevrijdings dag eindigt zijn pleidooi met deze zinvolle wens: „Mogen velen in het gehele land 5 mei 1960 maken tot een dag niet van zinloze luidruchtig heid en goedkope jool, maar wél van dankbare herinnering en grote op rechte vreugde over de terugkeer van wat ons leven de hoogste en diepste inhoud moet geven: de vrijheid". GEHEUGEN. Toen kantonrechter Beverly Biushe in het Siena College te Memphis (V.S.) was gearriveerd om een lezing te houden over oefe ning van het geheugen, herinnerde hij zich plotseling, dat.de bijeen komst op het programma stond voor een week later. RUIMTEVOER. De elfjarige Billy Hidgins, zoon van een Amerikaanse militair, berekende in een opstel over ruimtevaart voor zijn (Amerikaan se) school te Busby Park (Middle sex) dat voor een interplanetair uit stapje de volgende etenswaren aan wezig moeten zijn: 584 sandwiches met ham; 764 cocacöla's en 407 cakes en taartjes. met een vissend vaartuig te doen te hebben. De officier van de wacht heeft ten onrechte verzuimd de laatste koers wijziging naar bakboord door het voorgeschreven sein met de fluit kenbaar te maken. De marineraad acht het geenszins uitgesloten, dat men aan boord van de „Frans Elza" in het onzekere heeft verkeerd om trent de koers, die het vliegkamp schip zou volgen. Het bedoelde sein zou de „Frans Elza" daaromtrent ze kerheid hebben verschaft. Men had aan boord van dit vaartuig daarmee rekening kunnen houden. De raad is tenslotte van oordeel, dat de officier van de wacht om tien over half één, toen het gevaar van de aanvaring zeer ernstig en het rode carnavalslicht van de brug af zicht baar werd, ten onrechte heeft ver zuimd volle kracht achteruit te laten slaan. Inzake de verklaring van deze offi- cier dit laatste niet te hebben gedaan omdat hij bang was voor de schepen achter zich, meent de raad, dat die vrees niet gerechtvaardigd is, omdat de officier van de wacht door opti sche seinmiddelen en geluidsignalen de volgschepen met kortere stopweg had kunnen laten waarschuwen. De order „dertig graden stuurboord" op liet laatste ogenblik was naar het oordeel van de raad onjuist nu het gevaar dicht aan stuurboord dreigde en de „Karei Doorman" een grote draaicirkel heeft. Inzake de „Frans Elza" is de raad van oordeel, dat het voor dit schip geoorloofd was in de geveegde vaargeul te vissen en dat er geen sprake is geweest van ver sperring van het vaarwater. De raad heeft niet met zekerheid kunnen vaststellen welk karakter de op het laatste ogenblik voor de aanvaring uitgevoerde koers wijziging van de „Frans Elza" heeft gehad. Deze is, hoe dan ook, de „Frans Elza" niet aan te reke nen, aldus de Nederlandse marine raad. De staatssecretaris van defensie (marine) zal in contact treden met de reder en de nabestaanden van de bemanning van het overvaren Belgische vaartuig, om tot een voor alle partijen bevredigende oplos sing te komen. Dit heeft de mari ne-voorlichtingsdienst medegedeeld „Wij hadden een dergelijke uitspraak wel verwacht. De zaak was maar al te duidelijk", aldus zeide maandag middag de zoon van de Belgische re der Frans Legein, de eigenaar van de „Frans Elza". In antivoord op een vraag, wat de volgende stap van de rederij nu zal zijn antwoordde hij, dat zal worden afgewacht wat do Nederlandse rege ring zal gaan doen. Verder commen taar op do uitspraak van de marine raad wilde hij niet geven. „Er is al voldoende over geschreven". ADRES VAN VAKCENTRALEN Velen beëindigen cursus voortijdig Het overlegorgaan van liet N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. heeft zich in een adres tot de ministerraad ge wend naar aanleiding van de loon dervingsvergoeding voor de cursis ten van de regionale werkplaatsen. De drie vakcentralen herinneren er in hun adres aan, dat reeds in mei 1956 door de commissie voor bijstand en advies voor het rijksarbeidsbu reau als wenselijk werd geuit deze loondervingsvergoeding voor vakop leiding van volwassenen te brengen op het niveau dat overeenkomt, met dat van de ongeschoolde arbeiders. De vakcentralen zijn van mening dat aan deze scholingsmogelijkheid niet uitsluitend een sociaal aspect is ver bonden doch dat deze kan meewer ken aan het tot stand komen van een zowel kwantitatieve als kwalitatieve verhoging van het arbeidspotentieel in ons land. Alhoewel het overlegorgaan van de drie vakcentralen in zijn adres er kent, dat in eerste aanleg de scho ling van arbeidskrachten een op dracht is voor het bedrijfsleven zelf, is het daarnaast toch van oordeel, dat ook de overheid hier een taak heeft en wel in die gevallen waar Hof bevestigt straf tegen acteur Het gerechtshof te Amsterdam heeft de straf van een jaar met af trek van het voorarrest, die de recht bank de 42-jarlge Haagse toneel speler-regisseur J. DL G. R. wegens het veroorzaken van en dodelijk on geluk, terwijl hij onder invloed van sterke drank verkeerde luid opge legd, bevestigd. Voor de rechtbank had de officier drie jaar geëist, veertien dagen gele den requireerde de procureur-gene raal twee jaar gevangenisstraf. Dat de straf thans ondanks de ernst van dit verkeersongeluk is bevestigd (en dus tot één jaar met aftrek beperkt Is gebleven), dankt de verdachte vol gens een mededeling van de presi dent aan zijn houding sinds het on geluk, die door het hof zeer werd ge waardeerd. Daarentegen heeft het hof de bijko mende maatregel (ontzetting uit de rijbevoegdheid voor de tijd van drie jaar) verhoogd tot vier jaar. De uitspraak houdt in, dat de heer R. over ruim twee maanden zijn vrij heid zal herkrijgen, aangezien hij sinds het ongeluk, dat op 26 mei van het vorig jaar onder Aalsmeer ge schiedde, in voorarrest bevindt. „Ik hoop, dat U daarna weer snel uw functie zult kunnen opnemen", wens te de president, mr. C. H. Beekhuis, hem toe. Op de fatale dag reed verdachte op de Kudelstaartseweg te Aalsmeer met zijn auto geheel op de linkcr- wegholft en kwam daardoor in bot sing met een hem tegemoetkomende wielrijdster, de 40-jarige mevrouw H. M. van 't Schip-van der Laan, moeder van vier kinderen, die dooi de botsing op slag gedood werd. het bedrijfsleven onvoldoende in staat is deze te vervullen. Het lijkt de vakcentralen een taaie voor de overheid in die situatie on geschoolde werkloze arbeiders in staat te stellen een scholing te vol gen, waardoor zij in de gelegenheid worden gesteld in hun verdere ar beidsleven alsnog een geschoold be roep uit te oefenen. Een en ander met volledige waardering voor het geen door particulier initiatief op het gebied van de vakopleiding is tot stand gekomen. Voorzover nu de regionale werk plaatsen een mogelijkheid tot scholing bieden, wordt die, aldus het adres, ernstig belemmerd door een veel te geringe loon dervingsvergoeding, een materieel offer, dat van veel lieden, die gaarne een scholing zouden vol gen, te veel vraagt. Dit bezwaar telkenmale door cursisten of as pirant-cursisten geuit, wordt in het adres reëel genoemd. Vandaar ook het grote aantal cursisten, dat als gevolg van financiële moeilijkheden in verband met de lage vergoeding de cursus voortij dig beëindigt. De Nederlandse marineraad heeft «aandag in Den Haag uitspraak ge- ian inzake de aanvaring van Hr. Ms. „Karei Doorman"en het Belgi sche vissersvaartuig trFrans Elza" O 2JjG op 25 september 1951). Op deze foto ziet men links de voor zitter van de raad, mr. L. van Loo- keren Campagne en rechts de secre taris van de raad, kapitein tJS. b.d. J. D. Kommer, tijdens de uitspraak. Politie-organisaties willen onderhoud over salaris De Centrale van Politie-Organisatïes, waarin samenwerken de Nederlandse Politiebond, de Katholieke Politiebond „St-Michael" en de Bond van Christe lijke Politieambtenaren in Nederland, hebben zich telegrafisch tot de minis ter van binnenlandse zaken en de mi nister van justitie ad interim gewend. Het telegram verzoekt de bewindslie den een delegatie uit de hoofdbesturen van de drie organisaties één dezer da gen in audiëntie te ontvangen. Dit verzoek werd gedaan naar aanleiding van een van de minister van binnen landse zaken, mede namens zijn ambt genoot van justitie, door de organisa ties ontvangen bericht met het ant woord op de door de centrale van politie-organisaties gedane voorstellen tot verbetering van de salariëring van de politieambtenaar. Doop van jongste Britse prins op 17 april Volgens de „Daily Mail" zal de jongste Britse prins op 17 april, paaszondag, in het kasteel van Wind sor worden gedoopt, waarschijnlijk door de aartsbisschop van Canterbur- ry. De voorbereidingen van het huwe lijk van prinses Margaret van Enge land met Antony Armstrong—Jones hebben het officiële stadium bereikt. Lord John Hope, minister van open bare werken, heeft gisteren overleg gepleegd met lord Chamberlain, op .wip de verantwoordelijke taak rust regelingen te treffen voor do huwe lijksplechtigheden. Het ministerie van openbare werken draagt de verantwoordelijkheid voor het meubileren van Westminster Ab bey, waar op 6 mei het huwelijk zal worden voltrokken, en voor de ver sieringen langs de route die het bruidspaar zal volgen wanneer het de kerk verlaat. De route is nog niet bekendgemaakt. Prins Philip, de gemaal van konin gin Elizabeth van Engeland, die griep heeft, heeft gisteren al zijn afspra ken van de komende drie dagen afge zegd. De prins werd zaterdag ziek. Terwijl Nederland zich zondag in de lentezon koesterde, werden de om streken van Genua, en de Italiaanse Riviera geteisterd door hevige sjieémostormen. Foto: op de weg Genua-Serravaïïe xoaclit het ver.keer op sneeuwploegen. Prins Bernhard had gesprek met De Gaulle De Franse president, generaal De Gaulle, heeft maandagavond om streeks zes uur prins Bernhard ont vangen. De prins, die een privébezoek aan Parijs brengt, kwam bij het Ely- see aan in een auto van de ambas sade die hij zelf bestuurde. Bij de ingang van het gebouw stond een af deling van do republikeinse garde in groot tenue opgesteld. De prins droeg een witte anjer in het knoopsgat. Het gesprek van de president en de prins heeft 24 minuten geduurd. Toen de prins het Elysee verliet werd hij toegejuicht door een honderdtal men sen dat zich daar had verzameld. In de loop van de middag had de prins, die inspecteur-generaal van de Nederlandse strijdkrachten is. een bezoek gebracht aan het hoofdkwar tier van de NA..V.O.-strijdkrachten in Fontainebleau, waar hij werd ont vangen door de bevelhebber van de strijdkrachten in de centrale sector van Europa, de Franse generaal Val- luy. Verder waren aanwezig de be velhebbers van de land-, zee- en luchtstrijdkrachten in deze sector, ge neraal Speidel, vice-admiraal H. Bos en luchtmaarschalk Broadhurst. Na een gesprek met deze stafofficie ren, woonde de prins een receptie bij die te zijner ere werd gegeven, en waarop Nederlandse officieren en vertegenwoordigers van zeven ande re landen aan de prins werden voor gesteld. Gevechten in Katanga eisen 13 doden Inheemse troepen onder bevel van Belgische officieren en militaire po litie zijn in de provincie Katanga in liet oosten van Belgisch Kongo paraat. In liet weekeind hebben zich daar ongeregeldheden voorgedaan die zich dreigden te ontwikkelen tot een formele oorlog tussen stammen. Het gebied is in een staat van mili taire bezetting, een staat die iets minder ver gaat dan de militaire uitzonderingstoestand. Ziekenhuispersoneel te Elisabethstad heeft maandag gezegd dat meer dan dertien doden zijn gevallen in de strijd tussen inheemsen uit Katanga en immigranten uit Kasai, zoals of ficieel is meegedeeld. Er zouden hon derden gewonden zijn. De politie heeft meegedeeld dat zij 500 mensen in de door negers 'be woonde wijken aan de rand van Eli sabethstad heeft gearresteerd. In het gebied waar zich zondag vechtpar tijen hebben voorgedaan, zijn maan dag relletjes voorgekomen, aldus de politie. In de woonwijk van de blan ken te Elisabethstad is alles rustig geweest, maar de ongerustheid hier is van uur tot uur toegenomen. Lening Bank voor Nederlandsche Gemeenten Blijkens het- gisteren verschenen prospectus staat de inschrijving op de uitgifte van f 100 miljoen 4«/z pet. 25-jarige obligaties 1960 (twee de lening) tegen 98 pet. door de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten, waarvan de uitgifte en stortingsdatum (13 april n.s.) reeds werden aangekondigd, open op 21 maart a.s. Zoals gemeld, zijn het bedrag en de voorwaarden van deze nieuwe le ning gelijk aan die van de eerste uit gifte, waarvan de inschrijving op 7 maart zodanig was, dat bij de toe wijzing een belangrijke reductie moest worden toegepast. Notering van de nieuw uit te geven obligaties ter beurze alsmede door- eenleverbaarheid met de obligaties van de eerste lening zal worden aan gevraagd. ZON LEVERT ENERGIE VOOR ZENDER Zondagnacht half twee heeft de Pionier V het afstandsrecord voor ruimte-communicatie gebroken. Op dat tijdstip bevond de nieuwe Amerikaanse kunstplaneet, met haar radio prima werkend, zich op 407.000 mijl (655.000 km) af stand van de aarde. Op die afstand waren de accu's van de oude re cordhouder, de Pionier IV, welke op 3 maart 1959 werd gelanceerd, uitgeput. Tat was ongeveer 80 uur na de lancering. Pionier V bereikte de 407.000 mijl 59 uur na de lancering. De kunstplaneet had toen een snel heid van ongeveer 6000 mijl (9600 km) per uur ten opzichte van de aarde. De Russische Loe- nilc I hield op met zenden toen zij op een afstand van 395.000 mijl van de aarde was. De Pionier JV en de Loenik I bevinden zich mo menteel in banen tussen de aarde en Venus. Als alles goed gaat, zal de radiozender van Pionier V de krachtigste welke ooit het heelal is ingestuurd seinen naar de aarde tot op 50.000.000 mijl (80.000.000 km) afstand. De zon levert de energie voor de zender. Het Amerikaanse bureau voor ruimtevaait zegt dat de seinen van de Pionier V worden opgevangen door de radiotelescoop van de universiteit van Manchester bij Jodrell Bank in Engeland en door het station South Point op Ha waii. De seinen worden bij Jodrell Bank het best opgevangen. Blij kens de door de genoemde stations opgevangen gegevens werken de instrumenten van de satelliet naar wens en bij een werktemperatuur van tussen de 55 en 80 graden Fahrenheit zoals was voorspeld. Inmiddels heeft dr. T. Keith Glen- nan, hoofd van het bureau voor ruimtevaart, voor de televisie la ten doorschemeren dat nog niet vast staat dat het project-Mercu ry. de lancering van een bemande satelliet, in 1961 zal kunnen wor den verwezenlijkt. Op de vraag of nog steeds op 1961 wordt gemikt, antwoordde Ölennan namelijk, dat hij zijn antwoord zo wilde formu leren: „Het doel zal bereikt wor den en ik hoop dat dit in 1961 gebeurt". Ook werd aan Glennan gevraagd of Rusland door de Ver enigde Staten zou worden versla gen wat betreft de lancering van een bemande satelliet. „Dat heb ben wij niet in de hand", was het antwoord. Het Wereldgebeuren In de griepgreep Reis-Rus Nikita S. Kroesjtsiew is in de griep-greep. Sergei Alexan- drowitsj Winogradow, de Rus sische ambassadeur in Parijs, heeft in het afgelopen weekeinde aan de Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, plechtig mededeling van deze omstandigheid gedaan. En meteen zaten de ambas sadeur (die hoogleraar in de geschie denis is geweest voordat hij in de di plomatie opging) en andere Russen en vele Fransen die druk in de weer waren met de voorbereiding van Kroesjtsjews officiële bezoek aan Frankrijk, dat vandaag beginnen en vaartien dagen duren zou, „midden in een vervelende geschiedenis". Zoals gebruikelijk wanneer een poli tieke leider laat weten dat hij zich op zijn beurt moet ondeiwerpen aan de leiding van de artsen, werd met een druk gegist over de mogelijk heid, dat de ziekte van diplomatieke aard zou zijn. Behalve aan uitstel werd al aan afstel van Kroesjtsjews bezoek gedacht. Om alle speculaties die de sfeer voor het bezoek konden beïnvloeden in te dammen, heeft men niet getalmd, een nieuwe datum voor het bezoek vast te stellen. Gister middag reeds kon worden bericht, dat Kroesjtsjew nu van plan is, vol gende week woensdag in Parijs te arriveren en tot 3 april in Frankrijk te blijven. Voor prof. Winogradow zitten daar weer stapels werk aan vast, want het programma voor het bezoek moet in Frans-Russisch overleg wor den gewijzigd. De visite zal nu im mers niet veertien, maar elf dagen duren. T uist deze ïmkrimping van Kroesj- I tjews uitje biedt de mogelijkheid J om enkele moeilijkheden die er omheen waren gerezen, nu verder te omzeilen. Uit de onthullingen, die de laatste dagen werden gedaan om Kroesjtsjews ziekte te „verklaren", was gebleken dat Winogradow en Couve de Murville (beiden in hun rol van „nederig" vertegenwoordiger van het hoogste gezag in hun land) het oneens waren over enkele onder delen van het programma. Kroesjtsjew liet Winogradow bij Couve klagen, dat er door het straffe schema van zijn reis haast geen ge legenheid zou zijn om in contact te treden met „de gewone man". Op overvloedige contacten van de Rus met de bevolking, waarbij naar zij vreesden de grote Franse commu nistische partij zijde zou spinnen, waren de Franse autoriteiten inder daad niet gesteld. Critici betoogden daartegenover, dat eerder een zeker zelfvertrouwen ertoe moest leiden te verwachten, dat door deze ge sprekken „op dalniveau" enkele mis verstanden bij de Russische „top"- figuur uit de wereld konden worden geholpen. Ook Kroesjtsjews verlangen, tijdens zijn driedaagse verblijf aan Parijs een bezoek te brengen aan de com munistische vakcentrale en aan de vereniging Frankrijk-U.S.S.R. werd afgewimpeld. Daartegenover leden Franse pogin gen, Kroesjtsjew over te halen tot een bezoek aan de oliewinning in de Sahara, schipbreuk op het vaste voornemen van de Rus, tegenover de Afrikanen en Aziaten niet de indruk te wekken dat hij het eens is met de rechten die Frankrijk op die rijke woestenij doet gelden. Ook de bezoe ken aan Verdun, aan Nancy en aan de opleidingsschool van de Franse luchtmacht te Salon in de Provence, waartoe de Fransen hem trachtten te verleiden, wilde Kroesjtsjew liever overslaan. Een ander diplomatiek facet van het uitstel is, dat Kroesjtsjew nu pas naar Frankrijk zal tijgen na Adenauers huidige bezoek aan de Verenigde Staten. Na Adenauers vertrek uit Amerika zal Kroesjtsjew misschien meer weten dan nu. Hij zal, om afbreuk te doen aan de as Parijs-Bonn zeker alles aangrijpen wat ook maar enigszins aanklam- penswaard wordt bevonden. De oud-hoogleraar in de geschiedenis Winogradow zal zich voor hem in spannen om het overleg met De Gaulle zo „historisch" mogelijk te doen zijn. SERGEI WINOGRADOW ..zo „historisch" mogelijk... Driejarig meisje in Rotterdam verdronken In de Mervehaven te Rotterdam is zaterdagmiddag de driejarige Maria Coomans verdronken. Het meisje hoorde thuis aan boord van het Rijn schip „Spedag 1". Bij het spelen is ze te water geraakt. Toen zij na eni ge tijd werd opgehaald, bleek dat zij reeds was overleden. Volgens Oostduüse berichten die het Westdultse persbureau D.P.A. aanhaalt, zijn er In Oost-Duitsland 059 vrouwelijke burgemeesters. In totaal zijn ruim 28 procent der rechters en 23 procent dei- openbare aanklagers vrouwen. Bijna 44 procent van alle tewerkgestelden zijn vrouwen, aldU3 de berichten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5